Racjonalista - Strona głównaDo treści
55 lat. Zdrowie się posypało.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-10-2025 18:06Lolek_Salambek (2665 punktów)55 lat. Zdrowie się posypało.
Chciałem się podzielić refleksją jak niżej.
W przeciągu ostatniego półtora roku posypało mi się zdrowie w sposób bez mała nieprawdopodobny.
Złożyło się NATO:
- 3 operacje na ścięgna mięśnia czterogłowego uda po ich zerwaniach plus kolejne czwarte zerwanie, którego na razie nie chce operować (obecnie mam problem z poruszaniem się po schodach a wcześniej bardzo dużo chodziłem po górach)
- pojawienie się zaćmy – konieczność dwu operacji
- problemy trawienne – na razie bez efektywnej diagnozy – perspektywa kolanoskopii oraz gastroskopii.

3 w jednym. Masakra.

Oj posypało się, posypało.
Obecnie czekam na rozpatrzenie mojego wniosku o rentę.


Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tschosncovaty (211 punktów)
>Chciałem się podzielić refleksją jak niżej.
>W przeciągu ostatniego półtora roku posypało mi się zdrowie w sposób bez mała nieprawdopodobny.
>Złożyło się NATO:
>- 3 operacje na ścięgna mięśnia czterogłowego uda po ich zerwaniach plus kolejne czwarte zerwanie,
>którego na razie nie chce operować (obecnie mam problem z poruszaniem się po schodach a wcześniej
>bardzo dużo chodziłem po górach)
>- pojawienie się zaćmy - konieczność dwu operacji
>- problemy trawienne - na razie bez efektywnej diagnozy - perspektywa kolanoskopii oraz
>gastroskopii.
>3 w jednym. Masakra.
>Oj posypało się, posypało.
>Obecnie czekam na rozpatrzenie mojego wniosku o rentę.
Ja 20 lat biorę psychotropy chuj wie po co, ale po takim czasie muszę już brać. Też nie mam łatwo.
>Pozdrawiam
04-10-2025 11:18 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Ja 20 lat biorę psychotropy chuj wie po co,

Zapobiegawczo, aby nie nastąpił nawrót choroby.
romaro (25211 punktów)
>Ja 20 lat biorę psychotropy chuj wie po co, ale po takim czasie muszę już brać. Też nie mam łatwo.
"Chuj wie po co" - to zdanie mówi więcej o bólu niż o faktach.
Bo to nie jest tylko kwestia farmakologii.
Tschosncovaty (211 punktów)
>>Ja 20 lat biorę psychotropy chuj wie po co, ale po takim czasie muszę już brać. Też nie mam łatwo.
> "Chuj wie po co" - to zdanie mówi więcej o bólu niż o faktach.
>Bo to nie jest tylko kwestia farmakologii.
Możesz rozwinąć, proszę?
04-10-2025 20:33 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>>Ja 20 lat biorę psychotropy chuj wie po co, ale po takim czasie muszę już brać. Też nie mam łatwo.
>> "Chuj wie po co" - to zdanie mówi więcej o bólu niż o faktach.
>>Bo to nie jest tylko kwestia farmakologii.
>Możesz rozwinąć, proszę?

Miałem na myśli, że nie chodzi tylko o leki, recepty, dawki. Farmakologia to narzędzie, ale ból, zwłaszcza psychiczny, egzystencjalny, nie poddaje się tak łatwo analizie chemicznej.
Tschosncovaty (211 punktów)
>>>>Ja 20 lat biorę psychotropy chuj wie po co, ale po takim czasie muszę już brać. Też nie mam łatwo.
>>> "Chuj wie po co" - to zdanie mówi więcej o bólu niż o faktach.
>>>Bo to nie jest tylko kwestia farmakologii.
>>Możesz rozwinąć, proszę?
>Miałem na myśli, że nie chodzi tylko o leki, recepty, dawki. Farmakologia to narzędzie, ale ból, zwłaszcza psychiczny, egzystencjalny, nie poddaje się tak łatwo analizie chemicznej.
>
I tu wracamy do systemu edukacji i czarnej pedagogiki. Pewnych wspomnień nie da się wymazać i rzutują one na całe życie. Oby głupi kutas sobie ryj o asfalt rozwalił.
04-10-2025 21:22 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>I tu wracamy do systemu edukacji i czarnej pedagogiki. Pewnych wspomnień nie da się wymazać i rzutują one na całe życie. Oby głupi kutas sobie ryj o asfalt rozwalił.

Bo czas nie leczy.
Czas tylko uczy, jak się uśmiechać z blizną na twarzy.
Tschosncovaty (211 punktów)
>>I tu wracamy do systemu edukacji i czarnej pedagogiki. Pewnych wspomnień nie da się wymazać i rzutują one na całe życie. Oby głupi kutas sobie ryj o asfalt rozwalił.
>Bo czas nie leczy.
>Czas tylko uczy, jak się uśmiechać z blizną na twarzy.
>
Dokładnie, jesteś chyba pierwszą osobą, która mnie tak dobrze zrozumiała.
Co ogólnie nie znaczy, że "nauczyciel" nie popełnił wykroczenia/przestępstwa i powinien za to beknac. Ale co zrobić po 20 latach...
romaro (25211 punktów)

>Co ogólnie nie znaczy, że "nauczyciel" nie popełnił wykroczenia/przestępstwa i powinien za to beknac. Ale co zrobić po 20 latach...
Trauma, jeśli była, nie znika. Ona tylko zmienia formę - czasem w milczenie, czasem w gniew, czasem w potrzebę opowiedzenia historii.
Nawet po latach można działać, by inni nie musieli przechodzić przez to samo.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Trauma, jeśli była, nie znika. Ona tylko zmienia formę ...........

