 |
Australia jako przykład dystopijnego, sanitarnego stalinizmu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-09-2021 11:10 | Arminius (25555 punktów) | Australia jako przykład dystopijnego, sanitarnego stalinizmu
1 na 1 | W moich pierwszych wątkach traktujących o pandemii wskazywałem na realne niebezpieczeństwo pojawienia się zamordystycznych tendencji ze strony rządów walczących z wirusem i nazywałem ów potencjalny - wówczas - fenomen "sanitarnym faszyzmem". Dzisiaj, niecałe dwa lata po wybuchu pandemii, mamy już państwo, które w tym jakże krótkim okresie czasu przeistoczyło się z pełnej demokracji w sanitarną, dystopijną dyktaturę. Tym państwem jest Australia. Co więcej - i to stanowi o szczególnej pikanterii tego przypadku - większość Australijczyków, jak na razie, akceptuje dyktatorskie poczynania władzy i bez zmrużenia oka podporządkowuje się im. Zważywszy na zaistniałą sytuację przypadek Australii można potraktować jako sui generis socjologiczny eksperyment, któremu z uwagą winien przypatrywać się cały świat, a szczególnie ten trochę bardziej cywilizowany. Pytanie brzmi, czy Australijczycy w końcu "eksplodują" i kiedy? Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego tekstu, prezentując, dla zaostrzenia apatytu, wybrane fragmenty. www.city-j(*)ustralias-crazy-covid-response"Riot police firing rubber bullets into lockdown protesters. Rescue dogs being shot to prevent volunteers travelling to collect them. Nighttime curfews and one hour of exercise per day. Five-kilometer travel limits. Soldiers patrolling suburbs to enforce lockdowns. Health bureaucrats advising the citizenry not to stop and talk to their neighbors while walking their dog.What the hell is happening Down Under? “Totalitarianism,” says Tucker Carlson. “Australia has lost its collective mind,” according to Ben Shapiro. “If we invade Australia we will be greeted as liberators,” argues Jack Posobiec. Has Covid-19 really turned one of the world’s oldest democracies into a dystopian health dictatorship? As my Polish grandmother used to say, things are rarely as good or as bad as they appear." "The success in suppressing Covid comes with other price tags. The single-minded obsession that no one get sick and die from Covid is being paid for by a slowly unfolding mental-health crisis. Social isolation and dislocation are taking their toll in terms of rising suicide, depression, substance abuse, and domestic violence. Physical health suffers, too, as treatable conditions don’t get treated in the health system that now seems to have only one goal. How long can this last? If it was up to the drunk-on-power politicians and bureaucrats who have found a winning electoral formula, health experts who have found relevance, and the deathly scared who have found a sense of safety (and, for some at least, the frisson of being a part of something big and important), the answer is “forever.” Which is why the federal government—belatedly trying to orchestrate a return to some normalcy once certain vaccination levels are reached—finds its efforts contradicted by state governments and health experts arguing that the vaccination target actually needs to be (the unreachable and unrealistic) 90 percent or 95 percent, that lockdowns should continue even with a highly vaccinated population, and that international borders should stay closed indefinitely. That this is not great marketing—get vaccinated, but you still won’t be able to do anything!—needs no genius to recognize. Sadly, little evidence has materialized of any major shift in public sentiment. The powers that be still find it easy to taint the opposition to their “zero Covid” policies as callous, anti-science, anti-vax, right-wing extremists." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Raczej mnie nie dziwi, ze relatywizujesz hitlerowskie zbrodnie, ale dziwi, że obecne australijskie realia porównujesz do zbrodniczego charakteru stalinizmu. > Australia jako przykład dystopijnego, sanitarnego stalinizmuDla ciebie słowa są "etykietami", które można w dowolny sposób połączyć. Umiejętność użycia słowa oznacza umiejętność mapowania elementów leksykalnych na świat rzeczywisty, to znaczy umiejętność obu, nazewnictwo czyli wybranie odpowiedniego słowa w odpowiedzi na okoliczność i wybór odpowiedniego przedmiotu lub okoliczności w odpowiedzi na dane słowo. Nie przestrzegając tych zasad wychodzi ci coś takiego jak ten tytułowy bełkot. Taki patologiczny przymus pisania zwie się chyba grafomanią. Ale do meritum. Australia zajmuje 115. miejsce w tabeli worldmeters.info. Do niedzieli (12 września) wirusa wykryto u 75 342 osób. Zmarło 1098. Tak iwięc widzisz jak kuriozalny jest to twoje porównanie do stalinizmu, kiedy to wyginęły dziesiątki miliony ludzi. A możesz mi przypomnieć ile ludzi w polsce straciło życie ze względu na nieporadność naszej władzy? "W odległej od Australii o 4155 km Nowej Zelandii, ściślej w jej największym mieście w Auckland, postanowiono przedłużyć lockdown do 21 września. W poniedziałek w tym mieście zdiagnozowano zarażenie u 33 osób. Praktycznie od marca 2020 r. Nowa Zelandia jest zamknięta dla świata." www.se.pl/(*)cwiczyc-aa-cnCD-5Zmi-ux2L.htmlPs Gdybym sam portal do którego lionkujesz miał ocenić, to bardziej wiarygodny i mniej konserwatywny jest nasz do rzeczy.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | śmierć ideologicznie niepoprawna | >ale dziwi, że obecne australijskie realia porównujesz do zbrodniczego charakteru stalinizmu.
