 |
Kto choruje na niemodną chorobę niech zdycha w kącie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-10-2020 21:44 | Leonardoo (1099 punktów) | Kto choruje na niemodną chorobę niech zdycha w kącie
1 na 1 | Drodzy racjonaliści,zdaję sobie sprawę, że bez moich wątków dyskucja na tym forum zamiera. W poczuciu obowiązku i odpowiedzialności wrzucam więc nowy wątek, aby zainspirować, sprowokować a tak naprawdę ożywić i "dać czadu". Gdy cały postępowy świat, zamarł w oczekiwaniu na kolejne otępienia (zwane obostrzeniami, uczymy się, hallo, nowomowa puka do drzwi, puk, puk), restrykcje i odpowiedzialność zbiorową całego świata za kiepskie poczucie humoru paru egzemplarzy patoelity, nikt nie zauważa, a zwłaszcza Inspekcja Sanitarna tudzież Sanepid, co też wyrabia się na polskich basenach pływackich i rekreacyjnych. A co się wyrabia? A proszę obejrzeć: video-node(*)KUQQUCJcApkFo9Cug&e=1603482261Ostrzegam, tego nie zobaczysz na youtube, ani w reżimowej telewizji, ani nawet w postępowej telewizji, ani w TV Trwam, ani u niezależnych yutuberów, influencerów i ideologicznych ekstremistów. - A wielka szkoda.  I pisze to człowiek, który w ostatnim roku był stałym bywalcem basenów rekreacyjnych w wielkim i postępowym mieście, czyli Warszawie nad Wisłą, k. Pruszkowa. Tak to miasto słynie nie tylko z dostaw dużych ilości "pokarmu" do rzeki Wisła, ale również z wielu innych atrakcji. I pisze to człowiek, który na własnej skórze (par excellance) doświadczył przynajmniej 3 spośród wspomnianych w filmie chorób załapanych na basenie. I nie ma w tym nic dziwnego, z wyjątkiem faktu, że lecząc się w PRYWATNEJ sieci opieki zdrowotnej za ciężkie pieniądze, żaden z lekarzy nie zadał sobie trudu, aby zapytać: A gdzie szanowny pan mógł był złapać tego syfa zwanego np. gronkowcem? A przy okazji, pozdrawiam serdecznie ludzi, którzy w mieście Warszawa piją surową wodę z kranu. Co was nie zabije to was wzmocni. Podziwiam was, to niezwykła odwaga i bohaterstwo. Radzę powyższy filmik obejrzeć powoli i kilka razy. - To ważne. A teraz, czy należy cieszyć się czy smucić, że w związku z czerwoną strefą wkrótce zostaną zamknięty baseny w sławnym grodzie Warsa i Sawy? No oczywiście, należy się cieszyć, bo kilka tysięcy ludzi nie zachoruje na pospolite choroby skóry, dużo groźniejsze niż wirus, którego nikt nie widział, a nawet nie wy... tego no, wyodrębnił. Za to skaza krwotoczna będąca konsekwencją nieleczonej róży, może prowadzić do szybkiej śmierci w dużych cierpieniach. Statystycznie biorąc, prawdopodobieństwo zakażenia się kovidem i śmierci z tego powodu bez chorób towarzyszących jest jak prawdopodobieństwo wygrania 6-tki w totolotka. Prawdopodobieństwo zakażenia się: gronkowcami, bakteriami kałowymi, itp. na basenie, w brudnej szatni, pod zagrzybionym prysznicem jest realne i poważne. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | w pięknych okolicznościach przyrody | > Drodzy racjonaliści,zdaję sobie sprawę, że bez moich wątków dyskucja na tym forum zamiera. W> poczuciu obowiązku i odpowiedzialności wrzucam więc nowy wątek, aby zainspirować, sprowokować a tak> naprawdę ożywić i "dać czadu".> Gdy cały postępowy świat, zamarł w oczekiwaniu na kolejne otępienia (zwane obostrzeniami, uczymy> się, hallo, nowomowa puka do drzwi, puk, puk), restrykcje i odpowiedzialność zbiorową całego świata> za kiepskie poczucie humoru paru egzemplarzy patoelity, nikt nie zauważa, a zwłaszcza Inspekcja> Sanitarna tudzież Sanepid, co też wyrabia się na polskich basenach pływackich i rekreacyjnych.