 |
telefon z ambasady amerykańskiej - to już zdrada stanu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-01-2012 14:33 | Ratatoskr (4439 punktów) | telefon z ambasady amerykańskiej - to już zdrada stanu
10 na 14 | Skandal po głosowaniu Komisji ds Innowacyjności i nowych techn. Przedstawiciel ambasady USA zadzwonił do polskiego Sejmu pytając czy porozumienie ACTA zostało podpisane a także żądając wyjaśnień jak doszło do głosowania w sprawie dezyderatu [potępiającego ACTA].kaczoland.(*)al-amerykanie-dzwonia-do-sejmuAle pożytek z tego taki, że premier wymiękł: Donald Tusk zapewnia, że jeśli będą opinie uznające, że ACTA zagraża wolności, to umowa nie zostanie ratyfikowana. Zapowiada również konsultacje społeczne i wnikliwe przebadanie umowy.wiadomosci(*)e__jesli_zagraza_wolnosci.htmli próbuje wystawić na odstrzał swoich ministrów, bo on jest przecież "dobry wujek": Premier ma słuszny żal, łajał mnie i ministra Zdrojewskiego - powiedział w Radiu ZET minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Ten "słuszny żal" dotyczył braku dostatecznych konsultacji społecznych ws. ACTA. Boni dodał, że zgłosił gotowość do dymisji. ale nie została przyjęta.wiadomosci(*)_bylem_gotowy_do_dymisji_.htmlAle mleko już się wylało: To jest najbardziej autentyczny ruch obywatelski w Polsce od 1989 roku. Politycy są przerażeniwiadomosci(*)entyczny_ruch_obywatelski.htmlMoim zdaniem, to co zrobił/usiłował zrobić Tusk rodzi podejrzenia o zdradę stanu i powinien zostać z tego rozliczony. To się nie może skończyć dymisją dwóch ministrów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 12 | Sylwek (15472 punktów) | >Moim zdaniem, to co zrobił/usiłował zrobić Tusk rodzi podejrzenia o zdradę stanu i powinien zostać z >tego rozliczony. To się nie może skończyć dymisją dwóch ministrów.
W rzeczywistości, to co zrobił nie różni się od tego co robi większość rządów większości krajów: był uległy wobec kapitału korporacji (tak jak jest władza USA, wprost sponsorowana przez lobbystów kupujących sobie pożądane rozwiązania prawne).
BTW: trochu zabawne, że aż taka histerię wywołuje przepis, który jakkolwiek zły, jest niczym w porównaniu do bubli prawnych w innych dziedzinach.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >BTW: trochu zabawne, że aż taka histerię wywołuje przepis, który jakkolwiek zły, jest niczym w porównaniu do bubli prawnych w innych dziedzinach.
Efekt motyla?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 1 na 1 | Pa1ryk (1539 punktów) | >BTW: trochu zabawne, że aż taka histerię wywołuje przepis, który jakkolwiek zły, jest niczym w porównaniu do bubli prawnych w innych dziedzinach.
Może dlatego, że do naszych bubli już się przyzwyczailiśmy. Poza tym naszą ustawę jest w razie czego dość łatwo znowelizować.
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > W rzeczywistości, to co zrobił nie różni się od tego co robi większość rządów większości krajów: był uległy wobec kapitału korporacji (tak jak jest władza USA, wprost sponsorowana przez lobbystów kupujących sobie pożądane rozwiązania prawne).> BTW: trochu zabawne, że aż taka histerię wywołuje przepis, który jakkolwiek zły, jest niczym w porównaniu do bubli prawnych w innych dziedzinach.Cytat:Nazywa się Richard O'Dwyer, jest 23-letnim brytyjskim studentem i z powodu domniemanego naruszenia praw autorskich w internecie zostanie pierwszą ofiarą międzynarodowych porozumień antypirackich. tech.wp.pl(*)86,wiadomosc.html?ticaid=1dd1d
|
|
4 na 4 | Przemek J. (3008 punktów) | Szopka trwa a media mają pożywkę.
I pomyśleć, że parę dni temu Palikot ogłosił coś na temat wycofania z ustawy paragrafu o ochronie uczuć religijnych. Kurcze byłem chory, przegapiłem szczegóły, a teraz wszędzie tylko czytam i słyszę ACTA.
