Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kontrola społeczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-01-2021 00:33Hamerlik Konopka (19903 punktów)Kontrola społeczna
Ocena 1 na 1
Przeszedłem się dziś po swojej dzielni, gdzie zagęszczenie wielkich domów, można by rzec ogromnych. Opadły liście z drzew, szybko robi się ciemno, o tej porze roku wszystko co wewnątrz widać jak na dłoni. Widziałem wielkie powierzchnie, ogromne, prawie puste, widocznie poświęcone 1, 2 osobom. Stworzyć i utrzymać tak wielką powierzchnię mieszkalną nie zdoła 1 człowiek, może 10 gdy się temu całkowicie poświęci, a pewnie i 100, jeśli oprócz tego, będą musieli zaspokoić własne potrzeby.

Zastanawiam się nad ludzkim zaangażowaniem w tworzenie takiego dobrobytu 1, 2 osobom. Zastanawiam się nad tym w sensie czysto biologicznym, wszak to poświęcenie własnej energii życiowej, którą każde stworzenie wydatkuje dla zysku. Jaki jest zysk z zaangażowania w kreację cudzego dobrobytu w sensie biologicznym?

Przyszło mi na myśl pojęcie sterowania.
pl.wikipedia.org/wiki/Sterowanie

Bycie sterowanym jako zysk z kreacji cudzego dobrobytu własnym kosztem.
Działanie uwolnione od intelektualnego wysiłku.
Czyż dlatego własne życie poświęcamy elitom?

Ile energii życiowej można poświęcić za obce sterowanie?
1%? 10%? 50%? 99%?

Naszło mnie pytanie czy społeczeństwo powinno mieć nad tym kontrolę?
Naszło mnie kolejne pytanie czy społeczeństwo powinno mieć kontrolę nad wszystkim, co ma wpływ na jego egzystencję?
Czy człowiek powinien kontrolować wszystko co ma wpływ na jego życie?
Nie może ale czy powinien?
Czy człowiek powinien zrobić co w jego mocy, żeby posiadać kontrolę nad własnym życiem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)jak na dłoni?
>Przeszedłem się dziś po swojej dzielni, gdzie zagęszczenie wielkich domów, można by rzec >ogromnych. Opadły liście z drzew, szybko robi się ciemno, o tej porze roku wszystko co wewnątrz >widać jak na dłoni.

Bo nie zasłaniają okien zasłonami czy żaluzjami. Są społeczności, gdzie jest to powszechne zjawisko. Obserwowałem go - ze zdziwieniem - na wielką skalę w USA.
Pytanie brzmi, czy takie zachowanie to przejaw dziwacznego ekshibicjonizmu czy też jest na odwrót i zasłanianie okna - typowe w Polsce - świadczy o przejawie obsesyjnej paranoi?
Ja czuję się bardzo nieswojo przy odsłoniętych zasłonach i zaświeconym świetle.
18-01-2021 10:55 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: jak na dłoni?
>>Przeszedłem się dziś po swojej dzielni, gdzie zagęszczenie wielkich domów, można by rzec >ogromnych. Opadły liście z drzew, szybko robi się ciemno, o tej porze roku wszystko co wewnątrz >widać jak na dłoni.
>Bo nie zasłaniają okien zasłonami czy żaluzjami. Są społeczności, gdzie jest to powszechne zjawisko. Obserwowałem go - ze zdziwieniem - na wielką skalę w USA.
>Pytanie brzmi, czy takie zachowanie to przejaw dziwacznego ekshibicjonizmu czy też jest na odwrót i zasłanianie okna - typowe w Polsce - świadczy o przejawie obsesyjnej paranoi?
>Ja czuję się bardzo nieswojo przy odsłoniętych zasłonach i zaświeconym świetle.

Sądzę że, nie mają nic do ukrycia.
Sypialnie mają zasłony.
To kwesta kulturowych emocji czy na zewnątrz oczekuje pan podglądacza czy człowieka, który na pana spojrzy.

Myślę, że to ma dużo wspólnego z tym czy lubi się czy się nie lubi innych ludzi. Czy widzi się w innych ludziach przyjacieli czy wrogów.

Czy miałby pan problem z odlonieciem się i obnazeniem wśród przyjaciół?
Sądzę, że nie.

W naszych umysłach panuje kultura - inny człowiek twój wróg.
18-01-2021 19:54 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)homo homini lupus

>W naszych umysłach panuje kultura - inny człowiek twój wróg.

Uwarunkowana w dużym stopniu i historycznie i geopolitycznie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: homo homini lupus
>>W naszych umysłach panuje kultura - inny człowiek twój wróg.
>Uwarunkowana w dużym stopniu i historycznie i geopolitycznie.

Mówi pan o dziedzicznosci emocji przodków, fundamecie kultury, dla której istnieją różne wyjaśnienia naukowe

pl.m.wikipedia.org/wiki/Naśladownictwo

i pomyśleć, że z różnorodności emocjonalnej mogą wyrosnąc takie mury

pl.m.wikipedia.org/wiki/Wielki_Mur_Chiński

pl.m.wikipedia.org/wiki/Mur_Berliński

pl.m.wikipedia.org/wiki/Mur_bezpieczeństwa

Ale odkryłem jak można zapanować nad prymitywnym emocjami i ignorować je.
Potrzeba rozwinąć wyższe uczucia.
Wyzsze uczucia są dominujące wobec prostych i prymitywnych, strach, wstyd, poczucie winy, poczucie niskiej wartości, konieczność podporządkowania się autorytetom, konieczność podporządkowania się większości w owczym pędzie można pokonać dzięki uczuciom wyższym.

Trzeba odkryć kim się jest naprawdę i zaakceptować siebie samego takiego jakim się jest. Wtedy można przestać się bać, winić i wstydzić.
18-01-2021 11:20 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: jak na dłoni?
>>Przeszedłem się dziś po swojej dzielni, gdzie zagęszczenie wielkich domów, można by rzec >ogromnych. Opadły liście z drzew, szybko robi się ciemno, o tej porze roku wszystko co wewnątrz >widać jak na dłoni.
>Bo nie zasłaniają okien zasłonami czy żaluzjami. Są społeczności, gdzie jest to powszechne zjawisko. Obserwowałem go - ze zdziwieniem - na wielką skalę w USA.
>Pytanie brzmi, czy takie zachowanie to przejaw dziwacznego ekshibicjonizmu czy też jest na odwrót i zasłanianie okna - typowe w Polsce - świadczy o przejawie obsesyjnej paranoi?
>Ja czuję się bardzo nieswojo przy odsłoniętych zasłonach i zaświeconym świetle.
zwyczaj ma początek w krajach "marynarskich", pozostawione żony w ten sposób dawały dowód, publicznie że nic niestosownego nie robią (nie potrzeba policji, prawa, sądów, wiezien, księdza, spowiedzi, dzieje sie samo)

ja nie zasłaniam -dla lepszego widoku, lubie daleko patrzeć z okna, i śłońce bez przeszkód wpada, zaslaniam latem, w południe, przeciwslonecznie
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kontrola społeczna
Sugerowanie, że człowiek, który nie ujawnia wszystkim tego co robi o każdej porze dnia ma coś na sumieniu to jest mówiąc delikatnie manipulacja.

Implikacje płynące z takiego założenia będą następujące:
Jak ktoś zamyka drzwi na noc tzn, że jest terrorystą
Jak ktoś na żądanie dowolnej osoby nie podda się rewizji osobistej to jest przemytnik.
Jak ktoś nie melduje gdzie się znajduje to jest złodziej i szpieg.
A jak ktoś nie chce oddawać się czynnościom seksualnym jeżeli ktoś tego sobie zarzyczy to jest zboczony.
18-01-2021 12:17 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Kwestia kultury czy nie łażenie i gapienie sie każdemu w okna, na ręcę i do wyra to co to jest za kultura?
MOże w 39 niemcy też do nas przyjechali tylko po to żeby sobie popatrzeć.
A my podli i podejrzliwi ich zaatakowaliśmy kiedy sobie pokojowo wjeżdżali czołgami przez granicę
18-01-2021 12:38 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
A wiedzieli gdzie jechać z tego powodu, że wcześniej dużo oglądali, robili zdjęcia, śledzili ludzi, których trzeba wyeliminować w pierwszej kolejności, sprawdzali gdzie są lotniska i jaką mają infrastrukturę, liczyli sobie samolocik startujące do lotów treningowych.
Tacy niewinni turyści.
A teraz przychodzi Hajnrś Konopka i twierdzi, że jak nie pozwalam komuś oglądać jak sie podmywam to mam braki w kulturze lub ewentualnie wstydzę sie i mam coś do ukrycia.
Przy czym oczywiście gdybym wpadł do niego na chate żeby sobie zrobić dobrze pod jego żonę to nagle by sie okazało, że jestem zboczeńcem, złodziejem, ekshibicjonistą i bandytą.
No chyba, że byłbym z odpowiednich służb dbających o porządek, ład i pokój to wtedy możn szczególnie, że posiadanie atrakcyjnych żon wykazuje silną korelację z byciem terrorystą
18-01-2021 13:07 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No chyba, że byłbym z odpowiednich służb dbających o porządek, ład i pokój to wtedy możn szczególnie, że posiadanie atrakcyjnych żon wykazuje silną korelację z byciem terrorystą

Zrób przynajmniej tyle, że odpowiedz wielokrotnie na post innej osoby ale nie na swój własny, bo z tego znowu będzie ban. Po prostu kliknij 10x "odpowiedz" na cudzy post ale nie klikaj odpowiedz na swój własny.

Ponadto daj sobie chwilę na uporządkowanie myśli. Nie ładuj od razu całego strumienia świadomości. Poczekaj 10 minut a zobaczysz, że myśli same się zredukują do jakiegoś mniej lub bardziej logicznego wniosku.

Ustąp trochę, gdy Cię inni proszą.

Nie da się analizować całego cudzego strumienia świadomości. Potrzeba to trochę skompresować i wyrażać to co najistotniejsze. Każdy tak robi, nikt nie wali na blat każdej nieuporządkowanej myśli, tylko stara się swój strumień świadomości uporządkować i zredukować.

Wiem, że piszesz szybko na klawiaturze. Po raz kolejny polecam Ci, żebyś trochę opanował swój umysł.
18-01-2021 16:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Sugerowanie, że człowiek, który nie ujawnia wszystkim tego co robi o każdej porze dnia ma coś na sumieniu to jest mówiąc delikatnie manipulacja.
>Implikacje płynące z takiego założenia będą następujące:
>Jak ktoś zamyka drzwi na noc tzn, że jest terrorystą
>Jak ktoś na żądanie dowolnej osoby nie podda się rewizji osobistej to jest przemytnik.
>Jak ktoś nie melduje gdzie się znajduje to jest złodziej i szpieg.
>A jak ktoś nie chce oddawać się czynnościom seksualnym jeżeli ktoś tego sobie zarzyczy to jest zboczony.
patoelity chcą żeby wszystko było tajne/ poufne- żyć nie umierać
patoelity o tobie wszystko wiedzą (z mediów społecznościowych, PIT-u, operacji z kat bankowych, tajniaków, kamer, spowiedzi itp)

od dołu idą do góry, ku patoelitom wszystkie informacje a od patoelit na dół rozkazy, nakazy, pouczenia

w raju wszystko wszyscy o sobie wiedzieli, po to powstala mowa (jak by chcieli byc tajemniczy nie byloby mowy), po to się czerwienimy, po to mamy bialka w oczach- można wiele wyczytac) wszystko dla jawności
18-01-2021 17:05 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Trzeba uważać na to co elity mówią, że chcą, bo można pójść w zaparte i robic im na złość.
ELity już dawno mają na to patent i jak sie nazbiera odpowiednia ilość oporników a elity chcą je akurat jakoś wykorzystać to mówią odwrotnie.
Do tego typu zagrywek należy również spoufalanie się z grupami, których elity akurat chciałyby się pozbyć.
Zaraz się oporniki zorganizują pod hasłem "przyjaciel naszego wroga jest naszym wrogiem" i załatwią elitom darmową eksterminację niepożądanych elementów. Potem Elity ugrają to dla siebie w dowolny sposób.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
I odwrotnie.
Jak elity chca żeby oporniactwo skumało się z jakąś ideą i grupą ją reprezentującą bądź po prostu zneutralizować je poprzez asymilacje w jakich istniejących strukturach przez elity kontrolowanych to dadzą znać, że kogoś nie lubia albo się boją.
Z elitami nie można walczyc.
Na elity trzeba miec wyjepane aż stracą czujność i zaczną ograniczać srodki zapobiegawcze wracając do starych sprawdzonych metod pałowania, rozstrzeliwania, więzienia i torturowania.
A następnie gromadnie wstapić do słuzb, które będą się tym zajmowały (najlepiej również do jakiejś tajnej policji) i rozgrywać wszystko tak, żeby elity podzielić.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I odwrotnie.
>Jak elity chca żeby oporniactwo skumało się z jakąś ideą i grupą ją reprezentującą bądź po prostu zneutralizować je poprzez asymilacje w jakich istniejących strukturach przez elity kontrolowanych to dadzą znać, że kogoś nie lubia albo się boją.
>Z elitami nie można walczyc.
>Na elity trzeba miec wyjepane aż stracą czujność i zaczną ograniczać srodki zapobiegawcze wracając do starych sprawdzonych metod pałowania, rozstrzeliwania, więzienia i torturowania.
>A następnie gromadnie wstapić do słuzb, które będą się tym zajmowały (najlepiej również do jakiejś tajnej policji) i rozgrywać wszystko tak, żeby elity podzielić.

Z tym, że ja się na to nie pisze i też nikomu takich chorych planów realizować nie pozwolę.

Zniszczenie, destrukcja i piekło na Ziemi dla odwetu i walki o władzę?

Urządzić swoim dzieciom piekło, żeby tatuś został królem?

Na pewno nie!

W moim przekonaniu albo władzę potrafisz odebrać pokojowo albo władza w ogóle Ci się nie należy.

Odebrać władzę pokojowo jest kosmicznie trudno, stąd też tak powszechne są dążenia do agresywnych i łatwych przejęć władzy, które są droga dokładnie donikąd. Zamiana siekierki na kijek.

Jeżeli ktoś uzna moje postulaty to tylko dlatego, że się do nich przekona i zawsze będzie mógł je na powrót odrzucić, żadnej kary nie będzie.

W świecie wg moich postulatów będzie miejsce dla wszystkich, dla każdego, też dla tego kto będzie im sprzeciwiał się i dążył do sprzecznego świata z moim.

Nie będzie żadnej kary za kreację odmiennych światów. Któryś z nich może będzie lepszy od mojego, wtedy ja się cudzym postulatom podporządkuje.

Proponuję Ci żebyś porzucił ścieżkę agresji, bo bez względu co dzięki niej osiągniesz to nigdy nie zaznasz spokoju i szczęścia. Zawsze będziesz na wojnie.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie będzie żadnej kary za kreację odmiennych światów. Któryś
> z nich może będzie lepszy od mojego, wtedy ja się cudzym
> postulatom podporządkuje.

Podobnie, jak nie będzie w twoim świecie żadnej kary.. za używanie najsilniejszej bojówki.
Oczywiście, że się podporządkujesz. Masz inne wyjście?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-01-2021 10:27 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Nie będzie żadnej kary za kreację odmiennych światów. Któryś
>> z nich może będzie lepszy od mojego, wtedy ja się cudzym
>> postulatom podporządkuje.
>Podobnie, jak nie będzie w twoim świecie żadnej kary.. za używanie najsilniejszej bojówki.
>Oczywiście, że się podporządkujesz. Masz inne wyjście?

Każda bojówka wypali się od wzajemnej agresji.

Rozumiem, że próbujesz w ten sposób usprawiedliwiać wzajemną przemoc?
Głosisz dobrodziejstwo przymusu i kar?

Nie potrafię się z tobą zgodzić.

Powinno się używać mechanizmów uniemożliwiających naruszenie przyjętych norm BEZ WZAJEMNEJ AGRESJI!

Oczywiście twój i szarleyowski mózg zbuduje wniosek, że bez przymusu nie da się, że bez przemocy to niemożliwe.

Ale prawda jest inna. Prawda jest taka: "nie chce się".

Po co się trudzić z respektowaniem drugiego człowieka i przywiązywaniem do niego wartości skoro tak łato nim gardzić i rządzić nim z użyciem przemocy.

Wasza dziadowska era przemija. Już wkrótce staniecie się nieważni. Nikt nie będzie wysłuchiwał waszych chorych idei. Nikt wam nie będzie wierzył. To tylko kwestia czasu.
19-01-2021 10:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Powinno się używać mechanizmów uniemożliwiających naruszenie przyjętych norm BEZ WZAJEMNEJ AGRESJI!
>Oczywiście twój i szarleyowski mózg zbuduje wniosek, że bez przymusu nie da się, że bez przemocy to niemożliwe.

Znów kłamstwo na mój temat
Znów wychodzi honor p.ch.

Przypomnę twoje słowa
Jeśli kogoś nie stać na zapłacenie podatku od domu, MUSI dom sprzedać i opuścić go, a jak nie chce, to nabywca ma prawo użyć PRZEMOCY Jesteś zwolennikiem przemocy, tylko używasz orwellowskiej nowomowy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-01-2021 12:16 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Powinno się używać mechanizmów uniemożliwiających naruszenie
> przyjętych norm BEZ WZAJEMNEJ AGRESJI!

Dobrze, pokaż ten mechanizm jak to u ciebie się dzieje i co hamuje agresję. Od kilku lat forumowicze zadają ci o to pytanie, które jak dotąd zawsze zbywałeś słowotokiem, w konsekwencji zostawiałeś bez podpowiedzi.

Teraz to forumowicze winni, że nie masz na to dobrej riposty i motasz się w zeznaniach że przemoc to nie agresja.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-01-2021 13:28 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Powinno się używać mechanizmów uniemożliwiających naruszenie
>> przyjętych norm BEZ WZAJEMNEJ AGRESJI!
>Dobrze, pokaż ten mechanizm jak to u ciebie się dzieje i co hamuje agresję. Od kilku lat forumowicze zadają ci o to pytanie, które jak dotąd zawsze zbywałeś słowotokiem, w konsekwencji zostawiałeś bez podpowiedzi.
>Teraz to forumowicze winni, że nie masz na to dobrej riposty i motasz się w zeznaniach że przemoc to nie agresja.

W moim modelu gdy utracisz świadectwo własności domu skutkiem niemożliwości zapłaty podatku od własności i to przepadnie na rzecz osoby, która wyceni twój dom najwyżej, TO uzyskujesz kasę z najwyższej wyceny, która będzie prawdopodobnie 2x wyższa od wartości wykorzystanego debetu a więc spłacasz w całości wykorzystany debet + zostaje ci połowa na dalsze urządzenie sobie życia po opuszczeniu domu.

Chcesz to porównać z waszymi eksmisjami na bruk albo do psiej budy, żeby jakiś czyściciel kamienic mógł sobie zafundować jacht stacjonujący na morzu śródziemnym?

Podpowiem.

BEZ PORÓWNANIA!

Szerzycie społeczną patologię i określacie to sprawiedliwością, dobrem i zbawieniem.
Może tym razem wyjątkowo przełknę ślinę (łyk), żeby nie okazywać zbyt wrogiego nastawienia.

Dogadajmy się ale obecne warunki odpadają. NIE MA MOWY!
19-01-2021 13:53 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>W moim modelu gdy utracisz świadectwo własności domu skutkiem niemożliwości zapłaty podatku od własności i to przepadnie na rzecz osoby, która wyceni twój dom najwyżej, TO uzyskujesz kasę z najwyższej wyceny, która będzie prawdopodobnie 2x wyższa od wartości wykorzystanego debetu a więc spłacasz w całości wykorzystany debet + zostaje ci połowa na dalsze urządzenie sobie życia po opuszczeniu domu.

Nie na temat.
100 lat temu zadano ci pytanie co się dzieje, gdy domownik jest przywiązany do domu i nie chce go opuścić.
Teraz to forumowicze winni, że nie masz na to dobrej riposty i motasz się w zeznaniach że przemoc to nie agresja.

>Może tym razem wyjątkowo przełknę ślinę (łyk), żeby nie okazywać zbyt wrogiego nastawienia.
>Dogadajmy się (..)

Dobrze, to pokaż ten niby nowy i wydajny mechanizm hamowania agresji. Od kilku lat forumowicze zadają ci to samo pytanie, które jak dotąd zawsze zbywałeś słowotokiem, w konsekwencji zostawiałeś bez podpowiedzi.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>100 lat temu zadano ci pytanie co się dzieje, gdy domownik jest przywiązany do domu i nie chce go opuścić.

Tym razem muszę uczciwie wziąć Hamerlika w obronę. Po kilku latach pytań odpowiedział na to pytanie.
Sposobem ne pozbycie się kogoś z jego domu, jeśli nie zechce go dobrowolnie opuścić będzie PRZEMOC

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-01-2021 14:26 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sposobem ne pozbycie się kogoś z jego domu, jeśli nie
> zechce go dobrowolnie opuścić będzie PRZEMOC

O 10:27 napisał tu dziś również "Powinno się używać mechanizmów uniemożliwiających naruszenie przyjętych norm BEZ WZAJEMNEJ AGRESJI!".

Wkopał się zatem w odpowiedź na pytanie, jak przemoc łączy się z mechanizmem braku wzajemnej agresji.
Bo wg niego się łączy. Chyba. Tak zakładam, bo tak jakoś idzie ten jego słowotok. .


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Sposobem ne pozbycie się kogoś z jego domu, jeśli nie
>> zechce go dobrowolnie opuścić będzie PRZEMOC
>O 10:27 napisał tu dziś również "Powinno się używać mechanizmów uniemożliwiających naruszenie przyjętych norm BEZ WZAJEMNEJ AGRESJI!".Wkopał się zatem w odpowiedź na pytanie, jak przemoc łączy się z mechanizmem braku wzajemnej agresji.
>Bo wg niego się łączy. Chyba. Tak zakładam, bo tak jakoś idzie ten jego słowotok. .
>
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


W USA jak nie zapłacisz to wyłączają ci dostęp i KONIEC.

W Europie jak nie zapłacisz to przychodzą cwaniaki i wynoszą ci rzeczy z domu.

Widzisz różnicę?

Ja widzę i określam ja jako tolerowanie agresji w stosunkach gospodarczych.
Europa jest naprawdę zgnila w tej kwestii. Do szpiku kości.
19-01-2021 14:49 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>W USA jak nie zapłacisz to wyłączają ci dostęp i KONIEC.

Nie na temat. Było o mechanizmie eliminowania agresji w przypadku pozbywania się kogoś z jego byłego domu.

>W Europie jak nie zapłacisz to przychodzą cwaniaki i wynoszą ci rzeczy z domu.

Nie na temat. Było o mechanizmie eliminowania agresji w przypadku pozbywania się kogoś z jego byłego domu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-01-2021 15:43 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>> Sposobem ne pozbycie się kogoś z jego domu, jeśli nie
>> zechce go dobrowolnie opuścić będzie PRZEMOC
>O 10:27 napisał tu dziś również "Powinno się używać mechanizmów uniemożliwiających naruszenie przyjętych norm BEZ WZAJEMNEJ AGRESJI!".

O konieczności stosowania przemocy w krystkonizmie pisał już kilka lat temu.
Przemoc wg Hamerlika jest jedynym sposobem, żeby stary człowiek musiał opuścić swój dom i się wynieść do innego. Mnie osobiście proponował, żebym zrezygnował na starość z domu i przeniósł się z rodziną (!) do pojedynczego pokoiku w domu starców
Ponieważ nie ma mocy, może obrażać i to jest nieskuteczne, biada jednak gdyby miał władzę, bo przemocą z domu mnie usunie

Przy czym dzisiejsze eksmisje w Berlinie odbywają się do socjalnych mieszkań, Hamerlik proponuje wystawienie przemocą mebli pod most, a człowieka na ulicę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 09:39 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Przy czym dzisiejsze eksmisje w Berlinie odbywają się do socjalnych
> mieszkań, Hamerlik proponuje wystawienie przemocą mebli pod most, a
> człowieka na ulicę

Facet pił wódkę wiadrami na studiach, imprezował, potem pognębił parę lat ludzi, wziął kredyt bez pomyślunku.. nagle królowanie życiu się skończyło, więc ty masz mieszkać na ulicy.
A to żaden ordynarny rewanżyzm nie jest .

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Przy czym dzisiejsze eksmisje w Berlinie odbywają się do socjalnych
>> mieszkań, Hamerlik proponuje wystawienie przemocą mebli pod most, a
>> człowieka na ulicę
>Facet pił wódkę wiadrami na studiach, imprezował, potem pognębił parę lat ludzi, wziął kredyt bez pomyślunku.. nagle królowanie życiu się skończyło, więc ty masz mieszkać na ulicy.
>A to żaden ordynarny rewanżyzm nie jest .

Na ulicy, bo miałby wyjawic posiadłości i poddać je opodatkowaniu podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej na rzecz osób bez mienia?

Alternatywie dla podatków od pracy i konsumpcji, które muszą zapłacić osoby bez mienia, na rzecz kapitalistow, ich państwowych dotacji do własności prywatnej, których to przymusowych podatków sami nigdy nie wybrali?

Kapitalistyczne biedactwa
20-01-2021 10:23 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Na ulicy, bo miałby wyjawic posiadłości i poddać je opodatkowaniu
> podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej na rzecz
> osób bez mienia?

Nie. Na ulicy bo jest stary i ma, albo ma bo przecież dorobił się tego gnębiąc.

> Alternatywie dla podatków od pracy i konsumpcji, które muszą zapłacić
> osoby bez mienia, na rzecz kapitalistow, ich państwowych dotacji do
> własności prywatnej, których to przymusowych podatków sami nigdy nie wybrali?
> Kapitalistyczne biedactwa

Hamerlikańska mantra mająca poprawić mu humor.. na minutę.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-01-2021 12:01 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Na ulicy, bo miałby wyjawic posiadłości i poddać je opodatkowaniu
>> podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej na rzecz
>> osób bez mienia?
>Nie. Na ulicy bo jest stary i ma, albo ma bo przecież dorobił się tego gnębiąc.
>> Alternatywie dla podatków od pracy i konsumpcji, które muszą zapłacić
>> osoby bez mienia, na rzecz kapitalistow, ich państwowych dotacji do
>> własności prywatnej, których to przymusowych podatków sami nigdy nie wybrali?
>> Kapitalistyczne biedactwa
>Hamerlikańska mantra mająca poprawić mu humor.. na minutę.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
20-01-2021 11:29 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Przy czym dzisiejsze eksmisje w Berlinie odbywają się do socjalnych
>> mieszkań, Hamerlik proponuje wystawienie przemocą mebli pod most, a
>> człowieka na ulicę
>Facet pił wódkę wiadrami na studiach, imprezował, potem pognębił parę lat ludzi, wziął kredyt bez pomyślunku.. nagle królowanie życiu się skończyło, więc ty masz mieszkać na ulicy.
>A to żaden ordynarny rewanżyzm nie jest

Ale to trzeba po prosu widzieć oczyma wyobraźni, na co nie stać niestety naszego Hamerbajkowicza. On po prostu nie z tego świata. On nic nie rozumie co tu głosi. To jakaś proteza intelektualna. Przypadłość nieuleczalna. On na tym forum zawsze będzie bredził. Bo taki jest niedopracowany. Rodzic się nie starał by "robotę" dokładnie do końca zrobić. Może spieszył się do pracy? Szybko robi też pies i ma ślepe.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>co się dzieje, gdy domownik jest przywiązany do domu i nie chce go opuścić.

Człowiek może przywiązać się do drugiego człowieka ale nie do ziemi, która leży na drodze do autostrady czy zawiera ważne społecznie surowce.

Jeżeli sam nie potrafi zasobów ziemi wyzyskać dla dobra społeczeństwa i podatek z wyceny jego terenu go przygniata to musi sprzedać albo utraci przez wysoki podatek, którego nie poradzi zapłacić i który pożre mu automatyczny debet.

MUSI zaakceptować zmianę i opanować własne tęsknoty za tym czego już nie będzie. Każdy człowiek cierpi i całe społeczeństwo nie będzie cierpieć, żeby jeden człowiek pożył tak jak lubi.

Kto nie ma świadectwa własności ten nie ma PRAWA WŁASNOŚCI.

Prawo własności nawet w moim modelu podlega egzekucji.

Ale nie porównuj tego z waszym modelem, gdzie człowiek jak już trafi z waszej łaski do psiej budy to nadal nie zostaje zwolniony z długu.
19-01-2021 14:57 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> co się dzieje, gdy domownik jest przywiązany
>> do domu i nie chce go opuścić.
> Człowiek może przywiązać się do drugiego człowieka ale nie
> do ziemi, która leży na drodze do autostrady czy zawiera ważne społecznie surowce.

Czyli mechanizm eliminowania z życia agresji to u ciebie przeczenie oczywistym faktom.

> Jeżeli sam nie potrafi zasobów ziemi wyzyskać dla dobra
> społeczeństwa i podatek z wyceny jego terenu go przygniata to musi
> sprzedać albo utraci przez wysoki podatek, którego nie poradzi zapłacić
> i który pożre mu automatyczny debet.

Powtarzasz to jak mantrę, a nie było o tym.

>MUSI zaakceptować zmianę i opanować własne tęsknoty za tym
> czego już nie będzie.

Co lub kto go do tego zmusi? Duch Święty?

> Każdy człowiek cierpi i całe społeczeństwo nie będzie cierpieć,
> żeby jeden człowiek pożył tak jak lubi.

Te słowa maja go przekonac, żeby dobrowolnie opuścił swoje dawne lokum?

>Kto nie ma świadectwa własności ten nie ma PRAWA WŁASNOŚCI.

A on tam siedzi i jednak nie chce wyjść.
Czyli co, jednak przemoc?

>Prawo własności nawet w moim modelu podlega egzekucji.

Jednak przemoc. Brawo!!

> Ale nie porównuj tego z waszym modelem, gdzie człowiek jak już
> trafi z waszej łaski do psiej budy to nadal nie zostaje zwolniony z długu.

Do niczego nie porównuję, tylko próbuję zdefiniować i nazwać zjawiska oraz procesy zachodzące w twoim systemie używajacym przemocy.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-01-2021 15:47 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>co się dzieje, gdy domownik jest przywiązany do domu i nie chce go opuścić.
>Człowiek może przywiązać się do drugiego człowieka ale nie do ziemi,
Widać że nigdy ziemi nie uprawiałeś, nigdy nie posadziłeś drzewa, nigdy nie postawiłeś nawet psiej budy

>Jeżeli sam nie potrafi zasobów ziemi wyzyskać dla dobra społeczeństwa
... To zlikwidujmy wszystkie parki w Berlinie.
Chcesz zamienić miasta w betonowe pustynie

>MUSI zaakceptować zmianę i opanować własne tęsknoty za tym czego już nie będzie.
Wal się

>Kto nie ma świadectwa własności ten nie ma PRAWA WŁASNOŚCI.
Uffff na szczęście mam akt własności mojego domu, co prawda złodzieje go nie uznawają, ale na złodziei jest policja a w ostateczności widły

>Prawo własności nawet w moim modelu podlega egzekucji.
Przemocą z użyciem bojówek

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Widać że nigdy ziemi nie uprawiałeś, nigdy nie posadziłeś drzewa, nigdy nie postawiłeś nawet psiej budy

Aha czyli wszyscy powinni chodzić głodni, bo taki jeden posadził grusze i teraz się wokół niej kręci, dlatego system musi wycofać się np. z eksploatacji kopaliny, bo sentymenty.

Ale jak najemny robol co 2 miesiące zmienia swoją pracę, jeżdżąc z miejsca w miejsce, pracując jak niewolnik za minimalną to problemu nie ma!

Problem jest tylko wtedy gdy zaczynają się ojcowizny i takie inne na poziomie jednostek elitarnych, dla których wziąć w garść trochę ziemi ważniejsze jest niż zdobycie Marsa.

Ty nie będziesz miał z tym problemu, bo ty i tak prawie nie opuszczasz wirtualnej rzeczywistości, tak samo zresztą jak i ja.
Nie masz czasu na grzebanie w ziemi.

Zależy ci na utrzymaniu nieopodatkownych posiadłości i na dochodach kapitałowych z tych posiadłości a nie jakieś tam sentymenty nad drzewkiem. Doskonale o tym wiem.

Te sentymenty to czysta maskarada.
19-01-2021 16:47 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Zalegasz z odpowiedzią na pytanie jak taksówkarz pracujący w korpo w Berlinie ma dorobić się własnej taksówki w Lądku, bez prawa do kredytu i oszczędności

Zalegasz z odpowiedzią na pytanie na ile części mam podzielić swój sad, żeby wyprzedawać po kawałku, żeby starczyło do śmierci

Zalegasz z odpowiedzią jak po kawałku sprzedawać dom w starości.

Chcesz, żeby wstęp do parków był płatny, a najlepiej gdyby je sprzedać deweloperom, bo zapłacą większy podatek od czynszów niż za park od biletów.
Jesteś barbarzyńcą, który chce dla zysku zniszczyć wszystko, bo wszystko musi przynosić ZYSK!!!!!
Parki, altanki, plaże, lasy... wszystko zaorać, dla ZYSKU, bo jeden z Lądka wymyślił sobie, że kiedyś podobno wziął kredyt...

>>Widać że nigdy ziemi nie uprawiałeś, nigdy nie posadziłeś drzewa, nigdy nie postawiłeś nawet psiej budy
>Aha czyli wszyscy powinni chodzić głodni, bo taki jeden posadził grusze

Ktokolwiek chodzi głodny, bo mam grusze?
Wskaż jednego!
Dzięki temu, że mam sad, moja rodzina owoce.
p*****lisz jak zwykle

>Ale jak najemny robol co 2 miesiące zmienia swoją pracę, jeżdżąc z miejsca w miejsce,
Bywało, że częściej zmieniałem miejsce. Jakoś nie płakałem

>pracując jak niewolnik
... tak, tak, mieszkając w niedogrzanej piwnicy, pracując przykuty do maszyny bez prawa widywania dzieci, korzystania chodników.... znam te bajeczki na pamięć
Wytrzeźwiej

>Problem jest tylko wtedy gdy zaczynają się ojcowizny
Dla ciebie to jest problem. po tobie dzieci odziedziczą tylko zawiść

>Ty nie będziesz miał z tym problemu, bo ty i tak prawie nie opuszczasz wirtualnej rzeczywistości, tak samo zresztą jak i ja.
Dopóki pracuję przy kompie i na swoim, piszę kiedy chcę. Wolno mi

>Nie masz czasu na grzebanie w ziemi.
Zimą?