> A co się wyrabia? A proszę obejrzeć:> video-node(*)KUQQUCJcApkFo9Cug&e=1603482261> Ostrzegam, tego nie zobaczysz na youtube, ani w reżimowej telewizji, ani nawet w postępowej> telewizji, ani w TV Trwam, ani u niezależnych yutuberów, influencerów i ideologicznych ekstremistów.> - A wielka szkoda.  > I pisze to człowiek, który w ostatnim roku był stałym bywalcem basenów rekreacyjnych w wielkim i> postępowym mieście, czyli Warszawie nad Wisłą, k. Pruszkowa.> Tak to miasto słynie nie tylko z dostaw dużych ilości "pokarmu" do rzeki Wisła, ale również z wielu> innych atrakcji.> I pisze to człowiek, który na własnej skórze (par excellance) doświadczył przynajmniej 3 spośród> wspomnianych w filmie chorób załapanych na basenie. I nie ma w tym nic dziwnego, z wyjątkiem faktu,> że lecząc się w PRYWATNEJ sieci opieki zdrowotnej za ciężkie pieniądze, żaden z lekarzy nie zadał> sobie trudu, aby zapytać: A gdzie szanowny pan mógł był złapać tego syfa zwanego np. gronkowcem?> A przy okazji, pozdrawiam serdecznie ludzi, którzy w mieście Warszawa piją surową wodę z kranu. Co> was nie zabije to was wzmocni. Podziwiam was, to niezwykła odwaga i bohaterstwo.> Radzę powyższy filmik obejrzeć powoli i kilka razy. - To ważne.> A teraz, czy należy cieszyć się czy smucić, że w związku z czerwoną strefą wkrótce zostaną zamknięty> baseny w sławnym grodzie Warsa i Sawy? No oczywiście, należy się cieszyć, bo kilka tysięcy ludzi nie> zachoruje na pospolite choroby skóry, dużo groźniejsze niż wirus, którego nikt nie widział, a nawet> nie wy... tego no, wyodrębnił.> Za to skaza krwotoczna będąca konsekwencją nieleczonej róży, może prowadzić do szybkiej śmierci w> dużych cierpieniach.> Statystycznie biorąc, prawdopodobieństwo zakażenia się kovidem i śmierci z tego powodu bez chorób> towarzyszących jest jak prawdopodobieństwo wygrania 6-tki w totolotka.> Prawdopodobieństwo zakażenia się: gronkowcami, bakteriami kałowymi, itp. na basenie, w brudnej> szatni, pod zagrzybionym prysznicem jest realne i poważne.Dlatego stanowczo odradzam korzystanie z basenów, polecam zaś gorąco pływanie w pięknych okolicznościach przyrody (szczególnie starorzecza, stawy i jeziora) - co praktykuję często nawet o tej porze roku.
|
|
| Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Kto choruje na niemodną chorobę niech zdycha w kącie | Mój wątek jest o tym, żeby nie lekceważyć innych groźnych chorób, bo kovid bez chorób towarzyszących jest nieszkodliwy. Apeluję o osobistą odpowiedzialność za swoje własne życie i zdrowie, bez oglądania się na to, co powiedzą w tv. Trzeba: - wietrzyć mieszkania
- umiarkowanie ogrzewać mieszkania, 21 st.C max - siedzenie tylko w podkoszulku w mieszkaniu jest głupie, lepiej w swetrze, polarze...
- nie przegrzewać się i nie zapacać się, bo łatwo złapać pospolite przeziębienie
- normalnie się odżywiać: warzywa, mięso, min. jeden ciepły posiłek dziennie,
- suplementy typu D-Vitum forte (witamina D na jesienne depresje)
- uzupełniać elektrolity, sole mineralne - ich brak wzmacnia pocenie się, bo nie jest trzymana woda w organizmie
- zachowywać higienę psychiczną - nie oglądać głupich mediów, nie chodzić na wszelkie możliwe demonstracje,
- uprawiać sport na świeżym powietrzu - marsz 5 km dziennie - naturalny ruch angażujący cały organizm bez kosztów dodatkowych
- normalnie myć cały organizm, bo bakterie i grzyby lubią stary pot
No dobrze, kto chce niech coś dopisze..., byle na temat. Kąpanie się w przerębli, nocowanie w lesie bez namiotu itp. praktyki są bardzo dobre, ale dla nielicznych, więc są nie na temat.
