Racjonalista - Strona głównaDo treści
filozofia małpy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
02-05-2021 13:26okragly (21676 punktów)filozofia małpy
mam mózg gadzi, małpi i homo sapiens, nadbudowane po kolei na siebie, fizycznie odrębne
Chciałbym napisac filozofie małp ale nie potrafie odciąć się od "współczesnej" narośli w mózgu


jak zneutralizowac narośl homo sapiens, zostawiając nienaruszony mózg gadzi i małpi

a może dałoby sie zredukowac tak filozofie, ze zostanie tylko filozofia malpy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>mam mózg gadzi, małpi i homo sapiens, nadbudowane po kolei na siebie, fizycznie odrębne
>Chciałbym napisac filozofie małp ale nie potrafie odciąć się od "współczesnej" narośli w mózgu
>jak zneutralizowac narośl homo sapiens, zostawiając nienaruszony mózg gadzi i małpi
>a może dałoby sie zredukowac tak filozofie, ze zostanie tylko filozofia malpy?

Każdy zajmuje się zagadnieniami, które są mu najbliższe....
02-05-2021 15:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mam mózg gadzi, małpi i homo sapiens, nadbudowane po kolei na siebie, fizycznie odrębne Chciałbym napisac filozofie małp ale nie potrafie odciąć się od "współczesnej" narośli w mózgu Jak ją zneutralizowac pozostawiając nienaruszony mózg gadzi i małpi, a może dałoby sie zredukowac tak filozofie, ze zostanie tylko filozofia malpy?
>Każdy zajmuje się zagadnieniami, które są mu najbliższe....
nie interesuje się tym, ot, pomysł, podzielilem sie nim, nawet chcialem umieścić w koszu
02-05-2021 15:52 
 Ocena 2 na 2
haish (2905 punktów)
>>>mam mózg gadzi, małpi i homo sapiens, nadbudowane po kolei na siebie, fizycznie odrębne Chciałbym napisac filozofie małp ale nie potrafie odciąć się od "współczesnej" narośli w mózgu Jak ją zneutralizowac pozostawiając nienaruszony mózg gadzi i małpi, a może dałoby sie zredukowac tak filozofie, ze zostanie tylko filozofia malpy?

Może to jest metoda


Zostając reprezentantem suwerena, osobnik staje się członkiem urzywilejowanego stada, które jako zażyła grupa broni tak na prawdę interesu własnej grupy i własnych rodzin, - w swoim postępowaniu
każdy z osobników grupy jest zaciekły, zdeterminowany itd., na wierzch wyłazi jego zwierzęca natura,- a mózg gadzi i mózg ssaczy dominuje nad intelektem kory mózgowej.
02-05-2021 19:29 
 Ocena 2 na 2
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>
>każdy z osobników grupy jest zaciekły, zdeterminowany itd., na wierzch wyłazi jego zwierzęca natura,- a mózg gadzi i mózg ssaczy dominuje nad intelektem kory mózgowej.

Dlaczego nikt nie zastąpił Stanisława Barei i Jerzego Gruzy ??
Maliniaki budują tysiące misiów za unijne pieniądze.
haish (2905 punktów)
>>>>>>każdy z osobników grupy jest zaciekły, zdeterminowany itd., na wierzch wyłazi jego zwierzęca natura,- a mózg gadzi i mózg ssaczy dominuje nad intelektem kory mózgowej.
>Dlaczego nikt nie zastąpił Stanisława Barei i Jerzego Gruzy ??
>Maliniaki budują tysiące misiów za unijne pieniądze.

Za komuny ludzie śmiali się z krytyki w filmach Barei i innych reżyserów.
W dzisiejszych czasach wiele z tego co się wyprawia nie jest powodem do śmiechu, pomimo
licznych prób w internecie obracania wszystkiego w krytykę-żart.
Rządzące elity już się takimi błahostkami jak opinia publiczna nie przejmują, zamiast tego nadają swój przekaz do społeczeństwa za pośrednictwem mediów w myśl zasady
kłamstwo wielokrotnie powtarzane zaczyna być postrzegane jako prawda. I odziwo ta metoda
przynosi rządzącym wymierne efekty i korzyści.
romaro (25211 punktów)
>Rządzące elity już się takimi błahostkami jak opinia publiczna nie przejmują,

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
W komunie gdy koczowales 3 dni pod drzwaimi sklepu w oczekiwaniu na dostawę pralek a potem się dowiedziałeś, że pralek nie będzie, bo wszystkie poszły przydziałem dla kolesi sekretarzy to też nie pekales ze śmiechu.

