 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-06-2021 08:48 | Arminius (25555 punktów) | Mit antysemityzmu 0 na 4 | W przedwojennej Polsce tzw. pogromy ludności żydowskiej miały często swoje źródło w agresywnym, konfrontacyjnym zachowaniu Żydów, prowokującym drugą stronę do reakcji. W praktyce takowe pogromy miały często "obrotowy" charakter, gdyż odnosiły się zarówno do ludności żydowskiej jak i nieżydowskiej, przy czym obecnie bardzo często są owe zdarzeni prezentowane jako jednostronnie w wymierzone w ludność żydowską. Przykładem sytuacji jak wyżej był pogrom w Przytyku, o którym miałem okazję napisać w wątku jak podlinkowany ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,701763). Wspominam o tej kwestii nie przypadkiem, ponieważ okazuje się, iż taktyka przyjęta przez lobby żydowsko - syjonistyczne nad Potomakiem, zmierzająca do zagłuszania globalnego oburzenia na Żydów w związku z ich ostatnimi ekscesami/zbrodniami w Gazie, wykazuje sporo analogii do tej sytuacji z II RP. W wielkim skrócie sprowadza się ona do tezy, "sprowokować agresywnym zachowaniem do reakcji a następnie zaprezentować się (także medialnie) jako ofiara antysemityzmu" Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału autorstwa Maxa Blumenthala. "A May 19 incident in midtown New York City has become the centerpiece of the pro-Israel narrative of Palestinian pogroms targeting Jews across America. According to the official story, a mob of Palestinian youth hunted down and brutalized a lone Jewish man, Joseph Borgen, on his way to a nearby pro-Israel rally.In an interview with Borgen, CNN host Don Lemon claimed he was "wearing a yarmulke," or Jewish skullcap, when he was attacked. Borgen repeated this claim in several subsequent media engagements."Before I can even react," Borgen told Lemon, "I was surrounded by a crowd of people who, as you saw in the video, proceeded to beat me down and then, after the fact, pepper spray and mace me."New York Governor Andrew Cuomo quickly decried the violence as an antisemitic hate crime, and insinuated that Borgen was wearing a visible yarmulke. "I unequivocally condemn these brutal attacks on visibly Jewish New Yorkers and we will not tolerate antisemitic violent gang harassment and intimidation," Cuomo declared. Rep. Jamaal Bowman of New York, a member of the progressive congressional "Squad," also chimed in to portray the incident as an example of "antisemitic hate." The scuffle and its aftermath were captured on video by a bystander, yet CNN played only a short portion showing several men pummeling Borgen. The complete video and photographs taken immediately after the melee reveal that Borgen was wearing a gray hooded sweatshirt - not a yarmulke. Unless video surfaces showing he was visibly wearing a yarmulke, Borgen appears to have misled the media to create the impression that he was targeted for simply being Jewish in public.Further, footage shows that Borgen had to be restrained by three police officers as he attempted to charge at his accused attackers while they ran off, challenging them to fight. "One on one!" he barked repeatedly before lying back on the ground." thegrayzon(*)ter-israel-lobby-antisemitism/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > W przedwojennej Polsce tzw. pogromy ludności żydowskiej miały często swoje źródło w agresywnym,> konfrontacyjnym zachowaniu Żydów, prowokującym drugą stronę do reakcji. W praktyce takowe pogromy> pl.wikipedia.org/wiki/Izrael_Ajzenman"Był kilkakrotnie karany sądownie, m.in. w styczniu 1936 za obrabowanie sklepu spożywczego został skazany na 7 miesięcy więzienia i 20 zł grzywny. Po wyjściu na wolność ponownie został zatrzymany - za włamanie do sklepu w nocy na 15 maja 1936 w osadzie Wolanów w powiecie radomskim oraz użycie broni przy próbie zatrzymania skazano go na 2 lata więzienia; podczas odbywania wyroku był karany dyscyplinarnie za pobicie współwięźnia. Ponadto jeszcze dwukrotnie w II RP był karany sądownie za drobniejsze przestępstwa,(...) 22 stycznia 1943 oddział ten pod osobistym dowództwem "Julka" dokonał napadu na Drzewicę, podczas którego zamordowano siedem osób - dyrektora miejscowej fabryki noży "Gerlach" Augusta Kobylańskiego, aptekarza Stanisława Makomaskiego i pięciu członków NSZ - Józefa Staszewskiego, Edwarda, Stanisława i Józefa Suskiewiczów oraz Zdzisława Pierścińskiego. Kilkanaście innych osób, które znalazły się na liście do likwidacji, zdołało uciec lub ukryć się." Czy zamordowany przez Żyda, Izraela Ajzenmana, August Kobylański był powiązany rodzinnie z Janem Kobylańskim, którego Żydzi też by chętnie zamordowali ? Wszystkie "polskie" władze też by chętnie "pozbyły" się Jana Kobylańskiego. Porządni Żydzi nawet nie próbują publicznie odcinać się od swoich "szybko dorabiających" się rodaków, którym się marzy rządzenie całym światem. Stanisław Ostwind-Zuzga został rozstrzelany po procesie przeprowadzonym przez jego rodaków. Nie ma żartów.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | ależ szwarccharakter! | Izrael Ajzenman był kilkakrotnie karany sądownie............................