|
|
 | 2 na 2 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Mój wątek jest o tym, żeby nie lekceważyć innych groźnych chorób, bo kovid bez chorób towarzyszących jest nieszkodliwy.Ale jak nie wierzyć lekarzom to komu wierzyć? Kiedy ktoś wyspecjalizuje się w jakiejś dziedzinie, np. mechanik samochodowy obserwuje tysiące usterek samochodów i znajduje tysiące rozwiązań dla tych usterek, kto będzie lepiej wiedział jaki jest problem z wadliwie działającym samochodem, on czy człowiek z ulicy, który z samochodami ma tyle wspólnego, że nimi jeździ, ale jeszcze nigdy nawet nie widział swojego samochodu od spodu i nie ma bladego pojęcia jak od spodu wygląda. > Apeluję o osobistą odpowiedzialność za swoje własne życie i zdrowie, bez oglądania się na to, co powiedzą w tv.Pierwotnie tv powstała, żeby ludzie mogli wzajemnie przekazać sobie informacje. Dopiero potem okazało się, że ludzkie emocje są tak różne, że wielu ludzi odmiennie widzi świat i jedna narracja zdarzeń / opis świata są w całkowitej sprzeczności z drugą narracją i opisem. Pierwotnie telewizja miała informować, miała pomagać, miała być narzędziem rozwoju wszystkich ale stała się niestety w znacznym stopniu narzędziem zdobywania władzy człowieka nad człowiekiem i została skrewiona. Internet przejął pałeczkę i teraz kto chce rozwijać się, ten włącza telewizję i wchodzi w net. Tu też oczywiście władza próbuje przejąć kontrolę ale jak do tej pory jeszcze jej w pełni nie ma. Jak już okaże się skuteczna, jak na facebooku, youtubie, google itd., trzeba będzie szukać nowych kanałów bez propagandy i cenzury. > Trzeba:> > wietrzyć mieszkania> umiarkowanie ogrzewać mieszkania, 21 st.C max - siedzenie tylko w podkoszulku w mieszkaniu jest głupie, lepiej w swetrze, polarze...> nie przegrzewać się i nie zapacać się, bo łatwo złapać pospolite przeziębienie> normalnie się odżywiać: warzywa, mięso, min. jeden ciepły posiłek dziennie,> suplementy typu D-Vitum forte (witamina D na jesienne depresje)> uzupełniać elektrolity, sole mineralne - ich brak wzmacnia pocenie się, bo nie jest trzymana woda w organizmie> zachowywać higienę psychiczną - nie oglądać głupich mediów, nie chodzić na wszelkie możliwe demonstracje, > uprawiać sport na świeżym powietrzu - marsz 5 km dziennie - naturalny ruch angażujący cały organizm bez kosztów dodatkowych > normalnie myć cały organizm, bo bakterie i grzyby lubią stary pot> > No dobrze, kto chce niech coś dopisze..., byle na temat.> Kąpanie się w przerębli, nocowanie w lesie bez namiotu itp. praktyki są bardzo dobre, ale dla nielicznych, więc są nie na temat.Jeżeli mówimy o racjonalnym podejściu, to proponowałbym wysłuchać lekarzy i robić to co zalecają. Nie koncentrować się na jednej opinii ale sprawdzić wiele i znaleźć w tym średnią. Każdy z nas codziennie korzysta ze specjalizacji ludzi. Nie wchodźmy w kompetencje wykształconych i doświadczonych ludzi, bo równie dobrze moglibyśmy oddać kontrolę nad serwerem naszego banku, utrzymującym zapis naszego stanu paciorków, zakładając, że ten jest dodatni, przypadkowemu człowiekowi z ulicy, który nie wiedziałby nawet gdzie na obudowie znajduje się włącznik.
|
|
|  | | Leonardoo (1099 punktów) |
>Pierwotnie telewizja miała informować, miała pomagać, miała być narzędziem rozwoju wszystkich ale stała się niestety w znacznym stopniu narzędziem zdobywania władzy człowieka nad człowiekiem i została skrewiona.
Skąd to wiesz, kto i w jakim celu sfinansował powstanie telewizji? Istnieje tysiące wynalazków, które nie zostały wprowadzone w życie, albo wprowadzone dopiero po dziesiątkach lat.
>Tu też oczywiście władza próbuje przejąć kontrolę ale jak do tej pory jeszcze jej w pełni nie ma.
