A jeszcze do tego praca na 3 zmiany, żeby ludkowie w zachodniej europie mogli pracować już tylko 4 dni w tygodniu. W przyrodzie jak i w ekonomi nic nie ginie - ktoś musi zapierniczać by ktoś inny mógł odpoczywać. Co do wojska.. żołnierz właściwie nie ma nic do roboty ale koniecznie musi to zrobić szybko i z samego rana. >na tym polega liberalizm... na uczynieniu z nas niewolników.. No nie na tym, Indywidualizm daje Ci swobodę wyboru co chcesz robić, kim chcesz być itd., Wolność to brak totalitarnego przymusu - właściwie nic nie musisz a prawie wszystko możesz, Własność.. bez niej byłbyś tylko mrówką w mrowisku nie posiadającą nawet własnego czasu. Nikt nikogo nie zmusza do bezmyślnej konsumpcji, ludzie sami w ten kołowrotek się pchają bo chcą mieć "mowszy model, lepsze ciuchy, meble itd." Nie byłoby pędu do napędzania tego kołowrotka gdyby nie złudne poszukiwanie szczęścia w dobrach materialnych, to jak z cukierkami.. zjesz jednego, przez chwilę czujesz przyjemność a potem ona zanika i żeby ją znów poczuć sięgasz po następnego. Poprostu nie umiemy być szczęśliwyni ludźmi.
|