Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wierszyki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
30-05-2010 20:40marcin kwiek (734 punktów)Wierszyki
Ocena 31 na 31
Tym razem kilka krótszych wierszyków.

Ateista - komunista

Bardzo często się powtarza ten argument idiotyczny,
Który zwykle wpuszczam jednym, a wypuszczam drugim uchem,
Że skoro duch komunizmu jest na wskroś ateistyczny,
No to każdy ateista programowo jest komuchem.

To nie działa tak, matołki, więc nie powtarzajcie bredni
Zasłyszanych przy niedzieli z takiej czy innej ambony,
Tu nie trzeba być geniuszem, starczy umysł całkiem średni,
By zrozumieć, że zależność nie zachodzi w obie strony.

Dla tych, którzy wciąż nie łapią, będzie porównanie szybkie:
Każdy skrzypek jest muzykiem, lecz nie każdy muzyk - skrzypkiem.

***

Zawody

Wierzyć, to znaczy chodzić po wodzie
Nie wierzyć, to znaczy uczyć się pływać
Wierzący, to taki hydroprzechodzień
Ateusz, to taka niezdarna ryba

Lecz proponuję otwarte zawody
Czyste i nieskażone najmniejszym faulem
Kto sprawniej przemierza bezmiary wody
Wy - na piechotę, czy my - kraulem

***

Imprinting

Od wielu lat się nad tym głowię
Czemu, wbrew oczywistym faktom
Skądinąd racjonalny człowiek
Swój kościół zowie swoją matką

Odpowiedź jest banalnie prosta
Wszyscy powinni o niej wiedzieć
Żeby przybraną matką zostać
Trzeba przy narodzinach siedzieć

Bo dziecko jest jak to pisklątko
Choć kwili może nie tak samo
Kogo zobaczy na początku
Do tego mówić będzie - mamo

***

Pierwsza komunia

Dziewczynki w białych sukienkach
Owieczki pędzone na mentalną rzeź
Forma - może i piękna
Lecz jaka niemądra treść
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

30-05-2010 21:40
 Ocena-12 na 12
stanik121 (102 punktów)Odp: wierszyki
Mam do ciebie wielka,uprrzejma prosbe. Nie w.......dalaj sie ze swoimi wierszykami w nieodpowiednie dzialy.Masz do tego przeznaczone. Marnujesz tylko nam czas i miejsce.
30-05-2010 22:05 
 Ocena 3 na 3
marcin kwiek (734 punktów)
Dział "O wszystkim i o niczym" jest ... o wszystkim i o niczym, na co wskazuje wyraźnie opis tego działu (Dyskusje nie pasujące do działów tematycznych, jednak na jakiś temat, w tym rozrywka i humor).
31-05-2010 01:40 
 Ocena 1 na 1
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> (...) Marnujesz tylko nam czas i miejsce.

A ja mam do ciebie uprzejmą prośbę, żebyś nie pisał o sobie w liczbie mnogiej.
31-05-2010 09:35 
 Ocena 1 na 1
Guzik (2020 punktów)
Marnujesz tylko nam czas i miejsce.
>
Mów za siebie. Mnie nie marnuje. Wiersze przeczytałam z wielką przyjemnością. Jeśli autor pozwoli zacytuję go w drugim wydaniu"Szarych Madonn".
marcin kwiek (734 punktów)
> Jeśli autor pozwoli zacytuję go w drugim wydaniu"Szarych Madonn".

Autor nie ma nic przeciwko
31-05-2010 18:25 
 Ocena 1 na 1
nomilk (1013 punktów)
Mam do ciebie wielka,uprrzejma prosbe. Nie w.......dalaj sie

Jestem lekko oszołomiony Twoją niedwuznaczną prośbą.

three of a perfect pair
01-06-2010 16:46 
 Ocena 1 na 1
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Marnujesz tylko nam czas i miejsce.

Mów za siebie, z łaski swojej.

Dział jest "O wszystkim i o niczym", podobnie jak te wierszyki, to GDZIE (wg Ciebie) miał je zamieścić? W "Kulturze", w "Filozofii", w "Bazgrołach"? No, może i w "Bazgrołach", bo wierszyki poezją nie grzeszą raczej... Ale i tu też mogą sobie być.

Minus!
WeekendWarrior (109 punktów)
Jestem urzeczony prostotą i mądrością wierszy, które właśnie przeczytałem. Chwytliwe puenty, chociaż rytm i budowa czyste, klasyczne, to nie psuje to pozytywnego wrażenia.

Zawody stanowią bardzo inteligentną metaforę, akurat to jako pierwsze przeczytałem i natychmiast wyskoczył mi uśmiech na twarzy
Koraszewski (82900 punktów)Odp: Wierszyki
Z tych wierszy pewnie już by się tomik złożył.
A dodam tylko - cóż mam powiedzieć o staniku? Że takich ........ jest bez liku.
oportunista (1711 punktów)
apud (4399 punktów)
> Polecam; www.youtube.com/watch?v=Xk2UVDgpTNc
ja tyz... klasyk z PRLu
www.youtube.com/watch?v=UZIJ5Q_VV70
PS
Moze ktos wie gdzie jest versja video?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365