Racjonalista - Strona głównaDo treści
historia jest zafałszowana przez humanistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
13-04-2024 11:52okragly (21676 punktów)historia jest zafałszowana przez humanistów
historia jest zafałszowana przez humanistów, dlatego naukami społecznymi powinny zająć się matematycy, fizycy, chemicy, biolodzy, inżynierowie
humaniści (w tym ekonomiści z naszym geniuszem na czele) do łopaty, większy będzie pożytek
świat jest fizyczny, kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan i znienawidzimy anglo/usa/zyda, prawdziwych wrogów narodu

do liceum Platona, jeśli ktoś nie znał fizyki, matematyki, nie był wpuszczany, bo to sa maciarewicze czy inne libki niedorozwojki
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6844 punktów)
>świat jest fizyczny, kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan i znienawidzimy anglo/usa/zyda, prawdziwych wrogów narodu
Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
13-04-2024 14:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>świat jest fizyczny, kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan i znienawidzimy anglo/usa/zyda, prawdziwych wrogów
>Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?
oni nas nigdy nie napadli, nawet rozbiory to była prośba -ówczesnych patoelit polski- by zrobili u nas porządek, tzn zlikwidowali liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
13-04-2024 15:14 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>świat jest fizyczny, kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan i znienawidzimy anglo/usa/zyda, prawdziwych wrogów
>>Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?
>oni nas nigdy nie napadli,

Stefan Batory by ci onuco coś innego powiedzial o tamtych czasach

W Schwanenburgu, który nie poddał się na pierwsze wezwanie, Rosjanie dokonali rzezi cywilnej ludności miasta. Kobiety gwałcono, mężczyzn ćwiartowano i rozrywano końmi, wbijano na pal[potrzebny przypis]. Do połowy września armia Iwana IV zajęła 27 zamków. W rękach polskich pozostała jedynie Ryga[6]. Działania moskiewskie potępił Sejm Rzeszy w Ratyzbonie[

To nie ubeckie czasy pachołków z Moskwy że historia to tabu.

Zwłaszcza dziś w dniu ofiar Katynia, onuco jak dumnie o sobie piszesz. A o Polakach że są psami.tfu

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
quick (6844 punktów)
>>Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?
>oni nas nigdy nie napadli...
Co to jest?
pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polskę
pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1577%E2%80%931582)
Tzw. Wojna pskowska lata 1577-1582.

Wiem, że masz specyficzne podejście do spraw międzynarodowych, ale wysilił byś mózgownicę i wyciągnął wnioski z faktu, że z nikim tak często żeśmy nie wojowali. Też jestem zdania, że należy z nimi rozmawiać, dogadać się co do naszego regionu, ale nie zapominam o zagrożeniu, dlatego popieram zbrojenia, uważam, iż należy jednocześnie rozmawiać i się zbroić by odstraszać.
Potrzebna jest polityka wielowektorowa.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)

>Potrzebna jest polityka wielowektorowa.
>

Tobie jest potrzebny dobry lekarz. Nie zajmuj się czymś o czym nie masz pojęcia.
Google i youtube to za mało żeby zabierać głos.
Co mają Rosjanie wspólnego z ZSRR ??
Ilu Rosjan wymordowali Żydzi podczas realizacji tworzenia ZSRR i w trakcie jego trwania ??
Jaką masz wizję w temacie "wyzwalania" Polski ?
Pierwszy raz, jak nas wyzwolił amerykański Żyd Bernard Baruch, minęło dwadzieścia lat i Polak z amerykańskiej i brytyjskiej broni strzelał do sąsiada z zachodu.
Drugi raz, jak nas Żydzi amerykańscy wyzwolili operacją QRHELPFUL, minęło dwadzieścia i Polska jest zaangażowana w wojny z sąsiadami ze wschodu i znowu w łapach trzyma broń Żydów amerykańskich i Brytyjczyków.
Sąsiedzi zamknęli polski ochlos do klatki, bo Polska nie ma elit, które byłby w stanie rządzić Polską i prowadzić interesy z sąsiadami.
Sprzedajni "wielcy" Polacy sprzedali nas najpierw Brytyjczykom do proxy war z komunizmem Żydów niemieckich a potem z Niemcami. Teraz znowu sprzedajni "wielcy" Polacy, z Żydami i żydowskimi zięciami, sprzedali nas do proxy war Żydom amerykańskim.
W tym roku z naszego budżetu ma trafić 150 mld złotych do żydowskich fabryk wojen w USA.
"Wielcy" Polacy nigdy nie zasiedli do stołu z sąsiadami i nigdy nie pertraktowali.
Poza komunistami, wszyscy "wielcy" Polacy pchali nas do wojny.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Co mają Rosjanie wspólnego z ZSRR ?
Tyle samo co naziści z niemcami.
I tak jak niemców nie najechali "naziści z kosmosu" tak rosjan nie okupowali komuniści z "mat-planety" bo oni sami go stworzyli swoim uczestnictwem w wielkiej rewolucji.
Głupi ulegający złym wpływom ludzie są wszędzie i dlatego powszechna jest negatywna selekcja, która eliminuje wszystkich tych wartościowych ludzi którzy mogliby owym trendom zagrozić.
Gdyby pospolity człowiek wbrew populizmowi *okrągłego* był: /indywidualny, wolny i własny/ czyli rozumujący autonomicznie a nie stadnie, to nikt by złym wpływom nie ulegał a eliminował je.
Wtedy populację kształtowałaby selekcja pozytywna promując wartościowych ludzi.
quick (6844 punktów)
>>Potrzebna jest polityka wielowektorowa.
>>
>Tobie jest potrzebny dobry lekarz. Nie zajmuj się czymś o czym nie masz pojęcia.
>Google i youtube to za mało żeby zabierać głos.
>Co mają Rosjanie wspólnego z ZSRR ??
>Ilu Rosjan wymordowali Żydzi podczas realizacji tworzenia ZSRR i w trakcie jego trwania ??
>Jaką masz wizję w temacie "wyzwalania" Polski ?
>Pierwszy raz, jak nas wyzwolił amerykański Żyd Bernard Baruch, minęło dwadzieścia lat i Polak z amerykańskiej i brytyjskiej broni strzelał do sąsiada z zachodu.
>Drugi raz, jak nas Żydzi amerykańscy wyzwolili operacją QRHELPFUL, minęło dwadzieścia i Polska jest zaangażowana w wojny z sąsiadami ze wschodu i znowu w łapach trzyma broń Żydów amerykańskich i Brytyjczyków.
>Sąsiedzi zamknęli polski ochlos do klatki, bo Polska nie ma elit, które byłby w stanie rządzić Polską i prowadzić interesy z sąsiadami.
>Sprzedajni "wielcy" Polacy sprzedali nas najpierw Brytyjczykom do proxy war z komunizmem Żydów niemieckich a potem z Niemcami. Teraz znowu sprzedajni "wielcy" Polacy, z Żydami i żydowskimi zięciami, sprzedali nas do proxy war Żydom amerykańskim.
>W tym roku z naszego budżetu ma trafić 150 mld złotych do żydowskich fabryk wojen w USA.
>"Wielcy" Polacy nigdy nie zasiedli do stołu z sąsiadami i nigdy nie pertraktowali.
>Poza komunistami, wszyscy "wielcy" Polacy pchali nas do wojny.