Reductio ad Hitlerum jest już zużyte i tak nudne, ze przyprawiające o odruch wymiotny. Czas więc, dla równowagi, zastąpić go reductio ad Stalinum. Zna pan powiedzenie, iż Stalin i Hitler to były dwa straszne bliźniaki?
>Australia zajmuje 115. miejsce w tabeli worldmeters.info. Do niedzieli (12 września) wirusa >wykryto u 75 342 osób. Zmarło 1098. Tak iwięc widzisz jak kuriozalny jest to twoje porównanie do >stalinizmu, kiedy to wyginęły dziesiątki miliony ludzi. A możesz mi przypomnieć ile ludzi w >polsce straciło życie ze względu na nieporadność naszej władzy?
Dużo, bo poszli śladem Australijczyków i "sfokusowali" służbe zdrowia na covidzie - co oznaczało ( i nadal oznacza) przedwczesną śmierć dziesiątków tysięcy ludzi z powodu innych schorzeń. Na szczęście obecnie covidowa propaganda już w Polsce coraz słabiej chwyta. Na tym właśnie polega - między innymi - oblicze sanitarnego stalinizmu. Ze nie przyjmuje do świadomości śmierci ideologicznie niepoprawnej.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | invidia | >Taki patologiczny przymus pisania zwie się chyba grafomanią.
Takie zaś zawistne uwagi świadczą o poczuciu niedowartościowania i zazdrości. Pan zapewne ateista, więc nie nie zrobi na panu wrażenia argument, że zazdrość to jeden z z siedmiu kardynalnych grzechów. Tym niemniej jednak, prócz grzechu zazdrość ma także walor bardzo niskiej, pobudki, charakteryzującej osobników o nikczemnym typie charakteru.
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: invidia | >>Taki patologiczny przymus pisania zwie się chyba grafomanią. >Takie zaś zawistne uwagi świadczą o poczuciu niedowartościowania i zazdrości. Armi, dziecko, jak się dorobisz synów zrozumiesz czym jest prawdziwa duma. Nie mam powodu czegokolwiek tobie zazdrościć, ale nie powiem, potrafię docenić ładnie piszących. Do nich nie należysz. Po pierwsza z powodu tego o którym już wyżej napisałem, a po drugie piszesz sztucznie, bez życia i charakteru, i najzwyczajniej nudnie, a te często używane przez ciebie górnolotne słowa dodają karykaturalny charakter twoim tematom. Ale Armi, są tu osoby piszące ładnie, niestety nie należę do nich i jeżeli byłbym zazdrośnikiem zazdrościłbym Hodży, Racjonalistce, Szarleyowi... Jest więcej takich osób, ale nie zazdroszczę, podziwiam. Niestety znam swoje ograniczenia, które niejednokrotnie sam mi wytykałeś. A więc Armi, azali uważasz się niedowartościowany?
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | podjąć próbę | >>>Taki patologiczny przymus pisania zwie się chyba grafomanią. >>Takie zaś zawistne uwagi świadczą o poczuciu niedowartościowania i zazdrości. >Armi, dziecko, jak się dorobisz synów zrozumiesz czym jest prawdziwa duma. Nie mam powodu czegokolwiek tobie zazdrościć, ale nie powiem, potrafię docenić ładnie piszących. Do nich nie należysz. Po pierwsza z powodu tego o którym już wyżej napisałem, a po drugie piszesz sztucznie, bez życia i charakteru, i najzwyczajniej nudnie, a te często używane przez ciebie górnolotne słowa dodają karykaturalny charakter twoim tematom. Ale Armi, są tu osoby piszące ładnie, niestety nie należę do nich i jeżeli byłbym zazdrośnikiem zazdrościłbym Hodży, Racjonalistce, Szarleyowi... Jest więcej takich osób, ale nie zazdroszczę, podziwiam. Niestety znam swoje ograniczenia, które niejednokrotnie sam mi wytykałeś.
