>Ehm... a czy ludziki na drugim rysunku nie powinny być rozmyte w poziomie? >Stoją na Ziemi, prawda? Skoro widać kreski deszczu, to rysowałeś niezerowy czas naświetlania, więc ludziki względem kamery też w tym czasie się przesunęły i powinny być rozmyte. >Nie odpowiadaj, przeczytałem ostatni akapit. >Tomasz Sztejka
Słowa Deszcz na obu rysunkach wyrażony jest symbolicznie oznaczają że deszcz nie jest realny. Idea obu rysunków jest prosta: obojętnie jakim aparatem będzie wykonany skan, to kierunek symbolicznych kropli jest jednakowy dla wszystkich statystów na obrazie i nie zależy od tego, czy ktoś stoi, czy biega i w jakim kierunku. Można to sobie wyobrazić tak: robimy zdjęcie krótką migawką, a do kropli deszczu dorysowujemy ogony. Uzyskamy deszcz wyrażony symbolicznie.
|