Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nad Odrą i Nysą bez zmian

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-02-2012 21:09diogenes (42753 punktów)Nad Odrą i Nysą bez zmian
Ocena 3 na 3
Dowcipy niemieckie przedstawiają Polaka jako złodzieja. Jak chce stereotyp - każdy z nas kradnie. Po locie Polaka w kosmos Niemcy zauważyli, że nawet w Wielkim Wozie brakuje koła. Ale, jak donosi Frankfurter Allgemeine z 25.02., Niemcom, tym znad Odry i Nysy, nie jest do śmiechu. Są regularnie okradani przez sąsiadów zza rzeki. Straty idą w miliony euro. Giną traktory, nawozy, maszyny rolnicze o dużej wartości. Artykuł sugeruje, że Niemcy z pogranicza czują się opuszczeni i przez policję, i przez polityków. Są też straty polityczne: wzrost poparcia dla faszyzującej NPD w regionie ma między innymi swe źródło w tym złodziejskim procederze, pisze jeden z czytelników. Schengen to pomyłka, dodaje. Należałoby wprowadzić kontrole graniczne. Pod pozorem akcji przeciwpowodziowej już likwiduje się mosty, aby skanalizować ruch graniczny na bardziej kontrolowane przejścia. I wreszcie głos, który o Unii mówi jako o przedsięwzięciu polityków, nie mający wiele wspólnego z rzeczywistymi nastrojami społecznymi.

Pocieszmy się dowcipem: Rosjanie muszą kraść w Niemczech dwa auta, bo jedno i tak zginie im po drodze.

Boki zrywać.

www.faz.ne(*)ueber-die-neisse-11661147.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Dowcipy niemieckie przedstawiają Polaka jako złodzieja. Jak chce stereotyp - każdy z nas kradnie.

-Zaraz kradnie. Przecież jak rower sobie stał na chodniku, a on sobie go po prostu wziął, to gdzie tu kradzież?

Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
29-02-2012 19:21 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>-Zaraz kradnie. Przecież jak rower sobie stał na chodniku, a on sobie go po prostu wziął, to gdzie tu kradzież?

Gdyby chodziło o rower, to pal sześć. Wtedy z pewnością nie zająłby się tym deliktem szacowny Frankfurter Allgemeine. Ale tu chodzi naprawdę o grube ryby, np. ciągnik o wartości 260.000 Euro.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Konowal (6291 punktów)
>>-Zaraz kradnie. Przecież jak rower sobie stał na chodniku, a on sobie go po prostu wziął, to gdzie tu kradzież?
>Gdyby chodziło o rower, to pal sześć. Wtedy z pewnością nie zająłby się tym deliktem szacowny Frankfurter Allgemeine. Ale tu chodzi naprawdę o grube ryby, np. ciągnik o wartości 260.000 Euro.

Lescąc klasykiem z lewicy "trzeba było się ubezpieczyć"


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
01-03-2012 16:51 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Lescąc klasykiem z lewicy "trzeba było się ubezpieczyć"

Byłby kłopot. Ubezpieczenie od kradzieży byłoby zrozumiałe, ale od złodzieja-Polaka? Jaka agencja ubezpieczeniowa odważyłaby się na taki krok? Skończyłoby się pozwami, dyskryminacją, awanturą.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Konowal (6291 punktów)
>>Lescąc klasykiem z lewicy "trzeba było się ubezpieczyć"
>Byłby kłopot. Ubezpieczenie od kradzieży byłoby zrozumiałe, ale od złodzieja-Polaka? Jaka agencja ubezpieczeniowa odważyłaby się na taki krok? Skończyłoby się pozwami, dyskryminacją, awanturą.

AC załatwiłoby sprawę od każdego złodzieja.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
marcin1902 (3438 punktów)
>Są regularnie okradani przez sąsiadów zza rzeki.

Polacy działają na przykładzie KK i Komisji Majątkowej, biorą to co im zabrano w czasie wojny z dużym procentem...

