>Empatia chyba nie jest tym, co opisałeś. Definicja słownikowa tego pojęcia brzmi następująco: >Empatia - psych. umiejętność wczuwania się w położenie innej osoby, identyfikowanie się uczuciowe z kimś. Na podstawie własnych badań poznałem jeszcze wiele innych przypadków Empatii, nie zależnych od tych , które są przedstawione nauce. >Nie jest to zatem jakieś dziwne nadprzyrodzone zjawisko tylko pewna umiejętność, którą każdy człowiek może posiadać w mniejszym lub większym stopniu. Nie ma to nic wspólnego z tym, że jak kogoś boli głowa, to druga osoba też odczuwa ból. Chodzi tutaj o współodczuwanie w sensie emocjonalnym. Nie zgadzam się z tą definicją , ponieważ znam inne przypadki w których nie zależnie od strefy psychicznego identyfikowania się z osobą chorą cierpieć może na tą samą dolegliwość też inna osoba lub wielu.
>Tak na marginesie. Myślę, że powinieneś ten wątek założyć w dziale "Nauka" a nie "Religie". > bardzo dziękuję za wskazanie mi miejsca umieszczenia tego wątku w dziale "Nauka" zjawiska paranormalne
|