 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-02-2022 11:17 | okragly (21676 punktów) | ja buszmen
1 na 1 | Buszmeni od ang Bush (krzew) oraz men, pogardliwie, naleza do grupy jezykowej mlaskaczy, zyli 40 osób stadach, krótkotrwałych osadach z kopulastych szałasów przykrytych trawami, na półpustyni Kalahari W pozywieniu rośliny (bulwy, orzechy, owoce, cebulowe, grzyby) Mężczyźni polowali raz w tyg, od 5 do 12 godzin Mieso to 20% kalorii Poluja na 50 gat zwierzat. łuk i zatrute strzały, włócznie, pułapki, nagonka z psem oraz sciganie zwierzat i łapanie ich w rece, ssaki i ptaki. Pożywienie to 80 gat roslin, 50 ssaków, 18 gat ptaków, 7 gadów, 8 owadów i 3 gat ryb.
Dominowała monogamia, poligamia czesta i zwiazki pozamałżeńskie, na początku potajemne, prowadza do rozwodu lub poligamii, lub do wymiany partnerów Dziś rolnicy W oparciu o ich zycie Sahlins w lat 70 sformułował hipoteze pierwotnego społeczenstwa dobrobytu, ich dieta, ilosć ruchu i niski poziom chorób zaliczały ich do najzdrowszych ludzi na swiecie. Przemiany XX w. i rzady doprowadziły do przymusowego osiedlenia, nedzy, alkoholizmu i chorób. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Papaj91 (18 punktów) | Jest coś w tym, opisywał to w swoim manifeście również profesor Teodor Kaczyński. Generalnie anarchoprymitywizm jest kuszącą utopią i być może niektórym z nas będzie dane wrócić do podobnego stylu życia, gdy zostaniemy pozbawieni praw cywilizowanego człowieka
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Jest coś w tym, opisywał to w swoim manifeście również profesor Teodor Kaczyński. Generalnie anarchoprymitywizm jest kuszącą utopią i być może niektórym z nas będzie dane wrócić do podobnego stylu życia, gdy zostaniemy pozbawieni praw cywilizowanego człowiekaw www.racjonalista.pl/forum.php/s,798067 piszę odkryłem że jestem anarchistą ba, najgorszą jego wersją anarchoprymitywistą Uważam, że to filozofia zgodna z ludzkim DNA (w przeciwieństwie do filozofii współczesnej i chrześcijaństwie opartej na st Grecji -wyrosła na patriarchacie i niewolnictwie) W anarchoprymitywizmie fundamentem uznanie paleolitycznych (rajskich) form bytowania za najbardziej naturalne dla nas, który żył w ten sposób miliony lat, w zgodzie z naturą, był jej częścią, aż do rewolucji neolitycznej 8 tys lat temu, Anarchio prymitywiści totalnie krytykują cywilizację Anarchoprymitywizm przewiduje przyszłość radykalnie kooperatywną i wspólnotową, ekologiczną i feministyczną, spontaniczną i dziką, stworzenie społeczeństwa, które wyklucza władze Anarchoprymitywizm głosi, że technologia to pośrednik między nami a naturą, separując nas od innych. Hiperalienacja, forma dominacji na każdym poziomie hierarchii. Jest pokrewieństwo duchowe pomiędzy anarchistami i spółdzielcami -Edward Abramowski teoretyk anarchizmu, był propagatorem ruchu spółdzielczego. Anarchoprymitywizm - odrzuca naukę, technikę i cywilizację. uznaje je za niereformowalne i destrukcyjne zjawiska oparte na wyzysku Takie wytwory cywilizacji jak: państwo kapitalizm rynek, patriarchat, globalizacja, nauka czy praca choć blisko mi do nich to nie odrzucam nauki i techniki, wprost przeciwnie, tylko pod warunkiem że służą wartościom z raju, naszemu DNA (przede wszystkim nie separuje ludzi a łączy) w raju osiągnięciami nauki i techniki było opanowanie ognia (mocno lączy ludzi) czy wynalezienie łuku, wiec nie rozumiem czemu anarchoprymitywisci odrzucają nauke i technike
|
|
|  | | Papaj91 (18 punktów) | Ten feminizm mi całkowicie niepasuje, wszak jest to wytwór jak najbardziej współczesny i upadłby szybko, na pewno ja jako jednostka znajdując się w owej utopii - nie dążył bym do żadnego feminizmu, nawet egalitaryzm sam w sobie uważam za bunt przeciwko ludzkiej naturze (cytując dosłownie tytuł książki Rothbarda). Nie mniej, skoro mi to nie pasuje i mnie to dziwi, chętnie się dowiem coś się Pan tak tego feminizmu uczepił  Zdrowia
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > feminizm mi całkowicie niepasuje,nie ma dziwne. Wiesz czemu tak długo było niewolnictwo (chłop pańszczyźniany), bo chłop dostawał po grzbiecie od pana, ale on miał żonę, nad którą miał wladzę, dzieci i parobków. Dlatego tak długo przetrwał feudalizm, niewolnitwo z np piersza noc dla pana > feminizm to wytwór współczesnyw raju (przed cywilizacją) 10 000 lat temu był matriarchat, rządziły kobiety. Taka nasza natura > nawet egalitaryzm sam w sobie uważam za bunt przeciwko ludzkiej naturzeżeby był egalitaryzm musi być matriarchat > skoro mi to nie pasuje i mnie to dziwi, chętnie się dowiem coś się Pan tak tego feminizmu uczepił  jak sobie wyobrażasz raj? bo to jest warunek konieczny, seksu po kokardke, poprawy kondycji człowieka, braku pracy, dużo zdrowia, śmiechu, wspólnoty. Po prostu raj. np w raju nie bylo żłobków, przedszkoli, szkół, pracy, hierarchii, walki, konkurencji, to wymysl nas, mężczyzn
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|