 |
SLD robi wszystko aby zrazić wyborców ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-08-2011 15:25 | Rigoletto (3891 punktów) | SLD robi wszystko aby zrazić wyborców ?
8 na 8 | Od kilku tygodni obserwuję jak SLD, a w szczególności jego przywódca i jego poplecznicy, robią wszystko aby stracić resztki poparcia jakie tej partii jeszcze zostały. Kandydowanie skompromitowanych weteranów betonu SLD-owskiego przy jednoczesnym odstraszaniu kandydatów reprezentujących lewicę liberalną, takich jak Wanda Nowicka czy Biedroń, moim zdaniem skończy się tym, że na tę partię będą głosować wyłącznie byli "funkcjonariusze" i inne "sieroty po PRL-u". A jak jeszcze usłyszałem, że w Krakowie ma startować Kalita zamiast Widackiego... Czasem zastanawiam się czy nasz drogi Premier nie płaci jakichś łapówek obu przywódcom partii opozycyjnych, aby pilnowali tego żeby ich partie nie miały zbyt dużego poparcia i broń Boże, nie wygrały wyborów... Ponieważ nie darzę sympatią środowiska SLD, wyżej przedstawiona sytuacja wcale mnie nie martwi, ale z drugiej strony w Polsce przydała by się jakaś nowoczesna lewica. Może więc faktycznie czas aby lewicowi wyborcy pokazali Grzesiowi N. czerwoną kartkę i zagłosowali na Palikota (propozycję tą głoszę z pewną nieśmiałością, bo niejednokrotnie krytykowałem pewnego naszego kolegę z Forum, który produkuje regularnie apologetyczne wątki dotyczące Ruchu Palikota).
P.S. Wcalę się nie dziwię, że Arłukowicz opuścił to towarzystwo.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Widzę jedno światełko w tunelu dla SLD. W Krakowie z listy SLD startuje do Sejmu prof. Jan Hartman pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hartman - jeden z czołowych polskich wolnomyślicieli, który bardzo mocno wsparł nasze środowisko choćby w debacie krzyżowej w XIV LO. Gdybym mógł z pewnością bym na niego zagłosował, bo mam pewność, że jego wypowiedzi w obronie państwa świeckiego nigdy nie były koniunkturalne.
|
|
3 na 3 Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | > reprezentujących lewicę liberalną, takich jak Wanda Nowicka czy BiedrońJest spora szansa, że będą jedynkami z list Ruchu Palikota  > (propozycję tą głoszę z pewną nieśmiałością, bo niejednokrotnie krytykowałem pewnego naszego kolegę z Forum, który produkuje regularnie apologetyczne wątki dotyczące Ruchu Palikota).Również pozdrawiam
|
|
2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Już gdzieś pisałem, że sojusz zaciągną u mnie kredyt zaufania którego nie jest w stanie spłacić.
Przez jakiś czas miałem dużo sympatii do pana Napieralskiego. Wydawało mi się, że jest to człowiek który troszkę odetnie się od tych starszych działaczy, postawi na młode twarze, nie będzie się bał kościoła... i nic. Jak było daleko do wyborów, to antyklerykalizmem bił Senyszyn na głowę, jak bliżej wyborów to siedzi cichutko jak mysz pod miotłą. Poza tym, mam wrażenie, że SLD zdobywa sobie popularność tylko tym, że przestaje się odzywać, krytykować, popierać, proponować cokolwiek... po prostu sobie siedzą i czekają na swoją kolej do obsadzania stołków. No i oczywiście teraz SLD stawia na nieśmiertelne relikty popeerelowskie które znowu chcą męczyć ludzi swoimi twarzami w sejmie.
Smutne
Wolę Palikota.
|
|
 | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Przez jakiś czas miałem dużo sympatii do pana Napieralskiego. Wydawało mi się, że jest to człowiek który troszkę odetnie się od tych starszych działaczy
W Gdańsku nr 1 na liście dostał Leszek Miller - ponura sprawa.
|
|
|  | 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | >W Gdańsku nr 1 na liście dostał Leszek Miller - ponura sprawa. ...a ja naiwnie myślałem że wybór między PO i PiS powoduje że każda inna alternatywa staje się co najmniej godna rozważenia. Na szczęście nie jestem sympatykiem SLD, ale i tak nie rozumiem o co chodzi Napieralskiemu... Do stracenia ma sporo, do tej pory nieudolność PO jako partii rządzącej i PiS-u jako sensownej opozycji kreowała go na trzecią siłę bez specjalnych wysiłków z jego strony, ale jeszcze parę celnych strzałów w stopę i próg pięciu procent może się okazać wyzwaniem...
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > W Gdańsku nr 1 na liście dostał Leszek Miller - ponura sprawa.Podobno z Gdyni, a nie z Gdańska, ale mniejsza z tym.Mawiał (Leszek Miller), że mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale po tym, jak kończy. Kiedy ma zamiar skończyć? - Teraz uważam, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie kończy - mówi nam były premier. (źródło) Swoją bezczelność w dążeniu do państwowego koryta Miller usiłuje ukryć używając słowa "mężczyzna" zamiast "polityk".
|
|
| |  | 1 na 1 | Dean11 (302 punktów) | Odstraszane kandydatów "lewicy liberalnej"? Nowicka "obraziła" się za to, że dostała gwarantowanego miejsca "biorącego" - dostała je inna działaczka partyjna bo wycinka Kalisza czy Balickiego to byłby samobój SLD (obydwaj popularnością biją Nowicką o głowę). Wartość wyborczą Biedronia zaś oceniam nader nisko. Zresztą jakby była taka wysoka to i z dalszych miejsc by mandat zdobyli. Popularnego kandydata się wpycha na listę - vide namawianie Mikulskiego...