Ależ fantastyczny szwarccharakter!!! Po dotarciu do końca jego biogramu wikipediowskiego - człek przeciętny ma ochotę wziąć prysznic. Rzecz jasna w ujęciu "holokaust industry" Ajzeman był ofiarą. Czytając biogram kanalii jak wyżej przeciętny człek żałuje że przeżył on wojnę.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: ależ szwarccharakter! | > Izrael Ajzenman był kilkakrotnie karany sądownie............................> Ależ fantastyczny szwarccharakter!!! Po dotarciu do końca jego biogramu wikipediowskiego - człek przeciętny ma ochotę wziąć prysznic. Rzecz jasna w ujęciu "holokaust industry" Ajzeman był ofiarą. Czytając biogram kanalii jak wyżej przeciętny człek żałuje że przeżył on wojnę.> Ciekawe, czy to wyjątek, czy statystyczny członek PZPR i SLD?
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | raczej wyjątek | > >Izrael Ajzenman był kilkakrotnie karany sądownie............................> >Ależ fantastyczny szwarccharakter!!! Po dotarciu do końca jego biogramu wikipediowskiego - człek przeciętny ma ochotę wziąć prysznic. Rzecz jasna w ujęciu "holokaust industry" Ajzeman był ofiarą. Czytając biogram kanalii jak wyżej przeciętny człek żałuje że przeżył on wojnę.> >> Ciekawe, czy to wyjątek, czy statystyczny członek PZPR i SLD?  Raczej wyjątek, bo jednak frakcja tzw. "Chamów" w PZPR była liczniejsza niż frakcja tzw. "Żydów".
|
|
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: Mit antysemityzmu | >W przedwojennej Polsce tzw. pogromy ludności żydowskiej miały często swoje źródło w agresywnym, konfrontacyjnym zachowaniu Żydów, prowokującym drugą stronę do reakcji. Ustawy norymberskie z 1935 roku precyzowały pojęcie "Żyda" pod względem "rasowo - prawnym". Czy to przypadek, że Arminius nie widzi prawdziwego źródła zła w przedwojennej Europie? Duch Hitlerjugend panoszy się po FR.
Pogrom zgodnie z definicją oznacza: zorganizowaną i często oficjalnie popieraną rzeź lub prześladowanie grupy mniejszościowej. Każdy atak motywowany wyłącznie nienawiścią na tle rasowym zasługuje na potępienie.
"Antysemityzm nie był oczywiście wytworem niemieckich nazistów. Mimo iż plan eksterminacji ludności żydowskiej został wprowadzony do niemieckiej doktryny głównie za sprawą rasistowskich poglądów Adolfa Hitlera, antysemityzm stanowił popularną ideę, która nie była obca państwom Europy, w tym Polsce. W okresie dwudziestolecia międzywojennego odnotowano znaczący wzrost nastrojów antyżydowskich. Ich konsekwencją była między innymi segregacja ławkowa w polskich szkołach, zakazy dotyczące odsetka żydowskich studentów na polskich uczelniach, dyskryminacja i bojkotowanie żydowskich sklepów. Spontaniczne prześladowania zazwyczaj przybierały formę wyśmiewania i upokarzania, jednakże w życiu II RP obecne były także zdarzenia fizycznego znęcania, a nawet masowych mordów, które jednoznacznie kwalifikują się jako pogromy. Tak należy bowiem określić zabójstwa w Pińsku czy Wilnie tuż po I wojnie światowej, a później w Przytyku w marcu 1936 roku. Nie były to odosobnione przypadki, choć prześladowania ludności żydowskiej przybierały raczej formę wystąpień wymierzonych w konkretne osoby. Antysemityzm był obecny w poglądach skrajnie prawicowych przedwojennych organizacji politycznych, stanowiąc jedną z idei m.in. Obozu Narodowo-Radykalnego."