---------------
Bardzo słusznie i roztropnie prawisz Romaro.

S pozdravem
Wojownik Stokrotka
06-10-2025 18:06 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Co ogólnie nie znaczy, że "nauczyciel" nie popełnił wykroczenia/przestępstwa i powinien za to beknac. Ale co zrobić po 20 latach...

Skoro nie możesz nic zrobić w kwestii kary, to zamknij przeszłość na klucz.
Nawiąż kontakt z teraźniejszością, czy nadal coś Ci grozi?
Moja propozycja dla Ciebie to zadaj sobie pytania:
-Jeżeli moja przyszłość miałaby być lepsza to jak by ona wyglądała?
-Jakie działania mogę podjąć by tę pożądaną przyszłość przybliżyć?
.
06-10-2025 18:12 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>Co ogólnie nie znaczy, że "nauczyciel" nie popełnił wykroczenia/przestępstwa i ...........



---------------
Bardzo słusznie i roztropnie prawisz PanTeisto.
Jak najbardziej podpisuję się pod tym co napisałeś we wpisie którego pierwszą "frazę" zacytowałem powyżej.

S pozdravem
Wojownik Stokrotka
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Miałem na myśli, że nie chodzi tylko o leki, recepty, dawki. Farmakologia to narzędzie, ale ból, zwłaszcza psychiczny, egzystencjalny, nie poddaje się tak łatwo analizie chemicznej.

---------------------
Romaro - czyżby chodziło o psychoterapię?

S pozdravem
04-10-2025 21:13 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Miałem na myśli, że nie chodzi tylko o leki, recepty, dawki. Farmakologia to narzędzie, ale ból, zwłaszcza psychiczny, egzystencjalny, nie poddaje się tak łatwo analizie chemicznej.
>---------------------
>Romaro - czyżby chodziło o psychoterapię?

Nie jestem terapeutą. Bardziej zajmuje mnie psychologia, choć i psycholog ze mnie marny, ale wiem, że gdy coś nas boli nie ma miejsca na pytanie "dlaczego?" , bo kiedy ból już się rozgościł, odpowiedź na "dlaczego?" nie przynosi ulgi, tylko pogłębia ranę, bo dobrze wiemy - gdyby kózka... No i prawda często jest zbyt ostra, zbyt bezlitosna. Dlatego wolimy pytać "jak długo?" i "co jeszcze?".

PS.
To może Ciebie nie dotyczy i Twoich problemów zdrowotnych, ale czy palacze\palaczki nie będą w przyszłości bohaterami powiedzenia - gdyby kózka nie skakała?
panTeista (6808 punktów)
No to przytłaczające przeżycia.
Życie jednak toczy się dalej. Nie możesz żyć tak aktywnie jak przed chorobą ale możesz podejmować inną aktywność, chociażby na forum Racjonalista, na tyle na ile stan wzroku pozwala.
Życzę wytrwałości w pokonywaniu przeciwności losu.
.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>No to przytłaczające przeżycia...........

----------------
Panteista - dziekuję bardzo za twoje miłe słowa.

Pozdrawiam serdecznie
romaro (25211 punktów)
>(obecnie mam problem z poruszaniem się po schodach a wcześniej bardzo dużo chodziłem po górach)

Podczas zbiegania/schodzenia z góry na stawy działa siła nawet trzykrotnie większa niż masa. Następuje ruch ekscentryczny mięśni, które pracują wtedy w trybie wydłużania pod napięciem, co prowadzi do mikrourazów i bolesności, szczególnie w mięśniu czworogłowym uda. Zapewne niejednokrotnie to odczułeś. Też nie jestem młodzieniaszkiem i nadal dużo biegam...
04-10-2025 19:14 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Podczas zbiegania/schodzenia z góry na stawy działa siła nawet trzykrotnie większa niż masa.
.............

-----------------------
Romaro - niewatpliwie masz racje w tym co piszesz.
Dziękuję bardzo za twój miły wpis.

Pozdrawiam serdecznie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>posypało mi się zdrowie [...]
>- 3 operacje na ścięgna [...]
Ale operacje są poprawianiem zdrowia, a nie jego 'posypaniem się"...

>- pojawienie się zaćmy [...]
Wśród przyczyn zaćmy na pierwszym miejscu podawana jest starość, ale google podpowiada, że mogą się do niej przyczyniać aspekty związane z trybem życia oraz przyjmowanymi w przeszłości lekami np. sterydami, immunosupresyjnymi czy przeciwalergicznymi, więc leczenie to też szkodzenie. Mnie z obserwacji wynika, że ilość osób z powodu zaćmy operowanych obecnie przewyższa ilość zaćmą oślepionych z czasów, gdy takich operacji nie było.