Powielanie na forum "krytyki" rodem z GW to błąd - tam trwa załatwianie interesów kolegom i koleżankom przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy + "urzędowe" flekowanie SLD...
|
|
| | |  | 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | >Wartość wyborczą Biedronia zaś oceniam nader nisko. Zresztą jakby była taka wysoka to i z dalszych miejsc by mandat zdobyli. Powielanie na forum "krytyki" rodem z GW to błąd - tam trwa załatwianie interesów kolegom i koleżankom przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy + "urzędowe" flekowanie SLD...
Co do wartości wyborczej Biedronia pełna zgoda, ale wystawianie Millera to wg mnie strzał w stopę, niezależnie od tego co o tym sądzą dziennikarze GW.
|
|
4 na 4 | Pabloss (4221 punktów) | >P.S. Wcalę się nie dziwię, że Arłukowicz opuścił to towarzystwo.
Ja również opuściłem to towarzystwo jak tylko zobaczyłem co się dzieje wewnątrz struktur SLD. Ten twór dycha tylko dlatego, że nie ma jeszcze silnej konkurencji po lewej stronie sceny politycznej. Nie ma w strukturach ludzi młodych, zdolnych, przebojowych, a zwłaszcza mądrych - tacy stanowią realną konkurencję dla "betonu", stąd też jeśli trafią się w partii są wykorzystywani do czarnej roboty, a następnie zawiedzeni sami opuszczają szeregi SLD. Byłem w tej partii i wiem, że rządzi dalej stary beton z PZPR - troszkę się towarzyszy poupychało w strukturach lokalnych, przypudrowało ale nadal kierują strukturami, tyle że z tylnego siedzenia. Jak tak dalej pójdzie to nawet groźba powrotu PiS do władzy nie zachęci lewicowego elektoratu do głosowania na SLD.
|
|
 | 1 na 1 | Rigoletto (3891 punktów) | > >P.S. Wcalę się nie dziwię, że Arłukowicz opuścił to towarzystwo.> Ja również opuściłem to towarzystwo jak tylko zobaczyłem co się dzieje wewnątrz struktur SLD. Ten twór dycha tylko dlatego, że nie ma jeszcze silnej konkurencji po lewej stronie sceny politycznej. Nie ma w strukturach ludzi młodych, zdolnych, przebojowych, a zwłaszcza mądrych - tacy stanowią realną konkurencję dla "betonu", stąd też jeśli trafią się w partii są wykorzystywani do czarnej roboty, a następnie zawiedzeni sami opuszczają szeregi SLD.Jeszcze dodam, że sporą część tych "młodych" stanowią byli działacze ZSP, a z tego co pamiętam z czasów studenckich (druga połowa lat 90') była to szczególnie zdemoralizowana grupa oportunistów i kombinatorów... > Byłem w tej partii i wiem, że rządzi dalej stary beton z PZPR - troszkę się towarzyszy poupychało w strukturach lokalnych, przypudrowało ale nadal kierują strukturami, tyle że z tylnego siedzenia. Jak tak dalej pójdzie to nawet groźba powrotu PiS do władzy nie zachęci lewicowego elektoratu do głosowania na SLD.Mój wujek, stary "czekista" to już nawet głosuje na PiS, bo już nie mógł znieść tego co serwuje SLD.
|
|
1 na 1 | Jesiu (2 punktów) | Niestety nie mogę zgodzić się z Pańską oceną. Aby wydać tak daleko idący osąd należy dokładniej rozeznać się w sytuacji w jakiej się znajdujemy. Otóż nie od dziś widać, ze na partię znana jako Sojusz Lewicy Demokratycznej prowadzona jest wyniszczająca nagonka mająca na celu transfer wyborców z tej partii do Platformy Obywatelskiej. Oczywiście partia ta używa rewelacyjnych zabiegów marketingowych tylko, że sami musimy się zastanowić nad tym na ile w polityce ważny jest marketing i handel a na ile idea, do której powinno się dążyć. Platforma Obywatelska już za bardzo, niestety, zachłysnęła się władzą i nie chce jej oddać za wszelką cenę, a tego nie robił nawet PiS! Co do samego SLD to całe zamieszanie wokół tej partii o ile szkodzi jej wizerunkowi o tyle czyści jej szeregi wyrzucając poza obieg politycznych zwyczajnych politycznych łgarzy, kłamców czy też uwielbianych przez nas wszystkich karierowiczów. Sądzę, że jeżeli chcemy mieć bardziej racjonalny ogląd na to co dzieje się w Sojuszu musimy bardziej analizować pojedyncze osobistości a mniej cała partię tak aby wiedzieć co ta organizacja traci a co zyskuje, bo może e transfery do Platformy mogą w efekcie wyjść jej bardziej na dobre niż na złe.
|
|
1 na 1 | Bodek (91 punktów) | SLD z lewicą ma wspólną jedynie część swojej nazwy. Zarówno same SLD jak i jej przywódcy nie są czerwoni jak na lewicę przystało, lecz są różowi, czyli nijacy, miałcy. Wyciąganie trupa (skompromitowanego mim zdaniem) z szafy w postaci Millera, czy też Kwaśniewskiego jest chwytaniem się brzytwy przez tonącego, i sięganiem po żelazny postpezetpeerowski elektorat. Tym panom już dawno powiedziałem nie. Czekam na prawdziwie lewicową partię. Co do Palikota to dla mnie folklor sceny politycznej, hucpiarz, komik, szołmen.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|