Mój syn, typowy przedstawiciel nastolatków, był w środę głosować przeciwko. Gdy poczułem się lepiej i próbowałem w nim rozmawiać na ten temat, to dowiedziałem się, że największy problem młodzieży (zdaje się, że to ona jest w przeważającej liczbie wśród protestujących) to zamknięcie pirackich portali i blokowanie oprogramowania
pozwalającego na wymianę pirackiego oprogramowania. Zaczynając od tego straszy się ich, że im komunikatory zablokują lub będą podsłuchiwać (jakby teraz tego nie można było robić) i tak coraz głębiej w głupotę. Zupełnie nie przejął się faktem, który dla mnie jest podstawą do odrzucenia tego porozumienia (o ile jest prawdziwy, bo jeszcze nie miałem czasu tego przeczytać), że daje ono podstawy do sankcji na podstawie podejrzenia.
Oczywiście nie odbieram młodzieży, w tym mojemu synowi, prawa do własnego zdania i protestów. Ja też w jego wieku się buntowałem, protestowałem . Jak się dzisiaj okazuje nazbyt często dawałem się zwodzić lub zmieniłem zdanie, ale nie żałuję tego co było wówczas i niech oni spróbują, powalczą, nabiorą doświadczenia. Szkoda, że dorośli ludzie dają się nabierać mediom. Szkoda, że media robią nas w balona (świadomie lub co gorsza w wyniku własnej głupoty) i tak duża część naszego społeczeństwa daje się nabierać. Ilu protestujących zadało sobie trud i przeczytało to porozumienie? Zrobiła to przynajmniej jedna osoba z tego forum, mam nadzieję, że nie jako jedyna w tym kraju.
Koniecznie trzeba było zakładać nowy wątek? Nie można było podpiąć go, pod jakiś już istniejący?
|
|
 | | rysiek (4593 punktów) | >(...) Zaczynając od tego straszy się ich, że im komunikatory zablokują lub będą podsłuchiwać (jakby teraz tego nie można było robić) Można, ale chyba bezprawnie. Natomiast, po przyjęciu ACTA, zdaje się, byłoby to obowiązkiem tzw. dostarczycieli internetu i właścicieli portali.
>i tak coraz głębiej w głupotę. Zupełnie nie przejął się faktem, który dla mnie jest podstawą do odrzucenia tego porozumienia (o ile jest prawdziwy, bo jeszcze nie miałem czasu tego przeczytać), że daje ono podstawy do sankcji na podstawie podejrzenia. (...) Też czytałem że "duch" tych umów, idzie w stronę konieczności udowodnienia że "nie jest się wielbłądem". Zaznaczam że treść ACTA, znam też tylko z relacji mediów.
Poza tym, ACTA dotyczy nie tylko Internetu i piractwa w nim, może skutkować np. zakazem produkowania i sprzedaży niemarkowych części zamiennych do samochodów i innych urządzeń, czy tanich leków tzw. generatywnych. Jednym słowem może być początkiem lawiny problemów w różnych dziedzinach życia.
|
|
4 na 4 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Przedstawiciel ambasady USA zadzwonił do polskiego Sejmu pytając czy porozumienie ACTA zostało podpisane a także żądając wyjaśnień jak doszło do głosowania w sprawie dezyderatu [potępiającego ACTA]. Po czyms takim to powinnismy wystapic z NATO, wprowadzic wizy dla Amerykanow (polonusi mogli by bez problemu przyjezdzac na polskich paszportach) i wyjasnic temu globalnemu policmajstrowi, ze nic im do tego, co sie w Polsce dzieje. U siebie w domu maja wystarczajacy balagan, zeby miec sie czym zajmowac. I to na wiele, wiele lat.
|
|
 | 2 na 4 | Pa1ryk (1539 punktów) | Może bez przesady z wystąpieniem z NATO, ale gdybym ja był premierem to po czymś takim wywaliłbym ambasadora USA z Polski.
|
|
|  | | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >Może bez przesady z wystąpieniem z NATO, ale gdybym ja był premierem to po czymś takim wywaliłbym ambasadora USA z Polski. To przyślą innego ambasadora. Może jeszcze gorszego? A na co nam NATO zdominowane przez Yankesów? Żeby wysyłać nasze wojsko na nie nasze wojny?
|
|
| |  | | Pa1ryk (1539 punktów) | >To przyślą innego ambasadora. Może jeszcze gorszego?
Chodzi o gest. Poza tym to raczej nie była inicjatywa ambasadora tylko polecenie z góry.
>A na co nam NATO zdominowane przez Yankesów? Żeby wysyłać nasze wojsko na nie nasze wojny?
Żeby mieć chociaż złudzenie bezpieczeństwa bo nasza armia jest słaba i raczej nas nie obroni.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >Żeby mieć chociaż złudzenie bezpieczeństwa bo nasza armia jest słaba i raczej nas nie obroni. > Wolę żyć bez złudzeń. W każdym razie, to już przerabialiśmy. Tzn. beznadziejną walkę do końca w nadziei że nasi sojusznicy nam pomogą.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Chlodwig (10939 punktów) | >>A na co nam NATO zdominowane przez Yankesów? Żeby wysyłać nasze wojsko na nie nasze wojny? >Żeby mieć chociaż złudzenie bezpieczeństwa bo nasza armia jest słaba i raczej nas nie obroni.
