Racjonalista - Strona głównaDo treści
błąd w fizyce kwantowej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
11-03-2022 14:54alsor (3283 punktów)błąd w fizyce kwantowej
Obecnie funkcjonuje przekonanie że ruchome atomy promieniują gamma razy mniejsze te kwanty, co ma być potwierdzeniem STW - dylatacji czasu.

Tylko że to jest akurat dokładnie odwrotnie:
ruchomy atom ma ewidentnie gamma razy większą energię:
E = mc^2 gamma

więc tak właśnie emituje: gamma razy większe częstości, a nie mniejsze.

Dlaczego wszyscy rejestrują mniej zamiast więcej gamma razy?

To jest trywialna sprawa:
pomiar dotyczy przypadku poprzecznego Dopplera,
bo tam dokładnie to widać.

S-----> v = wr, np. satelita w GPS na orbicie
|
|
|
Z -> tu odbieramy sygnały, to jest zdylatowane gamma razy

Tylko że to nie oprzeczny Doppler, niestety, lecz skośny - tak do tyłu

-------> v
../
./ -> tak to jest widziane z satelity
/ cosf' = -v/c

w tym przypadku Doppler wynosi: 1/g^2 = 1 - v^2/c^2

a ponieważ sam atom emituje gamma razy więcej, więc finalnie rejestrują:

g/g^2 = 1/g -> rzekomo zdylatowane gamma razy..

...
cosf = (v/c + cosf')/(1 + v/c cosf')

i dla cosf' = -v/c, otrzymujemy:
cosf = 0, czyli f = 90 -> kierunek prostopadły w ukł. spoczynkowym, np. ziemi.

...........

Zatem współczesna fizyka kwantowa jest kompletnie... wykolejona: gamma^2 razy.

A przy okazji udowodniłem, że ta masa-energia faktycznie rośnie z prędkością - eksperymentalnie!

Aha! Udowodniłem również - mimowolnie, że dylatacja czasu nie istnieje,
bo gdyby to była dylatacja czasu wtedy atomy faktycznie emitowałyby mniejsze częstości, a tu są jednak większe.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
romaro: Lafrenier rysuje jedynie Dopplera,
a ja mówię o energii i emisji atomów.

Atomy emitują gamma razy silniej, bo energia rośnie gamma razy - jasne to jest?...
czy mam pas zdjąć i wklepać ci to konkretniej?

Aha! Niech Lafrenier poprawi te swoje animacje,
bo musi tu uwzględnić tę faktyczną emisję atomu w ruchu - gamma razy +.
alsor (3283 punktów)
>Zatem współczesna fizyka kwantowa jest kompletnie... wykolejona: gamma^2 razy.
> A przy okazji udowodniłem, że ta masa-energia faktycznie rośnie z prędkością -
>eksperymentalnie!

>Aha! Udowodniłem również - mimowolnie, że dylatacja czasu nie istnieje,
>bo gdyby to była dylatacja czasu wtedy atomy faktycznie emitowałyby mniejsze częstości, a tu są jednak większe.

Zatem reasumując:

przygotujcie dwie trumny... a może i trzy!

www.youtube.com/watch?v=ff872IJB3hU

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365