Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zgubiłem dowód osobisty co robić?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
07-02-2025 12:07Brits (16 punktów)
(zablokowany)
Zgubiłem dowód osobisty co robić?
Hej, dzisiaj zorientowałem się, że nie mam dowodu osobistego. Nie wiem, czy go zgubiłem, czy ktoś mi go ukradł, ale nie mogę go znaleźć nigdzie. Co mam teraz zrobić? Czy trzeba iść od razu na policję, czy najpierw gdzieś to zgłosić? Boję się, że ktoś weźmie na mnie kredyt albo coś...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diron (19 punktów)
>Hej, dzisiaj zorientowałem się, że nie mam dowodu osobistego. Nie wiem, czy go zgubiłem, czy ktoś
>mi go ukradł, ale nie mogę go znaleźć nigdzie. Co mam teraz zrobić? Czy trzeba iść od razu na
>policję, czy najpierw gdzieś to zgłosić? Boję się, że ktoś weźmie na mnie kredyt albo coś...

Spokojnie, najważniejsze to działać szybko. Pierwsze, co powinieneś zrobić, to zastrzec dokument, żeby nikt nie mógł go wykorzystać do wzięcia kredytu czy innych przekrętów. Możesz to zrobić w banku albo przez serwis zastrzegam.pl/ - tam wszystko masz wyjaśnione. Na policję nie musisz iść, jeśli dokument sam Ci wypadł, ale jeśli podejrzewasz kradzież, to warto zgłosić. Po zastrzeżeniu idź do urzędu i wyrób nowy dowód, bo bez tego nie załatwisz wielu spraw. I sprawdzaj swoje konto bankowe przez najbliższe dni, żeby upewnić się, że nikt nie próbował niczego na Ciebie wziąć.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365