Racjonalista - Strona głównaDo treści
NDAA i FEMA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-01-2012 20:37auteme (225 punktów)NDAA i FEMA
Ocena 2 na 4
Poocierałem się ostatnio o kilka artykułów w sprawie podpisanego właśnie przez Obamę, kontrowersyjnego dokumentu, który znacząco zmienia sytuację w USA.

W niniejszej ustawie wprowadza się min.

-Aresztowanie na podstawie tylko podejrzenia jakiegokolwiek udziału w „działalności terrorystycznej” – a praktycznie można pod to podciągnąć jakąkolwiek działalność opozycyjną, jak np. protesty przeciwko testowaniu leków na zwierzętach, czy przywiązanie się do drzewa w obronie przyrody.
-Internowanie na okres bezterminowy, bez oskarżenia o jakiekolwiek przestępstwo
-Przesłuchiwanie i torturowanie w praktycznie dowolny sposób
-Zabijanie bez jakiegokolwiek wyroku
-Wszystko bez dostępu do obrońcy, bez żadnego postępowania sądowego, ani udziału prokuratury.

Jest to National Defense Authorization Act. Media tajemniczo milczą, co jest strasznie dziwne. To skrawki informacji...
www.forbes(*)se-authorization-act-now-what/
newworldor(*)ykanom-oficjalnie-zatwierdzona
www.amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=378

Po połączeniu tej ustawy z obozami budowanymi przez FEMA, otrzymujemy dość ciekawą sytuację.
www.eioba.(*)sza-organizacja-rzadowa-swiata

Ma ktoś z was jakieś większe rozeznanie w tej sprawie?! Interesuje mnie to, gdyż po rozmowie z politykiem z PO, dowiedziałem się, że 11 listopada 2011r. PO zastosowała dość przemyślany plan by dwie polskie skrajności (prawą i lewą) nasłać na siebie i zbić na tym nie tylko większe poparcie, ale i by wprowadzić do prawa przepisy ograniczające wolność nie tylko zgromadzeń, ale i obywateli w ogóle. Wszystko to w obawie przed nadchodząca falą strajków.

Wiem, że to teoria spiskowa, ale w świetle spraw w USA, daje mi do myślenia.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Proszę najpierw uważnie przestudiować tekst źródłowy:

www.gpo.go(*)enr/pdf/BILLS-112hr1540enr.pdf

Chodzi głównie o sekcję 1021 i 1022 (od strony 265):

SEC. 1021. AFFIRMATION OF AUTHORITY OF THE ARMED FORCES OF
THE UNITED STATES TO DETAIN COVERED PERSONS
PURSUANT TO THE AUTHORIZATION FOR USE OF MILITARY
FORCE.
(a) IN GENERAL.-Congress affirms that the authority of the
President to use all necessary and appropriate force pursuant to
the Authorization for Use of Military Force (Public Law 107-40;
50 U.S.C. 1541 note) includes the authority for the Armed Forces
of the United States to detain covered persons (as defined in subsection
(b)) pending disposition under the law of war.
(b) COVERED PERSONS.-A covered person under this section
is any person as follows:
(1) A person who planned, authorized, committed, or aided
the terrorist attacks that occurred on September 11, 2001,
or harbored those responsible for those attacks.
(2) A person who was a part of or substantially supported
al-Qaeda, the Taliban, or associated forces that are engaged
in hostilities against the United States or its coalition partners,
including any person who has committed a belligerent act or
has directly supported such hostilities in aid of such enemy
forces.

(c) DISPOSITION UNDER LAW OF WAR.-The disposition of a
person under the law of war as described in subsection (a) may
include the following:
(1) Detention under the law of war without trial until
the end of the hostilities authorized by the Authorization for
Use of Military Force.
(2) Trial under chapter 47A of title 10, United States
Code (as amended by the Military Commissions Act of 2009
(title XVIII of Public Law 111-84)).
(3) Transfer for trial by an alternative court or competent
tribunal having lawful jurisdiction.
(4) Transfer to the custody or control of the person's country
of origin, any other foreign country, or any other foreign entity.
(d) CONSTRUCTION.-Nothing in this section is intended to limit
or expand the authority of the President or the scope of the
Authorization for Use of Military Force.
(e) AUTHORITIES.-Nothing in this section shall be construed
to affect existing law or authorities relating to the detention of
United States citizens, lawful resident aliens of the United States,
or any other persons who are captured or arrested in the United
States.

(f) REQUIREMENT FOR BRIEFINGS OF CONGRESS.-The Secretary
of Defense shall regularly brief Congress regarding the application
of the authority described in this section, including the organizations,
entities, and individuals considered to be ''covered persons''
for purposes of subsection (b)(2).