>- problemy trawienne - na razie bez efektywnej diagnozy - perspektywa kolanoskopii oraz gastroskopii.
Problemy trawienne to rzeczywiście kłopoty zdrowotne, ale sama perspektywa badań nie jest 'posypaniem się zdrowia'; przecież te badania mogą pokazać, że to błahostki...

Czego oczywiście Ci życzę.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-10-2025 12:19 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
Chętnie racjonalistka - dziękuję Ci bardzo za twój miły i ciekawy wpis.

>Ale operacje są poprawianiem zdrowia, a nie jego 'posypaniem się"...
------------
Święte słowa proszę Księdza.



>Wśród przyczyn zaćmy na pierwszym miejscu podawana jest starość, .....
--------------
To ciekawe co piszesz o zaćmie - większości z tych faktów nie znałem.


>Czego oczywiście Ci życzę.
------------------
Dziękuję bardzo - również wszystkiego dobrego dla Ciebie.


S pozdravem
Wojownik Stokrotka

Thoter (6650 punktów)

>Oj posypało się, posypało.
>

Zaćma- podnosimy poziom KARNOZYNY. Suplementacja beta-alanine + histydyna, np. z firmy Olimp.
Reszta problemów- podnosimy poziom hormonu wzrostu i tu suplementacja GH UP np. z firmy TREC.
Problemy ze ścięgnami wynikają z problemów z podażą i metabolizmem aminokwasów. Suplementacja EAA plus glicyna, prolina, hydroksyprolina.
Problemy z jelitami mogą wynikać ze zbyt wysokiego pH żołądka, brak kwasu żołądkowego. Należy podnieść pH do tego maślan sodu i glutamina. Do tego witaminy z grupy B. B1 zastąpić benfotiaminą, sprzedawaną jako benfogamma.
Odsatwić należy chemię zakłócającą naturalną regulację ciśnienia krwi i stosować inne metody.
Na zwiększenie energii d-ryboza. Na odkwaszenie organizmu ALKAGEN.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Zaćma- podnosimy poziom KARNOZYNY. Suplementacja ...........

----------------------------
Thoter - dziękuję bardzo za twój rzeczowy i ciekawy wpis.
Będę analizował i omawiał z lekarzami aspekty, o których napisałeś.


S pozdravem
Wojownik Stokrotka
Thoter (6650 punktów)
>>Zaćma- podnosimy poziom KARNOZYNY. Suplementacja ...........
>----------------------------
>Thoter - dziękuję bardzo za twój rzeczowy i ciekawy wpis.
>Będę analizował i omawiał z lekarzami aspekty, o których napisałeś.
>

Z lekarzami nie masz co o tym dyskutować.
Są szkoleni dilerki farmakochemii.
Musisz sam testować. Suplementy, które podałem są w 100% bezpieczne. Dostępne w sklepach dla sportowców. Najważniejszy jest GH UP. Zacznij od 3 kapsułek pół godziny przed snem. Po miesiącu zmniejsz do 2 kapsułek i tak utrzymuj.
Zacznij od dawek 30-50% zalecanych, jak nastąpi poprawa zmniejsz na 20%.
Jedząc mięso, czyli białko składające się z połączonych aminokwasów, nie odczujesz takiej poprawy jak jedząc zestaw pojedynczych aminokwasów.
Czy masz problemy z insuliną i cukrem ?? Wiesz jak rozpoznać zakwaszenie i niedotlenie organizmu ???
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Z lekarzami nie masz co o tym ................

-------------
Thoter - dziękuję bardzo za twój wpis.
Wybacz ale jednak zdam się na autorytet i zalecenia konwencjonalnych lekarzy.
Ale bardzo dziękuję za twoje intencje.

S pozdravem
Wojownik Stokrotka
Thoter (6650 punktów)

>Wybacz ale jednak zdam się na autorytet i zalecenia konwencjonalnych lekarzy.
>

Nie słyszałem żeby ci konwencjonalni lekarze wyleczyli kogokolwiek z: reumatyzmu, problemów ze stawami, nadciśnieniem czy zaćmę przynajmniej spowolnili.
Sąsiad kilka lat t emu wydał 4 tysiące i stracił, a miał nadzieję, że mu lekarze uratują kolano.
Nabrali go na komórki macierzyste i kosztowne zastrzyki.
Żeby organizm chciał się regenerować, musisz sobie podnieć poziom hormonu wzrostu.
Od tego już nie urośniesz a organizm dłużej będzie w dobrej kondycji.
Czy masz grupę krwi 0 lub A i czy rodzice karmili mlekiem, mąką i kartoflami ??
Tschosncovaty (211 punktów)

>Złożyło się NATO:
Ło kurła, ale masz dobrego sponsora
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>Złożyło się NATO:
>Ło kurła, ale masz dobrego sponsora

------------------
Tschosncovaty - bardzo fajnie to podsumowałeś.


S pozdravem
Wojownik Stokrotka

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365