Nie masz zielonego pojęcia czym jest internet. Czy masz świadomość, że upowszechnienie używania komputerów PC nastąpiło dopiero wtedy, gdy w USA udało się z jednego komputera przejąć zdalnie kontrolę nad innym za pośrednictwem sieci telefonicznej i modemów. Było to ok. 1983 r. Potem pojawił się Bill Gates i Steve Job, którzy zbili miliardowe fortuny "w garażu". Przypadkiem firma IBM udostępniła (nieodpłatnie?) Microsoftowi licencję na wykorzystanie dysków twardych, które firma ta miała już opracowane w l. 50-tych. Chodzi o talerz magnetyczny wirujący w próżni, a nie tzw. dyskietki).
>Jak już okaże się skuteczna, jak na facebooku, youtubie, google itd., trzeba będzie szukać nowych kanałów bez propagandy i cenzury.
Drogie dziecko, proszę...
>Nie wchodźmy w kompetencje wykształconych i doświadczonych ludzi,
Typowy zakompleksiony polski półinteligent... Gdyby Kopernik był takim człowiekiem...
Uważałem Cię za kogoś myślącego samodzielnie, a tu taka niespodzianka. Przykre.
|
|
| |  | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >>Pierwotnie telewizja miała informować, miała pomagać, miała być narzędziem rozwoju wszystkich ale stała się niestety w znacznym stopniu narzędziem zdobywania władzy człowieka nad człowiekiem i została skrewiona. >Skąd to wiesz, kto i w jakim celu sfinansował powstanie telewizji? Istnieje tysiące wynalazków, które nie zostały wprowadzone w życie, albo wprowadzone dopiero po dziesiątkach lat.
Leonardoo wyobraź sobie, że jesteś człowiekiem w dawnych czasach, który rodzi się w pewnej wsi i większość życia w niej spędza. Twoje interakcje społeczne to ludzie i zwierzęta z najbliższego otoczenia. Wszystko poznałeś, każdą myśl każdego znajomego człowieka. Niczego nowego w swoim otoczeni nie poznasz. Nagle ktoś stawia przed tobą urządzenie, które przenosi emocje i myśli ludzi odległych, którzy rozwijali się w innych warunkach niż Ty. Wszystko jest dla Ciebie nowe, ciekawe.
Zapewniam Cię, że telefon, radio, telewizja powstawały jako narzędzia informacyjne a nie narzędzia kontroli. Stały się narzędziami kontroli dopiero znacznie później.
>>Tu też oczywiście władza próbuje przejąć kontrolę ale jak do tej pory jeszcze jej w pełni nie ma. >Nie masz zielonego pojęcia czym jest internet. Czy masz świadomość, że upowszechnienie używania komputerów PC nastąpiło dopiero wtedy, gdy w USA udało się z jednego komputera przejąć zdalnie kontrolę nad innym za pośrednictwem sieci telefonicznej i modemów. Było to ok. 1983 r. Potem pojawił się Bill Gates i Steve Job, którzy zbili miliardowe fortuny "w garażu". Przypadkiem firma IBM udostępniła (nieodpłatnie?) Microsoftowi licencję na wykorzystanie dysków twardych, które firma ta miała już opracowane w l. 50-tych. Chodzi o talerz magnetyczny wirujący w próżni, a nie tzw. dyskietki).
Biznes u podstaw to narzędzie rozwoju własnego dobrobytu. Mylisz się sądząc, że ktokolwiek programował Windowsa w celu zdobycia kontroli nad innymi ludźmi. Programiści rozumują kategoriami rozwiązywania problemów. Zadajesz takiemu zadanie matematyczne i ten nie spocznie, dopóki go nie rozwiąże.
Oczywiście, że ludzie Microsoftu chcą, żeby cały świat używał ich produktu tak jak każdy piosenkarz marzy, żeby cały świat słuchał jego piosenek.
Leonardoo nie jest dobrze uwierzyć, że inni ludzie są twoimi wrogami i im całkowicie nie ufać, bo jeżeli w to naprawdę uwierzysz to to wyobrażenie zrealizuje się.
Doświadczeni w określonej dziedzinie ludzie naprawdę podejmują w swojej dziedzinie lepsze decyzje od ludzi niedoświadczonych.
Lekarze staną w końcu na wysokości zadania, tylko muszą otrząsnąć się z szoku. Jeżeli połączysz wiedzę lekarzy z własnym zaangażowaniem w zdrowy tryb życia to osiągniesz pandemiologiczne optimum.
|
|
| | |  | | Leonardoo (1099 punktów) |
Tacy ludzie jak Ty jechali do Auschwitz wierząc, że jadą na wczasy.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Tacy ludzie jak Ty jechali do Auschwitz wierząc, że jadą na wczasy.
