 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-06-2010 13:13 | Koraszewski (82900 punktów) | Uzupełnienie
4 na 4 | Ponieważ mój wątek "Powstrzymać kłamstwa" został najwyraźniej zamknięty i nie mogę włożyć podsumowania, wkładam je osobno. Pora przedstawić kilka uwag końcowych (końcowych z mojej strony, bo domyślam się, że inni będą tu jeszcze szaleć). Otworzyłem ten wątek jako wątek o pewnym wycinku rzeczywistości - o udowodnionym kłamstwie Reutersa. Dyrekcja tej renomowanej agencji zareagowała szybko i stwierdziła (tylko w kwestii pierwszego zdjęcia), że była to normalna praktyka redakcyjna i że kiedy stwierdzono, że niechcący wycięto znaczący fragment zdjęcia przywrócono jego oryginalną wersję. (Na drugi identyczny przypadek już nie zareagowano. Renomowana agencja ma długą historie retuszowania rzeczywistości, nieodmiennie związaną z konfliktem na Bliskim Wschodzie - przed paroma laty udowodniono jej, że zdjęcie z dzielnicy Bejrutu cudownym sposobem wzbogacone zostało o dymy świadczące o bombardowaniu.) Jak łatwo było się spodziewać w dyskusję natychmiast wkroczyli specjaliści od holistycznego spojrzenia i sprawa jakości informacji przekazywanej przez agencję Reutersa zniknęła. A sprawa jest jak gdyby istotna - czy możemy ufać renomowanym źródłom informacji? Osobiście nie ufam nikomu, chociaż zdaję sobie sprawę z faktu, że i mój ogląd świata skażony jest doświadczeniem rodzinnym, kontaktem z takimi, a nie innymi nauczycielami, doborem lektur. Jeśli idzie o doświadczenia rodzinne, to nie bez znaczenia zapewne jest fakt wstrętu moich rodziców do szmalcowników i opowieści między innymi o tym, jak mój ojciec, który podczas wojny był w pewnym okresie jednym z inspektorów oddziałów partyzanckich AK w Górach Świętokrzyskich. Podczas jednej z inspekcji przypadkiem brał udział w potyczce oddziału AK z oddziałem Narodowych Sił Zbrojnych zajmującym się wyłapywaniem Żydów, którzy uciekli do lasu przed polskimi szmalcownikami i faszystami. Dziwnym zrządzeniem losu dla obserwatora naszego świata stosunek do Żydów jako narodu jest ważny i często staje się wyznacznikiem poglądów na świat. Owa żydowska obsesja wyznaczała całą ideologię nazistowską, jest stałym elementem wychowania w świecie muzułmańskim, jest obecna w kulturze polskiej i nie tylko. Wielu ludziom ta obsesja pomaga interpretować wydarzenia bieżące, właśnie poprzez wysiłek ignorowania dowodów fałszu na rzecz holistycznej prawdy rodzinnej. W tej dyskusji ciekawym przypadkiem jest Jacek Cieślicki uzupełniający każdy swój wpis okrzykiem: Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi! Równie dobrze mógłby pisać: Tęsknię za Tobą stodoło w Jedwabnym, albo Tęsknię za Strumą! Okręt Struma to interesująca historia - w roku 1941 800 uchodźców żydowskich z Rumunii próbowało uciec z Europy do Palestyny. Statek zatrzymał się w Istambule, gdzie pod presja Brytyjczyków został internowany przez Turków;. Władze zabroniły pasażerom wyjścia na ląd i stał na redzie przez dziesięć tygodni bez dostaw żywności i pomocy lekarskiej. Turcja odmówiła zorganizowania przejściowego obozu, którego utrzymanie miało być całkowicie opłacone przez organizacje żydowskie z USA. Po dziesięciu tygodniach statek został odholowany na Morze Czarne, gdzie został zatopiony wraz z uchodźcami przez rosyjski okręt wojenny. Przeżyła jedna osoba. Czego oczekiwać od naszych dyskutantów o sprawach międzynarodowych, jeśli w Białym Domu seniorka korpusu dziennikarskiego Helen Thomas mogła powiedzieć, że Żydzi z Izraela mają wrócić do swoich domów w Polsce i w Niemczech. (Pani Helen Thomas pochodzi z Libanu więc ze zrozumiałych względów nie wspomniała o domach, z których Żydzi uciekli w Libanie, Syrii, Iraku, Iranie, Egipcie, Algierii, Maroku, Etiopii, itp.) Ostatni z dyskutantów, podpisujący się jako plodzien, wydaje się być osobą poszukującą obiektywnego spojrzenia. Pisze on: Proponuję zastanowić się nad następującymi faktami. 