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >> >"Antysemityzm nie był oczywiście wytworem niemieckich nazistów. Mimo iż plan eksterminacji ludności żydowskiej został wprowadzony do niemieckiej doktryny głównie za sprawą rasistowskich poglądów Adolfa Hitlera, antysemityzm stanowił popularną ideę, która nie była obca państwom Europy, w tym Polsce. W okresie dwudziestolecia międzywojennego odnotowano znaczący wzrost nastrojów antyżydowskich. Ich konsekwencją była między innymi segregacja ławkowa w polskich szkołach, zakazy dotyczące odsetka żydowskich studentów na polskich uczelniach, dyskryminacja i bojkotowanie żydowskich sklepów. Antysemityzm był obecny w poglądach skrajnie prawicowych przedwojennych organizacji politycznych, stanowiąc jedną z idei m.in. Obozu Narodowo-Radykalnego." >
Dzisiaj, mało kto, zna prawdziwą historię żydowskiego zamachu stanu w Rosji na początku XX w. W tamtych czasach na pewno gazety rozpisywały się, jak to Żydzi mordowali Rosjan. W Europie bali się, że Gubelman z rodakami, dotrze i po nich. Kto wie, jak Żydzi rozprawili się z rosyjskimi generałami ? Jednemu tylko udało się ocaleć. Atak żydobolszewików na Polskę, w 1919 roku miał jedynie, wywołać strach w Europie przed komunizmem. Komu zależało, by Europa bała się komunizmu ? Po I WŚ, Niemcy byli bez szans ekonomicznych, na jakikolwiek rozwój. Reparacje wojenne do spłaty i komisarze w Wielkiej Brytanii i Francji mieli pilnować by Niemcy się nie zbroiły. I to w Niemczech stał się prawdziwy cud. Ktoś, część reparacji spłacił za Niemców, wygonił komisarzy i zaczął inwestować w zbrojenie Niemiec. Operacja GOTT MIT UNS, to było genialne amerykańskie posunięcie. Amerykanie zbroili Niemców do OBRONY Europy przed komunizmem. Nawet Brytyjczycy dali się na to nabrać i wspomagali zbrojenie Niemiec. Jak Amerykanie pompowali miliony dolarów i technologie wojskowe do Niemiec to nie mogło być tak, że to lud niemiecki sobie wybierze przywódcę. Hitlera, Niemcom na siłę zainstalowano DEMOKRATYCZNIE. Hitlera wybrał i szkolił Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl, trochę pomagał, Hermann Steinschneider, ale jak się zaczął publicznie popisywać, wiedzą znaną tylko amerykańskiej agenturze, to szybko pochłonęło go piekło. Kampanię wyborczą Hitlerowi finansował Emil Kirdorf. Hitlera nawet tygodnik "Time" zrobił człowiekiem roku 1938, rok później był Stalin. Hitler nigdy nie był antysemitą, wytypowany do odegrania powierzonego zadania, podpisał się pod treścią Mein Kampf. Mein Kampf mógł napisać austriacki Żyd, ktory wyemigrował do USA. Jak już Amerykanie uzbroili Niemców to skończyli z operacją GOTT MIT UNS a rozpoczęli nową, operację TYSIAC LETNIA TRZECIA RZESZA. Skierowali Niemców na wschód gdzie czekała przygotowana przez Amerykanów zasadzka. Amerykanie już w latach dwudziestych zaczęli budowę zakładów zbrojeniowych i środków transportu uzbrojenia do swojej zasadzki. Żydobolszewicy w 193O roku rozpoczęli budowę Kanału Białomorskiego, którym dostarczano uzbrojenie. W 1939 r. napadli na Finlandię w celu przejęcia terenu równoległego do Kanału Białomorskiego. Amerykanie do swojej zasadzki w ZSRR dostarczyli: 22 tys. samolotów, prawie pół miliona samochodów, 2 tys. parowozów, 13 tys. czołgów, 3 mln ton paliwa lotniczego itd. Amerykanie odwrócili się od uzbrojonych przez nich Niemców i zaczęli ich atakować swoim sprzętem wykorzystując Sowietów. Jak to Amerykanie, od razu zaczęli tworzyć grupę sojuszników przeciwko Niemcom, których wprowadzili do swojej zasadzki. Ile Amerykanów kosztowała II WŚ ? Co na tym zyskali ?