Albo jak wywalali Cię z pracy za przekonania i wiarę w własność prywatną a w domu maleńkie dziecko czekało na kartki na mleko to też było mało śmieszne.
03-05-2021 10:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>W komunie gdy koczowales 3 dni pod drzwaimi sklepu w oczekiwaniu na dostawę pralek
to nie była komuna a post komuna (po 1980r), jeśli strajkował cały kraj to skąd niby miały byc pralki? cud maryjny? JP2? Zobacz jaka panowala lekkość bytu, strajkuje cały kraj. Co musialoby sie wydarzyć dzisiaj żeby nikt nie prcował? Otóż dzisiaj nikt nie będzie strajkował, patoelity zainfekowały nas wirusową choroba przewlekłą o nazwie liberalizm (indywidualizm i wolność). Czy człowiek liberalny może strajkować? nie może bo to przeczy liberalizmowi, ma wziąć kredyt, zmienić prace, więcej pracować, nie spać tak długo, zmienic zawód, miejsce zamieszkania itp

>potem dowiedziałeś, że pralek nie będzie, poszły przydziałem dla kolesi sekretarzy to też nie pekales ze śmiechu
Dziś patoelita zarabia 1mln dziennie, po co maja brać bez kolejki?

>Albo jak wywalali Cię z pracy za przekonania i wiarę w własność prywatną a w domu maleńkie dziecko czekało na kartki na mleko to też było mało śmieszne.
dziś wywalaja z pracy za zle spojrzenie a kto zabroni panu, za bramą setki chętnych niewolnikow, Kiedyś pracownik miał godność dziś niewolnikiem, śmieciem. Posłuchaj jak panowie mowia o swoich niewolnikach pomiedzy soba
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>W komunie gdy koczowales 3 dni pod drzwaimi sklepu w oczekiwaniu na dostawę pralek
>to nie była komuna a post komuna (po 1980r), jeśli strajkował cały kraj to skąd niby miały byc pralki? cud maryjny? JP2? Zobacz jaka panowala lekkość bytu, strajkuje cały kraj. Co musialoby sie wydarzyć dzisiaj żeby nikt nie prcował?
>>potem dowiedziałeś, że pralek nie będzie, poszły przydziałem dla kolesi sekretarzy to też nie pekales ze śmiechu
> Dziś patoelita zarabia 1mln dziennie, po co maja brać bez kolejki?
>>Albo jak wywalali Cię z pracy za przekonania i wiarę w własność prywatną a w domu maleńkie dziecko czekało na kartki na mleko to też było mało śmieszne.
>dziś wywalaja z pracy za zle spojrzenie a kto zabroni panu, za bramą setki chętnych niewolnikow, Kiedyś pracownik miał godność dziś niewolnikiem, śmieciem. Posłuchaj jak panowie mowia o swoich niewolnikach pomiedzy soba
>

W komunie była masa fałszu, obłudy, lenistwa, głupoty.
Nie wolno poddać się panowaniu głupoty.
W kapitalizmie nie ma głupoty jest za to niesprawiedliwość.

Najlepszym rozwiązaniem jest hybryda tych systemów - władza właścicielska człowieka nad człowiekiem ale ograniczona podatkiem od własności. Najemni robole bez żadnych posiadłości mogą robić na magazynie Amazonu z elektronicznym kontrolerem ruchu na głowie ale pod warunkiem, że owoce ich pracy wrócą do nich a nie będą służyły Panu właścicielowi przewlaszczeniu świata i podporządkowaniu sobie ludzkości.
03-05-2021 14:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>W komunie była masa fałszu, obłudy, lenistwa, głupoty.
jeśli coś wymyślisz za 1-szym razem nie zadziała. Ludzie używali masowo koni, przejście na auto to wiele prób i blędów
kapitalizm to tysiące lat tradycji, jak w ZSRR wprowadzili komunizm to z automatu wybuchła wojna, kapital smiertelnie boi sie komunizmu i zwalcza go wszelkimi możliwymi sposobami. Komuna zdechla zanim sie wyksztalcila
a powinno być odwrotnie, jest nowy sposob organizacji spolecznej, chuchamy, podlewamy, życzymy dobrze, tak postepuje ogrodnik, leśnik z nowymi sadzonkami