>Zależy ci na utrzymaniu nieopodatkownych posiadłości i na dochodach kapitałowych
a tobie na jak najwyższej cenie od pedofilów za swoje dzieci
Z tego się utrzymujesz, że nie musisz pracować.
WOlno tobie wymyślać, to i mnie wolno

Ponoć pracujesz na cudzym, a na forum pisujesz całe dnie. Kiedy pracujesz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-01-2021 18:59 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zalegasz z odpowiedzią na pytanie jak taksówkarz pracujący w korpo w Berlinie ma dorobić się własnej taksówki w Lądku, bez prawa do kredytu i oszczędności

Jeszcze nie słyszałem o takim Berlińczyku, żeby na własnej taksówce jeździł.
Spotkałem za to wielu jeżdżących na cudzych, w większej lub mniejszej korpo.

Słyszałem też o adwokatach, doradcach w podatkach od pracy i innych, którzy wykupują kolejne mieszkania w Berlinie, żeby je posiadać i żeby czerpać z posiadania korzyści. Cała praca polega na wykupieniu, zleceniu pod cudzy zarząd, czerpaniu korzyści i przeznaczaniu części zysków na kolejne akwizycje.

Robol nie może mieć swojego mieszkania, bo nie przyjdzie do was pracować za minimalną. Dobrze o tym wiesz, więc zrobisz co w twojej mocy, żeby go nigdy nie miał.

>Zalegasz z odpowiedzią na pytanie na ile części mam podzielić swój sad, żeby wyprzedawać po kawałku, żeby starczyło do śmierci

Sprzedaj w całości. Na starość będziesz miał rozwinięty limit oszczędności pieniężnych z racji wieku. Pieniądze zgromadzone za sprzedaż, będą stanowić twoje zabezpieczenie emerytalne a sadem będzie zajmował się już ktoś inny, młody i nie jako twój zarządca, żebyś mógł swoje posiadłości darować po śmierci lecz jako właściciel, który na swoim robi co chce i nie słucha się żadnego dziada.

>Zalegasz z odpowiedzią jak po kawałku sprzedawać dom w starości.

Nie sądzę, żeby podatek ciebie akurat pożarł tym bardziej, że miałbyś dochody podatkowe.
W razie czego będziesz mógł wynająć mieszkanie w Genewie, jednym z najdroższych miast na świecie, od nie wiadomo kogo.

>Chcesz, żeby wstęp do parków był płatny, a najlepiej gdyby je sprzedać deweloperom, bo zapłacą większy podatek od czynszów niż za park od biletów.

Tak, chcę, żeby wszystko było płatne, bo zapłata jest oznaką, że jest w ogóle potrzebne.
Park trzeba utrzymać. To nie są wasze szkoły, żeby ktoś sprzątał w nich za darmo.
Jeżeli będziesz chciał to pójdziesz odpłatnie do parku i zapłacisz za wstęp pieniędzmi jakie uzyskasz z dochodów podatkowych. Chyba że będziesz wielkim kapitalistom wtedy zapłacisz ze swoich dochodów kapitałowych a nie z podatkowych.

>Jesteś barbarzyńcą, który chce dla zysku zniszczyć wszystko, bo wszystko musi przynosić ZYSK!!!!!

ZYSK jest waszą najwyższą wartością religijną więc co to za zarzut.
Tak wszystko musi przynosić ZYSK inaczej nie ma sensu, żeby istniało.

>Parki, altanki, plaże, lasy... wszystko zaorać, dla ZYSKU, bo jeden z Lądka wymyślił sobie, że kiedyś podobno wziął kredyt...

Co nie poradzisz zapłacić wstęp na plażę?
To dopiero będzie plaża, schludnie i kulturalnie, bo każdy ceni to za co zapłacił a nie syf, kiła i mogiła.
Zapłacisz z dochodu podatkowego, który uzyskasz od właścicieli kawałka plaży, chyba że sam będziesz miał dużo posiadłości, wtedy zapłacisz z innych dochodów.
Nie ma problemu.

Kredyt i zaoranie mojego życia pomogło mi tylko zrozumieć jak podły system wykształciliście, jak drastycznie niesprawiedliwy, nieefektywny, katastrofa. Nie będzie czego żałować. Po 10 latach wszyscy zapomną, że w ogóle można tak podle żyć.

>Ktokolwiek chodzi głodny, bo mam grusze?

I mniej kto ci broni.
Wyjaw własność, zapłać podatek od własności i mniej i rób co tam chcesz.
Ale nie ma tak, że ty od posiadłości żadnych podatków a robol połowę wynagrodzenia od każdej zmytej wam podłogi. Skończyło się.

>Wskaż jednego!
>Dzięki temu, że mam sad, moja rodzina owoce.
>p*****lisz jak zwykle

Czy ja ci wzbraniam posiadać?
Może to właśnie ty wykupisz parki, plaże, lasy i wyzyskasz je dla wspólnej korzyści.
Mniej i rób na swoim co uważasz. Tylko wyjaw posiadłości i poddaj je opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia.

>>Ale jak najemny robol co 2 miesiące zmienia swoją pracę, jeżdżąc z miejsca w miejsce,
>Bywało, że częściej zmieniałem miejsce. Jakoś nie płakałem

Widać nie żal ci opuszczać tych drzewek i rozstawać się z tą ziemią a tak nad nimi płaczesz.
Robol też ma prawo do dobrobytu i stojącego za nim rozwoju. Nie wszystko dla Panów. To robole dobrobyt tworzą więc spora działka im się należy.
Kapitalista za sterowanie też może uzyskać niezłą działkę ale nie wszystko ani nie większość.
Podatek określany w demokracji bezpośredniej to wyreguluje.

>>pracując jak niewolnik
>... tak, tak, mieszkając w niedogrzanej piwnicy, pracując przykuty do maszyny bez prawa widywania dzieci, korzystania chodników.... znam te bajeczki na pamięć
>Wytrzeźwiej

Wytrzeźwiałem. Jestem trzeźwy. Doskonale pamiętam wszystko, każdy tydzień, dzień, godzinę i sekundę. Koniec waszych podłych rządów. Wynocha z tronu!

>>Problem jest tylko wtedy gdy zaczynają się ojcowizny
>Dla ciebie to jest problem. po tobie dzieci odziedziczą tylko zawiść

Dzieci mają swoje ręce i rozum. Na swój dobrobyt mogą zapracować. Wystarczy im dobre wychowanie. Nie potrzebują dostać wszystkiego od tatusia na gotowo. To by je nawet zepsuło.
Proponuję ci zrozumieć takie podejście, bo twoje jest prymitywne.

>>Ty nie będziesz miał z tym problemu, bo ty i tak prawie nie opuszczasz wirtualnej rzeczywistości, tak samo zresztą jak i ja.
>Dopóki pracuję przy kompie i na swoim, piszę kiedy chcę. Wolno mi

Ktoś ci broni? Mówimy o twoim przywiązaniu do ziemi, które w rzeczywistości jest przywiązaniem do dochodów kapitałowych. Posiadać, nic nie robić i tylko innym z gara wyżerać co sami własnymi rękami przygotują. Nie!

>>Nie masz czasu na grzebanie w ziemi.
>Zimą?
>>Zależy ci na utrzymaniu nieopodatkownych posiadłości i na dochodach kapitałowych
>a tobie na jak najwyższej cenie od pedofilów za swoje dzieci
>Z tego się utrzymujesz, że nie musisz pracować.
>WOlno tobie wymyślać, to i mnie wolno
>Ponoć pracujesz na cudzym, a na forum pisujesz całe dnie. Kiedy pracujesz?

Cały czas.
Nawet wtedy kiedy z tobą dyskutuję pracuję nad lepszym światem.
Od rana do nocy, dzień w dzień.
19-01-2021 19:55 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Jeszcze nie słyszałem o takim Berlińczyku, żeby na własnej taksówce jeździł.
>Spotkałem za to wielu jeżdżących na cudzych, w większej lub mniejszej korpo.
i jak taksówkarz pracujący w korpo w Berlinie ma dorobić się własnej taksówki w Lądku, bez prawa do kredytu i oszczędności

>>Zalegasz z odpowiedzią na pytanie na ile części mam podzielić swój sad, żeby wyprzedawać po kawałku, żeby starczyło do śmierci
>Sprzedaj w całości.
Bez prawa do zachowania oszczędności?
Gdzie mam mieszkać?
Na ile mam podzielić tę kwotę, czyli skąd mam wiedzieć kiedy umrę?

>>Ktokolwiek chodzi głodny, bo mam grusze?
>I mniej kto ci broni.
Ktokolwiek chodzi głodny, bo mam grusze?

Na resztę odpowiem, kiedy odpowiesz na te pytania


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-01-2021 20:16 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Ktoś ci broni? Mówimy o twoim przywiązaniu do ziemi, które w rzeczywistości jest przywiązaniem do dochodów kapitałowych.
Dochodów z kawałka sadu
Ty głupi, żałosny zawistniku.
jakie kapitałowe dochody można mieć z przydomowego sadu?

>Posiadać, nic nie robić i tylko innym z gara wyżerać co sami własnymi rękami przygotują.
Nic nie robić tylko żyć z tego co dzieci przyniosą od pedofilów?
>Nie!
Tak. Z tego żyjesz

>>Ponoć pracujesz na cudzym, a na forum pisujesz całe dnie. Kiedy pracujesz?
>Cały czas.
Od rana do wieczora na forum... w jakich godzinach pracujesz?
Aaaaa nie pracujesz na cudzym!
Kolejne kłamstwo
Berlin jest gościnny dla żyjących z socjalu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-01-2021 20:29 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Od rana do wieczora na forum... w jakich godzinach pracujesz?

Napisz donos.

Na racjonaliście przestali mnie banować to może tam coś poradzisz.

Wyobraz sobie co by to było, gdyby magazynierzy Amazonu zamiast zaiwaniać z wózkami dla waszego dobrobytu, też chcieliby coś wyrazic, czegoś się dowiedzieć, o czymś pomyśleć, czemus sprzeciwić się

Na wszytkich urządzeniach jakie im zawiesiliacie na szyję jednoczenie włączyłby się alarm.

Ale jaja.

I co wszystkich zwolnicie za zabieranie głosu?

Czy ich podzielicie.

Te jackowe manipulacje zostaw dla jacka.
Nie jestes w nich dobry.
On się tym tematem na pewno zajmie.

Tymczasem ja robię swoje. W pracy, w życiu i nic na to nie poradzisz.

Nie będę tańczył jak próbujesz mi zagrać.

A teraz przekształc swoją wypowiedź z groźb i osądów na opowieść o tym jak to mam dobrze i że to wy dla mnie specjalnie ten wspaniały świat stworzyliście.

Obejdzie się bez niego.

Jak chcesz to kapuj, jak chcesz to osądzaj, rób co tam chcesz nie moja sprawa. Ja będę robił swoje i nie powstrzymasz mnie.
szarley (54913 punktów)
Jakie kapitałowe dochody można mieć z przydomowego sadu?
Ucieczka
Zalegasz z odpowiedzią na pytanie jak taksówkarz pracujący w korpo w Berlinie ma dorobić się własnej taksówki w Lądku, bez prawa do kredytu i oszczędności

Zalegasz z odpowiedzią na pytanie na ile części mam podzielić swój sad, żeby wyprzedawać po kawałku, żeby starczyło do śmierci

Zalegasz z odpowiedzią jak podzielić oszczędności, żeby starczyło do śmierci. Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?

>>Od rana do wieczora na forum... w jakich godzinach pracujesz?
>Napisz donos.
A po co?
Mnie wystarczy, że bytownicy forum widzą, że na żadnym etacie nie pracujesz.
Kłamiesz, że jesteś najemnym pracownikiem, tak samo jak kłamałeś, że pracowałeś przykuty do maszyny w dzień po zawale serca, bez prawa do kontaktu z dziećmi.

Tak samo jak kłamałeś, że nie wolno ci jeździć drogami (pisząc to z Rumunii)

>Wyobraz sobie co by to było, gdyby magazynierzy Amazonu zamiast zaiwaniać z wózkami dla waszego dobrobytu,
Kłamiesz
Nikt w Amazonie nie pracuje dla mojego dobrobytu. Pracują na twój socjal

>też chcieliby coś wyrazic, czegoś się dowiedzieć, o czymś pomyśleć, czemus sprzeciwić się
Ja mu nie wzbraniam, ty tak, ja uważam, że robotnik powinien pracować 8 godzin, ty postulujesz "ile pan zechce"

>Na wszytkich urządzeniach jakie im zawiesiliacie na szyję
Kłamiesz.

>I co wszystkich zwolnicie za zabieranie głosu?
Nikogo niezwolnię, bo nikogo nie zatrudniam kłamco

>Nie jestes w nich dobry.
Bardziej mnie robotnicy uważają, niż ciebie. Tobą gardzą, lub się z ciebie śmieją

>Tymczasem ja robię swoje. W pracy,

Nigdzie nie pracujesz.
Nie miałbyś całych dni na pisanie na forum

>Nie będę tańczył jak próbujesz mi zagrać.
Kłamiesz. Wcale ci nie gram

>A teraz przekształc swoją wypowiedź z groźb
Kłamiesz, niczym ci nie grożę

>na opowieść o tym jak to mam dobrze i że to wy dla mnie specjalnie ten wspaniały świat stworzyliście.
Kłamiesz niczego ci nie stwarzałem

>Ja będę robił swoje i nie powstrzymasz mnie.
Kłamiesz

Masz coś oprócz kłamstw?
Zapomniałem!
ucieczki i obelgi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nikt w Amazonie nie pracuje dla mojego dobrobytu. Pracują na twój socjal

Na socjal swój i moich dzieci pracuję sam.

Pracownicy Amazonu pracują na to, żeby Bezos mógł wejść w posiadłości w odległych krainach, o których istnieniu nawet nie wie.

I jeszcze żeby przy Bezosie krwią roboli nażarła się cała ferajna żyjąca z posiadłości, bez kiwniecia palcem w bucie dla drugiego człowieka.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jakie kapitałowe dochody można mieć z przydomowego sadu?

Kto zatem go wyceni tak wysoko, żebys nie poradził zapłacić od niego podatku i musiał go sprzedać?

Inni mają uznać twoją utajniona i nieopodatkowana własność, bo TAK?

Otóż NIE!

Uznac można tylko publicznie jawną własność, opodatkowana na rzecz osób bez mienia, podatkiem okreslonym w jawnej demokracji bezpośredniej.

Uznanie cudzej utajnionej i nieopodatkowanej własności za istniejąca jest niesprawiedliwe, aspołeczne, amoralne, antyludzkie, prymitywne i podłe.

Idea kapitalizmu oparta na tajemnicy mienia i wolności posiadania od wszelkich zobowiązań wobec społeczeństwa jest fałszywa religią.

Zlote ciele z Wallstreet nie jest Bogiem.
szarley (54913 punktów)
>>>Zależy ci na utrzymaniu nieopodatkownych posiadłości i na dochodach kapitałowych z tych posiadłości a nie jakieś tam sentymenty nad drzewkiem. Doskonale o tym wiem.

>>Jakie kapitałowe dochody można mieć z przydomowego sadu?
>Kto zatem go wyceni tak wysoko, żebys nie poradził zapłacić od niego podatku i musiał go sprzedać?
Jakie kapitałowe dochody można mieć z przydomowego sadu?
Zrozumiałeś pytanie?
Bo jak zwykle odpowiedziałeś swoją mantrą

Zalegasz z odpowiedzią na pytanie jak taksówkarz pracujący w korpo w Berlinie ma dorobić się własnej taksówki w Lądku, bez prawa do kredytu i oszczędności

Zalegasz z odpowiedzią jak podzielić oszczędności, żeby starczyło do śmierci. Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?

Rozumiesz pytania?
dotyczą TWOJEGO modelu!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 09:08 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Kto zatem go wyceni tak wysoko, żebys nie poradził zapłacić
>> od niego podatku i musiał go sprzedać?
> Jakie kapitałowe dochody można mieć z przydomowego sadu?Zrozumiałeś pytanie?
> Bo jak zwykle odpowiedziałeś swoją mantrą

Pytałeś wcześniej na ile części masz podzielić swój sad, żeby wyprzedawać po kawałku, żeby starczyło do śmierci.
Odpowiedź godna gołodupcewa: masz sprzedać w całości.

Zapewne podobną odpowiedź już po paru latach uzyskasz na pytanie "Jakie kapitałowe dochody można mieć z przydomowego sadu?":
Odpowiedź godną gołodupcewa, który kiedyś przeżył życiową ekstazę zajmując się windykacją: dochody z dyktowania cen dla łaknących grusz i uzależnionych od szarleya roboli.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
Nadal ucieczka?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 09:02 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Od rana do wieczora na forum... w jakich
>> godzinach pracujesz?
> Napisz donos.

Chciałbyś. Radzę uwolnić się w końcu od myślenia windykacją, wyłazi z ciebie na każdym kroku.
Kolejna tajemnica Hamerlika: w jakich godzinach pracuje.
Bo pracuje ponoć na pewno.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>co się dzieje, gdy domownik jest przywiązany do domu i nie chce go opuścić.
>Człowiek może przywiązać się do drugiego człowieka ale nie do ziemi, która leży na drodze do autostrady czy zawiera ważne społecznie surowce.
>Jeżeli sam nie potrafi zasobów ziemi wyzyskać dla dobra społeczeństwa i podatek z wyceny jego terenu go przygniata to musi sprzedać albo utraci przez wysoki podatek, którego nie poradzi zapłacić i który pożre mu automatyczny debet.
>MUSI zaakceptować zmianę i opanować własne tęsknoty za tym czego już nie będzie. Każdy człowiek cierpi i całe społeczeństwo nie będzie cierpieć, żeby jeden człowiek pożył tak jak lubi.
>Kto nie ma świadectwa własności ten nie ma PRAWA WŁASNOŚCI.
>Prawo własności nawet w moim modelu podlega egzekucji.
>Ale nie porównuj tego z waszym modelem, gdzie człowiek jak już trafi z waszej łaski do psiej budy to nadal nie zostaje zwolniony z długu.

No co on znów p*****li?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
20-01-2021 11:50 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nie porównuj tego z waszym modelem, gdzie człowiek jak już trafi
> z waszej łaski do psiej budy

Z naszej łaski, powiadasz.
Do budy 85 m2 w centrum europejskiej metropolii. Ciekawe.

> to nadal nie zostaje zwolniony z długu.

A nie czasem dlatego, że..
nie ważył sił na zamiary tylko "hulał dusza"?

Czemu to niby nie zostanie zwolniony?
Spłaci, to zostanie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czemu to niby nie zostanie zwolniony?
>Spłaci, to zostanie.

Tracąc wszystko co posiada nie zostaje zwolniony z długu.

Oto wasza sprawiedliwość a zarazem konstrukcja stosunków gospodarczych, którym KATEGORYCZNIE sprzeciwiam się.

Z naciskiem na KATEGORYCZNIE!
szarley (54913 punktów)
>Tracąc wszystko co posiada nie zostaje zwolniony z długu.

Odpowiedz na pytanie (przez ciebie sprowokowane)

Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?

Setki razy zadawane pytanie!!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 14:56 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to
> na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło
> do śmierci?

Kolejne pytanie: jeśli zgromadził środki znacznie poniżej progu przetrwania, to co dalej?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-01-2021 15:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Kolejne pytanie: jeśli zgromadził środki znacznie poniżej progu przetrwania, to co dalej?

Dalej żyje z łaski innych ludzi, z ich "podatku od posiadania" Jeśli większość tak jak dziś będzie coś posiadała, to podatek będzie znikomy, więc starców czeka głodowa eutanazja

Jeśli mniejszość będzie coś posiadała, to nikt nie wyceni ich własności i podatek będzie znikomy, więc starców czeka taka sama głodowa eutanazja

Wcale się nie dziwię, że tłumy walą za Hamerlikiem!!!
Przecież wizja dogorywania w starości z głodu to pięęęęęęękna rzecz.

Przy czym starzec nawet nie będzie miał umrzeć. Wstęp do parku płatny, wstęp na plażę płatny, wstęp pod most płatny. Za pobyt na chodniku płać, za pobyt na drodze płać, za las płać, a wszystko to usprawiedliwia fakt, że dziś też drugi w niektórych krajach są płatne i pewien Niemiec, któremu nie wolno korzystać z samochodu, wsiadł w samochód i choć nie wolno mu pojechać do Seelow, pojechał do Rumunii.

Nie wolno dziedziczyć, ale wolno korzystać, jeśli córka jest posiadaczką dochodów z kapitału umożliwiającego podróżowanie samochodem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 08:24 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Kolejne pytanie: jeśli zgromadził środki znacznie poniżej progu przetrwania, to co dalej?
>Dalej żyje z łaski innych ludzi, z ich "podatku od posiadania"

Hm. Jednak wolę dzisiejszy system, w którym sam gromadzę sobie zapasy na starość, bez ograniczeń jakiegoś dupo-fikcjo-systemu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-01-2021 14:54 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tracąc wszystko co posiada nie zostaje zwolniony z długu.

Jeśli dobrze rozumiem masz do kogoś żal, że nie ograniczono ci kredytu do limitu posiadanych w portfelu środków?
Że nie przewidziano za ciebie jaką masz realną wartość na rynku pracy, jaka jest przyszłość w windykacji etc..
Innymi słowy - że nie ułożono ci wygodnego życia.. za ciebie?

>Oto wasza sprawiedliwość a zarazem konstrukcja stosunków
> gospodarczych, którym KATEGORYCZNIE sprzeciwiam się.
> Z naciskiem na KATEGORYCZNIE!

W porzo. Masz prawo.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tracąc wszystko co posiada nie zostaje zwolniony z długu.
>Jeśli dobrze rozumiem masz do kogoś żal, że nie ograniczono ci kredytu do limitu posiadanych w portfelu środków?
>Że nie przewidziano za ciebie jaką masz realną wartość na rynku pracy, jaka jest przyszłość w windykacji etc..
>Innymi słowy - że nie ułożono ci wygodnego życia.. za ciebie?

Nie kieruję się żalem lecz własną wizją lepszych dla społeczeństwa stosunków gospodarczych.

Dla społeczeństwa będzie lepiej, kiedy każdy jego członek po nieudanej próbie osiągnięcia czegoś, będzie miał podstawy do podejmowania kolejnych prób innych osiągnięć. Przypisywanie komuś winy, wykluczanie i ograniczanie go jest poważnym błędem, który przekłada się na zmniejszony dobrobyt wszystkich.

Mylisz się a za tobą cała zgraja elitarnych cwaniaków, że potężnie korzystacie na ograniczeniu własnej odpowiedzialności i nieograniczonej odpowiedzialności biedoty. Otóż tracicie na tym.

Jak tracicie pokazują większe kryzysy gospodarcze.

Ludzie gromadzą wartość wyłączając z gospodarki kolejne zasoby, byleby w swoich posiadłościach zgromadzić "bogactwo". Prowadzą tym samym do spadku produkcji, konsumpcji, wzrostu bezrobocia i w efekcie do załamania gospodarczego. Ostatecznie w upadłej gospodarce ich "bogactwo" ich zgromadzone posiadłości tracą wszelką wartość i w efekcie zostają sprzedane za bezcen, dzięki czemu gospodarka może znowu podnieść się na nogi.

Mylisz się sądząc, że zyskasz niewoląc drugiego człowieka.
W rzeczywistości zyskasz wtedy, gdy pozwolisz mu swobodnie działać i będziesz z nim podejmował współpracę. Wtedy twój zysk będzie najwyższy.

Zauważ, że swoimi swoimi ciągłymi poniżeniami prowokujesz mnie do konfliktu. Robisz co możesz, żeby ta rozmowa straciła swój merytoryczny charakter i została sprowadzona do wzajemnych oskarżeń, wzajemnej pogardy i być może wzajemnej nienawiści, w której przestaniemy się całkowicie słuchać.

Co dzięki temu osiągniemy?
Co ja i ty na tym zyskamy?

Namawiam cię, żebyś się trochę opanował w tym zakresie i pomyślał, że jesteś interesem osobistym związany ze wspólnym interesem. Moje działanie, mój rozwój, moje osiągniecia i nasze potencjalne współdziałanie są w twoim interesie.

Zrozum, że to byłoby ze szkodą dla ciebie, gdybym uległ twojej pedagogice winy, wstydu, braku wartości, uwierzył w twoje słowa, wycofał się i zamknął. Przez zredukowanie mojej działalności i moich osiągnięć sam tracisz.

W czasie kiedy inni budują sojusze, znajdują zrozumienie dla swoich potrzeb i wchodzą na coraz wyższe poziomy kooperacji ty wylewasz z siebie tylko ten trujący jad.

Mam propozycję.
Nie będzie, żadnego rewanżu, żadnej wendety, żadnego pogarszania twojej sytuacji, żadnego nieuwzględnienia twoich potrzeba ale musisz mnie zacząć respektować i postarać się zrozumieć moje dążenia.

Wchodzisz w to?
20-01-2021 16:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nie kieruję się żalem lecz własną wizją lepszych dla społeczeństwa stosunków gospodarczych.
>Mam propozycję.
>Wchodzisz w to?

W co?
Odpowiedz na pytanie (przez ciebie sprowokowane)

Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?

Setki razy zadawane pytanie!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 16:48 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Wchodzisz w to?
>W co?

No właśnie: w co?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-01-2021 16:51 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie kieruję się żalem lecz własną wizją lepszych dla społeczeństwa stosunków gospodarczych.
>>Mam propozycję.
>>Wchodzisz w to?
>W co?
>Odpowiedz na pytanie (przez ciebie sprowokowane)
>Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
>Setki razy zadawane pytanie!!!

A masz sprzedać czy to tylko zmyśliłeś, żeby innych nastraszyć i otumanić, żeby inni nie zaczęli od ciebie oczekiwać wyjawienia posiadłości i poddania ich opodatkowaniu na rzecz osób bez miena?

Czy masz sprzedać czy tylko ordynarnie manipulujesz emocjami innych ludzi, bo jesteś taki cwaniak?

Martwi cię to, z czego w następnym miesiącu najemnik zapłaci komorne, żeby jego dzieci mogły pomieszkać na cudzym, gdy żądasz od niego pod przymusem podatku od pracy i konsumpcji na państwowe dotacje do prywatnej własności, które w czasie pandemii osiągnęły apogeum?

Czy masz to w dupie?

Biedny szarley nie poradzi zapłacić podatku od 500m2 powierzchni mieszkalnej z wielkim ogrodem, stworzonych pracą cudzych rąk, podatku określonego w jawnej demokracji bezpośredniej i obejmującego wszystkich właścicieli, dużych i małych, a robol najemny bez mienia, pracujący na cudzym, mieszkający w hotelu pracowniczym, całkowicie, egzystencjalnie zależny od cudzego musi poradzić.

I to nie mało, robol musi miesiąc w miesiąc oddać co najmniej połowę wszystkiego co ma ale gdyby szarlej miał oddać rocznie dziesięcinę dla ludzi niczego nie posiadających to prędzej wbije drugiemu widły w gardło.

Znam się już na tej waszej UNIWERSALNEJ SPRAWIEDLIWOŚCI!
20-01-2021 16:56 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Odpowiedz na pytanie (przez ciebie sprowokowane)
Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
Setki razy zadawane pytanie!!!

A teraz znów ucieczka

>A masz sprzedać czy to tylko zmyśliłeś,
Wg ciebie mam sprzedać
Sam tak napisałeś

www.racjonalista.pl/forum.php/s,834281#w834460
Cytat:
Sprzedaj w całości. Na starość będziesz miał rozwinięty limit oszczędności pieniężnych z racji wieku. Pieniądze zgromadzone za sprzedaż, będą stanowić twoje zabezpieczenie emerytalne


Mam sprzedać w całości, ale nadal nie odpowiadasz na pytanie na ile części mam podzielić te oszczędności. Jak długo będę żył?

Odnieś się do swoich słów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> robol musi miesiąc w miesiąc oddać co najmniej połowę wszystkiego
> co ma ale gdyby szarlej miał oddać rocznie dziesięcinę dla ludzi niczego
> nie posiadających to prędzej wbije drugiemu widły w gardło.
> Znam się już na tej waszej UNIWERSALNEJ SPRAWIEDLIWOŚCI!

Cytat:
Zauważ, że (..) prowokujesz (..) do konfliktu. Robisz co możesz, żeby ta rozmowa straciła swój merytoryczny charakter i została sprowadzona do wzajemnych oskarżeń, wzajemnej pogardy i być może wzajemnej nienawiści, w której przestaniemy się całkowicie słuchać.

Bez komentarza.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-01-2021 16:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Biedny szarley nie poradzi zapłacić podatku od 500m2 powierzchni mieszkalnej
Doprawdy mam aż tyle?????
Uuuuuuu sam nie wiedziałem!
Super!

>z wielkim ogrodem, stworzonych pracą cudzych rąk,
Żresz chleb tworzony pracą rąk innych.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie kieruję się żalem lecz własną wizją lepszych dla społeczeństwa stosunków gospodarczych.

Spoko. Ale może pokaż te lepsze stosunki. Czekamy tu na nie od lat.

>Dla społeczeństwa będzie lepiej, kiedy każdy jego członek
> po nieudanej próbie osiągnięcia czegoś, będzie miał podstawy
> do podejmowania kolejnych prób innych osiągnięć.

Tak. Ale tylko wtedy, gdy pokryje straty, czy też daremną pracę innych, które to swoim działaniem spowodował.

> Przypisywanie komuś winy, wykluczanie i ograniczanie go jest
> poważnym błędem, który przekłada się na zmniejszony dobrobyt wszystkich.

Tak. I żadnej winy nikt ci nie przypisuje.
Po drugie - z gruntu nikt cię nie ograniczał. Sam się ograniczyłeś już na etapie edukacji.
To, co odczuwasz teraz to tylko efekt tametgo.

>Ludzie gromadzą wartość wyłączając z gospodarki kolejne
> zasoby, byleby w swoich posiadłościach zgromadzić "bogactwo".
> Prowadzą tym samym do spadku produkcji, konsumpcji, wzrostu
> bezrobocia i w efekcie do załamania gospodarczego

Fakty które wszyscy prócz ciebie widzą wokół temu przeczą.
encykloped(*)oleczne-w-xx-wieku;448858.html
businessin(*)-ludzi-w-ciagu-100-lat/q1gqp1h

>Mylisz się sądząc, że zyskasz niewoląc drugiego człowieka.

A tak sądzę?

> Moje działanie, mój rozwój, moje osiągniecia i nasze potencjalne
> współdziałanie są w twoim interesie.

Oczywiście. Dlatego namawiam cię od lat na zajęcia w szkole wieczorowej.

>W czasie kiedy inni budują sojusze, znajdują zrozumienie dla swoich potrzeb i wchodzą na coraz wyższe poziomy kooperacji ty wylewasz z siebie tylko ten trujący jad.

Przeceniasz mnie. Aż tak ambitny nie jestem. Jak już pisałem wielokrotnie, rozmowa z tobą to dla mnie dość prosta rozrywka: wykazywanie twoich licznych pomyłek, naciągań czy hipokryzji.
To prawda, że ja i inni budujemy sojusze, znajdujemy zrozumienie dla swoich wzajemnych potrzeb i wchodzimy na coraz wyższe poziomy kooperacji.
Dołącz do nas.
Nie zrobisz tego jednak snując jałowe czy pozbawione sensu dywagacje na temat "alternatywnego ładu czy "alternatywnej fizyki".
Przykro mi. Albo zrobisz swój własny świat, albo dołączysz do tego.
Twój wybór.

Świat na twoich własnych zasadach od lat ma jednego-jedynego rezydenta. Nietrudno przewidzieć, co stanie się z nim dalej.

> musisz mnie zacząć respektować i postarać się zrozumieć moje dążenia.
> Wchodzisz w to?

Po pierwsze nic nie muszę.
Po drugie od lat staram się zrozumieć twoją linię rozumowania.
Wydaje mi się, ze już mniej-więcej ją załapałem: piszesz tu 450 postów w miesiąc, żeby zapełnić własna pustkę i zagłuszyć wyrzuty sumienia.
Możesz jednak postarać się stanąć z losem twarzą w twarz: wziąć odpowiedzialność za swoje błędny i wyciągnąć z nich wnioski. Pomyśl o tym, zanim wyślesz przez kolejny rok 5400 kolejnych jałowych postów.

> Mam propozycję. Nie będzie, żadnego rewanżu, żadnej wendety, żadnego
> pogarszania twojej sytuacji,

Oczywiście, że nie będzie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-01-2021 16:59 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak. Ale tylko wtedy, gdy pokryje straty, czy też daremną pracę innych, które to swoim działaniem spowodował.

A czy podejmujący daremny trud, polegający zazwyczaj na zaangażowaniu posiadanego kapitału, który w pewnych wypadkach nie przyniesie 1000% zwrotu za leżenie na kanapie i drapanie się po tyłku, nie poradziliby sobie w warunkach, w których zniewolenie drugiego człowieka jest niemożliwe?

Czy nie poradziłbyś sobie ze swoimi inwestycjami, gdybyś wiedział, że każdy człowiek odpowiada przed tobą tylko do granicy wszystkich swoich posiadłości?

Oczywiście to tylko dygresja, bo w moim modelu dług człowieka wobec człowieka jest niemożliwy.

Możliwy jest jedynie dług człowieka wobec systemu pieniężnego z tytułu automatycznego debetu, który ograniczony jest ze swojej natury do wartości wszystkich posiadłości.

W moim modelu człowiek, który wszystko utraci jest wolny i może zacząć pracować, osiągać, zdobywać na nowo, żadne zmówione i zorganizowane cwaniaki nie staną mu na drodze.
szarley (54913 punktów)
Odpowiedz na pytanie (przez ciebie sprowokowane)
Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
Setki razy zadawane pytanie!!!

A teraz znów ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 19:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odpowiedz na pytanie (przez ciebie sprowokowane)
>Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
>Setki razy zadawane pytanie!!!
>A teraz znów ucieczka

Nie sprzedawaj, zapłać za niego podatek z części dochodu podatkowego płaconego ci przez kapitalistów, pozostałą część podatku przeznacz na własne potrzeby.

Sprzedaj inne składniki majątku, które mogą być dla innych ludzi środkami produkcji a których nie zamierzałeś wykorzystać inaczej niż tylko w oczekiwaniu na wzrost ich wartości i wzbogacenie się poprzez pierdzenie w stołek.

Dzięki temu produkcja będzie większa i dobra konsumpcyjne tańsze a zatem zyskasz na swojej sile nabywczej i nie będziesz obciążony podatkami.

Im więcej będą inni mieli do produkcji tym więcej podatków zapłacą ci od swoich wartościowych posiadłości.
Jak puścisz pole w ugór nikt nie zyska wszyscy stracą i nawet ty się nie wzbogacisz na pierdzeniu w stołek.