1. Konwój był podejrzewany o przewożenie broni. Jaką broń znaleźli na pokładzie komandosi? Były tam armaty, karabiny maszynowe i amunicja? Jak na razie to wklejane są zdjęcia noży. Czy to jakieś noże masowej zagłady? 2. Incydent został potępiony przez ONZ a nie tylko przez zachodnich sympatyków Hamasu. 3. Dlaczego Izrael nie chce zgodzić się na niezależne śledztwo? Powinien to zrobić, jeśli chce w sposób niewątpliwy wykazać, że nie ma nic do ukrycia. 4. No i pytania kryminalistyka-pasjonata, który wie, że człowiek nawet martwy ma wiele do powiedzenia. Jak to się stało, że większość śmiertelnych ofiar napadu służb izraelskich miało mniejsze dziury w plecach i potylicach a większe dziury na piersiach i z przodu głowy? Co tu widzimy, ponownie podejście holistyczne. Więc spróbujmy odpowiedzieć. Ad 1. Hamas od szeregu lat ostrzeliwuje rakietami terytorium Izraela i blokada jest zorganizowana w celu utrudnienia mu zdobywania broni. Władze izraelskie powiadają, że ze względu na bezpieczeństwo każdy transport towarów musi być sprawdzany i prawdopodobnie będzie sprawdzany jak długo Hamas nie uznaje Izraela, deklaruje chęć jego zniszczenia i demonstruje to ciągłymi akcjami zbrojnymi. (Czy plodzien protestowałby przeciw takiej politycy rządu gdyby Polska była w analogicznej sytuacji?) Ad 2. Incydent został potępiony przez ONZ. Tak. Warto obejrzeć wszystkie rezolucje ONZ potępiające Izrael, przeanalizować sobie głosowania i ponownie zastanowić się jak zachowywałby się plodzien gdyby w analogicznej sytuacji te rezolucje dotyczyłyby Polski? AD 3. Dlaczego Izrael nie chce się zgodzić na niezależne śledztwo? bo byłoby tak niezależne jak Raport Goldstona. AD 4. Ostatnie pytanie nie wymaga chyba nawet komentarza. Proszę mi pokazać niezależne badania patologów, które potwierdzą rewelacje plodziena. W sumie jednak nie mam obyczaju wchodzenia w takie dyskusje bo prowadzą one do nikąd. Powracam do idei założonego wątku. Renomowane źródła informacji świadomie i z premedytacja starają się dostarczyć nam fałszywych informacji. Tylko tyle chciałem powiedzieć i jak mi się wydaje nie zostało to podważone nawet przez miłośnika Dalal Al-Mughrabi.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| pavvel (8272 punktów) | Poprzedni wątek działa normalnie.
|
|
3 na 3 | Ocykan (3528 punktów) | >Hamas od szeregu lat ostrzeliwuje rakietami terytorium Izraela i blokada jest zorganizowana w celu utrudnienia mu zdobywania broni.
A Izrael od szeregu lat ostrzeliwuje terytoria zamieszkałe przez Palestyńczyków. Izraelska soldateska zamordowała więcej ludzi i wyrządziła większe straty materialne niż wszystkie arabskie organizacje terrorystyczne razem wzięte. Czy nie należałoby zatem zastanowić się nad zorganizowaniem blokady Izraela w celu utrudnienia mu zdobywania broni?
|
|
 | 1 na 5 | Koraszewski (82900 punktów) | Od 1948 roku zginęło śmiercią gwałtowną około 11 milionów muzułmanów. Z tego przez 60 lat w walkach z Izraelem zginęło 35 tysięcy (0,3 procenta). Każdego dnia w sekciarskich walkach między muzułmanami ginie od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Nie dostrzegłem ani jednego polskiego antysemity przejętego losem jakiegokolwiek muzułmanina, który krzywdzony jest nie przez Żydów (no chyba, żeby to byli Amerykanie). Nie jest moją ambicją dyskutowanie z osobnikami w rodzaju Ocykana, nie mam na to ani czasu, ani nie widzę w tym żadnego sensu. Osobnik jaki jest każdy widzi, ani mądry, ani w ludzkie uczucia nie wyposażony. Ot zwykły neoszmalcownik jakich u nas wielu. Poniżej plakat z dzisiejszej demonstracji w Istambule. Napis na transparencie: "Świetna robota" - cos dla Ocykanów.
