Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kosmiczne przesłanie prezydenta USA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
20-08-2022 21:25MaxGolonko3 (3459 punktów)Kosmiczne przesłanie prezydenta USA
Grafika:

pbs.twimg.(*)IAAA4mt?format=jpg&name=medium

Wielu homoseksualnych księży musiało być zdenerwowanych gdy prezydent Carter swoim przekazem do kosmitów ujawnił brak wiary w Jezusa bo istnienie kosmitów koliduje z lokalnym poświęceniem się Jezusa.
Taki, prezydencki przykład, daje ludziom do myślenia i zmniejsza liczbę wiernych, a homoseksualni księża potrzebują dużo pieniędzy na przekupywanie ministrantów lub na męskie prostytutki.

Świat Nauki 8/2022 podał ciekawostki o misjach VOYAGER. Wysłano je około 45 lat temu bo tylko wtedy cztery największe planety US ustawiły się w korzystny łuk pozwalający wykorzystać je po kolei do asyst grawitacyjnych.
Aż dwie sondy wynikały z tego, że w owych czasach było dużo nieudanych misji i średnio co druga się udawała. Aby uzyskać zgodę misje przedstawiono jako badawczą Jowisza i Saturna i obliczoną na cztery lata.
Urządzenia do badania kosmosu na peryferiach US instalowano bez rozgłosu.
Na sondzie zainstalowano zaledwie 69 kilobajtów pamięci. Telefon komórkowy obecnie ma sto tysięcy razy więcej.
Nadajnik radiowy ma moc zaledwie 23 waty ale sytuację ratuje trochę niezła antena talerzowa o średnicy 3.7 metra.

Już po drodze dostarczyły sensacyjne odkrycia. Na przykład o obłędnych kolorach i ogromnym wulkanizmie księżyca Io.
Obecnie dostarczają danych o miejscu styku heliosfery (dominacja cząstek lecących ze Słońca) z przestrzenią międzygwiezdną - podważając i komplikując modele o tym miejscu.

Zestaw badań i transmisji zostanie mocno okrojony bo maleje wydajność źródła energii (pluton radioaktywny), a jeszcze przez około 10 lat chcemy się dowiadywać cokolwiek.

Za kilkanaście tysięcy lat miną pierwszą gwiazdę. Bedą krążyć po Galaktyce przez miliony, a nawet miliardy lat niosąc wiadomości na płytach gramofonowych z miedzi i złota ukrytych w pudełku z aluminium.

Jest tam fragment wymyślony przez prezydenta, Jimmy'ego Cartera:

"Wysyłamy to przesłanie w kosmos. Mamy nadzieję, że pewnego dnia, po rozwiązaniu problemów, przed którymi stoimy, dołączymy do wspólnoty galaktycznych cywilizacji.
Ten zapis jest wyrazem naszej nadziei, naszej determinacji i naszej dobrej woli w ogromnym i wspaniałym Wszechświecie"

Normalnie się wzruszyłem i miałem gardło ściśnięte przez chwilę i prawie łzy w oczach (Ekolog).

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

c7gv8zfsal (7 punktów)
(zablokowany)
>Grafika:
>pbs.twimg.(*)IAAA4mt?format=jpg&name=medium
>Wielu homoseksualnych księży musiało być zdenerwowanych gdy prezydent Carter swoim przekazem do
>kosmitów ujawnił brak wiary w Jezusa bo istnienie kosmitów koliduje z lokalnym poświęceniem się
>Jezusa.
>Taki, prezydencki przykład, daje ludziom do myślenia i zmniejsza liczbę wiernych, a homoseksualni
>księża potrzebują dużo pieniędzy na przekupywanie ministrantów lub na męskie prostytutki.
>Świat Nauki 8/2022 podał ciekawostki o misjach VOYAGER. Wysłano je około 45 lat temu bo tylko wtedy
>cztery największe planety US ustawiły się w korzystny łuk pozwalający wykorzystać je po kolei do
>asyst grawitacyjnych.
>Aż dwie sondy wynikały z tego, że w owych czasach było dużo nieudanych misji i średnio co druga się
>udawała. Aby uzyskać zgodę misje przedstawiono jako badawczą Jowisza i Saturna i obliczoną na cztery
>lata.
>Urządzenia do badania kosmosu na peryferiach US instalowano bez rozgłosu.
>Na sondzie zainstalowano zaledwie 69 kilobajtów pamięci. Telefon komórkowy obecnie ma sto tysięcy
>razy więcej.
>Nadajnik radiowy ma moc zaledwie 23 waty ale sytuację ratuje trochę niezła antena talerzowa o
>średnicy 3.7 metra.
>Już po drodze dostarczyły sensacyjne odkrycia. Na przykład o obłędnych kolorach i ogromnym
>wulkanizmie księżyca Io.
>Obecnie dostarczają danych o miejscu styku heliosfery (dominacja cząstek lecących ze Słońca) z
>przestrzenią międzygwiezdną - podważając i komplikując modele o tym miejscu.
>Zestaw badań i transmisji zostanie mocno okrojony bo maleje wydajność źródła energii (pluton
>radioaktywny), a jeszcze przez około 10 lat chcemy się dowiadywać cokolwiek.
>Za kilkanaście tysięcy lat miną pierwszą gwiazdę. Bedą krążyć po Galaktyce przez miliony, a nawet
>miliardy lat niosąc wiadomości na płytach gramofonowych z miedzi i złota ukrytych w pudełku z
>aluminium.
>Jest tam fragment wymyślony przez prezydenta, Jimmy'ego Cartera:
>"Wysyłamy to przesłanie w kosmos. Mamy nadzieję, że pewnego dnia, po rozwiązaniu problemów, przed
>którymi stoimy, dołączymy do wspólnoty galaktycznych cywilizacji.
>Ten zapis jest wyrazem naszej nadziei, naszej determinacji i naszej dobrej woli w ogromnym i
>wspaniałym Wszechświecie"
>Normalnie się wzruszyłem i miałem gardło ściśnięte przez chwilę i prawie łzy w oczach (Ekolog).
>Siema
>_
>Wszystkie wszechświaty są wieczne


twitter.com/i/events/1561620895382355970
twitter.com/i/events/1561621149854973954
twitter.com/i/events/1561621417887776768
twitter.com/i/events/1561621660519759872
twitter.com/i/events/1561621887217795072
twitter.com/i/events/1561622134270705668
twitter.com/i/events/1561622371886403584
twitter.com/i/events/1561622828687966209
twitter.com/i/events/1561623069688582145
twitter.com/i/events/1561623331174027264
twitter.com/i/events/1561623582681300993
twitter.com/i/events/1561623829704806402
twitter.com/i/events/1561624051335962625
twitter.com/i/events/1561624282978975746

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365