SEC. 1022. MILITARY CUSTODY FOR FOREIGN AL-QAEDA TERRORISTS.
(a) CUSTODY PENDING DISPOSITION UNDER LAW OF WAR.-
(1) IN GENERAL.-Except as provided in paragraph (4), the
Armed Forces of the United States shall hold a person described
in paragraph (2) who is captured in the course of hostilities
authorized by the Authorization for Use of Military Force
(Public Law 107-40) in military custody pending disposition
under the law of war.
(2) COVERED PERSONS.-The requirement in paragraph (1)
shall apply to any person whose detention is authorized under
section 1021 who is determined-
(A) to be a member of, or part of, al-Qaeda or an
associated force that acts in coordination with or pursuant
to the direction of al-Qaeda; and
(B) to have participated in the course of planning or
carrying out an attack or attempted attack against the
United States or its coalition partners.
(3) DISPOSITION UNDER LAW OF WAR.-For purposes of this
subsection, the disposition of a person under the law of war
has the meaning given in section 1021(c), except that no
transfer otherwise described in paragraph (4) of that section
shall be made unless consistent with the requirements of section
1028.
(4) WAIVER FOR NATIONAL SECURITY.-The President may
waive the requirement of paragraph (1) if the President submits
to Congress a certification in writing that such a waiver is
in the national security interests of the United States.
(b) APPLICABILITY TO UNITED STATES CITIZENS AND LAWFUL
RESIDENT ALIENS.-
(1) UNITED STATES CITIZENS.-The requirement to detain
a person in military custody under this section does not extend
to citizens of the United States.

(2) LAWFUL RESIDENT ALIENS.-The requirement to detain
a person in military custody under this section does not extend
to a lawful resident alien of the United States on the basis
of conduct taking place within the United States, except to
the extent permitted by the Constitution of the United States.
(c) IMPLEMENTATION PROCEDURES.-
(1) IN GENERAL.-Not later than 60 days after the date
of the enactment of this Act, the President shall issue, and
submit to Congress, procedures for implementing this section.
(2) ELEMENTS.-The procedures for implementing this section
shall include, but not be limited to, procedures as follows:
(A) Procedures designating the persons authorized to
make determinations under subsection (a)(2) and the
process by which such determinations are to be made.
(B) Procedures providing that the requirement for military
custody under subsection (a)(1) does not require the
interruption of ongoing surveillance or intelligence gathering
with regard to persons not already in the custody
or control of the United States.
(C) Procedures providing that a determination under
subsection (a)(2) is not required to be implemented until
after the conclusion of an interrogation which is ongoing
at the time the determination is made and does not require
the interruption of any such ongoing interrogation.

05-01-2012 21:08 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)
(D) Procedures providing that the requirement for military
custody under subsection (a)(1) does not apply when
intelligence, law enforcement, or other Government officials
of the United States are granted access to an individual
who remains in the custody of a third country.
(E) Procedures providing that a certification of national
security interests under subsection (a)(4) may be granted
for the purpose of transferring a covered person from a
third country if such a transfer is in the interest of the
United States and could not otherwise be accomplished.
(d) AUTHORITIES.-Nothing in this section shall be construed
to affect the existing criminal enforcement and national security
authorities of the Federal Bureau of Investigation or any other
domestic law enforcement agency with regard to a covered person,
regardless whether such covered person is held in military custody.

(e) EFFECTIVE DATE.-This section shall take effect on the
date that is 60 days after the date of the enactment of this Act,
and shall apply with respect to persons described in subsection
(a)(2) who are taken into the custody or brought under the control
of the United States on or after that effective date.
coreless (16088 punktów)

Co do FEMA, to trzeba pamiętać, że USA to kraj o powierzchni pond 9 mln km2 i ponad 300 mln mieszkańców, zagrożony wieloma katastrofami naturalnymi. Na zachodzie realna pozostaje groźba katastrofalnych trzęsień ziemi, erupcji wulkanicznych i burz piaskowych, na wschodzie - huraganów, sztormów tropikalnych, a w części centralnej gwałtownych burz, frontów atmosferycznych i oczywiście tornad. Do tego dochodzi kapryśna Missisipi i parę innych wielkich rzek, stwarzających poważne zagrożenie powodziowe. Z kolei Teksas doświadcza ostatnio katastrofalnej suszy - tak katastrofalnej, że wysychają jeziora, itp. itd.
Trzeba brać pod uwagę również ryzyko katastrof przemysłowych (w tym nuklearnych, chemicznych, górniczych) i innych związanych z działalnością człowieka.
FEMA jest USA potrzebna, choć jak każda duża organizacja cierpi zapewne z powodu bolączek typowych dla tego rodzaju struktur. No cóż, w Polsce każda zima zaskakuje drogowców, a chodzi w końcu o parę taczek piasku z solą, a nie np. o ewakuację Nowego Orleanu.

