Racjonalista - Strona głównaDo treści
uczmy dzieci kraść

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
29-10-2024 13:44okragly (21676 punktów)uczmy dzieci kraść
0 na 2
dawno temu miałem pod opieką małego bratanka, chciałem go nauczyc kraść (chcemy jak najlepiej dla swoich krewnych), wydaje mi się to czynność ratująca życie, ale nie mogłem, bo nie umiem kraść

w raju kradzież nie istniała, podczas 2wś mogła uratować zycie, dziś pomaga być "kulczykiem", bohater libków czy innym księdzem

uczmy dzieci kraść, to może być ich najważniejsza umiejętność, naszym bogiem jest liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) odwrotnie niż w raju
no chyba że wprowadzimy jawność, ale wtedy nie będzie liberalizmu (niewolnictwo) tylko raj
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
Kradzież powoduje poczucie krzywdy, rozsiewa złą Karmę.
Lepiej kierować energię na tworzenie czegoś pożytecznego.
30-10-2024 08:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Kradzież powoduje poczucie krzywdy, rozsiewa złą Karmę.
>Lepiej kierować energię na tworzenie czegoś pożytecznego.
było pomyślane jako rozwiązanie awaryjne, tak jak uczymy dzieci ratownictwa medycznego, przeżycia wojny w lesie, rzadko się przyda ale może ratować życie, tak samo kradzież
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>uczmy dzieci kraść, to może być ich najważniejsza umiejętność,
Ogólnie rzecz w tym, aby nauczyć dzieci materialnej zaradności.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-10-2024 10:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>uczmy dzieci kraść, to może być ich najważniejsza umiejętność,
>Ogólnie rzecz w tym, aby nauczyć dzieci materialnej zaradności.
materialna zaradność płynie z stada, znam Ciebie, możesz na mnie liczyc liczą się znajomości taka jest fizyka

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
30-10-2024 12:57 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>materialna zaradność płynie z stada, znam Ciebie, możesz na mnie liczyc liczą się znajomości taka jest fizyka
Przez grzeczność nie zaprzeczę.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-10-2024 15:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>materialna zaradność płynie z stada, znam Ciebie, możesz na mnie liczyc liczą się znajomości taka jest fizyka
>Przez grzeczność nie zaprzeczę.
nic nie stoi na przeszkodzie by się przekonać


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
31-10-2024 09:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>uczmy dzieci kraść, to może być ich najważniejsza umiejętność,
>Ogólnie rzecz w tym, aby nauczyć dzieci materialnej zaradności.
raj to taka dzisiejsza galeria, byliśmy zbieraczami -łowcami, w galerii wszystko było nasze, takie mamy ustawienie fabryczne, dlatego nie wytresowane dzieci nie rozumieją, że to nie ich i nie wolno tego brać i
ciekawym zachowaniem jest kleptomania (tak redukują napięcie z powodu wyrzucenia z raju)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
31-10-2024 16:05 
 Ocena 1 na 1
haish (2905 punktów)
>>>uczmy dzieci kraść, to może być ich najważniejsza umiejętność,
>>Ogólnie rzecz w tym, aby nauczyć dzieci materialnej zaradności.
> raj to taka dzisiejsza galeria, byliśmy zbieraczami -łowcami, w galerii wszystko było nasze, takie mamy ustawienie fabryczne, dlatego nie wytresowane dzieci nie rozumieją, że to nie ich i nie wolno tego brać i
>ciekawym zachowaniem jest kleptomania (tak redukują napięcie z powodu wyrzucenia z raju)
>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo


A propos stada - kradzież stadna jest dla stada czymś normalnym i akceptowalnym - takim stadem, a raczej z takich stad składają się na ten przykład 'elyty' i 'nadzwyczajne kasty'.
Te stada mają przysłowiowy 'raj na ziemi'(cokolwiek to znaczy) - elyty polityczne oskarżają jedna drugą o kradzież publicznych pieniędzy - ale zawsze jest tak, że na biciu piany się kończy i przywłaszczone kwoty pieniężne znikają jak kamfora. Stado nadzwyczajnej kasty potrafi 'PRAWO' interpretować wybiórczo i według klucza zawsze dbając o kastę, lecz bez litości i okoliczności łagodzących (kradzież bułki przez emerytkę, kradzież batonika przez upośledzonego umysłowo, za którego Naczelnik ZK wpłacił karę grzywny aby został zwolniony z aresztu, po czy tego naczelnika ukarano) dla osobników nie należących do kasty. Kradnący sędziowie i inni pracownicy ministerstwa niesprawiedliwości trzymają się w kupie, a wiadomo kupy(tego gówna) nikt nie ruszy.