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | ustawy starotestamentowe Ezry | > >W przedwojennej Polsce tzw. pogromy ludności żydowskiej miały często swoje źródło w agresywnym, konfrontacyjnym zachowaniu Żydów, prowokującym drugą stronę do reakcji.> Ustawy norymberskie z 1935 roku precyzowały pojęcie "Żyda" pod względem "rasowo - prawnym". Czy >to przypadek, że Arminius nie widzi prawdziwego źródła zła w przedwojennej Europie? Duch >Hitlerjugend panoszy się po FR.Jeżeli już, to raczej duch starotestamentowo - talmudyczny, bo przecież piszący ustawy norymberskie wzorowali się na starotestamentowym rasizmie. Proszę poczytać i sobie dobrze zapamiętać: " Julius Streicher - wybitny nazistowski dygnitarz - przesłuchiwany przed Trybunałem Norymberskim na okoliczność wprowadzenie przez III Rzeszę ustaw norymberskich ( zakładam, iż czytający te słowa mają elementarną wiedzę na ich temat - jeżeli nie, problem zostanie wkrótce wyjaśniony) oświadczył, iż naziści oparli swoje segregacyjne prawa na żydowskim prawie starotestamentowym. Przytoczmy oskarżycielskie słowa oskarżonego Streichera in extenso: "Tak, miałem w tym (wprowadzenie ustaw norymberskich - Arminius) swój udział, ponieważ przez lata całe głosiłem że jakiekolwiek mieszanie krwi niemieckiej i żydowskiej musi być zaprzestane. Pisałem o tym w artykule za artykułem. I w moich tekstach nieustannie podkreślałem, iz to sami Żydzi mogą służyć za przykład każdej rasie, jako że to właśnie oni stworzyli prawa rasowe dla ochrony swojej własnej rasy, prawa mojżeszowe, które mówią: " jeżeli zawędrujecie do obcego kraju nie będziecie brali za żony obcych niewiast". I właśnie ta kwestia, Panowie, ma ogromne znaczenie przy osądzie praw norymberskich. Bo te prawa żydowskie jak wyżej zostały wzięte jako modelowy przykład dla naszych niemieckich praw. Kiedy po wiekach żydowski prawodawca Ezra odkrył, iż pomimo praw mojżeszowych jak wyżej, wielu Żydów poślubiło obce kobiety - małżenstwa te z jego rozkazu zostały rozwiązane a obce kobiety odesłane wraz z dziećmi. To był początek żydowstwa - ponieważ z powodu wprowadzenia tych praw rasowych, Żydzi przetrwali przez wieki, podcza sgdy inne rasy i cywilizacje zaginęły". (w opraciu o: Trial of the Major War Criminals Before the International Military Tribunal, Nuremberg, 14 November 1945 - 1 October 1946, Volume 12, Secretariat of the Tribunal, Nuremberg, Germany, p. 315.) Wymowa passusu jak wyżej jest jednoznaczna. Ale przecież jakiś niedouczony chojrak chwacko zakrzyknie, iż zeznaniom nazistów nie można wierzyć. Takiemu niedowiarkowi zalecam przestudiowanie starotestamentowej Księgi Ezry. Wszystko się zgadza jota w jotę. Dla weryfikacji tez Streichera podsyłam fragment dotyczący "reform Ezry" zaczerpnięty z anglojęzycznej strony poświęconej księgom starotestamentowym:" www.racjonalista.pl/forum.php/s,737816
|
|
|  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: ustawy starotestamentowe Ezry | >Julius Streicher - wybitny nazistowski dygnitarz - przesłuchiwany przed Trybunałem Norymberskim na okoliczność wprowadzenie przez III Rzeszę ustaw norymberskich ( zakładam, iż czytający te słowa mają elementarną wiedzę na ich temat - jeżeli nie, problem zostanie wkrótce wyjaśniony) oświadczył, iż naziści oparli swoje segregacyjne prawa na żydowskim prawie starotestamentowym. No i rozgrzeszył nazista zbrodnie hitlerowskie. Wcale mnie to nie dziwi, że niejednokrotnie usprawiedliwiasz zbrodniarzy nazistowskich, ale żeby widzieć w nich ludzi wybitnych. Jakim trzeba być skrajnym nacjonalistą, zeby nie powiedzieć faszystą, by uznać tego zbrodniarza za osobę wybitną.
"Julius Streicher - członek NSDAP, w latach 1925-1940 Gauleiter Frankonii, Obergruppenfuehrer SA, organizator pogromów i bojkotów Żydów oraz redaktor, a potem wydawca niemieckiego pisma prowadzącego nagonki na Żydów - "Der Stürmer", które było ważną częścią nazistowskiej machiny propagandy".
