Racjonalista - Strona głównaDo treści
Modlitwa o rewolucję - Cejrowski odlatuje...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-10-2011 16:48Marek Matejewski (3695 punktów)Modlitwa o rewolucję - Cejrowski odlatuje...
Ocena 12 na 12
Miał szansę utkwić w pamięci ludzi jako autor ciekawego programu podróżniczego. Tymczasem wewnętrzna paranoja u tego pana strasznie postępuje.

Poniżej fragment artykułu (wypowiedź Cejrowskiego):
Cytat:
- Czekamy więc na Kościuszkę. Jarosław Kaczyński musi stać się Kościuszką, musi wszystkich ludzi zebrać, złożyć im pewną polityczną ofertę i razem z nimi robić insurekcję.
(...)
- Potencjał wkurzonych ludzi jest w Narodzie spory. Oni na razie nigdzie nie ruszyli, ale często wystarczy zapałka, by coś zaczęło się dziać, by powstał jakiś ruch, powstanie kolejna Solidarność. To się zacznie niepostrzeżenie.
(...)
- Dyskurs musi się zaostrzyć. Przecież my chcemy zrobić rewolucję. My nie chcemy reformować gównianego systemu, jak nie chcieliśmy reformować komunizmu. Bez sensu jest wprowadzanie reform do złego systemu. To jakby reformować diabła. Z nim się jednak nie rozmawia i nie dyskutuje. W teologii jest powiedziane, że trzeba się modlić egzorcyzmem i prosić Siły Niebieskie o oddalenie złego. A nie wdawać się w jakieś dyskusje. Z tym systemem też nie dyskutujemy, czekamy, żeby go obalić, albo na moment, w którym sam się rozsypie. Na szczęście Unia Europejska rozpada się ekonomicznie. Zresztą robi to w identyczny sposób, jak Związek Sowiecki.


A tu można przeczytać całość.
Ten sam artykuł można znaleźć w kilku miejscach. Wybrałem "pudelka" bo akurat tam jest ładnie zilustrowany
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pompa (524 punktów)
Z tym obrońcą wiary jest gorzej:

14-10-2011 07:51 
 Ocena 9 na 9
Meretseger (61860 punktów)
Bardzo dobrze, że to tu wkleiłeś. Dzięki temu pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci, bo z portalu zniknęło, a w zamian pojawiły się jakieś przeprosiny. Ktoś mu chyba zwrócił uwagę, że używa niewłaściwego słownictwa w stosunku do 10% wyborców.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
hubin (2274 punktów)
Ja się cieszę, teraz pokazują swoje prawdziwe oblicze, fakt każdy kto miał coś między uszami prawdopodobnie zauważył, że podsufitka na miejscu nie była cechą Cejrowskich, Terlikowskich. Teraz jednak nawet neutralni do bólu widzą, że coś z tymi kolesiami jest nie tak...

>- Potencjał wkurzonych ludzi jest w Narodzie spory. Oni na razie nigdzie nie ruszyli, ale często
>wystarczy zapałka, by coś zaczęło się dziać, by powstał jakiś ruch, powstanie kolejna Solidarność.

Ciekawe skąd przeświadczenie, że wkurzeni są tylko po jego stronie???

>W teologii
>jest powiedziane, że trzeba się modlić egzorcyzmem i prosić Siły Niebieskie o oddalenie złego. A nie wdawać się w jakieś dyskusje. Z tym systemem też nie dyskutujemy, czekamy, żeby go obalić,

Neutralnych przekonanych o szczytnych tolerancyjnych i ekumenicznych zapatrywaniach katolicyzmu proszę o ponowną lekturę cytatu.
Już nie mówiąc o tym, że za takie gadki Pan C. powinien stać się obiektem zainteresowania służb.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
Grzegorz (5685 punktów)
>- Potencjał wkurzonych ludzi jest w Narodzie spory. Oni na razie nigdzie nie ruszyli...
Jak to nie ruszyli się? Wkurzeni ludzie ruszyli się, na razie na wybory, i wybrali jako trzecią siłę Palikota Domyślam się co prawda że Cejrowski nie ten rodzaj wkurzonych ludzi miał na myśli, ale cieszy mnie że wynik wyborczy RPP (>10%) przewyższył prawie pięć razy słyszalność RM (2,2% - z braku lepszych oszacowań przyjmuję to jako liczbę osób czekających na Kaczyńskiego w roli Kościuszki).
13-10-2011 19:12
 Ocena 11 na 11
diogenes (42753 punktów)
>Jarosław Kaczyński musi stać się Kościuszką, musi wszystkich ludzi zebrać, złożyć im pewną polityczną ofertę i razem z nimi...

popełnić seppuku. Po polsku: kosą na sztorc.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
neurosurgery (2484 punktów)
Cytat:
Jego zdaniem na partię Palikota głosowali "ludzie marginesu"


Cześć "marginesiaki"! Co u Was słychać? Ja właśnie piszę z mojego kartonowego domu, pobiłem rano żonę, a teraz idę się narąbać, bo jakie perspektywy mam ja - margines? Cejrowski - boso przez świat, z klapkami na oczach przez wiedzę.

Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
13-10-2011 20:49 
 Ocena 6 na 6
Anna Salman (16360 punktów)
>Cześć "marginesiaki"! Co u Was słychać? Ja właśnie piszę z mojego kartonowego domu,
A ja pomału trzeźwieję.
I jakiegoś obcego chłopa znalazłam w domu - nie bardzo pamiętam, skąd się wziął. Sie zastanawiam właśnie, czy mu gardła nie poderżnąć ...
A ta lista nr 4 to była na tego, no ... Palikota? Co prawda za flaszkę, to bym wszędzie krzyżyk postawiła ...
13-10-2011 21:07 
 Ocena 3 na 3
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>A ja pomału trzeźwieję.
>I jakiegoś obcego chłopa znalazłam w domu - nie bardzo pamiętam, skąd się wziął. Sie zastanawiam właśnie, czy mu gardła nie poderżnąć ...
Mój Bobie, solidarność jąder(czy jakoś tak) mnie wzięła straszliwa. Spróbujże przypomnieć sobie, czy chłopina co dobrego uczynił? Czy też marny z niego dobroczyńca?
Jeśli nie godzien, to wyślij go razem z Cejrowskim do dzikich plemion kanibali, niech tam razem na Jarosława Kościuszkę czekają. Może ochota im przyjdzie na nawracanie, to poczciwi dzicy potrawkę sobie przygotują. Jeno aby lekkostrawna była

www.youtub(*)?v=8ycCV57VM6c&feature=related
13-10-2011 22:03 
 Ocena 2 na 2
Anna Salman (16360 punktów)
>Mój Bobie, solidarność jąder(czy jakoś tak) mnie wzięła straszliwa.
Spokojnie, ręka mi drgnęła ...
>... to poczciwi dzicy potrawkę sobie przygotują...
Raczej mój kot - ma nową zabawkę
13-10-2011 22:32 
 Ocena 3 na 3
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Spokojnie, ręka mi drgnęła ...
Solidarność? Eh, poszła... z drgnieniem ręki
>Raczej mój kot - ma nową zabawkę
Ze sznureczkiem? Czy tylko piłeczki sobie kula?

www.youtub(*)?v=8ycCV57VM6c&feature=related
13-10-2011 22:53 
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)
>Ze sznureczkiem? Czy tylko piłeczki sobie kula?
Turla sobie i podrzuca, a potem galopuje.
A nas moderator zaraz stąd wyrzuci.
14-10-2011 07:56 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
Moderator może niekoniecznie, ale autor wątku bardzo prawdopodobnie...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
14-10-2011 11:52 
 Ocena 1 na 1
Appenzeller (3118 punktów)
>Co prawda za flaszkę, to bym wszędzie krzyżyk postawiła ...
Na Krakowskim?

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Anna Salman (16360 punktów)
>>Co prawda za flaszkę, to bym wszędzie krzyżyk postawiła ...
>Na Krakowskim?
To akurat byli harcerze (chyba za frico )
Ja tylko później pilnowałam ...
Anna Salman (16360 punktów)
>Cytat:
- ... Jarosław Kaczyński musi stać się Kościuszką, musi wszystkich ludzi zebrać, złożyć im pewną polityczną ofertę i razem z nimi robić insurekcję.

Czy to nie w czasie insurekcji kościuszkowskiej powieszono kilku biskupów? No w tak radykalną przemianę Jarosława (nawet na prochach), to nikt by nie uwierzył.
13-10-2011 23:20 
 Ocena 2 na 2
Rigoletto (3891 punktów)
>>Cytat:
- ... Jarosław Kaczyński musi stać się Kościuszką, musi wszystkich ludzi zebrać, złożyć im pewną polityczną ofertę i razem z nimi robić insurekcję.

>Czy to nie w czasie insurekcji kościuszkowskiej powieszono kilku biskupów? No w tak radykalną przemianę Jarosława (nawet na prochach), to nikt by nie uwierzył.

No wiesz, Życińskiego już nie ma pośród nas ale paru innych biskupów-zdrajców Jarek by na pewno znalazł.
KarolG (2892 punktów)
Ten cały Cejrowski nie jest przypadkiem obywatelem Ekwadoru? Chyba już od dwóch lat...
Jeżeli tak, to niech się nie zajmuje nie swoimi sprawami, w Ekwadorze na pewno jest sporo problemów do rozwiązania.


PS.
Właśnie zaktualizowałem swoją wiedzę. Wygląda na to, że WC chce być obywatelem Świata, wciąż jednak pozostając w swoim zaścianku
Tak czy siak, skoro nie chce być Polakiem, to czemu mówi o Polakach w pierwszej osobie liczby mnogiej?


Thank God, I'm an atheist
14-10-2011 09:28 
 Ocena 8 na 8
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Tak czy siak, skoro nie chce być Polakiem, to czemu mówi o Polakach w pierwszej osobie liczby mnogiej?

Cejrowski to pikuś, mnie podniósł ciśnienie Nałęcz, używając sformułowania "My, Polacy wierzący i niewierzący" - w kwestii krzyża w sejmie jako "uniwersalnego symbolu" oczywiście. Jak to jest, że każdy "umiarkowany katolik" uważa, że może wypowiadać się też za niewierząca część społeczeństwa?
A więc ja mogę się wypowiadać w imieniu wierzących, w końcu mam większe kwalifikacje niż Nałęcz - ja byłam kiedyś wierząca, Nałęcz nigdy nie był ateistą.

I druga sprawa - zabawne, że dla wierzących krzyż jest symbolem uniwersalnym, to tylko ci fanatyczni ateiści widzą w nim symbol jednej religii.


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you sholud never give drugs to kids"
14-10-2011 11:17 
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)
>I druga sprawa - zabawne, że dla wierzących krzyż jest symbolem uniwersalnym, to tylko ci fanatyczni ateiści widzą w nim symbol jednej religii.

Szczególnie zabawnie to wygląda, gdy nagle zmieniają zdanie i dopatrują się obrazy uczuć religijnych w przypadku niezgodnego z ich koncepcjami wykorzystania rzeczonego "symbolu uniwersalnego".

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365