Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaka jest różnica między chrześcijaninem a katolikiem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-12-2024 12:52holekg2 (2 punktów)Jaka jest różnica między chrześcijaninem a katolikiem?
Zawsze wierzyłem w Boga i Biblię. Ale teraz naprawdę próbuję się do niego zbliżyć. Myślę, że w ciągu mojego życia zawsze skłaniałem się bardziej w stronę chrześcijaństwa, ale teraz zaczynam zadawać pytania i takie tam. Jaka jest więc różnica? Czyż nie mamy tej samej Biblii! Widziałem konflikty pomiędzy obiema tymi religiami. Ale nie mogę też powiedzieć, że w pełni rozumiem. Chcę tylko zobaczyć to z perspektywy różnych ludzi. Przy okazji, mam 14 m, jeśli kogoś to obchodzi
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)
>Jaka jest więc różnica?

Katolik jest to megaloman a pokazywanie się w kościele wykorzystuje do tuczenia tej megalomani.
Współczesny katolik miał lub będzie miał w swoich łapach broń dostarczoną przez Anglosasów.
Funkcjonariusze Watykanu kropią wodą broń Anglosasów, która służy do zdobywania łupów.
Katolik wegetuje w biedzie i jest wykorzystywany do proxy war, nie żądając za to udziałów.
Od katolików trzeba się trzymać z daleka i nie dopuszczać ich do wpływania na cokolwiek.
Andej (374 punktów)
>Zawsze wierzyłem w Boga i Biblię. Ale teraz naprawdę próbuję się do niego zbliżyć. Myślę, że w
>ciągu mojego życia zawsze skłaniałem się bardziej w stronę chrześcijaństwa, ale teraz zaczynam
>zadawać pytania i takie tam. Jaka jest więc różnica? Czyż nie mamy tej samej Biblii! Widziałem
>konflikty pomiędzy obiema tymi religiami. Ale nie mogę też powiedzieć, że w pełni rozumiem. Chcę
>tylko zobaczyć to z perspektywy różnych ludzi. Przy okazji, mam 14 m, jeśli kogoś to obchodzi
Słusznie czynisz wierząc Biblii. Pytania zadawaj, ale najlepiej na jakimś forum dla osób wierzących, a nie tu, gdzie większość nienawidzi Boga i wierzących.
Konflikty są, niestety, między religiami, między partiami, między narodami itd. Biorą się z różnic. Ale zamiast drążyć różnice, warto starać się odszukiwać tego, co łączy. Tego co jest wspólne. Dlatego sięgnij do Biblii i przeczytaj Mt 22.36-40 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy». I postaraj się to zrozumieć. A potem przeczytaj Mt 25.31-46. Tam znajdziesz konkrety. I po prostu nie zajmuj się różnicami, nie daj się wciągać w szczucie na kogoś, wybaczaj czyjeś błędy i idź drogą wskazaną przez Biblię.
06-12-2024 10:55 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>Słusznie czynisz...
>Dlatego sięgnij...
>I postaraj się to zrozumieć. A potem przeczytaj...
>I po prostu nie zajmuj się różnicami, nie daj się wciągać w szczucie na kogoś, wybaczaj czyjeś błędy i idź drogą wskazaną...

Protekcjonalny ton.
Postępujcie tak jak każe Andej.
06-12-2024 11:37 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>Słusznie czynisz...
>>Dlatego sięgnij...
>>I postaraj się to zrozumieć. A potem przeczytaj...
>>I po prostu nie zajmuj się różnicami, nie daj się wciągać w szczucie na kogoś, wybaczaj czyjeś błędy i idź drogą wskazaną...
>Protekcjonalny ton.
>Postępujcie tak jak każe Andej.
>

"Pycha, mój ulubiony grzech"
Szatan w filmie "Adwokat diabła"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Andej (374 punktów)
>Postępujcie tak jak każe Andej.
Dziękuję za wsparcie.

>Protekcjonalny ton.
Ależ nie, to życzliwa rada. I przejaw troski. Ale jeśli osobie, do której skierowałem słowa też się tak wydaje, to bardzo przepraszam. Napisałem z przekonaniem to, co uważam za dobrą radę.
07-12-2024 11:30 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>jeśli osobie, do której skierowałem słowa

Założycielem wątku jest robot. Jedyną jego odpowiedzią będzie I got this.
Andej (374 punktów)
>>jeśli osobie, do której skierowałem słowa
>Założycielem wątku jest robot. Jedyną jego odpowiedzią będzie I got this.
>
Dziękuję. Myślałem, że odpowiadam osobie o nicku holekg2 .
Duch Prawdy (14787 punktów)
Nie ma różnicy, chrześcijanie i katolicy wierzą w Jezusa, różnica jest między nimi, a chrystianami;
pl.wikipedia.org/wiki/Pisarze_braci_polskich

Współcześni chrystianie wyznający Religię Prawdy wierzą w ideę Chrystusa, jako wzoru do naśladowania (jednak nie we wszystkim...). Jezusa Chrystusa uważają za postać wymyśloną.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
holekg2 (2 punktów)
>Zawsze wierzyłem w Boga i Biblię. Ale teraz naprawdę próbuję się do niego zbliżyć. Myślę, że w
>ciągu mojego życia zawsze skłaniałem się bardziej w stronę chrześcijaństwa, ale teraz zaczynam
>zadawać pytania i takie tam. Jaka jest więc różnica? Czyż nie mamy tej samej Biblii! Widziałem
>konflikty pomiędzy obiema tymi religiami. Ale nie mogę też powiedzieć, że w pełni rozumiem. Chcę
>tylko zobaczyć to z perspektywy różnych ludzi. Przy okazji, mam 14 m, jeśli kogoś to obchodzi

i got this... tutuapp.uno/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365