"Dziwne" praktyki, o które oskarża się FEMA, mają często podłoże naukowe i mają ułatwiać panowanie nad wielkimi grupami ludzkimi w sytuacjach kryzysowych. Łatwo sobie wyobrazić, że pobudza to wyobraźnię niektórych miłośników teorii spiskowych, ale warto również pamiętać, że po ataku Katriny na Nowy Orlean ludność pozbawiona nadzoru służb państwowych zajęła się regularnym szabrownictwem i innym przestępczym procederem. Spanikowanym tłumem trzeba zarządzać umiejętnie, aby niosąc pomoc w dobrej wierze, nie doprowadzić przypadkiem do pogorszenia sytuacji ludności.
06-01-2012 00:27 
 Ocena 2 na 2
auteme (225 punktów)
>kapryśna Missisipi i parę innych wielkich rzek, stwarzających poważne zagrożenie powodziowe.
Polska dość często jest pod wodą.

>Trzeba brać pod uwagę również ryzyko katastrof przemysłowych (w tym nuklearnych, chemicznych, górniczych) i innych związanych z działalnością człowieka.

Mamy doświadczenia z Czarnobylem, a także wozi się u nas odpady radioaktywne. Wypadki chemiczne oglądamy u innych (ostatnio Węgry). Katastrofy górnicze też nie są u nas rzadkością.

>"Dziwne" praktyki, o które oskarża się FEMA, mają często podłoże naukowe i mają ułatwiać panowanie nad wielkimi grupami ludzkimi w sytuacjach kryzysowych.

Czy w Polsce nie ma naukowców tym się zajmujących? Czy po prostu nie mamy kasy by się takimi sprawami zajmować?

Proszę nie traktować tego jak atak. Zwyczajnie ciekawi mnie ten pomysł FEMA z obozami relokacyjnymi. Zawsze myślałem, że obozy zakłada się dopiero, gdy coś się gdzieś wydarzy. Dość osobliwa to sytuacja, gdyż gdyby Chiny robiły to samo, to inaczej by to wyglądało.
balon000 (504 punktów)

>Jest to National Defense Authorization Act. Media tajemniczo milczą, co jest strasznie dziwne.

Jak tajemniczo milczą? Mnie już kilku "spiskologów" o tym mówiło. Masz pełno stronek o tym.

>Po połączeniu tej ustawy z obozami budowanymi przez FEMA, otrzymujemy dość ciekawą sytuację.

Takie obozy o jakich mówią na necie to fikcja: fotki tych obozów nie są nawet fotomontażami: to są fotki prawdziwe tyle tylko że innych rzeczy. Z tych 2-óch najpopularniejszych to jedna przedstawia lokomotywownie Amtrak-u(amerykańskie PKP), druga: fabrykę trumień, a konkretnie miejsce gdzie trumny czekają na wysyłkę.

W ogóle o ile np ufolomaniacy lubią fotomontaże, photoshopy, to fani teorii spiskowych tego nie robią: po prostu biorą fotki zupełnie innych rzeczy. Np była fotka samolotu z dyszami do chemtraili, a te dysze to było zupełnie co innego, popularna metoda, to np programy z telewizji krajów typu Rosja/Chiny z fikcyjnymi napisami, jak np słynny program Niemieckiej TV na Youtube gdzie wg napisów rząd niemiecki przyznaje się do istnienia Chemtraili a tak naprawdę prezenter mówi o radarach lotniczych.

Inny przykład: była taka teoria, jeszcze za Busha(wtedy to Bush był zły a Obama dobry), że Bush ma plan że jak się skończy jego kadencja to ogłosi stan wyjątkowy, zamknie ludzi w obozach FEMA-a i zabierze USA suwerenność tworząc Unię Północnoamerykańską z walutą Amero. Dowodem miały być fotki już wybitych monet Amero.
Fotki były prawdziwe - ale zostały wzięte ze strony małej mennicy której właściciel nic o tym nie wiedział, i przedstawiały numizmaty a nie monety.