Leonardoo Auschwitz było wynikiem wielkiej nienawiści i wielkiego strachu.
To Ty jesteś bliżej Auschwitz niż ja, bo twoim umysłem zaczynają rządzić właśnie strach i nienawiść.
Moim umysłem też rządzą ale inne emocje starają się nad nimi panować.
Dla własnego dobra trzeba umiarkowanie ufać innym ludziom i umarkowanie wierzyć, że są dobrzy.
Ale też nieustannie sprawdzać ich i pozostawać z nimi w dialogu. Trzeba starać się zrozumieć innego człowieka i akceptować jego potrzeby.
Gdyby istniał jakiś przyjaciel w otoczeniu Hitlera, to nie wykształciłaby się w nim tak wielka nienawiść. Nie było nikogo kto postarałby się go zrozumieć i zaakceptować w czasie, w którym się jeszcze rozwijał.
Rozwinąl się jak sądzę samotnie we wrogim środowisku i rozwinąl się w demona, który potrzebował świat albo sobie podporządkować albo go spalić.
I takimi memami zainfekował umysły innych ludzi.
Nie musiało tak być. Stało się tak, bo ludzie byli zbyt prymitywni, żeby zapanować nad własną nienawiścią i strachem.
Proponuję Ci, żebyś nad nimi zapanowal,zebys ich nie rozwijał, żebyś nie widział w innych wyłącznie zła ale żebyś zobaczył w nich dobro.
Ono tam jest, tylko nie może się wyzwolic.
Nie sądz, że inni ludzie są demonami, bo jeżeli będziesz tak sądził to oni nimi się staną.
Jeżeli całe społeczeństwo włożyło ogromny wysiłek w wykształcenie lekarzy, kiedy przychodzi pandemia, to lekarze zyskują prawo głosu i decydowania za nas. W przeciwnym razie cały ten wysiłek w kształcenie ludzi idzie w łeb. Nie możemy działać jak badna przygłupów!
Sprawdz lekarza, weryfikuj informacje ale w założeniu przyjmij, że on ma rację i jego opisy rzeczywistości w zakresie zagrożenia wirusem są prawdziwe.
Nie wolno być niemądrym! To niemoralne.
|
|
 | 2 na 2 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Trzeba:
Posłuchać lekarzy i pozwolić im decydować za nas o sposobach rozwiązywania problemów wynikających z pandemii.
|
|
|  | | Leonardoo (1099 punktów) | >>Trzeba: >Posłuchać lekarzy i pozwolić im decydować za nas o sposobach rozwiązywania problemów wynikających z pandemii.
Gdy pisałem o "półgłówkach" na forum racjonalista.pl NIE miałem Ciebie na myśli. - Myliłem się. Przepraszam.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Trzeba:> Posłuchać lekarzy i pozwolić im decydować za nas o sposobach rozwiązywania problemów wynikających z pandemii.Jeśli osoby czytające to forum mają jakiś zawód, to proszę zrobić tak: przyjrzeć się kolegom (i koleżankom), którzy mają ten sam zawód. I spróbować ocenić, ile z nich jest dobrym w tym zawodzie, ile średnim, a ile w ogóle nie nadaje się do tego zawodu i powinni jak najszybciej zmienić zawód lub pójść na bezrobocie (bo pobieranie zasiłku będzie mniejszą szkodą dla społeczeństwa). Jeśli ktoś już taką swoja własną ocenę zawodu, na którym się zna, zrobił... to proszę te proporcje przenieść na zawód lekarza. To zawód, jak każdy inny. I są w nim ludzie wybitni, dobrzy, tacy sobie... i tacy, co powinni czym prędzej zmienić zawód. Teraz proszę przeczytać zacytowaną przeze mnie na wstępie wypowiedź... Koniec mojego wpisu  PS. Oceny własnego zawodu nie są w stanie dokonać osoby z ostatniej grupy (czyli nie nadające się do swojego zawodu). A co gorsze, te osoby często o tym nie wiedzą. Bo ludzie na ogół mają dość wysokie mniemanie o sobie. I często nie uzasadnione. Niestety, w takim przypadku cały mój wpis bierze w łeb
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Jeśli osoby czytające to forum mają jakiś zawód,mam, jestem rajologiem > to proszę zrobić tak: przyjrzeć się kolegom którzy mają ten sam zawód.nikt nie chce być moim kolega "zawodowym" > I spróbować ocenić, ile z nich jest dobrym w tym zawodzie, ile średnim,jestem najlepszy  , bo jedyny > a ile w ogóle nie nadaje się do tego zawodu i powinni jak najszybciej zmienić zawódto kraj pozostałby bez rajologa  > lub pójść na bezrobocie (bo pobieranie zasiłku będzie mniejszą szkodą dla społeczeństwa).to nie byłoby złe gdyby społeczeństwo chciało płacić zasiłek za niemanie rajologa > Oceny własnego zawodu nie są w stanie dokonać osoby z ostatniej grupy (czyli nie nadające się do swojego zawodu).jak można sie nie nadawać do bycia rajologiem? > A co gorsze, te osoby często o tym nie wiedzą. Bo ludzie na ogół mają dość wysokie mniemanie o sobie. I często nie uzasadnione. Niestety, w takim przypadku cały mój wpis bierze w łeb  to chyba o mnie
|
|
| | |  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | >>Jeśli osoby czytające to forum mają jakiś zawód, >mam, jestem rajologiem
Nie pisałem o odchyleniach psychicznych, a o zawodzie wykonywanym/wyuczonym. Choć tu pewnie normalnych niewielu już zagląda... Świat się zmienia.
