Racjonalista - Strona głównaDo treści
wypełnij kropki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-04-2024 15:49okragly (21676 punktów)wypełnij kropki
Ocena -1 na 1
modlitwa racjonalistów
***** nasza, Ty zawsze przy nas stój
rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź nam zawsze do pomocy
broń nas od wszystkiego złego* i doprowadź do raju naszego

*) złem jest np. antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolność, własność)

cechą modlitwy, że w niej nie ma narcystycznego, śmierć i cierpienie niosącego JA, tylko budująca wspólnotę, MY

być czy mieć? taka jest róznica pomiędzy nami libkami a rajanami
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>*) złem jest np. antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolność, własność)
Już mówię czemu błądzisz.. Jesteś indywidualny (niepowtarzalny,jednostkowy), wolny (nikt tobą nie steruje) i własny (masz też na własność wszystko co chcesz i potrzebujesz).
Powiedz co wolisz "zły" kibel we własnym mieszkaniu czy wspólny wychodek z sąsiadami.
-Swoją kuchnię w swojej chacie czy komunałkę do spółki z innymi lokatorami.
Długo można by wymieniać..
Szybko by Ci wywietrzał ten komunizm z głowy i umysłu gdybyś musiał żyć według nie indywidualnych, nie wolnych i nie własnych zasad.
Raj nie polega na uwspólnotowieniu wszystkiego lecz na wyzbyciu się chciwości, samolubstwa i wszystkiego tego co egoizm podpowiada.
Raj to stan umysłu a nie stan posiadania. Bądź indywidualny, wolny i własny czyli niepowtarzalny,
od komunizmu wszyscy uciekają, komunizmu nikt nie chce.
Ów porządany stan umysłu osiągają właśnie mistrzowie duchowego rozwoju.
10-04-2024 11:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>*) złem jest np. antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolność, własność)
>Już mówię czemu błądzisz.. Jesteś indywidualny (niepowtarzalny,jednostkowy), wolny (nikt tobą nie steruje) i własny (masz też na własność wszystko co chcesz i potrzebujesz).
urodziłbyś się w Rosji, byłbyś Rosjaninem i walczył z Ukraińcami, urodziłbyś się na Ukrainie, byś był Ukraińcem i zabijał Rosjan, wychowałbyś się ze stadem psów, byłbyś psem (mentalnie) szczekałbyś do księżyca, spał skulony w kąciku, jadł surowe mięso, chodził na 4 konczynach

liberalizm mówi, to Twoja wina, że jesteś alkoholikiem, cukrzykiem, debilem, że mało zarabiasz, dzieki temu kulczyki zarabiają 1 000 000zł/godz, dzieki liberalizmowi patoelity mogą istniec, a my jesteśmy tylko produktem spolecznym. Mamy złego boga dlatego jestesmy glupi, mamy patoelity, dlatego wymieramy.

>Powiedz co wolisz "zły" kibel we własnym mieszkaniu czy wspólny wychodek z sąsiadami.
nie powinno sie kalac własnego gniazda, wspólny kibel na zewnątrz byłby b dobry, tak było w raju

>-Swoją kuchnię w swojej chacie czy komunałkę do spółki z innymi lokatorami.
wspólną, codziennie ktoś inny gotuje, podobaja mi sie żydowskie kibuce

>Szybko by Ci wywietrzał ten komunizm z głowy i umysłu gdybyś musiał żyć według nie indywidualnych, nie wolnych i nie własnych zasad.
zasady mamy systemowe, a on chce bysmy byli libkami niedorozwojkami, latwiej takich zniewolić i sterowac

>od komunizmu wszyscy uciekają, komunizmu nikt nie chce.
nie mial szans w spokoju sie rozwijac, ledwo powstał zaraz dopiero co powstala Polska na niego napadła (wyprawa na Kijów), później usazyd poprzez wyscig zbrojen wykonczyl ZSRR ogromnie osłabiony po 2wś

