Racjonalista - Strona głównaDo treści
B12.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
15-12-2021 19:34okragly (21676 punktów)B12.
Ocena 1 na 1
B12 - witamina z raju Zaledwie kilkanaście procent z nas ma jej odpowiedni poziom Jej niedobór może nie dawać widocznych objawów często nawet przez kilkanaście lat lub powodować ciągłe zmęczenie, którego przyczyn upatrujemy gdzie indziej. Brakuje nam tej witaminy, bo w naszej diecie nie ma odpowiedniej ilości bakterii które ją produkują, dlatego nazywana bywa "witaminą brudu". Przestrzeganie zasad higieny powoduje niedobory B12. Małpy żyjące dziko, które w ogóle nie jedzą mięsa, nabiału czy jaj, a jedynie odrobinę owadów - mają bardzo wysoki poziom B12 we krwi. Kiedy jednak trafią do ogrodów zoologiczych, gdzie jest czysto i sterylnie, zaczyna im jej brakować, co skutkuje wieloma chorobami. Dlatego dostają witaminę B12 w tabletkach.

główne oznaki jakie niesie za sobą niedobór raju
-bladość bądź też żółtaczka skóry i białek oczu
-ciągłe uczucie zmęczenia i osłabienia- ciało nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej liczby czerwonych krwinek, aby skutecznie transportować tlen w całym ciele. ,
-uszkodzenie nerwów - uczucie mrowienia w kończynach spowodowane tym, iż wit. B12 odgrywa znacząca role w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, a jej niedobór prowadzi do problemów z przewodnictwem nerwów.
- niezdiagnozowanie i nieleczone uszkodzenie układu nerwowego może spowodować zmiany w sposobie poruszania się Szczególnie narażeni są seniorzy, u których niedobór witaminy B12 jest najczęstszy,
-problemy w obrębie jamy ustnej. Wczesnym objawem niedoboru witaminy B12 może być czerwony i spuchnięty język - jest to zapalenie języka.
-zawroty głowy - dochodzi do dostarczenia zbyt małej ilości tlenu do organizmu, w wyniku tego pojawiają się zawroty głowy oraz duszności,
-zaburzenia widzenia - może dojść do uszkodzenia nerwu wzrokowego
-zaburzenia nastroju - może dojść do rozwoju depresji,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
>B12 - witamina z raju Zaledwie kilkanaście procent z nas ma jej odpowiedni poziom Jej niedobór może
>nie dawać widocznych objawów często nawet przez kilkanaście lat lub powodować ciągłe zmęczenie,
>którego przyczyn upatrujemy gdzie indziej. Brakuje nam tej witaminy, bo w naszej diecie nie ma
>odpowiedniej ilości bakterii które ją produkują, dlatego nazywana bywa "witaminą brudu".
>Przestrzeganie zasad higieny powoduje niedobory B12. Małpy żyjące dziko, które w ogóle nie jedzą
>mięsa, nabiału czy jaj, a jedynie odrobinę owadów - mają bardzo wysoki poziom B12 we krwi. Kiedy
>jednak trafią do ogrodów zoologiczych, gdzie jest czysto i sterylnie, zaczyna im jej brakować, co
>skutkuje wieloma chorobami. Dlatego dostają witaminę B12 w tabletkach.
>główne oznaki jakie niesie za sobą niedobór raju
>-bladość bądź też żółtaczka skóry i białek oczu
>-ciągłe uczucie zmęczenia i osłabienia- ciało nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej liczby
>czerwonych krwinek, aby skutecznie transportować tlen w całym ciele. ,
>-uszkodzenie nerwów - uczucie mrowienia w kończynach spowodowane tym, iż wit. B12 odgrywa znacząca
>role w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, a jej niedobór prowadzi do problemów z
>przewodnictwem nerwów.
>- niezdiagnozowanie i nieleczone uszkodzenie układu nerwowego może spowodować zmiany w sposobie
>poruszania się Szczególnie narażeni są seniorzy, u których niedobór witaminy B12 jest najczęstszy,
>-problemy w obrębie jamy ustnej. Wczesnym objawem niedoboru witaminy B12 może być czerwony i
>spuchnięty język - jest to zapalenie języka.
>-zawroty głowy - dochodzi do dostarczenia zbyt małej ilości tlenu do organizmu, w wyniku tego
>pojawiają się zawroty głowy oraz duszności,
>-zaburzenia widzenia - może dojść do uszkodzenia nerwu wzrokowego
>-zaburzenia nastroju - może dojść do rozwoju depresji,
>

