Racjonalista - Strona głównaDo treści
Laserem po oczach - tylko w dużej skali

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
14-03-2022 00:41MaxGolonko3 (3459 punktów)Laserem po oczach - tylko w dużej skali
Ocena 1 na 1
Grafika:
cdn.mos.cm(*)net/YKuPJdY7yAvnkVrWQQQrXG.jpg

Kosmiczny Teleskop Hubble'a uchwycił laseropodobny dżet, który reprezentuje nagłą aktywność bardzo młodej gwiazdy.

Gwiazda dopiero zaczyna swoją ewolucję, a zdjęcie pokazuje strumień gazu poruszającego się z prędkością naddźwiękową.

Poświata pochodzi od dżetu zderzającego się z gazem i pyłem unoszącym się w rejnach obok gwiazdy.

Zjawisko ma też związek z pojęciem "obiekt Herbiga-Haro", a obszar jest zwany HH34.

www.space.(*)pe-laser-jet-infant-star-photo

Jeśli nawet przy tej gwieździe powstała już planeta to na Waszym miejscu (Kochane Panie i drodzy koledzy) nie martwiłbym się o to, że ten dżet (jet) trafi w jakieś organizmy, które tam żyją, bo zapewne na owej planecie nie jest to jeszcze etap ciekłej wody na powierzchni.

Raczej era upadków planetozymali.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Grafika:
>cdn.mos.cm(*)net/YKuPJdY7yAvnkVrWQQQrXG.jpg
>Kosmiczny Teleskop Hubble'a uchwycił laseropodobny dżet, który reprezentuje nagłą aktywność bardzo
>młodej gwiazdy.
>Gwiazda dopiero zaczyna swoją ewolucję, a zdjęcie pokazuje strumień gazu poruszającego się z
>prędkością naddźwiękową.
>Poświata pochodzi od dżetu zderzającego się z gazem i pyłem unoszącym się w rejnach obok gwiazdy.
>Zjawisko ma też związek z pojęciem "obiekt Herbiga-Haro", a obszar jest zwany HH34.
>www.space.(*)pe-laser-jet-infant-star-photo
>Jeśli nawet przy tej gwieździe powstała już planeta to na Waszym miejscu (Kochane Panie i drodzy
>koledzy) nie martwiłbym się o to, że ten dżet (jet) trafi w jakieś organizmy, które tam żyją, bo
>zapewne na owej planecie nie jest to jeszcze etap ciekłej wody na powierzchni.
>Raczej era upadków planetozymali.
>Siema

>
Nie żebym się martwił planetozymalami, ale zawsze to miło, że nie tylko w Polsce mamy problemy...
Rowerex (859 punktów)
>nie martwiłbym się o to, że ten dżet (jet) trafi w jakieś organizmy, które tam żyją

Jest jeszcze inna opcja: istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że rzeczone organizmy jednak mogły wynaleźć - a co za tym idzie mogą też wyznawać - religię lub nawet kilka religii. Niemniej, część z nich z równie niezerowym prawdopodobieństwem mogła pozostać ateistami.

Czy zatem dżet będzie wystarczająco selektywny, by się nie martwić, czy też z racji skażenia terenu przez choćby jednego religijnego wyznawcę, żadnego zmartwienia i tak nie będzie?

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365