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie chcesz być wolny, mieć własności i być indywidualną jednostką to wyjedź sobie do Korei Północnej. Będziesz miał swoją izbę mieszkalną, ze sraczykiem na korytarzu i kuchnią do spółki z sąsiadami, poustalacie sobie dyżury kto, kiedy i za co odpowiada. Jak będziesz chciał skorzystać z ustępu to sobie poczekasz w kolejce aż inni skorzystają a potem w tym smrodzie, zaduchu papierosowym z własną rolką papieru przy sobie usiądziesz na obszczanej klapie i zrobisz swoje.
-Liberalizm mówi wolność jest najważniejsza, i jak ktoś chce się upodlić zostając pijakiem, ćpunem albo chorowitą kaliką to jego problem.
Nikt nikomu do pyska narkotyków nie wciska, wódki na siłę nie wlewa, ani nie zabrania różnorodnej zdrowej diety bogatej w witaminy i minerały - każdy to sam wybiera.
Resztę problemów powoduje chciwość a nie kapitalizm. Komunizm nie rozwiązuje żadnych problemów za to tworzy tysiące kolejnych.
>nie miał szans się w spokoju rozwijać..
Chyba się nie wypróżniłeś dobrze.. co TY pierniczysz ? Korea Północna też uważa, ze wszystkie problemy w ich kraju spowodowane są przez "imperialistyczne stany zjednoczone", a nie pojeba z rodu Kim'ów który trzyma cały kraj za mordę a sam żre tak, że w żadne ciuchy się już nie mieści.
-Powinieneś się poddać lobotomii, byłbyś szczęśliwy i przestałbyś promować zbrodniczy system komunizmu.
Dziś też nie brakuje neo-komunistów (jak Ty), którzy bredzą:zrezygnujmy z własności na rzecz większej dostępności..no tak ja kupię a reszta będzie tego używać.
I ubierają te swoje poronione postulaty rodem z leninowskiej broszurki w nowo politmowę:coliwing, coworking, cohousing itp.pierdoły zakamuflowane angielszczyzną komunały.
10-04-2024 17:15 
 0 na 2
Thoter (6650 punktów)

>-Liberalizm mówi wolność jest najważniejsza,

co to znowu za bzdury??

basnictvi.(*)9/16/pulapki-liberalizmu-1969/

Najbardziej niepokojącą kwestią dla liberałów jest kwestia przemocy. Początkową reakcją liberała na przemoc jest próba przekonania ciemiężonych, że przemoc i agresja są nieodpowiednią taktyką, że przemoc nie zadziała, że nigdy nie można nią niczego osiągnąć. Europejczycy wzięli Amerykę siłą i poprzez przemoc ustanowili najpotężniejsze państwo na świecie. Poprzez przemoc podtrzymują pozycję najpotężniejszego państwa na świecie. To absurdalne, kiedy ktoś mówi, że przemocą nie da się niczego osiągnąć.
Obecnie potęga jest definiowana przez ilość przemocy, którą dana jednostka jest w stanie przekazać swojemu wrogowi - tak decyduje się o tym, jak potężne jest dane państwo; potęga nie jest definiowana przez liczbę osób w danym państwie, nie opiera się na ilości zasobów naturalnych, które można znaleźć w danym kraju, nie opiera się na dobrej woli przywódców, czy większości społeczeństwa.
Gdy mowa o potężnym państwie, mówi się dokładnie o ilości przemocy, jaką ten kraj jest w stanie spiętrzyć przeciw swojemu wrogowi. Musimy mieć co do tego jasność. Rosja jest potężnym krajem, nie dlatego, że jest tak wiele milionów Rosjan, ale dlatego, że Rosja ma ogromną siłę atomową, ogromne zasoby atomowej energii, która oczywiście jest przemocą. Ameryka może wyzwolić z siebie nieskończoną ilość przemocy i to jedyny sposób, w jaki uważa się Amerykę za potężną.


Liberalizm mówi: wolno mordować i okradać słabszych.
10-04-2024 19:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>-Liberalizm mówi wolność jest najważniejsza,
>co to znowu za bzdury??
>Liberalizm mówi: wolno mordować i okradać słabszych.
kraj miłujący pokój- anglousazydzi opanowali 80% pow globu, ciągle gdzieś kogoś mordują, a np. określenie republiki bananowe wzieło się z okradania przez nich biednych krajów z siły i surowców

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>co to znowu za bzdury??
Masz na myśli swoją wypowiedź ?
Bo ja miałem to:

Nie łącz liberalizmu z "Koalicją Obywatelską" tuska i jemu podobnych lewaków.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365