A przed kim?
|
|
| | | |  | | Pa1ryk (1539 punktów) | >A przed kim?
Gruzja kiedyś zapewne myślała podobnie.
|
|
1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi z adresu mailowego Beaty Kempy wysłano do PAP wiadomość, że Kempa nie będzie startować w wyborach. Okazało się, że nie wiadomo kto wysłał takiego maila. Dziś nie wiadomo kto dzwonił z ambasady USA.
Europa to taki mały półwysep na drugim końcu Azji. (Mao Tse-tung)
|
|
2 na 2 | Appenzeller (3118 punktów) | >Ale mleko już się wylało Nie miałem wątpliwości, że premier zlecił podpisanie ACTA, bo bardziej był przerażony możliwym gniewem naszej prawdziwej zaoceanicznej władzy, niż "gniewem ludu". Potężne muszą być te środki nacisku. Teatr marionetek.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
2 na 2 | Celtyk (3337 punktów) | > Skandal po głosowaniu Komisji ds Innowacyjności i nowych techn. Przedstawiciel ambasady USAzadzwonił do polskiego Sejmu [...] W tym "incydencie" dokładnie widać kto odniesie największe korzyści z podpisania tego dokumentu. Osobiście odbieram to jako powolne przejmowanie przez USA władzy nad innymi państwami świata. Teoretycznie mamy własne prawo, które częściowo jest już zależne od prawa UE, a teraz jeszcze obywatele naszego kraju Po pierwsze będą musieli znać jeszcze prawo USA + nasze i UE i dopiero wtedy mają szanse lawirując między tym gąszczem przepisów być "LEGALNI" - dla mnie PARANOJA !!! > Donald Tusk zapewnia, że jeśli będą opinie uznające, że ACTA zagraża wolności, to umowa niezostanie ratyfikowana. Zapowiada również konsultacje społeczne i wnikliwe przebadanie umowy. Premier dużo mówi (zdecydowanie za dużo), ale z realizacją swoich słów ma KOSZMARNE problemy. Na razie widzę tylko powolne acz skuteczne wzmacnianie aparatu represji nad obywatelami (Straż graniczna, Policja, służby specjalne). Obywatel dostaje na każdym kroku po D***e !! To refundacja leków, podatki, VAT na ubranka dziecięce ("prorodzinne państwo"....). Płać i Morda w kubeł  > To jest najbardziej autentyczny ruch obywatelski w Polsce od 1989 roku. Politycy są przerażeniwiadomosci.gazeta.pl/ Cytat:Żaden z nich nie przyzna się, że ściąga z sieci gigantyczne ilości treści, co w innych okolicznościach byłoby traktowane jako zwykła kradzież - uważa Wołek. Na takie oskarżenia wskazane by było mieć konkretne dowody winy odnośnie osób biorących udział w protestach. Jeśli ich P. Wołek nie ma to jest to równoznaczne z pomówieniem i KARALNE w naszym ustawodawstwie.
Czy jest to faktycznie autentyczny ruch obywatelski pokaże czas. Może się to niestety skończyć tak jak z ruchem JP II. Należy też wziąć pod uwagę zachowanie naszego parlamentu na ewentualny wniosek o referendum w tej sprawie. Sejm i Senat może, ale nie musi takiego referendum przeprowadzać. Szum społeczny jaki wywołała ACTA jeszcze nie gwarantuje odrzucenia w/w umowy w referendum. Spora część społeczeństwa w swojej CIEMNOCIE może zostać przekonana,że ACTA jest dla ich dobra i referendum tylko "pogrzebie" całą sprawę. P.S. Jestem za karaniem złodziei również złodziei wartości intelektualnej. Jeśli nie mogę sobie kupić domu na przedmieściach Warszawy to mieszkam w bloku albo w innym miejscu, ale go nie kradnę. Tak samo podchodzę do filmów (pomijam jak dla mnie fakt, że ostatnio nie ma czego oglądać). Jednak nie popieram takich metod jakie umożliwi ACTA. Nie zostało to co prawda JAWNIE zapisane w dokumencie, ale nie widzi tego tylko ten kto nie chce. Osobiście uważam, że dużym (głównie amerykańskim korporacjom) zależy na tym by obywatel musiał dokładnie ZA WSZYSTKO płacić i to absurdalne kwoty!!! Uważam, że przez odpowiednie wdrażanie ACTA w poszczególnych krajach można będzie doprowadzić również do zablokowania oprogramowania OpenSurce wykorzystując choćby domniemanie złamania czyichś praw patentowych... Pozdrawiam
Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. #--# Aldous Huxley #--#
|
|