Generalnie to kumasz się z kimś by mieć z tego korzyść. Ty polską politykę obrażasz bo Ci sojusznicy nie pasują. Jakie korzyści były dla Polski z bycia satelitą ZSRR? Jak żyło się Polsce? Jakie korzyści uzyskała Polska pod parasolem NATO i UE? Innym zarzucasz wstawioną nienawiść, a sam ziejesz nienawiścią do zachodu, i do każdego z nas, który uznaje nasze w nim członkostwo za dobro. Gdzie by dziś była Polska, gdyby nie NATO? UE? Odpowiesz na moje pytania to wtedy ja odpowiem na Twoje. I przypominam, co z niemieckim imperializmem? Co to jest;

pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
Stosowane m. in. jako pojęcie historyczne[1], opisujące program polityczny określający cel wojenny Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej eksploatację przez Niemcy, aneksję terytoriów zamieszkanych w większości przez nieniemiecką ludność autochtoniczną oraz stopniową germanizację miejscowych ludów.

pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum
niemieckie określenie wyrażające przekonanie że Niemcy są przeludnione, że Niemcom brakuje niezbędnej do życia przestrzeni, co jakoby usprawiedliwiać miało terytorialną ekspansję[1].
Termin pojawił się w XIX w. (zwł. po 1870 r. w publicystyce uzasadniającej roszczenia terytorialne); Friedrich Ratzel wprowadził go do geografii politycznej, Karl Haushofer z uczniami nadali mu podstawowe znaczenie w geopolityce; szeroki rozgłos zyskał po 1926 r. dzięki powieści Hansa Grimma Volk ohne Raum (Naród bez przestrzeni).
Projekty i pierwsze programy osadnictwa Niemców na wschodzie kosztem wypędzeń rodzimej populacji rozpoczęto w Niemczech już podczas I wojny światowej (np. koncepcja Mitteleuropa). Później z idei Lebensraum naziści wywiedli jako cel zdobycie dla Rzeszy terenów po Ural, gdzie po zwycięskiej wojnie miano osiedlić ludzi "krwi czysto nordyckiej"
.

Ty będziesz w kółko pisał, że to pomysł żydów amerykańskich. Ignorujesz fakty historyczne bo Ci do Twojej teorii nie pasyja.

To nie jest tak, że ja się ze wszystkim co teraz zgadzam. Dlatego piszę o potrzebie przejścia na politykę wielowektorowa. Musimy stworzyć sobie alternatywę.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
14-04-2024 10:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?
>>oni nas nigdy nie napadli...
>Co to jest?
>pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polskę
jest podobna do dzisiejszej wojny z Ukrainą, wtedy odbierali ziemie ruskie, tam polacy to 10% tzw pany, wojsko, urzednicy, profesorowie. My tam byliśmy kolonizatorami

>pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1577%E2%80%931582)
>Tzw. Wojna pskowska lata 1577-1582.
nasze parcie było zawsze na kolonizacje dzikich stepów, nigdy nie parliśmy na zachód ani południe ani północ, stąd te wojny

> wyciągnął wnioski z faktu, że z nikim tak często żeśmy nie wojowali.
właśnie MY parliśmy na wschód,
może dlatego że byli innej wiary (prawostronni) my lewostronni

>Też jestem zdania, że należy z nimi rozmawiać, dogadać się co do naszego regionu, ale nie zapominam o zagrożeniu, dlatego popieram zbrojenia, uważam, iż należy jednocześnie rozmawiać i się zbroić by odstraszać.
rosjanie nas nigdy nie napadli, dziś jesteśmy napadnięci przez usazyda, nic bez jego zgody nie możemy zrobic we własnym kraju (dzisiaj okupacja się wyraza inaczej niż 100 lat temu). Cała nasza myślosfera jest sterowana przez usazyda, jego są banki, przedsiębiorstwa, pola. Jesteśmy okupywani przez usazyda.


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
.
>rosjanie nas nigdy nie napadli, dziś jesteśmy napadnięci przez usazyda, nic bez jego zgody nie możemy zrobic we własnym kraju (dzisiaj okupacja się wyraza inaczej niż 100 lat temu). Cała nasza myślosfera jest sterowana przez usazyda, jego są banki, przedsiębiorstwa, pola. Jesteśmy okupywani przez usazyda.


nie ruska onuco.


Polscy oficerowie, jako przedstawiciele elity intelektualnej i państwowej, byli mordowani już w pierwszych godzinach po sowieckiej agresji z 17 września. 

I kula w głowę za obronę Polski.

....Będąc wrogo nastawionym do władzy sowieckiej i partii komunistycznej, 20 września 1939 r. jako porucznik byłego Wojska Polskiego, w momencie wkroczenia pierwszego radzieckiego czołgu do Grodna, zorganizował z zamiarem przejęcia władzy uzbrojoną grupę spośród oficerów, żołnierzy byłego Wojska Polskiego i studentów, w ilości 50 osób do walki przeciwko władzy radzieckiej i Armii Czerwonej"


Która ty lajzo nazywasz patoelita i uzyczylbys swojego karabinu do roztrzelnia

>ich obowiązkiem było walczyć, o wolność Polski, a oni nie wystrzelili nawet 1 naboju
>należał im się sąd wojenny, i rozstrzelanie z mojego karabinu

Nie lajzo. Tobie należy się kop w dupę i wypad z tego forum za propagowanie nienawiści do Polaków i obrona zbrodniarzy wojennych

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
14-04-2024 14:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>nie ruska onuco.
>Polscy oficerowie, jako przedstawiciele elity intelektualnej i państwowej,
a kto ich zrobił "elitami"?
pochodzenie!
byli panami z urodzenia i niemiłosiernie gnębili autochtonów (chłopów nie nazywali polakami, tylko niewolnikami)

>byli mordowani już w pierwszych godzinach po sowieckiej agresji z 17 września.
poczytaj jak Niemcy, najbardziej cywilizowany naród świata pozbywali się naszej "elity", ruscy brali z nich przyklad

 
>Która ty lajzo nazywasz patoelita i uzyczylbys swojego karabinu do roztrzelnia
zdradzili, poddali się komunistom których tak nienawidzili
a rzad z marszalkami, generałami, pułkownikami, który non stop na ustach miał HONOR, BÓG, OJCZYZNA, spierdolił
szkoda że ich bolszewicy nie schwytali


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>>nie ruska onuco.
>>Polscy oficerowie, jako przedstawiciele elity intelektualnej i państwowej,
>a kto ich zrobił "elitami"?
>pochodzenie!
>byli panami z urodzenia i niemiłosiernie gnębili autochtonów (chłopów nie nazywali polakami, tylko niewolnikami)
>>byli mordowani już w pierwszych godzinach po sowieckiej agresji z 17 września.
>poczytaj jak Niemcy, najbardziej cywilizowany naród świata pozbywali się naszej "elity", ruscy brali z nich przyklad
> 


Ruska onuco o zbrodniach Niemców wie każdy

O zbrodniach na Polakach Rosjanie ukrywali prawdę przez lata za co szło się do więzienia.

To dziś można o tym mówić. Niemcy pajacu się nie wypierają obozów.

Ty bronisz zbrodniarzy i wydajesz wyrok s.ierci na Polaków

>>Która ty lajzo nazywasz patoelita i uzyczylbys swojego karabinu do roztrzelnia
>zdradzili, poddali się komunistom których tak nienawidzili
>a rzad z marszalkami, generałami, pułkownikami, który non stop na ustach miał HONOR, BÓG, OJCZYZNA, spierdolił
>szkoda że ich bolszewicy nie schwytali

Tych którzy postawili się twoim idolom zabito.

Wiesz lajzo kim byli ci ludzie ? To w większości rezerwa.
A.wiec oni zajmowali się czymś innym

Te jabnae zwierzęta wybiły mi ludzi inteligentnych którzy rozwijali kraj a nie jak Ruskie zagłodziły Ukraińców.

Ty jesteś chory z nienawiści do Polaków.