Środki pieniężne ze sprzedaży pozostałych poza domem składników majątku zatrzymaj na swoje utrzymanie, twój wiek zagwarantuje ci odpowiedni limit oszczędności pieniężnych.

Nie martw się o dzieci, kiedy środki produkcji będą w użyciu one z łatwością własną pracą na siebie zarobią i utrzymają siebie, ty nie będziesz musiał ich utrzymywać. Do starości też oszczędzą w majątku, który potem wyprzedadzą młodym zyskując zabezpieczenie emerytalne.

Nie puszczaj pola w ugór, na wszelki wypadek, w oczekiwaniu na wzrost jego wartości, w oczekiwaniu na dotacje dla kapitalistów z UE - BO WSZYSCY ZGNIJEMY W NĘDZY!
20-01-2021 20:10 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Odpowiedz na pytanie (przez ciebie sprowokowane)
>>Skoro mam na starość sprzedać dom, żeby mieć z czego żyć, to na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
>>Setki razy zadawane pytanie!!!
>>A teraz znów ucieczka

>Nie sprzedawaj, zapłać za niego podatek z części dochodu podatkowego płaconego ci przez kapitalistów, pozostałą część podatku przeznacz na własne potrzeby.
Znów ucieczka
Napisałeś, że mam się zabezpieczyć na starość mając dom a potem mam go sprzedać i żyć z oszczędności
Na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?

Ucieczka

Ile będzie wynosił ten podatek od kapitalistów, już ci wyliczyłem na przykładzie Płocka
ZERO
Ucieczka

>Sprzedaj inne składniki majątku,
Nie mam

>Im więcej będą inni mieli do produkcji tym więcej podatków zapłacą ci od swoich wartościowych posiadłości.
Gówno zapłacą, większością uchwalą zerowy podatek albo większością nie będą mieli środków na wycenę

Iloczyn dowolnego czynnika i zera wynosi zero. Tego nie uczyli na ekonomicznym uniwersytecie?

>Jak puścisz pole w ugór
Nie mam pola w ugór
Kłamstwo w celu manipulacji

>Środki pieniężne ze sprzedaży pozostałych poza domem składników majątku zatrzymaj na swoje utrzymanie,
na ile części mam je podzielić, żeby wystarczyło do śmierci?
To jest pytanie od którego uciekasz

>Nie martw się o dzieci,
Tja, bierz przykład z Hamerlika
Tym się różnimy, że ja się martwię o dzieci ty je głodzisz

>Nie puszczaj pola w ugór,
Kłamstwo w celu manipulacji a odpowiedzi brak

>BO WSZYSCY ZGNIJEMY W NĘDZY!
Ty?
Z dochodem powyżej średniej w Berlinie żyjesz w nędzy ?????
Wczasy w Maroku to nędza?
Tak, wiem, curónia zafundowała z kapitałowych dochodów... przecież z pracy nie byłoby ją na nie stać. Robola nie stać na wyjazd do sąsiedniego miasta. Robolowi nie wolno jeździć drogami

Jesteś kretynem, jeśli myślisz, że ktoś uwierzy w twoje konfabulacje
Ponoć mieszkasz w niedogrzanej piwnicy i ponoć masz 4 dzieci na utrzymaniu.
Kłamiesz na każdym kroku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 20:55 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ile będzie wynosił ten podatek od kapitalistów, już ci wyliczyłem na przykładzie Płocka
>ZERO

Ale wiesz jak jest z tym twoim wyliczeniem?

Mniej więcej tak jak wolnością robola i jego równym prawem głosu, który musi poprosić swojego Pana o zgodę żeby odejść od taśmy i pójść siku.

Bedziesz pchał tylko do swojej gęby bez namysłu nie widząc nawet, że zyskałbyś więcej, gdybyś się podzielił.

Was chciwych, zmówionych i zorganizowanych dziadów jest więcej.

Zyskaliście władzę, dzięki najglosniejszemu darciu swoich jap - moje - dla mnie - należy mi się - więcej!

Ale któregoś dnia robole zrozumieją, że nie ma się kogo bać. Ze to tylko maskarada. Ze za tą roszczeniową maską są tylko słabe dziadki, które mogą tyle co nic.

Czas się kończy więc stonuj już trochę.

Nie!

Nie należy ci się!

Zaakceptuj to, będzie ci z tym lepiej!
20-01-2021 21:18 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?


szach mat
Ucieczka

>>Ile będzie wynosił ten podatek od kapitalistów, już ci wyliczyłem na przykładzie Płocka
>>ZERO
>Ale wiesz jak jest z tym twoim wyliczeniem?
Przykład Płocka
ucieczka

>Nie należy ci się!
owoce mojej pracy należą się Hamerlikowi?
Sam zarób leniu

>Zaakceptuj to, będzie ci z tym lepiej!
Wal się
Ani myślę oddawać cokolwiek leniowi "bez mienia" złodziejowi, oszustowi, alimenciarzowi kłamcy...

Z czego twoja córeczka zafundowała robolowi bez mienia wycieczki do Maroka i Rumunii? Z kapitałowych dochodów czy prostytucji?
Ty twierdzisz, że robotnika w Berlinie nie stać na wycieczki do Seelow, więc skoro polska maturzystka mogła ci je zafundować, jest albo posiadaczką fabryki albo prostytutką
Kim?
aaaa tajemnica zwolennika jawności
Ponoć pracujesz a dziwka funduje ci wakacje


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-01-2021 22:45 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> Na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
>
szach mat

Jak ci zabraknie będziesz żył z podatkow wypłacanych ci przez kapitalistow.

Moze nie będzie ci się ulewac od dobrobytu ale na dobre życie wystarczy.

Nie potrzebujesz 500m2 mieszkania, wielkiego ogrodu i służby przy łożu śmierci.

Wystarczy ci ładny pokój i opieka.

Inni ludzie też chcą żyć.

Nie jestescie wraz paroma chciwcami jeszcze centrum wszechświat.

Nie należy się wam krew innych ludzi.
Ta krew jest ich i jest dla nich. Nie dla was.
21-01-2021 07:24 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>> Na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
>>
szach mat
>Jak ci zabraknie będziesz żył z podatkow wypłacanych ci przez kapitalistow.
Na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?


Jeszcze nie zrozumiałeś pytania?
Zrozumiałeś. Po prostu nie ma na nie odpowiedzi, twój pierdosystem wali się w gruzy, bo fundamentem jest brak odpowiedzi na pytania

>Moze nie będzie ci się ulewac od dobrobytu ale na dobre życie wystarczy.
To po co pracować, skoro tego podatku starczy na dobre życie?

Rozumiesz własny bełkot?

Reszta to kłamstwa


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 07:47 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To po co pracować, skoro tego podatku starczy na dobre życie?
>Rozumiesz własny bełkot?

Z potrzeby pracy i osiągnięcia czegoś więcej w otoczeniu ludzi z osiągnięciami a nie ze strachu przed utratą podstaw egzystencji.

Zeozukialbys gdybyś nie należał do grupy dominantów i agresorów, którzy wierzą, że swoimi groźbami i karami ratują ludzkość i świat.

To pytanie pokazuje też jaki rodzaj kultury panuje w twoim umyśle.

Brakuje ci środków przetrwania?
A jeżeli nie to czy podejmujesz pracę?

A bo ty to ziarno a reszta to plew?
Bo ty to elita a reszta to patola?
Nie potrzebujesz żadnego Pana nad sobą ale reszta tak?

Łyk
21-01-2021 08:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Nadal zalegasz z odpowiedzią na pytanie o to jak taksówkarz pracujący w korpo ma się dorobić własnej taksówki bez prawa do oszczędności i kredytu
Ucieczka

>>To po co pracować, skoro tego podatku starczy na dobre życie?
>>Rozumiesz własny bełkot?
>Z potrzeby pracy i osiągnięcia czegoś więcej w otoczeniu ludzi z osiągnięciami a nie ze strachu przed utratą podstaw egzystencji.

Proponujesz system, w który nie opłaca się niczego posiadać, bo podatki, nie opłaca się pracować, bo i tak się należy, a do tego nie wolno zostawiać niczego dzieciom

Nie warto budować domu, bo się go straci, nie warto obsiewać pola, bo plon niepewny

Proponujesz powszechną nędzę

Albo wszyscy coś posiadają i głosują za zerowym podatkiem, a wtedy człowiek, który nie może pracować zdycha z głodu, albo posiada wąska grupa cwaniaków a wtedy wartość ich majątku z wyceny "roboli" jest groszowa i płacą grosze

W żadnym z tych przypadków nie będzie podatkowych wpływów w kwocie wystarczającej na utrzymanie starego człowieka, który nie może już pracować. MUSI więc zabezpieczyć się na starość oszczędnościami. Cały twój "emerytalny system" rozbija się więc o to że nie znasz odpowiedzi kiedy kto umrze i jak podzielić swoje oszczędności

To bardzo poważny argument, na który NIGDY nie odpowiedziałeś
Ten argument wystarcza ,żeby uznać twój system za głupi

Odpowiedź, że mam 500 metrowy dom, nie jest żadnym argumentem, bo takiego domu nie mam, a mój dom jest owocem mojej pracy i nie zamierzam rezygnować z niego, żeby przenieść się do pokoiku z "opieką" której źródeł finansowania nie poradzisz podać

Proponujesz głodową eutanazję starych ludzi, nawet do parku nie będzie im wolno pójść,żeby się na ławce przespać, bo parki mają być płatne

>Zeozukialbys gdybyś nie należał do grupy dominantów i agresorów,
Chochoł

Niestety, nie zrozumiesz argumentów dopóki będziesz się skupiał na stawianiu chochołów

>którzy wierzą, że swoimi groźbami i karami ratują ludzkość i świat.
Pipcys

>Brakuje ci środków przetrwania?
Nie, bo PRACUJĘ. nie będę też głodował na emeryturze, bo w moim kraju jest emerytalny system, tak jak w twoich Niemczech

>Bo ty to elita a reszta to patola?
Ta, ty jesteś patola

>Nie potrzebujesz żadnego Pana nad sobą ale reszta tak?
Ani ja nie potrzebuję pana, ani ty. z tej obsesji, że ktoś jest dla ciebie panem, powinieneś się leczyć, a jeśli pracując na cudzym, uważasz, że masz "pana" to załóż własną firmę, stać cię, znam ludzi, którzy po krótszym okresie pracy w Niemczech zakładali w Polsce sklepy, warsztaty, biura...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 08:19 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> załóż własną firmę, stać cię, znam ludzi, którzy po krótszym
> okresie pracy w Niemczech zakładali w Polsce sklepy, warsztaty, biura...

Hamerlik miał już swój sklep internetowy. Na Racjonaliście bodajże salek (nie pamiętam dobrze) to opisał z linkami. Na początku szedł mu dobrze, ale skończyło się pewnie jak zwykle.

Cytat:
"Nie potrzebujesz żadnego Pana nad sobą ale reszta tak?"
to zwykła kalumnia w popłochu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-01-2021 08:27 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>A bo ty to ziarno a reszta to plew?
>Bo ty to elita a reszta to patola?
>Nie potrzebujesz żadnego Pana nad sobą ale reszta tak?
>Łyk

Te pytania pokazują, jaki bagaż żalu panuje w twoim umyśle. Zaadresuj go poprawnie, to pomaga.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-01-2021 09:46 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>> Na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
>>>
szach mat
>>Jak ci zabraknie będziesz żył z podatkow wypłacanych ci przez kapitalistow.
>Na ile części mam podzielić uzyskaną kwotę,żeby starczyło do śmierci?
>
Jeszcze nie zrozumiałeś pytania?
>Zrozumiałeś. Po prostu nie ma na nie odpowiedzi, twój pierdosystem wali się w gruzy, bo fundamentem jest brak odpowiedzi na pytania
>>Moze nie będzie ci się ulewac od dobrobytu ale na dobre życie wystarczy.
>To po co pracować, skoro tego podatku starczy na dobre życie?
>Rozumiesz własny bełkot?
>Reszta to kłamstwa

Nie tyle kłamstwa, ale brednie od rana do wieczora równo. Dla niego pora dnia jest obojętna. Widać, że mimo naszych rad nie poszedł do wiadomego lekarza i nie bierze żadnych leczniczych środków na pracę neuronów. Co za uparty gagatek. A wszystko dlatego by nie być zniewolonym, zmanipulowanym i zdominowanym przez rozmówców na tym forum. Wymyślił to sobie ładnie. Chyba w czasie medytacji na klapie sedesowej. Ha ha ha ha ha. Na złość nam wszystkim woli być chory. Byle nie dać się jak to "wymyślił" dziadostwu. I on będzie mi tłumaczył, że walczy o lepsze jutro dla mas pracujących. Komu te bajki? Toć to spieniony od nienawiści socjopata modelowy. Każdy z którym rozmawia, jak mu się uda, to reprezentant dziadostwa. Ile jeszcze pogardy dla ludzi w nim siedzi?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
21-01-2021 10:27 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>chory
>socjopata

Chory?
Socjopata?
Bo nie wyznaję waszej kapitalistycznej religii?
Bo nie chcę uznać waszej utajnionej i nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej, państwowo dotowanej z podatków od biedy własności?

Sami jesteście chorzy z chciwości antyspołecznicy i chcecie ubogacić się na garbie zdominowanego robola, nie widząc nawet w swej ideologicznej żądzy, że redukcja i regres drugiego człowieka redukuje was samych.

Dojąc robola nadmiernie zyskujesz mniej jak hodowca, który próbuje zadoić krowę, przez co wywołuje u niej chorobę.

wenancjuszu w dupie z waszą "UNIWERALNĄ SPRAWIEDLIWOŚCIĄ" - dla kogo ona jest?
Na pewno nie dla mnie i nie dla roboli Amazonu.

Znaleźli się wielcy "Panowie", którzy będą kontrolować drugiego człowieka elektronicznie, czy ten za długo siku nie robi, sami nie podlegając żadnej kontroli.
21-01-2021 11:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Pewien garbaty ukradł krowę. Żalił się później, że sądzą go za to, że jest garbaty

>>chory
>>socjopata
>Chory?
>Socjopata?
>Bo nie wyznaję waszej kapitalistycznej religii?
Nie, nie dlatego, że jesteś garbaty, ale dlatego, że chcesz starych ludzi eksmitować pod most i eutanować ich głodem

Dlatego jesteś socjopatą

>Bo nie chcę uznać waszej utajnionej i nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej, państwowo dotowanej z podatków od biedy własności?
Nie, nie dlatego, że jesteś garbaty, ale dlatego, że chcesz starych ludzi eksmitować pod most i eutanować ich głodem

Jesteś socjopatą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 11:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>dlatego, że chcesz starych ludzi eksmitować pod most i eutanować ich głodem

Masz na myśli starych roboli najemnych, którzy niczego nie posiadają przez całe życie i całe życie są zależnymi od cudzego, których próbuję zwolnić od podatku od pracy i od podatku od konsumpcji opodatkowując kapitał?



Aaaaaa nie o takich starych ludzi ci chodzi?
O innych?
21-01-2021 11:56 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>dlatego, że chcesz starych ludzi eksmitować pod most i eutanować ich głodem
>Masz na myśli starych roboli najemnych, którzy niczego nie posiadają przez całe życie

Wiesz kogo mam na myśli.
U ciebie każdy stary człowiek zasługuj tylko na głodową śmierć pod mostem (płatnym)

W innym miejscu uciekłeś od argumentów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 14:23 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>dlatego, że chcesz starych ludzi eksmitować pod most i eutanować ich głodem
>>Masz na myśli starych roboli najemnych, którzy niczego nie posiadają przez całe życie
>Wiesz kogo mam na myśli.

Wiem, że każdy dziala we własnym interesie.

Wiem, że normy społeczne nigdy nie powinny postawić indywidualnych interesów nad interesem społecznym.

Wiem, że współpraca i podział owoców wspólnej pracy opłaca się.

Wiem, że człowiek rozwinięty ma wyższą wartość społeczna niż człowiek zredukowany.

A teraz mam do ciebie bardzo ważne i poważne pytania.

Czy Bezos zaakceptowałby, żeby mu powiesić elektroniczny czujnik na szyję, który będzie kontrolował jego zachwianie?

Czy ty zaakceptowałbyś to?

Kim zdaje się wam, że jesteście?
Bogami?

Nie!
Jesteście tylko chciwcami, którzy na drodze do władzy totalnej i całkowitej dominacji nad drugim człowiekiem gotowi jesteście zniszczyć każde życie.
21-01-2021 14:54 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Czy Bezos zaakceptowałby, żeby mu powiesić elektroniczny
> czujnik na szyję, który będzie kontrolował jego zachwianie?
> Czy ty zaakceptowałbyś to?

Ja nie i pewnie Bezos tez nie.
Sugerujesz, że pracownicy Amazonu są przetrzymywani w pracy w USA, Niemczech, Francji czy Polsce.. siłą?

>Kim zdaje się wam, że jesteście?
>Bogami?

Może po prostu ludźmi?

>Jesteście tylko chciwcami

Masz na myśli sugestię, że w chciwości jesteś równy każdemu spotkanemu tu forumowiczowi?
Pytam, bo parę miesięcy temu obnażyłeś się tutaj ze swoją chciwością.

> którzy na drodze do władzy totalnej i całkowitej dominacji nad
> drugim człowiekiem gotowi jesteście zniszczyć każde życie.

Masz na myśli morlaność typowego windykatora?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Czy Bezos zaakceptowałby, żeby mu powiesić elektroniczny
>> czujnik na szyję, który będzie kontrolował jego zachwianie?
>> Czy ty zaakceptowałbyś to?
>Ja nie i pewnie Bezos tez nie.
>Sugerujesz, że pracownicy Amazonu są przetrzymywani w pracy w USA, Niemczech, Francji czy Polsce.. siłą?

Sugeruję, że pracownicy najemni zostają przymuszeni do podporządkowania się właścicielom Amazonu i zniewoleni Tayloryzem oraz elektronicznymi czujnikami ruchu skutkiem państwowej, przymusowej egzekucji utajnionej, nieopodatkowanej i państwowo dotowanej z podatków od biedy własności prywatnej a także skutkiem państwowej, przymusowej egzekucji długów dla osób prywatnych wynikających z kreacji i emisji państwowego pieniądza lichwiarskiego.

pl.wikipedia.org/wiki/Tayloryzm

To jest niewolnictwo ubrane w piękną maskę praw natury i wartości dodanej.

Sugeruję, że wasz system jest wielkim i zorganizowanym OSZUSTWEM!

>Masz na myśli morlaność typowego windykatora?

Mam moralność sędziego, komornika, windykatora, policjanta i żołnierza.
Masz coś naprzeciw?

Czy masz coś naprzeciw przymusowej windykacji długów?
Sprzeciwiasz się jej?

21-01-2021 17:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Sugeruję, że pracownicy najemni zostają przymuszeni do podporządkowania się właścicielom

Sugeruję, że jesteś debilem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-01-2021 08:33 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sugeruję, że pracownicy najemni zostają przymuszeni do
> podporządkowania się właścicielom Amazonu i zniewoleni Tayloryzem
> oraz elektronicznymi czujnikami ruchu

Czyli przetrzymywani w pracy w USA, Niemczech, Francji czy Polsce.. siłą?

>To jest niewolnictwo ubrane w piękną maskę praw natury i wartości dodanej.

Ale mogą odejść, czy nie?
Czy ty w ogóle czytasz co się do ciebie pisze?

>>Masz na myśli morlaność typowego windykatora?
>Mam moralność sędziego, komornika, windykatora, policjanta i żołnierza.
>Masz coś naprzeciw?

Nie, ale twój wcześniejszy zawód i jego nieetyczne metody tłumaczą twoje zainteresowania.
Wiesz, co to skrzywienie zawodowe.
Popatrz, napisałeś Cytat:
na drodze do władzy totalnej i całkowitej dominacji nad drugim człowiekiem gotowi jesteście zniszczyć każde życie

Ty to życie właśnie tak niszczyłeś.
Zdajesz sobie z tego sprawę?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-01-2021 09:17 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Sugeruję, że pracownicy najemni zostają przymuszeni do
>> podporządkowania się właścicielom Amazonu i zniewoleni Tayloryzem
>> oraz elektronicznymi czujnikami ruchu
>Czyli przetrzymywani w pracy w USA, Niemczech, Francji czy Polsce.. siłą?

Siłą izolowani są od wszelkich zasobów naturalnych i wszelkich środków produkcji, które umożliwiłyby zaspokojenie potrzeb poza waszymi kapitalistycznymi organizacjami zbudowanymi na utajnionym kapitale.

Gdybyśmy dwaj znaleźli się na wyspie, na której wszystko należałoby do mnie i nie byłoby wolno ci, bez mojej zgody zerwać nawet jednego listka ani przespać się na plaży co podlegałoby przymusowej egzekucji z użyciem przemocy, to czy potrzebowałbym zmusić cie do pracy dla mnie?

Wtedy albo pracujesz dla mnie albo giniesz.

To zakamuflowana przemoc jak podatek od biedy zakamuflowany jest w waszym podatku "od wartości dodanej".

Niczego ci nie nakaze robić ale też niczego nie wolno ci zrobić bez mojej zgody.

Jak pisałem - system cwaniakow.
22-01-2021 10:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>> Sugeruję, że pracownicy najemni zostają przymuszeni do
>>> podporządkowania się właścicielom Amazonu i zniewoleni Tayloryzem
>>> oraz elektronicznymi czujnikami ruchu
>>Czyli przetrzymywani w pracy w USA, Niemczech, Francji czy Polsce.. siłą?
>Siłą izolowani są od wszelkich zasobów naturalnych i wszelkich środków produkcji, które umożliwiłyby zaspokojenie potrzeb poza waszymi kapitalistycznymi organizacjami zbudowanymi na utajnionym kapitale.

Oj, ale jak izolowani? Murem? Może upajani narkotykami umieszczanymi przez Bezosa i jego bojówki w ich pożywieniu?

> Gdybyśmy dwaj znaleźli się na wyspie, na której wszystko należałoby
> do mnie i nie byłoby wolno ci, bez mojej zgody zerwać nawet jednego
> listka ani przespać się na plaży co podlegałoby przymusowej egzekucji
> z użyciem przemocy, to czy potrzebowałbym zmusić cie do pracy dla mnie?

Nie mam wątpliwości, co i jak byś wtedy robił. Były windykatrzorze.

>Niczego ci nie nakaze robić ale też niczego nie wolno
> ci zrobić bez mojej zgody. Jak pisałem - system cwaniakow.

To dziwne, bo jednak pracownik Amazonu może spokojnie odejść i zatrudnić się gdzie indziej.
Przy każdej najlżejszej próbie weryfikacji cała twoja argumentacja wysypuje się.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>>>>dlatego, że chcesz starych ludzi eksmitować pod most i eutanować ich głodem
>>>Masz na myśli starych roboli najemnych, którzy niczego nie posiadają przez całe życie
>>Wiesz kogo mam na myśli.
>Wiem, że każdy dziala we własnym interesie.

Hipokryta
Kiedy ha działam we własnym interesie bo za kilka lat dostanę emeryturę, to jestem chciwym dziadem,
Kiedy ty działasz we własnym interesie bo nie chcesz płacić podatków, a inni mają płacić za ciebie, to jesteś szlachetnym kontestatorem zgniłego kapitalizmu

Hipokryta

>Wiem, że normy społeczne nigdy nie powinny postawić indywidualnych interesów nad interesem społecznym.
A proponujesz społeczne normy korzystne jedynie dla siebie

>Wiem, że współpraca i podział owoców wspólnej pracy opłaca się.
TAK!
Dlatego powołano spółdzielnie pracy, których istnieniu w ćpuńskim widzie przeczysz

>Wiem, że człowiek rozwinięty ma wyższą wartość społeczna niż człowiek zredukowany.
Mantra. Kto jest zredukowany? Berliński robotnik, który godziwie mieszka, jeździ na wakacje na Majorkę i ma możliwość wykształcenia dzieci?

Ciebie redukuje własne lenistwo i zawiść

>A teraz mam do ciebie bardzo ważne i poważne pytania.
>Czy Bezos zaakceptowałby, żeby mu powiesić elektroniczny czujnik na szyję, który będzie kontrolował jego zachwianie?
Kilka razy odpowiadałem na to
Pisałem po co są czujniki.
PRZECZYTAŁEŚ CO NAPISAŁEM?
Nie!
Więc po co wracasz do tematu, w którym nie czytasz argumentów?
Mam jeszcze raz napisać po co są te czujniki?
Po co? I tak nie przeczytasz

>Czy ty zaakceptowałbyś to?
Tak, gdyby to miało sens.

>Kim zdaje się wam, że jesteście?
Nam?

>Bogami?
Tak, a ty jesteś naćpańcem

>Jesteście tylko chciwcami,
>Wiem, że każdy dziala we własnym interesie.

Hipokryta

>którzy na drodze do władzy totalnej i całkowitej dominacji nad drugim człowiekiem gotowi jesteście zniszczyć każde życie.
Ojeeeeej znów Hamerlikowi puściły zwieracze.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wenancjusz (16441 punktów)
>>chory
>>socjopata
>Chory?
>Socjopata?
>Bo nie wyznaję waszej kapitalistycznej religii?
>Bo nie chcę uznać waszej utajnionej i nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej, państwowo dotowanej z podatków od biedy własności?
>Sami jesteście chorzy z chciwości antyspołecznicy i chcecie ubogacić się na garbie zdominowanego robola, nie widząc nawet w swej ideologicznej żądzy, że redukcja i regres drugiego człowieka redukuje was samych.
>Dojąc robola nadmiernie zyskujesz mniej jak hodowca, który próbuje zadoić krowę, przez co wywołuje u niej chorobę.
>wenancjuszu w dupie z waszą "UNIWERALNĄ SPRAWIEDLIWOŚCIĄ" - dla kogo ona jest?
>Na pewno nie dla mnie i nie dla roboli Amazonu.
>Znaleźli się wielcy "Panowie", którzy będą kontrolować drugiego człowieka elektronicznie, czy ten za długo siku nie robi, sami nie podlegając żadnej kontroli.

Wszystko masz w dupie. Ale też żyjesz w takim kapitalizmie. Bo musisz, bo masz rodzinę, bo musisz na nią pracować by zapewnić jej egzystencję. To jest konieczny przymus ekonomiczny. Po co więc solisz takie głupstwa, skoro nie zmienisz nic? Ciekawsze byłoby gdybyś znalazł sposoby na przetrwanie w danych warunkach. Tym cechuje się zaradność. Skargi i krytyka nieprzemyślana nie zmieni nic. Ano więc walcz systemem z dziurami. Prawa nie zmienia się indywidualnymi manifestami. Musisz zająć się ustaleniem nowego prawa od fundamentów począwszy, czyli od prawa zasadniczego państwa. No bo kogo porwałeś swoimi wypowiedziami? Nie w tym miejscu. Jak nie widzisz tego, to walcz ale nie na tym forum. Bo cały Twój system staje się wizją niesprawdzalną, stosem pobożnych życzeń. Nigdzie go nie wprowadzisz. Niechże to w końcu dotrze do Ciebie. Bo nic już nowego nie wprowadzasz, a tylko międlisz stale tą samą mantrę. Był już system wspólnot plemiennych, niewolniczy, feudalny socjalistyczny, a teraz kapitalistyczny wrócił. Jak w swej istocie nazwałbyś Twój system? Nawet nie wiesz. Jeśli system społeczno-gospodarczy określany jest własnością środków produkcji? Kogo to obchodzi, że nie potrafisz jak to określiłeś, "uniwersalną sprawiedliwością", się znaleźć. Bo system nie jest tylko nasz. To także i twój system. Bo przecież w innym nie żyjesz. Więc co masz do nas? To jest takie same "dziadostwo" jakie i Ty masz.
P.S. Może i mnie nie cierpisz, ale język polski się mościu znów kłania. Imiona własne pisze się z dużej litery. Nawet jeśli to ksywki. Obrażony się nie czuję absolutnie. Wiem kto może się mścić nawet na imionach. To już jest wyrazem bezsilnej wściekłości.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wszystko masz w dupie. Ale też żyjesz w takim kapitalizmie. Bo musisz, bo masz rodzinę, bo musisz na nią pracować by zapewnić jej egzystencję. To jest konieczny przymus ekonomiczny.

Nie muszę ani inni nie muszą podlegać waszej organizacji.
Mogę zorganizować życie na nowo tylko potrzebuję uwolnić się spod waszej dominacji.
Czego też próbuję, po pierwsze snując wizję innej organizacji społeczeństwa a po drugie podważając waszą podłą ideologię wielkiej chwały właścicieli.

>Po co więc solisz takie głupstwa, skoro nie zmienisz nic?

Dobrze mnie zniechęcasz ale ja źle na twoje sianie wątpliwości reaguje.
Ktoś inny pewnie uwierzyłby ci i dokonał żywota jako podporządkowany niewolnik. Może dla niego byłoby to dobre, bo ma tak ukształtowany system emocjonalny, nie wiem. Ale ja taki nie jestem. Ani poniżenia jacka, ani obelgi szarleya, ani twoje wątpliwości nie działają na mnie tak, żebym zechciał zrezygnować ze sowich postulatów i poddać się waszej chorej religii.

>Ciekawsze byłoby gdybyś znalazł sposoby na przetrwanie w danych warunkach.

Nie zamierzam tworzyć żadnych dawnych warunków. Twoja propaganda, że proponuję coś przestarzałego i nieefektywnego naprzeciw waszej doskonałości jest fałszywa. Może jakiegoś nierozwiniętego robola, który spędził życie przy maszynie w ciemnej, bez widoku słońca i nieba, hali na to złapiesz. Wasze manipulacje umysłami innych ludzi są wielkie. Szczególnie jacek w nich porzoduje. Widać nauczył się, że na ludzi w jego otoczeniu to działa.

>Tym cechuje się zaradność. Skargi i krytyka nieprzemyślana nie zmieni nic.

Radzę sobie a moja krytyka waszego systemu została poddana waszej wieloletniej krytyce i dotąd się bronię. Nie znaleźliście uzasadnienia innego niż w swojej lepszości i bogu, że wam się należy.

>Ano więc walcz systemem z dziurami.

Te dziury są przez was zmyślone.
Czego nie dopracowałem inni dopracują w wykoananiu.
Tylko trzeba się uwolnić od panowania waszych idei i waszej kultury.

>Prawa nie zmienia się indywidualnymi manifestami.

Prawo jest wyrazem poczucia moralności. Eksponuję własną moralność. Już wiesz kim jestem i do czego dążę. W odróżnieniu od was nie mam tajemnic i niczego nie udaję.
Prawo naturalne, które jawi się w moim umyśle jest bardziej zyskowne aniżeli wasze stanowione w tajnej demokracji pośredniej, dla wszystkich, w tym również dla ciebie.
Arogancja nie pozwala wam na przyjęcie norm od innych, bo to wy macie je stanowić.
Ale wasze morale jest niskie i prymitywne dlatego nie powinniście tego robić.

>Musisz zająć się ustaleniem nowego prawa od fundamentów począwszy, czyli od prawa zasadniczego państwa.

Co niniejszym czynię postulując publicznie jawną księgę kapitału.

>No bo kogo porwałeś swoimi wypowiedziami?

Na fundamentalistów podłego kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej i państwowo dotowanej z podatków od biedy własności prywatnej.

>Nie w tym miejscu.

Nie? Znasz lepsze miejsce?
Poprzez waszą tajną i pośrednią demokrację?
Na pewno NIE!
Ta jest istotną częścią waszej podłej kultury.
Nie zrobię niczego wg waszych zasad, które z gruntu są zgniłe.

>Jak nie widzisz tego, to walcz ale nie na tym forum.

Czyli nie walcz. Czyli zamknij się a my powiemy co jest dobre, sprawiedliwe i zbawienne.
Otóż NIE!

>Bo cały Twój system staje się wizją niesprawdzalną, stosem pobożnych życzeń.

Zatem sprawdźmy eksperymentalnie. Znajdźmy wolę, środku i przetestujmy na widoku publicznym i pod kontrolą waszych instytucji naukowych. Nie wyjdzie to odpuszczę i przyznam, że to wspaniale, że Bezos posiada pół świata i że w Berlinie tylko 14% mieszka w swoich domach a reszta w cudzych.

>Nigdzie go nie wprowadzisz. Niechże to w końcu dotrze do Ciebie.

Gdybym słuchał dziadostwa to skończyłbym marnie. Powie ci taki, że podpisz i wszystko będzie dobrze a w rzeczywistości skończysz na dnie.
Jakoś ci nie ufam.

>Bo nic już nowego nie wprowadzasz, a tylko międlisz stale tą samą mantrę.

Która wam żyć nie daje, że nie stoi za wami żadna prawda i żadna sprawiedliwość a jedynie kłamstwa, manipulacje, przemoc i wyzysk.

>Był już system wspólnot plemiennych, niewolniczy, feudalny socjalistyczny, a teraz kapitalistyczny wrócił.

Mój jest bardziej kapitalistyczny od waszego.
W moim państwo nie wydziera przemocą pracownikowi najemnemu pracującemu na cudzym z miski, żeby dać kapitaliście.

Ile dotacji dacie Bezosowi, żeby zaorał i zmonopolizował rynek?
Aaaaaa tajemnica? Obywatelowi nie wolno wiedzieć co się dzieje z pieniędzmi publicznymi?
szarley (54913 punktów)
>Nie muszę ani inni nie muszą podlegać waszej organizacji.
>Mogę zorganizować życie na nowo tylko potrzebuję uwolnić się spod waszej dominacji.
Na co czekasz kretynie!!!!
Zrób to!
Zajmij kilka hektarów w Syberii lun Amazonii
na co czekasz!

>Czego też próbuję, po pierwsze snując wizję innej organizacji społeczeństwa a po drugie podważając waszą podłą ideologię wielkiej chwały właścicieli.
I miliony idą za twoimi kretyństwami o likwidacji emerytur

>Ktoś inny pewnie uwierzyłby ci i dokonał żywota jako podporządkowany niewolnik.
Oranienburg wyzwolono w 1945

>Ale ja taki nie jestem. Ani poniżenia jacka, ani obelgi szarleya,
w odpowiedzi na twoje obelgi

>Czego nie dopracowałem inni dopracują w wykoananiu.
Inni mają za ciebie pracować?

Ty leniu!

