Racjonalista - Strona głównaDo treści
J. Kaczyński ignoruje Ruch Palikota

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-10-2011 18:58Alpha Phoenicis (4607 punktów)J. Kaczyński ignoruje Ruch Palikota
Ocena 13 na 13
www.wprost(*)wicie-ignorowac-Ruch-Palikota/

Cytat:
Tego rodzaju formacje polityczne w parlamencie nie powinny istnieć, my nie chcemy mieć z tą formacją nic wspólnego, będzie ona przez nas całkowicie ignorowana - zapowiedział Kaczyński. Jak ocenił, "w historii różnych państw zdarzają się momenty trudne, zdarzają się błędy, to był wielki błąd części naszego społeczeństwa".


Kochani rodacy w ilości kilku milionów, wspierający Ruch Palikota - pan Kaczyński stwierdził właśnie, że leje na nas sikiem równym z powodu tego, że nasze głosy różnią się od "jedynej słusznej Prawdy, Prawa oraz Sprawiedliwości".

Wg mnie ignorowanie trzeciej siły w sejmie nie jest zbyt mądre, a twierdzenie, że popełniamy jakiś niewybaczalny błąd - jest błędem
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Jak Ty śmiesz się nie zgadzać z piątym wieszczem narodowym?

Swoją drogą, takie ignorowanie tylko na zdrowie wszystkim wyjdzie. Z tym że nie wierzę, by PiS był w stanie ignorować tych "sodomitów". Bo jak, kiedy będą wspólnie zasiadać w sejmowych ławach?

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
12-10-2011 22:42 
 Ocena 7 na 7
webmaster (moderator)
>Z tym że nie wierzę, by PiS był w stanie ignorować tych "sodomitów". Bo jak, kiedy będą wspólnie zasiadać w sejmowych ławach?
Długo Palikota nie ignorował: serwisy.ga(*)obecnosci-krzyza-w-sejmie.html
perun (8610 punktów)

>Kochani rodacy w ilości kilku milionów, wspierający Ruch Palikota - pan Kaczyński stwierdził
>właśnie, że leje na nas sikiem równym z powodu tego, że nasze głosy różnią się od "jedynej słusznej
>Prawdy, Prawa oraz Sprawiedliwości".
Eeee przywykłem. Kiedyś zdarzyło mi się z głupoty zagłosować na niejakiego Kwaśniewskiego. Póżniej ten pan nazwał mnie jako antyklerykała chorym. Od tamtej pory leje na to gdy jakiś polityk leje na mnie
>Wg mnie ignorowanie trzeciej siły w sejmie nie jest zbyt mądre, a twierdzenie, że popełniamy jakiś
>niewybaczalny błąd - jest błędem
Dlatego, że ten pan popełnia same błędy przegrał 6 wybory z rzędu
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Wg mnie ignorowanie trzeciej siły w sejmie nie jest zbyt mądre, a twierdzenie, że popełniamy jakiś
>niewybaczalny błąd - jest błędem
Wg mnie w tej sytuacji potrzebny jest


pogromca Bestii


www.youtub(*)?v=8ycCV57VM6c&feature=related
Selanos (12869 punktów)
Oj tam, oj tam. Dla Kaczyńskiego partnerem do rozmów nie jest prezydent RP Komorowski, przez jakiś czas ignorował TVN, a SLD nazywał postkomuną, zmienił nastawienie dopiero wtedy, kiedy coś od nich potrzebował. PO to dla Kaczyńskiego zagrożenie dla demokracji.