Tak jak te zwierzęta które czuły że Polacy są zagrożeniem więc trzeba ich zabić.
Qrwa branknie mi zaraz miejsca na twoje obrzydliwie słowa.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
quick (6844 punktów)
>>>>Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?
>>>oni nas nigdy nie napadli...
>>Co to jest?
>>pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polskę
>jest podobna do dzisiejszej wojny z Ukrainą, wtedy odbierali ziemie ruskie, tam polacy to 10% tzw pany, wojsko, urzednicy, profesorowie. My tam byliśmy kolonizatorami
Napadnieto nas, rozumiesz ten fakt?

>>pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1577%E2%80%931582)
>>Tzw. Wojna pskowska lata 1577-1582.
>nasze parcie było zawsze na kolonizacje dzikich stepów, nigdy nie parliśmy na zachód ani południe ani północ, stąd te wojny
A co z kierunkiem rosyjskiej ekspansji? Oni idą na zachód.

>> wyciągnął wnioski z faktu, że z nikim tak często żeśmy nie wojowali.
>właśnie MY parliśmy na wschód,
>może dlatego że byli innej wiary (prawostronni) my lewostronni
Jak juz Ci wyzej pisalem, rozni nas pomost baltycko-czarnomorski, o niego rywalizujemy.

>>Też jestem zdania, że należy z nimi rozmawiać, dogadać się co do naszego regionu, ale nie zapominam o zagrożeniu, dlatego popieram zbrojenia, uważam, iż należy jednocześnie rozmawiać i się zbroić by odstraszać.
>rosjanie nas nigdy nie napadli, dziś jesteśmy napadnięci przez usazyda, nic bez jego zgody nie możemy zrobic we własnym kraju (dzisiaj okupacja się wyraza inaczej niż 100 lat temu). Cała nasza myślosfera jest sterowana przez usazyda, jego są banki, przedsiębiorstwa, pola. Jesteśmy okupywani przez usazyda.
Twoja percepcja twoja sprawa. Nie obrażaj nas za to, iż wybieramy sojusz z kimś kogo akurat TY nie trawisz. Uznaj, iż większość z nas tego właśnie chce, życia zachodniego.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
14-04-2024 15:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>oni nas nigdy nie napadli...
>>>Co to jest?
>>>pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polskę
>>jest podobna do dzisiejszej wojny z Ukrainą, wtedy odbierali ziemie ruskie, tam polacy to 10% tzw pany, wojsko, urzednicy, profesorowie. My tam byliśmy kolonizatorami
>Napadnieto nas, rozumiesz ten fakt?
na Krymie 90% mieszkanców to Rosjanie,
Rosjanie napadli na Rosjan
tak tez było w 39r, rusini napadli na rusinów

>>>pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_(1577%E2%80%931582)
>>>Tzw. Wojna pskowska lata 1577-1582.
>>nasze parcie było zawsze na kolonizacje dzikich stepów, nigdy nie parliśmy na zachód ani południe ani północ, stąd te wojny
>A co z kierunkiem rosyjskiej ekspansji? Oni idą na zachód.
kiedy my ich o to poprosimy, podobno tak było z rozbiorami

>>>Też jestem zdania, że należy z nimi rozmawiać, dogadać się co do naszego regionu, ale nie zapominam o zagrożeniu, dlatego popieram zbrojenia, uważam, iż należy jednocześnie rozmawiać i się zbroić by odstraszać.
>>rosjanie nas nigdy nie napadli, dziś jesteśmy napadnięci przez usazyda, nic bez jego zgody nie możemy zrobic we własnym kraju (dzisiaj okupacja się wyraza inaczej niż 100 lat temu). Cała nasza myślosfera jest sterowana przez usazyda, jego są banki, przedsiębiorstwa, pola. Jesteśmy okupywani przez usazyda.
>Twoja percepcja twoja sprawa. Nie obrażaj nas za to, iż wybieramy sojusz z kimś kogo akurat TY nie trawisz. Uznaj, iż większość z nas tego właśnie chce, życia zachodniego.
nie obrażam, staram się wytłumaczyć że patrzymy na swiecidełka, usazyd to doskonale rozumie i nam je daje, jesteśmy spełnieni
ale nie będziemy istnieć, wymieramy, usazyd to fałszywa ideologia, to świecidełka, wypróbowane na Indianach
dobrze że Rosjanie, Białorusini im nie ulegli

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
14-04-2024 19:06 
 Ocena 1 na 1
quick (6844 punktów)
>>Napadnieto nas, rozumiesz ten fakt?
>na Krymie 90% mieszkanców to Rosjanie,
>Rosjanie napadli na Rosjan
>tak tez było w 39r, rusini napadli na rusinów
Na jakie państwo 17 Września 1939 roku napadło ZSRR?

>>A co z kierunkiem rosyjskiej ekspansji? Oni idą na zachód.
>kiedy my ich o to poprosimy, podobno tak było z rozbiorami
Nie bądź naiwny. Chcesz zaprzeczyć istnieniu rosyjskiego imperializmu?

>>Twoja percepcja twoja sprawa. Nie obrażaj nas za to, iż wybieramy sojusz z kimś kogo akurat TY nie trawisz. Uznaj, iż większość z nas tego właśnie chce, życia zachodniego.
>nie obrażam, staram się wytłumaczyć że patrzymy na swiecidełka, usazyd to doskonale rozumie i nam je daje, jesteśmy spełnieni
>ale nie będziemy istnieć, wymieramy, usazyd to fałszywa ideologia, to świecidełka, wypróbowane na Indianach
>dobrze że Rosjanie, Białorusini im nie ulegli
Nie widzisz zadnego zysku z sojuszu z USA? A bezpieczenstwo? Kto bylby naszym strategicznym gwarantem gdyby nie USA i Wielka Brytania?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
14-04-2024 10:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>świat jest fizyczny, kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan i znienawidzimy anglo/usa/zyda, prawdziwych wrogów narodu
>Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?
wiem że najbardziej nas zniszczył najazd szwedzki a my przed Szwedami chodzimy na kleczkach, na ruskich patrzymy z wyższością
czym kto nas bardziej zniszczył tym go bardziej szanujemy (Szwedzi Niemcy)
to wina tzw humanistów, "myślą" emocjami które są naszym wrogiem, czym kto bardziej podobny do nas (rusek, białorusin, ukrainiec) tym go bardziej nielubimy, bo bardzo nielubimy swoich cech narodowych
ja lubie siebie dlatego kocham rusków, bialorusinow, bo są "mną" ale tego tzw humaniści nie są w stanie pojąć


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie.. mylisz się.
Szanujemy ich nie za to że nas napadali, lecz za postęp gospodarczo cywilizacyjny.
Ruscy nie mają się czym pochwalić bo oni niszczyli samych siebie mordując i prześladując tych, którzy do budowania owego postępu mieli predyspozycje i zdolności, a co więcej jako naród imperialny (!) gnębili, poniżali i negatywnie selekcjonowali inne nacje będące republikami radzieckimi.
Polaków mordowano w Miednoje, Katyniu, Smoleńsku i Ostaszkowie, tępiąc nasze elity by stworzyć naród pro-sowiecki nie zdolny do stawienia oporu ruskiemu imperializmowi.
Podobnie było z innymi nacjami, masowo przesiedlanymi (by tworzyć wewnętrzne napięcia), zsyłanymi do łagrów i gułagów, których były setki na terenie ZSRR.
Przymusowa kolektwywizacja, represje polityczne itd. itp. - za co więc mamy szanować ruskich ???
-Bajka o Lechu/Czechu i Rusie to tylko bajka dla naiwnych dzieci.. a doświadczenie pokazuje, że z takimi "braćmi" najlepiej wychodzi się na zdjęciu.
Zapomniałeś już o 10 kwietnia 2010 r. gdzie jest wrak Tupolewa, co zrobiono z ciałami ofiar - jak je potraktowano ??
O 17 września 1939 r. też nie pamiętasz ?
-Co się działo i wciąż dzieje na granicy polsko-białoruskiej ?
Jakie jest stanowisko czeskiego rządu wobec polskiej kopalni Turów i z kim czesi trzymają ? Z nami słowianami czy z niemcami ?
Ludzie zawsze dzielą się na mądrych i głupich - a ci na niedoinformowanych lub zindoktrynowanych
Problem w tym że mądrych jest zawsze niepomiernie mniej.
. Oto głos rosjan.
www.youtube.com/watch?v=_HrYIsZ3tr4
14-04-2024 14:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Nie.. mylisz się.
>Szanujemy ich nie za to że nas napadali, lecz za postęp gospodarczo cywilizacyjny.
gdyby historykami byli fizycy wiedzieliby, że postep wynika z geografii a nie wolnej woli, fizycy, chemicy, biolodzy, wiedzą że jej niema