>Nie wolno poddać się panowaniu głupoty.
bez glupoty nie ma mądrości, geniuszu, przykladowo Newton to glupol, down

>W kapitalizmie nie ma głupoty jest za to niesprawiedliwość.
jest wyniszczająca walka, konkurencja, indywidualizm to wyczerpuje żywotne sily spoleczenstwa. 1 rolnik wyżywi 100 osob, auta mogą produkować które wytrzymaja 100 lat i 10 mln km, po co nam ta walka?

bieg w kołowrotku patoelit

>Najlepszym rozwiązaniem jest hybryda tych systemów
daje nadzieje, darwinowskie dostosowanie, wszelkie zmiany wymuszą Chiny (tak jak ZSRR wymusił lepsze traktowanie pracownika w krajach kapitalistycznych (czym bliżej ZSRR tym było wiecej socjalizmu- Szwecja, Norwegia, Niemcy, Dania, Japonia, Chiny) tylko Polska nie poddaje sie tej prawidlowości
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>
>jest wyniszczająca walka, konkurencja, indywidualizm to wyczerpuje żywotne sily spoleczenstwa. 1 rolnik wyżywi 100 osob, auta mogą produkować które wytrzymaja 100 lat i 10 mln km, po co nam ta walka?
>

Świat to walka silniejszego ze słabszym. Napędza to produkcję i daje zarobić ludziom. Gdyby u nas ludzie przestali palić papierosy i pić wódkę to nasz domek z kart by się zawalił. Przez 2O lat tzw. demokracji zniszczono wszystko co wybudowała komuna. Koło mnie największa POLSKA INWESTYCJA to SORTOWNIA SMIECI. Pracujemy u obcych i za pracę dostajemy zapłatę, pozwalającą żyć. Gdy spadnie produkcja to spadną zarobki i z czego mieliby żyć ludzie bez pracy. Europa zamieniłaby się w AFRYKĘ.

>> tylko Polska nie poddaje sie tej prawidlowości
>

Po wojnie Gomułka zatrudnił Żyda, do rządzenia, Hilarego Minca.
Polska to zbiorowisko drobnych złodziejaszków i nikomu się nie uda z nimi wygrać.
Wróg jakby otworzył skupy złomu i płacił po 3O zł za kilo miedzi to za pół roku polska "gospodarka" stanie.
Czy jest jakiś kraj gdzie jego mieszkańcy kradną kolejowe przewody trakcji elektrycznej pod napięciem 3OOOV a potem je bez problemów sprzedają ??
03-05-2021 16:56 
 Ocena 1 na 1
haish (2905 punktów)

>Polska to zbiorowisko drobnych złodziejaszków i nikomu się nie uda z nimi wygrać.
>Wróg jakby otworzył skupy złomu i płacił po 3O zł za kilo miedzi to za pół roku polska "gospodarka" stanie.
>Czy jest jakiś kraj gdzie jego mieszkańcy kradną kolejowe przewody trakcji elektrycznej pod napięciem 3OOOV a potem je bez problemów sprzedają?

Fakt Polak potrafi.
Zbierają też w dalszym ciągu aluminiowe puszki po piwie i napojach w cenie 0,05 pln i mają problemy z ich spieniężeniem.
To raczej nie Polacy są winni temu stanowi rzeczy - system i układy wymuszają takie zachowania.
03-05-2021 19:17 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>To raczej nie Polacy są winni temu stanowi rzeczy - system i układy wymuszają takie zachowania.