>>Prawa nie zmienia się indywidualnymi manifestami.
>Prawo jest wyrazem poczucia moralności.
Napisał gnój, który zalega z alimentoma mając 25 000zł miesięcznie

>Eksponuję własną moralność.
moralność p.ch. głodzącego swoje dzieci

>Prawo naturalne, które jawi się w moim umyśle
raczej w gównie, które nazywasz umysłem

>>Musisz zająć się ustaleniem nowego prawa od fundamentów począwszy, czyli od prawa zasadniczego państwa.
>Co niniejszym czynię ....
... ucieczkami kalumniami chochołami

>>No bo kogo porwałeś swoimi wypowiedziami?
>Na fundamentalistów podłego kapitalizmu opartego na utajnionej,...
No bo kogo porwałeś swoimi wypowiedziami?

>Nie zrobię niczego wg waszych zasad, które z gruntu są zgniłe.
Oprócz brania Kndergeldu i socjalu

>>Bo cały Twój system staje się wizją niesprawdzalną, stosem pobożnych życzeń.
>Zatem sprawdźmy eksperymentalnie.
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

>Znajdźmy wolę, środku i przetestujmy na widoku publicznym
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

>Powie ci taki, że podpisz i wszystko będzie dobrze a w rzeczywistości skończysz na dnie.
Naucz się czytać

>W moim państwo nie wydziera przemocą pracownikowi najemnemu pracującemu na cudzym z miski, żeby dać kapitaliście.
za to zabiera "nadmiar oszczędności" żeby taksówkarz w korpo został na zawsze w korpo

>Ile dotacji dacie Bezosowi, żeby zaorał i zmonopolizował rynek?
Za ile sprzedałeś działkę?
>Aaaaaa tajemnica?
Tajemnica

>Obywatelowi nie wolno wiedzieć co się dzieje z pieniędzmi publicznymi?
Wolno kretynie, trzeba przeczytać.
Nie poradzisz czytać?
Przykro mi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Wszystko masz w dupie. Ale też żyjesz w takim kapitalizmie. Bo musisz, bo masz rodzinę, bo musisz na nią pracować by zapewnić jej egzystencję. To jest konieczny przymus ekonomiczny.
>Nie muszę ani inni nie muszą podlegać waszej organizacji.
Jakiej organizacji? To wynik medytacji na klapie sedesu?
>Mogę zorganizować życie na nowo tylko potrzebuję uwolnić się spod waszej dominacji.
Na czym ta dominacja polega, bo od samego początku piszesz niejasno. To są Twoje majaki?
>Czego też próbuję, po pierwsze snując wizję innej organizacji społeczeństwa a po drugie podważając waszą podłą ideologię wielkiej chwały właścicieli.
U Ciebie w Niemczech jest tak samo. Zobacz czy oplułeś się pianą wściekłości.
>>Po co więc solisz takie głupstwa, skoro nie zmienisz nic?
>Dobrze mnie zniechęcasz ale ja źle na twoje sianie wątpliwości reaguje.
>Ktoś inny pewnie uwierzyłby ci i dokonał żywota jako podporządkowany niewolnik. Może dla niego byłoby to dobre, bo ma tak ukształtowany system emocjonalny, nie wiem. Ale ja taki nie jestem. Ani poniżenia jacka, ani obelgi szarleya, ani twoje wątpliwości nie działają na mnie tak, żebym zechciał zrezygnować ze sowich postulatów i poddać się waszej chorej religii.
Czyżby nawiedziła Ciebie następna fala majaków? A poza tym nie mam żadnych wątpliwości, że Twój świat nie powstanie, bo jest wymyślony przez tylko jednego człowieka na świecie, akurat mieszkającego w Niemczech, "uzdrowiciela" systemu społeczno-gospodarczego, którego sensownie nie potrafi wyjaśnić. Tak to jest gdy umysł się fosylizuje, a jego miejsce zajmują jakieś gluty.
>>Ciekawsze byłoby gdybyś znalazł sposoby na przetrwanie w danych warunkach.
>Nie zamierzam tworzyć żadnych dawnych warunków. Twoja propaganda, że proponuję coś przestarzałego i nieefektywnego naprzeciw waszej doskonałości jest fałszywa. Może jakiegoś nierozwiniętego robola, który spędził życie przy maszynie w ciemnej, bez widoku słońca i nieba, hali na to złapiesz. Wasze manipulacje umysłami innych ludzi są wielkie. Szczególnie jacek w nich porzoduje. Widać nauczył się, że na ludzi w jego otoczeniu to działa.
Dlaczego więc na innych nie działa Twoja mantra?
>>Tym cechuje się zaradność. Skargi i krytyka nieprzemyślana nie zmieni nic.
>Radzę sobie a moja krytyka waszego systemu została poddana waszej wieloletniej krytyce i dotąd się bronię. Nie znaleźliście uzasadnienia innego niż w swojej lepszości i bogu, że wam się należy.
To już jazda po bandzie. Inaczej brednie.
>>Ano więc walcz systemem z dziurami.
>Te dziury są przez was zmyślone.
Nie. Sam je przedstawiłeś.
>Czego nie dopracowałem inni dopracują w wykoananiu.
Czyli będą tyrać za Ciebie?
>Tylko trzeba się uwolnić od panowania waszych idei i waszej kultury.
To nie właź na to forum, to będziesz miał spokój.
>>Prawa nie zmienia się indywidualnymi manifestami.
>Prawo jest wyrazem poczucia moralności.
Niezupełnie. Prawo to porządek społeczny.
>Eksponuję własną moralność. Już wiesz kim jestem i do czego dążę. W odróżnieniu od was nie mam tajemnic i niczego nie udaję.
Same kłamstwa. Przy wyrażeniu "własną moralność" zapomniałeś dodać słowo "wątpliwą".
Kłamstwo. Masz tajemnice i to wstydliwe.
>Prawo naturalne, które jawi się w moim umyśle jest bardziej zyskowne aniżeli wasze stanowione w tajnej demokracji pośredniej, dla wszystkich, w tym również dla ciebie.
Znów język polski się kłania. Ciebie winno być dużą literą.
>Arogancja nie pozwala wam na przyjęcie norm od innych, bo to wy macie je stanowić.
Wy to kto? Herrenvolk?
>Ale wasze morale jest niskie i prymitywne dlatego nie powinniście tego robić.
>>Musisz zająć się ustaleniem nowego prawa od fundamentów począwszy, czyli od prawa zasadniczego państwa.
>Co niniejszym czynię postulując publicznie jawną księgę kapitału.
Rozsypaną czyli rozproszoną. Ona da szczęście wszystkim.
>>No bo kogo porwałeś swoimi wypowiedziami?
>Na fundamentalistów podłego kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej i państwowo dotowanej z podatków od biedy własności prywatnej.
>>Nie w tym miejscu.
>Nie? Znasz lepsze miejsce?
Publikacje poparte opiniami innych ekonomistów.
>Poprzez waszą tajną i pośrednią demokrację?
>Na pewno NIE!
Jawna demokracja wyborcza jest zaprzeczeniem demokracji i swobody wypowiedzi.
>Ta jest istotną częścią waszej podłej kultury.
>Nie zrobię niczego wg waszych zasad, które z gruntu są zgniłe.
>>Jak nie widzisz tego, to walcz ale nie na tym forum.
>Czyli nie walcz. Czyli zamknij się a my powiemy co jest dobre, sprawiedliwe i zbawienne.
>Otóż NIE!
Co dotąd wywalczyłeś? Są jakieś postępy?
>>Bo cały Twój system staje się wizją niesprawdzalną, stosem pobożnych życzeń.
>Zatem sprawdźmy eksperymentalnie. Znajdźmy wolę, środku i przetestujmy na widoku publicznym i pod kontrolą waszych instytucji naukowych. Nie wyjdzie to odpuszczę i przyznam, że to wspaniale, że Bezos posiada pół świata i że w Berlinie tylko 14% mieszka w swoich domach a reszta w cudzych.
Tak jak Ty. Nie mieszkasz na swoim.
>>Nigdzie go nie wprowadzisz. Niechże to w końcu dotrze do Ciebie.
>Gdybym słuchał dziadostwa to skończyłbym marnie. Powie ci taki, że podpisz i wszystko będzie dobrze a w rzeczywistości skończysz na dnie.
>Jakoś ci nie ufam.
>>Bo nic już nowego nie wprowadzasz, a tylko międlisz stale tą samą mantrę.
>Która wam żyć nie daje, że nie stoi za wami żadna prawda i żadna sprawiedliwość a jedynie kłamstwa, manipulacje, przemoc i wyzysk.
Jest zupełnie odwrotnie tylko Ty tego nie chcesz widzieć.
>>Był już system wspólnot plemiennych, niewolniczy, feudalny socjalistyczny, a teraz kapitalistyczny wrócił.
>Mój jest bardziej kapitalistyczny od waszego.
>W moim państwo nie wydziera przemocą pracownikowi najemnemu pracującemu na cudzym z miski, żeby dać kapitaliście.
A masz jakieś państwo? No jaja!
>Ile dotacji dacie Bezosowi, żeby zaorał i zmonopolizował rynek?
>Aaaaaa tajemnica
22-01-2021 08:21 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Publikacje poparte opiniami innych ekonomistów.

Przypominają mi się ekonomiści komunistyczni i ogóle komunistyczna ekonomia.

Nie wiedzieć czemu ludzie nauki dopasowują swoje koncepty zawsze do panującej religii.

Aktualnie panuje nam religia podlego kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej i państwowo dotowanej z podatków od biedy i długów biedoty własności prywatnej.

Żaden ekonomista nie wyrazi niczego wbrew waszej religii, bo go skasujecie z instytucji waszego państwa, spotka go wielki ostracyzm i zeby w tynk.

A on przecież też musi swoje dzieci wykarmić i też chcę być ważny, więc wyrazi to tylko co chcecie usłyszeć.

Powie, że posiadłości Bezosa ratują ludzkość i świat.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak w swej istocie nazwałbyś Twój system?

Prawdziwy kapitalizm.

>Kogo to obchodzi, że nie potrafisz jak to określiłeś, "uniwersalną sprawiedliwością", się znaleźć.

Jako kto?
Wasz lokaj, służący, zmywacz waszych podłóg?

Zauważyłem taką zależność, że kurierzy, którzy mają dziennie 200 pakietów do dostarczenia, nie mogą nauczyć się języka. Jak sądzisz, dlaczego oni nie mogą nauczyć się języka?
Gdyby ciebie postawić przy taśmie produkcyjnej na 10h ile języków byś się przy niej nauczył?

>Bo system nie jest tylko nasz. To także i twój system.

Nie biorę udziału w waszych tajnych i pośrednich wyborach od około 20 lat.
System jest wasz i nie jest mój.
Ja tego systemu nawet palcem nie tykam, unikam jedynie zagrożenia z waszej strony i ustępuje często pod przymusem. Ale któregoś pięknego poranka ustępstwa skończą się.
Nie wolno uginać się przed złem.

>Bo przecież w innym nie żyjesz. Więc co masz do nas? To jest takie same "dziadostwo" jakie i Ty masz.

Żyję tu ale o niczym nie decydują i na nic nie mam wpływu.
Żyję nadzieją, że któregoś dnia to się skończy i odzyskam kontrolę nad własnym życiem.

>P.S. Może i mnie nie cierpisz, ale język polski się mościu znów kłania. Imiona własne pisze się z dużej litery. Nawet jeśli to ksywki. Obrażony się nie czuję absolutnie. Wiem kto może się mścić nawet na imionach. To już jest wyrazem bezsilnej wściekłości.

Pisałem wasze imiona i ksywki zawsze z dużej latami, zawsze z oznaką respektu.
W dniu, w którym zrozumiałem, że jesteście moimi wrogami zacząłem pisać z małej i tego się trzymam.
Nie szanuję was tak jak i wy mnie nie szanujecie.

Jeżeli kiedyś przestaniesz mi być wrogiem, wrócę do dużej litery ale na razie nie mam takiej perspektywy.
21-01-2021 18:47 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Jako kto?
>Wasz lokaj, służący, zmywacz waszych podłóg?


Emeryt Wenancjusz ma lokaja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TY DEBILU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




>Zauważyłem taką zależność, że kurierzy, którzy mają dziennie 200 pakietów do dostarczenia, nie mogą nauczyć się języka. Jak sądzisz, dlaczego oni nie mogą nauczyć się języka?


>Gdyby ciebie postawić przy taśmie produkcyjnej na 10h ile języków byś się przy niej nauczył?
W Berlinie obowiązuje 8-godzinny dzień pracy debilu
Gdyby nie taśma, nie miałbyś nawet roweru

>>Bo system nie jest tylko nasz. To także i twój system.
>Nie biorę udziału w waszych tajnych i pośrednich wyborach
Ale żresz chleb produkowany na taśmie, jeździsz autem z taśmy
"Robole" zbudowali twoje mieszkanie
Co noc "robol" pracuje, żeby Hamerliczątka miały świeże bułeczki
Sam nic nie robisz dla innych oprócz żarcia z socjalu

>System jest wasz i nie jest mój.
Żresz z niego do syta

>>Bo przecież w innym nie żyjesz. Więc co masz do nas? To jest takie same "dziadostwo" jakie i Ty masz.
>Żyję tu ale o niczym nie decydują i na nic nie mam wpływu.
Biedactwoooooo

>Żyję nadzieją, że któregoś dnia to się skończy
Rozczaruję cię. 80 milionów twoich rodaków chce emeyutyr

>i odzyskam kontrolę nad własnym życiem.
Nigdy nie odzyskasz. Do tego trzeba PRACY

>Nie szanuję was tak jak i wy mnie nie szanujecie.
Zapracowałeś na pogardę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 19:15 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W Berlinie obowiązuje 8-godzinny dzień pracy debilu

Nie dotyczy osób zatrudnianych w zagranicznych agencjach pracy tymczasowej, w siedzibach których żywej duszy nie znajdziesz jeżeli znajdziesz w ogóle jakiś budynek.

Obok mojego biura gość ma niewielkie biuro i zajmuje się leasingiem pracowniczym, tzn. wypożyczaniem ludzi do pracy najemnej. Jeździ różnymi samochodami ale żaden nie jest tańszy niż milion Euro.

Ten milion nie wziął się z 8h dni pracy, zapłaty ubezpieczen czy nawet minimalnej albo nawet z prawa do urlopu.

Problem w tym, że wszytkie zasady, na który powołujesz się, to wielkie, zorganizowane oszustwo.

Ale każdy pasożyt wie, że jeżeli jadem, fałszywą idea nie otumanisz, to krwi nie upijesz, dlatego rozumiem twoją pozycję.
21-01-2021 19:20 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Przeczytałeś co napisałem?

Jak zwykle, nie

Przykład oponiarza ucieczka
Przykład Płocka ucieczka
Pytanie o taksówkarza ucieczka

Za to wymyślasz, że polski emeryt ma lokaja a ja mam 500 metrowy dom

Poradzisz coś więcej niż uciekać i stawiać chochoły?

nadal nie odpowiedziałeś na pytanie o to jak mam podzielić pieniądze ze sprzedaż domu żeby starczyło do śmierci

i nadal nie odpowiedziałeś na pytanie DLACZEGO mam sprzedawać dorobek życia
żeby hamerliczątka nie musiały pracować tylko zabrały mój dom?

Nie odniosłeś się do argumentu że twoje podatki spowodują albo nieopłacalność wszelkiego posiadania albo nieopłacalność pracy

Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Nadal twierdzisz, że w Berlinie robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach i stać ich na wakacje tylko wtedy kiedy córka zarobi prostytucją?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 20:35 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nadal nie odpowiedziałeś na pytanie o to jak mam podzielić pieniądze ze sprzedaż domu żeby starczyło do śmierci

Nie sprzedawaj, nie dziel, żyj wg zasad przodkow i starozytnych Rzymian ale pozwól innym żyć inaczej i nie żądaj od najemnych roboli bez mienia pod groźba kary więzienia połowy wynagrodzenia na własną rentę kapitałową.
21-01-2021 20:48 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>nadal nie odpowiedziałeś na pytanie o to jak mam podzielić pieniądze ze sprzedaż domu żeby starczyło do śmierci
>Nie sprzedawaj, nie dziel,
Odpowiedz na pytanie o TWÓJ system!!!!!!!!!
Z czego mam żyć w starości??????
Ucieczka

Jak taksówkarz w korpo ma się dorobić taksówki?
Ucieczka

Poradzisz coś więcej?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-01-2021 21:16 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>nadal nie odpowiedziałeś na pytanie o to jak mam podzielić pieniądze ze sprzedaż domu żeby starczyło do śmierci
>>Nie sprzedawaj, nie dziel,
>Odpowiedz na pytanie o TWÓJ system!!!!!!!!!
>Z czego mam żyć w starości??????
>Ucieczka
>Jak taksówkarz w korpo ma się dorobić taksówki?
>Ucieczka
>Poradzisz coś więcej?

Masz żyć ze środków pieniężnych uzyskanych że sprzedaży środków produkcji zgromadzonych przez całe życie, których na starość nie zdołasz już wyzyskać i będzie czas na przekazanie ich młodym na własność, żeby potem oni mogli je sprzedać młodszemu pokoleniu.

A jeżeli nic nie zgromadzisz przez całe życie, jak współcześni robole tyrajacy na cudzym od świtu do nocy, to masz żyć z dochodu podatkowego jaki wypłaca ci kapitalisci w podatku od własności.

Jeżeli robole poradzą przeżyć z minimalną emeryturą w nastepstwie przepracowania dla kapitalistow dziesięcioleci z minimalnym wynagrodzeniem to ty też poradzisz, z głodu nie umrzesz.

Jak będziesz głodny zagłosujesz za wyższym podatkiem od własności.
szarley (54913 punktów)
>>Ano więc walcz systemem z dziurami.
>Te dziury są przez was zmyślone.
Doprawdy?
To dlaczego tak zawzięcie uciekasz przed pytaniami?
Dlaczego krętaczysz kiedy podaję przykład oponiarza?
Dlaczego setki razy pytany nie odpowiesz na przykład taksówkarza?
Dlaczego uciekasz od eksperymentu?

>Masz żyć ze środków pieniężnych uzyskanych że sprzedaży środków produkcji zgromadzonych przez całe życie,

Piszesz to tysiączny raz i nadal nie odpowiedziałeś na pytanie:
Na ile części mam podzielić sprzedawane mienie lub oszczędności, żeby starczyło do końca życia?
NADAL NIE PORADZISZ PRZYZNAĆ, ŻE TWÓJ SYSTEM JEST DO DUPY, BO NIE MA ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE

Inna rzecz, że, jak większość ludzi, nie mam żadnych środków produkcji!

>A jeżeli nic nie zgromadzisz przez całe życie, jak współcześni robole tyrajacy na cudzym od świtu do nocy, to masz żyć z dochodu podatkowego jaki wypłaca ci kapitalisci w podatku od własności.

Ile razy mam powtarzać argumenta że jeśli jeden z czynników jest ZERO to iloczyn jest ZERO?
Nie będzie żadnych podatków od własności, bo zawsze jeden z czynników będzie ZERO

W bardzo optymistycznym wariancie będzie znikomy. ODNIESIESZ SIĘ DO TEGO??

>Jak będziesz głodny zagłosujesz za wyższym podatkiem od własności.
Dzisiejszy system jest lepszy, bo nie będę głodny

>>Jak taksówkarz w korpo ma się dorobić taksówki?
>Odpowiadając na zarzuć jacka o dorobieniu się taksówki po 80 latach, lepiej po 80 niż nigdy.
Jak taksówkarz w korpo ma się dorobić taksówki?
Znów ucieczka

>W waszym podłym modelu w Berlinie tylko 14% ludzi mieszka u siebie.
I po ch... pchałeś się do tej nędzy!!!!
Trzeba było zostać w Lądku, gdzie twój ojciec - robotnik mieszka na swoim.

Ile razy powtarzać argument, żebyś porównał ilu ludzi mieszka na swoim w BOGATYM Berlinie, a ilu w BIEDNYM Stroniu Śląskim?

To w Berlinie jest biedniej niż w Stroniu?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-01-2021 08:13 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ile razy mam powtarzać argumenta że jeśli jeden z czynników jest ZERO to iloczyn jest ZERO?
>Nie będzie żadnych podatków od własności, bo zawsze jeden z czynników będzie ZERO
>W bardzo optymistycznym wariancie będzie znikomy. ODNIESIESZ SIĘ DO TEGO??

Nie rozumiem dlaczego najemni robole bez mienia, którzy wszyatko co mają to parę Euro zamycie podłóg mogą zapłacić bilionowe podatki, a ludzie posiadający biliony, nierzadko w mieniu niepotrzebnym im do produkcji ale posiadanym dla ich zabezpieczenia i dochodów kapitałowych mogą zapłacić jedynie ZERO podatków?

O co tu chodzi?

Weź mnie przekonaj po tym, że nie stworzyliście systemu stosunków społecznych ku chwale Panów?
22-01-2021 09:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie rozumiem dlaczego najemni robole bez mienia, którzy wszyatko
> co mają to parę Euro zamycie podłóg mogą zapłacić bilionowe podatki,
> a ludzie posiadający biliony, nierzadko w mieniu niepotrzebnym im do
> produkcji ale posiadanym dla ich zabezpieczenia i dochodów kapitałowych
> mogą zapłacić jedynie ZERO podatków?
> O co tu chodzi?

No właśnie, tez nie rozumiem. U ciebie nie będzie żadnych podatków od własności dla bilionerów, bo zawsze jeden z czynników w bardzo optymistycznym wariancie będzie bliski zeru.
Mianowicie wycena mienia bilionera będzie na takim poziomie, na którym wyceni go najbogatszy człowiek po nim (jeśli w ogóle zechce z nim zadrzeć).

A różnica w zawartości kieszeni będzie spora.

Wytłumacz, bo nie rozumiem: czemu chcesz stworzyć taki system, w którym wielki posiadacz ziemski, bilioner nie płaci nic, albo prawie nic?
Nie rozumiem.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-01-2021 10:00 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
ODNIEŚ SIĘ DO ARGUMENTÓW!

>>Ile razy mam powtarzać argumenta że jeśli jeden z czynników jest ZERO to iloczyn jest ZERO?
>>Nie będzie żadnych podatków od własności, bo zawsze jeden z czynników będzie ZERO
>>W bardzo optymistycznym wariancie będzie znikomy. ODNIESIESZ SIĘ DO TEGO??
>Nie rozumiem dlaczego najemni robole bez mienia, którzy wszyatko co mają to parę Euro zamycie podłóg mogą zapłacić bilionowe podatki, a ludzie posiadający biliony, nierzadko w mieniu niepotrzebnym im do produkcji ale posiadanym dla ich zabezpieczenia i dochodów kapitałowych mogą zapłacić jedynie ZERO podatków?

>O co tu chodzi?
No to napisz o co chodzi!
Raz w końcu odnieś się do argumentów!

To w twoim systemie właściciel rafinerii zapłaci grosze podatków. Wyliczyłem ci to! Uciekłeś

>Weź mnie przekonaj po tym, że nie stworzyliście systemu stosunków społecznych ku chwale Panów?
1 Nie tworzyłem żadnego systemu, za istniejący świat odpowiadasz tak samo jak jak
2 Nie podoba ci się praca ku chwale panów?
Mnie też nie! Dlatego oświadczam z całą stanowczością: System, który proponuje Hamerlik - Konopka, w którym nie wolno biednemu człowiekowi niczego posiadać jest systemem ku chwale panów

Dowód: Taksówkarz, który pracuje w korpo, nie ma prawa kupić własnego samochodu
Kto nie ma domu nie może kupić ani budować.
Wg CIEBIE (!!!) wszystko ma należeć do tych którzy już posiadają, bo tylko posiadacze mają "debet" i wolno im coś kupować

A teraz rozpłacz się nad losem "roboli bez mienia" biednych berlińskich robotników, którzy mieszkają w niedogrzanych piwnicach, głodują, a nie stać ich na podróż do sąsiedniego miasta

Ilu takich znasz??

Bo ja znam wielu ludzi, którzy kilka lat popracowali w Niemczech, wrócili do Polski i zbudowali domy.
Tylko zajmowali się robotą, oszczędzali i budowali.
Ty całą energię wkładasz w przekonanie innych (ucieczkami i chochołami) że powinni ci zafundować dom, basen sad i limuzynę, bo nic nie masz

Nie masz? Twój wybór. z twoim dochodem każdy polski robotnik miałby dom
Tylko... żaden polski robotnik nie ma takich dochodów jak ty.
A ty jedynie labidzisz i labidzisz jakiś to biedny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-01-2021 08:45 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Masz żyć ze środków pieniężnych uzyskanych że sprzedaży środków
> produkcji zgromadzonych przez całe życie, których na
> starość nie zdołasz już wyzyskać (..)
> A jeżeli nic nie zgromadzisz przez całe życie, jak współcześni
> robole tyrajacy na cudzym od świtu do nocy, to masz żyć z dochodu
> podatkowego jaki wypłaca ci kapitaliści w podatku od własności.

Zaraz zaraz. Ile tego podatku trafi do rąk właścicieli, a ile do niewłaścicieli?
Druga rzecz - poprzyj swój pogląd jakąś matematyczną kalkulacją, że u ciebie można wyżyć z samych ujemnych podatków (wynająć mieszkanie, opłacić leki, żywność itd).
Ach nie poprzesz, w mantry mamy uwierzyć i na słowo.

> Jeżeli robole poradzą przeżyć z minimalną emeryturą w
> nastepstwie przepracowania dla kapitalistow dziesięcioleci
> z minimalnym wynagrodzeniem to ty też poradzisz, z głodu nie umrzesz.

Jeśli ty żyjesz w 6kę czy 5 kę na 85 m2 w centrum Brelina, to poradzisz i w 35 m2, nie w takich warunkach żyją ludzie na prowincji czy w miastach.
Wyprowadzisz się?

> Jak będziesz głodny zagłosujesz za wyższym podatkiem od własności.

.. i zostanie on "podwyższony", skutkiem czego producent żywności podwyższy ci jej cenę.
Ot, tak działa twoja magiczna jawność.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-01-2021 21:24 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak taksówkarz w korpo ma się dorobić taksówki?

Odpowiadając na zarzuć jacka o dorobieniu się taksówki po 80 latach, lepiej po 80 niż nigdy.

W waszym modelu dorabia się tylko grupka cwaniakow tak aroganckich, roszczeniowych i manipulatywnych, że wytłaczają reszcie przekonanie, że dorabia się każdy kto ma wartość, a kto się nie dorabia, choćby tyral od świtu do nocy ten nie ma żadnej wartości.

W waszym podłym modelu w Berlinie tylko 14% ludzi mieszka u siebie. 86% nic nie zyskalo, wszystko stracilo, nie ma nic prócz paru Euro w portfelu.

Więc o czym ty mówisz.

Gdyby nie wasza podla tajemnica mienia w Polsce zapewne okazałaby się ta sama tendencja, w której grupka zmówionych i zorganizowanych cwaniakow przewlaszcza wszystko.

Przed zdemaskowaniem podłości waszego systemu ratują was tajemnice i brak świadomości tego co się wyprawia, robola który biegnie za własnym ogonem, żeby przeżyć kolejny dzień.
22-01-2021 08:48 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Gdyby nie wasza podla tajemnica mienia w Polsce

Dwa pytania:
1. Co zrobisz, jak już będziesz znał rozkład kapitału?
2. Czemu ciągle kłamiesz, że to tajemnica? To tylko wiedza niepubliczna: kupujesz działkę to znasz numer księgi a więc właściciela, areał, źródło pozyskania przez niego gruntu itd.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-01-2021 10:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Gdyby nie wasza podla tajemnica mienia w Polsce
>Dwa pytania:
>1. Co zrobisz, jak już będziesz znał rozkład kapitału?

Obrazi się na Bezosa i zażąda od szefa podwyżki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Gdyby nie wasza podla tajemnica mienia w Polsce
>>Dwa pytania:
>>1. Co zrobisz, jak już będziesz znał rozkład kapitału?
>Obrazi się na Bezosa i zażąda od szefa podwyżki

Wiedza a za nią rozwinięta świadomość odmienia moje emocje tak, że nie tylko zażądam ale uzyskam.

Tej zmiany boicie się u roboli.
22-01-2021 10:44 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wiedza a za nią rozwinięta świadomość odmienia moje emocje
> tak, że nie tylko zażądam ale uzyskam.

Jasne
www.racjonalista.pl/forum.php/s,834281#w834777

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-01-2021 11:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>1. Co zrobisz, jak już będziesz znał rozkład kapitału?
>>Obrazi się na Bezosa i zażąda od szefa podwyżki
>Wiedza a za nią rozwinięta świadomość odmienia moje emocje tak, że nie tylko zażądam ale uzyskam.

Oczywiście, oczywiście

Najemny mechanik pracuje w warsztacie oponiarskim.
Cennik wymiany opon wisi na drzwiach, ile opon wymienił, sam policzył. WIE ile przychodu ma firma, wie ile kosztuje energia, czynsze, materiały.

Poradzi policzyć jaki jest przychód właściciela.

A teraz wyobraź sobie, że to ty jesteś tym najemnym pracownikiem.

Widzisz, że właściciel ma 100 000 zł miesięcznie a ty 5 000

A teraz pokaż JAK uzyskasz od właściciela podwyżkę?
Pokaż ten mechanizm.

Nie pokażesz, tak jak nie odpowiesz na pytanie kiedy umrę.

Twój duposystem sypie się po każdym pytaniu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-01-2021 11:09 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Widzisz, że właściciel ma 100 000 zł miesięcznie a ty 5 000
>A teraz pokaż JAK uzyskasz od właściciela podwyżkę?
>Pokaż ten mechanizm.

Hamerlik pewnie myśli, że zagrozi zwolnieniem się, następnie zmówi wszystkich potencjalnych najemnych pracowników.
Ogłoszą razem bojkot, bo to łatwe przecież, zwłaszcza dla Hamerlika.

Tylko czemu tego jeszcze nie zrobił w przypadku jego życiowych dróg.
Zawsze potulnie odchodził, albo go wyrzucano.

Dodatkowo zmówi się i podniesie wszystkim podatki (w tym oponiarzowi). Eee.. głupi pomysł. Nie.
Na złość babci zrobi wysoką wycenę oponiarzowi.. i odmrozi sobie uszy. Eee..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Z nikim nie będę zmawial się przeciw innym ani nikomu nie będę groził, nie jestem z waszej ferajny.

Po prostu kupię sobie tanie, bo opodatkowane środki produkcji, z wysokiego, bo wolnego opodatkowania pracy i konsumpcji, wynagrodzenia za pracę najemna i zrobię sobie własną chałturke, której wytwory inni chętnie kupią jako sami nie będą płacić podatków od pracy, będą uzyskiwać dochód podatkowy od kapitalistow a dodatkowo będą mieli limit oszczędności pieniężnych więc dla wyższych zarobków chętnie wydadzą co wcześniej zarobili.

Można bez wrogości?


Ale skad ty to masz wiedzieć?
22-01-2021 19:42 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Serdeczne życzenia z okazji piątych urodzin

Niestety to jest poziom fantazji pięciolatka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-01-2021 21:35 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Serdeczne życzenia z okazji piątych urodzin
>Niestety to jest poziom fantazji pięciolatka

Chodzi ci o to, że w moim modelu wszystko staje się tak łatwe i przyjazne człowiekowi, że przestaje się rozumieć dlaczego współcześnie człowiek musi zgnić spędzając całe życie w ciemnej, chłodnej hali przy jednej maszynie?

Aaaaaa przepraszam nie wszyscy gniją.

Niektórzy podczas przyjęć i popijania drinków rozwiązują światowe problemy hołoty i patologii, których owoce pracy tak chętnie zjadają.
22-01-2021 22:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Na ile części mam podzielić na starość pieniądze ze sprzedaży majątku, żeby starczyło do śmierci?

Cały twój krystkojebizm wykłada się na tym pytaniu

Jak taksówkarz pracujący w korpo ma się dorobić swojej taksówki?
Ucieczka

Poradzisz coś innego?
Poradzisz, stawiać chochoły i wymyślać innym życiorysy i poglądy

>>Serdeczne życzenia z okazji piątych urodzin
>>Niestety to jest poziom fantazji pięciolatka
>Chodzi ci o to, że w moim modelu wszystko staje się tak łatwe i przyjazne człowiekowi,

Chodzi mi o to co napisałem
Czytaj debilu zamiast wymyślać moje słowa
Przyjazne? Na starość mam sprzedać dom zamieszkać w jednym pokoiku
Powiedz to swojej mamusi.
Pewnie już żałuje, że cię karmiła

>Po prostu kupię sobie tanie, bo opodatkowane środki produkcji,
Kupisz czy zabierzesz przemocą komuś, kogo nie stać na zapłacenie podatku?
Skąd wiesz, że ciebie będzie stać?

A może podatek będzie znikomy skazując na głodową śmierć starych ludzi, niezdolnych do pracy?

Napisz wreszcie zwolenniku jawności jaki zaproponujesz ten podatek od własności
Odnieś się do przykładu Płocka

Taki z ciebie zwolennik jawności
Taki z ciebie zwolennik jawności głosowań?

Wchodzę w twój eksperyment. określ wartość mojej firmy i wielkość podatku
Ucieczka?
Oczywiście pospolity tchórzu i leniu

>że przestaje się rozumieć dlaczego współcześnie człowiek musi zgnić spędzając całe życie w ciemnej, chłodnej hali przy jednej maszynie?
W twoim świecie nie będzie maszyn?
Nie będzie robotników, do ich obsługi?

To jak Hamerlik Konopka kupi chlebuś?
Jeśli piekarz nie przyjdzie w nocy do pracy, jeśli rolnik nie wyjedzie w znój na żniwo?

>Niektórzy podczas przyjęć i popijania drinków rozwiązują światowe problemy hołoty i patologii, których owoce pracy tak chętnie zjadają.
A inni żyją ze stręczenia swoich dzieci pedofilom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-01-2021 23:02 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na ile części mam podzielić na starość pieniądze ze sprzedaży majątku, żeby starczyło do śmierci?

W moim modelu każdy decyduje sam za siebie. Możesz trzymać i produkować na opodatkowanym majątku do 100 lat jeżeli będziesz czuł, że dla ciebie to odpowiednie. Nie podejmuję decyzji za innych, nie wiem w jakich warunkach czują się dobrze. Sami muszą wybrać korzystając z własnej wolności.

>Cały twój krystkojebizm wykłada się na tym pytaniu

W moim modelu nie ma sytuacji, w której wszyscy w wieku 65 udają się na rentę. To jest bzdura i choroba waszego podłego systemu, która obciąża wielu i wielu niszczy, również z powodu utraty sensu. W moim modelu pracujesz do śmierci, do dnia, w którym stanie twoje serce. Masz jednak możliwość zmniejszania intensywności pracy wraz z wiekiem, korzystając ze wszystkiego co udało ci się przez całe życie zgromadzić.
W moim modelu korzystasz z tego co zdobyłeś. Nie zostawiasz dla synów i córek, nie trzymasz na wszelki wypadek lecz pozbywasz się wszystkiego co dla ciebie było środkiem produkcji ażeby stało się następnie środkiem produkcji młodszych pokoleń.
W moim modelu nie jest żadną wartością pracować, żeby dzieciom dać. Dzieci powinny sami zarobić, żeby zrozumieć trud pracy. Dzieci, które nie poznają trudu pracy już zawsze będą gardzić najemnikami i uznawać ich za podludzi.

