Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomarańczowe miasteczko: najpierw Cię ignorują...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-09-2011 13:01Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Pomarańczowe miasteczko: najpierw Cię ignorują...
Ocena 11 na 13
Ruch Palikota rozbija właśnie 'pomarańczowe miasteczko' pod kancelarią Premiera - Donalda Tuska, który boi się stanąć do debaty wyborczej z liderem RP, łamiąc tym samym niepisane standardy demokracji, a swoim współpracownikom nakazuje ~ 'traktować Ruch Palikota jak powietrze'.

Malkontenci i inne marudy - kanapowi "racjonaliści" pogrążeni w marazmie i nihilizmie - mogą powiedzieć, że to kolejny 'bezsensowny' happening.

Otóż:

TO DZIAŁA ! Dwa ostatnie sondaże 'oficjalne' pokazują >4% poparcie, co przy niedoszacowaniu małych partii (w szczególności 'kontrowersyjnego' bo walczącego o nowoczesne, świeckie Państwo RP) przekłada się na 8-12% już teraz, a kampania dopiero zaczęła się rozkręcać !

"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz." — Mahatma Gandhi
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Bezdomny (621 punktów)
>TO DZIAŁA ! Dwa ostatnie sondaże 'oficjalne' pokazują >4% poparcie, co przy niedoszacowaniu małych partii (w szczególności 'kontrowersyjnego' bo walczącego o nowoczesne, świeckie Państwo RP) przekłada się na 8-12% już teraz, a kampania dopiero zaczęła się rozkręcać !

Myślę i chciałbym aby tak było, że RP wejdzie do sejmu lecz nie sądzę by miał wystarczającą ilość głosów pozwalającą na zawieranie umów koalicyjnych.
Grzegorz (5685 punktów)
>TO DZIAŁA ! Dwa ostatnie sondaże 'oficjalne' pokazują >4% poparcie, co przy niedoszacowaniu małych partii (w szczególności 'kontrowersyjnego' bo walczącego o nowoczesne, świeckie Państwo RP) przekłada się na 8-12% już teraz, a kampania dopiero zaczęła się rozkręcać !
Co do 8-12% to byłbym sceptyczny, ale 5% jest całkiem realne, zwłaszcza biorąc pod uwagę pewne przeszacowanie PO w prawie wszystkich (i PiS-u w niektórych) sondażach. Podejrzewam również że osoby niezdecydowane, jeśli w ogóle zdecydują się na głosowanie, to wybiorą RP częściej niż reszta...
Brzostowski (7067 punktów)
>Ruch Palikota rozbija właśnie 'pomarańczowe miasteczko' pod kancelarią Premiera - Donalda Tuska,
>który boi się stanąć do debaty wyborczej z liderem RP, łamiąc tym samym niepisane standardy
>demokracji, a swoim współpracownikom nakazuje ~ 'traktować Ruch Palikota jak powietrze'.
>Malkontenci i inne marudy - kanapowi "racjonaliści" pogrążeni w marazmie i nihilizmie - mogą
>powiedzieć, że to kolejny 'bezsensowny' happening.

Ja, niejaki brzostowski, racjonalista, teista w zasadzie, nieklerykał, a w zasadzie umiarkowany antyklerykał, tolerancyjny ale sam dość konserwatywny, uważam że RPP ma szansę na 8% i że będę na niego głosował, przekonałem się do Janusza.

A kanapowi racjonaliści, zwłaszcza z grupy ideologicznych antyklerykałów, niech dalej posty piszą, niech wypisują żale, jak to o 6 rano dzwony kościelne ich budzą, że nie ma etyki, że ksiądz komuś dziecko zrobił, że prawica rządzi, a SLD mocno be, że emerytur nie będzie, że ...

Mam nadzieję tylko, że po wyborach, nie wyjdę na durnia.
12-09-2011 15:13
 Ocena 11 na 11
Jan Res (4015 punktów)
>Ruch Palikota rozbija właśnie 'pomarańczowe miasteczko' pod kancelarią Premiera

Palikotowi należy pomóc głosując na jego Ruch, bo tylko on ma dość energii, aby coś zmienić.
Paweł Rek (rexus) (2343 punktów)

>"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."
>- Mahatma Gandhi

Dobre, to jest. Ale przypadek Leppera dowodzi czegoś odmiennego. Niestety nie każdemu jest dane wygrać. Silne wpływy Jarosława wśród prokuratorów upaństwowiły ten rzekomo niepolityczny urząd.
W przypadku B. Blidy, ci którzy zastraszyli i pozwolili ofierze popełnić samobójstwo powinni stanąć przed sądem.
Tymczasem to właśnie J. Palikot ma dziesiątki spraw w różnych sądach a to o zniesławienie, a to o obrazę uczuć religijnych.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365