Racjonalista - Strona głównaDo treści
SANTO SUBITO!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-04-2005 12:49Antygnostyk (16 punktów)SANTO SUBITO!
Jak można przeczytać m.in. tu: serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34280,2647744.html
Już za życia papież posiadał moc uzdrawiania. Po śmierci ma się ponoć ta moc spotęgować. Choć KK twierdzi, że to nie papież, ale jego wstawiennictwo skutkuje uzdrowieniami jestem skłonny się założyć, że przeciętny członek KK machnie ręką na te drobne niuanse i bałwochwalczo będzie się modlić do JP2 o cuda.
Już sam fakt, że tego typu brednie o cudach "uzdrowień" podaje się do publicznej wiadomości woła o pomstę do nieba.
Znaczy to, że KK nie ma za grosz szacunku do własnych wiernych.
Kupią każdy kit.
Dzięki temu JP2 okaże się najwydajniejszą maszynką do produkcji mamony w dziejach KK. Już teraz na pniu schodzą najbardziej nawet zakurzone dewocjonalia związane z JP2. Wydawnictwa wznawiają książki, które choćby sylabą zająknęły się o "wielkości" największego z synów naszej ziemi.
Cukiernie już zamówiły całe wagony mąki, cukru i wszelakich dodatków na niezliczone tony "papieskich" kremówek.
Jeno patrzeć jak zaczną pojawiać się na aukcjach internetowych wszelkie relikwie JP2.
A to drzazga z drewniaka, w którym młody Karol biegał do fabryki.
A to wiosło kajaka, którym wiosłował na Mazurach.
A to kamień, który wpadł mu do buta podczas wycieczki w góry.
Byle biznes się kręcił....
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

tygrys3kSANTO SUBITO!
No cóż tak już jest gdy podczas jedni chcą pokazać ludziom jak żyć w zgodzie z innymi i samym sobą (nie tylko jak być zbawionym), drudzy chcą się dorobić na czyjejś popularności. Robią z papierz jakąś pieprzoną Britney Spears. To już było widać za życie (kubki, koszulki, długopisy).
Co ciekawsze takie rzeczy kpują ludzie wierzący. Tzn tacy któży się twardo deklarują i robią dużo na pokaz. Taka drzazga z drewniaka będzie dobrze wyglądać na ścianie.
OSTROWSKI (10 punktów)Odp: SANTO SUBITO!
Proponuję w przyszłym roku w dniu śmierci JP2 o godz 21:47 ponownie pogasić wszystkie światła! Dla powiększenia żałoby narodowej.
NAPRAWDĘ WSZYSTKIE :
Na morzu - nawigacyjne
Na lądzie oświetlenie dróg i sygnalizatory świetlne.
W pojazdach - oświetlenie drogi i światła pozycyjne.
Oszczędność energii jaką zsyła nam w ten sposób ojciec "święty" jest chyba oczywista!!!
Zatem niech nikt nie mówi że jest on maszynką do robienia kasy ( dla handlarzy zniczami też nie )
Co do zwiększenia się żałoby narodowej jestem przekonany - następnego dnia gdy tylko zrobi się jasno - wszystkim zacznie się robić smutno...

Pozdrawiam Serdecznie!!!

Jak wymyślę jak jeszcze możemy uczcićten bolesny dzień dam znać
----------

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365