Dobrze ze jem sporo miesa
15-12-2021 23:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>B12 - witamina z raju Zaledwie kilkanaście % z nas ma jej odpowiedni poziom Jej niedobór nie daje widocznych objawów nawet przez kilkanaście lat lub powodować ciągłe zmęczenie, którego przyczyn upatrujemy gdzie indziej. Brakuje B12 bo w naszej diecie nie ma bakterii które ją produkują, dlatego nazywana bywa "witaminą brudu". Przestrzeganie higieny powoduje niedobory B12. Małpy żyjące dziko, które nie jedzą mięsa, nabiału czy jaj mają bardzo wysoki poziom B12 we krwi. Kiedy trafią do ZOO, gdzie czysto i sterylnie, zaczyna im jej brakować, co skutkuje wieloma chorobami. Dlatego dostają witaminę B12 w tabletkach.

>Dobrze ze jem sporo miesa
azja, kara śmierci -skazanych karmiono wyłącznie gotowanym mięsem. Żaden nie przeżył miesiąca !
B 12 produkowane są przez "dobrą" florę jelitową, z pokarmem jedynie uzupełniamy
16-12-2021 07:29 
 Ocena 2 na 2
qwery (2864 punktów)

> azja, kara śmierci -skazanych karmiono wyłącznie gotowanym mięsem. Żaden nie przeżył miesiąca !

źródło !

> B 12 produkowane są przez "dobrą" florę jelitową, z pokarmem jedynie uzupełniamy
>

Bardzo mozliwe, ale wowczas co ma to tego sterylnosć (ktorą i ja postrzegam jako ślepą uliczkę ale w innych zakresach, np skóry). Jedzenie moze byc sobie i sterylne, byle florabakteryjna byla prawidlowa, a to raczej zalezy od pozywki jaka dostaje a nie od tego czy na tej pozywce byly inne bakterie z ktorymi mogla by walczyć. Podobno tez lepiej dla nas by mieso bylo nieco nadpsute, i moze zielenina tez? No to jezeli tak myslisz o sterylnosci to zgoda, z tym ze bez przesady, niejest to zbyt istotne, juz dawno by naukowcy to wytropili i polikwidowali lodówki
16-12-2021 19:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> azja, kara śmierci -skazanych karmiono wyłącznie gotowanym mięsem. Żaden nie przeżył miesiąca
>źródło !
inna historia która słyszałem i uwierzyłem. Obywatel USA chciał się odciąć od cywilizacji, kupił strzelbę i zamieszkał samotnie w chatce na pustkowiu w północnej Kanadzie, znaleźli go martwego mimo że mial mięso (upolowane)
Dzika zwierzyna jest chuda (w raju mamuty miały 10 cm tłuszczu) a nam potrzeba tłuszczu (mózg to tłuszcz), w raju wydobywaliśmy szpik kostny rozlupując kamieniem (lwy nie potrafiły), to najbardziej wartościowe pozywienie

>> B 12 produkowane są przez "dobrą" florę jelitową, z pokarmem jedynie uzupełniamy Jedzenie moze byc sobie i sterylne, byle florabakteryjna byla prawidlowa, a to raczej zalezy od pozywki jaka dostaje
tak leczą depresje, pożywką z jelita zdrowego (z d do d)

>a nie od tego czy na tej pozywce byly inne bakterie z ktorymi mogla by walczyć.
człowiek w raju jak się rodził łykał w drogach rodnych bakterie matki ale i jej kupe (twarz dziecka jest zwrócona do odbytu, matka z porodem się defekuje), w mleku matki na poczatku jest wiele bakteri kałowych

>Podobno tez lepiej dla nas by mieso bylo nieco nadpsute,
pamietam smak miesa z świniobicia, tego nie można kupić, mięso kupione sklepie musi "poleżeć" W poczatku raju byliśmy padlinożercami (mamy wydajna wątrobe), lew upoluje, troche zje, większość zostawia. Przodkowie po krążących sępach widzieli gdzie jedzenie

