Racjonalista - Strona głównaDo treści
kula w łeb i po zawodach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
19-12-2021 09:22okragly (21676 punktów)kula w łeb i po zawodach
patoelity są niesamowite, dla swojego dobra zabija każdego szaraczka ktory im się sprzeciwi Dowódca Wojsk Lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak "Sprawa jest ewidentna. Żołnierz jest dezerterem, przeszedł na stronę wroga w czasie wojny, więc grozi mu tylko jeden wyrok - kara śmierci. I tu nie ma nawet dyskusji"
dotyczy przejścia szeregowego żołnierza na strone Białoruską.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>patoelity są niesamowite, dla swojego dobra zabija każdego szaraczka ktory im się sprzeciwi Dowódca
>Wojsk Lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak "Sprawa jest ewidentna. Żołnierz jest dezerterem, przeszedł
>na stronę wroga w czasie wojny, więc grozi mu tylko jeden wyrok - kara śmierci. I tu nie ma nawet
>dyskusji"
>dotyczy przejścia szeregowego żołnierza na strone Białoruską.

Zdublowałeś temat. Wczoraj pojawił się taki sam.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,865609#w865709
19-12-2021 12:06 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Zdublowałeś temat. Wczoraj pojawił się taki sam.

Żaden z nich jednak nie jest zakładany w celu dyskusji

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-12-2021 12:57 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>>dotyczy przejścia szeregowego żołnierza na strone Białoruską.
>Zdublowałeś temat. Wczoraj pojawił się taki sam.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,865609#w865709
nie wiedziałem, dobrze że umieściłem w bazgrołach
swoją drogą to od początku z HK mnie tu mylili
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>patoelity są niesamowite, dla swojego dobra zabija każdego szaraczka ktory im się sprzeciwi Dowódca
>Wojsk Lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak "Sprawa jest ewidentna. Żołnierz jest dezerterem, przeszedł
>na stronę wroga w czasie wojny, więc grozi mu tylko jeden wyrok - kara śmierci. I tu nie ma nawet
>dyskusji"
>dotyczy przejścia szeregowego żołnierza na strone Białoruską.

12 maja 2O2O roku "polski" prezydent Duda wypowiedział wojnę Rosji, piszę o tym, ale ludzie nie wierzą faktom, tylko telewizji. "Polski" generał teraz potwierdził, że jest wojna. Polski żołnierz przeszedł na stronę amerykańskiego wroga ofiary. Czy Polak za to może być karany??
Należy ujawnić co dano Dudzie do podpisania w USA, za ile nas sprzedał swojemu szefowi??
19-12-2021 12:44 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
> 12 maja 2O2O roku "polski" prezydent Duda wypowiedział wojnę Rosji, piszę o tym, ale ludzie nie wierzą faktom, tylko telewizji. "Polski" generał teraz potwierdził, że jest wojna. Polski żołnierz przeszedł na stronę amerykańskiego wroga ofiary. Czy Polak za to może być karany??
>Należy ujawnić co dano Dudzie do podpisania w USA, za ile nas sprzedał swojemu szefowi??
>
Rozumiem z wypowiedzi, że nie wiadomo dotychczas co podpisał prezydent A.D. - nie ma dowodόw na to, ze było to wypowiedzenie wojny, wiȩc lepiej nie powtarzać tego, czego nie wie sie napewno.
Szwecja, ktόra nigdy nie sympatyzowała z USA, mobilizuje swόj arsenał wojenny do ew. wojny, ktόra ma być rozpoczȩta przez Rosjȩ, mόwi sie także o zagrożeniu chinskim.
farmer (22440 punktów)
>patoelity są niesamowite, dla swojego dobra zabija każdego szaraczka ktory im się sprzeciwi Dowódca
>Wojsk Lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak "Sprawa jest ewidentna. Żołnierz jest dezerterem, przeszedł
>na stronę wroga w czasie wojny, więc grozi mu tylko jeden wyrok - kara śmierci. I tu nie ma nawet
>dyskusji"
>dotyczy przejścia szeregowego żołnierza na strone Białoruską.