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | >kovid bez chorób towarzyszących jest nieszkodliwy. Jak to się ma do stwierdzenia, że prawdopodobieństwo śmierci bez chorób towarzyszących jest jak prawdopodobieństwo wygrania 6-tki w totolotka?
A tak na marginesie, znasz kogoś bez chorób towarzyszących?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>... znasz kogoś bez chorób towarzyszących? nasi przodkowie w raju, tylko 1 na 23 070 znalezionych zębów miał próchnice (wiem, darowanemu niewolnikowi nie zagląda sie w zęby)
|
|
| |  | 1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) | > >... znasz kogoś bez chorób towarzyszących?> nasi przodkowie w raju, tylko 1 na 23 070 znalezionych zębów miał próchnice (wiem, darowanemu niewolnikowi nie zagląda sie w zęby)Więc jednak zainspirowałem i powstał nowy wątek
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Deklaracja z Great Barrington | > Mój wątek jest o tym, żeby nie lekceważyć innych groźnych chorób, bo kovid bez chorób towarzyszących jest nieszkodliwy.> Apeluję o osobistą odpowiedzialność za swoje własne życie i zdrowie, bez oglądania się na to, co powiedzą w tv.> Trzeba:> > wietrzyć mieszkania> umiarkowanie ogrzewać mieszkania, 21 st.C max - siedzenie tylko w podkoszulku w mieszkaniu jest głupie, lepiej w swetrze, polarze...> nie przegrzewać się i nie zapacać się, bo łatwo złapać pospolite przeziębienie> normalnie się odżywiać: warzywa, mięso, min. jeden ciepły posiłek dziennie,> suplementy typu D-Vitum forte (witamina D na jesienne depresje)> uzupełniać elektrolity, sole mineralne - ich brak wzmacnia pocenie się, bo nie jest trzymana woda w organizmie> zachowywać higienę psychiczną - nie oglądać głupich mediów, nie chodzić na wszelkie możliwe demonstracje, > uprawiać sport na świeżym powietrzu - marsz 5 km dziennie - naturalny ruch angażujący cały organizm bez kosztów dodatkowych > normalnie myć cały organizm, bo bakterie i grzyby lubią stary pot> > No dobrze, kto chce niech coś dopisze..., byle na temat.> Kąpanie się w przerębli, nocowanie w lesie bez namiotu itp. praktyki są bardzo dobre, ale dla nielicznych, więc są nie na temat.Temat już był przerabiany wielokrotnie. Polecam np. wątek i debatę pt. Deklaracja z Great Barrington www.racjonalista.pl/forum.php/s,827192. Poza tym ma pan rację - do co meritum sprawy. Na marginesie, nie jestem przecież morsem. W październiku w Polsce nie można kąpać się w przerębli. Polecam tez panu wywiad z prof. Kuną: www.racjonalista.pl/forum.php/s,827964
|
|
| Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Kto choruje na niemodną chorobę niech zdycha w kącie |
> video-node(*)KUQQUCJcApkFo9Cug&e=1603482261> Ostrzegam, tego nie zobaczysz na youtube, ani w reżimowej telewizji, ani nawet w postępowej> telewizji, ani w TV Trwam, ani u niezależnych yutuberów, influencerów i ideologicznych ekstremistów.> - A wielka szkoda.  Filmik już został zablokowany - kto doniósł?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|