Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zdarzenia syntezy i rozkładu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-11-2020 01:35Hamerlik Konopka (19903 punktów)Zdarzenia syntezy i rozkładu
Ich powtarzalność w Naturze jest fascynująca.

Objawiają się w czasie i przestrzeni, objawiają się w ruchu i materii, objawiają się fizycznie, chemicznie, mechanicznie, językowo i matematycznie.

Co wy na to, że wszystkie idą w parze?
Że każdej fizycznej syntezie i fizycznemu rozkładowi towarzyszą syntezy i rozkłady abstrakcyjne?

Co powiecie na koncepcję, wg której ludzka psyche to po prostu fizjologia mózgu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
>Co powiecie na koncepcję, wg której ludzka psyche to po prostu fizjologia mózgu?
Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się fizjologom...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Arminius (25555 punktów)powiemy to:
>co powiecie na koncepcję, wg której ludzka psyche to po prostu fizjologia mózgu?

To stary koncept, nihil novi sub sole - do tego najpewniej trafny. Wczoraj czytałem esej Mieroszewskiego w "Kulturze" ( paryskiej )z 1965 roku - gdzie taka teza jest wspomniana, jako wcale nie nowa.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: powiemy to:
>>co powiecie na koncepcję, wg której ludzka psyche to po prostu fizjologia mózgu?
>To stary koncept, nihil novi sub sole - do tego najpewniej trafny. Wczoraj czytałem esej Mieroszewskiego w "Kulturze" ( paryskiej )z 1965 roku - gdzie taka teza jest wspomniana, jako wcale nie nowa.

Jednak koncept pochodny od tego może być nowy. Skoro fizjologia mózgu, który jak inne materialne molekuly ulega syntezie i rozkładowi generujac tym abstrakcyjna psyche, to być może każdej materialnej molekule i jej transformacjom towarzyszy abstrakcyjna psyche?

Co Pan na taki koncept, wg którego wszelka materia jest świadoma?

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365