>Ruscy nie mają się czym pochwalić
mają zasług więcej niż Polacy, to car zniósł niewolnictwo mojego pra, pra dziadka od swego pana polaka, za co został zamordowany przez pana szlachcica, któremu to sie nie podobalo. Patoelity zawsze będa gnębić tutejszych

>-Co się działo i wciąż dzieje na granicy polsko-białoruskiej ?
nasze patoelity podzegane przez usazyda chcialy na Białorusi wywołac majdan , jak na Ukrainie, nie udało nam się podżegać do wojny domowej na białorusi, dlatego mamy białoruski rząd na uchodźstwie
jak Rosja wygra z Ukrainą będziemy mieli Ukrainski rząd na uchodźstwie.
czemu chcemy żeby na całym świecie rządził usazyd?


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>.
>czemu chcemy żeby na całym świecie rządził usazyd?

Spytaj się ruska onuco pomordowanych Polaków czemu.

Tych na których ty onuco byś wydal wyrok smierci .

>należał im się sąd wojenny, i rozstrzelanie z mojego karabinu

Zbrodniarze katyńscy dokonlai dzieła. Okrągły gloryfikuje Rosjan a szydzi z Polaków.

Nazywa psami i patolelita. Tak ruska propaganda działa w Polsce.

Ludzie którzy postawili się ZSRR okrągły daje pod sąd i skazuje na roztrzelnie.
POLAKOW.


Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
14-04-2024 14:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>.
>>czemu chcemy żeby na całym świecie rządził usazyd?
>Spytaj się ruska onuco pomordowanych Polaków czemu.
najwiecej szkody naszemu krajowi wyrządził Szwed
dzieki rosjanom po 2 wś zyskaliśmy idealne granice, czystość etniczną, najlepszy rozwój w historii

>>należał im się sąd wojenny, i rozstrzelanie z mojego karabinu
>Zbrodniarze katyńscy dokonlai dzieła. Okrągły gloryfikuje Rosjan a szydzi z Polaków.
jesteśmy słabym narodem, dopiero jak zaopiekował sie nami ZSRR a dziś UE mamy się lepiej
bo nasze elity są patoelitami

>Nazywa psami i patolelita. Tak ruska propaganda działa w Polsce.
jaka ruska propaganda? gdzie? kiedy? co?
wszedzie w myślosferze widze slowa usazyda

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
14-04-2024 15:29 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> dlatego mamy białoruski rząd na uchodźstwie
>jak Rosja wygra z Ukrainą będziemy mieli Ukrainski rząd na uchodźstwie.
>

Nas jak przed wojną, oblazły: obce agentury, sprzedajne polskie szuje i jacyś Żydzi, że też powinniśmy mieć polski rząd na uchodźstwie.
Za nim nas rozkradną do reszty i użyją do wojny, powinniśmy ogłosić światu, że nie będziemy spłacać tego, w co te bandy nas zadłużyły.
Trezba powołać kompetentną komisję, która będzie obliczać koszty używania nas do proxy war.
Jak się to skończy, zsumować nasze straty wynikłe podczas poprzedniej proxy war z obecnymi kosztami i wystawić rachunek bandytom.
quick (6844 punktów)
>>Wiesz ile było wojen polsko rosyjskich?
>wiem że najbardziej nas zniszczył najazd szwedzki a my przed Szwedami chodzimy na kleczkach, na ruskich patrzymy z wyższością
>czym kto nas bardziej zniszczył tym go bardziej szanujemy (Szwedzi Niemcy)
>to wina tzw humanistów, "myślą" emocjami które są naszym wrogiem, czym kto bardziej podobny do nas (rusek, białorusin, ukrainiec) tym go bardziej nielubimy, bo bardzo nielubimy swoich cech narodowych
>ja lubie siebie dlatego kocham rusków, bialorusinow, bo są "mną" ale tego tzw humaniści nie są w stanie pojąć
Jacy humaniści? Ty po prostu wypierasz fakty. To jest proste, z ruskimi mamy najwięcej rozbieżności interesów. Chodzi o kontrolę pomostu baltycko-czarnomorskiego. Powtarzam, ja jestem za dyplomatycznym podziałem obowiązków co do tego obszaru. Możemy się dogadać. Tylko trzeba przełamać opór.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
14-04-2024 15:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> najbardziej nas zniszczył najazd szwedzki a my przed Szwedami chodzimy na kleczkach Czym kto nas bardziej zniszczył tym go bardziej szanujemy (Szwedzi Niemcy)
>>to wina tzw humanistów, "myślą" emocjami które są naszym wrogiem, czym kto bardziej podobny do nas (rusek, białorusin, ukrainiec) tym go bardziej nielubimy, bo bardzo nielubimy swoich cech narodowych
>>ja lubie siebie dlatego kocham rusków, bialorusinow, bo są "mną" ale tego tzw humaniści nie są w stanie pojąć
>Jacy humaniści?
humaniści piszą fałszywymi emocjami? to iracjonalna miłość naszych patoelit, szlachty do INDYWIDUALIZMU, WOLNOŚCI, WŁASNOŚCI? to zachowanie antyludzkie, musimy wymrzeć, bo nikt glupszej ideologi nie wymyslił, nie wdrożył, niż nasze patoelity

>To jest proste, z ruskimi mamy najwięcej rozbieżności interesów.
jakie?

>Chodzi o kontrolę pomostu baltycko-czarnomorskiego.
kontrola pomostu jest w interesie usazyda (jesteśmy jego psami), nie chce by Chiny połączyły się z Europą a my jego psy warujemy, nie pozwolimy.
A jaki jest nasz rodaków (nie psów usazyda) interes? zrobić kolej, Chiny- Rosja-Polska-UE

>Powtarzam, ja jestem za dyplomatycznym podziałem obowiązków co do tego obszaru. Możemy się dogadać. Tylko trzeba przełamać opór.
opór mają tylko nasze patoelity, psy usazyda


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
quick (6844 punktów)
>>Jacy humaniści?
>humaniści piszą fałszywymi emocjami? to iracjonalna miłość naszych patoelit, szlachty do INDYWIDUALIZMU, WOLNOŚCI, WŁASNOŚCI? to zachowanie antyludzkie, musimy wymrzeć, bo nikt glupszej ideologi nie wymyslił, nie wdrożył, niż nasze patoelity
Jaki naród takie elity. Nie podzielam Twojego pesymizmu co do naszych reprezentantów. Polska to konserwatywny kraj, mimo, iż do władzy dochodzą liberałowie.

>>To jest proste, z ruskimi mamy najwięcej rozbieżności interesów.
>jakie?
Ukraina, Białoruś, państwa bałtyckie, energetyka, cyber, instalacje wojskowe, etc...

>>Chodzi o kontrolę pomostu baltycko-czarnomorskiego.
>kontrola pomostu jest w interesie usazyda (jesteśmy jego psami),
O ten pomost chodzi od czasów, w których USA jeszcze nie było.

