> Grafika:> qph.fs.quo(*)0f9948312d7a6d1282809d9d488-lq> Mają najpewniej prędkość rzędu kilkaset km na sekundę czyli podobne jak nasza galaktyka (Droga Mleczna).> Z zasady kopernikańskiej.Niby co ma zasada Kopernika do prędkości galaktyk? Jest prędkość, czy nie ma - to stoi, czy jedzie... a może to jest makieta przyklejona do teleskopu!, bo i takie numery są możliwe, i wcale nie tak mało prawdopodobne, niestety. > To się liczy względem mikrofalowego promieniowania tła bo ono jest jednakowe z wszystkich stron (gdyby coś akurat stało względem najdalszych miejsc obserwowanych z czasów tuż po wielkim wybuchu).Oj facet... może trochę się doedukuj wreszcie - masz maturę?... no to główkuj jak człowiek... przynajmniej! Istnieje średnia prędkość cząstek gazu w powietrzu? Oczywiście że istnieje!  I co to ma wspólnego z jakimś tłem kosmicznym? Ekspansja? Mowa o normalnym ruchy galaktyk: GA względem GB; więc ekspansję sobie wsadź w buty... durniu!
|