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
29-02-2012 09:44 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>>Są regularnie okradani przez sąsiadów zza rzeki.
>Polacy działają na przykładzie KK i Komisji Majątkowej, biorą to co im zabrano w czasie wojny z dużym procentem...
Zaraz tam z dużym procentem. W końcu życie ludzkie jest bezcenne, więc takie straty nigdy się nie spłacą
01-03-2012 00:38 
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Dokładnie taką odpowiedź (o rekompensacie za czasy wojenne) usłyszałem dzisiaj (a właściwie to już wczoraj) w pracy, kiedy opowiedziałem o tej sprawie. Od Polaka katolika, wielbiciela Wojtyły i Kaczyńskiego. Sam zresztą kradnie, co mu tylko się przyda, bo przecież jak jest to coś w firmie, to nie jest takim frajerem, żeby chodzić do sklepu (tak ma większość moich współpracowników, bez znaczenia czy religijnych, czy nie). Co to, to nie, bez jaj. Zawsze jak widzę, kiedy coś pakuje do torby, to bezczelnie się go pytam, czy się z tego spowiada. Na początku był ciężko zaskoczony, że to w ogóle można traktować jak jakieś przeciwboskie wykroczenie, teraz juz tylko zbywa mnie pobłażliwym uśmieszkiem. Ale ogólnie to jestem optymistą i uważam, że po trzech, czterech pokoleniach może się tutaj coś zmienić.
Konowal (6291 punktów)
>Ale ogólnie to jestem optymistą i uważam, że po trzech, czterech pokoleniach może się tutaj coś zmienić.

Raczej pesymistą . Optymistą jestem ja i myślę że jedno pokolenie wystarczy.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
E nie, gdybym był pesymistą, to czekałbym już tylko na tych Niemców, kiedy znowu wreszcie dupy ruszą i przyjdą nam pewne rzeczy pokazać i wytłumaczyć bezpośrednio. Jest jeszcze skrajny pesymizm - gdybym nie widział ratunku poza kimś o osobowości i celach faceta z wąsikiem. Ale ty jesteś rzeczywiście optymistą. Albo raczej fantastą. Za 20, 30 lat? Moja wyobraźnia ma z tym poważny problem. Jeszcze niejeden kilogram soli zliżemy z ulicy itp., itd., a za nami nasze dzieci, wnuki, pra... W końcu religijna większość jest od wieków przyzwyczajona, że im się "takie pierdoły" łatwo odpuszcza, a niereligijna mniejszość doskonale to naśladuje. Się bawimy.
Konowal (6291 punktów)
>E nie, gdybym był pesymistą, to czekałbym już tylko na tych Niemców, kiedy znowu wreszcie dupy ruszą i przyjdą nam pewne rzeczy pokazać i wytłumaczyć bezpośrednio. Jest jeszcze skrajny pesymizm - gdybym nie widział ratunku poza kimś o osobowości i celach faceta z wąsikiem. Ale ty jesteś rzeczywiście optymistą. Albo raczej fantastą. Za 20, 30 lat? Moja wyobraźnia ma z tym poważny problem. Jeszcze niejeden kilogram soli zliżemy z ulicy itp., itd., a za nami nasze dzieci, wnuki, pra... W końcu religijna większość jest od wieków przyzwyczajona, że im się "takie pierdoły" łatwo odpuszcza, a niereligijna mniejszość doskonale to naśladuje. Się bawimy.

Niestety niemcy to optymistyczna wersja, tu jestem pesymistą raczej przyjdą araby albo azjaty .

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Matix (5786 punktów)
>Schengen to pomyłka, dodaje. Należałoby wprowadzić kontrole graniczne.

Nie należało ich znosić. Tak, Schengen to był błąd.
Konowal (6291 punktów)
Niech się cieszą że na Jałcie nie uzgodniono granicy na Renie.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
29-02-2012 19:26 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Niech się cieszą że na Jałcie nie uzgodniono granicy na Renie.

Czy Jałta usprawiedliwia złodziejów pogranicza?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
01-03-2012 09:39 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Nic nie usprawiedliwia ani nie tłumaczy złodziei i bandytów, czy kradną ciągniki czy rzucają kamieniami w przejeżdżające samochody. Cokolwiek jest powodem takiego zachowania, należy się kara.
Konowal (6291 punktów)
>>Niech się cieszą że na Jałcie nie uzgodniono granicy na Renie.
>Czy Jałta usprawiedliwia złodziejów pogranicza?

Oczywiście że nie , tak samo jak złodzieje pogranicza nie usprawiedliwiają zniesienia Schengen.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
-jad- (18783 punktów)
Po czym poznać Polaka godnego zaufania?
Nie ma rąk.

Po czym poznać, że jest u nas za dużo Polaków?
Cyganie ubezpieczają domy.

>Boki zrywać.

A pewnie. Co lepszego nam pozostało?


High Hopes

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365