>nie chce by Chiny połączyły się z Europą a my jego psy warujemy, nie pozwolimy.
Skomunikowanie się Chin z Europą postępuje, powoli, ale jednak. Chiński projekt pasa i szlaku w żółwim tempie się urzeczywistnia. My tego nie jesteśmy wstanie zatrzymać, nawet z USA. Jedyną opcją mocarstw morskich jest wywołanie wojny i zniszczenie infrasktruktury lądowej w Azji. Musimy kalkulować, bo taka wojna może się skończyć zwycięstwem mocarstw kontynentalnych. Wtedy, przy braku alternatywy, będziemy zdani na łaskę Rosji. Jeśli się z nimi nie dogadamy za wczasu, staniemy przed widmem upadku podmiotowości. Chyba, że mocarstwa morskie wygrają taką wojnę. Wtedy los naszego regionu będzie m.in w naszych rękach.

> A jaki jest nasz rodaków (nie psów usazyda) interes? zrobić kolej, Chiny- Rosja-Polska-UE
Zgoda. Musisz wiedzieć, iż u nas jest stronnictwo kontynentalne, które optuje za taka osią. Co prawda wojna na Ukrainie marginalizuje głos kontynentalistow, ale i ona musi się kiedyś zakończyć, wtedy odzyskają oni swoją pozycję. Oni już próby takiej polityki podejmowali za pierwszych rządów PO-PSL.

>>Powtarzam, ja jestem za dyplomatycznym podziałem obowiązków co do tego obszaru. Możemy się dogadać. Tylko trzeba przełamać opór.
>opór mają tylko nasze patoelity, psy usazyda
Opór jest strukturalny. Jak wyżej, chodzi o krzyżowanie się na naszych terenach wpływów mocarstw morskich i lądowych.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
14-04-2024 20:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Jacy humaniści?
>>humaniści piszą fałszywymi emocjami? to iracjonalna miłość naszych patoelit, szlachty do INDYWIDUALIZMU, WOLNOŚCI, WŁASNOŚCI? to zachowanie antyludzkie, musimy wymrzeć, bo nikt glupszej ideologi nie wymyslił, nie wdrożył, niż nasze patoelity
>Jaki naród takie elity. Nie podzielam Twojego pesymizmu co do naszych reprezentantów. Polska to konserwatywny kraj, mimo, iż do władzy dochodzą liberałowie.
konserwatyści i liberałowie wyznają tego samego boha; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ

>>>To jest proste, z ruskimi mamy najwięcej rozbieżności interesów.
>>jakie?
>Ukraina, Białoruś, państwa bałtyckie, energetyka, cyber, instalacje wojskowe, etc...
Rosja chce by te kraje pozostały "buforowe"
czemu usazyd, MY, czy te państwa, tego nie chcą? przecież to mogą być dla nich same korzyści

>>>Chodzi o kontrolę pomostu baltycko-czarnomorskiego.
>>kontrola pomostu jest w interesie usazyda (jesteśmy jego psami),
>O ten pomost chodzi od czasów, w których USA jeszcze nie było.
tego nie słyszałem, dziś wiem, że kto go kontroluje, kontroluje handel Chiny-UE, potencjalnie najważniejszy szlak handlowy, ogromne pieniądze (nowy jedwabny szlak)
wiem że na tym traci usazyd

>>nie chce by Chiny połączyły się z Europą a my jego psy warujemy, nie pozwolimy.
>Skomunikowanie się Chin z Europą postępuje, powoli, ale jednak. Chiński projekt pasa i szlaku w żółwim tempie się urzeczywistnia. My tego nie jesteśmy wstanie zatrzymać, nawet z USA. Jedyną opcją mocarstw morskich jest wywołanie wojny i zniszczenie infrasktruktury lądowej w Azji. Musimy kalkulować, bo taka wojna może się skończyć zwycięstwem mocarstw kontynentalnych. Wtedy, przy braku alternatywy, będziemy zdani na łaskę Rosji. Jeśli się z nimi nie dogadamy za wczasu, staniemy przed widmem upadku podmiotowości. Chyba, że mocarstwa morskie wygrają taką wojnę. Wtedy los naszego regionu będzie m.in w naszych rękach.

>Opór jest strukturalny. Jak wyżej, chodzi o krzyżowanie się na naszych terenach wpływów mocarstw morskich i lądowych.

jesteś bardziej humanistą czy nauk ścisłych/ technicznych? to w związku z tematem wątku


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
quick (6844 punktów)
>konserwatyści i liberałowie wyznają tego samego boha; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
Chodzi Ci o kapitalizm. Co złego jest w handlu? Ludzie handlują od zawsze. To, że mocarstwa instrumentalizuja system ekonomiczny, nie zanczy, iż jest on zły. Piszesz o komunie. Co było w sklepach za komuny, a co jest teraz?

>>>>To jest proste, z ruskimi mamy najwięcej rozbieżności interesów.
>>>jakie?
>>Ukraina, Białoruś, państwa bałtyckie, energetyka, cyber, instalacje wojskowe, etc...
>Rosja chce by te kraje pozostały "buforowe"
>czemu usazyd, MY, czy te państwa, tego nie chcą? przecież to mogą być dla nich same korzyści
Dletego jestem za tym, by się podzielić odpowiedzialnością za ten region.

>>O ten pomost chodzi od czasów, w których USA jeszcze nie było.
>tego nie słyszałem, dziś wiem, że kto go kontroluje, kontroluje handel Chiny-UE, potencjalnie najważniejszy szlak handlowy, ogromne pieniądze (nowy jedwabny szlak)
>wiem że na tym traci usazyd
USA będą stratne jak pas i szlak będzie w pełni funkcjonował, to prawda. Dlatego w obliczu jego realizacji przez Chiny, istnieje kilka scenariuszy rozwoju sytuacji. Jeśli chodzi o pomost to Chiny mogą go ominąć. Natomiast jest on punktem, w którym krzyżuje się to co polskie i zachodnie z tym co rosyjskie. Stąd konflikt. Można się dogadać, tylko trzbe grać na kilku fortepianach.

>jesteś bardziej humanistą czy nauk ścisłych/ technicznych? to w związku z tematem wątku
Humanista, i geografia-polityka, geopolityka-geostrategia.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
16-04-2024 09:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>konserwatyści i liberałowie wyznają tego samego boha; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
>Chodzi Ci o kapitalizm.
tak

>Co złego jest w handlu? Ludzie handlują od zawsze.
w raju też się wymienialiśmy wiedzą, produktami

>To, że mocarstwa instrumentalizuja system ekonomiczny, nie zanczy, iż jest on zły.
mocarstwa sa złe, ekonomizacja zycia jest zła (np ekonomicznie nie oplaca się plodzic dzieci, a to jest podstawowe zadanie kazdego stworzenia, nie ma nic ważniejszego, stąd cierpienie)

>Piszesz o komunie. Co było w sklepach za komuny, a co jest teraz?
tak sie stalo, jak agent usazyda, wstrzymał polskę, ruszył strajk (generalny).
w Chinach jest komuna (zdławili strajk studentów na placu czerwonym), mają w sklepach więcej i taniej niż my, np auta są za 33% naszej ceny, dlatego UE wprowadzi cła zaporowe


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>>To, że mocarstwa instrumentalizuja system ekonomiczny, nie zanczy, iż jest on zły.