Ta teoria w zmodyfikowanej wersji w zeszłym roku była w Polsce w wersji PiSowskiej: wg tej teorii Tusk narobił takich afer że wie że jak przegra wybory i wygra PiS to już z więzienia nie wyjdzie, więc jak przegra wybory w październiku to wprowadzi z Komorowskim stan wojenny w Polsce, zamkną ludzi, zaczipują populację tym samym inaugurując powstanie na całym świecie rządu NWO(Polska jak zwykle centrum świata ). Czytałem poradnik jak się zachować w tej sytuacji. Zawierał też porady lecznicze, typu jak samemu leczyć się. Np chemioterapia,radioterapia pogarszają sytuację przy raku, i wiele innych (jeśli się nie mylę to zalecał gromadzić złoto bo złotówka po wyborach straci wartość etc).
auteme (225 punktów)
>Jak tajemniczo milczą? Mnie już kilku "spiskologów" o tym mówiło. Masz pełno stronek o tym.
No własnie jedynie spiskowe strony o tym mówią. Sam Forbes się zastanawia co to właściwie oznacza. Już zarobiłem minusy, ale ja tylko pytam co to wszystko znaczy... Przecież taka ustawa choć wymierzona w terroryzm, może zdecydowanie odbić się na obywatelach. Zresztą USA od 11/09 napisało masę ustaw i mają już dziesiątki agencji zajmujących się terroryzmem. Co właściwie ta ustawa miałaby zmienić?! Nie ma w mediach ani pochwał, ani karcenia. Jest wielki znak zapytania.

>wg tej teorii Tusk narobił takich afer że wie że jak przegra wybory i wygra PiS to już z więzienia nie wyjdzie

Brzmi jak teoria spiskowa, ale na Węgrzech Orban chce zdelegalizować opozycję i procesy im wytoczyć. Kaczyński zapowiada drugie Węgry, więc wcale nie jest to tak mało prawdopodobne, tym bardziej, gdy w tle jest sprawa katastrofy w Smoleńsku. Na Węgrzech socjalistów pogrążyły nagrania premiera. Co by się stało gdyby takie nagrania wyszły w Polsce...

Obecnie mało jest spokojnych miejsc. Kraje arabskie wiadomo. Kazachstan stan wyjątkowy. W Rosji wielkie demonstracje. Na Ukrainie sprawa Tymoszenko. Białoruś jak zwykle. Litwa antypolska. Południe Europy ledwie zipie. Zachód problemy z emigrantami. Wyspy plądrowane, w Szkocji nacjonaliści chcą niepodległości, a BNP wchodzi do parlamentu europejskiego. Islandia pokazała jak walczyć z kryzysem, ale tego nikt nie pokazuje. Norwegia obudzona przez Breivika. Szwecja i Dania się starzeją, a emigranci coraz śmielej sobie poczynają. Słowacja zalana strajkami i ocierają się o stan wyjątkowy przez lekarzy.
Jeden wielki bajzel wszędzie. Teorie spiskowe mają czym się żywić. Jestem ich przeciwnikiem, ale wiele rzeczy dzieje się wokół nas, a w Polsce jakoś tak spokojnie na tym tle...
Interesuje mnie ta cisza. Czy o wszystkim wiemy, czy tez to jest cisza przed burzą?
balon000 (504 punktów)
>No własnie jedynie spiskowe strony o tym mówią. Sam Forbes się zastanawia co to właściwie oznacza. Już zarobiłem minusy, ale ja tylko pytam co to wszystko znaczy... >Przecież taka ustawa choć wymierzona w terroryzm, może zdecydowanie odbić się na obywatelach.

Przecież pisze:

"(e) AUTHORITIES.- Nothing in this section shall be construed
to affect existing law or authorities relating to the detention of
United States citizens, lawful resident aliens of the United States,
or any other persons who are captured or arrested in the United
States."


>Zresztą USA od 11/09 napisało masę ustaw i mają już dziesiątki agencji zajmujących się terroryzmem. Co właściwie ta ustawa miałaby zmienić?! Nie ma w mediach ani pochwał, ani karcenia. Jest wielki znak zapytania.

A Forbes to nie media?

Ciekawostka:

-Jak Gaddafi zamykał opozycje w więzieniach to dobry przywódca co się żydom i masonerii przeciwstawił i za to go najemnicy przebrani za rebeliantów zamordowali.

-Jak USA zamyka ludzi którzy śmieją się w twarz z każdej kary włącznie z karą śmierci, bo uważają że i tak pójdą do raju i mówią o zabijaniu ludzi to już be.

>Brzmi jak teoria spiskowa, ale na Węgrzech Orban chce zdelegalizować opozycję i procesy im wytoczyć. Kaczyński zapowiada drugie Węgry, więc wcale nie jest to tak mało prawdopodobne, tym bardziej, gdy w tle jest sprawa katastrofy w Smoleńsku.

