Racjonalista - Strona głównaDo treści
Od czego zależy położenie biegunów na magnesie kulkowym?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
03-04-2022 19:53singtneyu (2 punktów)Od czego zależy położenie biegunów na magnesie kulkowym?
Na magnesie sztabkowym jeden koniec jest na północ, a drugi na południe. Co dokładnie określa, który koniec jest który?

A co z magnesem kulistym? Byliby oczywiście po przeciwnych stronach, ale co określa położenie północy i południa na czymś, co nie ma końca?

Naprawdę nie mogłem znaleźć odpowiedzi z google, ale prawdopodobnie nie wiem, czego szukać.

Z góry dziękuję. W debacie z płaskim uziemiaczem i potrzebuję amunicji od mądrzejszych ludzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
To zależy od kierunku namagnesowania materiału podczas produkcji.

Magnesujesz wielki kawał a potem z tego sobie wycinasz
mniejsze kawałki i o dowolnym kształcie: płytki, sztabki, pierścienie, kuleczki.

Teoretycznie można sobie zrobić pokrzywiony magnes,
np. magnesujemy coś elastycznego wzdłuż,
a potem wyginamy, a nawet zwijamy w kółko, czy dowolnie.

ale szczerze nie wiem co z tego wyjdzie - zapewne badziewie,
no ale wynalazcy mają zawsze swoje pomysły.
...

Kwestię: gdzie jest północ a gdzie południe = śruba prawoskrętna załatwia.

Generalnie pole mag. wynika z cyrkulacji - rotacji,
zatem masz tu możliwe dwa kierunki: prawy lub lewy.

Północ jest dla prawej rotacji, zatem patrzysz w zegar i widzisz gdzie to jest, ewentualnie hydraulik ci pomoże - oni znają te śruby: lewe i prawe.
kaszelop (219 punktów)

>który koniec jest który?
>A co z magnesem kulistym? Byliby oczywiście po przeciwnych stronach, ale co określa >położenie
>północy i południa na czymś, co nie ma końca?

Poczytaj proszę książki do fizyki , te do podstawówki , a potem do LO.
Stawiasz pytanie w ten sposób, że można przypuszczać, że nie masz elementarnej wiedzy z fizyki i matematyki.
singtneyu (2 punktów)
>Na magnesie sztabkowym jeden koniec jest na północ, a drugi na południe. Co dokładnie określa,
>który koniec jest który?
>A co z magnesem kulistym? omegle.onl/ Byliby oczywiście po przeciwnych stronach, ale co określa położenie
>północy i południa na czymś, co nie ma końca?
>Naprawdę nie mogłem znaleźć odpowiedzi z google, ale prawdopodobnie nie wiem, czego szukać.
>Z góry dziękuję. W debacie z płaskim uziemiaczem i potrzebuję amunicji od mądrzejszych ludzi. xender.vip/

issue got solved!!

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365