>mocarstwa sa złe, ekonomizacja zycia jest zła

Scholza, który przybył do Chin, przywitał jedynie z wiceburmistrz Chongqing. Podczas gdy Putin zawsze jest witany przez Xi. Wynika z tego z tego, że Chińczycy uważają Scholza za postać drugoplanową, nie mającą nic do powiedzenia. Scholz może jedynie prosić komunistów chińskich o łaskę. Gdyby Bronsteinowi udało się stworzyć komunistyczną potęgę europejską, dzisiaj Żydzi amerykańscy prosiliby nas o łaskę Żydów niemieckich.
Żydzi niemieccy zdobyli rosyjską bazę surowcową. Zostali pokonani przy wytyczaniu trasy dostawy rosyjskich surowców do Niemiec. Niemcy parli na Wschód teraz Wschód prze do nich.
Sto lat temu gen. Hans von Seeckt powiedział, że to nie ma znaczenia, czy Niemcy zdobędą Rosję czy Rosja zdobędzie Niemcy.
quick (6844 punktów)
>>>konserwatyści i liberałowie wyznają tego samego boha; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
>>Chodzi Ci o kapitalizm.
>tak
Weź życie pierwotne, czy tam nie było własności? Indywidualizmy? Wolności? Np. wtedy gdy ktoś polował samotnie, łup był jego i jego rodziny (własność).

>>Co złego jest w handlu? Ludzie handlują od zawsze.
>w raju też się wymienialiśmy wiedzą, produktami
To jest kapitalizm. Tobie chodzi o jego zinstrumentalizowaną formę, która jest wyzyskiem.

>>To, że mocarstwa instrumentalizuja system ekonomiczny, nie zanczy, iż jest on zły.
>mocarstwa sa złe, ekonomizacja zycia jest zła (np ekonomicznie nie oplaca się plodzic dzieci, a to jest podstawowe zadanie kazdego stworzenia, nie ma nic ważniejszego, stąd cierpienie)
A co z systemem emerytalnym? Przecież jest on oparty o każde kolejne pokolenie.

>>Piszesz o komunie. Co było w sklepach za komuny, a co jest teraz?
>tak sie stalo, jak agent usazyda, wstrzymał polskę, ruszył strajk (generalny).
>w Chinach jest komuna (zdławili strajk studentów na placu czerwonym), mają w sklepach więcej i taniej niż my, np auta są za 33% naszej ceny, dlatego UE wprowadzi cła zaporowe
Chiny to nie hybryda? Zanim w PRL-u zaczął skutecznie działać czynnik zachodni, była głęboka komuna, co wtedy było na sklepowych półkach? A co jest teraz?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
16-04-2024 11:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>konserwatyści i liberałowie wyznają tego samego boha; INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
>>>Chodzi Ci o kapitalizm.
>>tak
>Weź życie pierwotne, czy tam nie było własności?
nie było

>Indywidualizmy?
nie było

>Wolności?
nie było

>Np. wtedy gdy ktoś polował samotnie, łup był jego i jego rodziny (własność).
samotnie nie polowano, ale nawet jeśli, przypadkiem, wtedy oddawał zdobycz komunie, nie mógł się nacieszyć, że służy komunie że mu odbierało apetyt. Emocje nie pozwalały mu jeść, taki był szczęśliwy, to dzisiaj dla nas libkow niedorozwojkow nie do pojęcia

>>>Co złego jest w handlu? Ludzie handlują od zawsze.
>>w raju też się wymienialiśmy wiedzą, produktami
>To jest kapitalizm.
wymiana to tak jak wymieniacie się na świeta podarkami, to nasz naturalny odruch z raju

>>>To, że mocarstwa instrumentalizuja system ekonomiczny, nie zanczy, iż jest on zły.
>>mocarstwa sa złe, ekonomizacja zycia jest zła (np ekonomicznie nie oplaca się plodzic dzieci, a to jest podstawowe zadanie kazdego stworzenia, nie ma nic ważniejszego, stąd cierpienie)
>A co z systemem emerytalnym? Przecież jest on oparty o każde kolejne pokolenie.
w raju nie było systemu emerytalnego, ktoś kto nie miał siły żyć odchodził i umierał (z miłości do komuny, jak ten mysliwy)

>>>Piszesz o komunie. Co było w sklepach za komuny, a co jest teraz?
>>tak sie stalo, jak agent usazyda, wstrzymał polskę, ruszył strajk (generalny).
>>w Chinach jest komuna (zdławili strajk studentów na placu czerwonym), mają w sklepach więcej i taniej niż my, np auta są za 33% naszej ceny, dlatego UE wprowadzi cła zaporowe
>Chiny to nie hybryda?
a Niemcy to nie hybryda?

Chiny mają jedną partie, jej struktury w kazdym zakładzie pracy, nie maja własności prywatnej ziemi, za kradzież własności wspólnej w stylu kulczyka kara smierci (haslo liberalow w latach 90 to; pierwszy milion trzeba ukrasc, kulczykowi weszło to w krew, że inaczej nie umial życ)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
quick (6844 punktów)
>>Np. wtedy gdy ktoś polował samotnie, łup był jego i jego rodziny (własność).
>samotnie nie polowano, ale nawet jeśli, przypadkiem, wtedy oddawał zdobycz komunie, nie mógł się nacieszyć, że służy komunie że mu odbierało apetyt. Emocje nie pozwalały mu jeść, taki był szczęśliwy, to dzisiaj dla nas libkow niedorozwojkow nie do pojęcia
Wg Ciebie pierwotny nie robił nic dla siebie?

>>Chiny to nie hybryda?
>a Niemcy to nie hybryda?
Nie wiem, ja pytam o Chiny.

>Chiny mają jedną partie, jej struktury w kazdym zakładzie pracy, nie maja własności prywatnej ziemi, za kradzież własności wspólnej w stylu kulczyka kara smierci (haslo liberalow w latach 90 to; pierwszy milion trzeba ukrasc, kulczykowi weszło to w krew, że inaczej nie umial życ)
Tak, ale gospodarka działa na zasadach wolnego rynku, Deng Xiaoping. System rządów natomiast jest wynikiem chińskiej specyfiki kulturowej. Tam pomnik Konfucjusza stoi naprzeciwko portretu Mao. Dość wymowne. Moim zdaniem my Europejczycy za mało znamy Chiny. Chiny i Rosja to inna mentalność. U nich górę bierze azjatycki pierwiastek. Mają inną percepcję strategiczną. Widać to na przykładzie wojny na Ukrainie. Azjatycka dzikość, bezwzględność, kolektywizm. Uważam, iż Polska powinna podpiąć się pod pas i szlak. Skomunikowanie kontynentalne Azji z Europą wcale nie musi dla Polski oznaczać tego, co oznacza to dla mocarstw morskich. Co oczywiście nie oznacza rozbratu z sojusznikami, jakimi są Wielka Brytania i USA. Węgry prowadzą skuteczną politykę wielowektorową, czemu nam miałoby się nie udać?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
16-04-2024 17:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Np. wtedy gdy ktoś polował samotnie, łup był jego i jego rodziny (własność).
>>samotnie nie polowano, ale nawet jeśli, przypadkiem, wtedy oddawał zdobycz komunie, nie mógł się nacieszyć, że służy komunie że mu odbierało apetyt. Emocje nie pozwalały mu jeść, taki był szczęśliwy, to dzisiaj dla nas libkow niedorozwojkow nie do pojęcia
>Wg Ciebie pierwotny nie robił nic dla siebie?
nie znali słowa JA, podobnie w Chinach jeszcze 50 lat temu
małe dziecko też nie rozumię słowa JA, chce być w komunie z matką, bliskimi, musimy go nauczyć JA

>>>Chiny to nie hybryda?
>>a Niemcy to nie hybryda?
>Nie wiem, ja pytam o Chiny.
nie ma czystego systemu komunistycznego ani kapitalistycznego (Korwin)

>>Chiny mają jedną partie, jej struktury w kazdym zakładzie pracy, nie maja własności prywatnej ziemi, za kradzież własności wspólnej w stylu kulczyka kara smierci (haslo liberalow w latach 90 to; pierwszy milion trzeba ukrasc, kulczykowi weszło to w krew, że inaczej nie umial życ)
>Tak, ale gospodarka działa na zasadach wolnego rynku,
u nas też tak było w PRL-u

>my Europejczycy za mało znamy Chiny. Chiny i Rosja to inna mentalność.
i te nasze wymądrzanie się, wywyższanie, odbieranie im godności, mówienie co mają robić, żeby należeć do ludzi

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
quick (6844 punktów)
>>my Europejczycy za mało znamy Chiny. Chiny i Rosja to inna mentalność.
>i te nasze wymądrzanie się, wywyższanie, odbieranie im godności, mówienie co mają robić, żeby należeć do ludzi
W każdym narodzie są moralizatorzy, czym się przejmujesz? Pamiętaj, z ruskimi trzeba rozmawiać z pozycji siły. Inaczej zginiesz. Tu należy wygasić emocje, wyciszyć sumienie, trzeba być zimny jak stal, by osiągnąć korzyść polityczną. Mamy tego deficyt, dlatego tak trudno nam o kompromis z silnym (Niemcy, Rosja).
Trzeba przeto być lisem, by wiedzieć, co sidła, i lwem, by postrach budzić u wilków.