|
|
|  | 1 na 1 | Ocykan (3528 punktów) | > Od 1948 roku zginęło śmiercią gwałtowną około 11 milionów muzułmanów. Z tego przez 60 lat w walkach z Izraelem zginęło 35 tysięcy (0,3 procenta).Kłamiesz. Tylko przez 42 lata (w latach 1967-2009) w walkach z Izraelem zginęło 58784 Arabów. W tym samym okresie zginęło 7558 obywateli Izraela. www.stanislawkalemba.pl/doc139.htm> Napis na transparencie: "Świetna robota"Przemoc rodzi nienawiść. Dziwisz się? > cos dla Ocykanów.Coś w stylu Koraszewskich.
|
|
| |  | -1 na 5 | Koraszewski (82900 punktów) | Po pierwsze na ty to ja jestem z ludźmi. Po drugie dane są rzeczywiście różne. W polskiej wikipedi hasła dotyczące dwóch rozpoczętych przez państwa arabskie wojen (1967 i 1973) pociągnęły za sobą straty po stronie arabskiej (wśród żołnierzy arabskich przy granicach Izraela) w wysokości 38,5 tys. żołnierzy. Daniel Pipes podaje niższe dane. Załóżmy, że potraktujemy Ocykana jako źródło wyśmienitego i sprawdzonego historyka. Podaje on 58 tysięcy ofiar śmiertelnych po stronie muzułmańskiej. Odejmijmy z tego 38,5 tysiąca ofiar dwóch konfliktów zbrojnych wywołanych przez napaści międzynarodowych koalicji arabskich. Pozostaje dwadzieścia tysięcy ofiar konfliktów z Al Fatahem, Hamasem, Hezbollahem. Wszystkie te konflikty były zainicjowane przez stronę arabską, a Izrael był oskarżany, że odpowiedział za mocno. Rzecz dyskusji, której nie prowadzi się w atmosferze jak na arabskim jarmarku. Pozostaje nadal pytanie o relację krzywd ludzi w krajach muzułmańskich doznanych od Żydów i z rąk innych muzułmanów. Jak się ma 11 milionów do 58 tysięcy? (No i nadal pytam, czy Ocykan spotkał przyjaciela antysemitę, współczującego muzułmaninowi z powodu terroryzmu muzułmańskiego dotykającego muzułmanów? Ponieważ ja nie mam przyjaciół w tych kręgach, i skazany jestem na obserwację wypocin, to może Ocykan mnie oświeci i poinformuje o czymś czego nie wiem.)
|
|
| | |  | 3 na 3 | Ocykan (3528 punktów) | > Po pierwsze na ty to ja jestem z ludźmi.No tak, mogłem się tego spodziewać. Czegóż innego można się spodziewać po osobniku, który nawet Polaków-ateistów uważa za rzadkie zwierzęta? www.racjonalista.pl/kk.php/s,7329 Nic dziwnego, że Polaków nie będących ateistami również uważasz za zwierzęta, choć już nie tak rzadkie. Jednakowoż, jako zwierzę, jestem zwolniony z obowiązku zachowywania form grzecznościowych. Pozwól zatem, że będę cię "tykał". > Jak się ma 11 milionów do 58 tysięcy?Widzę, że Arabów również uważasz za zwierzęta i to, ze względu na liczbę, bardzo pospolite. W stosunku do ludzi nie używałbyś przecież takiego statystycznego argumentu. Przecież z faktu, że wskutek zabójstw, wypadków i innych nagłych zdarzeń ginie kilkanaście milionów członków jakiejś ludzkiej populacji, nie można wysnuć wniosku, że nie ma nic złego w zabiciu dalszych kilkudziesięciu tysięcy! > czy Ocykan spotkał przyjaciela