 |
Czy Amerykę czeka "kalifornizacja"??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-12-2020 10:54 | Arminius (25555 punktów) | Czy Amerykę czeka "kalifornizacja"???
2 na 2 | Wysokie podatki, wysokie ceny nieruchomości najmu mieszkań, brud na ulicach, ogromne rzesze bezdomnych, narastająca przestępczość, utrzymujące się na wysokim poziomie bezrobocie główne przyczyny dla których ogromna część populacji Kalifornii chce opuścić ten stan. I już to robi - na wielką skalę - co wzbudza pewien niepokój w innych częściach USA, obawiających się migrantów z Kalifornii, którym wielu zarzuca destrukcyjną lewacko - liberalną kulturę polityczną -mającą prowadzić do degradacji/degeneracji obserwowanej w słonecznym stanie - jeszcze nie tak dawno uchodzącym za ziszczenie marzeń o....ziemskim raju. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów. www.city-journal.org/california-migration-politicsissuesinsi(*)fornicate-the-rest-of-america/"As Michael Anton wrote in his recent book, “The Stakes: America at the Point of No Return,” which details California’s dystopian government and dysfunctional political culture: In barely one generation … California was … transformed into a left-liberal one-party state, the most economically unequal and socially divided in the country, ostensibly run by a cadre of would-be Solons in Sacramento and in the courts, but really by oligarchic power concentrated in a handful of industries, above all Big Tech and Big Hollywood. The middle class — what’s left of them — continue to flee high taxes, higher costs, cratering standards of living, declining services, deteriorating infrastructure, worsening quality of life, and an elite that openly despises them and pushes policies to despoil and dispossess them. It isn’t pretty, but that’s precisely where California is now. Other states should be concerned. As Instapundit’s Glenn Reynolds observes, some tax refugees from California and other “migrants from high tax states might bring their political attitudes with them, moving to new, low-tax states for the economic opportunity but then supporting the same policies that ruined the states they left.” American states, beware. Take in as many Californians as you wish. But don’t accept California’s far-left, utterly broken governance and cultural model. It’s not “progressive” in any true meaning of the word. And once adopted, it will ruin your own state." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| hanging_bishop (1112 punktów) | A nie ma ona tego już za sobą? It's the edge of the world And all of Western civilization The sun may rise in the East At least it settles in the final location It's understood that Hollywood Sells Californication m.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | przed soba | > A nie ma ona tego już za sobą?> It's the edge of the world> And all of Western civilization> The sun may rise in the East> At least it settles in the final location> It's understood that Hollywood> Sells Californication> m.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywkMoże być jeszcze gorzej. To jest dopiero początek kryzysu/procesu
|
|
|  | 2 na 2 | hanging_bishop (1112 punktów) | Odp: przed soba | Rozwodzimy się tylko, co to w Ameryce Nie widząc budzącego się z Azji podbrzusza Smoczyska niebiańskiego, co paszczę przy grdyce Orła ma coraz bliżej, oczy wybałusza Na wewnętrzne tąpnięcia dumnych demokracji, Lubieżnie oblizując wargi swym językiem Przeciętym w pół i z sykiem: "Nie uczą się z lekcji, Które my dobrze znamy, z takim przeciwnikiem Aż miło się nam mierzyć", chorego człowieka świata, Dumnego łacinnika z apetytem pożre, Za pomocą chomąta, skórzanego bata Wymusi posłuch swoich, a jak reszta gorze To dobrze wykorzysta, miliardowa bestia, Starożytna cierpliwość, hierarchia bezwzględna, Jak kropla drąży skałę, powolna to kwestia, Czy Ameryka przegra? Fortuna jest zmienna...
|
|
1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Czy Amerykę czeka "kalifornizacja"??? | Kalifornia jest planowana jako kolejna "Ziemia Obiecana". Stąd te tajemnicze pożary, i nakłanianie białych tubylców do emigracji. Centrum świata przenosi się nad północny Pacyfik, a cfane ludzie swoimi wielkimi nosami wyczuwają zapach piniondzuf. Chiny, Japonia, Korea, Indonezja, Wietnam - tam już płynie, a będzie płynąć złota rzeka jeszcze bardziej. Polin, to od początku był głupi pomysł, bo i klimat, i ludzie, i bieda, i brak perspektyw na wielki szmal. Jedna wiadomość jest dobra: Kalifornia, to kraina bardzo daleko od Polski.
|
|
1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >wielu zarzuca destrukcyjną lewacko - liberalną kulturę polityczną -mającą prowadzić do degradacji/degeneracji
Polityka kojarzy mi się z poważnym podejściem do wybranych wartości.
Na czym polega lewactwo w kolebce kapitalizmu, w której własność prywatna to świętość absolutna?
Na tym, że ludzie mogą sobie otwarcie mówić o homoseksualizmie albo nawet okazywać swoje homoseksualne skłonności publicznie, bez zagrożenia agresją ze strony społeczeństwa?
Czymże to jest wobec poważnego stosunku do prywatnej własności?
Gdzie jest to lewactwo w Kalifornii? W stosunku do prawa własności?
W życiu!
W Kalifornii rządzi prawactwo, dlatego prawo prywatnej własności jest tam świętsze od samego boga.
|
|
| okragly (21676 punktów) |
> ... wielu zarzuca destrukcyjną lewacko - liberalną kulturę polityczną ... lewackość (równość, solidarność, wspólnotowość) jest z raju a liberalizm (indywidualizm, wolność) jest antyrajski
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|