Dzisiejszy judaizm jest ściśle monoteistyczny. Do tego stopnia, że wielu praktykujących Żydów uważa ideę trójcy za niemal tak samo złą jak politeizm. Skąd więc wziął się ideał trójcy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
>Dzisiejszy judaizm jest ściśle monoteistyczny. Do tego stopnia, że wielu >praktykujących Żydów uważa ideę trójcy za niemal tak samo złą jak politeizm. Skąd więc wziął się >ideał trójcy?