antysemitę, współczującego muzułmaninowi z powodu terroryzmu muzułmańskiego dotykającego muzułmanów?Nie rozumiem dlaczego ty, podobno racjonalista, stosujesz kryterium wyznaniowe. Przecież nie każdy muzułmanin to Arab i nie każdy Arab to muzułmanin. Izraelscy żołnierze, strzelając do Arabów, nie pytają ich o wyznanie. Dlatego mówmy o Arabach a nie o muzułmanach. Twoje pytanie jest bez sensu. Przecież nawet jeżeli żaden antysemita nie współczuje Arabowi z powodu jakiegokolwiek terroryzmu dotykającego Arabów, nie usprawiedliwia to masakr ludności arabskiej urządzanych przez Izrael. Kończę tę dyskusję. Polemika z osobnikiem o takiej mentalności i moralności oraz wykazującym brak logiki, zastępującym rzeczowe argumenty epitetami, jest poniżej mojej godności. A poziom i jakość mojego "antysemityzmu" każdy może sam ocenić. www.racjonalista.pl/forum.php/s,179610www.racjonalista.pl/forum.php/s,186998
|
|
| | | |  | | Koraszewski (82900 punktów) | Czy warto odpowiadać komlpetnemu i zaślepinemu ignorantowi? Być może warto, może nie tyle ze względu na tego czy innego biedaka, co do którego nie wiadomo czy nim tylko gardzić czy również współczuć, ale ze względu na sam fenomen takich postaci. Proszę zatem o cierpliwość, moja odpowiedź będzie w kolejnym artykule.
|
|
-1 na 3 | Brentano (-1 punktów) | Kilka dni temu świat się dowiedział o tureckim poparciu dla polityku militarnej Iranu. Władze Turcji poinformowały, że przy kolejnej sposobności udzielą eskorty dla pomocy "humanitarnej" zmierzającej w stronę Gazy. Turcja, jest członkiem NATO, a do niedawna była ważnym sojusznikiem Izraela w regionie, gdzie wszystkie sąsiednie kraje domagają się zniszczenia stolicy państwa żydowskiego. Co to oznacza dla tego regionu ? Doprowadzi to do zachwiania, jeśli nie końca stabilizacji militarnej w obrębie Izraela. Dodajmy jeszcze do tego liberalne podejście świata zachodniego do kwestii polityki zagranicznej oraz militarnej, a zobaczymy kraje Europy w zgodnym tonie potępiające politykę Izraela.
Kwestia fałszerstw jakich dopuszcza się agencja Reuters to jedynie wycinek z całkiem ponurego zjawiska jakim jest ta sama naiwność, która w latach trzydziestych ubiegłego wieku doprowadziła, przy prześmiewczych komentarzach zachodnich intelektualistów i polityków, Hitlera do władzy. Choć, tak naprawdę ,nie wiadomo do końca co jest prawdziwą przyczyną tej przedziwnej ślepoty świata zachodniego. Jeden z amerykańskich dziennikarzy zadał, w kontekście światowych oskarżeń państwa Izrael o prowadzenie barbarzyńskiej polityki, dość istotne pytanie: "Jeżeli to Izrael odgrywa rolę słusznej strony w wojnie z Hamasem, Autonomią Palestyńską, a prawie wszystkie kraje świata oraz ONZ popełniają moralny błąd - jaką mamy nadzieję dla ludzkości ? Jeżeli kompas moralny obecnego świata wskazuje zły kierunek to jaką mamy gwarancję, że nie staczamy się w otchłań ponurego świata ?"