Trzeba zgłębiać co chińskie, by wiedzieć co trzeba. Oni nie rozumują stylem zachodnim, amerykańskim, uniwersalistycznie. Oni myślą sinocentrycznie, np. tzw. system trybutarny.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Od nauk społecznych są socjolodzy a nie inni.
Gadasz jak typowy komunista leninowski.
Świat nie jest "fizyczny" lecz psychiczny kształtowany emocjami i dlatego mamy wojny, konflikty, wyzysk, zbrodnie itd. itp. etc.
Gdybyśmy jako gatunek kierowali się racjonalnością czyli logiką -powyższe nigdy nie miałyby miejsca, ponieważ jak wiadomo: zgoda buduje a niezgoda rujnuje.
Historia zaś powinna być jedynie zapisem pouczającym jak należy i nie należy postępować, wtedy ludzkość by ewoluowała cywilizacyjnie i psychicznie.
A że jesteśmy gatunkiem tak łatwo ulegającym afektowi to mamy to co mamy.
Kiedy w końcu zrozumiesz (i cała reszta ludzkości też), że ludzie nie dzielą się na swoich, obcych, ruskich, czechów czy niemców - a poprostu na mądrych i głupich.
Mądrych trzeba wspierać a głupich ganić.
Nie potrzebujemy nauczania historii w stylu: ile żon miał Mieszko I i z jakiego rodu..-
kogo to obchodzi ?? Albo jak przebiegała w bitwa pod grunwaldem.?. 600 lat minęło !
Najważniesze by szkołę opuszczały mądrzy uczniowie a nie napakowani nikomu nie potrzebną pseudowiedzą o tym co tam kiedyś było.
A historię najnowszą fałszują ideolodzy niemieccy, którzy będąc na usługach budowniczych "Nowego Super Państwa Europejskiego" starają się rozmyć odpowiedzialność Niemiec za zbrodnie I i II wojny światowej.
13-04-2024 15:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Świat nie jest "fizyczny" lecz psychiczny
wypije sobie i jestem inny (chemia/fizyka mózgu)

>Gdybyśmy jako gatunek kierowali się racjonalnością czyli logiką
tak było w raju, byliśmy zwierzętami

>Historia zaś powinna być jedynie zapisem pouczającym jak należy i nie należy postępować,
historie piszą zwycięzcy tzn anglo/ usa/ żyd
np w izraelu mordują 12 dzieci na godzinę i nikt nie protestuje a jak Rosja zabije przez pomyłkę 1 dzieciaka na miesiąc to wszyscy wiemy z gazet usazyda (innych nie mamy)

>Kiedy w końcu zrozumiesz (i cała reszta ludzkości też), że ludzie nie dzielą się na swoich, obcych, ruskich, czechów czy niemców - a poprostu na mądrych i głupich.
niestety, w raju byli swoi i obcy, takie mamy geny
dlatego ja wolę Rosjanina niż usazyda (z genów)

>Mądrych trzeba wspierać a głupich ganić.
nie ma głupich, jest tylko głupia wspólnota a że my są libki dla których najważniejszy jest INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, to jesteśmy głupi, na zyczenie usazyda, naszego pana
patrz rys


>Najważniesze by szkołę opuszczały mądrzy uczniowie
naszym bogiem powinna byc fizyka (determinizm)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>historie piszą zwycięzcy tzn anglo/ usa/ żyd
>

Historię XX w., którą się ogłupia świat, a nas w szczególności, napisali Żydzi w USA a kierował tym siostrzeniec Freuda, Edward Bernays.
Dlaczego nie obchodzimy rocznicy wymordowania 111 tysięcy Polaków, ludobójstwa dokonanego przez żydowskie NKWD na podstawie tajnego rozkazu żydowskiego zięcia Jeżowa nr 00485 ??
Dlaczego przed Niemcami ukrywa się fakt wymordowania 42 tysięcy Niemców, przez to samo żydowskie NKWD, tajny rozkaz 00439 ??
W 1937 r. żydowskie NKWD wymordowało 390 tysięcy Rosjan. Tajny rozkaz żydowskiego zięcia Jeżowa nr 00447.
Żydowskie kierownictwo NKWD, na Łubiance, zostało w latach 1936-37 zostało wymordowane przez Żydów. Drudzy pod względem liczebności Gruzini nie byli mordowali i przeszli nowego żydowskiego NKWD pod zmienionym zarządem. Władimir Diekanozow został rozstrzelany w czasie drugiego rozstrzeliwania świadków 1952-53. Szefa Żyda Jagodę zastąpiono żydowskim zięciem Jeżowem. Potem obu Żydzi rozstrzelali. Żydów, rezydentów NKWD rozstrzelano. Żydów kierujących propagandą komunistyczną w ZSRR rozstrzelano. Komunistów, którzy przybyli do ZSRR rozstrzelano.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

el.wikiped(*)CE’Îľ_ΝĎ"Îľ

Od 1 października 1936 do 1 listopada 1938 żydowskie NKWD aresztowało 1 565 041 osób.
Rumuni aresztowani 8292 osoby, skazani na smierć 5439.
Łotysze aresztowani 21300 rozstrzelano 16 575
Estończycy aresztowani 9735 rozstrzelano 7998
Finowie aresztowani 11066 rozstrzelano 9078
Irańczycy aresztowani 13297 rozstrzelani 2046
Afgańczycy aresztowani 1557 rozstrzelani 366
Grecy rozstrzelani 22000

Żydowskie NKWD wymordowało 2,5 mln Rosjan.

Polaków w Katyniu też wymordowało żydowskie NKWD a celem tego mordowania było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej. Po wymordowaniu kadr oficerskich ACz przez żydowską bandę, którą kierował Żyd Lew Zacharowicz Mechlis i zamordowaniu Żyda Iona Jakira, który je szkolił, przystąpiono do przygotowań do napaści na Niemców. Od 1938 r. ZSRR przeszedł pod kierownictwo Żydów amerykańskich i Brytyjczyków.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Gdybyśmy obchodzili rocznice ku czci pomordowanych to oprócz martyrologii na nic innego by w kalendarzu miejsca nie wystarczyło.
A święta (od świętowania) powinny być zawsze pozytywne, jak rocznica zakończenia wojny a nie jej rozpoczęcia.
I dlaczego wciąż wiele dokumentów np. Brytyjskich z czasów wojny jest nadal utajnione z możliwością przedłużenia tej tajności o dowolny okres ?
Wygląda na to że wiemy tyle ile "musimy".
13-04-2024 18:29 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> wiele dokumentów np. Brytyjskich z czasów wojny jest nadal utajnione z możliwością przedłużenia >tej tajności o dowolny okres ?
>Wygląda na to że wiemy tyle ile "musimy".

