Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie ma czegoś takiego jak "oranż"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
09-09-2021 09:01Hodża (11172 punktów)Nie ma czegoś takiego jak "oranż"
Ocena 1 na 1
Błękit przestworu Nieba.

Oranż pomarańczy.

Nastrój "Clair de lune".

Może, Czytelniku, patrzysz w tej chwili przez okno na bezchmurne wrześniowe niebo. I z pewnością nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ów nieco wyblakły pocztówkowy kolor jest wyłącznie darem Twego umysłu i, jako taki, nie istnieje.

Oglądałem setki, jeśli nie tysiące różnych klipów nakręconych dla formatu sieciowego. Poczynając od głupawych practical jokes przez kreacje artystów próbujących zaistnieć na targowisku próżności współczesnego cyber-uniwersum na krytyce teorii strun kończąc.

Ale żaden film z tych, które obejrzałem, którego forma ukształtowana została przez specyfikę nowego medium, nie zbliżył się bardziej do ideału popularnonaukowego klipu sieciowego niż "There's No Such Thing As Orange" autorstwa exurb1a.

Indywiduum stojące za tą kreacją jest najpewniej diabłem, owym tajemniczym bytem zdolnym zdejmować formę z ludzkich umysłów i używać jej do przygotowywania najbardziej wyrafinowanych dekoktów infosfery, z jakimi kiedykolwiek świadomy ludzki byt może się zetknąć w swych intelektualnych peregrynacjach.

I nie zmienia mojej oceny tego filmu również fakt, że autor jest posądzany o przeprowadzanie nieetycznych eksperymentów psychologicznych na podatnych, niepełnosprawnych osobach, które traktuje czysto instrumentalnie.

I że, najpewniej, jest podręcznikowym przykładem psychopaty.

Bowiem to najprawdopodobniej jest najlepszy film w swoim gatunku, który kiedykolwiek został wytworzony, a już z całą pewnością z tych poruszających temat niekwantyfikowalnych wrażeń subiektywnych.

Polecam gorąco, tym zwłaszcza, którzy posiedli znajomość języka angielskiego pozwalającą na uzyskanie owej mistycznej "przezroczystości" bariery kulturowej, odgradzającej ludzi wychowanych w różnych systemach językowych.

www.youtube.com/watch?v=WX0xWJpr0FY

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)uważać na psychopatów!
>I nie zmienia mojej oceny tego filmu również fakt, że autor jest posądzany o przeprowadzanie >nieetycznych eksperymentów psychologicznych na podatnych, niepełnosprawnych osobach, które >traktuje czysto instrumentalnie.

Kawał z niego szui, w takim razie?

>I że, najpewniej, jest podręcznikowym przykładem psychopaty.

Skoro tak, to należy traktować bardzo sceptycznie to co nam serwuje - bo może ten produkt być zatruty jadami jego psychopatii.
Hodża (11172 punktów)Odp: uważać na psychopatów!
>>I nie zmienia mojej oceny tego filmu również fakt, że autor jest posądzany o przeprowadzanie >nieetycznych eksperymentów psychologicznych na podatnych, niepełnosprawnych osobach, które >traktuje czysto instrumentalnie.
>Kawał z niego szui, w takim razie?

Niewykluczone.

>>I że, najpewniej, jest podręcznikowym przykładem psychopaty.
>Skoro tak, to należy traktować bardzo sceptycznie to co nam serwuje - bo może ten produkt być zatruty jadami jego psychopatii.

Tak.


Forma Dei munus
09-09-2021 10:14 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)ostrożnie!

>>Skoro tak, to należy traktować bardzo sceptycznie to co nam serwuje - bo może ten produkt być >zatruty jadami jego psychopatii.
>Tak.

Skąd więc pewność co do tezy jak niżej:

>"Ale żaden film z tych, które obejrzałem, którego forma ukształtowana została przez specyfikę >nowego medium, nie zbliżył się bardziej do ideału popularnonaukowego klipu sieciowego niż >"There's No Such Thing As Orange" autorstwa exurb1a."