>Jak taksówkarz pracujący w korpo ma się dorobić swojej taksówki?

W moim modelu jest zdecydowanie inny stosunek wartości wynagrodzenia za pracę najemną do wartości mienia, z racji uwolnienia pracy i konsumpcji od opodatkowania oraz z powodu opodatkowania mienia. To znaczy, że siła nabywcza każdego pracującego człowieka istotnie wzrośnie, bowiem zarobi znacznie więcej i znacznie niżej będą wyceniane opodatkowane składniki majątku.

Dałby radę pewnie kupić używaną taksówkę już za 4 pensje.
To nie będzie tak jak w waszym modelu, w którym wynagrodzenie najemnego robola na prowincji nie stanowi nawet promila wartości mieszkania w Warszawce.

>Przyjazne? Na starość mam sprzedać dom zamieszkać w jednym pokoiku
>Powiedz to swojej mamusi.

Mówię.
Poradzisz zajmować się wielkim domem, kiedy tobą trzeba będzie zajmować się?
Dom będzie gnił a rodziny roboli będą gnieździć sie w kawalerkach?
Albo jeszcze inaczej, dzięki dochodom kapitałowym robole będą odtwarzać twój dom, nie dotykając się palcem własnych?

Ponadto masz wyzbyć się środków produkcji a nie domu i z ich sprzedaży się finansować.
Gdybyście nie stworzyli fałszywej religii i gdybyście nie ogłosili Bezosa swoim bogiem, też miałbyś środku produkcji, które mógłbyś na starość sprzedać.
Zbudowaliście kościół szatanowi, to masz tylko dom, choć w to akurat tobie nie wierzę.
Tylko udajesz biednego emeryta, kiedy ci to akurat pasuje do usprawiedliwienia podłej ideologii, zaraz potem wchodzisz w rolę genewskiego biznesmena, światowego doradcy. Także zostaw te bajeczki o twoim skromnym życiu dla ludzi, których zamierzasz zrobić w konia.

>Pewnie już żałuje, że cię karmiła

Kocha mnie a ja ją. Uczucie wymierające w waszym systemie podłych stosunków społecznych, gdzie każdy tylko patrzy jak kogoś zrobić w konia i wyrwać więcej dla siebie.

>>Po prostu kupię sobie tanie, bo opodatkowane środki produkcji,
>Kupisz czy zabierzesz przemocą komuś, kogo nie stać na zapłacenie podatku?

Jak kogoś nie stać na zapłacenie podatku od środków produkcji to znaczy, że nie używa ich właściwie.
W moim modelu nic się nikomu nie zabiera. Podatku nie płacisz, system sam go potrąca, również z twojego automatycznego debetu. Zabraknie w debecie o wartości posiadłości na podatek, to zostanie automatycznie przez system przeniesione świadectwo własności na rzecz tego, który wycenił je najwyżej. Dla ciebie jest w zamian kasa z najwyższej wyceny. Widzisz w tym jakieś zabranie skoro dostajesz najwięcej kasy ile w ogóle ktokolwiek byłby gotów dać za twoje świadectwo własności?

Niczego nie możesz zabrać, możesz jedynie wycenić cudzą własność do wysokości posiadanych środków a właściciel może twoją ofertę przyjąć.
Byłoby głupotą wyczekiwać aż podatek pożre cały debet i nastąpi przeniesienie świadectwa. Każdy rozsądny człowiek sprzedałby świadectwo odpowiednio wcześniej i to jest społecznie dobre. Społeczeństwo potrzebuje środków produkcji do produkcji a nie do bogacenia się cwaniaków na wzroście wartości i państwowych dotacjach z podatków od biedy.
Wasz model jest w tym względnie aspołeczny.

>Skąd wiesz, że ciebie będzie stać?
>A może podatek będzie znikomy skazując na głodową śmierć starych ludzi, niezdolnych do pracy?

Kto jest głodny ten wybiera wyższy podatek. To jest prosty mechanizm.
Kto wchodzi w posiadanie ten wybiera niższy podatek.
Własność rozproszona - niski podatek od własności.
Własność potężnie skoncentrowana, jak teraz u was - wysoki podatek od własności.
W moim modelu jako kapitalista gdy chcesz płacić niższe podatki, to daj zarobić robolom, żeby coś sobie kupili a nie wszystko tylko dla ciebie a wtedy wybiorą niższe podatki, bo ich też obejmą.
23-01-2021 07:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Na ile części mam podzielić na starość pieniądze ze sprzedaży majątku, żeby starczyło do śmierci?
>W moim modelu każdy decyduje sam za siebie.

Sam mam zdecydować kiedy umrę?

>Możesz trzymać i produkować na opodatkowanym majątku do 100 lat
Czy ty wreszcie zrozumiesz tępy najarany debilu, że ja, podobnie jak 95% społeczeństwa nie mam żadnej produktywnej własności?

Mam dom i przydomowy sad i to w twoim modelu muszę sprzedać, żeby się utrzymać w starości
I dala udajesz, że nie rozumiesz pytania jak mam podzielić te aktywa, żeby starczyło do śmierci.

Do tego nadal nie rozumiesz argumentu, że ja wcale nie chcę rezygnować z tego domu, żeby oddawać go Hamaerlikowi i przenieść się do pokoiku

Obecny system jest lepszy i dla mnie i dla 80 milionów twoich rodaków
To co proponujesz jest gorsze

>>Cały twój krystkojebizm wykłada się na tym pytaniu
>W moim modelu nie ma sytuacji, w której wszyscy w wieku 65 udają się na rentę.
No i dlatego za tobą idą tłuuuuuuuumy!!!!!!!!
Tłumy ludzi spragnionych pracy do śmierci
Ty debilu!

>W moim modelu pracujesz do śmierci,
No i dlatego za tobą idą tłuuuuuuuumy!!!!!!!!
Ty debilu!

>W moim modelu korzystasz z tego co zdobyłeś.
Tralalala, nudzi mnie już pytanie ciebie jak to podzielić

>Nie zostawiasz dla synów i córek,
To po co mam pracować?

>nie trzymasz na wszelki wypadek lecz pozbywasz się wszystkiego co dla ciebie było środkiem produkcji
Nudzi mnie powtarzanie, że nie mam środków produkcji
Niewielu je ma

>W moim modelu nie jest żadną wartością pracować,
Dokładnie!
Ty debilu

>Dzieci powinny sami zarobić, żeby zrozumieć trud pracy. Dzieci, które nie poznają trudu pracy już zawsze będą gardzić najemnikami i uznawać ich za podludzi.
Ale bełkot

>>Jak taksówkarz pracujący w korpo ma się dorobić swojej taksówki?
>W moim modelu jest zdecydowanie inny stosunek wartości wynagrodzenia za pracę najemną
Jak taksówkarz pracujący w korpo ma się dorobić swojej taksówki?

>Dałby radę pewnie kupić używaną taksówkę już za 4 pensje.
Teraz za twoje cztery pensje możesz kupić nówkę

>>Przyjazne? Na starość mam sprzedać dom zamieszkać w jednym pokoiku
>>Powiedz to swojej mamusi.
>Mówię.
I co?

>Poradzisz zajmować się wielkim domem, kiedy tobą trzeba będzie zajmować się?
Mój problem nie twój
Nie mam wielkiego domu skretyniały analfabeto

>Dom będzie gnił a rodziny roboli będą gnieździć sie w kawalerkach?
Ale p*****lisz

>Ponadto masz wyzbyć się środków produkcji
Qwa NIE MAM!!!!!
Dotrze to w końcu w twój skretyniały łeb?

>Gdybyście nie stworzyli
My?

>fałszywej religii i gdybyście nie ogłosili Bezosa swoim bogiem,
To ty rozchylasz przed nim pośladki

>Tylko udajesz biednego emeryta,
Kłamiesz

>>>Po prostu kupię sobie tanie, bo opodatkowane środki produkcji,
>>Kupisz czy zabierzesz przemocą komuś, kogo nie stać na zapłacenie podatku?
>Jak kogoś nie stać na zapłacenie podatku od środków produkcji to znaczy, że nie używa ich właściwie.
A ty użyjesz ich właściwie, jak twoją firmę, która plajtła

>W moim modelu nic się nikomu nie zabiera.
Napisałeś, że zabiera i to PRZEMOCĄ
Nie kłam

>automatycznie przez system przeniesione świadectwo własności na rzecz tego, który wycenił je najwyżej.
I on zabierze ten dom przemocą

>Niczego nie możesz zabrać, możesz jedynie wycenić cudzą własność do wysokości posiadanych środków a właściciel może twoją ofertę przyjąć.
A jak nie zechce się wyprowadzić z wycenionego domu, to wzywam windykacyjną firmę Hamerlik Sp.z.oo zarejestrowaną na Kajmanach

>>Skąd wiesz, że ciebie będzie stać?
>>A może podatek będzie znikomy skazując na głodową śmierć starych ludzi, niezdolnych do pracy?
>Kto jest głodny ten wybiera wyższy podatek. To jest prosty mechanizm.
Sam widzisz, proponujesz głód
Wolę dzisiejszy system, w którym nikt nie jest głodny

>Własność potężnie skoncentrowana, jak teraz u was - wysoki podatek od własności.
Matematycznie udowodniłem, że to jest kłamstwo
Nie zaprzeczyłeś

>W moim modelu ...
Zdycha się z głodu pod rządami garstki cwaniaków


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-01-2021 11:09 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy ty wreszcie zrozumiesz tępy najarany debilu, że ja, podobnie jak 95% społeczeństwa nie mam żadnej produktywnej własności?

Ha w amoku przyznałeś się wreszcie, że zbudowaliście świat totalnej koncentracji własności a teraz, żeby nikt tego nie widział musicie go ukryć za tajemnicą mienia. Dlatego wasi sedziowie muszą surowo ukarać każdego kto was zdradzi i wyjawi cudze mienie.

>Obecny system jest lepszy i dla mnie i dla 80 milionów twoich rodaków

Dlatego potrzebujecie państwowych "darmowych" i przymusowych szkół i państwowych płatnych mediów, żeby wtloczyc tę propagandę do umysłów maleńkich dzieci roboli, żeby te później zaakceptowały życie przy waszych taśmach produkcyjnych wierząc, że ich pozycję i rolę wyznacza ich niska wartość.

>Tłumy ludzi spragnionych pracy do śmierci
>Ty debilu!

Kiedy ludzie wyzwolą się z waszej fałszywej i podłej religii zrozumieją wartość tej koncepcji.
Praca nadaje ludzkiemu życiu sens. Zawsze jest coś do zrobienia, żeby żyć. Ci, którzy nie mają nic do zrobienia są żywymi trupami.

>>W moim modelu pracujesz do śmierci,
>No i dlatego za tobą idą tłuuuuuuuumy!!!!!!!!
>Ty debilu!

Przestaniesz pracować i zgnijesz.
Nikt nie każe wykonywać ci pracy, której po zestarzeniu się nie poradzisz wykonać. Praca może być dostosowana do twoich możliwości. Pracujesz to nie gnijesz i nie umierasz za życia.

>>W moim modelu korzystasz z tego co zdobyłeś.
>Tralalala, nudzi mnie już pytanie ciebie jak to podzielić
>>Nie zostawiasz dla synów i córek,
>To po co mam pracować?

Dla własnego dobrego życia i dla dobrego życia twoich bliskich, dopóki są od ciebie zależni, bo nie poradzą sami.

W moim modelu nie gromadzisz pól, żeby dać je synowi, żeby ten nie robiąc nic zyskał wulielkie posiadłości.
23-01-2021 12:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Czy ty wreszcie zrozumiesz tępy najarany debilu, że ja, podobnie jak 95% społeczeństwa nie mam żadnej produktywnej własności?
>Ha w amoku przyznałeś się wreszcie, że zbudowaliście świat totalnej koncentracji własności

TY DEBILUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Kto?
Ja?

Ty tępy ciulu!
Ty, windykatorze taką koncentracją budowałeś a teraz postulujesz jeszcze ją spotęgować

>>Obecny system jest lepszy i dla mnie i dla 80 milionów twoich rodaków
>Dlatego potrzebujecie państwowych "darmowych" i przymusowych szkół

Nie, kretynie, dlatego że dostanę emeryturę, na którą zapracowałem a którą ty chcesz mi zabrać

>>Tłumy ludzi spragnionych pracy do śmierci
>>Ty debilu!
>Kiedy ludzie wyzwolą się z waszej fałszywej i podłej religii zrozumieją wartość tej koncepcji.
Tłumy ludzi spragnionych pracy do śmierci
Ty debilu!

>Praca nadaje ludzkiemu życiu sens.
Tak, kretynie, tępy najarany kretynie
Praca nadaje ludzkiemu życiu sens.
Ale praca dla innych !!!!
także dla dzieci

>>>W moim modelu pracujesz do śmierci,
>>No i dlatego za tobą idą tłuuuuuuuumy!!!!!!!!
>Przestaniesz pracować i zgnijesz.
Ty nigdy nie pracowałeś a nie gnijesz

>Nikt nie każe wykonywać ci pracy, której po zestarzeniu się nie poradzisz wykonać.
Odłożyłem na emeryturę, nie zamiarują pracować na ciebie
Zbudowałem za zarobione pieniądze dom, dla siebie i rodziny nie dla Hamerlika
Sam zarób

>W moim modelu korzystasz z tego co zdobyłeś.
Tralalala, nudzi mnie już pytanie ciebie jak to podzielić

>>>Nie zostawiasz dla synów i córek,
>>To po co mam pracować?
>Dla własnego dobrego życia i dla dobrego życia twoich bliskich, dopóki są od ciebie zależni, bo nie poradzą sami.
Biedne dzieci Hamerlika

CDN


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-01-2021 12:58 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie, kretynie, dlatego że dostanę emeryturę, na którą zapracowałem a którą ty chcesz mi zabrać

W jaki sposób zapracowałeś?

Siedząc w domu, robiąc od czasu do czasu małą chałturę opartą na panowaniu totalnej biurokracji i szerząc religię, wg której talyoryzm i kontrolę ruchów pracowników najemnych na magazynach Amazonu przez urządzenia elektroniczne zesłał nam katolicki bóg abyśmy mogli zostać zbawieni?

Zapytałem cię czy ty z bezosem dacie sobie założyć elektronikę na łeb, żeby wszczęła alarm gdy o 20 sekund przekroczycie limit czasu na zrobienie kupy?

Pozwolisz sobie coś takiego założyć na łeb?

Czy będziesz w tej sprawie milczał jak grób?
szarley (54913 punktów)
>>Nie, kretynie, dlatego że dostanę emeryturę, na którą zapracowałem a którą ty chcesz mi zabrać
>W jaki sposób zapracowałeś?

Setki razy pisałem
PRACĄ

>Siedząc w domu,
Harując w kopalniach wielu krajów świata, po to, żeby pracujący w tych kopalniach bezpiecznie wyjechali na powierzchnię

A kiedy zdrowie na tym sterałem, usiadłem w domu

Kto, jak Hamerlik nigdy nie pracował, nie zrozumie czym jest praca

>Zapytałem cię czy ty z bezosem dacie sobie założyć elektronikę na łeb,
I jak zwykle debilny analfabeto nie przeczytałeś odpowiedzi

>Pozwolisz sobie coś takiego założyć na łeb?
I jak zwykle debilny analfabeto nie przeczytałeś odpowiedzi

>Czy będziesz w tej sprawie milczał jak grób?
Już odpowiedziałem, ale debil nie czyta odpowiedzi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-01-2021 12:16 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
CD
>W moim modelu nie gromadzisz pól, żeby dać je synowi,

Masz honor p.ch.
Twoi rodzice nie mieszkają na cudzym tylko na swoim
Wielekroć piszesz, że jesteś wrogiem dziedziczenia

Uwierzę w szczerość twoich intencji jeśli zobaczę rejentalny zapis, że mienie twoich rodziców nie podlega dziedziczeniu przez ciebie

Nie pierwszy raz udowodniłem twoją hipokryzję
honor p.ch. sam udowodniłeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napisz wreszcie zwolenniku jawności jaki zaproponujesz ten podatek od własności

100x proponowałem na start dziesięcinę.
Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.

Już bez żadnych podatków od pracy, konsumpcji, alkoholu, benzyny, tlenu atmosferycznego i tysięcy innych, powodujących, że połowa ludzkości zajmuje się wypełnianiem kwitów. Co za bzdura!

>Odnieś się do przykładu Płocka
>Taki z ciebie zwolennik jawności
>Taki z ciebie zwolennik jawności głosowań?

Ze 100x odnosiłem się.
Przedstawianie rafinerii jako monolitu, jednego atomu, z którego nie da się wyrwać żadnego elektrony to kłamstwo, propaganda i manipulacja.

Na polu naftowym zamiast wydobywać ropy można uprawiać ziemniaki.
Każdy składnik majątku rafinerii może służyć tysiącom innych działań gospodarczych.
Samochód dostawczy rafinerii może wozić drewno.

Nie podzielam waszej dziadowskiej podniety na widok wielkich kolumna rektyfikacyjnych i nie nabieram na ich widok przekonania, że oto dobrze się dzieje. Wprost przeciwnie. Widzę ludzi jeżdżących po autostradach tam i z powrotem jak potłuczeni tylko dlatego, że mogą, że ich na to stać, że nie zamierzają poszukać rozwiązania swoich problemów bez poruszania 2 tonowych grzmotów tysiącami bezsensownych kilometrów.

Dziady zawsze będą miały skłonność do koncentracji wielkich instalacji, uzależniania tysięcy ludzi od jednej rury, bo takie mają zaprogramowane w umysłach chore pojęcie kontroli. Nie dotyczy ono kontroli jedynie innych ludzi ale także kontroli natury.

Mój model ma rozwalić wasze ohydne rafinerie na małe piękne rafineryjki.
W moim modelu nie będzie skali wielkiej produkcji i wywalania kłębów ciemnego dymu do atmosfery.
W moim modelu będzie mniej i trudniej ale za to zdrowiej i lepiej. Każdy człowiek, który potrafi utrzymać właściwą wagę ciała zrozumie o czym tu mówię.

Małe i rozproszone jest lepsze niż wielkie i skoncentrowane.
Wielkie i skoncentrowane więcej truje niż służy. Wielkie i skoncentrowane wywołuje choroby społeczne.

>Wchodzę w twój eksperyment. określ wartość mojej firmy i wielkość podatku
>Ucieczka?

Nie powtarzaj się. Już wiem, że twoja firma to ty, kartka i długopis.
W moim modelu nie płaci się podatku od żadnych nazw lecz płaci się podatek od własności ruchu i materii. W moim modelu płacisz podatek za posiadanie lasu albo za posiadanie prądu rzeki, twoja firma jest tylko nazwą i zaczynem do wielkiej biurokracji. W moim modelu takie bzdury nic nie znaczą.

>Oczywiście pospolity tchórzu i leniu
>>że przestaje się rozumieć dlaczego współcześnie człowiek musi zgnić spędzając całe życie w ciemnej, chłodnej hali przy jednej maszynie?
>W twoim świecie nie będzie maszyn?

Nie będzie przywiązania człowieka do maszyny jako jej części.
Nie będzie przemiału 1000 tusz świńskich na godzinę, żeby się ludzie przeżarli i pochorowali.
W moim modelu człowiek ma robić różne rzeczy, każda fabryka z pracownikami przywiązanymi w ciemnej hali do taśmy z czujnikami ruchu na szyi alarmujących gdy ktoś 2x w ciągu godziny pójdzie do toalety - NIE BĘDZIE!

I nawet nie przekonuj mnie jakiego to dobrobytu z tego powodu nie będzie.
Nie wyjedzie milion telewizorów z taśmy na miesiąc, to nie zatrujecie ludziom umysłów swoją propagandą i tylko będzie z tego korzyść dla wszystkich.

>Nie będzie robotników, do ich obsługi?

Będą ale żadnych z czujnikami ruchu kontrolujących ich zachowania, żeby tworzyli szybciej i więcej materiałów potrzebnych na przyjęcia Panów. Np. kieliszków, z których popijać szampana opowiadając sobie jak trzymają motłoch za ryj.

>To jak Hamerlik Konopka kupi chlebuś?

Pewnie sam sobie go zrobię, albo się z kimś z otoczenia umówię.
Mam jeść ten z waszej taśmy? Przecież zatruty jest. Idę o zakład, że ty tego chleba z taśmy nawet palcem nie dotkniesz a co dopiero zjeść.

>Jeśli piekarz nie przyjdzie w nocy do pracy, jeśli rolnik nie wyjedzie w znój na żniwo?

Piekarzy i rolników już nie ma.
Teraz są już tylko najemnicy korpo wypożyczeniu w leasingu od agencji pracy tymczasowej z siedzibą na Oceanie Indyjskim.

>>Niektórzy podczas przyjęć i popijania drinków rozwiązują światowe problemy hołoty i patologii, których owoce pracy tak chętnie zjadają.
>A inni żyją ze stręczenia swoich dzieci pedofilom

Ooooo nie uznałem autorytetu współczesnej elity?
To żal.
szarley (54913 punktów)
>>Napisz wreszcie zwolenniku jawności jaki zaproponujesz ten podatek od własności
>100x proponowałem na start dziesięcinę.

Ooooo pierwszy raz to widzę
No ale rozumiem, za 10 lat odniesiesz do przykładu krów teścia

>Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.
Przyjmijmy

Przykład Płocka
Ile zapłaci właściciel rafinerii?
Załóżmy, że robotny w Płocku zaczną nagle zarabiać po 10 000 złotych i wszystkim uda się zgromadzić czteromiesięczny dochód. Każdy z nich wyceni rafinerię na 40 000 złotych
Razy 10%
Właściciel rafinerii zapłaci 4 000 złotych podatku
I TO BĘDZIE DODATKOWY DOCHÓD DO PODZIAŁU MIĘDZY "ROBOLI BEZ MIENIA"

Do syta panie, do syta!!!!!!!!

>Przedstawianie rafinerii jako monolitu, jednego atomu, z którego nie da się wyrwać żadnego elektrony to kłamstwo, propaganda i manipulacja.
A ten argument już wielekroć obalałem
Przykład kombajnisty w kopalni
Czyją własnością ma być kombajn?
A na drugiej zmianie?

Nigdy nie widziałeś na oczy przemysłu, nigdy nie studiowałeś ekonomii

>Na polu naftowym zamiast wydobywać ropy można uprawiać ziemniaki.
Nigdy nie widziałeś na oczy przemysłu, nigdy nie studiowałeś ekonomii

>Każdy składnik majątku rafinerii może służyć tysiącom innych działań gospodarczych.
Ty debilu

>Samochód dostawczy rafinerii może wozić drewno.
Cysterna??
Ty debilu

>Nie podzielam waszej dziadowskiej podniety na widok wielkich kolumna rektyfikacyjnych
To zrezygnuj z samochodu
Ty debilu

>Wprost przeciwnie. Widzę ludzi jeżdżących po autostradach tam i z powrotem
Nie widzisz, bo nie wolno ci korzystać z autostrad

>Mój model ma rozwalić wasze ohydne rafinerie na małe piękne rafineryjki.
Nadal będziesz kłamał, że kończyłeś ekonomię?
Ty debilu

>W moim modelu będzie mniej i trudniej ale za to zdrowiej
Ty debilu

>Małe i rozproszone jest lepsze niż wielkie i skoncentrowane.
1000 biedaszybów zamiast kopalni?
Jak Hamerliczątkom dupy w zimie zmarzną to zmienisz zdanie

może jeszcze 1000 furmanek zamiast pociągu?
Ty debilu

>Wielkie i skoncentrowane więcej truje niż służy.
Znów udowadniasz ujemną wiedzę z ekonomii
Ty debilu

>>Wchodzę w twój eksperyment. określ wartość mojej firmy i wielkość podatku
>>Ucieczka?
>Nie powtarzaj się. Już wiem, że twoja firma to ty, kartka i długopis.
I komputer. Dlatego tchórzysz przed wyceną

>W moim modelu nie płaci się podatku od żadnych nazw lecz płaci się podatek od własności ruchu i materii.

Własność ruchu.... jaki piękny bełkot
Nie wiem co jarasz ale podziel się

>>W twoim świecie nie będzie maszyn?
>Nie będzie przywiązania człowieka do maszyny jako jej części.
Teraz też nie ma
to twoja konfabulacja

>Nie będzie przemiału 1000 tusz świńskich na godzinę, żeby się ludzie przeżarli i pochorowali.
Nie? to ile będzie kosztowała świnina?
50 zł za kg?

>Nie wyjedzie milion telewizorów z taśmy na miesiąc, to
to telewizor będzie kosztował 50 000 złotych
Supeeeeer

>>Nie będzie robotników, do ich obsługi?
>Będą ale żadnych z czujnikami ruchu kontrolujących ich zachowania,
Już ci pisałem po co są czujniki ruchu
Ale po co czytać?

>>To jak Hamerlik Konopka kupi chlebuś?
>Pewnie sam sobie go zrobię,

Dwoma lewymi rękoma?
Z czego? z własnoręcznie zebranej pszenicy
Chłopie! przecież jedyne co poradzisz to klepać w klawiaturę na socjalu!
W polu trza robić. ROBIĆ!!! Rozumiesz?

>albo się z kimś z otoczenia umówię.
nie ma umów

>Mam jeść ten z waszej taśmy?
Mojej ciulu?

>Idę o zakład, że ty tego chleba z taśmy nawet palcem nie dotkniesz a co dopiero zjeść.
Oczywiście, że jem chleb z małej spółdzielczej piekarni

>>Jeśli piekarz nie przyjdzie w nocy do pracy, jeśli rolnik nie wyjedzie w znój na żniwo?
>Piekarzy i rolników już nie ma.
yyyyy? to ci chleb piecze?
Ty debilu

>Teraz są już tylko najemnicy korpo wypożyczeniu w leasingu od agencji pracy tymczasowej z siedzibą na Oceanie Indyjskim.
Właśnie wróciłem z chlebem z GS-u
Ty debilu

>>>Niektórzy podczas przyjęć i popijania drinków rozwiązują światowe problemy hołoty i patologii, których owoce pracy tak chętnie zjadają.
>>A inni żyją ze stręczenia swoich dzieci pedofilom
>Ooooo nie uznałem autorytetu współczesnej elity?
Uznajesz na tyle, że rozchylasz pośladki swoich dzieci

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-01-2021 11:52 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Samochód dostawczy rafinerii może wozić drewno.
>Cysterna??
>Ty debilu

Ciągnik cysterny mądralo a nadto cysterna, która zapewne ma zdolność transportu innych cieczy niż tylko ropy naftowej.

Cwaniaku naginający rzeczywistość do podłej ideologii.
23-01-2021 12:08 
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)
>>>Samochód dostawczy rafinerii może wozić drewno.
>>Cysterna??
>>Ty debilu
>Ciągnik cysterny mądralo a nadto cysterna, która zapewne ma zdolność transportu innych cieczy niż tylko ropy naftowej.
Życzę ci, debilu naciągający rzeczywistość do podłej ideologii, którą sam nazmyślałeś, byś resztę życia musiał pić wodę z cysterny, którą wozi się również ropę. Smacznego.
23-01-2021 12:50 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Samochód dostawczy rafinerii może wozić drewno.
>>>Cysterna??
>>>Ty debilu
>>Ciągnik cysterny mądralo a nadto cysterna, która zapewne ma zdolność transportu innych cieczy niż tylko ropy naftowej.
>Życzę ci, debilu naciągający rzeczywistość do podłej ideologii, którą sam nazmyślałeś, byś resztę życia musiał pić wodę z cysterny, którą wozi się również ropę. Smacznego.

Twierdzisz, że kontakt wody ze stalową ścianą zbiornika zatruwa ją?

Albo, że nie ma sposobów na oczyszczenie zbiornika z resztek pozostałej cieczy?

A ja jak na złość tobie czytałem, że wiele jest możliwe, wystarczy chcieć.

www.geekwe(*)ia-moczu-w-wode-pitna_1656033/
26-01-2021 09:02 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Życzę ci, debilu naciągający rzeczywistość do podłej
>> ideologii, którą sam nazmyślałeś, byś resztę życia musiał pić wodę
> z cysterny, którą wozi się również ropę. Smacznego.
> Twierdzisz, że kontakt wody ze stalową ścianą zbiornika zatruwa ją?

Chciałbyś. Niestety, z pozostałościami ropy na tej ściance.
Pij pij, "na zdrowie".

>Albo, że nie ma sposobów na oczyszczenie zbiornika z resztek pozostałej cieczy?
>A ja jak na złość tobie czytałem, że wiele jest możliwe, wystarczy chcieć.
>www.geekwe(*)ia-moczu-w-wode-pitna_1656033/

Mocz to ropa? Nieźle w główce.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
23-01-2021 13:06 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Samochód dostawczy rafinerii może wozić drewno.
>>>Cysterna??
>>>Ty debilu
>>Ciągnik cysterny mądralo a nadto cysterna, która zapewne ma zdolność transportu innych cieczy niż tylko ropy naftowej.
>Życzę ci, debilu naciągający rzeczywistość do podłej ideologii, którą sam nazmyślałeś, byś resztę życia musiał pić wodę z cysterny, którą wozi się również ropę. Smacznego.

Ja przez blisko 2 lata wdychałem gęste opary lakierów UV bite w powietrze przez myjkę, przez co już od lat leczę się z astmy i wynikających z niej licznych zapaleń dróg oddechowych, co kosztuje społeczeństwo tysiące Euro, bo jakiemuś gościowi było szkoda na maskę 100 euro i na szkolenie drugie 100 euro.

Właśnie mam skierowanie na kolejną tomografię, w związku ze zmianami w płucach. Jak sądzisz ile ta będzie kosztować społeczeństwo?

Skoro ja daję radę ty też dasz.
23-01-2021 13:20 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Ja przez blisko 2 lata wdychałem gęste opary lakierów UV bite w powietrze przez myjkę, przez co już od lat leczę się z astmy i wynikających z niej licznych zapaleń dróg oddechowych, co kosztuje społeczeństwo tysiące Euro, bo jakiemuś gościowi było szkoda na maskę 100 euro i na szkolenie drugie 100 euro.

Konfabulujesz w celu manipulowania rozmówcami

Dowody:
1 Sam pokazałeś jak bez maski skuwasz kafelki, bo szkoda ci było 50 groszy za maseczkę
2 Gdybyś miał taki problem na skutek pracy dawno z twoją chciwością pozwałbyś pracodawcę przed sąd
3 Mogłeś nie pracować w takich warunkach, podobno kończyłeś ekonomiczne studia...

>Właśnie mam skierowanie na kolejną tomografię, w związku ze zmianami w płucach.
Jak widać jaranie zioła nie tylko mózg ci uszkodziło

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Sam pokazałeś jak bez maski skuwasz kafelki, bo szkoda ci było 50 groszy za maseczke

Często chodziłem do pracy głodny, bo nie było na chleb, ponadto dałem sobie wtloczyc przekonanie o własnej winie i braku wartości przez co w tym stanie mojego umysłu zwyczajnie nie dbałem o siebie.

Dałem zapędzić się waszej chorej religii w kozi róg. Na pewno znane ci są podobne stany umysłowe.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Samookaleczenie

To jest główny powód dlaczego tak bardzo waszej kapitalistycznej, kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej i państwowo dotowanej z podatków od biedy, religii nienawidzę i będę z nią walczył dopóki sił.
Ta chora ideologia o mało mnie nie zniszczyła. Udało mi się przeżyć ale ilu ona pożarła całkowicie?

>2 Gdybyś miał taki problem na skutek pracy dawno z twoją chciwością pozwałbyś pracodawcę przed sąd

Przed waszymi sądami nie spotka mnie ani nikogo żadna sprawiedliwość.
Wasze sądy są tylko narzędziem waszej podłej ideologii i te zadziałają zawsze ku chwale Panów.
Nie mam ochoty na to, żeby jakiś cwaniak z waszej ferajny robił że mnie kłamcę i idiote tak jak ty to robisz. Tu mi wystarczy. Ponadto nie chce ani od tego gościa ani od was żadnego zadośćuczynienia. To nie jest sprawa, która bez upadku waszej podlej ideologii można wybaczyć. Wybaczę jak się wasz świat skończy, nie wcześniej.

>3 Mogłeś nie pracować w takich warunkach, podobno kończyłeś ekonomiczne studia...

Zapomniałeś już, że przez wasz lichwiarski pieniądz byłem skończony. Wg waszej chorej ideologii nic mi się nie należało, byłem i nadal jestem wg niej największym złem i cokolwiek zdobyłbym dla siebie powinno być mi natychmiast odebrane mu chwale Panów.
Niestety wtedy sam w to uwierzyłem. Nie rozumiałem, że fundamentaliści tej podłej religii otumaniajac mnie i infekując swoimi zbrodniczymi ideami chcą wypić moją krew. Teraz już wiem, że ty, jacek, wenancjusz czy salek jesteście moimi wrogami i gotowi jesteście mnie i innych zniszczyć na drodze do waszego bogactwa. W tedy pisałem do ciebie z dużej litery teraz nigdy tego nie robię, a jak gdzieś mi się zdarzy przez pomyłkę to zaraz próbuje to poprawić.

>>Właśnie mam skierowanie na kolejną tomografię, w związku ze zmianami w płucach.
>Jak widać jaranie zioła nie tylko mózg ci uszkodziło

Jak widać zrobisz wszystko dla zachowania swoich utajnuonych i nieopodatkownych posiadłości.

Moja i mi podobnych w tym rola, żeby na to nie ci i tobie podobnym na to nie pozwolić.

Nie będę robił z czujnikiem na głowie na emeryturę własnego wroga.
szarley (54913 punktów)
>>1 Sam pokazałeś jak bez maski skuwasz kafelki, bo szkoda ci było 50 groszy za maseczke
>Często chodziłem do pracy głodny, bo nie było na chleb,

Buahahahahahahahahahahaha
Głodny robotnik w Berlinie?

To jesteś strasznym ciulem.