"Kraść trza umić" -
W 'wolnych sądach' idzie tylko o to kto może do kasty należeć, a kto nie ma na to żadnych szans.
Andej (374 punktów)
> elyty polityczne oskarżają jedna drugą o kradzież publicznych pieniędzy - ale zawsze jest tak, że na biciu piany się kończy i przywłaszczone kwoty pieniężne znikają jak kamfora.
To, że znikają, prawdą jest. Ale niepisana umowa gwarantujące nietykalność osobistą, tj. ograniczenie kary do opluwania już została złamana. Teraz jest proces unicestwiana poprzedników=przeciwników. Teraz wejście do polityki nie daje immunitetu a całe życie.
Na tym polega totalitaryzm. Zwycięzca bierze wszystko i wykańcza przeciwników.
szarley (54913 punktów)
>To, że znikają, prawdą jest. Ale niepisana umowa gwarantujące nietykalność osobistą, tj. ograniczenie kary do opluwania już została złamana. Teraz jest proces unicestwiana poprzedników=przeciwników. Teraz wejście do polityki nie daje immunitetu a całe życie.
>Na tym polega totalitaryzm. Zwycięzca bierze wszystko i wykańcza przeciwników.

Niepisana umowa, czy czyste łajdactwo?
Polityk ma mieć dożywotni immunitet i może kraść do woli, bo kiedy ktoś go za to chce rozliczyć, to jest to "totalitaryzm"?
Myśląc tymi kategoriami można unieważnić Norimberskie procesy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-11-2024 21:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>uczmy dzieci kraść, to może być ich najważniejsza umiejętność,
>> raj to taka dzisiejsza galeria, byliśmy zbieraczami -łowcami, w galerii wszystko było nasze, takie mamy ustawienie fabryczne, dlatego nie wytresowane dzieci nie rozumieją, że to nie ich i nie wolno tego brać i
>>ciekawym zachowaniem jest kleptomania (tak redukują napięcie z powodu wyrzucenia z raju)
> kradzież stadna jest dla stada czymś normalnym i akceptowalnym - takim stadem, a raczej z takich stad składają się na ten przykład 'elyty' i 'nadzwyczajne kasty'.
a nam narzucają liberalizm INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, by uczynić bezbronnymi

cyganie jak podróżowali w taborach wszystko co napotkali zabierali, kury, koty, psy, które jedli czy kapuste, ziemniaki z pola
ciekawe czemu nie osiągnęli takiego sukcesu jak żydzi? czy inna zorganizowana grupa ludzi choćby tak archaiczna jak Amisze (podobno zdecydowali o zwyciestwie Trumpa)

> kradzież batonika przez upośledzonego umysłowo, za którego Naczelnik ZK wpłacił karę grzywny aby został zwolniony z aresztu, po czy tego naczelnika ukarano
pamiętam

>"Kraść trza umić" -
obawiam się ze tego uczą w prywatnych szkołach dla patoelit
w szkołach powszechnych uczą indywidualizmu, wolności, czyli bycia posłusznym niewolnikiem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>uczmy dzieci kraść, to może być ich najważniejsza umiejętność, naszym bogiem jest liberalizm
>(indywidualizm, wolność, własność) odwrotnie niż w raju
>no chyba że wprowadzimy jawność, ale wtedy nie będzie liberalizmu (niewolnictwo) tylko raj
>


www.church(*)ry/feeding-the-hungry?lang=eng

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich praktykują zasady samowystarczalności i staramy się pomagać innym robić to samo. Jednak dla wielu osób zmagających się z głodem i innymi pilnymi potrzebami doczesnymi trudno jest skupić się na długoterminowej samowystarczalności, gdy krótkoterminowe potrzeby nie są zaspokajane.
Kościół stara się pomóc tym osobom, zajmując się natychmiastowymi potrzebami głodowymi, wspierając lepsze odżywianie i promując długoterminowe bezpieczeństwo żywnościowe.
"Jezus ma czułe serce dla dzieci. Płacze, gdy widzi, jak głodują. I raduje się nawet najmniejszym wysiłkiem, by im pomóc".
Aby pomóc zaspokoić natychmiastowe potrzeby głodowe, Kościół prowadzi 123 magazyny biskupie , w których lokalni liderzy Kościoła mogą zorganizować osobom bezpłatne otrzymywanie żywności i innych artykułów. Magazyny te przekazują również produkty do setek lokalnych banków żywności.

Trzy czwarte całkowitej ilości towarów dystrybuowanych z magazynów biskupich pochodzi z towarów, które są produkowane i/lub przetwarzane w gospodarstwach kościelnych, sadach, gospodarstwach hodowlanych i zakładach przetwórczych. Operacje te są wspierane przez wolontariuszy, którzy mogą być członkami Kościoła, członkami społeczności lub wolontariuszami z organizacji krajowych.
BryanSoto (-9 punktów)
gggg

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365