Szaraczki to były jak był pobór. Teraz to się jest tam na własne życzenie.

Ciekawe co mówi współczesny regulamin na ten temat. Nie interesowałem się tematem tej dezercji. Coś pisano jak to teraz wygląda?
19-12-2021 12:45 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Szaraczki to były jak był pobór. Teraz to się jest tam na własne życzenie.
>Ciekawe co mówi współczesny regulamin na ten temat. Nie interesowałem się tematem tej dezercji. Coś pisano jak to teraz wygląda?

Kodeks karny w sprawie dezercji i ewentualnej kary śmierci;
www.racjonalista.pl/forum.php/s,865609#w865709
19-12-2021 15:19 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Szaraczki to były jak był pobór. Teraz to się jest tam na własne życzenie.
>>Ciekawe co mówi współczesny regulamin na ten temat. Nie interesowałem się tematem tej dezercji. Coś pisano jak to teraz wygląda?
>Kodeks karny w sprawie dezercji i ewentualnej kary śmierci;
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,865609#w865709
>

Wojsko to syf. Dlatego nie nauczyłem się służby wartowniczej. Nie chciałem strzelać do ludzi....gdyby co. A jak się chroniło magazyn amunicji w latach 90 to było się czego bać.
Niestety nie jako na siłę 3 warty odbebnilem.
Cała noc (te kilka godzin) bałem się że mi tego kalacha ktoś zwyczajnie ukradnie.
A ja nic z tym nie zrobię.
19-12-2021 15:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Niestety nie jako na siłę 3 warty odbebnilem.
>Cała noc (te kilka godzin) bałem się że mi tego kalacha ktoś zwyczajnie ukradnie.
też miałem 3 służby, jedną w kuchni i 2 w anclu (tak wylosowałem), a że to było zima to b dobrze wylosowałem. JW w Chorzowie
farmer (22440 punktów)
>>Niestety nie jako na siłę 3 warty odbebnilem.
>>Cała noc (te kilka godzin) bałem się że mi tego kalacha ktoś zwyczajnie ukradnie.
>też miałem 3 służby, jedną w kuchni i 2 w anclu (tak wylosowałem), a że to było zima to b dobrze wylosowałem. JW w Chorzowie

Tia....dziobak...heheh( były dziobaki czy inaczej się mówiło)
19-12-2021 18:10 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>też miałem 3 służby, jedną w kuchni i 2 w anclu (tak wylosowałem), a że to było zima to b dobrze wylosowałem. JW w Chorzowie

No ja przesiedziałem 3 dni w anclu. Za niesubordynację. Dostałem też "zaproszenie" z prokuratury wojskowej, kiedy przyszedł do mnie do jednostki list od dziewczyny z Berlina (oczywiście zachodniego)
19-12-2021 18:00 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Wojsko to syf. Dlatego nie nauczyłem się służby wartowniczej. Nie chciałem strzelać do ludzi....gdyby co. A jak się chroniło magazyn amunicji w latach 90 to było się czego bać.
>Niestety nie jako na siłę 3 warty odbebnilem.
>Cała noc (te kilka godzin) bałem się że mi tego kalacha ktoś zwyczajnie ukradnie.
>A ja nic z tym nie zrobię.
>
Dwa lata wyjęte z życiorysu. I nikt nas nie pytał, czy chcemy iść do wojska.
19-12-2021 13:22 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>>patoelity są niesamowite, dla swojego dobra zabija każdego szaraczka ktory im się sprzeciwi
>Szaraczki to były jak był pobór. Teraz to się jest tam na własne życzenie.
żołnierz pochodzi z rejonu o największym bezrobociu, Bartoszyc w woj WM, dla takich chłopców może nie byc wyboru
19-12-2021 15:02 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>patoelity są niesamowite, dla swojego dobra zabija każdego szaraczka ktory im się sprzeciwi
>>Szaraczki to były jak był pobór. Teraz to się jest tam na własne życzenie.
>żołnierz pochodzi z rejonu o największym bezrobociu, Bartoszyc w woj WM, dla takich chłopców może nie byc wyboru
>

Kilka dni temu rozmawiałem z Białorusinem który pracuje w Polsce dla Polskiej firmy.
Chciałem porównać zarobki.