"W 1939 powołano specjalną komisję, która miała badać nieprawidłowości i korupcję podczas rządów Streichera we Frankonii. Komisja stwierdziła liczne przestępstwa. Oprócz kradzieży mienia żydowskiego zwrócono uwagę na pobicia oponentów politycznych i skandale seksualne (zatrudniał swoje kochanki w urzędach i opłacał je ze środków publicznych)[16]. Komisja rekomendowała zawieszenie Streichera. Hitler zachował jednak słabość do swojego poplecznika i pozwolił mu zachować stanowisko".
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | wybitny nazista Streicher | >>Julius Streicher - wybitny nazistowski dygnitarz - przesłuchiwany przed Trybunałem Norymberskim >na okoliczność wprowadzenie przez III Rzeszę ustaw norymberskich ( zakładam, iż czytający te >słowa mają elementarną wiedzę na ich temat - jeżeli nie, problem zostanie wkrótce wyjaśniony) >oświadczył, iż naziści oparli swoje segregacyjne prawa na żydowskim prawie starotestamentowym. >No i rozgrzeszył nazista zbrodnie hitlerowskie. Wcale mnie to nie dziwi, że niejednokrotnie >usprawiedliwiasz zbrodniarzy nazistowskich, ale żeby widzieć w nich ludzi wybitnych. Jakim >trzeba być skrajnym nacjonalistą, zeby nie powiedzieć faszystą, by uznać tego zbrodniarza za >osobę wybitną.
Jest napisane przeze mnie "wybitny nazistowski dygnitarz". Streicher takowym był ze względu na zajmowaną funkcję i osiągnięcia. Nie jest napisane "wybitna osoba". Dokonujesz pan manipulacji niczym hasbarowiec niskich lotów. Proszę też sobie zapamiętać, iż można być osobą złą i wybitną. Jedno drugiego nie eliminuje.
Do meritum sprawy (naśladowanie przez nazistów rasistowskiego prawa Żydów) się pan nie odniosłeś, co poniekąd nie dziwi, bo jest to fakt notoryjny więc trudno go w jakikolwiek sposób kwestionować.
|
|
|  | -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: ustawy starotestamentowe Ezry | > Ale przecież jakiś niedouczony chojrak chwacko zakrzyknie, iż zeznaniom nazistów nie można wierzyć. Takiemu niedowiarkowi zalecam przestudiowanie starotestamentowej Księgi Ezry. Wszystko się zgadza jota w jotę. Dla weryfikacji tez Streichera podsyłam fragment dotyczący "reform Ezry" zaczerpnięty z anglojęzycznej strony poświęconej księgom starotestamentowym:"> www.racjonalista.pl/forum.php/s,737816Nie mogę tego zaakceptować, że tyle uwagi poświęcasz Żydom. Dlaczego zamiast tego nie napiszesz własnej, lepszej księgi? Dlaczego nie stowarzysz czegoś z czego inni mogliby nauczyć się jak dobrze żyć? Czy wiesz co wyniknie z tego, kiedy wszyscy zaszczuci poczuciem krzywdy zaczniemy się wzajemnie nienawidzić? Wyniknie z tego piekło na Ziemi. Jest taka granica mówienia o innym człowieku źle, której nie wolno przekraczać, bo za nią jest piekło na Ziemi. Coś ci wyjasnie z własnego doświadczenia. Jak już zapalisz w ludziach prawdziwą nienawiść, ja ta zacznie płonąć, to zgasić ją może już tylko ludzka krew. Jak zapłonie wzajemna nienawiść to już nikt nie będzie działał razem chyba że już tylko w walce z wrogiem. W ten sposób, w który postępujesz sam na siebie sprowadzisz zło. Ludzie już najwyraźniej nie wiedzą więcej jak jest na wojnie, jak jest wtedy kiedy nienawiść trawi mózg i nie pozwala nikomu zasnąć. Zwracam się do człowieka, który jest gdzies tam w Tobie ukryty. Nie rób tego! To jest złe. Nie rób tego, bo to będzie nas tylko niszczyć i niczego nie stworzy. Przestan wciąż patrzeć tylko w przeszłość. Choć raz spójrz w przyszłość. Wydarzyło się wiele zła ale to zło nie może nas strawić. Ktoś musi powiedzieć Stop. Zatem STOP!