>>2 Gdybyś miał taki problem na skutek pracy dawno z twoją chciwością pozwałbyś pracodawcę przed sąd
>Przed waszymi sądami
Naszymi, kretynie?
Niemcy to twój kraj nie mój. I to praworządny kraj.
Z twoją chciwością poszedłbyś do sądu

>>3 Mogłeś nie pracować w takich warunkach, podobno kończyłeś ekonomiczne studia...
>Zapomniałeś już, że przez wasz lichwiarski pieniądz byłem skończony.
Ja zapomniałem?
To ty, kłamiesz, że nie wiesz za ile sprzedano twoją ziemię, kłamiesz, że po dopłaceniu ponad 1/4 kredytu jeszcze został rujnujący cię dług

K O N F A B U L A C J A !!!!!!!

>Nie będę robił z czujnikiem na głowie na emeryturę własnego wroga.
Wolno ci.
Ja nigdy nie zjadę do kopalni bez tego czujnika.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>1 Sam pokazałeś jak bez maski skuwasz kafelki, bo szkoda ci było 50 groszy za maseczke
>>Często chodziłem do pracy głodny, bo nie było na chleb,
>Buahahahahahahahahahahaha
>Głodny robotnik w Berlinie?
>To jesteś strasznym ciulem.

Lepiej ugryzę się w język, bo za mowę nienawiści wasze sądy gotowe są mnie zniszczyć.

Ciebie nie tkną, bo jesteś fundamentalista ideologi, która nadaje im rację bytu.

Odczyutje i zapamiętuje.

Przypomnę ci o tym, kiedy już staniecie się słabsi i nie poradzicie kontrolować społeczeństwa
szarley (54913 punktów)
>>>>1 Sam pokazałeś jak bez maski skuwasz kafelki, bo szkoda ci było 50 groszy za maseczke
>>>Często chodziłem do pracy głodny, bo nie było na chleb,

Pokazałeś jak bez maseczki za 50 groszy w pyle skuwałeś kafelki. Stać cię było na telefon a chodziłeś głodny?

Kłamiesz, śmiesznie kłamiesz

>Lepiej ugryzę się w język, bo za mowę nienawiści wasze sądy gotowe są mnie zniszczyć.
Oczywiście, za ujawnienie pracodawcy, który cię przykuł do maszyny i zabronił widywać się z dziećmi i kazał pracować do odwodnienia w jeden dzień po zawale serca, w Niemczech grozi kara śmierci przez łamanie kołem lub ukrzyżowanie

>Przypomnę ci o tym, kiedy już staniecie się słabsi i nie poradzicie kontrolować społeczeństwa
Nie kontroluję społeczeństwa, jeśli widzisz coś takiego to jesteś nie tylko najaranym debilem, ale pospolitym ciulem

A do rzeczy:
>Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.
Przyjmijmy

Przykład Płocka
Ile zapłaci właściciel rafinerii?
Załóżmy, że robotny w Płocku zaczną nagle zarabiać po 10 000 złotych i wszystkim uda się zgromadzić czteromiesięczny dochód. Każdy z nich wyceni rafinerię na 40 000 złotych
Razy 10%
Właściciel rafinerii zapłaci 4 000 złotych podatku
I TO BĘDZIE DODATKOWY DOCHÓD DO PODZIAŁU MIĘDZY "ROBOLI BEZ MIENIA"

Do syta panie, do syta!!!!!!!!

Nigdy w życiu nie spotkałem kogoś na tak niskim umysłowym i moralnym poziomie
Żal Hamerliczątek, dorastających w domy ćpuna-idioty-pedofila


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A do rzeczy:
>>Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.
>Przyjmijmy
>Przykład Płocka
>Ile zapłaci właściciel rafinerii?
>Załóżmy, że robotny w Płocku zaczną nagle zarabiać po 10 000 złotych i wszystkim uda się zgromadzić czteromiesięczny dochód. Każdy z nich wyceni rafinerię na 40 000 złotych
>Razy 10%
>Właściciel rafinerii zapłaci 4 000 złotych podatku
>I TO BĘDZIE DODATKOWY DOCHÓD DO PODZIAŁU MIĘDZY "ROBOLI BEZ MIENIA"
>Do syta panie, do syta!!!!!!!!
>Nigdy w życiu nie spotkałem kogoś na tak niskim umysłowym i moralnym poziomie
>Żal Hamerliczątek, dorastających w domy ćpuna-idioty-pedofila

Przyjmijmy inne założenie.

Na starcie w eksperymatalnej weryfikacji funkcjonalności postulowanego przeze mnie modelu stosunków społecznych, odbywającej się w eksperymencie publicznie jawnym i pod kontrolą instytucji naukowych współczesnych państw, każdy uczestnik eksperymentu posiada środki produkcji o wartości 10.000 waszych lichwiarskich paciorków, przyjmijmy 100 nielichwiarskich godzinek systemowych. Niech będą to różne środki produkcji, które umożliwia każdemu uczestnikowi odmienną specjalizacje i temu systemowi społecznemu na próbę kompletność dóbr i świadczeń. Każdy z uczestników uzyskuje w związku ze swoim mieniem automatyczny debet -100 nielichwiarskich godzinek, każdy głosuje nad podatkiem, każdy ma do zapłacenia podatek od własności.

Czy przy tym założeniu wycena wszystkich składników mienia w systemie może być realna i podatek redystrybuujacy dobro może spełnić swoją funkcję?

Bo jeżeli tak, to eksperyment można poszerzać i wlaczac do niego nowych uczestników i nowe składniki majątku aż z eksperymentu zrobi się działający system.

I wiesz co wtedy?

Wtedy w dupie z waszymi rafineriami i jednoosobowymi właścicielami świata naprzeciw jego pracowników najemnych bez mienia.

Pytasz mnie jak mój model może wyleczyć choroby waszego systemu?

Otoz nie zarazić nimi użytkowników publicznie jawnej księgi kapitału i płatników podatku wyłącznie od własności.

Mam pomysł co z płocką rafineria.
Niech ta zgnije razem z wami.
Obejdzie się.
Znajdą się nowe, lepsze rozwiązania.
Nie mam zamiaru odzyskiwać majatkow waszych jednoosobowych spółek kapitałowych zarejestrowanych na wyspach oceanicznych.

Wszytkiego czego oczekuje, to żebyście dalej bujali się sami ze sobą beze mnie i bez podobnych do mnie.

Mozecie sobie czcić prawa rzymskie, egipskie, boskie, prawa natury w dupie z tym. Róbcie co chcecie przy czy najlepiej gdybyście to roboli dalej w skrzynkach na listy na tropikalnych wyspach tak jak do tej pory.
szarley (54913 punktów)
>>A do rzeczy:
>>>Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.
>>Przyjmijmy
>>Przykład Płocka
>>Ile zapłaci właściciel rafinerii?

4000 złotych rocznie
Q.E.D.

Reszta to twoja ucieczka w fantazje

>Przyjmijmy inne założenie.
>Na starcie w eksperymatalnej weryfikacji funkcjonalności postulowanego przeze mnie modelu stosunków społecznych,
... na starcie już uciekłeś od odpowiedzi na pytania

>każdy uczestnik eksperymentu posiada środki produkcji o wartości 10.000 waszych lichwiarskich paciorków, przyjmijmy 100 nielichwiarskich godzinek systemowych.

Warunkiem podjęcia eksperymentu jest używanie powszechnie zrozumiałego języka
Przykro mi , od eksperymentu uciekłeś w pseudonaukowy rozemocjo0nowany bełkot
Rozczaruję cię, jestem ostatnim, który na temat tego eksperymentu z tobą rozmawia, więc albo piszesz ze mną albo nikt cię czytał nie będzie

>Czy przy tym założeniu wycena wszystkich składników mienia w systemie może być realna i podatek redystrybuujacy dobro może spełnić swoją funkcję?
Nie, bo nie ma w nim "roboli bez mienia" dla których miałby być ten podatek płacony.
Jeśli jednak przyjmiesz, że się pojawią z grupy posiadaczy, tracących swoje mienie, to sam UDOWADNIASZ, że twój system prowadzi do .. koncentracji kapitału

>Bo jeżeli tak, to eksperyment można poszerzać i wlaczac do niego nowych uczestników i nowe składniki majątku aż z eksperymentu zrobi się działający system.
Żeby taki eksperyment miał sens, musiałby na wstępie skupić w pełni samodzielną ekonomiczną strefę czyli ponad 10 000 000 rodzin

>Wtedy w dupie z waszymi rafineriami i jednoosobowymi właścicielami świata naprzeciw jego pracowników najemnych bez mienia.
W tej strefie twojego eksperymentu zamiast samochodów będą konie, a zamiast penicyliny zioła

>Pytasz mnie jak mój model może wyleczyć choroby waszego systemu?
Nie, nie pytam, to twój chochoł

>Mam pomysł co z płocką rafineria.
>Niech ta zgnije razem z wami.
>Obejdzie się.
A zamiast niej?
10 000 małych piecyków, zajmujących obszar połowy powiatu, z ropą dostarczaną wiadrami i cena benzyny 100 eurów za litr?

>Znajdą się nowe, lepsze rozwiązania.
To je znajdź.
Póki co proponujesz głód

>Wszytkiego czego oczekuje, to żebyście dalej bujali się sami ze sobą beze mnie i bez podobnych do mnie.
Ależ jestem za!!!!!
Nawet ci znajdę miejsce gdzie sobie wykarczujesz 100 hektarów lasu i posiejesz żyto

>Mozecie sobie czcić prawa rzymskie, egipskie, boskie, prawa natury w dupie z tym. Róbcie co chcecie przy czy najlepiej gdybyście to roboli dalej w skrzynkach na listy na tropikalnych wyspach tak jak do tej pory.
Znów popuściłeś w majty.... Umyj się

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-01-2021 17:49 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozczaruję cię, jestem ostatnim, który na temat tego eksperymentu z tobą rozmawia, więc albo piszesz ze mną albo nikt cię czytał nie będzie

W nieczytanie nie wierzę, twoja deklaracja to tylko kolejny trik, żeby zasiać w moim umyśle wątpliwości a następnie zrobić ze mnie waszego konia.

Ja mówię a wy słuchacie.

Nie ma problemu.

Jeżeli nie dostanę w reakcji dziennej dawki waszego jadu to lepiej dla mojego zdrowia.

Przychylni mi ludzie znajdą się, tylko wpierw ludzie dobrej woli muszą wyzwolic swoje umysły spod panowania waszej chorej ideologii.

Na razie wierzą, że bezos i ty zbawiacie świat a niekończące się centra logistyczne są oznaką wielkiego rozwoju ludzkości.

Ale któregoś dnia zrozumieja, że wy zbawiacie tylko siebie a blaszane hale bez okien nie są oznaką rozwoju ale nie ludzkości tylko niewolnictwa.
szarley (54913 punktów)
>Ja mówię a wy słuchacie.


Argumenty jak zwykle pominąłeś
Nudzisz
Ucieczką nikogo nie przekonałeś i nie przekonasz
Proponujesz eksperyment, od którego sam uciekasz w pseudonaukowy, emocjonalny bełkot, kłamstwa, chochoły i wymyślanie swojego języka.

Przy okazji, jak słoma z butów wyłazi z ciebie na każdym kroku dupowatość łajzowatość i hipokryzja

Co odpowiedzieli twoi rodzice na pomysł sprzedaży swojego mieszkania czy domu (wiem, tajemnicą mienia jest co mają) i życia ze sprzedaży z rezygnacją z emerytury?

Co powiedzieli na propozycję opłaty za korzystanie z drogi do Kłodzka i wejścia do parku w Lądku?
Cóż, tajemnica

>Przychylni mi ludzie znajdą się,
jakoś dotąd się nie znaleźli chętni do rezygnacji z emerytury i pozostawienia dzieciom owoców swojej pracy

Cóż, wolno ci ćpać dalej

Proponujesz cofnięcie cywilizacji o 200 lat
Nie ma chętnych?
Mnie to nie dziwi

Przykład oponiarza nadal leży
Przykład Płocka czeka na odpowiedź
Przykład krów - ucieczka
Taksówkarz....

Zdajesz sobie sprawę, że ukazujesz się coraz bardziej żałosnym w swoim fantazjowaniu pięciolatka?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Proponujesz cofnięcie cywilizacji o 200 lat

Spotykałem i obserwowałem ludzi w Niemczech, którzy pracowali jak dawniej Chińczycy przy budowie amerykańskiej kolei.

O żadnym cofnięciu nie może być mowy, bowiem nie było postępu.

Wasz świat to zorganizowane oszustwo.

Potrzebujecie rujnować innym życie, żeby poprzez to ich niewolić.
szarley (54913 punktów)
Argumenty jak zwykle pominąłeś

>Potrzebujecie rujnować innym życie, żeby poprzez to ich niewolić.
A ty potrzebujesz rozsuwać pośladki swoich dzieci przed pedofilami za 20 euro


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Argumenty jak zwykle pominąłeś

Ile raz odpowiadałem ci na twoje przykłady?
Dziesiątki.
Ty na odpowiedzi nie reagujesz tylko projektujesz fałszywą rzeczywistość.

Podejrzewam, że w Berlinie w ciągu ostatnich pięciu lat ZERO taksówkarzy dorobiło się własnej taksówki dzięki prowadzeniu cudzej taksówki.

Podejrzewam także, że spora grupa taksówkarzy, która 5 lat temu posiadała własne taksówki do dziś je utraciła i albo zrezygnowali z zawodu nie mogąc odtworzyć środków produkcji albo przesiedli się na cudze taksówki należące do korpo.

Wiedzielibyśmy to na pewno gdybyście nie wpowadzili kar za zdradę/wyjawienie cudzych posiadłości i gdybyście nie zatrudnili "sędziów" skazujących i egzekutorów tych kar finansowanych z podatków od biedy, tzn. z podatku od pracy i od konsumpcji opłacanych przez pracowników najemnych bez żadnych posiadłości.

W moim modelu taksówkarz ma szansę prowadzić własną taksówkę w waszym świecie żadnej. Jeżeli jakiemuś taksówkarzowi w waszym świecie udaje się jeszcze gdzieś na prowincji utrzymać własną taksówkę to znak, że wasze korpo jeszcze tam nie dotarło i jeszcze nie uczyniło ze wszystkich swoich najemników ale zrobi to. To tylko kwestia czasu.

Rzeczywistość jest taka, że wy uznajecie czynienie przez globalne korpo, o których właścicielach nic nie wiadomo, wszystkich ludzi na świecie swoimi najemnikami za DOBRE, SPRAWIEDLIWE i ZBAWIENNE!

Chcecie przewlaszczyc świat, zdominować wszystkich ludzi, otumanic ich fałszywa religią i wypić ich krew.

Jesteście wampirami, złodziejami cudzego życia.
szarley (54913 punktów)
>>Argumenty jak zwykle pominąłeś
>Ile raz odpowiadałem ci na twoje przykłady?
>Dziesiątki.
Kłamiesz

>Podejrzewam, że w Berlinie w ciągu ostatnich pięciu lat ZERO taksówkarzy dorobiło się własnej taksówki dzięki prowadzeniu cudzej taksówki.
Podejrzewasz. Dowodu brak
Nadal nie wskazałeś sposobu na to, aby taksówkarz pracujący w korpo w Berlinie kupił swoją taksówkę w Lądku

>Podejrzewam także, że spora grupa taksówkarzy, która 5 lat temu posiadała własne taksówki do dziś je utraciła
Bredzisz
Dowodu brak

Podobnie jak z mieszkaniami
Nikt nie sprzedał swojego mieszkania wonowii ,żeby od Wonowii swoje mieszkanie najmować

>Wiedzielibyśmy to na pewno gdybyście nie wpowadzili kar za
Gdybyś utrzymywał się z pracy a nie prostytucji własnych dzieci

>W moim modelu taksówkarz ma szansę prowadzić własną taksówkę
Czekam na podanie metody. Bez prawa do oszczędzanie i kredytu
Ucieczka

Przykład oponiarza ucieczka

>w waszym świecie żadnej.
Kłamiesz
Znam osobiście ludzi, którzy pracując najemnie dorobili się domów
Niemal każdy w mojej wsi ma samochód zarobiony pracą

>Rzeczywistość jest taka, że
... jesteś naćpany nienawiścią, zawiścią i ziołami
Ty nie znasz rzeczywistości
dowód: twierdzisz, że niemieccy robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach a nie mogą nawet pojechać do sąsiedniego miasta bo ich nie stać

nie masz pojęcia o rzeczywistości

>wy uznajecie czynienie przez globalne korpo,
Ty żyjesz z prostytucji

>Chcecie przewlaszczyc świat,
Chcesz żeby pedofile płacili za twoje dzieci więcej

>Jesteście wampirami, złodziejami cudzego życia.
Jesteś alfonsem swoich dzieci

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>... jesteś naćpany nienawiścią, zawiścią i ziołami

Jestem racjonalistą i wiem jaką szykujecie przyszłość mojej klasie społecznej, żeby paru czyścicieli, kamienic należących do waszego funduszu emerytalnego, mogło zacumować piękny jacht w porcie na morzu śródziemnym.

www.onet.p(*)-dobry-pomysl/1zq8q5x,79cfc278

Jeśli się wam nie sprzeciwić, urządzicie ludziom z życia piekło, podporządkowując je całkowicie własnemu.
szarley (54913 punktów)
>>... jesteś naćpany nienawiścią, zawiścią i ziołami
>Jestem racjonalistą i wiem jaką szykujecie przyszłość mojej klasie społecznej,

My, czyli kto?

Twojej klasie, czyli dobrze opłacanym specjalistom z wielkich miast? tzw japiszonom?

>Jeśli się wam nie sprzeciwić,
... to będzie"my" konsekwentnie domagać się prawa do emerytury w wieku 65 lub 67 lat


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jeśli się wam nie sprzeciwić,
>... to będzie"my" konsekwentnie domagać się prawa do emerytury w wieku 65 lub 67 lat

Mozecie się domagać ale są warunki.

1. Wyjawiamy publicznie posiadłości i poddajemy własność opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia, podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z majątku właścicieli do majatku osób bez posiadłości.

2. Zwalniamy pracę i konsumpcję z opodatkowania.

3. Uwalniamy ujemny pieniądz od lichwy.

Wtedy z pozostałej części podatków, po przekazaniu ich zasadniczej części najemnym pracownikom bez posiadłości mogą zostać wam wypłacone emerytury.

Bez przyjęcia tych warunków po prostu wynocha od cudzej krwawicy!
szarley (54913 punktów)
>>>Jeśli się wam nie sprzeciwić,
>>... to będzie"my" konsekwentnie domagać się prawa do emerytury w wieku 65 lub 67 lat
>Mozecie się domagać ale są warunki.

Owszem, jeden.
Kilkadziesiąt lat pracy i opłacania składek
To jedyny warunek.

Ty też dostaniesz emeryturę pod tym samym warunkiem

>Wtedy z pozostałej części podatków, po przekazaniu ich zasadniczej części najemnym pracownikom bez posiadłości mogą zostać wam wypłacone emerytury.

Nie jesteś ani Bogiem ani Carem, żeby stawiać dodatkowe

>Bez przyjęcia tych warunków po prostu wynocha od cudzej krwawicy!
Cudzej?
Na MOJĄ emeryturę zarabiam SWOJĄ pracą
Ty żyjesz z socjalu i stręczycielstwa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To jedyny warunek.

Wasze określanie warunków, stanowienie praw, kreacja jedynie słusznych ideologii, wyrażanie woli boga w nawiedzeniu duchem świętym KOŃCZY SIĘ!

BEZ WYJAWIENIA POSIADŁOŚCI I PODDANIA WŁASNOŚCI OPODATKOWANIU NA RZECZ PRACOWNIKÓW NAJEMNYCH BEZ MIENIA O EMERYTURACH KAPITAŁOWYCH NIE MA MOWY!!!

Poszukajcie sobie niewolników gdzieś indziej.

Może w kosmosie są jakieś ufoludy chętne spuścic wam swoją krew.

Nie ma takiej opcji!

Składki zapłacone z komornego za wynajmowaną biedocie czynszowke NIE LICZĄ SIĘ!
25-01-2021 20:40 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>To jedyny warunek.
>Wasze określanie warunków, stanowienie praw, kreacja jedynie słusznych ideologii,....
Nasze?
A jakim prawem ty określasz warunki, stanowisz prawa?
Masz do tego jakiś społeczny mandat?
Ktoś cię popiera?
Poradzisz choć udowodnić swoje racje?

Czy chociaż twoja mamusia zrezygnuje z emerytury, sprzeda dom, czy inną utajnioną posiadłość, podzieli ją na tyle części, ile miesięcy jej zostało od śmierci?

>BEZ WYJAWIENIA POSIADŁOŚCI I PODDANIA WŁASNOŚCI OPODATKOWANIU NA RZECZ PRACOWNIKÓW NAJEMNYCH BEZ MIENIA O EMERYTURACH KAPITAŁOWYCH NIE MA MOWY!!!
Plączesz się w tym co piszesz
Raz piszesz, że ten podatek mają dostać jedynie "robole bez mienia" innym razem że Bezos też, zdecyduj się wreszcie *
Raz piszesz, że ma nie być emerytur, teraz, że będą po opodatkowaniu mienia?

Znów ci się odjechało po ziołach?

>Poszukajcie sobie niewolników gdzieś indziej.
Nie mam niewolników najarany debilu

>Składki zapłacone z komornego za wynajmowaną biedocie czynszowke NIE LICZĄ SIĘ!
Liczą się, tak samo jak moje od pracy i niestety tak samo jak twoje ze stręczenia twoich dzieci pedofilom

* ten podatek nie wystarczy na słoną wodę:
>Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.
Przyjmijmy

Przykład Płocka
Ile zapłaci właściciel rafinerii?
Załóżmy, że robotnicy w Płocku zaczną nagle zarabiać po 10 000 złotych i wszystkim uda się zgromadzić czteromiesięczny dochód. Każdy z nich wyceni rafinerię na 40 000 złotych
Razy 10%
Właściciel rafinerii zapłaci 4 000 złotych podatku
I TO BĘDZIE DODATKOWY DOCHÓD DO PODZIAŁU MIĘDZY "ROBOLI BEZ MIENIA", jeśli w końcu zdecydujesz się kto ma te pieniądze dostawać, bo sam siebie nie rozumiesz

Odniosłeś się do tego argumentu?
Ucieczka

Od dobrej inwestycji zwraca się 8% jej wartości rocznie, a ty chcesz 10% podatku od zainwestowanej kwoty.
Nikt nie będzie inwestował w takim opodatkowaniu.
Przeproś za kłamstwa, że kończyłeś ekonomiczne studia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-01-2021 21:48 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Od dobrej inwestycji zwraca się 8% jej wartości rocznie, a ty chcesz 10% podatku od zainwestowanej kwoty.

Zatem Bezos musi być w wieku 1000 lat, zakładając ze urodził się z milionem w kieszeni i nigdy nie wydał nawet centa na bułki.

www.google(*)-miliardow-dolarow/tl871vv.amp

Przypomnij mi, za co dokładnie jest te 8%?

Za stworzenie programu nauczania biedoty w przymusowych i "darmowych" szkołach państwowych programujących u biedoty przekonanie, że podatek od pracy jest podatkiem od wynagrodzenia? Że podatek od konsumpcji jest podatkiem od wartości dodanej (cokolwiek to znaczy ?

A może za błękitny odcień krwi?
Za dobre urodzenie?
Za spędzenie życia w dobrobycie?
Za wykształcenie się w warunkach, w których można wykształcic się?

Niech zgadnę jakie jest wasze ostateczne usprawiedliwienie podlego kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, przymusowo egzekwowanej i państwowo dotowanej z podatków od biedy własności.

Wg was zapewne dla tej zgnilizny nie ma alternatywy?
Sam bog nam ją zesłał, bo sam jest trendowaty?

Otóż istnieje alternatywa i to nie jedna.

Wasz bog jest fałszywy.
Jego wola to po prostu wasza chciwość.
szarley (54913 punktów)
>Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.
Przyjmijmy

Przykład Płocka
Ile zapłaci właściciel rafinerii?
Załóżmy, że robotnicy w Płocku zaczną nagle zarabiać po 10 000 złotych i wszystkim uda się zgromadzić czteromiesięczny dochód. Każdy z nich wyceni rafinerię na 40 000 złotych
Razy 10%
Właściciel rafinerii zapłaci 4 000 złotych podatku
I TO BĘDZIE DODATKOWY DOCHÓD DO PODZIAŁU MIĘDZY "ROBOLI BEZ MIENIA", jeśli w końcu zdecydujesz się kto ma te pieniądze dostawać, bo sam siebie nie rozumiesz

Odniosłeś się do tego argumentu?
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-01-2021 08:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Wtedy z pozostałej części podatków, po przekazaniu ich
>> zasadniczej części najemnym pracownikom bez posiadłości
>> mogą zostać wam wypłacone emerytury.
> Nie jesteś ani Bogiem ani Carem, żeby stawiać dodatkowe

Chłopak pomarzył o "przekazaniu ich (podatków) zasadniczej części najemnym pracownikom bez posiadłości" nawrzucał ludziom wokół, postawił kolejne 10 chochołów, zniechęcił do siebie, pomarudził, podniósł sobie na pół minuty humor.. ale dług mu jakoś zniknąć nie chce, tak jak olej do głowy spłynąć.
Cokolwiek by gadał za 5 czy 10 lat będzie to samo, tylko organizm słabszy, bo będzie musiał przerobić dodatkowe 500 kg żółci.

Szarleyu, co wynikęło z Twoich kilku lat prób merytorycznej rozmowy z panem H?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ale dług mu jakoś zniknąć nie chce

Istniejący w twoim umyśle?
Sądzisz, że jestem ci winny?
Sądzisz, że należy ci się?
Ja tak nie sądzę.

Ten dług to twój roszczeniowy stan umysłu.
Nie wszystkim roszczeniom innych ludzi należy ulegać, bo jeśli to staniesz się ich niewolnikiem.

Dawaj podstawę do tego, że jestem ci winny albo wynocha.
Zaznaczam, ze wasze prawa rzymskie podlegają kwestii.
26-01-2021 14:19 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>ale dług mu jakoś zniknąć nie chce
>Istniejący w twoim umyśle?

Chwaliłeś się tutaj swoim długiem względem niekreślonego kogoś.
Będziesz jeszcze niejeden raz się obnosił.

>Dawaj podstawę do tego, że jestem ci winny albo wynocha.

A pisałem, że jesteś mi coś winien?

>Zaznaczam, ze wasze prawa rzymskie podlegają kwestii.

A kwestionuj. W czym problem?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A kwestionuj. W czym problem?

Tak zrobię.

Problem w egzekwowaniu rzymskiego, katolickiego "prawa" utajnionej i nieopodatkowanej własności, "prawa", które w ogóle nie istnieje.
27-01-2021 12:55 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>A kwestionuj. W czym problem?
>Tak zrobię.

Alleluja i do przodu

> Problem w egzekwowaniu rzymskiego, katolickiego "prawa" utajnionej
> i nieopodatkowanej własności, "prawa", które w ogóle nie istnieje.

Nie dziwi mnie to. Dla ciebie faktycznie żadne prawo, czy też etyka nie istneją.
Może prócz twojego "prawa do kradzieży cudzego".

A teraz z powrotem do rzeczywistości, możesz sobie kwestionować, to nic nie zmienia.
Tylko już tym zanudzasz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
27-01-2021 17:40 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie dziwi mnie to. Dla ciebie faktycznie żadne prawo, czy też etyka nie istneją.
>Może prócz twojego "prawa do kradzieży cudzego".

Istnieje dla mnie prawo publicznie jawnej i opodatkowanej własności, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z majatkow właścicieli do majątków osób bez mienia.

To jest prawo wynikające z autentycznej etyki w odróżnieniu od waszego podlego "prawa" utajnionej i nieopodatkowanej własności, które wynika jedynie z chciwości i bezwzględności.

>A teraz z powrotem do rzeczywistości, możesz sobie kwestionować, to nic nie zmienia.
>Tylko już tym zanudzasz.

Zmienia dużo.

Dzięki mojemu zakwestionowaniu waszych "praw" wiemy już, że Bóg wcale ich nie chce, nigdy nie tak nie sądził ani nigdy tego nie chciał. To wasza chciwość.

Sklamaliscie, że to z woli Boga.
Jesteście oszustami.
27-01-2021 18:59 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Może prócz twojego "prawa do kradzieży cudzego".
>Istnieje dla mnie prawo publicznie jawnej i opodatkowanej własności, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z majatkow właścicieli do majątków osób bez mienia.

Ktoś to prawo honoruje?

>Dzięki mojemu zakwestionowaniu waszych "praw" ....
... nikt, kto je zna nie odwiedzi cię w domu w obawie o swój portfel

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-01-2021 21:04 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Może prócz twojego "prawa do kradzieży cudzego".
>>Istnieje dla mnie prawo publicznie jawnej i opodatkowanej własności, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z majatkow właścicieli do majątków osób bez mienia.
>Ktoś to prawo honoruje?

Każdy kto tylko ma honor człowieka.

>>Dzięki mojemu zakwestionowaniu waszych "praw" ....
>... nikt, kto je zna nie odwiedzi cię w domu w obawie o swój portfel

"Właściciele" utajnionych, nieopodatkownych, państwowo gwarantowanych i finansowanych z podatków od biedy posiadłości mogą mieć ze mną rzeczywiście problem, bowiem cudzysłow oznacza, że nie są właścicielami.
27-01-2021 21:16 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Może prócz twojego "prawa do kradzieży cudzego".
>>>Istnieje dla mnie prawo publicznie jawnej i opodatkowanej własności, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z majatkow właścicieli do majątków osób bez mienia.
>>Ktoś to prawo honoruje?
>Każdy kto tylko ma honor człowieka.

Hamerlik, który zalega z alimentoma, zarabiając powyżej średniej berlińskiego specjalisty
Hamerlik, który łże na każdym kroku,
Hamerlik, który wymyśla innym poglądy i życiorysy
Hamerlik domagający się głodowej eutanazji starych ludzi
Hamerlik, który drze się "płaćcie na mnie podatki, bo nie mam"
Hamerlik, który przyznaje się, że zabrał swojemu dziecku bułkę
Hamerlik, który na wakacje jeździ za pieniądze posiadaczki akcji wonowii pomstując na wonowię

Hamerlik pisze o honorze?
Śmieszny Hamerlik

zapracowałem na dom, a ty chcesz, żebym od tego domu płacił podatek na ciebie, bo ty swoje pieniądze przechlałeś. To jest honor p.ch.

>>>Dzięki mojemu zakwestionowaniu waszych "praw" ....
>>... nikt, kto je zna nie odwiedzi cię w domu w obawie o swój portfel
>"Właściciele" utajnionych, nieopodatkownych, państwowo gwarantowanych i finansowanych z podatków od biedy posiadłości mogą mieć ze mną rzeczywiście problem, bowiem cudzysłow oznacza, że nie są właścicielami.

Właściciel zegarka ma problem, bo "nie uznajesz jego własności"
Właściciel domu zarobionego pracą ma ten sam problem

Dlatego nie wiesz gdzie mieszkam, dlatego nie przyjmuję zaproszenia do twojego luksusowego mieszkania w Berlinie

Tylko dlatego


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-01-2021 23:41 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, który drze się "płaćcie na mnie podatki, bo nie mam"

Postuluje podatek od publicznie jawnej własności prywatnej, okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części na rzecz pracowników najemnych bez mienia, przekazywany bezpośrednio z majątkow właścicieli do majątków pracowników najemnych.

Będę pracownikiem najemnym bez mienia to uzyskam dochód podatkowy.

Będę właścicielem to będę miał podatek od posiadłości do zapłacenia.

Proste.

Moje postulaty ugruntowanie są w istocie własności i podatków:

Władza nad ludźmi w zamian za dobrobyt podwladnych.

To jest dobre, słuszne, sprawiedliwe i dla wszystkich korzystne.

Własność prywatna, utajniona, nieopodatkowana, przymusowo egzekwowana i państwowo dotowana oraz podatki od pracy, konsumpcji i biedy postuluja jedynie ludzie o honorze p.ch.
28-01-2021 07:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Hamerlik, który drze się "płaćcie na mnie podatki, bo nie mam"
>Postuluje podatek od publicznie jawnej własności prywatnej, okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części na rzecz pracowników najemnych bez mienia, przekazywany bezpośrednio z majątkow właścicieli do majątków pracowników najemnych.

ctrlC
ctrlV
Tłumacząc na polski to, co napisałeś, postulujesz, żeby właściciel altanki o wartości 3000 złotych mający emeryturę 2000zł płacił podatek na Hamerlika który zarabia powyżej średniej w Berlinie

Tylko tyle

>Będę pracownikiem najemnym bez mienia to uzyskam dochód podatkowy.
Bezos też go uzyska
albo
Wkaż urzędnika, który decyduje kto jest pracownikiem najemnym bez mienia, a kto już ma wrotki

>Będę właścicielem to będę miał podatek od posiadłości do zapłacenia.
>Proste.
Sprzeczne, patrz wyżej
Jakie podatki zapłaci właściciel rafinerii?
4 000 złotych
ty od samochodu też tyle zapłacisz

Głupcem jesteś, głupcem umrzesz

>Moje postulaty ugruntowanie są w istocie własności i podatków:
>Władza nad ludźmi w zamian za dobrobyt podwladnych.
Zdefiniuj władzę, zdefiniuj dobrobyt
Dobrobyt, który proponujesz, to pokoik dla starego człowieka, SAM TO NAPISAŁEŚ

>To jest dobre, słuszne, sprawiedliwe i dla wszystkich korzystne.
Amen

>Własność prywatna, utajniona, nieopodatkowana, przymusowo egzekwowana i państwowo dotowana oraz podatki od pracy, konsumpcji i biedy ...

ctrlC
ctrlV

>>Właściciel zegarka ma problem, bo "nie uznajesz jego własności"
>Jeżeli swoją własność tai,
Mam ujawniać zegarek? Telefon? Rower?

wg tego poglądu jedynymi "robolami bez mienia" są żule

>sprzeciwia się opodatkowaniu jej na rzecz ludzi, którzy zegarek wytworzyli ale sami niczego nie posiadają,
ZAPŁACIŁEM ludziom, którzy go wytworzyli. Nie mam wobec nich więcej zobowiązań

>Jeśli chcesz utrzymać swoje utajnione i nieopodatkowane posiadłości
Nie mam utajnionych posiadłości
A podatki płacę wg prawa

>oraz uzyskać tłustą emeryturę z podatków od biedy
Na tłustą emeryturę sam zapracowałem.

>to zacznij starać się o przywileje dla waszych sędziów, komorników i policjantów, żeby mieli motywację zaprowadzać wasze podle społeczne porządki
Tak, wiem, chciałbyś żeby nie było sędziów, policjantów i komorników
W twoim świecie mają rządzić bojówki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-01-2021 08:37 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Hamerlik, który drze się "płaćcie na mnie podatki, bo nie mam"
>Postuluje podatek od publicznie jawnej własności prywatnej, okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części na rzecz pracowników najemnych bez mienia, przekazywany bezpośrednio z majątkow właścicieli do majątków pracowników najemnych.

