Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czym jest system operacyjny?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
13-06-2021 01:00Hamerlik Konopka (19903 punktów)Czym jest system operacyjny?
Określona czynność układu materii
pl.wikipedia.org/wiki/System_operacyjny

których czynności może być alternatywnie wiele i każda różnić się od siebie:
pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows
pl.wikipedia.org/wiki/Android_(system_operacyjny)
pl.wikipedia.org/wiki/MacOS
pl.wikipedia.org/wiki/EMUI

Chciałbym zapytać czy ten film przedstawia różne systemy operacyjne?
youtu.be/wvJAgrUBF4w

Chciałbym zaproponować pewne spostrzeżenia z tego filmu:
- pierwsze rozróżniające białe od czarnego – strumień od przewodu
- drugie rozróżniające niską częstotliwość od wysokiej – prosty system od złożonego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Określona czynność układu materii
>pl.wikipedia.org/wiki/System_operacyjny
>których czynności może być alternatywnie wiele i każda różnić się od siebie:
>pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows
>pl.wikipedia.org/wiki/Android_(system_operacyjny)
>pl.wikipedia.org/wiki/MacOS
>pl.wikipedia.org/wiki/EMUI
>Chciałbym zapytać czy ten film przedstawia różne systemy operacyjne?
>youtu.be/wvJAgrUBF4w
>Chciałbym zaproponować pewne spostrzeżenia z tego filmu:
>- pierwsze rozróżniające białe od czarnego - strumień od przewodu
>- drugie rozróżniające niską częstotliwość od wysokiej - prosty system od złożonego.

Czyli hamerlikowego p*****lenia ciąg dalszy. Spadaj.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli hamerlikowego p*****lenia ciąg dalszy. Spadaj.

Czy ty nie potrafisz z kulturą odpowiedzieć na pytanie?

Jak sądzisz, gdzie ty jesteś, że się tak zachowujesz?

Sądzisz, że wszystko ci wolno?
Że, wszystko jest dla ciebie?
Że, jak zechcesz, to możesz przyjść i komuś narobić na stół przy obiedzie?

Zdabadz chamie trochę kultury, bo tu nie Jarmark Europa, tu nie obowiązują standardy szczytu waszych możliwości.

Odpowiadaj mi z kulturą albo lepiej zamilcz!
Michał Dziedzic (188 punktów)
>Określona czynność układu materii
>pl.wikipedia.org/wiki/System_operacyjny
>których czynności może być alternatywnie wiele i każda różnić się od siebie:
>pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows
>pl.wikipedia.org/wiki/Android_(system_operacyjny)
>pl.wikipedia.org/wiki/MacOS
>pl.wikipedia.org/wiki/EMUI
>Chciałbym zapytać czy ten film przedstawia różne systemy operacyjne?
>youtu.be/wvJAgrUBF4w
>Chciałbym zaproponować pewne spostrzeżenia z tego filmu:
>- pierwsze rozróżniające białe od czarnego - strumień od przewodu
>- drugie rozróżniające niską częstotliwość od wysokiej - prosty system od złożonego.

Harmelik, ogólnie się zgadzam, ale ten film co zamieściłeś, nie do końca tłumaczy fenomen systemów operacyjnych. Znalazłem coś, co lepiej wyjaśnia ten temat. Wydaje mi się, że znakomicie uzasadnia większość, a może wszystkie twoje teorie.
www.youtube.com/watch?v=dJtjW3UnzBg
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znalazłem coś, co lepiej wyjaśnia ten temat. Wydaje mi się, że znakomicie uzasadnia większość, a może wszystkie twoje teorie.

Tu piszą o ego tak:
>Ta część osobowości decyduje o przystąpieniu do działania, które popędy i w jaki sposób zostaną zaspokojone,
pl.m.wikipedia.org/wiki/Ego

Co ta kobieta ma na myśli mówiac o wyzwoleniu się po upadku struktury ego?

To, że przestaniesz zaspokajac się i idziesz do gleby?