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | kto kogo zgromił w Przytyku | > Tak należy bowiem określić zabójstwa w Pińsku czy Wilnie tuż po I wojnie światowej, a później w >Przytyku w marcu 1936 roku.Na temat Przytyku poczytaj pan sobie podlinkowany materiał i nie powielaj filosemickich bzdur: www.racjonalista.pl/forum.php/s,701763"Parę lat temu kulku historyków wzięło zdarzenie na swój warsztat. Pękła bomba, okazało się, iż w Przytyku i owszem był pogrom - ale nie tylko Żydów, także polskich chłopów pogromionych przez Żydów. "Działacze endecji ustawiali pikiety, prowadzili bojkot gospodarczy, używali publicznego ostracyzmu i szerokiej akcji propagandowej przeciwko społeczności żydowskiej. W odpowiedzi na to prasa żydowska otwarcie pisała o konieczności zatrudniania Żydów przed Polakami. W miejsce zwolnionych Polaków zatrudniano członków żydowskiej gminy wyznaniowej. Nowo powstałe polskie sklepy, których właścicieli podejrzewano o członkostwo lub sprzyjanie SN były również bojkotowane, szykanowane i nękane dumpingowymi cenami". "W grudniu 1935 roku w Przytyku, wobec powtarzających się aktów przemocy i narastającej atmosfery wzajemnej agresji, grupa około 20 młodych Żydów pod przywództwem Icka Frydmana zaczęła tworzyć zbrojną, nielegalną samoobronę (jid. "zelbszuc"). Ten, jako podoficer rezerwy Wojska Polskiego, uczył ich posługiwania się bronią palną i taktyki walki w mieście. Grupa wyposażyła się w nielegalnie zakupione rewolwery, żelazne łomy, kastety i pałki. Jej zadaniem było zmobilizowanie całej ludności żydowskiej w razie konfliktu." "W Przytyku odbywał się coroczny jarmark, zwany kazimierzowskim. 9 marca 1936 wczesnym rankiem doszło do pierwszego incydentu. Żydowscy kupcy przewrócili i uszkodzili kram polskiego czapnika, który zajął miejsce ich kolegi. Zwaśnionych rzemieślników natychmiast uspokoiła policja, wyznaczając im ściśle określone miejsca. Około godziny 15 przed straganem żydowskiego piekarza pojawił się chłopski sprzedawca, członek Stronnictwa Narodowego Józef Strzałkowski. Okrzykami "swój do swego!" agitował przeciwko handlowaniu z żydowskimi kupcami. Zdenerwowany handlarz kopnął laskę pokrzykującego, na której ten się opierał, a ten niewiele myśląc uderzył go nią w ramię". "Tam na dźwięk gwizdka Icka Frydmana, nie czekając na interwencję policji, uzbrojona w rewolwery, kamienie, kastety i pałki grupa Żydów z "zelbszucu" zaatakowała polskich chłopów. Prawdopodobnie - gdyż nie udało się ustalić szczegółowego przebiegu wypadków - była to interwencja w obronie kilku handlujących tam Żydów napadniętych przez trzech chłopów. Samoobrona zaczęła atakować również włościan uciekających ulicą. Wielu zostało dotkliwie pobitych i poranionych, w tym kobiety i dzieci. Jak ustalił Sąd Okręgowy w Radomiu do ataku przyłączyli się spontanicznie inni przedstawiciele żydowskiej części mieszkańców Przytyku, w tym miejscowa elita (Żydzi doskakiwali do wozów, a kobiety na wozach zasłaniały się chustkami przed padającymi razami ze strony Żydów, kamieniami i uderzeniami pałek). Wtedy to, do przechodzącego obok Stanisława Kubiaka, strzelił Luzer Kirszencwajg, trafiając go w plecy i postrzelono w łopatkę Stanisława Popiela. Oddano w sumie kilkanaście strzałów". "Kiedy policja usuwała chłopów z miasteczka, powoli opanowując zamieszki, z wybitego okna jednego z domów padły strzały. Jeden z niebiorących w ogóle udziału w zamieszkach chłopów - Stanisław Wieśniak, został zastrzelony przez Żyda o nazwisku Szulim Chil Leska, członka nacjonalistyczno-religijnej partii Mizrachi, który strzelił z okna swojego mieszkania. Policjanci wymierzyli z karabinów w okno, lecz Leska oddał pistolet koledze i zbiegł. Śmiertelnie rannego Wieśniaka zaniesiono do domu lekarza, znajdującego się w pobliżu kościoła, gdzie ponownie gromadzili się uciekający Polacy. W tym momencie policja straciła całkowicie kontrolę nad sytuacją. Rozwścieczony zabiciem kolegi tłum chłopów, liczący około 1000 osób, zaatakował i zdemolował kilkadziesiąt żydowskich domów, bijąc ich mieszkańców kłonicami, drągami i kamieniami. W następstwie tego ataku śmierć poniosły dwie osoby - małżeństwo Chaja i Josek Minkowscy mieszkający naprzeciw domu doktora". "Palestyńska prasa żydowska wypowiadała się jeszcze ostrzej, pisząc o próbach zniszczenia 3,5 miliona Żydów polskich przez duchowieństwo i narodowców, w ogóle nie biorąc pod uwagę wiarygodności ustaleń śledztwa, gdyż te zostały dokonane na podstawie zeznań gojów. Wyjątkiem była gazeta "Dawar", która jako jedyna podała informację, że Żydzi ponoszą odpowiedzialność za zajścia, ponieważ to Żyd pierwszy zastrzelił chłopa"