Właśnie w tej teorii o której mówię Orban i Kaczyński to ci dobrzy, są ofiarami nagonki międzynarodowego układu, bo chcą ukarać złe korporacje medialne(procesami za krytykowanie Orbana), spożywcze co trują ludzi(podatkami na czipsy), i finansowe (podatkami bankowymi).

Tusk z kolei procesami za krytykowanie siebie ma zniszczyć wg tej teorii wolność słowa i zrobić z nich nędzarzy podatkami.

Taka dwojaka miarka.
07-01-2012 01:35 
 Ocena 1 na 1
Legion (587 punktów)
>-Jak Gaddafi zamykał opozycje w więzieniach to dobry przywódca co się żydom i masonerii przeciwstawił i za to go najemnicy przebrani za rebeliantów zamordowali.
>-Jak USA zamyka ludzi którzy śmieją się w twarz z każdej kary włącznie z karą śmierci, bo uważają że i tak pójdą do raju i mówią o zabijaniu ludzi to już be.

Taa...Gdy byłem kiedyś na jakiejś stronie o spiskach, to uderzył mnie obrazek Kaddafiego, z mieczem i tarczą, w koło niego zaś są ''źli'' politycy amerykanscy z czerwonymi oczami. Czemu gdy ktoś źle pisze dyktatorach, to w komentarzach zawsze jest napisane, że '' to spisek amerykańskich żydów, bo tak naprawdę w Białorusi i Korei płynie miód, a ludzie żyją bogato''. Ludzie są ślepi, czy co? Nawet nasz rodzimy Janusz Korwin-Mikke, który jest kapitalistą i monarchistą, stawia za wzór Białoruś, która przecież jest komunistyczna i antymonarchistyczna.
07-01-2012 07:11 
 Ocena 1 na 1
balon000 (504 punktów)

>Taa...Gdy byłem kiedyś na jakiejś stronie o spiskach, to uderzył mnie obrazek Kaddafiego, z mieczem i tarczą, w koło niego zaś są ''źli'' politycy amerykanscy z czerwonymi oczami. Czemu gdy ktoś źle pisze dyktatorach, to w komentarzach zawsze jest napisane, że '' to spisek amerykańskich żydów, bo tak naprawdę w Białorusi i Korei płynie miód, a ludzie żyją bogato''. Ludzie są ślepi, czy co? Nawet nasz rodzimy Janusz Korwin-Mikke, który jest kapitalistą i monarchistą, stawia za wzór Białoruś, która przecież jest komunistyczna i antymonarchistyczna.

Tak, Kaddafi to męczennik walki z NWO...

Jest jeden kraj do którego spiskolodzy mają podzielone zdania: Korea Północna są dwie teorie:

a)że Korea Północna to ostatnie państwo na świecie co opiera się NWO

b)że istnienie Korei Północnej jest sponsorowane przez [tu wstaw zależnie od preferencji: żydów/masonów/iluminatów etc]
Frank Holman (5897 punktów)
>>politykiem z PO, dowiedziałem się, że 11 listopada 2011r. PO zastosowała dość przemyślany plan by
>dwie polskie skrajności (prawą i lewą) nasłać na siebie i zbić na tym nie tylko większe poparcie,
>ale i by wprowadzić do prawa przepisy ograniczające wolność nie tylko zgromadzeń, ale i obywateli w
>ogóle. Wszystko to w obawie przed nadchodząca falą strajków.
>Wiem, że to teoria spiskowa, ale w świetle spraw w USA, daje mi do myślenia.

Jeśli dodasz do tego podwyżki od władzy tylko (poza samą sobą) dla służb mundurowych oraz ograniczanie dostępu do sądu poprzez likwidację wielu już sądów, sprawa przestaje być taka spiskowa niestety ....

Raczej nie jesteśmy na forum politycznym, ale ja od początku już pierwszej kadencji tej władzy przewiduję, że jej celem będzie niszczenie wszystkiego "co dobre i słuszne" i odejdzie ona dopiero jak już w kraju będzie całkowita katastrofa... /kryzys ich trochę zastopował, bo na świecie zaczęła jakby znikać moda na niszczenie tzw. deregulację, ale jak widać już wszystko wraca do planu/
rdest (2492 punktów)

>Wiem, że to teoria spiskowa, ale w świetle spraw w USA, daje mi do myślenia.
Spiski z natury rzeczy są niejawne.
Jednym wystarczą przesłanki, innym "teoria spiskowa".

Konformizm gwarantem spójności grupy

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365