Nie wiem ile zarabia "szarazcek" w WP ale pomyślalem sobie ile ten Białorusin musiał zrobić fikołków żeby pracować w Polsce .
I ma teraz całkiem dobre pieniądze. Gorsze niż Polak na tym samym stanowisku ale kosmiczne ogólnie ....powiedzmy w moich realiaxh kosmiczne.

Może każdemu przed wystąpieniem w.kamasze tzw. trzeba puścić film demony wojny?

youtu.be/n5bVnCqQuwc
19-12-2021 15:25 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Nie wiem ile zarabia "szarazcek" w WP

Zarobki według stopni wojskowych
szeregowy: 4110.
starszy szeregowy: 4180.
kapral: 4660.
starszy kapral: 4700.
plutonowy: 4740.
sierżant: 4970.
starszy sierżant: 5040.
młodszy chorąży: 5090.

szeregowy przed przysięgą ma więcej niż nauczyciel z 30-letnim stażem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-12-2021 16:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nie wiem ile zarabia "szarazcek" w WP
>Zarobki według stopni wojskowych
>szeregowy: 4110.
>starszy szeregowy: 4180.
>kapral: 4660.
>starszy kapral: 4700.
>plutonowy: 4740.
>sierżant: 4970.
>starszy sierżant: 5040.
>młodszy chorąży: 5090.
>szeregowy przed przysięgą ma więcej niż nauczyciel z 30-letnim stażem

Czyli to jednak nie wiadro ma w ręce....jakby co
19-12-2021 18:04 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Zarobki według stopni wojskowych
>szeregowy: 4110.
>starszy szeregowy: 4180.
>kapral: 4660.
>starszy kapral: 4700.
>plutonowy: 4740.
>sierżant: 4970.
>starszy sierżant: 5040.
>młodszy chorąży: 5090.
>szeregowy przed przysięgą ma więcej niż nauczyciel z 30-letnim stażem

I o wiele więcej niż policjant. Kiedyś wdałem się w pyskówkę z żołnierzem. Powiedziałem mu jaka jest różnica pomiędzy żołnierzem a policjantem. Podczas gdy oni bawią się w wojnę, my ją codziennie toczymy na ulicach.
19-12-2021 18:07 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Zarobki według stopni wojskowych
>szeregowy: 4110.
>starszy szeregowy: 4180.
>kapral: 4660.
>starszy kapral: 4700.
>plutonowy: 4740.
>sierżant: 4970.
>starszy sierżant: 5040.
>młodszy chorąży: 5090.
>szeregowy przed przysięgą ma więcej niż nauczyciel z 30-letnim stażem

Aż boję się zapytać ile zarabia oficer.
19-12-2021 18:57 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Zarobki według stopni wojskowych
>>szeregowy: 4110.
>>starszy szeregowy: 4180.
>>kapral: 4660.
>>starszy kapral: 4700.
>>plutonowy: 4740.
>>sierżant: 4970.
>>starszy sierżant: 5040.
>>młodszy chorąży: 5090.
>>szeregowy przed przysięgą ma więcej niż nauczyciel z 30-letnim stażem
>Aż boję się zapytać ile zarabia oficer.