>juz dawno by naukowcy to wytropili i polikwidowali lodówki
miej ogródek, pracuj w nim bez rękawiczek, sprawi ci to przyjemnośc, przez bakterie z ziemi
16-12-2021 20:41 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>> azja, kara śmierci -skazanych karmiono wyłącznie gotowanym mięsem. Żaden nie przeżył miesiąca
>>źródło !
>inna historia która słyszałem i uwierzyłem. Obywatel USA chciał się odciąć od cywilizacji, kupił strzelbę i zamieszkał samotnie w chatce na pustkowiu w północnej Kanadzie, znaleźli go martwego mimo że mial mięso (upolowane)
>Dzika zwierzyna jest chuda (w raju mamuty miały 10 cm tłuszczu) a nam potrzeba tłuszczu (mózg to tłuszcz), w raju wydobywaliśmy szpik kostny rozlupując kamieniem (lwy nie potrafiły), to najbardziej wartościowe pozywienie

Mowisz teraz o czym innym niz pierwotnie bo o braku tluszczu a nie o szkodliwej sterylnosci gotowanego miesa. Źródel nie podajesz, a to z tym gotowanym miesem jest nieprawdipodobne nawet jak by bylo chude by po miesiacu byl zgon.

>>> B 12 produkowane są przez "dobrą" florę jelitową, z pokarmem jedynie uzupełniamy Jedzenie moze byc sobie i sterylne, byle florabakteryjna byla prawidlowa, a to raczej zalezy od pozywki jaka dostaje
>tak leczą depresje, pożywką z jelita zdrowego (z d do d)

Lecza tez w inne sposoby, pieniąd nie smierdzi (calkiem na miejscu powiedzenie

>>a nie od tego czy na tej pozywce byly inne bakterie z ktorymi mogla by walczyć.
>człowiek w raju jak się rodził łykał w drogach rodnych bakterie matki ale i jej kupe (twarz dziecka jest zwrócona do odbytu, matka z porodem się defekuje), w mleku matki na poczatku jest wiele bakteri kałowych

i zdaje sie cos sie robi w tej sprawie, i slusznie. Nawet jak by sie nie robilo to te baktrrie sa tak powszechne ze i tak wkoncu trafia gdzie maja trafic.

>>Podobno tez lepiej dla nas by mieso bylo nieco nadpsute,
>pamietam smak miesa z świniobicia, tego nie można kupić, mięso kupione sklepie musi "poleżeć" W poczatku raju byliśmy padlinożercami (mamy wydajna wątrobe), lew upoluje, troche zje, większość zostawia. Przodkowie po krążących sępach widzieli gdzie jedzenie

Mam ten sam pogląd, jestem jedynie znacznie bardziej sklonny uwzgledniać zmiany z neolitu. Ale racje masz condo tego ze to paleolitu nam najczesciej brakuje.

>>juz dawno by naukowcy to wytropili i polikwidowali lodówki
>miej ogródek, pracuj w nim bez rękawiczek, sprawi ci to przyjemnośc, przez bakterie z ziemi.

Bardzo mozliwe, ktos juz napewno to badal, masz jakies źródlo?

Juz sprawdzilem, bylo jakies badanie 11 lat temu (wiki) i niby ok na myszach ale jakos cisza sie zrobila jak na taką sensacje.
17-12-2021 18:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> azja, kara śmierci -skazanych karmiono wyłącznie gotowanym mięsem. Żaden nie przeżył miesiąca Obywatel USA chciał się odciąć od cywilizacji, kupił strzelbę i zamieszkał samotnie w chatce na pustkowiu w północnej Kanadzie, znaleźli go martwego mimo że mial mięso (upolowane) Dzika zwierzyna jest chuda (w raju mamuty miały 10 cm tłuszczu) a nam potrzeba tłuszczu (mózg to tłuszcz), w raju wydobywaliśmy szpik kostny rozlupując kamieniem (lwy nie potrafiły), to najbardziej wartościowe pozywienie
>Mowisz teraz o czym innym niz pierwotnie bo o braku tluszczu a nie o szkodliwej sterylnosci gotowanego miesa. Źródel nie podajesz, a to z tym gotowanym miesem jest nieprawdipodobne nawet jak by bylo chude by po miesiacu byl zgon.
żródeł niemam, bo niby skąd? gdzieś kiedyś słyszałem

>>>> B 12 produkowane są przez "dobrą" florę jelitową, z pokarmem jedynie uzupełniamy Jedzenie moze byc sobie i sterylne, byle florabakteryjna byla prawidlowa, a to raczej zalezy od pozywki jaka dostaje
>>tak leczą depresje, pożywką z jelita zdrowego (z d do d)
>Lecza tez w inne sposoby, pieniąd nie smierdzi (calkiem na miejscu powiedzenie
w jelitach mamy 2-gi mózg (wilkości kociego) a tam rządzą bakterie. Na poczatku 1 mld lat temu byliśmy tylko ukladem pokarmowym, rurą z wejściem i wyjściem i byl do rury przyczepiony uklad nerwowy, i tak mamy do dzisiaj (2-gi mozg)