Wcześniej to byli winni: komuniści, ruscy, żydzi i Kościół. Podobno po wojnie w Polsce była masa kapitalistów i naukowców tylko komuna ich tłamsiła. Tylko jednemu, Mieczysławowi Wilczkowi jakimś cudem udało się nie będąc kapitalistą, stać się bez problemów, z biedaka milionerem.
Jaki to znowu system i układy wymusza takie zachowania ?
Po tym "wyzwoleniu" Polacy mieli INDYWIDUALNIE budować zakłady, przemysł, rejestrować wynalazki a wożą pokuministyczną stal do paserów.
Dziennikarze powinni odwiedzić teraz tych działaczy solidarności i pokazać co oni takiego dokonali dla przyszłych pokoleń Polaków. Robole mieli stać się kapitalistami a stali się ołowianą kulą u nogi młodych.
03-05-2021 19:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Świat to walka silniejszego ze słabszym.
nieprawda np masz w swoim organizmie więcej obcych ustrojów niż wlasnych komórek, bez nich byś umarł. Mrówek w kg jest tyle co ludzi, żyją nawet 15 lat w klimatyzowanych mrowiskach, malo pracują, są genialne np buduja mosty. Nornica to indywidualista, ssak (mysz) żyje w wiecznej pracy kilka dni, uwielbia wolność jest indywidualistką

>konkurencja, walka Napędza produkcję i daje zarobić ludziom.
konkurencja wykrwawia, tam gdzie 2 sie bije 3 korzysta, tak wygrało USA (na 1 i 2 wś), my europejczycy sie wykwawialiśmy amerykanie sie bogacili

>Czy jest jakiś kraj gdzie jego mieszkańcy kradną kolejowe przewody trakcji elektrycznej pod napięciem 3OOOV a potem je bez problemów sprzedają ??
to z liberalizmu (indywidualizm, wolność) i biedy. Chinczyk nie okradnie bo czuje więź (są wspólnotowi)
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>to z liberalizmu (indywidualizm, wolność) i biedy. Chinczyk nie okradnie bo czuje więź (są wspólnotowi)
>

czytałem taką teorię, że Anglia jest potęgą dlatego, że tam dziedziczył ziemię najstarszy. Tam gdzie ojcowiznę dzielono pomiędzy wszystkie dzieci, tak jak w Polsce, dochodziło do walk w obrębie rodziny. Po kilku podziałach na każdą rodzinę przypadało po jednej mordze i nie było z czego inwestować i żyć.
03-05-2021 20:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Anglia jest potęgą dlatego, że tam dziedziczył ziemię najstarszy.
Anglia była potęg z geografii (nie przez przypadek bylo tam cesarstwo Rzymskie a w Polsce nie), byla krajem morskim jak wszystkie potęgi (Grecja, Kartagina, Japonia) tym sposobem zniewolila swiat. Prawo jest b ważne, to konstrukcja wsporcza panstwa, z jakiegos powodu u nas sie nie przyjelo (może religia?) niczyja wina (determinizm -prawa fizyki)

>Tam gdzie ojcowiznę dzielono pomiędzy wszystkie dzieci, tak jak w Polsce, dochodziło do walk w obrębie rodziny. Po kilku podziałach na każdą rodzinę przypadało po jednej mordze i nie było z czego inwestować i żyć.
jest religia (Anglia miala wlasną), obyczaje, które powinno te kwestie regulować
haish (2905 punktów)

>W komunie była masa fałszu, obłudy, lenistwa, głupoty.
>Nie wolno poddać się panowaniu głupoty.
>W kapitalizmie nie ma głupoty jest za to niesprawiedliwość.
>Najlepszym rozwiązaniem jest hybryda tych systemów - władza właścicielska człowieka nad człowiekiem ale ograniczona podatkiem od własności. Najemni robole bez żadnych posiadłości mogą robić na magazynie Amazonu z elektronicznym kontrolerem ruchu na głowie ale pod warunkiem, że owoce ich pracy wrócą do nich a nie będą służyły Panu właścicielowi przewlaszczeniu świata i podporządkowaniu sobie ludzkości.

Głupota jest wszechobecna i jak stwierdził klasyk - wszechświat jest zapewne zbiorem posiadającym granice, natomiast głupota ludzka jest zbiorem nieskończonym.
W PRL-u wiele ze znanych mi osób powtarzało slogan - przed wojną(II WŚ) było lepiej, wszystko było lepsze, co ciekawe mówiły to osoby które przed tą wojną były robotnikami sezonowymi
utrzymujący się z prac dorywczych, oraz osoby z wielodzietnych rodzin chłopskich.
Obecnie wiele osób docenia to co było udziałem wszystkich w czasach komunistów - służba zdrowia, prawo do pracy, bezpłatne w 100% leki dla emerytów i rencistów, oświata, i wiele innych dobrodziejstw.