Nie bój się pytać. Oficer prócz pensji ma dodatki za funkcje jakie pełni w jednostce. Np. kwatermistrz, d-ca batalionu, księgowy jednostki, kierownik warsztatów naprawczych i to nie małe. Dodatki są też większe jak pensje nauczyciela.
Ta zaraza Lenin ukuł taką maksymę: "Państwo w którym nauczyciel zarabia mniej jak policjant, jest państwem policyjnym." No i skubaniec prawie trafił, choć w jego państwie tak było. W służbach mundurowych (wojsko) jest podobnie. Każda praca ma swoją specyfikę, na którą się godzi ten co wstępuje w szeregi. Najprawdopodobniej nikt z komentujących nie pracował na etacie nauczyciela. Status nauczyciela zaczął upadać już w czasach PRL-u, a karta nauczyciela dziś nie jest szanowana wcale. Nauczyciel pracuje (przynajmniej powinien) nawet w domu po godzinach pracy zasadniczej w szkole. Komentujący nie mają pojęcia o czym piszą. Iść do szkoły jako nauczyciel posmakować tych miodów, i po gdzieś tak trzech latach się wypowiadać. Dlatego mamy taki poziom oświaty i edukacji, bo do zawodu nauczyciela, czującego powołanie nikt nie idzie. Są tylko lesery (no bo nie dostał się na prawo, na medycynę, na polibudę z ciekawą specjalizacją np. konstruktora kadłubów okrętowych czy architekturę) i swoje zajęcia odwalają jak karę tego co ojca i matkę zabił. Wyjaśniam, że w tym ulu byłem i wiem co tam się wyrabia. Skandal! Jeśli ucznia nakłaniasz by zainteresował się zawodem jakiego się ma nauczyć, to jesteś socjopatą, bo uczniowie zaraz odwołują się do karty praw ucznia, że się nad nimi pastwisz. Całkowite pomylenie pojęć. A Kuratorium stoi w obronie interesów ucznia, więc puszcza się ze szkoły nieraz wtórnych analfabetów, którzy nie rozumieją co czytają.
Skonfrontujcie to teraz z faktycznymi wymaganiami stawianymi nauczycielom.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
19-12-2021 19:45 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>szeregowy przed przysięgą ma więcej niż nauczyciel z 30-letnim stażem
>Aż boję się zapytać ile zarabia oficer.

Zapewne jest to jawne, choć mocno zagmatwane. Dochód oficera to żołd + pensja+ premie+ dodatki. W policji jest podobnie choć pewnie kwoty inne. No i inne ryzyko, w wojsku ryzyko ponosi się jedynie na misjach ; spora część policjantów na co dzień ściga groźnych uzbrojonych ludzi, lub "podziwia" zwłoki

Niemniej dyskusja dotyczy wypowiedzi gen. Skrzypczaka, człowieka, który za tę wypowiedź powinien zostać natychmiast zdegradowany do stopnia szeregowego z prawem do emerytury szeregowego. Dlaczego?
Ponieważ w przeciwieństwie do wieli poborowych, wojskową przysięgę składał dobrowolnie i za jej złożenie obywatele przez całe jego zawodowe życie płacili mu pieniądze i to ciężkie pieniądze. A teraz facet nawołuje do złamania prawa, do wykonania wyroku nieegzystującego w polskim prawie!!!!

A przecież przysięgał "stać na straży konstytucji"

Przy okazji przysięgał też "bronić honoru żołnierza" a kiedy polska armia odniosła wspaniałe zwycięstwo nad policjantką w Giżycku i zmusiła miejskiego strażnika do ucieczki nie zrobił nic.
Jakoś nie odważył się wykonać wyroku śmierci za okrycie munduru gańbą

Tłumaczenia mediów o problemach dezertera brzmią żałośnie. Ilu młodych karlusów przymusowo wcielano do wojska, dawano do ręki broń i stawiano na warcie. Ktoś ich pytał o życiowe problemy??

