Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ci "jehowcy"..

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-05-2005 17:31Callahan (8 punktów)Ci "jehowcy"..
Witam.Jestem dość uważnym czytelnikiem(narazie).Niedługo po tym jak zacząłem studiować tą stronę w necie, zaczęli odwiedzać mnie "jehowcy".I do tej pory miałem o nich w miarę pozytywne zdanie.Stwierdzam,że są oni ewidentnymi ignorantami!Nawijają,jakby próbowali mnie "przegadać",a jak ja im "zabijam" jakiegoś ćwieka,to dają lota .Zawsze(były 4 wizyty)przychodzą do mnie z coraz grubszą artylerią(czyt.coraz starsi członkowie ich 'stowarzyszenia').Zaczęło mi to ostatnio przypominać jawne pranie mózgu Podejrzewam coraz bardziej,że ta ich wiara,to raczej coś mało związanego z jakąkolwiek religią!A już na pewno z prawdą!Idąc dalej myślę,że jak ktoś im się dał przekabacić,to ma pooooważne kłopoty(nie wiedząc o tym!)Kurde,tylko poco im ci ludzie?O co im 'tak naprawdę' chodzi?Wie ktoś może,czy oni mają jakąś strukture władzy wewnątrz siebie?Mógłym,wszakże pójść na to ich spotkanie i sam się rozejrzeć,ale widząc po tym co sie dzieje jak przychodzą do mnie,to sie bardzo obawiam o swoje zdrowie psychiczne(jakie ono nie byłoby teraz )po takiej wizycie..Nie wierzę w te ich pobudki,o których tak ładnie mówią
Ps1.: Jakieś opinie o www.e-sword.net ??
Ps2.: 'Oni' nie lubią racjonalistów
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

inhet (1073 punktów)
Człowieku, po prostu przestań ich wpuszczać, tak jak ja to zrobiłem, gdy się zorientowałem w sytuacji.

Czarna (190 punktów)
Oni po prostu próbują werbować nowych członków. Ich tłumaczenia "Biblii" są manipulacją i naginaniem faktów, ale znają oni ją bardzo dobrze. Stosują w dyskusji argumenty dość łatwe do odparcia np.: piękno przyrody, jako dowód na istnienie boga, ale dość uporczywe. Należy stanowczo podziękować i nie wpuszczać więcej, a w konieczności postraszyć zawiadomieniem policji . Może czym sprowokowałeś ich wizyty (np.: brałeś pisemka typu "Strażnica?). Jeśli przysyłają do Ciebie "starych wyżeraczy" to możesz być z siebie dumny - znaczy to bowiem, że nie radzą sobie z Twoją argumentacją! Jeśli poradziłeś sobie z "jehowymi", to tym bardziej poradzisz sobie z przeciętnym katolikiem, bowiem ten zna "Biblię" znacznie gorzej niż oni, ale poziom dyskusji bywa podobny

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365