Na kryterium oceny ma wpływ co nie wszyscy sobie uświadamiają - upływ czasu.
Mało kto bierze pod uwagę to, że 'poprzednio' każdy był młodszy - a to powodowało indywidualnie
określoną postawę w stosunku do życia. Z upływem lat, zwłaszcza po 50-tym roku życia następuje
spadek możliwości i wydolności funkcji organizmu, pojawiają się choroby przewlekłe itp.
Każdemu raczej żal minionego - młodości i wieku dojrzałego.
W efekcie prawie wszyscy mówią, - KIEDYŚ BYŁO LEPIEJ, lecz prawie nikt nie mówi przy tej okazji
że tak na prawdę żal mu tego że nie może się odmłodzić.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mało kto bierze pod uwagę to, że 'poprzednio' każdy był młodszy - a to powodowało indywidualnie
>określoną postawę w stosunku do życia. Z upływem lat, zwłaszcza po 50-tym roku życia następuje
>spadek możliwości i wydolności funkcji organizmu, pojawiają się choroby przewlekłe itp.
>Każdemu raczej żal minionego - młodości i wieku dojrzałego.
>W efekcie prawie wszyscy mówią, - KIEDYŚ BYŁO LEPIEJ, lecz prawie nikt nie mówi przy tej okazji
>że tak na prawdę żal mu tego że nie może się odmłodzić.

Widomo przynajmniej już skąd biorą się różnice ideologiczne.
Ten, który czuje się silny fizycznie i intelektualnie wybierze libertarianizm, w nadziei na liczne profity.
Ten, który czuje się słaby wybierze komuznim w nadziei na bezpieczenatwo jakie zapewni mu przynależność do grupy.

Generalnie każdy wybiera to co jemu akurat najlepiej się opłaca.
03-05-2021 20:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ten, który czuje się silny fizycznie i intelektualnie wybierze libertarianizm, w nadziei na liczne profity.
do czasu urodzenia dziecka, wiadomo że do tego potrzeba wsi. Dziecko wychowane przez samotnych rodziców (nawet genialnych prof generalów, biskupów) wyrośnie na niedorozwojka
>Ten, który czuje się słaby wybierze komuznim w nadziei na bezpieczenatwo jakie zapewni mu przynależność do grupy.
w raju byly idealne war życia ale czlowiek samotny umierał, nawet mlody, nie od zwierząt ale z "samotności" pękało mu serce

>Generalnie każdy wybiera to co jemu akurat najlepiej się opłaca.
mamy od niemowlenctwa, dziecinstwa udomowienie (wychowanie, tresowanie) do samotnej walki
03-05-2021 14:59 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>>
>W komunie była masa fałszu, obłudy, lenistwa, głupoty.
>Nie wolno poddać się panowaniu głupoty.

A najwięcej to było i jest złodziei. Głupota wynikała z tego, że do władzy dorwali się polscy głupole. Dzisiaj jak na to patrzę, to widzę, że nie było i nie ma mądrych. Budowano wszystko od ZERA na chłopski rozum. Komunistów można podziwiać za operację CEZARY. Teraz Amerykanie biorą odwet za tą operację. Dzisiaj finansujemy im wojnę a komuniści dostali kasę za stworzenie iluzji Amerykanom, że rozpętają im wojnę ze ZSRR. Komuniści inwestowali w technikę, wykradali technologie, niestety Polak okazał się głupi. Miał fundusze, dostęp do tanich surowców i technologii a nie potrafił nic stworzyć czym by się mógł pochwalić. Dzisiaj obwinia wszystkich tylko nie widzi siebie. Za komuny to przynajmniej polski złodziej jak się dorwał do koryta to się bał sekretarza partii. Dzisiaj mamy wolną amerykankę ważne, żeby wszystko w papierach się zgadzało. A jak przyjdzie jakaś kontrola to będzie impreza na kilka dni.
Komuniści budowali przemysł teraz się stawia lampy, fontanny, ścieżki rowerowe, ławki, palmy ogólnie tzw. polskie pudrowanie syfa.

