Racjonalista - Strona głównaDo treści
My nie chcemy...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-09-2011 17:44neurosurgery (2484 punktów)My nie chcemy...
Ocena 12 na 12
Witam.

Czy mamy niezależne media w Polsce? Tutaj znajduje się odpowiedź: wiadomosci(*),13770793,wiadomosc_prasa.html . Duchowni wzywają do "zdecydowanego sprzeciwu wobec próby promowania satanizmu w telewizji publicznej, z pieniędzy podatników". Znając życie - Nergala na wizji nie będzie... Po prostu czytając te klesze wypociny mam ochotę zwrócić obiad i deser (wraz z opłatkiem z komunii). W sejmie ruszają wszystko swoimi mackami, w telewizji, w szkołach także nie popuszczą. Co musimy zrobić, żeby Kościół także zrozumiał, że my nie chcemy promowania wiary i "wartości chrześcijańskich" w publicznej TV, która działa, jak słusznie zauważyli, z pieniędzy podatników! Ziarno, msze święte z Watykanu, wywiady z księżmi na każdy możliwy temat, co jeszcze? Program motoryzacyjny "Z Jezusem w drogę"? Program kulinarny "Siostra Faustyna gotuje z Panem Bogiem"? Jakież to barbarzyństwo ze strony pana Nergala, że ma negatywne zdanie o Kościele. Powinni przywrócić palenie na stosie. Kto za?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maruda (5550 punktów)
   Myślę odwrotnie, jest to dobra wiadomość. Gdyby tą sprawę dało się załatwić po cichu telefonem z kurii to już dawno by taki telefon wykonano, upublicznianie jest pokazaniem pewnej bezsilności. Księża tak samo powinni płacić abonament i tak samo mogą popierać pewne programy w telewizji bardziej niż inne. Tylko trzeba tu wyraźnie pokazywać proporcje, księża i biskupi mogą mówić za siebie nie za wszystkich, nawet nie za wszystkich wierzących. Tylko tyle jest wart ich głos, nic więcej. Tak samo powinniśmy wziąć z nich przykład i tak samo słać apele o zmniejszenie ilości programów ekumenicznych.
   Jako obywatele mamy te same prawa i powinniśmy nauczyć się z nich korzystać. Przede wszystkim pytając instytucje telewizyjne o to czemu pokazują świat przez kościelne okulary. Czemu do rozmów nie zapraszają większej ilości osób nie związanych z kościołem, albo czemu nie zapraszają osób jawnie przeciwnych ideom kościelnym. Trzeba brać przykład z dobrych wzorców i też słać listy.
satanisz (151 punktów)
>Tymczasem poseł PiS Jarosław Sellin zapowiedział, że przygotuje nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.
To ja z niecierpliwością czekam na tą ustawę, gdzie pewno znajdzie się 10tyś (Internetowa lista Ateistów i Agnostyków ma prawie 20tyś) osób by po blokować takie programy jak Ziarno, msze święte ...
10-09-2011 19:28 
 Ocena 1 na 1
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>To ja z niecierpliwością czekam na tą ustawę, gdzie pewno znajdzie się 10tyś (Internetowa lista Ateistów i Agnostyków ma prawie 20tyś) osób by po blokować takie programy jak Ziarno, msze święte ...

Dodaj do tego jeszcze tych, których na tej liście nie ma...
marcin1902 (3438 punktów)
>Powinni przywrócić palenie na stosie. Kto
>za?

Jestem jak najbardziej za!
Bo paląc na stosie:
- Zmniejszymy bezrobocie (paląc bezrobotnych ateistów);
- Utworzymy nowe miejsca pracy (paląc zatrudnionych ateistów, tworząc etaty "palaczy");
- Wspomożemy ZUS (paląc emerytowanych ateistów);
- Wspomożemy służbę zdrowia (paląc chorych ateistów);
- Palące się stosy proponuję ogrzewać węglem, co uratuje nasze górnictwo;

To tylko niektóre pozytywne aspekty palenia na stosie.

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
09-09-2011 19:36 
 Ocena 2 na 2
Bezdomny (621 punktów)
Oj ja myślę, że jeśli chodzi o finanse to nawet przy takiej samej ilości katolików i ateistów/agnostyków to wcale nie tych drugich opłacało by się palić
10-09-2011 20:37 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)

>To tylko niektóre pozytywne aspekty palenia na stosie.
Złe to wzrost w atmosferze CO2 , który podobno podnosi temperature na ziemi i jest podobno przyczną globalnego ocieplenia . Poza tym mogą być problemy z limitem emisji CO2 . Raczej więc nie uzyskamy zgody ekologów
10-09-2011 21:16 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)
>Złe to wzrost w atmosferze CO2 , który podobno podnosi temperature na ziemi i jest podobno przyczną globalnego ocieplenia . Poza tym mogą być problemy z limitem emisji CO2 . Raczej więc nie uzyskamy zgody ekologów

Hmmm... Ciekawy aspekt poruszyliście kolego...

A może by tak... podłączać stosy do ciepłowni? Wtedy to zyskamy energię cieplną i w ramach produkcji ciepła zyskamy na surowcu, i nie stracimy cennych limitów CO2. Lecz zachodzi pytanie czy wtedy nie stracą kopalnie na tym...


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
Jan Res (4015 punktów)
>>Powinni przywrócić palenie na stosie. Kto
>>za?
Ja !!!
Ksiądz Trytek z Krakowa stwierdził, że gejów należy palić na stosach, jak to robiono w średniowieczu. Zgadzam się z nim w 100%.
Stosując się do zasady sprzątania najpierw na własnym podwórku spaliłbym z ks. Trytkiem najpierw abpa Paetza, a następnie wszystkich księży-gejów, o pedofilach nie zapominając. Następnie należałoby się zabrać za cudzołożników i onanistów. Nie wiem ilu ich potem zostanie, ale przecież ważna jest jakość, a nie ilość, prawda? Po tych zabiegach będziemy mieć święty Kościół rzymsko-katolicki całkiem uzdrowiony.
Spory problem, to drwa na stos, bo trzeba będzie wyciąć setki hektarów naszych pięknych lasów. No i ten smród...
Ale co za widok !!!
11-09-2011 11:13 
 Ocena 4 na 4
Gosia (9452 punktów)

>Spory problem, to drwa na stos, bo trzeba będzie wyciąć setki hektarów naszych pięknych lasów. No i ten smród...

Bez paniki. W odwodzie zawszeć jeszcze zostaje kamienowanie ( na ten przykład nieposłusznych dzieci i kobiet które w dniu ślubu nie są dziewicami).

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365