To może być złudzenie, miraż - a pan może być kolejną...ofiarą hochsztaplera jak wyżej.
09-09-2021 13:58 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: ostrożnie!
>To może być złudzenie, miraż - a pan może być kolejną...ofiarą hochsztaplera jak wyżej.
Armi, a pewnie słyszałeś o nazistowskich korzeniach energii odnawialnej i to ty powinieneś zrozumieć, że jesteś prawdziwą ofiarą prawdziwego hochsztaplera jakim był Hitler.
Arminius (25555 punktów)prawdziwy stan rzeczy
>>To może być złudzenie, miraż - a pan może być kolejną...ofiarą hochsztaplera jak wyżej.
>Armi, a pewnie słyszałeś o nazistowskich korzeniach energii odnawialnej...

Niesłychane, czegóż to pionierami nie byli naziści.

>i to ty powinieneś zrozumieć, że jesteś prawdziwą ofiarą prawdziwego hochsztaplera jakim był >Hitler

Nie czuję się i nie mogę być jego ofiarą. Nie żyjemy w raju komentatora okrągłego - i czas jednak płynie. Być może inna jest sprawa z moimi antenatami - chociaż oni byli bardziej ofiarami Stalina niż Hitlera.
Arminius (25555 punktów)"njuejdżyzm"
Clip podlinkowany opatrzony jest cytatem następującej treści:

"We have been to the moon, we have charted the depths of the ocean and the heart of the atom, but we have a fear of looking inward to ourselves because we sense that is where all the contradictions flow together." - Terence McKenna

Po jego przeczytaniu od razu włączył mi się alarm" "uwaga New Age"!!!

I rzeczywiście. Fragment biogramu Mc Keena z Wiki: "Terence Kemp McKenna (ur. 16 listopada 1946, zm. 3 kwietnia 2000) - pisarz, filozof i etnobotanik. Autor licznych pseudonaukowych teorii: teorii pochodzenia gatunków i teorii nowości (ang. novelty theory), która zakłada, że czas jest falą fraktalną o zwiększającym się tempie odkryć, które skumulują się gwałtownie w roku 2012. Jego koncepcja ściśle wiąże się z kombinacją: psychodelików, filozofii gajanizmu i szamanizmu."

Ergo - jest wielce prawdopodobne, iż przekaz w filmiku polecanym przez pana - to "njuejdżowskie", paranaukowe "ćmoje - boje".
09-09-2021 14:12 
 Ocena 3 na 3
Fizyk (17637 punktów)Nie "njuejdżyzm"
> Ergo - jest wielce prawdopodobne, iż przekaz w filmiku polecanym przez pana - to "njuejdżowskie", paranaukowe "ćmoje - boje".

Błędny wniosek, bo autorem filmu jest nie Terence McKenna, lecz Alexander McKechnie. Treść filmu jest zupełnie poprawna i odzwierciedla naszą obecną wiedzę oraz ignorancję na temat świadomości, choć w przekontrastowanej formie.
Arminius (25555 punktów)kontrasty

>Błędny wniosek, bo autorem filmu jest nie Terence McKenna, lecz >>>Alexander McKechnie.

Proszę przeczytać ze zrozumieniem mój wpis. Nie twierdziłem, że autorem filmu jest Terence McKenna. On jest autorem motta, którym opatrzony jest film. Motta sensu stricto "nowoerowego"

>Treść filmu jest zupełnie poprawna i odzwierciedla naszą obecną wiedzę oraz ignorancję na temat >świadomości, choć w przekontrastowanej formie.

"Przekontrastowanej". Hm... to zgrabny eufemizm.
Poza tym od "zupełnej poprawności" do genialności - jak to sugeruje autor wątku - droga bardzo daleka.
romaro (25211 punktów)Odp: kontrasty
>Poza tym od "zupełnej poprawności" do genialności - jak to sugeruje autor wątku - droga bardzo daleka.
Tylko błagam, nie przypisz sobie znowu prozy jakiegoś wegierskiego autora.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365