Dużo jeszcze tych mantr?

>To jest dobre, słuszne, sprawiedliwe i dla wszystkich korzystne.

Kolejna.

> Własność prywatna, utajniona, nieopodatkowana, przymusowo
> egzekwowana i państwowo dotowana oraz podatki od pracy, konsumpcji
> i biedy postuluja jedynie ludzie o honorze p.ch.

Swoją drogą wszelka spora własność nie jest ani tajna, ani nieopodatkowana.
Jest niepubliczna i opodatkowana podatkiem określonym w demokracji.

> Wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze
> wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!

Jesteś tak szczery ze swoimi rodzicami?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Właściciel zegarka ma problem, bo "nie uznajesz jego własności"

Jeżeli swoją własność tai, sprzeciwia się opodatkowaniu jej na rzecz ludzi, którzy zegarek wytworzyli ale sami niczego nie posiadają, uprawnia innych do przymusowego poboru podatku od pracy i konsumpcji od pracowników najemnych bez mienia to będzie miał ze mną problem i tym poważniejszy im słabsze będą ssteuktury waszego państwa.

Jeśli chcesz utrzymać swoje utajnione i nieopodatkowane posiadłości oraz uzyskać tłustą emeryturę z podatków od biedy to zacznij starać się o przywileje dla waszych sędziów, komorników i policjantów, żeby mieli motywację zaprowadzać wasze podle społeczne porządki
28-01-2021 08:44 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Właściciel zegarka ma problem, bo "nie uznajesz jego własności"
>Jeżeli swoją własność tai

Własność nie jest tajona. Jest tylko niepubliczna.

> sprzeciwia się opodatkowaniu jej na rzecz ludzi

.. i opodatkowana.

> będzie miał ze mną problem i tym poważniejszy im słabsze będą struktury waszego państwa.

Zaręczam że na kilku forach które czytuje nie jesteś najbardziej rewolucyjny.
Swoja droga o osłabieniu struktur (w tym Policji i Sądów) marzy każdy złodziej (wzruszenie ramionami).

> Jeśli chcesz utrzymać swoje utajnione i nieopodatkowane
> posiadłości oraz uzyskać tłustą emeryturę z podatków od biedy to

Mantra.

> zacznij starać się o przywileje dla waszych sędziów, komorników
> i policjantów, żeby mieli motywację zaprowadzać wasze podle społeczne porządki

Oni nie muszą mieć żadnych przywilejów. Muszą być za to odpowiednio opłacani by nie ulegali korupcji + kontrolowani. Z reguły przez własny samorząd, ale czasem przez nadstruktury.
Typowy mechanizm z którym zmaga się wieszośc rozwiniętych społeczeństw.
Im w państwie więcej jest prawa i niezależności jednych od drugich, tym większa szansa na wykrzewienie kolesiostwa i mniej motywacji do zainteresowa chwaniactwem.
Czyli odwrotnie, niż u ciebie.

> Wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze
> wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!

Jesteś tak szczery ze swoimi rodzicami?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-01-2021 08:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Istnieje dla mnie prawo publicznie jawnej i opodatkowanej własności
> (..) tajnionej i nieopodatkowanej własności,

W obecnym prawie własność nie jest ani utajona, ani nieopodatkowana.
Jest opodatkowana i niepubliczna.

> podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej
> i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z
> majatkow właścicieli do majątków osób bez mienia.

Mówiąc jednym słowem: dla gołodupcewów.
Szczególnie takich, którzy potrafią / nie chcą się uczyć.
Hm. W sumie nawet logiczne.

>To jest prawo wynikające z autentycznej etyki w odróżnieniu od waszego podlego "prawa"

W rzeczywistości to jest wymysł faceta, który imprezował i pił w młodości na umór zamiast się uczyć, teraz może jedynie płodzić 460 jałowych wpisów na miesiąc, bo na nic innego go nie stać.
Smutne.

> Dzięki mojemu zakwestionowaniu waszych "praw" wiemy już, że
> Bóg wcale ich nie chce, nigdy nie tak nie sądził ani nigdy tego
> nie chciał. To wasza chciwość. Sklamaliscie, że to z woli Boga.
>Jesteście oszustami.

Rozumiem, że musisz jeszcze parę tych chochołów powtórzyć. Alleluja i do przodu!

> Wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze
> wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!

Jesteś tak szczery ze swoimi rodzicami?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Istnieje dla mnie prawo publicznie jawnej i opodatkowanej własności
>> (..) tajnionej i nieopodatkowanej własności,
>W obecnym prawie własność nie jest ani utajona, ani nieopodatkowana.
>Jest opodatkowana i niepubliczna.
>> podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej
>> i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z
>> majatkow właścicieli do majątków osób bez mienia.
>Mówiąc jednym słowem: dla gołodupcewów.

Mówiąc językiem pogardy dla innego człowieka, co nie dziwi bo pogarda opłaca się, dzięki niej można mieć innego człowieka za nic i całkowicie nie liczyć się z jego potrzebami.

Sądzę, że to jest język silnego ego, które stawia się w centrum wszechświata.

Nie sądzę, żeby społeczeństwu opłacało się słuchać egoistów. Egoiści nie działają dla społeczeństwa lecz dla samych siebie.

Twoja pogarda jest już nudna i na nikim wrażenia nie robi. Punkty za nią przyznają ci tylko szarley, wenancjusz i salek, jako że jesteście z jednej gliny.
28-01-2021 10:29 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mówiąc językiem pogardy dla innego człowieka

Dobrze, że poruszyłeś termin "pogarda".
Twoją pogardę dla starych ludzi, pogardę dla logiki, pogardę dla zasady "nie kradnij", nieustającą pogardę dla ludzi którzy się z tobą nie zgadzają, wymysły faceta, który gardząc pracą innych, uczeniem się.. imprezował i pił w młodości na umór zamiast m.in. się uczyć, teraz może jedynie płodzić 460 jałowych wpisów na miesiąc bo na nic innego go nie stać - można podsumować krótko: to trwanie w pogardzie dla wszystkiego i wszystkich wokół.

> Nie sądzę, żeby społeczeństwu opłacało się słuchać egoistów.
> Egoiści nie działają dla społeczeństwa lecz dla samych siebie.

Masz całkowitą rację.

> Wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze
> wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!

Jesteś tak szczery ze swoimi rodzicami? Czy nimi też gardzisz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-01-2021 10:41 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>pogardę dla zasady "nie kradnij"

wykutą w kamieniu przez katolickiego boga własną ręką, zakładając, ze takową posiada

A wykuł też, że własność ma być utajniona, nieopodatkowana, przymusowo egzekwowana i państwowo dotowana z podatków od biedy czy sami sobie wykuliście?

Powiedział ci w nawiedzeniu duchem świętym - zabierz przemocą biedakowi część wynagrodzenia za zmycie ci podłogi i daj to muskowi na 20 fabrykę, że ten posiadł cały świat?
szarley (54913 punktów)
Biedactwo znów przećpało....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> A wykuł też, że własność ma być utajniona, nieopodatkowana,
> przymusowo egzekwowana i państwowo dotowana z podatków od
> biedy czy sami sobie wykuliście?

Bez komentarza.
Z lekami i ich braniem należy uważać + pilnować się.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie dziwi mnie to. Dla ciebie faktycznie żadne prawo, czy też etyka nie istneją.
>>Może prócz twojego "prawa do kradzieży cudzego".
>Istnieje dla mnie prawo publicznie jawnej i opodatkowanej własności, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej i przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio z majatkow właścicieli do majątków osób bez mienia.
>To jest prawo wynikające z autentycznej etyki w odróżnieniu od waszego podlego "prawa" utajnionej i nieopodatkowanej własności, które wynika jedynie z chciwości i bezwzględności.
>>A teraz z powrotem do rzeczywistości, możesz sobie kwestionować, to nic nie zmienia.
>>Tylko już tym zanudzasz.
>Zmienia dużo.
>Dzięki mojemu zakwestionowaniu waszych "praw" wiemy już, że Bóg wcale ich nie chce, nigdy nie tak nie sądził ani nigdy tego nie chciał. To wasza chciwość.
>Sklamaliscie, że to z woli Boga.
>Jesteście oszustami.

"Wy" czyli kto? Ja jestem ateistą, więc nie bierz mnie pod uwagę. Kto więc to oświadczył:
"Sklamaliscie, że to z woli Boga.
>Jesteście oszustami
."
Ty już jesteś odjechany. W Twoim przypadku gorzej to znaczy narastająca mania prześladowcza i demencja przedemerytalna. Ktoś Ciebie znów okłamał? No takiego "prawdomównego" geniusza "prawdy"!

Co za utrata kontaktu z rzeczywistością. Jaki Ty będziesz, gdy będziesz musiał iść na emeryturę? Będziesz uczciwy i będziesz harował gdy tylko z łóżka wstaniesz? A będziesz umiał sam wstać? Co będzie jak nie będziesz miał sił? Zmienisz spojrzenie na rzeczywistość? Bo na razie gdy jeszcze sam możesz się podetrzeć po "medytacji" na klapie sedesu, jeszcze tego nie czujesz. Kto Ciebie głupku będzie żałował?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
28-01-2021 12:49 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co będzie jak nie będziesz miał sił? Zmienisz spojrzenie na rzeczywistość?

Nie miałem już sił, gdy pozwoliłem innym zrobić się w ich konia.
Doskonale wiem co to oznacza i walczę, żeby nie mogło powtórzyć się.

Nigdy nie postulowałem odebrania ci emerytury.
jacek z szarleyem próbują jedynie sfalsyfikować moje postulaty, żeby je zdyskredytować i utrzymać w mocy ich podłe normy do czego ty sam chętnie przyłączasz się.

Postuluję:
- publicznie jawną księgę kapitału o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie
- opodatkowanie własności podatkiem określanym w demokracji bezpośredniej
- zwolnienie pracy i konsumpcji biedoty z opodatkowania
- zniesienie dotowania przez państwo własności prywatnej
- uwolnienie ujemnego pieniądza od lichwy

szarley z jackiem transformują moje powyższe postulaty w dążenie do pozbawienia starych ludzi emerytur bo są oszustami, są kłamcami.

A ty chętnie do nich dołączasz.

Jesteście złodziejami życia innych ludzi.
28-01-2021 13:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nigdy nie postulowałem odebrania ci emerytury.

Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca

>Postuluję:
... likwidację emerytur, stary człowiek ma pracować do śmierci a na starość po kawałku wyprzedawać zgromadzone mienie

TO TWOJE SŁOWA

>- opodatkowanie własności podatkiem określanym w demokracji bezpośredniej
Powtarzasz tę mantrę do znudzenia, kogoś przekonałeś, że inni mają płacić podatki na bogatego Hamerlika?

>- zwolnienie pracy i konsumpcji biedoty z opodatkowania
Powtarzasz tę mantrę do znudzenia, kogoś przekonałeś, że Hamerlik ma nie płacić podatków?

>- uwolnienie ujemnego pieniądza od lichwy
Bełkot, którego nie poradzisz przełożyć na polski

>Jesteście złodziejami życia innych ludzi.
A ty stręczycielem własnych dzieci


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-01-2021 15:11 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Jesteście złodziejami życia innych ludzi.

.. napisał były windykator, który nie widzi potrzeby choćby spotkania się z żadnym z windykowanych przez siebie dłużników i zapytania, czy czasem ich w czymś nie skrzywdził. Np "złodziejstwem ich życia".

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-01-2021 13:51 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nigdy nie postulowałem odebrania ci emerytury.
>jacek z szarleyem próbują jedynie sfalsyfikować moje postulaty, żeby je zdyskredytować i >szarley z jackiem transformują moje powyższe postulaty w
> dążenie do pozbawienia starych ludzi emerytur bo są oszustami, są kłamcami.

Acha, jeszcze cię pewnie zmuszają, byś czasem był szczery w ten sposób:
Cytat:
Stary człowiek ma pracować do śmierci a na starość po kawałku wyprzedawać zgromadzone mienie (..) wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nigdy nie postulowałem odebrania ci emerytury.
>>jacek z szarleyem próbują jedynie sfalsyfikować moje postulaty, żeby je zdyskredytować i >szarley z jackiem transformują moje powyższe postulaty w
>> dążenie do pozbawienia starych ludzi emerytur bo są oszustami, są kłamcami.
>Acha, jeszcze cię pewnie zmuszają, byś czasem był szczery w ten sposób:
>Cytat:
Stary człowiek ma pracować do śmierci a na starość po kawałku wyprzedawać zgromadzone mienie (..) wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!


Człowiek ma pracować na swoje utrzymanie i uzyskiwać obok tego dochód podatkowy z podatków od własności o ile sam nie posiada mienia.

Gdzie tu zabór emerytury?

W zwolnieniu biedoty z opodatkowania pracy i konsumpcji?
28-01-2021 19:55 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Acha, jeszcze cię pewnie zmuszają, byś czasem był szczery w ten sposób:
>>Cytat:
Stary człowiek ma pracować do śmierci a na starość po kawałku wyprzedawać zgromadzone mienie (..) wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!

>Człowiek ma pracować na swoje utrzymanie i uzyskiwać obok tego dochód podatkowy z podatków od własności o ile sam nie posiada mienia.

Czyli tylko biedota ma pracować do śmierci, ci którzy mają zgromadzony kapitał nie muszą
Ot, znalazł się obrońca biedoty

A jak posiada rafinerię to dochodu z podatków nie dostanie?
Przeczysz sobie

Właściciel rafinerii zapłaci 4000 złotych rocznie tyle samo co właściciel domu i niewiele mniej dostaną z twoich podatków

Rozumiesz własny bełkot?

>Gdzie tu zabór emerytury?
w słowach
Cytat:
bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!

i kilku innych

>W zwolnieniu biedoty z opodatkowania pracy i konsumpcji?
... i prawa do emerytury
Najlepszym dowodem na to, że jesteś debilem są tłuuuuumy twoich zwolenników

Naprawdę, skończ jarać to gówno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-01-2021 21:23 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli tylko biedota ma pracować do śmierci, ci którzy mają zgromadzony kapitał nie muszą



To zarzut?

W waszym chorym państwie zabieracie biednym przemocą, żeby dac bogatym a ty mi stawiasz takie absurdalne zarzuty?

W moim świecie bogaty ma do zapłacenia podatek biednemu.

W waszym świecie biedny na do zapłacenia podatek bogatemu.

Ot różnica
28-01-2021 22:02 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Czyli tylko biedota ma pracować do śmierci, ci którzy mają zgromadzony kapitał nie muszą
>
>To zarzut?
Żądasz likwidacji prawa do emerytur
chcesz, żeby biedota z altanką płaciła na leniwego Hamerlika podatki

>W moim świecie bogaty ma do zapłacenia podatek biednemu.
Gówno prawda
w w twoim świecie właściciel altanki musi płacić na bogatego Hamerlika
Łżesz

>... i prawa do emerytury
>Masz prawo sprzedać swoje posiadłości zgromadzone przez życie, żeby utrzymać się na starość.
Czyli chcesz zlikwidować emerytury

I gdzie będę mieszkał?
Pod mostem?
W najmowanym od Hamerlika pokoju?

>Jeżeli nic nie zgromadziłeś masz prawo do dochodu podatkowego z podatku od własności opłacanego przez właścicieli.
4000 złotych od właściciela rafinerii?

Do syta panie do syta!!!!

>Czego chcesz więcej?
>Chcesz zachować wszystkie posiadłości
k***a! jakie posiadłości kretynie!
Dom, zarobiony własną pracą? Tak! jest mój! i żaden syn złodzieja i k***y mi go nie zabierze. Mam widły złodzieju synu złodzieja i ojcze prostytutek

>i dodatkowo uzyskać świadczenia emerytalne z podatków opłacanych przez biedotę od pracy i konsumpcji?
Synu k***y i złodzieja, na te świadczenia ZAPRACOWAŁEM

>Chyba zachorowałeś od chciwości!
Chyba zachorowałeś od chciwości!

>Nie ma mowy!
Leniu, spróbuj mi zabrać owoce mojej PRACY


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>w w twoim świecie właściciel altanki musi płacić na bogatego Hamerlika
>Łżesz

Beneficjentami podatku od własności, wg moich postulatów, są osoby bez mienia.
Określasz ludzi bez żadnych posiadłości bogatymi?

Padło ci na mózg z chciwości?
Co to za chore bzdury?

>>Masz prawo sprzedać swoje posiadłości zgromadzone przez życie, żeby utrzymać się na starość.
>Czyli chcesz zlikwidować emerytury
>I gdzie będę mieszkał?
>Pod mostem?
>W najmowanym od Hamerlika pokoju?

Masz na myśli emerytury z przymusowych podatków od pracy i konsumpcji wypłacane przez biedotę kapitalistom? Obawiasz się, że przez moje postulaty, człowiekowi pracującemu za miskę ryżu nie będziesz mógł wyjeść połowy?

Rzeczywiście taką formę "emerytury" chcę zlikwidować.

>>Jeżeli nic nie zgromadziłeś masz prawo do dochodu podatkowego z podatku od własności opłacanego przez właścicieli.
>4000 złotych od właściciela rafinerii?
>Do syta panie do syta!!!!

Źle zdefiniowałem podarek od własności, to zaproponuj jego inną definicję, że wystarczyło.
Ale zaraz wy nie chcecie pozbawiać kapitalistów własności, nie chcecie jej rozproszyć, bo to ponoć zło największe.
Chcecie okraść ze wszystkiego najemnych roboli bez mienia. Chcecie odrzeć ich ze skóry. Chcecie wyzyskać ich jako niewolników i złożyć do zbiorowej mogiły, bo to tylko masa do wyzysku w waszych rozumach.

>>Czego chcesz więcej?
>>Chcesz zachować wszystkie posiadłości
>k***a! jakie posiadłości kretynie!
>Dom, zarobiony własną pracą? Tak! jest mój! i żaden syn złodzieja i k***y mi go nie zabierze. Mam widły złodzieju synu złodzieja i ojcze prostytutek

Bezos posiada centra logistyczne, przy których jeżeli staniesz, to końca nie widać, koniec wykracza poza horyzont i w krajach, o których nie wie nawet, że istnieją, nigdy w nich nie był.

On ma zapłacić w podatku od własności 4000, jak to opisujesz a ty z maleńkim domkiem tyle, że nie poradzisz domu utrzymać nie płacąc przy tym żadnych innych podatków?

Fałszujesz rzeczywistość, bo nauczyliście się żyć na garbie najemnych roboli, z których zrobiliście sobie niewolników z elektroniką na łbie kontrolującą czy za długo siku nie robią a teraz nie potraficie już z ich garbów zleźć.

Jak żyć, bez szklanki krwi drugiego człowieka, kiedy ma się chęć wypić całe wiadro?
szarley (54913 punktów)
>>w w twoim świecie właściciel altanki musi płacić na bogatego Hamerlika
>>Łżesz
>Beneficjentami podatku od własności, wg moich postulatów, są osoby bez mienia.

Który urzędnik będzie decydował o tym, czy ktoś ma dostać z tego podatku czy nie?
Ucieczka

>Określasz ludzi bez żadnych posiadłości bogatymi?
Co to są posiadłości?
Pisz po polsku

>Masz na myśli emerytury z przymusowych podatków od pracy i konsumpcji wypłacane
przez biedotę kapitalistom?
Ile razy mam ci debilu powtarzać, na swoją emeryturę zarabiam PRACĄ

>Obawiasz się, że przez moje postulaty, człowiekowi pracującemu za miskę ryżu nie będziesz mógł wyjeść połowy?
Nikomu nie wyjadam kanalio

>>>Jeżeli nic nie zgromadziłeś masz prawo do dochodu podatkowego z podatku od własności opłacanego przez właścicieli.
>>4000 złotych od właściciela rafinerii?
>>Do syta panie do syta!!!!
>Źle zdefiniowałem podarek od własności, to zaproponuj jego inną definicję, że wystarczyło.
Ja?????????????

>Ale zaraz wy nie chcecie pozbawiać kapitalistów własności, nie chcecie jej rozproszyć, bo to ponoć zło największe.
Kłamiesz

>Chcecie okraść ze wszystkiego najemnych roboli bez mienia.
Kłamiesz

>Chcecie odrzeć ich ze skóry.
Kłamiesz

>Chcecie wyzyskać ich jako niewolników i złożyć do zbiorowej mogiły, bo to tylko masa do wyzysku w waszych rozumach.
Kłamiesz

>>>Czego chcesz więcej?
>>>Chcesz zachować wszystkie posiadłości
>>k***a! jakie posiadłości kretynie!
>>Dom, zarobiony własną pracą? Tak! jest mój! i żaden syn złodzieja i k***y mi go nie zabierze. Mam widły złodzieju synu złodzieja i ojcze prostytutek
>Bezos posiada centra logistyczne,
To pisz do Bezosa a nie do mnie najarany kretynie

>On ma zapłacić w podatku od własności 4000,
Tak! Wg ciebie tak! zapłaci grosze, bo nikt nie wyceni jego własności ponad to co sam ma to TWOJE POSTULATY

Zapłaci wg ciebie 10% tego na ile średnio wycenią jego majątek ci, którzy mają tylko mieszkania i samochody, więc zapłaci 10% wartości ich mieszkań i samochodów.

to TWOJE postulaty

>Fałszujesz rzeczywistość, bo nauczyliście się żyć na garbie najemnych roboli,
Kłamiesz

>z których zrobiliście sobie niewolników z elektroniką na łbie kontrolującą czy za długo siku nie robią a teraz nie potraficie już z ich garbów zleźć.
Kłamiesz

>Jak żyć, bez szklanki krwi drugiego człowieka, kiedy ma się chęć wypić całe wiadro?
Spróbuj, ja poradzę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-01-2021 08:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Beneficjentami podatku od własności, wg moich postulatów, są osoby bez mienia.

Zadziwiające, że wciąż do ciebie nie dociera, w jakim wymiarze ten podatek.
Przecież w układzie gdy społeczeństwo się u ciebie rozwarstwi, tak jak napisał szarley - elektrownia rafineria czy prywatny szpital może byc wyceniany na jakieś max ~4000 PLN.

Ożesz w mordę, jak gigantyczny podatek zapłaci ten właściciel od 4 tysi !
A jak się na tym obłowi "biedota bez mienia"!
Jak sie nasz gołodupcew obłowi!!

>>W najmowanym od Hamerlika pokoju?
>Masz na myśli emerytury z przymusowych podatków od pracy

Ma na myśli brak emerytury w twoim duposystemie.

> Obawiasz się, że przez moje postulaty, człowiekowi pracującemu
> za miskę ryżu nie będziesz mógł wyjeść połowy?

Gadu gadu, a nadal zalegasz z akapitem umowy kredytowej, pisanym ponoć małym druczkiem, który rozlożył twój biznes-plan związany z działką pod Warszawą i domem.
Pokaż nam. Nie pokażesz, prawda? Kolejna tajemnica

>Rzeczywiście taką formę "emerytury" chcę zlikwidować.

Robiąc wycene rafinerii na max 4000 PLN?

> Źle zdefiniowałem podarek od własności, to zaproponuj jego
> inną definicję, że wystarczyło.

Rzecz nie w definicji, a w proponowanym przez ciebie systemie, którego dośc w sumie prostych i oplakanych konsekwnecji sam nie rozumiesz.

> Bezos posiada centra logistyczne, przy których jeżeli staniesz,
> to końca nie widać, koniec wykracza poza horyzont i w krajach,
> o których nie wie nawet, że istnieją, nigdy w nich nie był.

Proste, jak motywowanie bandy bloszewików przez ludzi Lenina

>Fałszujesz rzeczywistość

A gdzie?

>Jak żyć, bez szklanki krwi drugiego człowieka, kiedy
> ma się chęć wypić całe wiadro?

Oto dylemat po obfitch czasach windykacji*.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
* po których niestety szybko nastaly czasy "prawdziwej roboty".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>... i prawa do emerytury

Masz prawo sprzedać swoje posiadłości zgromadzone przez życie, żeby utrzymać się na starość.

Następne pokolenie potrzebuje tych środków do życia i rozwoju.

Jeżeli nic nie zgromadziłeś masz prawo do dochodu podatkowego z podatku od własności opłacanego przez właścicieli.

Czego chcesz więcej?

Chcesz zachować wszystkie posiadłości bez żadnych podatków i dodatkowo uzyskać świadczenia emerytalne z podatków opłacanych przez biedotę od pracy i konsumpcji?

Chyba jesteś chory!
Chyba zachorowałeś od chciwości!

Nie ma mowy!
29-01-2021 02:36 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>... i prawa do emerytury
>Masz prawo sprzedać swoje posiadłości zgromadzone przez życie, żeby utrzymać się na starość.
>Następne pokolenie potrzebuje tych środków do życia i rozwoju.
>Jeżeli nic nie zgromadziłeś masz prawo do dochodu podatkowego z podatku od własności opłacanego przez właścicieli.
>Czego chcesz więcej?
>Chcesz zachować wszystkie posiadłości bez żadnych podatków i dodatkowo uzyskać świadczenia emerytalne z podatków opłacanych przez biedotę od pracy i konsumpcji?
>Chyba jesteś chory!
>Chyba zachorowałeś od chciwości!
>Nie ma mowy!

Ekonomista za złotych trzysta. Twój system nadaje się spokojnie do rozwalenia o kant dupy bezdomnemu psu bo nie jest żadnym systemem!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ekonomista za złotych trzysta. Twój system nadaje się spokojnie do rozwalenia o kant dupy bezdomnemu psu bo nie jest żadnym systemem!

Bo nie można w nim doić już najemnego robola z krwii jak krowy w oborze z mleka?

Bo nie istnieje ku chwale Panów?

Bo błękitnokrwisci żeby jeść też muszą zrobić coś dla drugiego człowieka a nie jedynie posiadać i czekać, aż niewolnicy przyniosą im owoce swojej pracy?

Oooo jak strasznie boli wyjawienie posiadłości i poddanie ich opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia a także zwolnienie pracowników najemnych bez mienia z podatku od pracy i konsumpcji.

Ale nie mart się ten ból społeczeństwu opłaci się, którego jednostki wychodzące Z roli niewolników pasożytów zaczną się rozwijać.
szarley (54913 punktów)
>>Ekonomista za złotych trzysta. Twój system nadaje się spokojnie do rozwalenia o kant dupy bezdomnemu psu bo nie jest żadnym systemem!
>Bo nie można w nim doić już najemnego robola z krwii jak krowy w oborze z mleka?

Bo najemny pracownik stanie się niewolnikiem
Bo najemny pracownik, który nie ma niczego, niczego się nie dorobi
Bo na początek każdy będzie skazany na zaczynanie od zera, bez dziedziczenia i z niczym skończy

>Bo błękitnokrwisci żeby jeść też muszą zrobić coś dla drugiego człowieka
Rzucić ochłap?

>Oooo jak strasznie boli wyjawienie posiadłości i poddanie ich opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia
... konkretnie na rzecz Hamerlika

Tylko o to ci chodzi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-01-2021 08:12 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Masz prawo sprzedać swoje posiadłości zgromadzone przez życie,
> żeby utrzymać się na starość. Następne pokolenie potrzebuje tych środków do życia i rozwoju.

Pewnie, że czasem potrzebuje a czasem nie (bo samo potrafi na siebie i swoją emeryturę zarobić).
Ale przecież nikt umierając nie zabiera dziś domu/parceli do nieba czy piekła.
Prawo dziedziczenia, kumasz.

> Jeżeli nic nie zgromadziłeś masz prawo do dochodu podatkowego
> z podatku od własności opłacanego przez właścicieli.

Od wycen na poziomie 4000 PLN za rafinerię? Ten żart widzę masz obcykany.
Resztę mantr opuszczam. Nuda.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nikt umierając nie zabiera dziś domu/parceli do nieba czy piekła.

Ja mówię o środkach produkcji kapitalistow wy mówicie o maleńkich mieszkaniach emerytów?

Skąd tak potężny rozstrzał w pojęciu przez nas rzeczywistości?

Bo jesteście lobbystami idei podlego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności, bo jesteście manipulatorami ludzkich przekonań, bo jesteście fałszerzami rzeczywistości.

Ja mówię o centrach bezosa w krajach, w których nawet nigdy nie był a ty o kawalerce starszej pani, która jest wszystkim co ma.
29-01-2021 08:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>nikt umierając nie zabiera dziś domu/parceli do nieba czy piekła.
>Ja mówię o środkach produkcji kapitalistow wy mówicie o maleńkich mieszkaniach emerytów?

Bredzisz. Piszesz o wszelkiej własności.

>Skąd tak potężny rozstrzał w pojęciu przez nas rzeczywistości?
Stąd, że posługujesz się hamerlikańskim językiem zamiast polskim

>Bo jesteście lobbystami idei podlego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności,
Stąd, że stawiasz chochoły

>Ja mówię o centrach bezosa w krajach, w których nawet nigdy nie był a ty o kawalerce starszej pani, która jest wszystkim co ma.
I Bezos zapłaci tyle samo co ta starsza pani
Taki mechanizm proponujesz. UDOWODNIŁEM CI TO

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-01-2021 09:27 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ja mówię o centrach bezosa w krajach, w których nawet nigdy
> nie był a ty o kawalerce starszej pani, która jest wszystkim co ma.

Tak, mówimy bo chcesz ją nie tylko okraść, ale zagłodzić.

A propos Bezosa: nie dość że Bezosowi nie zabierzesz, to jeszcze mu dołożysz (nikogo nie będzie stać na sensowną wycenę własności Bezosa, wobec tego zapłaci ułamek obecnych podatków).

Na koniec odniosę się do twojego wyrażenia "w których nawet nigdy nie był" - ile razy byłeś na działce pod Warszawą, zanim ją kupiłeś? Przyznaj.
Pytam, bo nawet w ten jeden raz nie wierzę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-01-2021 14:30 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Co będzie jak nie będziesz miał sił? Zmienisz spojrzenie na rzeczywistość?
>Nie miałem już sił, gdy pozwoliłem innym zrobić się w ich konia.

Nie prawda. Gdybyś to przeżywał, to byś takich rzeczy nie wypisywał, bo są wrogie. Takie przeżycia traumatyczne nauczyły by Ciebie tego. Wiec znów kłamiesz.

>Doskonale wiem co to oznacza i walczę, żeby nie mogło powtórzyć się.

To tylko Twoja rozbuchana do niemożliwości fantazja podpowiada Tobie takie bzdury.

>Nigdy nie postulowałem odebrania ci emerytury.

Kłamiesz jak zwykle. Co to więc było co pisałeś o emerytach?

>jacek z szarleyem próbują jedynie sfalsyfikować moje postulaty, żeby je zdyskredytować i utrzymać w mocy ich podłe normy do czego ty sam chętnie przyłączasz się.

Nie, bo nie uznaję kopania leżącego.

Żadnej falsyfikacji nie widziałem. Za to Ty fałszujesz ich i moje wypowiedzi próbując je przewrotnie interpretować, tak jakby odwrotnie.

>Postuluję:
>- publicznie jawną księgę kapitału o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie
>- opodatkowanie własności podatkiem określanym w demokracji bezpośredniej
demokracja bezpośrednia może skutkować na naradach plemiennych. Dziś, przy 80 milionowym państwie jak w Niemczech, demokracja bezpośrednia traci swoją wartość. Konieczność zmusza do demokracji przedstawicielskiej.
>- zwolnienie pracy i konsumpcji biedoty z opodatkowania
Co to znów za życzenie "zwolnienie pracy" i zwolnienie konsumpcji biedoty z opodatkowania? Oznacza więc to, że inni za nich muszą płacić. Dlaczego i jaki tego powód? Ja się z tym nie zgadzam. Każdy musi proporcjonalnie od dochodów płacić za swoją konsumpcje dóbr. Takie jest społeczeństwo obywatelskie.
>- zniesienie dotowania przez państwo własności prywatnej
Znów mrzonki oczadziałego. Czy masz na to przykłady? Podaj. Co jest własnością prywatną i co jest dotowane.
>- uwolnienie ujemnego pieniądza od lichwy
Kiedy w końcu wyjaśnisz określenie "ujemnego pieniądza"? Przecież pieniądz prezentuje jakąś wartość. Czy jakaś wartość może być ujemna w pojęciu ekonomii?

Wygląda to ten postulat jak głos wyjącego z bólu kota mającego zatwardzenie, na pustyni.

>szarley z jackiem transformują moje powyższe postulaty w dążenie do pozbawienia starych ludzi emerytur bo są oszustami, są kłamcami.

Nie tylko oni. Ja też poczułem się dotknięty i napisałem przecież Tobie, że budujesz przyszłość dla starych ludzi, niezdolnych do pracy, jakże często schorowanych, słabszych fizycznie, z mniejszym refleksem, mniejszą odpornością na choroby, z innym już metabolizmem i inną pracą hormonów, do pracy do upadłego jeśli tylko potrafią samodzielnie zwlec się z łóżka, do samego swego końca życia pracować bez emerytury.
Zaiste świetny system wyrażający tylko ukrytą eutanazję. Określiłem to jako wizję obozu koncentracyjnego tyle, że bez drutów pod napięciem. Chciałbyś takiego pracownika zatrudnić jako właściciel środków produkcji? Jako właściciel środków produkcji chciałbyś wytwarzać dobra w jak najmniejszej ilości i byle jak z taką załogą? To ma być droga do postępu produkcji? Czy ty już całkiem głupiejesz?

>A ty chętnie do nich dołączasz.

Widać, że nie czytasz co się do Ciebie pisze (lekceważysz sobie odpowiedzi), bo zauważyłbyś już dawno, że to oni dołączyli do mnie a nie odwrotnie. Znów ta Twoja poskręcana retoryka tylko Tobie pasująca.

>Jesteście złodziejami życia innych ludzi.