>>>a nie od tego czy na tej pozywce byly inne bakterie z ktorymi mogla by walczyć.
>>człowiek w raju jak się rodził łykał w drogach rodnych bakterie matki ale i jej kupe (twarz dziecka jest zwrócona do odbytu, matka z porodem się defekuje), w mleku matki na poczatku jest wiele bakteri kałowych
>i zdaje sie cos sie robi w tej sprawie, i slusznie. Nawet jak by sie nie robilo to te baktrrie sa tak powszechne ze i tak wkoncu trafia gdzie maja trafic.
wpierw zasiedliłyby bakterie np szpitala, i już nie oddadzą miejsca (kto pierwszy ten lepszy)
19-12-2021 13:12 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>>>> azja, kara śmierci -skazanych karmiono wyłącznie gotowanym mięsem. Żaden nie przeżył miesiąca Obywatel USA chciał się odciąć od cywilizacji, kupił strzelbę i zamieszkał samotnie w chatce na pustkowiu w północnej Kanadzie, znaleźli go martwego mimo że mial mięso (upolowane) Dzika zwierzyna jest chuda (w raju mamuty miały 10 cm tłuszczu) a nam potrzeba tłuszczu (mózg to tłuszcz), w raju wydobywaliśmy szpik kostny rozlupując kamieniem (lwy nie potrafiły), to najbardziej wartościowe pozywienie
>>Mowisz teraz o czym innym niz pierwotnie bo o braku tluszczu a nie o szkodliwej sterylnosci gotowanego miesa. Źródel nie podajesz, a to z tym gotowanym miesem jest nieprawdipodobne nawet jak by bylo chude by po miesiacu byl zgon.
>żródeł niemam, bo niby skąd? gdzieś kiedyś słyszałem

No i to wlasnie caly problem z tobą, cos kiedys slyszales, pasuje ci pod teze, to uznajesz to za prawde bez zadnych prob weryfikacji czy skonfrontowania we wlasnym rozumie z przeciwną mozliwoscią. Pozatym przeskakujesz z tematu na temat, ze szkodliwosci gotowanego miesa zwiazanej z jego sterylnoscią na szkodliwosc chudego miesa jesli nie ma innych źródeł tłuszczu. To zupelnie inne sprawy.
19-12-2021 13:35 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>>>Mowisz teraz o czym innym niz pierwotnie bo o braku tluszczu a nie o szkodliwej sterylnosci gotowanego miesa. Źródel nie podajesz, a to z tym gotowanym miesem jest nieprawdipodobne nawet jak by bylo chude by po miesiacu byl zgon.
>>żródeł niemam, bo niby skąd? gdzieś kiedyś słyszałem
>No i to wlasnie caly problem z tobą, cos kiedys slyszales, pasuje ci pod teze, to uznajesz to za prawde bez zadnych prob weryfikacji czy skonfrontowania we wlasnym rozumie z przeciwną mozliwoscią.
nie jestem naukowcem, nie zbieram dowodów tak jak i z następnym pytaniem. Który dłużej pożyje, ten na mące i wodzie czy na samej wodzie?
dłużej bedzie żył na samej wodzie (to jest dla mnie logiczne jak fizyka, Ty potraktujesz jako wymysły , żądał dowodów. Raj to czysta fizyka

>Pozatym przeskakujesz z tematu na temat, ze szkodliwosci gotowanego miesa zwiazanej z jego sterylnoscią na szkodliwosc chudego miesa jesli nie ma innych źródeł tłuszczu. To zupelnie inne sprawy.
dla mnie to tematy powiązane
MaxGolonko3 (3459 punktów)
B12 - wikipedia - produkty mięsne, ryby, jajka, mleko i jego przetwory, grzyby np. boczniak (0,6 μg/100 g s.m.), pieczarka.

Siema
15-12-2021 23:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>B12 - wikipedia - produkty mięsne, ryby, jajka, mleko i jego przetwory, grzyby np. boczniak (0,6 μg/100 g s.m.), pieczarka.
B 12 produkowane są przez rajską florę jelitową, z pokarmem jedynie uzupełniamy
mogą być również genetyczne problemy z wchłanianiem, wtedy witaminowy zastrzyk

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365