A to ja dziękuję za takie wyzwolenie
romaro (25211 punktów)
>Chciałbym zaproponować pewne spostrzeżenia z tego filmu:
>- pierwsze rozróżniające białe od czarnego - strumień od przewodu
>- drugie rozróżniające niską częstotliwość od wysokiej - prosty system od złożonego.

Skrzydłami owadów poruszają mięśnie w dwojaki sposób: bezpośrednio i pośrednio. W pierwszym wypadku mięśnie przyczepione są wprost do nasady skrzydeł, w drugim natomiast grupa mięśni grzbietowo - brzusznych powoduje spłaszczenie ścian tułowia, przez co skrzydła podnoszą się do góry. Można śmiało powiedzieć, że muchę napędzają dwa systemy operacyjne... Co ja q**a będę tłumaczył jak działają.
youtu.be/-8uedG1fs2Q
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chciałbym zaproponować pewne spostrzeżenia z tego filmu:
>>- pierwsze rozróżniające białe od czarnego - strumień od przewodu
>>- drugie rozróżniające niską częstotliwość od wysokiej - prosty system od złożonego.
>Skrzydłami owadów poruszają mięśnie w dwojaki sposób: bezpośrednio i pośrednio. W pierwszym wypadku mięśnie przyczepione są wprost do nasady skrzydeł, w drugim natomiast grupa mięśni grzbietowo - brzusznych powoduje spłaszczenie ścian tułowia, przez co skrzydła podnoszą się do góry. Można śmiało powiedzieć, że muchę napędzają dwa systemy operacyjne... Co ja q**a będę tłumaczył jak działają.
>youtu.be/-8uedG1fs2Q

No tak ale te systemy/strumienie muszą być związane inaczej mucha nigdzie nie poleci.

A do związania dwóch systemów/strumieni potrzeba wspólnego przewodu.

sjp.pwn.pl/sjp/;2523511

Tu mamy taki przykład sprzężonych układów materii gdzie ruch jednego jest związany z ruchem drugiego.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Telegraf

Ale jak się właściwie określa związek czynności dwóch układów materii?

Aaaa już sobie przypomniałem, przecież to jest splatanie.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Stan_splątany

Tak se tylko gadam do siebie, bo i tak to nikogo nie obchodzi

Świat nie widzi tego, że hardware jest materią a software jest ruchem, choć przez kilka lat pokazuje to paluchem.

A czy Ty rozpoznajesz, że software jest ruchem?

Czy dostrzegasz, że procesor Intel jest materią i występuje w przestrzeni natomiast proces Windows jest ruchem i występuje w czasie?

Nie żartuję. Piszę śmiertelnie poważnie
Wszelkie oprogramowanie to falowy system ruchu. Wszelki osprzęt to cząsteczkowy układ materii.
Podział na software i hardware ma swoje źródło w dualnej postaci energii ruchu i materii.
14-06-2021 07:00 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Chciałbym zaproponować pewne spostrzeżenia z tego filmu:
>>>- pierwsze rozróżniające białe od czarnego - strumień od przewodu
>>>- drugie rozróżniające niską częstotliwość od wysokiej - prosty system od złożonego.
>>Skrzydłami owadów poruszają mięśnie w dwojaki sposób: bezpośrednio i pośrednio. W pierwszym wypadku mięśnie przyczepione są wprost do nasady skrzydeł, w drugim natomiast grupa mięśni grzbietowo - brzusznych powoduje spłaszczenie ścian tułowia, przez co skrzydła podnoszą się do góry. Można śmiało powiedzieć, że muchę napędzają dwa systemy operacyjne... Co ja q**a będę tłumaczył jak działają.
>>youtu.be/-8uedG1fs2Q
>No tak ale te systemy/strumienie muszą być związane inaczej mucha nigdzie nie poleci.
>A do związania dwóch systemów/strumieni potrzeba wspólnego przewodu.
>sjp.pwn.pl/sjp/;2523511
>Tu mamy taki przykład sprzężonych układów materii gdzie ruch jednego jest związany z ruchem drugiego.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Telegraf
>Ale jak się właściwie określa związek czynności dwóch układów materii?