To świetnie że pan je zna. I dlatego, znając je, proszę podjąć próbę koncentrowania się na meritum sprawy. Bo w 90% procentach przypadków pańskie wpisy nie mają nic wspólnego z podejmowaną tematyka, są natomiast, jakże często, kwalifikowanym hejtem motywowanym ideolo. Nie usuwam ich ze względu na mą wrodzoną tolerancję oraz dbałość o jawność i otwartość debaty. A pan łobuzersko nadużywa tej dobrej strony mojego charakteru. To nieładnie.
|
|
| | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: podjąć próbę | >To świetnie że pan je zna. I dlatego, znając je, proszę podjąć próbę koncentrowania się na meritum sprawy. Armi, panienko, odpowiedziałem ci tylko na twój zarzut jakoby miałbym być zazdrośnikiem. Myslisz, że możesz bezkarnie gównem w wentylator rzucać? Otóż nie chłoptasiu.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | notoryjność faktu | >>>Taki patologiczny przymus pisania zwie się chyba grafomanią. >>Takie zaś zawistne uwagi świadczą o poczuciu niedowartościowania i zazdrości. >Armi, dziecko, jak się dorobisz synów zrozumiesz czym jest prawdziwa duma.
Z ludzi, kimkolwiek oni są, nie warto być dumnym dopóki są żywi. Bo zawsze nawet w ostatnim momencie swojego życia mogą się paskudnie skompromitować i zbydlić. Więc jeżeli pańscy synowie żyją, za wcześnie na to aby z nich być dumnym. Prawda jak wyżej ma charakter notoryjny. Jednakże pański infantylizm zmusza mnie do ich głoszenia w formule jak wyżej.
|
|
| | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: notoryjność faktu | >Z ludzi, kimkolwiek oni są, nie warto być dumnym dopóki są żywi. Bo zawsze nawet w ostatnim momencie swojego życia mogą się paskudnie skompromitować i zbydlić. Wierzę, nie, mam pewność, że żaden nie będzie takim bydlakiem jakim sam jesteś. Ale skoro Polski patriota rzuca się na dzieci forumowiczów, to musi być naprawdę zdesperowany
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | opinia | >>Z ludzi, kimkolwiek oni są, nie warto być dumnym dopóki są żywi. Bo zawsze nawet w ostatnim momencie swojego życia mogą się paskudnie skompromitować i zbydlić. >Wierzę, nie, mam pewność, że żaden nie będzie takim bydlakiem jakim sam jesteś.
Zrobił się z pana religiant. Ze stuprocentową pewnością pan w coś wierzy. Oczywiście pańska wiara jest żałośnie.... dziecinna.
>Ale skoro Polski patriota rzuca się na dzieci forumowiczów, to musi być naprawdę zdesperowany.
Primo, po cóż pan w swym lewackim amoku kalasz wartość patriotyzmu, secundo "nie rzucam" się na dzieci forumowiczów, chociażby dlatego, że nie jestem w stanie tego robić, tertio, język użyty przez pana ( jak zwykle hejtowy) świadczy o tym, iż to pan jesteś zdesperowany, nie ja. Tytułem dygresji informacyjnej. Opinię o dzieciach, która tak panem bardzo zatelepała - wypowiedziała Maria Czubaszek, "zimna suka" ( aprobowała tę nazwę) Rzeczpospolitej Polskiej. Jest to prawda oczywista przecież, więc nie pan nie śliń pianą hejtu tylko należycie ochłoń z negatywnych emocji.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: opinia | Arminku, patrioto nazistowski, musisz być naprawdę kreaturo zdesperowany, skoro na dzieci się rzucasz.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | rzutem nazistowskim "na dzieci" | >Arminku, patrioto nazistowski, musisz być naprawdę kreaturo zdesperowany, skoro na dzieci się >rzucasz.