Jarosław Kaczyński sam zamyka siebie i swoją partię w gettcie i tworzy sytuację w której mamy PiS przeciwko wszystkim, albo wszyscy przeciwko PiSowi. Szkoda, że w naszym kraju największą partię opozycyjną stać tylko na coś takiego.
immune.ltd (1783 punktów)
tak naprawdę to obawiają się Palikota i stąd ta nagonka włącznie z mediami. Nie twierdzę, że RPP to cudowny eliksir, ale dla mnie to zwiastun czegoś nowego, a chciałbym, żeby rzeczywiście ten wiatr odnowy i wolnomyślicielstwa się rozwinął i na trwałe wpisał się do parlamentu. Lubiłem te żarty na temat Kaczorków wraz ze świtą i obnażanie ich prawdziwego oblicza, liczę na ciąg dalszy. Purytańskie i nobliwe media będą się dwoić i troić jakby tu sprawy przeinaczyć, ale na nic ich wysiłki, wieje wiatr odnowy, wieje .....
romaro (25211 punktów)
Pamiętam jak prezes mówił, że z samoobroną nic wspólnego nie chce mieć, jak było każdy widział.
Problemem Prezesa jest krótkowzroczność.
Był okres kiedy wodza kochano, lub nie lubiano. Dzisiaj garstka tylko kocha, większość nie lubi, ale coraz więcej jest takich, którzy go olewają.
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>my nie chcemy mieć z tą
>formacją nic wspólnego, będzie ona przez nas całkowicie ignorowana - zapowiedział Kaczyński.
Zwołują na jutro konferencję w sprawie krzyża w Sejmie, którego zdjęcie postuluje Palikot, znaczy się nie całkowicie tą formację ignorują. Jeszcze się na dobre nie zaczęło, a ten pan jakieś deklaracje składa. Ciekawym kiedy odszczeka tą ignorancję.


www.youtub(*)?v=8ycCV57VM6c&feature=related
12-10-2011 21:07 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>tą formację
>tą ignorancję
tę formację
tę ignorancję



Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>
Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)

Nie mogę edytować. Pierdyknij minusa, ku pamięci.


www.youtub(*)?v=8ycCV57VM6c&feature=related
12-10-2011 22:35 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>tą formację

>tą ignorancję

>tę formację

>tę ignorancję

Ale już chyba się tą (tę) mniej poprawną formę dopuszcza i Miodek by szat nie rozdzierał o to.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
12-10-2011 22:41 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Ale już chyba się tą (tę) mniej poprawną formę dopuszcza
Dopuszczają ją ci, którzy ją stosują.
(Miodek)



Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Kaczyński chce ignorować, Niesiołowski proponuje izolować i pieprzy androny jak za czasów ZChN.


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
Sarif (2786 punktów)
>Kochani rodacy w ilości kilku milionów, wspierający Ruch Palikota - pan Kaczyński stwierdził
>właśnie, że leje na nas sikiem równym z powodu tego, że nasze głosy różnią się od "jedynej słusznej
>Prawdy, Prawa oraz Sprawiedliwości".
>Wg mnie ignorowanie trzeciej siły w sejmie nie jest zbyt mądre, a twierdzenie, że popełniamy jakiś
>niewybaczalny błąd - jest błędem

Mniejsza z Pisem bo ich reakcja była wiadoma jak wynik z 2+2 , ale teraz trzeba szykować się do wojny bo środowiska katolickie już szykują się do krucjaty przeciwko wszystkim innym na czele z krzyżowcem Terlikowskim , aby walczyć w Polsce za demokrację oraz tolerancję. Oni chyba sami nie widzą kontrastu pomiędzy tym co chcą a tym o czym mówią.

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
12-10-2011 22:44 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>środowiska katolickie już szykują się do krucjaty
Katotalibom gul skacze!


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
rysiek (4593 punktów)
>środowiska katolickie już szykują się do krucjaty

"Wypowiadamy Januszowi Palikotowi totalną wojnę na śmierć i życie!" (red. nacz. Konserwatyzm.pl Adam Wielomski)
Jak ktoś powiedział: i śmieszno i straszno.
Konowal (6291 punktów)
>>środowiska katolickie już szykują się do krucjaty
>Katotalibom gul skacze!
>
Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)


No cóż Palikot ma szansę zrobić jedną wielką rzecz - obudzić i skonsolidować środowiska katolickie


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> w ilości kilku milionów, wspierający Ruch Palikota
Na RP głosowało ok 1400 tys. rodaków.
Mnie martwi co innego niż wypowiedź prezesa, a mianowicie tzw. media.
Już się zaczęła kampania oszczerstw i przeinaczeń oraz zwykłych kłamstw na temat Ruchu.
A media jak wiadomo są czwartą władzą, a polityka można jak muchę zabić gazetą.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
12-10-2011 22:48 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
A ponieważ merytorycznych argumentów brakuje, więc wobec parlamentarzystów z RP stosuje się ataki ad personam. Kompletna żenada.