Ty idioto pierwej wyjaśnij co to jest układ materii.
Potem wyjaśnij jak widzisz dwa niezależne układy materii.
Wyjaśnij więc co widzisz jako strumień w przewodzie i w ogóle o co chodzi.

>Aaaa już sobie przypomniałem, przecież to jest splatanie.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Stan_splątany
>Tak se tylko gadam do siebie, bo i tak to nikogo nie obchodzi

Czy trzeba tyle pisania by to stwierdzić?

>Świat nie widzi tego, że hardware jest materią a software jest ruchem, choć przez kilka lat pokazuje to paluchem.
>A czy Ty rozpoznajesz, że software jest ruchem?
>Czy dostrzegasz, że procesor Intel jest materią i występuje w przestrzeni natomiast proces Windows jest ruchem i występuje w czasie?
>Nie żartuję. Piszę śmiertelnie poważnie
>Wszelkie oprogramowanie to falowy system ruchu. Wszelki osprzęt to cząsteczkowy układ materii.
>Podział na software i hardware ma swoje źródło w dualnej postaci energii ruchu i materii.

Co ma w końcu tą energię? Ruch czy materia? No co za piękny bełkot na "Racjonaliście". Gdzie moderator? Poszedł pewnie na wódkę, bo nie reaguje na trolle.
Co Ty znów p*****lisz bez sensu? Co z tego Twojego p*****lenia wynika? Nic, tylko kurz na tym forum robisz. I Ty chcesz/żądasz szacunku dla siebie i swojej wartości? No to składam pokłon idiotyzmowi. Nie jesteś godzien! Seans idioty więc za chwilę będzie. Będzie z pięć postów nie wiadomo o czym. Jak Ty idioto nic nie rozumiesz. Po prostu bredzisz.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co ma w końcu tą energię? Ruch czy materia?

Ruch i materia to dwupostaciowa energia.

"ma" to relacja podporządkowania a tu mamy tożsamość.

Energia to ruch i materia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wyjaśnij co to jest układ materii.

Za układ materii należy uznać każdy zbiór ciał związany wspólnym/łącznym polem oporu, przejawiającym łączny/wspólny środek i wspólną/łączna granicę.

Za układ materii należy uznać wszystko w przestrzeni dla czego potrafisz ustalić środek i granicę.

W uzupełnieniu postaci energii powinniśmy powiedzieć także o systemie ruchu.

Za system ruchu należy uznać każdy zbiór czynnosci związany wspólnym/łącznym polem siły, przejawiajacym wspólny/łączny moment, który można określić jako przełom fazowy i wspólną/łączna granicę.

Za system ruchu należy uznać wszystko w czasie dla czego potrafisz ustalić wspólny moment określony jako ekstremum oraz wspólny początek i koniec.

Doskonale wiem, że moja odpowiedź zupełnie zignorujesz i dlatego prawdopodobnie nie odpowiadam tobie lecz sobie samemu.
15-06-2021 08:52 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Co Ty znów p*****lisz bez sensu? Co z tego Twojego p*****lenia wynika?
> Nic, tylko kurz na tym forum robisz.

To nie jest do końca prawda. Wyciąga z ciebie emocje, miesiąc za miesiącem.
Tym się żywi typowy troll.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-06-2021 10:45 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>> Co Ty znów p*****lisz bez sensu? Co z tego Twojego p*****lenia wynika?
>> Nic, tylko kurz na tym forum robisz.
>To nie jest do końca prawda. Wyciąga z ciebie emocje, miesiąc za miesiącem.
>Tym się żywi typowy troll.
On żebrze o jakiekolwiek zainteresowanie. Nawet negatywne. To głeboko skrzywiony, samotny człowiek. Ale my nie jesteśmy tu od tego aby go diagnozować czy leczyć. Powinien udać się po pomoc do specjalisty. Odpowiadając, dyskutując, tylko to utrudniamy. Szkodzimy mu.
Tym bardziej, że jego problem może potencjalnie zmienić sie w coś niebezpiecznego. Dla niego, ale przede wszystkim dla innych.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365