|
|
|  | 2 na 2 | haish (2905 punktów) | Odp: kto kogo zgromił w Przytyku | >>Tak należy bowiem określić zabójstwa w Pińsku czy Wilnie tuż po I wojnie światowej, a później w >Przytyku w marcu 1936 roku. >Na temat Przytyku poczytaj pan sobie podlinkowany materiał i nie powielaj filosemickich bzdur:
Od czasów rzymskich prześladowania żydów i pogromy żydowskie miały miejsce wszędzie tam gdzie rośli w siłę greccy Chrześcijanie, póżniej na arenę wkroczyli Katolicy, po Katolikach których powiązania z faszystowskimi rządami Hiszpanii, Włoch i Niemiec nie są obecnie tajemnicą miała miejsce zaplanowana eksterminacji osób uznanych za Żydów w Europie. Należałoby odróżnić co jest filosemityzmem, co przyzwoitością, a co skurwysyńską propagandą. To, że tzw. Holokaust przyćmił to czego przez lata dopuszczali się Chrześcijanie, a zwłaszcza Katolicy nie jest filosemityzmem, pogląd ten wynika z ustaleń historyków, ale w chrześcijańskim i katolickim kraju nie jest poprawny politycznie. Nikt nie zataja faktów, jednak dba się o to aby nie funkcjonowały w przestrzeni publicznej. Aby głosić racjonalne opinie wypadałoby się zapoznać również z opiniami-źródłami krytycznymi do stawianych na forum tematów. Zachęcam do czytania "poczytaj pan sobie nie podlinkowany materiał i nie powielaj bzdur" - obecnie w internecie są dostępne różne opracowania tematu, oraz dostępne są zbiory książek, prac naukowych i propagandy z lat minionych w formie zdigitalizowanej. Czy to dlatego, że Żydzi nie chcieli nadstawiać drugiego policzka wzorem katolickiego kleru i organizacji takich jak ONR w II RP, albo patriotów piszących i krzyczących Syjoniści do SYJAMU niektórzy czują niedosyt i brak satysfakcji? Chrześcijaństwo, a zwłaszcza Katolicyzm czuje się przegrany w swojej misji ewangelizacji narodu żydowskiego, sam fakt ciągłości jego istnienia dowodzi, że młodszy w wierze nie może być w stanie nauczycielem starszego pomimo dominacji z pozycji siły i przewagi liczebnej. Stąd rozpaczliwe poszukiwanie różnorakich metod i sposobów w przeciągu 2000 lat.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Mit antysemityzmu | >> >"Antysemityzm nie był oczywiście wytworem niemieckich nazistów. Mimo iż plan eksterminacji ludności żydowskiej został wprowadzony do niemieckiej doktryny głównie za sprawą rasistowskich poglądów Adolfa Hitlera, antysemityzm stanowił popularną ideę, która nie była obca państwom Europy, w tym Polsce. >
Za te tzw. antysemickie poglądy, Hitler dostawał miliony dolarów z Ameryki. Ameryka zainstalowała demokratycznie Hitlera Niemcom i finansowała zbrojenie Niemiec. Żeby Francuzi i Brytyjczycy siedzieli cicho to Amerykanie wymyślili bajkę, że zbroją Niemców w celu OBRONY Europy przed żydobolszewizmem. Brytyjczycy, nawet pomagali Amerykanom, zbroić Niemców. Żydzi bez problemu mogli zabić Hitlera lub wynająć płatnego mordercę. Nie słyszałem, żeby Żydzi próbowali dokonać jakiegoś zamachu.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >>>>"Antysemityzm nie był oczywiście wytworem niemieckich nazistów. Mimo iż plan eksterminacji ludności żydowskiej został wprowadzony do niemieckiej doktryny głównie za sprawą rasistowskich poglądów Adolfa Hitlera, antysemityzm stanowił popularną ideę, która nie była obca państwom Europy, w tym Polsce. >> >Za te tzw. antysemickie poglądy, Hitler dostawał miliony dolarów z Ameryki. Ameryka zainstalowała demokratycznie Hitlera Niemcom i finansowała zbrojenie Niemiec. >Żeby Francuzi i Brytyjczycy siedzieli cicho to Amerykanie wymyślili bajkę, że zbroją Niemców w celu OBRONY Europy przed żydobolszewizmem. Brytyjczycy, nawet pomagali Amerykanom, zbroić Niemców. >Żydzi bez problemu mogli zabić Hitlera lub wynająć płatnego mordercę. Nie słyszałem, żeby Żydzi próbowali dokonać jakiegoś zamachu.