Pokaż pan wszystkim jak to robię. Zamieść pan stosowne foto i opatrz należytym opisem.
|
|
 | | Rowerex (859 punktów) | Odp: Australia jako przykład dystopijnego, sanitarnego stalinizmu | > Dla ciebie słowa są "etykietami", które można w dowolny sposób połączyć. Umiejętność użycia słowa oznacza umiejętność mapowania elementów leksykalnych na świat rzeczywisty, to znaczy umiejętność obu, nazewnictwo czyli wybranie odpowiedniego słowa w odpowiedzi na okoliczność i wybór odpowiedniego przedmiotu lub okoliczności w odpowiedzi na dane słowo.Cytat:How long can this last? If it was up to the drunk-on-power politicians and bureaucrats who have found a winning electoral formula, health experts who have found relevance, and the deathly scared who have found a sense of safety (and, for some at least, the frisson of being a part of something big and important), the answer is "forever." Słowo jak słowo - dobierz właściwe słowo na podsumowanie powyższego cytatu z artykułu linkowanego przez Arminiusa. Niedawno na innym forum "popełniłem" własną definicję pewnego pojęcia, które wiąże się obecną sytuacją, a brzmi ona tak: Wolny wybór lub dobrowolny wybór: prawo do dokonania wyboru spośród wielu istniejących możliwości, włącznie z niezapisanym w przepisach prawa obowiązkiem wybrania tylko jednej wskazanej lub kilku wskazanych możliwości pod groźbą dowolnej kary lub ograniczenia dowolnych praw. Niebieską kursywą dopisałem precedensowe rozszerzenie tego pojęcia, rozszerzenie akceptowane teraz na całym świecie. Gdyby pytanie z artykułu "How long can this last?" dotyczyło czasu obowiązywania tego pojęcia w jego precedensowym rozszerzeniu, to dlaczego nie można na nie odpowiedzieć tak jak w artykule: "The answer is "forever.""?
|
|
1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > Tym państwem jest Australia. Co więcej - i to stanowi> o szczególnej pikanterii tego przypadku - większość Australijczyków, jak na razie, akceptuje> dyktatorskie poczynania władzy i bez zmrużenia oka podporządkowuje się im. Zważywszy na zaistniałą> sytuację przypadek Australii można potraktować jako sui generis socjologiczny eksperyment, >któremu z> uwagą winien przypatrywać się cały świat, a szczególnie ten trochę bardziej cywilizowany.twojahisto(*)owstala-wspolczesna-australia/Przecież Australia była wyspą, na którą Brytyjczycy wyrzucali swoje ludzkie "śmieci". Brytyjczycy prowadzili na swojej wyspie "humanitarną" eugenikę, pozbywając się swoich "podludzi", podrzucając ich Aborygenom. Po tym jak ich wykiwali Amerykanie z bombą atomową, Brytyjczycy robili wybuchy atomowe w Australii. Brytyjczycy traktują Australię jak swój śmietnik.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | zaśmiecanie Australii |
>Przecież Australia była wyspą, na którą Brytyjczycy wyrzucali swoje ludzkie "śmieci".
To tłumaczy szereg określonych cech Australijczyków.
>Brytyjczycy prowadzili na swojej wyspie "humanitarną" eugenikę, pozbywając się swoich >"podludzi", podrzucając ich Aborygenom.
Powinni więc dzisiaj - jako że są bardzo politycznie poprawni - zapłacić ocalałym z pogromów i eksterminacji Aborygenom, ogromną rekompensatę za te swoje "śmieci".
|
|
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Australia jako przykład dystopijnego, sanitarnego stalinizmu |
> mamy już państwo, które w tym jakże krótkim okresie czasu przeistoczyło się z pełnej demokracji w sanitarną, dystopijną dyktaturę. Tym państwem jest Australia. Rzuciłbyś jakim konkretem.
cr
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | jest rzucony | >> mamy już państwo, które w tym jakże krótkim okresie czasu przeistoczyło się z pełnej demokracji w sanitarną, dystopijną dyktaturę. Tym państwem jest Australia. >Rzuciłbyś jakim konkretem
Jest rzucony w podlinkowanym materiale.
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: jest rzucony |
>>> mamy już państwo, które w tym jakże krótkim okresie czasu przeistoczyło się z pełnej demokracji w sanitarną, dystopijną dyktaturę. Tym państwem jest Australia. >>Rzuciłbyś jakim konkretem >Jest rzucony w podlinkowanym materiale. OK, ale który/e konkret/y Cię przekonały.
cr
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|