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
Arturr (33 punktów)
>> w ilości kilku milionów, wspierający Ruch Palikota
>Na RP głosowało ok 1400 tys. rodaków.

Tak, natomiast osób wspierających Ruchu Palikota jest na pewno więcej niż tych, które zagłosowały na partię Janusza Palikota. Niektórzy oddali głos na PO ze strachu nad PiSem.

Nie warto się przejmować wypowiedziami Jarosław Kaczyński. Każdy go zna. Ci, którzy go nie cierpią, nigdy się do niego nie przekonają, więc jest niegroźny politycznie. Pomieszało mu się w głowie i myśli, że jest drugim Dmowskim. Choć nawet: bez obrazy dla Dmowskiego. Ci, którzy go kochają, kultywują, gloryfikują to... no do nich nie przemawiają żadne racjonalne argumenty.
13-10-2011 10:10 
 Ocena 2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>osób wspierających Ruchu Palikota jest na pewno więcej
Ale ja chrzanię takie wsparcie!!
Ja oddałam swój GŁOS na Janusza Palikota!
A mogłam powiedzieć, że będę się za Niego modliła a głos oddać na Tuska co przed księdzem nie klęka.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
13-10-2011 03:52
 Ocena 11 na 11
neurosurgery (2484 punktów)
>pan Kaczyński stwierdził właśnie, że leje na nas sikiem równym

   Ja natomiast zlewam go sikiem krzywym, gdyż odwracam głowę, gdy widzę jego facjatę. Jakieś izolacje, ignorowanie, jawne wojny, oszczerstwa - gdzie my kur** żyjemy?! 10% wyborców głosuje na RP i mówi się o nich jakby wszyscy byli niepoczytalni w czasie stawiania krzyżyka przy urnach. W ogóle dla Kaczyńskiego, jak ktoś już wspomniał, wszystko jest zagrożeniem. Kaczyński nawet nie gotuje, bo boi się, że gaz z Rosji w jego kuchence zawiera sztuczną, toksyczną mgłę. Cejrowski i Terlikowski także stają na głowie, żeby pokazać swoją ciemnotę. Mało im, ciągle im mało robienia z siebie kompletnych idiotów... Cejrowski niby tyle widział, a jego horyzonty są tak szerokie jak drzwi do kruchty...

Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
13-10-2011 11:47
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Cytat:
Tego rodzaju formacje polityczne w parlamencie nie powinny istnieć, my nie chcemy mieć z tą
>formacją nic wspólnego, będzie ona przez nas całkowicie ignorowana - zapowiedział Kaczyński. Jak
>ocenił, "w historii różnych państw zdarzają się momenty trudne, zdarzają się błędy, to był wielki
>błąd części naszego społeczeństwa
".


Aż prosi się, by Prezes rozwiązał to społeczeństwo i wybrał sobie inne...

Chociaż nie . Społeczeństwo przecież w ogólności nie jest Dobre:

Cytat:
- Rząd Platformy Obywatelskiej nie został wybrany przez naród, tylko przez społeczeństwo. I to jest zasadnicza różnica. Narodem jesteśmy my! Dla narodu suwerenność jest rzeczą najwyższą - tłumaczyła w poniedziałek w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej Zuzanna Kurtyka.


wyborcza.p(*)yka_nie_zostala_senatorem.html

i dalej:

Cytat:
Wdowa po byłym prezesie IPN, która kandydowała do Senatu z listy PiS i wybory przegrała, ogłosiła, że w nowym parlamencie by się nie odnalazła i współczuje kolegom, którzy się dostali: - Nie odnalazłabym się z posłami i senatorami, którzy głosowali, by nad katastrofą smoleńską rozciągnąć parasol milczenia. (...) Bóg czuwał nade mną.


Co ciekawe:

Cytat:
Zebrani nagrodzili ją brawami krzycząc: "Klich to hańba", "Wybory sfałszowane".


Z czego wnosić należy, że zdaniem Patriotów Boża Opatrzność przejawiać się może również jako fałszowanie wyborów przez POlszewickich Zaprzańców .

Eeeech... Norwid sam się w kieszeni otwiera:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem.
Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym.
Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym chrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród.
Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest!
Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentualnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...