>W kapitalizmie nie ma głupoty jest za to niesprawiedliwość.
>

Niesamowite, w kapitalizmie nie ma głupoty ?????
i pewnie też szpitali psychiatrycznych ???
Jak nie ma głupoty to skąd ta niesprawiedliwość ??
Polski kapitalizm na razie wygląda tak, że tylko polskie śmietniki zrównały się z zachodnimi.



Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>>>
>>W komunie była masa fałszu, obłudy, lenistwa, głupoty.
>>Nie wolno poddać się panowaniu głupoty.
>A najwięcej to było i jest złodziei.

Czyli panowała głupota, bo mądrość nie pozwolilaby się okrasc.

Wlasnosc państwowa to katastrofa, to zaprzeczenie istoty własności, która w zasadzie jest władzą człowieka nad człowiekiem.

Wszystkich wspólne znaczy tyle samo co niczyje. Nie dziwne, że tak łatwo było to rozkrasc.

Panstwo ma bronić wyłącznie porządku prawnego.
Panstwo jako przedsiębiorca gospodarczy to chora idea.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>>>>>
>Wlasnosc państwowa to katastrofa, to zaprzeczenie istoty własności, która w zasadzie jest władzą człowieka nad człowiekiem.
>Wszystkich wspólne znaczy tyle samo co niczyje. Nie dziwne, że tak łatwo było to rozkrasc.
>

Jaka katastrofa, są tacy co nie mogą przeboleć, że się skończyła.
Komu było lepiej jak temu co za komuny po sąsiedzku miał PGR. Dzisiaj nie ma PGR a tam gdzie były stoją pałace wtedy małorolnych chłopów, dzisiaj właścicieli setek ha polskiej popegeerowskiej ziemi.
Na wschodzie Polski nie było PGR i tam małorolni chłopi dalej klepię biedę. Mieć PGR pod nosem to jak kopalnia złota. W Czechach są dalej spółdzielnie czy pegeery.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jaka katastrofa, są tacy co nie mogą przeboleć, że się skończyła.
>Komu było lepiej jak temu co za komuny po sąsiedzku miał PGR. Dzisiaj nie ma PGR a tam gdzie były stoją pałace wtedy małorolnych chłopów, dzisiaj właścicieli setek ha polskiej popegeerowskiej ziemi.
>Na wschodzie Polski nie było PGR i tam małorolni chłopi dalej klepię biedę. Mieć PGR pod nosem to jak kopalnia złota. W Czechach są dalej spółdzielnie czy pegeery.

Współczesna własność prywatna, utajniona i nieopodatkowana jest niemniej katastrofalna niż kiedyś komunistyczna własność państwowa.

Kiedys nikt o nic nie dbał i wszyscy okradali się nawzajem dziś ziemia poszła w ugor, bo służy jedynie przechwaniu i wzrostowi kapitału kapitalistow.
Dziś ziemia służy do tego, żeby ją kupić i sprzedać za 5 lat za podwójną cenę a uprawę na nie każdy ma w dupie, lepsze są unijne dotacje do nicnierobienia.
04-05-2021 12:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Kiedys nikt o nic nie dbał i wszyscy okradali się nawzajem dziś ziemia poszła w ugor, bo służy jedynie przechwaniu i wzrostowi kapitału kapitalistow.
powinniśmy stworzyć duchowość która wyrasta z naszej istoty, na tej podstawie porządkujemy moralność, prawo będzie wtórne, z moralności (nikt nie będzie musial znac prawa bo ono będzie z niego (natury)
romaro (25211 punktów)
>Dlaczego nikt nie zastąpił Stanisława Barei i Jerzego Gruzy ??
Bo jeszcze nie nastąpiła narodowa rezurekcja.
04-05-2021 12:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Każdy zajmuje się zagadnieniami, które są mu najbliższe....
czy można reaktywowac neandertalczyka? Każdy z nas ma 2% jego genów. Żubra odtworzono z krów to czemu nie neandertalczyka z nas?
Berzerac (5671 punktów)
>mam mózg gadzi, małpi i homo sapiens, nadbudowane po kolei na siebie, fizycznie odrębne
jak zneutralizowac narośl homo sapiens, zostawiając nienaruszony mózg gadzi i małpi

Absolutnie całkowicie amputować mózg. W każdym bądź razie to co z niego zostało. Chociaż jeśli wierzyć powiedzeniu, to nieużywany organ i tak sam zanika.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365