Oczywiście Ty jako ten "dobry" w zamian budujesz obozy koncentracyjne. Ograbiasz w swoim duposystemie innych, którzy dopracowali się jakichś wartości w ciągu swojego uczciwego życia, ograbiać, by zasilać i wspomagać tych, którzy chorują na wrodzony wstręt do obowiązkowości (bo to niewolnictwo i do pracy można sobie nie chodzić lub chodzić jak się żywnie podoba), rzetelnej uczciwości w pracy (bo po co lepiej pracować jak system mnie ogołoci tak czy tak). W ten sposób odbierasz wszystkim uczciwym nadzieję na lepsze jutro, siejąc beznadzieję, brak perspektyw, a w dalszym widzeniu rosnące stany zapadłości gospodarczej, apatii społecznej, braku wiary w rządy państwem (bo brak sił obronnych państwa, policja zlikwidowana, sądy także, czyli anarchia), Szkolnictwo tylko prywatne jako kuźnia następców debilowatego duposystemu, który będą przejmować jak będą dorastać do wieku produkcyjnego.
Widzisz co za czarną wizję roztaczasz? Widzisz, że nie masz pojęcia o ekonomii? O socjologii? Widzisz, widzisz, tylko brak Tobie odwagi by publicznie przyznać, że waliłeś głupoty celowo. Brak wiedzy w tym przypadku Tobie tylko pomagał. To co forsujesz dla ludzi o gorszym statusie ekonomicznym, to zwyczajne piekło na ziemi. To demoralizuje. To rozwala gospodarkę, organizację porządku społecznego, jest niezrozumiałe i co tu dużo mówić, krzywdzące dla tych biedniejszych w prowadzaając na jakimś niezrozumiałym prawie fałszywą, krzywą mentalność społeczną. Taki pomysł rodzi tylko rozpad wszelkich dotychczasowych zasad współżycia społecznego opartego na poczuciu jedności interesów. Jesteś socjopatycznie wrogi ludziom.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
28-01-2021 15:33 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Jesteście złodziejami życia innych ludzi.

Czyżby?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,834281#w835411


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
23-01-2021 12:33 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Na start 10% wartości posiadłości w podatku rocznie.
Przyjmijmy

Przykład Płocka
Ile zapłaci właściciel rafinerii?
Załóżmy, że robotny w Płocku zaczną nagle zarabiać po 10 000 złotych i wszystkim uda się zgromadzić czteromiesięczny dochód. Każdy z nich wyceni rafinerię na 40 000 złotych
Razy 10%
Właściciel rafinerii zapłaci 4 000 złotych podatku
I TO BĘDZIE DODATKOWY DOCHÓD DO PODZIAŁU MIĘDZY "ROBOLI BEZ MIENIA"

Do syta panie, do syta!!!!!!!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-01-2021 09:35 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Mój model ma rozwalić wasze ohydne rafinerie na
> małe piękne rafineryjki. W moim modelu nie będzie skali
> wielkiej produkcji i wywalania kłębów ciemnego dymu do atmosfery.

Problem w tym, że małe rafineryjki są mniej sprawne i więcej smrodzą oraz wychodzą suma-sumarum droższe.
Znów wychodzi twoja techniczna i ekonomiczna indolencja.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
29-01-2021 02:17 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Mój model ma rozwalić wasze ohydne rafinerie na
>> małe piękne rafineryjki. W moim modelu nie będzie skali
>> wielkiej produkcji i wywalania kłębów ciemnego dymu do atmosfery.
>Problem w tym, że małe rafineryjki są mniej sprawne i więcej smrodzą oraz wychodzą suma-sumarum droższe.
>Znów wychodzi twoja techniczna i ekonomiczna indolencja.

Kto ma ją mieć? Hamerlik? Ekonomista po U.W. we Wrocławiu uczony w jakimś oddziale blisko Lądku Zdroju? Ja wątpię czy on ma nawet licencjat. Może go ma za ak. A kury a kaczki. Podstawowa sprawa. Dlaczego tworzą się kooperatywy, konsorcja, korporacje, syndykaty, jak gdyby naturalnie? To ekonomista winien wiedzieć jak pacierz. wzrasta siła kapitału wspólnego, co powoduje łatwiejszą obronę swoich interesów. Bo jedynie silne organizacje kapitałowe mogą tworzyć szybko i dużo.
Wracając do tematu wątku. Czy ten "miszcz" ekonomii liczył kiedyś koszty wytworzenia 1KWh ciepła w stu małych kotłowienkach w dzielnicy miasta i potem je dodał do sibie? Czy liczył koszty wytwarzania 1KWh ciepła z jednej dużej kotłowni zasilającej ten sam rejon? Nigdy i nie ma o tym pojęcia.
Otóż koszt jednostkowy wyprodukowania 1 KWh w dużej kotłowni o dziwo jest mniejszy. Ludzi z małych kotłowni zatrudnimy w jednej dużej, smroduchy pokasujemy. Poza tym produkujemy taniej produkt jednostkowy. Dlaczego "Biedronka" ma na takie same lub podobne towary niższe ceny, jak sklepiku osiedlowym? Ciekaw byłbym jak to wytłumaczy ten wybitny ekonomista. Ale po zastanowieniu nie chcę. Zastosuje swoją kosmicznie pokrętną retorykę, która nic nie wyjaśnia używając języka podobnego do polskiego. A sprawa jest tak samo prosta jak z kotłowniami. Można obniżyć koszty wytwarzania, można szybciej zamontować sprawniejsze urządzenia. W małych grajdołach jest to niemożliwe.
W jego duposystemie proponuje rozproszenie/rozbicie koncentracji kapitału. Czyli co proponuje? Odrzucenie postępu i słabość jednostek kapitałowych. A co najwięcej niezrozumiałe, to nie widzi, ekonomiczne serce go nie boli, że działa w kierunku ekonomicznej słabości organizacji produkcyjnej. Czyli jego duposystem jest wrogi choćby dla stabilnej gospodarki w każdym wymiarze (regionalnym czy krajowym). W dodatku dziwne rozdawnictwo indywidualnych dochodów tym, którzy mają wrodzoną skłonność do życia na cudzy koszt. Jego pomysły zaiste są piekła rodem. No ale tylko dlatego, że się nie uczyło, gdy był ku temu czas i okoliczności.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W jego duposystemie proponuje rozproszenie/rozbicie koncentracji kapitału. Czyli co proponuje? Odrzucenie postępu i słabość jednostek kapitałowych. A co najwięcej niezrozumiałe, to nie widzi, ekonomiczne serce go nie boli, że działa w kierunku ekonomicznej słabości organizacji produkcyjnej. Czyli jego duposystem jest wrogi choćby dla stabilnej gospodarki w każdym wymiarze (regionalnym czy krajowym). W dodatku dziwne rozdawnictwo indywidualnych dochodów tym, którzy mają wrodzoną skłonność do życia na cudzy koszt. Jego pomysły zaiste są piekła rodem. No ale tylko dlatego, że się nie uczyło, gdy był ku temu czas i okoliczności.

Problem w tym, że kiedy już stworzycie monopol totalny i bezos przy pomocy swoich przybocznych kacyków lokalnych i służących mu ideologów, takich ja ty, wejdzie w posiadanie całego świata, jego najemni pracownicy bez umiejętności, bo przykuci od lat do jednej maszyny w procesie, którego nie ogarniają i nie rozumieją będą tak słabi w obronie własnego interesu, że pozostanie im wejście w rolę niewolników.

Niskie koszty produkcji zdadzą się na nic ludziom pracującym za miskę ryżu, którzy niczego nie posiadają.

Na tym polega właśnie wasza "wielka organizacja kapitałowa", że przewlaszczajac wszystko i pozbawiając zwykłych ludzi wszelkich posiadłości, chcecie podporządkować siebie drugiego człowieka i uczynić z niego swojego niewolnika pracującego na waszym za miskę ryżu.

Do tego nie potrafisz zauważyć nawet, że bezos pozbędzie się takich lojalistów jak ty, kiedy już twoja rola kacyka i ideologa na drodze do jego panowania nad światem skończy się.

Ostatecznie skończysz na tej samej pozycji co jego najemnicy bez żadnych posiadłości.
29-01-2021 08:43 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Problem w tym, że kiedy już stworzycie monopol totalny

Kiedy wreszcie zrozumiesz, że totalna koncentracja własności to jest TWÓJ postulat?????

Dom może kupić tylko ten, kto ma dom!
Kto nie ma niczego, niczego nie będzie miał, a ponieważ niektórzy ludzie tracą swoje mienie (np w twoim duposystemie na leczenie bez ubezpieczeń) to cały twój system jest jedynie drogą do KONCENTRACJI własności czemu dodatkowo sprzyja system podatkowy

>Niskie koszty produkcji zdadzą się na nic ludziom pracującym za miskę ryżu, którzy niczego nie posiadają.
Nie pracujesz za miskę ryżu, nikt inny w Berlinie też nie

>Ostatecznie skończysz na tej samej pozycji co jego najemnicy bez żadnych posiadłości.
A DLACZEGO MAM KOŃCZYĆ NA TEJ SAMEJ POZYCJI, SKORO UCZCIWIE ZAPRACOWAŁEM NA SWÓJ DOM??????


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-01-2021 11:06 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>W jego duposystemie proponuje rozproszenie/rozbicie koncentracji kapitału. Czyli co proponuje? Odrzucenie postępu i słabość jednostek kapitałowych. A co najwięcej niezrozumiałe, to nie widzi, ekonomiczne serce go nie boli, że działa w kierunku ekonomicznej słabości organizacji produkcyjnej. Czyli jego duposystem jest wrogi choćby dla stabilnej gospodarki w każdym wymiarze (regionalnym czy krajowym). W dodatku dziwne rozdawnictwo indywidualnych dochodów tym, którzy mają wrodzoną skłonność do życia na cudzy koszt. Jego pomysły zaiste są piekła rodem. No ale tylko dlatego, że się nie uczyło, gdy był ku temu czas i okoliczności.
>Problem w tym, że kiedy już stworzycie monopol totalny i bezos przy pomocy swoich przybocznych kacyków lokalnych i służących mu ideologów, takich ja ty, wejdzie w posiadanie całego świata, jego najemni pracownicy bez umiejętności, bo przykuci od lat do jednej maszyny w procesie, którego nie ogarniają i nie rozumieją będą tak słabi w obronie własnego interesu, że pozostanie im wejście w rolę niewolników.

O czym Ty znów p*****lisz? Nie jestem związany z żadnym bezosem. Ja!? Emeryt!? Bezos zatrudnia emerytów? Sam widzisz jaki głupi jest Twój wymysł. Fantazja Ciebie ponosi i nie umiesz jej opanować. Sam zaczynałeś kiepsko bo Twój wyjazd do Niemiec nie był przygotowany, po prostu była to desperacka ucieczka z Polski przed konsekwencjami tego co w Polsce narobiłeś (przed alimentami, spłatą kredytu na zakup ziemi, której to działki nawet nie odwiedziłeś). Robiłeś to bezmyślnie bez jakiejkolwiek wyobraźni (bez żadnej kalkulacji swoich możliwości), jak tchórz. Nie dałeś w sposób normalnie przyjęty przez negocjacje tych jakichkolwiek problemów które stworzyłeś przez swoją głupotę, załatwić.

>Niskie koszty produkcji zdadzą się na nic ludziom pracującym za miskę ryżu, którzy niczego nie posiadają.

Dadzą, ale właścicielom środków produkcji, którzy będą mogli inwestować dalej czyli "puszczać" dalej pieniądze w obieg rynkowy. Bo wiesz, przecież ekonomisto z Bożej łaski, że pieniądze nieużywane to tylko tezauryzacja kapitału a to dochodu nie przynosi, co najwyżej może być tylko rentą kapitałową.

>Na tym polega właśnie wasza "wielka organizacja kapitałowa", że przewlaszczajac wszystko i pozbawiając zwykłych ludzi wszelkich posiadłości, chcecie podporządkować siebie drugiego człowieka i uczynić z niego swojego niewolnika pracującego na waszym za miskę ryżu.

No jednak jesteś głupek. A Twój "system" dupowaty w zamian ograbia, właścicieli środków produkcji, choć nikt z uszczęśliwionych darowizną nie przyczynił się do powstania jego własności. To jest sprawiedliwe? Ty zacząłeś pracować pewnie jako pomocnik murarza albo sprzątacza. Dlaczego? Nie znałeś języka i nie rozumiałeś, iż nikt nie był zainteresowany Twoim wykształceniem. Miałeś po prostu pracować jak robol. Bo to się tylko liczyło. I co? Żarłeś pół miski ryżu dziennie? Komu Ty wpychasz na chama dziecko w brzuch? Mnie? Pomyłka. Do pracy fizycznej, do której zmuszasz emerytów do śmierci, się nie nadawałeś. Więc i gówno Tobie płacili. Jednak mimo to wynająłeś mieszkanie 80m2 w centrum Berlina. Więc po co kłamiesz?

>Do tego nie potrafisz zauważyć nawet, że bezos pozbędzie się takich lojalistów jak ty, kiedy już twoja rola kacyka i ideologa na drodze do jego panowania nad światem skończy się.

Idioto! Napisałem, że nie pracuję z żadnym bezosem i gówno mnie on obchodzi. Powtarzam tępaku, że jestem emerytem. Bezos nie zatrudnia emerytów.

>Ostatecznie skończysz na tej samej pozycji co jego najemnicy bez żadnych posiadłości.

A teraz mam posiadłości? Ty głupku gdzie i jakie? Naprawdę trudno zrozumieć Twoje konfabulacje. Fantazjujesz jak dzieciaczek. Zobacz swój auweis ile masz lat, bo chyba zapomniałeś. Czas spoważnieć z wiekiem. I taki bęcwał ma być moim mentorem? Stwierdzam utratę kontaktów z rzeczywistością u Ciebie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dadzą, ale właścicielom środków produkcji, którzy będą mogli inwestować dalej czyli "puszczać" dalej pieniądze w obieg rynkowy. Bo wiesz, przecież ekonomisto z Bożej łaski, że pieniądze nieużywane to tylko tezauryzacja kapitału a to dochodu nie przynosi, co najwyżej może być tylko rentą kapitałową.

Znamy już te inwestycje

de.m.wikipedia.org/wiki/Central_Park_Tower

Pan życia i śmierci w chmurach, a motłoch w blaszanych barakach na dole realizujacy wolę Pana.
25-01-2021 17:22 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> nikim nie będę zmawial się przeciw innym ani nikomu nie będę groził,

Spoko, nie zmawiaj się. Po pokaż tylko JAK uzyskasz od właściciela podwyżkę.
Pokaż ten mechanizm, o to pytano.

> kupię sobie tanie, bo opodatkowane środki produkcji, z
> wysokiego, bo wolnego opodatkowania pracy i konsumpcji,
> wynagrodzenia za pracę najemna i zrobię sobie własną chałturke,
> której wytwory inni chętnie kupią jako sami nie będą płacić
> podatków od pracy, będą uzyskiwać dochód podatkowy od kapitalistow
> a dodatkowo będą mieli limit oszczędności pieniężnych więc
> dla wyższych zarobków chętnie wydadzą co wcześniej zarobili.
> Można bez wrogości?

Jakież to poroste. Być może nawet genialne. A można prosić o poparcie tego jakimiś wyliczeniami?
Czy to może.. jak zwykle tylko pobożne życznia?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-01-2021 10:38 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Przypomina mi to małe dziecko, które wściekłe na coś obraża się na mamę.. by po paru minutach szukać ukojenia w jej objęciach.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-01-2021 07:59 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Jak w swej istocie nazwałbyś Twój system?
>Prawdziwy kapitalizm.
>>Kogo to obchodzi, że nie potrafisz jak to określiłeś, "uniwersalną sprawiedliwością", się znaleźć.
>Jako kto?
>Wasz lokaj, służący, zmywacz waszych podłóg?
Nie mam żadnego lokaja. Bredzisz.
>Zauważyłem taką zależność, że kurierzy, którzy mają dziennie 200 pakietów do dostarczenia, nie mogą nauczyć się języka. Jak sądzisz, dlaczego oni nie mogą nauczyć się języka?
JĘZYKA POLSKIEGO NIE UMIESZ! O TYM PISAŁEM A NIE O KURIERACH. Zresztą dla chcącego nic trudnego.
>Gdyby ciebie postawić przy taśmie produkcyjnej na 10h ile języków byś się przy niej nauczył?
Brednia.
>>Bo system nie jest tylko nasz. To także i twój system.
>Nie biorę udziału w waszych tajnych i pośrednich wyborach od około 20 lat.
>System jest wasz i nie jest mój.
No to gdzie powstał już ten Twój system? Nie rozumiesz jeszcze, że żyjesz także samo w tym samym systemie jak my? Czy te gluty które pielęgnujesz w głowie, pozatykały To kanały neuronowe zdroworozsądkowego myślenia?
>Ja tego systemu nawet palcem nie tykam, unikam jedynie zagrożenia z waszej strony i ustępuje często pod przymusem.
Brednie system to nie tylko wybory i bądź łaskaw gdzie doznałeś przymusu skoro ,zżyjesz już w przymusie ekonomicznym. I to u Ciebie w Niemczech.
>Ale któregoś pięknego poranka ustępstwa skończą się.
>Nie wolno uginać się przed złem.
O czym teraz bredzisz?
>>Bo przecież w innym nie żyjesz. Więc co masz do nas? To jest takie same "dziadostwo" jakie i Ty masz.
>Żyję tu ale o niczym nie decydują i na nic nie mam wpływu.
To tym bardziej świadczy, że jesteś nikim.
>Żyję nadzieją, że któregoś dnia to się skończy i odzyskam kontrolę nad własnym życiem.
Więc żyjesz teraz i nie masz kontroli nad swoim życiem? Ciekawe. I Ty chcesz zmienić ten stan rzeczy? Sam z motyką na Słońce? Nie wrto z Tobą rozmawiać, bo znów odjechałeś.
>>P.S. Może i mnie nie cierpisz, ale język polski się mościu znów kłania. Imiona własne pisze się z dużej litery. Nawet jeśli to ksywki. Obrażony się nie czuję absolutnie. Wiem kto może się mścić nawet na imionach. To już jest wyrazem bezsilnej wściekłości.
>Pisałem wasze imiona i ksywki zawsze z dużej latami, zawsze z oznaką respektu.
>W dniu, w którym zrozumiałem, że jesteście moimi wrogami zacząłem pisać z małej i tego się trzymam.
>Nie szanuję was tak jak i wy mnie nie szanujecie.
>Jeżeli kiedyś przestaniesz mi być wrogiem, wrócę do dużej litery ale na razie nie mam takiej perspektywy.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
21-01-2021 08:13 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Tak. Ale tylko wtedy, gdy pokryje straty, czy też daremną pracę innych, które to swoim działaniem spowodował.
> A czy podejmujący daremny trud, polegający zazwyczaj na zaangażowaniu
> posiadanego kapitału, który w pewnych wypadkach nie przyniesie 1000%
> zwrotu

Brałeś kredyt RRSO 1000%?

> za leżenie na kanapie i drapanie się po tyłku, nie poradziliby
> sobie w warunkach, w których zniewolenie drugiego człowieka
> jest niemożliwe?

To pytanie pokazuje, jaki rodzaj specyficznej kultury panuje w twoim umyśle.
Ciebie dziś ktoś zniewala? Kto?

> Czy nie poradziłbyś sobie ze swoimi inwestycjami, gdybyś
> wiedział, że każdy człowiek odpowiada przed tobą tylko do
> granicy wszystkich swoich posiadłości?

Jakie to inwestycje posiadam?

> w moim modelu dług człowieka wobec człowieka jest niemożliwy.

Zgadza się. W twoim niewolniczym systemie kto nic nie ma, z niczym żyje i z niczym umiera.

> Możliwy jest jedynie dług człowieka wobec systemu pieniężnego
> z tytułu automatycznego debetu, który ograniczony jest ze swojej
> natury do wartości wszystkich posiadłości.

Czyli jak ma tylko zabawki dla dziecka to może pożyczyć równowartość średniej z wycen tych zabawek. A na dom pracuje cegiełka po cegiełce, może konczy go w wieku 80 lat.. i od razu musi sprzedać bo nie stać go na utrzymanie a leki kosztują.

> W moim modelu człowiek, który wszystko utraci jest wolny
> i może zacząć pracować, osiągać, zdobywać na nowo, żadne
> zmówione i zorganizowane cwaniaki nie staną mu na drodze.

Tacy, jak windykatorzy?
Te lęki pokazują stan umysłu człowieka winnego jakąś należność danej instytucji.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-01-2021 15:23 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tracąc wszystko co posiada nie zostaje zwolniony z długu.

Miszczu, na tym właśnie polega cały wic: odpowiedzialny człowiek bez większej gotówki bierze za młodu kredyt na dom, zaczyna mieszkać, z czasem ma dzieci, wnuki, piękny ogród a mniej-więcej podczas przejścia na emeryturę go całkowicie spłaca.
Miliony trzeźwo myślących ludzi z tego skorzystały, miliony będą.
Ty się wypisałeś z tej puli, ale kredyt i tak wziąłeś.

Winny system, bo nie zweryfikował poziomu oleju w mózgownicy?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
W stanach wykorzystując traumę po 11 września wprowadzono terror ekshibicjonistyczny.
Jak ludzie tam są "transparentni to jedynie z obawy o to żeby ich jacyś wykarmieni telewizją paranoicy nie zlinczowali jako terrorystów.
To nie jest kwestia wyboru.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Gdyby się więc okazało, że są tu jacyś ciekawscy, któzy próbują ustalić kto jest najbardziej niewygodny dla ich planów (najczęsciej zaprowadzenia na świecie ładu i pokoju) to uwaga.
ZGŁASZAM SIĘ NA OCHOTNIKA. Już mnie nie musicie śledzić i podgladać.
Umieśćcie mnie na liście persona non grata i niech mnie tajny agent, który oczywiście nie jest moderatorem (na co ma taki dowód, że był wielokrotnie represjonowany przez lokalną redakcję) usunie, zablokuje, zastrzeli, zneutralizuje, ukrzyżuje dla przykładu

No chyba, że ma jakieś inne plany wobec mojej osoby.
Jedyni sprawiedliwi, dla których uświęcanie środków przez cele jest chlebkiem powszednim, maja wręcz niesamowita inwencję w tej kwestii wspieraną zresztą wielowiekowym doświadczeniem.
Jak widać ich tysiącletnie wysiłki w uczynieniu na świecie dobra dają średni skutek co jakby nie skłania ich aby zastonowić się nad tym czy aby metody, które stosują nie są główną przyczyną stanu rzeczy
18-01-2021 13:09 
 Ocena 2 na 2
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Jak się używa pierścienia niewidzialności to dołącza do Saurona, któy jest jedną wielką źrenicą
18-01-2021 13:19 
 0 na 4
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak się używa pierścienia niewidzialności to dołącza do Saurona, któy jest jedną wielką źrenicą

Widać zależy Ci, żeby tu być.
Widać nie znajdujesz gdzie indziej tego co tu.
Będę odpowiadał na twoje posty i twoje oceny, kiedy Ty zaczniesz odpowiadać na moje a nie na swoje własne.
Taki deal.

Chętnie odpowiem na twój zarzut o chęci zaglądania Ci do łóżka ale przyjmij warunki.
18-01-2021 13:28 
 Ocena 2 na 2
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Teraz jem obiad a bitwy tocze na własnych warunkach
18-01-2021 13:52 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Teraz jem obiad a bitwy tocze na własnych warunkach

Chcesz przesłonić mysli innych ludzi swoimi myślami.
Chcesz postawić siebie na samym przedzie.
Nie pozwalasz innym dość do głosu.
Nie sluvhasz a jedynie mówisz.

Byłem podobny do Ciebie i wiem, że to jest rodzaj tyrani.

Daj innym też coś powiedzieć nawet gdy Ci się to nie podoba.

Idź na zgnily kompromis bo tak się właśnie kreuje człowieczeństwo, poprzez zgnilizne ustepstw, po żeby coś też było dla innych a nie wszystko dla Ciebie.
18-01-2021 13:32 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
SŁuchaj Konopka.
Ja wiem, że Ty nie jesteś moderatorem ale wyjaśnij mi proszę mechanizm banowania.
"Jak to jest zrobione"
Bo chyba uważasz mnie za jakiegoś głupka skoro sądzisz, że dam się nabrać na jedną z dwóch rzeczy:
- zgłoszenia userów
- NIeobecny sprawiedliwy i wszechmocny strażnik.

Masz mnie za kretyna?
18-01-2021 13:45 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Masz mnie za kretyna?

Mechanizm banowania jest opisany tutaj
pl.m.wikipedia.org/wiki/Ostracyzm
18-01-2021 13:49 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
>>Masz mnie za kretyna?
>Mechanizm banowania jest opisany tutaj
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Ostracyzm

Ty mnie Konopka nie odsyłaj do starożytnych Aten w poszukiwaniu podejrzanych
18-01-2021 13:50 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Tamte przestępstwa są już przedawnione.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tamte przestępstwa są już przedawnione.

Zacznij wreszcie rozmawiać a nie tylko opowiadać co sam czujesz.

Każdy coś czuje i każdy chce wyrazić własne uczucia.
18-01-2021 14:52 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Zachowaj stoicki spokój Konopka.
Będzie Ci potrzebny
18-01-2021 15:24 
 Ocena 1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zachowaj stoicki spokój Konopka.
>Będzie Ci potrzebny

Staram się, w tym wątku nie chodzi o podglądanie ludzi ale o brak społecznej kontroli nad utratą energii przez własnych członków, w znaczeniu braku społecznej kontroli nad utratą sił życiowych najemnych roboli i generalnie biedoty, która angażuje się w budowę pałaców dla swoich Panów, zamiast spożytkować energię na zaspokojenie własnych potrzeb.

O to tu chodzi.

Chodzi też o działalność fundamentalistów fałszywych religii, którzy zatruli ludziom umysły wiarą o dobrodziejstwie braku kontroli.

Są wśród nas ludzie, którzy głoszą, że lepiej jest nie wiedzieć i lepiej jest nie mieć nad tym żadnej kontroli. Po czym sami starają się wszystkiego dowiedzieć i wszystko kontrolować.

To fałszywi prorocy, którzy chcą się ubogacić energetycznie upijając cudzą krew.

O to mi chodzi.

Do kwestii podglądactwa jest wrócę.
18-01-2021 16:02 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
>>Zachowaj stoicki spokój Konopka.
>>Będzie Ci potrzebny
>Staram się, (...)

Ludzie się starają całe życie a na koniec są starzy i umierają.
A tu chodzi o to Hamerlichu żebyś nie musiał przed śmiercią mówić "No starałem się"
Chodzi o to żeby Cie wspominali i mówili " To był gość. Udało mu sie. Coś zmienił, Dopiął swego chociaż skończył jako durszlak"
18-01-2021 16:09 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Czy ktoś pamięta o tych, którzy się starali?
No nie. Niesłusznie ale jednak.
Weź takiego Sokratesa.
Ja pamiętam go głównie dlatego, że nie złamał swoich zasad i siorbnął cykutę, któą mu podano.
Sobie myśle:
To był ktoś.
A jak widzę esesmana narodowości polskiej w beemce to ci nie powiem co myślę bo jeszcze nie wprowadzono do powszechnego użycia tak kaleczących uszy wulgaryzmów
18-01-2021 17:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Weź takiego Sokratesa. głównie dlatego, że nie złamał swoich zasad i siorbnął cykutę, któą mu podano. To był ktoś.
nikt Sokratesa nie zmuszał do złamania swoich zasad, tamtejsze elity chciały zmusić go do wyjazdu z miasta, tak jak nasze zmusiły 22 mln rodaków. Sokrates miał emigrować na 10 lat, on nie uznawał indywidualizmu i wolności, wolał napić sie trucizny niz wykorzenić się, pozbawić się wspólnoty,
18-01-2021 16:40 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł wypuszczenia na rynek drinka lub napoju o nazwie "Sok Rates" mogliby to sprzedawać w jakichś ala spelunach stylizowanych na siedlisko filozofów i intelektualistów za 20 zł od 100 mililitrów.
Oczywiście wstęp tylko dla elity ntelektualnej, artystycznej, celebrytów i innych bandytów.

Bo niewątpie, że drink "cykuta" funkcjonuje od dawna i jest niezwykle popularny oraz drogi.
Pewnie całe mnóstwo mężów i zon stanu popijało już cykutę w lokalach nie dla każdego upajając się tym słownym żarcikiem dla wtajemniczonych i obytych.
Nie wiem ilu po tym rzygało ale z całą pewnościa żaden z nich jest warty zapamiętania
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywiście wstęp tylko dla elity ntelektualnej, artystycznej, celebrytów i innych bandytów.

Takie coś już jest:

Clubhouse (app), sieć społecznościowa oparta na chacie dźwiękowym, która jest dostępna tylko dla IPhone'ów. Dostęp jest możliwy tylko za pośrednictwem linków z zaproszeniami.

www.joinclubhouse.com/

Plew nie może tam dostać się i usłyszeć ci VIPy mają do powiedzenia a jedynie ziarno.
19-01-2021 10:02 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Plew nie może tam dostać się i usłyszeć ci VIPy mają
> do powiedzenia a jedynie ziarno.

To też coś pokazuje.
Zakazują, wiec chciałbym wejść.
Tam są jakieś VIPy, a ja tu i chciałbym..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-01-2021 10:16 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Plew nie może tam dostać się i usłyszeć ci VIPy mają
>> do powiedzenia a jedynie ziarno.
>To też coś pokazuje.
>Zakazują, wiec chciałbym wejść.
>Tam są jakieś VIPy, a ja tu i chciałbym..

Może ty ale nie ja.
Ja tam nie chcę być, tu mi dobrze.
Nie podsyłaj mi linku z zaproszeniem.
Sami się kiście we własnym sobie, panujcie i poklepujcie po plecach - bez mnie.
Ja do żadnych "elitarnych" grup nie wchodzę. Mogę iść do szynku z robolami.
19-01-2021 10:54 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Zatem twoje zdanie powinno brzmieć "Plewa nie chce się tam dostawać i usłyszeć, co te VIPy mają do powiedzenia, a jedynie ziarno".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zatem twoje zdanie powinno brzmieć "Plewa nie chce się tam dostawać i usłyszeć, co te VIPy mają do powiedzenia, a jedynie ziarno".

Nie muszę podzielać twojej perspektywy ani waszej.

Mogę mieć własny punkt widzenia.

I już nie staraj się tak gardzic mną w każdym zdaniu, bo twoja pogarda dla mnie jest powszechnie i publicznie znana. Powtarzasz się ale rozumiem, że to wyraz twoich emocji i jakże prymitywnych.

Nie będziesz lepszy ode mnie nawet jak tu wylejesz cały swój jad, pogódź się z tym.
19-01-2021 12:13 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
A w czymże jestem od ciebie lepszy?
Popełniasz błędy, jak każdy. Nie dziękujesz za wskazywanie ci licznych niekonsekwencji, ale cudzym wysiłkiem gardzisz.
Owszem, możesz mieć własny punkt widzenia i miej.
Skoro ci to służy..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie dziękujesz za wskazywanie ci licznych niekonsekwencji, ale cudzym wysiłkiem gardzisz.

Nie dziękuję ci za twoje liczne poniżenia i pedagogikę poczucia winy i wstydu.

Nie dziękuję ci!

Wiem, że chodzi ci o podporządkowanie mnie sobie poprzez wysterowaniu moich emocji.
Przejrzałem cię i uczę się odporności emocjonalnej na twoje domorośle wykształcone techniki manipulacji psyche innego człowieka, które być może sprawdziły się na podporządkowanych ci robolach ale mnie mnie nie działają tak jakbyś sobie tego życzył.

Zaakceptuj to!
19-01-2021 13:57 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Zaakceptuj to!

Czemu miałbym zaakceptować czyjeś bzdury na z założenia racjonalnym forum?
Podaj jeden przekonujący powód.
Wskazywałem i nadal wskazuję tu niekonsekwencje, wewnętrzne sprzeczności czy z palca wyssane banialuki.

Twoje zdanie powinno brzmieć "Plewa nie chce się tam dostawać i usłyszeć, co te VIPy mają do powiedzenia, a jedynie ziarno".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Przeszedłem się dziś po swojej dzielni, gdzie zagęszczenie wielkich domów, można by rzec ogromnych.
>Opadły liście z drzew, szybko robi się ciemno, o tej porze roku wszystko co wewnątrz widać jak na
>dłoni. Widziałem wielkie powierzchnie, ogromne, prawie puste, widocznie poświęcone 1, 2 osobom.
>Stworzyć i utrzymać tak wielką powierzchnię mieszkalną nie zdoła 1 człowiek, może 10 gdy się temu
>całkowicie poświęci, a pewnie i 100, jeśli oprócz tego, będą musieli zaspokoić własne potrzeby.
>Zastanawiam się nad ludzkim zaangażowaniem w tworzenie takiego dobrobytu 1, 2 osobom. Zastanawiam
>się nad tym w sensie czysto biologicznym, wszak to poświęcenie własnej energii życiowej, którą każde
>stworzenie wydatkuje dla zysku. Jaki jest zysk z zaangażowania w kreację cudzego dobrobytu w sensie
>biologicznym?
>Przyszło mi na myśl pojęcie sterowania.
>pl.wikipedia.org/wiki/Sterowanie
>Bycie sterowanym jako zysk z kreacji cudzego dobrobytu własnym kosztem.
>Działanie uwolnione od intelektualnego wysiłku.
>Czyż dlatego własne życie poświęcamy elitom?
>Ile energii życiowej można poświęcić za obce sterowanie?
>1%? 10%? 50%? 99%?
>Naszło mnie pytanie czy społeczeństwo powinno mieć nad tym kontrolę?
>Naszło mnie kolejne pytanie czy społeczeństwo powinno mieć kontrolę nad wszystkim, co ma wpływ na
>jego egzystencję?
>Czy człowiek powinien kontrolować wszystko co ma wpływ na jego życie?
>Nie może ale czy powinien?
>Czy człowiek powinien zrobić co w jego mocy, żeby posiadać kontrolę nad własnym życiem?

TO PISZE PRZYSZŁY ZA CHWILĘ EMERYT! WTEDY BEDĄ PŁACZE NA TYM FORUM. PRZECIEŻ ZA PARĘ LAT BĘDZIE MOŻNA MU POWIEDZIEĆ: WITAJ W GRONIE EMERYTÓW! CO ZA DEBIL!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
25-01-2021 23:50 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>TO PISZE PRZYSZŁY ZA CHWILĘ EMERYT! WTEDY BEDĄ PŁACZE NA TYM FORUM. PRZECIEŻ ZA PARĘ LAT BĘDZIE MOŻNA MU POWIEDZIEĆ: WITAJ W GRONIE EMERYTÓW! CO ZA DEBIL!

Wtedy trzeba będzie wypić piwo, które się naważyło. Trzeba będzie wyjawic posiadłości i poddać je opodatkowaniu na rzecz tych, którzy niczego nie posiadają, podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej.

Nie wszyscy idą na skróty.

Nie każdy pcha tylko do swojej gęby.

Ja już wiem, że więcej zyskam na rozwoju innych ludzi niż na ich wyzysku. Wy tego jeszcze nie wiecie, nie dojrzeliscie do tego, mimo dobrobytu zatrzymaliscie się w rozwoju i prymitywne rozumujecie, że opłacić się może garniecie do siebie.

Otóż nie!
ź-men (42 punktów)
(zablokowany)
SIe ma
Jest tu może ten kozi parch moderator?

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365