Czytałem "Mein Kampf". Hitler miał rozwinięty intelekt. Nie kierowała nim ślepa furia.
Musiał mieć bezpośredni związek z Żydami, coś złego w związku musiało wydarzyć się w jego życiu, taka nienawiść nie mogła rozwinąć się tylko z powszechnych ideologii.
Stawiam, że został w którymś momencie bardzo poniżony. Coś wywolalo w nim traume którą przebudował w umyśle w wielką nienawiść. Wiem z doświadczenia, że to bardzo prawdopodobne.
Nie znam życia człowieka ale może gdy chciał zostać malarzem i być może nie miał za co żyć, spotkał się twarzą w twarz z czyścicielami kamienic.
Cos musiało wydarzyć się. Taka nienawiść nie mogła wyniknąć z niczego.
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >>>>> >Czytałem "Mein Kampf". Hitler miał rozwinięty intelekt. Nie kierowała nim ślepa furia. >Musiał mieć bezpośredni związek z Żydami, coś złego w związku musiało wydarzyć się w jego życiu, taka nienawiść nie mogła rozwinąć się tylko z powszechnych ideologii. >Stawiam, że został w którymś momencie bardzo poniżony. Coś wywolalo w nim traume którą przebudował w umyśle w wielką nienawiść. Wiem z doświadczenia, że to bardzo prawdopodobne. >Nie znam życia człowieka ale może gdy chciał zostać malarzem i być może nie miał za co żyć, spotkał się twarzą w twarz z czyścicielami kamienic. >Cos musiało wydarzyć się. >Taka nienawiść nie mogła wyniknąć z niczego.
Masz umysł małego dziecka, nie potrafisz pojąć, że HITLER ZOSTAŁ WYTYPOWANY I SZKOLONY DO REALIZACJI ZAPLANOWANEGO DZIAŁANIA W KTÓRE AMERYKA WPOMPOWAŁA CA 3OO MLD DOLARÓW. Nikt nie planuje tak drogiej inwestycji nie mając planu i ludzi, którzy będą go realizować. Punkt trzeci amerykańskiego planu, to BYŁO UZBROJENIE NIEMIEC. Hitler nie wygrywał codziennie w totolotka i za to się zbroił, tylko szły na to AMERYKAŃSKIE PIENIĄDZE i technologie. Żeby uzbroić Niemców Amerykanie musieli, znieczulić wrażliwych na to Francuzów i Brytyjczyków. W tym celu przeprowadzono operację zastraszania Europejczyków żydobolszewizmem. Żydobolszewicy zaatakowali Polskę i się wycofali. Potem bez problemów Amerykanie zbroili Niemców i jeszcze się do tego przyłączyli Brytyjczycy. Niemców Amerykanie zbroili pod hasłem GOTT MIT UNS, Niemcy będą TYLKO BRONIĆ Europy przed żydobolszewizmem. W ramach amerykańskiej operacji GOTT MIT UNS, zaszczepiono Niemcom antysemityzm, który potem przydał się, także do przejęcia z Niemiec żydowskich FIZYKÓW ATOMOWYCH. Rozumiesz, dlaczego w początkowym etapie amerykańskiego planu UZBROJONO NIEMCÓW ?? Uzbrojenie Niemiec kosztowało Amerykanów 95 mld dolarów, skąd na to wzięli tyle kasy ?? Dzisiaj to jest dwadzieścia razy więcej. Uważasz, że to Hitler był inteligentny i za to Amerykanie mu dali tyle kasy ?? Hitlera wytypował i szkolił Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl. Analizując treść Mein Kampf można by dojść komu Amerykanie zlecili napisanie. Osoby biorące udział w amerykańskim planie uzbrojenia Niemiec, na pewno nie wiedziały jakie są dalsze etapy tego planu. Kto mógł wtedy wiedzieć, dlaczego Amerykanie, u siebie, już w latach dwudziestych zaczęli budować fabryki zbrojeniowe. Żydobolszewicy w 193O roku rozpoczęli budowę Kanału Białomorskiego a potem napadli na Finlandię. Port w Murmańsku już od 193O roku przygotowywano do przyjmowania amerykańskiego uzbrojenia i paliwa.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|