Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego wierzysz lub nie wierzysz w mesjasza?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-09-2024 10:46magnuso2 (2 punktów)Dlaczego wierzysz lub nie wierzysz w mesjasza?
Przez „mesjasza” mam na myśli istotę, o której wierzy się, że zakończy obecną erę oszustwa i zła (mam nadzieję, że wszyscy się na to zgodzą, jeśli nie, to dlaczego tak wierzysz?) i przywróci pokój, dobrą wolę i dobrobyt jak przyszły ” złoty wiek”.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

magnuso2 (2 punktów)
>Przez "mesjasza" mam na myśli istotę, o której wierzy się, że zakończy obecną erę
>oszustwa i zła (mam nadzieję, że wszyscy się na to zgodzą, jeśli nie, to dlaczego tak wierzysz?) i vlc.onl/
>przywróci pokój, dobrą wolę i dobrobyt jak przyszły " złoty wiek".

I got this,...
haish (2904 punktów)
>Przez "mesjasza" mam na myśli istotę, o której wierzy się, że zakończy obecną erę
>oszustwa i zła (mam nadzieję, że wszyscy się na to zgodzą, jeśli nie, to dlaczego tak wierzysz?) i
>przywróci pokój, dobrą wolę i dobrobyt jak przyszły " złoty wiek".

Z wiarą w mesjasza jest podobnie jak z wiarą w istnienie po śmierci - w obu przypadkach wszelka 'wiedza' na ten temat jest wymyślna fantazją, różni się ona tym od fantastyki naukowej, że nie zawiera w sobie żadnych elementów empirycznej nauki.
Dla przykładu - marionetka jaką był Hitler również może być uważany za swego rodzaju mesjasza - podbił Europę i trochę Afryki i nieco Azji - działał jak szaleniec 'boży', a nie przywódca narodu, nie starał się aby swe zdobycze utrwalić, zamiast tego robił wszystko aby naród niemiecki i tych z innych nacji, którzy mu uwierzyli posyłać na zatracenie.
Można by postawić pytanie - czy tacy 'mesjasze' to część 'planu bożego'?.

Wielu czeka na powtórne 'przyjście' Jezusa - gdy te 'złote' czasy nastąpią, wszyscy ludzie, a nie tylko wierni będą mieli zamiast krwi alkohol, wszyscy będą najebani i nikt nie będzie trzeźwy, każdy zostanie zbawiony alkoholem, zamiast wody i innych napojów do picia będzie tylko alkohol.
AAAAALLLLEEEELLUUUJJJAAA.

ARMAGEDON TO MAŁO POWIEDZIANE.
Thoter (6650 punktów)

>Dla przykładu - marionetka jaką był Hitler również może być uważany za swego rodzaju mesjasza - >podbił Europę i trochę Afryki i nieco Azji - działał jak szaleniec 'boży', a nie przywódca >narodu, nie starał się aby swe zdobycze utrwalić, zamiast tego robił wszystko aby naród >niemiecki i tych z innych nacji, którzy mu uwierzyli posyłać na zatracenie.
>Można by postawić pytanie - czy tacy 'mesjasze' to część 'planu bożego'?.

Hitlera wytypował i wprowadził do historii agent Bernarda Barucha Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl.

pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl

Niemcom nazizm, nam tzw. solidarność i obecnych banderowców stworzono i finansowano zza oceanu.

haish (2904 punktów)
>>Dla przykładu - marionetka jaką był Hitler również może być uważany za swego rodzaju mesjasza - >podbił Europę i trochę Afryki i nieco Azji - działał jak szaleniec 'boży', a nie przywódca >narodu, nie starał się aby swe zdobycze utrwalić, zamiast tego robił wszystko aby naród >niemiecki i tych z innych nacji, którzy mu uwierzyli posyłać na zatracenie.
>>Można by postawić pytanie - czy tacy 'mesjasze' to część 'planu bożego'?.
>Hitlera wytypował i wprowadził do historii agent Bernarda Barucha Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl.
>pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl
>Niemcom nazizm, nam tzw. solidarność i obecnych banderowców stworzono i finansowano zza oceanu.
>

Z reguły jest tak, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta - bili się niemal wszyscy w Europie, w Azji, w Afryce, bili się też Amerykanie z USA.
Nie bili się Szwajcarzy, Szwedzi, Portugalczycy i Hiszpanie(bili się nieco wcześniej w ramach wojny domowej) i 'obywatele'( nie mylić z 'poddanymi' = niewolnikami) Vatykanu.
To mówi samo za siebie.
Każdy z klubu niebijących się odniósł jakieś korzyści - czy Baruch Bernard był w stanie pociągać za wszystkie sznurki ?
Solidarność w Polsce zamontował 'zachód', banki vatykańskie również finansowały ten projekt, - aha niedługo po 1989 roku rozpadł się ZSRR - taką decyzję podjęło kierownictwo KPZR - taka cudowna synchronizacja - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki obok nowej władzy pojawili się oligarchowie. Gdy okrzepł na stołku nowy car Putin reaktywowano w Rasiji Prawosławie, a Polszy wcześniej podpisano konkordat i uczynił to prezydent 'ateista'. Niejaki Czarzasty oznajmił, że tak po prostu oni( elyty solidarnościowe - w większości agenci służb, oraz kler - w większości agenci służb) się z nami(elitami PZPR) dogadali.
Lustrację w PRL zablokowano - upadł rząd Olszewskiego(który nie chciał firmować HAŃBY), a niedługo po tym Antoni 'Smoleński' Maciarewicz rozpieprzył WSI i inne służby. Wałęsa pseudo 'ponton' za czasów swej prezydentury wypożyczył z tajnych archiwów teczki personalną i współpracy - coś tam z tych teczek zginęło. Ale wdowa po Kiszczaku miała jakieś 'kopie'.
Czy to też dzieło Barucha z USA ?
Elasp (6859 punktów)
>>Dla przykładu - marionetka jaką był Hitler również może być uważany za swego rodzaju mesjasza - >podbił Europę i trochę Afryki i nieco Azji - działał jak szaleniec 'boży', a nie przywódca >narodu, nie starał się aby swe zdobycze utrwalić, zamiast tego robił wszystko aby naród >niemiecki i tych z innych nacji, którzy mu uwierzyli posyłać na zatracenie.
>>Można by postawić pytanie - czy tacy 'mesjasze' to część 'planu bożego'?.
>Hitlera wytypował i wprowadził do historii agent Bernarda Barucha Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl.

Z podanego hasła w "Wikipedii" nic takiego nie wynika. Skąd więc zaczerpnąłeś tę informację? Był zwolennikiem Hitlera i go popierał, "wytypować" znaczy jednak coś zupełnie innego.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365