|
|
 | 1 na 1 | Kurczewski (2471 punktów) | > Kilka dni temu świat się dowiedział o tureckim poparciu dla polityku militarnej Iranu. Władze Turcji poinformowały, że przy kolejnej sposobności udzielą eskorty dla pomocy "humanitarnej" zmierzającej w stronę Gazy. Turcja, jest członkiem NATO, a do niedawna była ważnym sojusznikiem Izraela w regionie, gdzie wszystkie sąsiednie kraje domagają się zniszczenia stolicy państwa żydowskiego. Co to oznacza dla tego regionu ? Doprowadzi to do zachwiania, jeśli nie końca stabilizacji militarnej w obrębie Izraela.Dwie różne sprawy- jedna to niewątpliwie fatalne zsuwanie się Turcji w stronę wyznaniowości, ze wszelkimi tego konsekwencjami. Drugie- niekoniecznie w 100% powiązane choć z pewnością w przypadku Turcji nie bez związku- to kwestia tego, jak państwo, pod którego banderą płynący statek został na wodach międzynarodowych zaatakowany przez wojsko innego państwa, miałoby zareagować w inny sposób i zachować choćby pozory wiarygodności. Międzynarodowego śledztwa nie będzie, udostępnienia materiałów nie będzie- co niby innego miałaby zrobić Turcja (czy dowolny inny kraj) w takiej sytuacji ? Położyć uszy po sobie ? Ankara tak naprawdę nie ma innej opcji niż zachować się w ten sposób. Co więcej- i to już rzecz naprawdę groźna, o wiele poważniejsza niż strzały rakietowe czy czołgi w było nie było lokalnym konflikcie- do takiej samej reakcji zobowiązane jest NATO: Cytat:
Ex- ambasador UK Craig Murray, ekspert w kwestii prawa morskiego:
NATO HQ in Brussels is a very unhappy place. There is a strong understanding among the various national militaries that an attack by Israel on a NATO member flagged ship in international waters is an event to which NATO is obliged - legally obliged, as a matter of treaty - to react.
Kwestią zasadniczą pozostaje pytanie czy NATO da radę wyjść z tej pułapki z twarzą i pokazać że nie jest ledwie narzędziem polityki zagranicznej USA, a rzeczywistym paktem którego celem jest wzajemna obrona członków. > Jeden z amerykańskich dziennikarzy zadał, w kontekście światowych oskarżeń państwa Izrael o prowadzenie barbarzyńskiej polityki, dość istotne pytanie: "Jeżeli to Izrael odgrywa rolę słusznej strony w wojnie z Hamasem, Autonomią Palestyńską, a prawie wszystkie kraje świata oraz ONZ popełniają moralny błąd - jaką mamy nadzieję dla ludzkości ? Jeżeli kompas moralny obecnego świata wskazuje zły kierunek to jaką mamy gwarancję, że nie staczamy się w otchłań ponurego świata ?"Pytanie podobne do "a jeśli nie wierząc w Boga popełniasz błąd ?". Gwarancji na to że kompas moralny świata działa (jakby polityka zależała od kwestii moralnych) nie mamy właściwie nigdy, chyba że wierzymy jakimś namaszczonym przez boga- tego bądź tamtego- zbawcom. Warto zwrócić uwagę na to, że kraje zachodnie nie potępiają celów którymi posługuje się Izrael, a środki. Te same środki, które potępia niemała część Żydów, tak w Izraelu jak i w diasporze. Niewiele widziałem publicznych pochwał działań Hamasu (prawdę mówiąc jedyne jakie widziałem w Polsce to głupoty wypisywane przez oczadziałych antysemitów) więc trudno tu mówić o zachwianiu równowagi. Wręcz przeciwnie- jeśli chcemy choćby udawać że posiadamy jakikolwiek kodeks moralny, jesteśmy zobowiązani do nazywania rzeczy po imieniu, niezależnie od tego czy to Kali kradł czy Kalemu kradli. PS: Krótka glosa- jako miłośnik żydowskiej kultury czuję się WYJĄTKOWO niekomfortowo kiedy w konfrontacji państwa żydowskiego z ideologią która jest mi najdalsza nie mogę popierać stanowiska tego pierwszego. Wolałbym widzieć NATO interweniujące w Iranie. Prawdopodobnie nie zobaczę, dopóki nie dojdzie do tragedii. erka.ovh.org/hototogitsu.blogspot.com/
|
|
 | | Ocykan (3528 punktów) | >Jeden z amerykańskich dziennikarzy zadał, w kontekście światowych oskarżeń państwa Izrael o prowadzenie barbarzyńskiej polityki, dość istotne pytanie: " Jeżeli to Izrael odgrywa rolę słusznej strony w wojnie z Hamasem, Autonomią Palestyńską, a prawie wszystkie kraje świata oraz ONZ popełniają moralny błąd - jaką mamy nadzieję dla ludzkości ? Jeżeli kompas moralny obecnego świata wskazuje zły kierunek to jaką mamy gwarancję, że nie staczamy się w otchłań ponurego świata ?"
Jeżeli... A co jeżeli nie?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|