List do Michaliny Dziekońskiej. Z 14 listopada 1862 roku, kurde...
Konowal (6291 punktów)
Naród czy społeczeństwo też się może pomylić.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
13-10-2011 16:15 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Naród czy społeczeństwo też się może pomylić.

Samo pojęcie pomylenia się zakłada, że gdzieś istnieje jakieś rozwiązanie właściwe, którego profani - skutkiem jakiegoś upośledzenia poznawczego - nie dostrzegają, dostępne jest ono jednak, ma się rozumieć, Wizjonerowi (przypominam dla jasności, że mowa jest o polityce, nie o czym innym), skoro ten pomyłkę innych wskazuje ; a tym Wizjonerem każdorazowo jestem ja (pod ja należy wpisać własne dane osobowe) .
15-10-2011 22:51 
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)
>>Naród czy społeczeństwo też się może pomylić.
>Samo pojęcie pomylenia się zakłada, że gdzieś istnieje jakieś rozwiązanie właściwe, którego profani - skutkiem jakiegoś upośledzenia poznawczego - nie dostrzegają, dostępne jest ono jednak, ma się rozumieć, Wizjonerowi (przypominam dla jasności, że mowa jest o polityce, nie o czym innym), skoro ten pomyłkę innych wskazuje ; a tym Wizjonerem każdorazowo jestem ja (pod ja należy wpisać własne dane osobowe) .
>
A co należy przyjmować wizje innych ??? Czy wogóle nie myśleć o przyszłości tylko jak Donek myśleć tu i teraz ?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
17-10-2011 11:02 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A co należy przyjmować wizje innych ???

Nie bardzo rozumiem sens tego pytania w kontekście tego, o czym pisałem, więc też od czapy odpowiem:
Widzisz, Konowal, jak powiada ks. Jacek Stryczek:
Cytat:
polityka to nie religia. Tu nie obowiązuje jedna prawda. Są różne punkty widzenia.


>Czy wogóle nie myśleć o przyszłości tylko jak Donek myśleć tu i teraz ?

Polityk - ani zresztą nikt - w dzisiejszych czasach nie jest w stanie przewidzieć stanu świata za 20 czy nawet 10 lat. Poza tym jego władza - w demokracji - uzależniona jest poparcia dzisiejszych wyborców a nie wyborców, jacy nadejdą kiedyś, kiedyś (może... ).
Konowal (6291 punktów)
>>A co należy przyjmować wizje innych ???
>Nie bardzo rozumiem sens tego pytania w kontekście tego, o czym pisałem, więc też od czapy odpowiem:
>Widzisz, Konowal, jak powiada ks. Jacek Stryczek:
>Cytat:
polityka to nie religia. Tu nie obowiązuje jedna prawda. Są różne punkty widzenia.


A szkoda, bo może by się nie trafiali dyktatorzy, którzy chcieli udowodnić że ich zasady nie obowiązują.

>>Czy wogóle nie myśleć o przyszłości tylko jak Donek myśleć tu i teraz ?
>Polityk - ani zresztą nikt - w dzisiejszych czasach nie jest w stanie przewidzieć stanu świata za 20 czy nawet 10 lat. Poza tym jego władza - w demokracji - uzależniona jest poparcia dzisiejszych wyborców a nie wyborców, jacy nadejdą kiedyś, kiedyś (może... ).
>
To jest właśnie "bul" naszych rządzących, że nie są przywódcami tylko czekają gdzie ich tłum poniesie.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
13-10-2011 19:45 
 Ocena 3 na 5
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Moim zdaniem SANEPID powinien przeprowadzić ogólnokrajową akcję kontroli składu kadzideł palonych w kościołach oraz wafelków konsumowanych tamże. Widać bowiem wyraźnie, że wyznawcy PiS-u bezustannie podlegają działaniu jakichś środków halucynogennych i otępiennych.

Pani Kurtyce należałoby wyjaśnić, że jeśli Bóg nad kimkolwiek czuwał podczas ostatnich wyborów, to nad tymi, którzy na nią nie głosowali.



Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
Konowal (6291 punktów)
>[color=#330000]Moim zdaniem SANEPID powinien przeprowadzić ogólnokrajową akcję kontroli ....
Jest szansa w końcu Sanepid na każdy rozkaz Donka jest .......

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365