3 na 3 | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) |
> > To jest najbardziej autentyczny ruch obywatelski w Polsce od 1989 roku. Politycy są przerażeni> Ruch to jeszcze nie jest, ale ćwiczenie w organizowaniu się, owszem i to udane. Też bym poszedł protestować, ale bym się źle czuł wśród dużo młodszych ode mnie  Ja bym protestował przeciwko pysze Premiera, który stracił resztki pokory i skromności wobec obywateli=wyborców, butnie ogłaszając decyzję o podpisaniu ACTA. Protestował przeciw jednostronnej ochronie interesów "własności", która jest przedstawiana niczym owe mityczne "rynki" co to rządzą światem i trzeba im się potulnie podporządkować. Nie dziwię się młodym, że oczekują od swych idoli muzyki, kina, showbiznesu, żeby zadowolili się np. jednomilionowymi zarobkami, wtedy płyty nie będą kosztowały kilkadziesiąt PLN. Nie dziwię się im, że protestują przeciwko brutalnemu wdzieraniu się ACTA do ich świata. Nie dość, że nikt ich nie zapytał o zdanie w sprawie ACTA, to politycy nawet nie usiłują zrozumieć ich świata. Dla mnie najpodlejsze jest to, że ACTA są kolejnym krokiem w kierunku ograniczania swobód obywatelskich (rewizje, konfiskaty sprzętu bez sądu, etc).To wszystko w imię...bezpieczeństwa obywateli. Czy wiecie,że w USA "przemysł bezpieczeństwa" (podsłuchy, firmy ochroniarskie, wszechobecne kamery etc) robi już większe obroty niż przemysł zbrojeniowy?
|
|
Syn Lecha (752 punktów) (zablokowany) | > Skandal po głosowaniu Komisji ds Innowacyjności i nowych techn. Przedstawiciel ambasady USA> zadzwonił do polskiego Sejmu pytając czy porozumienie ACTA zostało podpisane a także żądając> wyjaśnień jak doszło do głosowania w sprawie dezyderatu [potępiającego ACTA].kaczoland.(*)al-amerykanie-dzwonia-do-sejmuSkandalem jest, że mamy takich durnych polaczków jak Sławomir Neumann, Mieczysław Golba czy Brygida Grysiak, którzy nie rozumieją, że prawo do informacji, o tym jak głosują posłowie jest naszym Prawem Obywatelskim!!! I musi być jawne, również dla każdego przedstawiciela KAŻDEJ ambasady - chińskiej też. Próba robienia z tego afery świadczy o prymitywizmie dziennikarzy robiących "sensację" i baranów, którzy to kupują.
|
|
 | | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | > >Próba robienia z tego afery świadczy o prymitywizmie dziennikarzy robiących "sensację" i baranów, którzy to kupują. > Nie odbieram tego telefonu jako aferę, ale jako dowód, że Amerykanom szczególnie zależy na ACTA. Natomiast zgadzam się, że informacje jawne, są jawne dla każdego; wroga i przyjaciela, mędrca i oszołoma, dziennikarza i obywatela ....
|
|
|  | 1 na 1 Syn Lecha (752 punktów) (zablokowany) | >>>Próba robienia z tego afery świadczy o prymitywizmie dziennikarzy robiących "sensację" i baranów, którzy to kupują. >Nie odbieram tego telefonu jako aferę, ale jako dowód, że Amerykanom szczególnie zależy na ACTA. Natomiast zgadzam się, że informacje jawne, są jawne dla każdego; wroga i przyjaciela, mędrca i oszołoma, dziennikarza i obywatela ....
Przecież państwa utrzymujące swoje misje dyplomatyczne płacą ich pracownikom za zbieranie informacji, które ich interesują. Mam nadzieję, że polscy pracownicy w Stanach też za coś biorą pieniądze.
Tymczasem Według PC World: Tajemnicą poliszynela jest to, że ACTA ma chronić interesy amerykańskich firm. Okazuje się jednak, że rząd USA wcale nie zamierza ratyfikować ACTA. Jak informuje oficjalna strona Foundation for a Free Information Infrastructure (FFII) USA nie zamierza ratyfikować kontrowersyjnego dokumentu ACTA. Stany Zjednoczone naciskały na to, aby dokument ACTA nie wymagał ratyfikacji przez organizacje międzynarodowe (a takim ciałem jest np. Parlament Europejski). Stało się jednak inaczej i dzięki temu PE ma szansę odrzucić kontrowersyjny dokument, wskutek czego nie będzie on obowiązywał na terenie Unii Europejskiej...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|