Brytyjczycy mieli nad oddać, po pięćdziesięciu latach, teczkę z zawartością, którą miał przy sobie gen. Sikorski przed śmiercią w ich bazie wojskowej.
W teczce jest oferta, którą nam złożyli Niemcy, a w niej to, co od nich uzyskamy, jak się do nich przyłączymy. Była to już trzecia oferta i na wszystkie nie daliśmy odpowiedzi.
Brytyjska agentura w Niemczech i w ZSRR jest rozpracowana ale się jej nie ujawnia.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Sami jesteśmy w stanie rozszyfrować kto kolaborował z Brytyjczykami.
Ci co kolaborowali z Brytyjczykami i Żydami amerykańskimi są odpowiedzialni za naszą tragedię.
farmer (22440 punktów)
>historia jest zafałszowana ..., kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan



"Tajemnica czaszki z Katynia". Reportaż Anny Sekudewicz [SŁUCHAJ W SOBOTĘ O GODZ. 17.05]

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

Tych których ty nazwałeś patoelitami. Nie zbrodniarzy którzy wydali rozkaz strzelania w tył głowy a Polakom ale Polaków oplułes.


Dziś jest dzień ruskiej propagandy która historię fałszowała przez tyle lat.

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
13-04-2024 14:39 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>historia jest zafałszowana ..., kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan
>13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tych których ty nazwałeś patoelitami. Nie zbrodniarzy którzy wydali rozkaz strzelania w tył głowy a Polakom ale Polaków oplułes.
humanista (prezydent Polski, historyk mówił, że nasi lotnicy potrafią latac na drzwiach od stodoły, typowy libek niedorozwojek, pies usazyda) Normalny znający prawa fizyki murarz tak by nie szczekał, tak potrafi tylko zakłamany pies usazyda

Pozbądźmy się libków niedorozwojków np historyka tuska, dla niego INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚC jest bogiem, on nie zna zalezności w przyrodzie, że np w raju był komunizm, wspólnota, współpraca
podobnie morawiecki, następny historyk libek
historia, ekonomia, to nauka usazyda dla nas, niewolników


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
13-04-2024 14:56 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>historia jest zafałszowana ..., kiedy to zrozumiemy pokochamy Rosjan
>>13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tych których ty nazwałeś patoelitami. Nie zbrodniarzy którzy wydali rozkaz strzelania w tył głowy a Polakom ale Polaków oplułes.
> humanista (prezydent Polski, historyk mówił,

Ale nie strzelał Polakom w tył głowy jak mordercy w Katyniu.

Dziś dzień ofiar Katynia dzień który to upamiętnia ruska onuco.

Wysłuchaj audycji. Dowiesz się trochę o historii Polski.

Historii której nie mozna było nawet szeptać. Bo grozilo więzienie.

Ty łajzo ofiary tamtych czasów nazywasz patoelitami. Nie ich oprawców nie tych co rozkazy wydali eksterminacji ale na Polaków plujesz.

Dziś dzień w którym żaden Patus z Moskwy nie zabroni o tym pisać. Jedynie może takimi gnidami jak ty się posiłkować.

Tfu na pajaca co pisze że Polak to pies . Won

Okrągly o Polakach......Polak, prawdziwy, dobry, pies usazyda , brawo pies, dobry pies
Thoter (6650 punktów)
>historia jest zafałszowana przez humanistów, dlatego naukami społecznymi powinny zająć się
>matematycy, fizycy, chemicy, biolodzy, inżynierowie
>

en.wikipedia.org/wiki/Robert_Baldauf

Baldauf twierdził, że przestudiował wiele przypuszczalnie starożytnych rękopisów i stwierdził, że w większości były to niedawne fałszerstwa. Baldauf odkrył podobieństwa pomiędzy historycznymi księgami Starego Testamentu a dziełami średniowiecznego romantyzmu oraz Iliadą Homera , które były na tyle mocne, że skłoniły go do przypuszczenia, że ​​tekst zarówno Iliady , jak i Biblii pochodzi z późnego średniowiecza .
Baldauf podsumowuje swoje badania następującymi słowami: "Nasi Rzymianie i Grecy byli włoskimi humanistami". Wszyscy - Homer, Sofokles , Arystoteles i wielu innych "starożytnych" autorów, tak odmiennych w naszym rozumieniu, pochodzą z tego samego wieku, XIV i XV włoskiego renesansu. Baldauf twierdzi, że cała historia starożytnych Greków i Rzymian - podobnie jak "historia" biblijna, która w pewnym stopniu koreluje z powyższym - została wymyślona i wprowadzona przez włoskich humanistów, a także ich kolegów i naśladowców z innych krajów. Humanizm, mówi, dał nam cały fantastyczny świat starożytności i Biblii, a także wczesnego średniowiecza , który Baldauf również uważał za wynalazek pisarzy humanistycznych. Ta fikcyjna historia, początkowo spisana na pergaminie, została wyryta w kamieniu i odlana w metalu; "zakorzenił się w naszej percepcji do tego stopnia, że ​​żadna pozytywistyczna krytyka nie może wzbudzić wśród ludzkości wątpliwości co do jego prawdziwości".


Fałszywa historia XIX i XX wieku jest nam wpajana i żadna krytyka nie wzbudzi wątpliwości.
Te wcześniejsze fałszerstwa wywarły pozytywny wpływ, tak te obecne są zaplanowanym źródłem wojen.
endymion (638 punktów)
>historia jest zafałszowana przez humanistów, dlatego naukami społecznymi powinny zająć się
>matematycy, fizycy, chemicy, biolodzy, inżynierowie
>humaniści (w tym ekonomiści z naszym geniuszem na czele) do łopaty, większy będzie pożytek
>świat jest fizyczny

matematycy, fizycy, chemicy, biolodzy i inżynierowie raczej też fizycznie nie chcieliby pracować

Mówi się, że Mussolini zbudował włochom drogi... nikt go raczej z łopatą na placu budowy nigdy nie widział.

A ja powiem więcej: WSZYSCY k***a DO ROBOTY! a mózg wysilać to można sobie po godzinach ;d
15-04-2024 08:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>historia jest zafałszowana przez humanistów, dlatego naukami społecznymi powinny zająć się
>>matematycy, fizycy, chemicy, biolodzy, inżynierowie
>>humaniści (w tym ekonomiści z naszym geniuszem na czele) do łopaty, większy będzie pożytek
>>świat jest fizyczny
>matematycy, fizycy, chemicy, biolodzy i inżynierowie raczej też fizycznie nie chcieliby pracować
w raju nikt nie pracował

>Mówi się, że Mussolini zbudował włochom drogi... nikt go raczej z łopatą na placu budowy nigdy nie widział.
wg mojej oceny humaniści uprawiają wodolejstwo a potrzebny jest konkret, czysta fizyka, fakty, np że Niemcy u nas urządzili 1000 Katyniów, a my ciągle o tym Rosyjskim, jednym, jedynym
to tylko humaniści i KK potrafią przestawić o 189 stopni

>A ja powiem więcej: WSZYSCY k***a DO ROBOTY! a mózg wysilać to można sobie po godzinach ;d
robota z reguły jest szkodliwa np marketingowcy ciągle namawiaja mnie do picia wódki, piwa, palenia papierosów, inwestowania w papiery dłużne, pracują za grube pieniądze, (nie to co śmieciarz bez którego utonęlibyśmy) powinno się ich powsadzać do wiezienia

w komunie, raju, tego kto namawia do zlego wyganialiśmy

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
elfelfff (3 punktów)
Edukacja jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. I nie jest to łatwe. Próbowałem wykonywać wszystkie zadania samodzielnie. Ale kiedy zdałem sobie sprawę, że nie wytrzymam tego obciążenia, poprosiłem o pomoc w sowanaukowa.pl/ w napisaniu mojej pracy dyplomowej. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, ile czasu zajęłoby mi zrobienie tego w krótkim czasie.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365