Teraz jednak problem ma cały kraj, z powodu kłamstw rządu
Wprowadzono stan wyjątkowy, nie wpuszczono dziennikarzy, o gwałtach na Syryjkach, o łapówkach od Irakijczyków, o strzelaniu do Jemeńczyków świat dowie się od dezertera. Media nie powiedzą niczego bo dziennikarzy tam nie było, mundurowi zaprzeczą, ale po ostatnich kłamstwach oficerów Szydłowej, nikt im nie uwierzy

Nie wiem czy poistnieją jeszcze niezależne media....
In America we trust
Smutno mi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-12-2021 20:19 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Zapewne jest to jawne, choć mocno zagmatwane. Dochód oficera to żołd + pensja+ premie+ dodatki. W policji jest podobnie choć pewnie kwoty inne. No i inne ryzyko, w wojsku ryzyko ponosi się jedynie na misjach ; spora część policjantów na co dzień ściga groźnych uzbrojonych ludzi, lub "podziwia" zwłoki

Jest gynał tak jak piszesz.

>Niemniej dyskusja dotyczy wypowiedzi gen. Skrzypczaka, człowieka, który za tę wypowiedź powinien zostać natychmiast zdegradowany do stopnia szeregowego z prawem do emerytury szeregowego. Dlaczego?
>Ponieważ w przeciwieństwie do wieli poborowych, wojskową przysięgę składał dobrowolnie i za jej złożenie obywatele przez całe jego zawodowe życie płacili mu pieniądze i to ciężkie pieniądze. A teraz facet nawołuje do złamania prawa, do wykonania wyroku nieegzystującego w polskim prawie!!!!

Dokładnie. Jestem tego samego zdania. Napisałem w innym wątku, że Skrzypczak nie zna części wojskowej kodeksu karnego. Gdyby znał, nie wypowiedziałby publicznie takich bzdur. A tak skompromitował się, jak ludzie którzy mówią o czymś, o czym nie mają zielonego pojęcia. Ale do tego zdążyła nas już przyzwyczaić obecna władza.

>A przecież przysięgał "stać na straży konstytucji"
>Przy okazji przysięgał też "bronić honoru żołnierza" a kiedy polska armia odniosła wspaniałe zwycięstwo nad policjantką w Giżycku i zmusiła miejskiego strażnika do ucieczki nie zrobił nic.
>Jakoś nie odważył się wykonać wyroku śmierci za okrycie munduru gańbą
>Tłumaczenia mediów o problemach dezertera brzmią żałośnie. Ilu młodych karlusów przymusowo wcielano do wojska, dawano do ręki broń i stawiano na warcie. Ktoś ich pytał o życiowe problemy??

Tak jest. Mnie i wielu innych nikt nie pytał, czy pójdę do wojska. Dostałem 2 lata za to, że jestem obywatelem polskim, dla nie swojej ojczyzny.

>Teraz jednak problem ma cały kraj, z powodu kłamstw rządu
>Wprowadzono stan wyjątkowy, nie wpuszczono dziennikarzy, o gwałtach na Syryjkach, o łapówkach od Irakijczyków, o strzelaniu do Jemeńczyków świat dowie się od dezertera. Media nie powiedzą niczego bo dziennikarzy tam nie było, mundurowi zaprzeczą, ale po ostatnich kłamstwach oficerów Szydłowej, nikt im nie uwierzy

No i wreszcie wyszło Szydło z worka.

Wielokrotnie się pytam na tym forum, co jeszcze musi się stać, jak jeszcze bardziej musi się skompromitować obecna ekipa rządząca, aby ludzie wreszcie przejrzeli na oczy.
>
19-12-2021 20:46 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Wielokrotnie się pytam na tym forum, co jeszcze musi się stać, jak jeszcze bardziej musi się skompromitować obecna ekipa rządząca, aby ludzie wreszcie przejrzeli na oczy.

Nie jestem marksistą, ale radzę poczytać Marxa i marksistów

Na kogo mają głosować stanowiące większość społeczne niziny???

Kto broni EKONOMICZNYCH interesów społecznych nizin?
Kto broni interesów górników z Turowa?
Głupio? Tak!
Nieudolnie? TAK!
ale broni!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365