Racjonalista - Strona głównaDo treści
Antysemickie nawoływania przy okazji obchodów smoleńskich

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-04-2012 21:23Dominik Gajewski (677 punktów)Antysemickie nawoływania przy okazji obchodów smoleńskich
Ocena 4 na 4
Przyglądając się teatrowi absurdu jaki rozgrywa się na naszych oczach w wykonaniu "jedynie mającej racji frakcji prawdziwych patriotów i wojowników o niepodległość w czasach posiadania takowej" trafiłem na przemówienie zakonnika zamykające apel poległych, przypominające owieczkom o tym w jakim kontekście powinni postrzegać całe zdarzenie. Goebbels mógłby mu pozazdrościć takiego łączenia tematu w negatywnym wydźwięku z żydami.
Cytat za PAP:

Po apelu poległych zakonnik, który prowadził modlitwę, mówił do zgromadzonych m.in., że "prawdy zabić nie można". "Tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa (...), dzisiaj podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej. Zdaje się, że tak jak 2 tysiące lat temu działali przywódcy Izraela, by zabić prawdę, tak współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej" - mówił zakonnik.

Szkoda że zapomniał iż wtedy Żydzi mieli równie wielka swobodę jak Polacy pod zaborami, i że byli okupowani przez Rzym. Namiestnikiem był wtedy Piłat którego mimo prób wybielania w ewangeliach (co kolejna to czyniła z niego coraz większego obrońce Jezusa i męża sprawiedliwego) był odesłany ze stanowisko przez Rzym za niesamowite okrucieństwo, co oznacza iż nawet jak na ówczesne standardy brutalnych czasów musiał się wybić okrucieństwem wobec okupowanego ludu iż nawet Rzym uznał to za szkodzące im (to mniej więcej tak jakby Naziści za okrucieństwo odesłali z okupowanej Polski jakiegoś SS-mana bo nawet im by się wydał zbyt bestialski). Ciekawe jest tez określenie "przywódcy Izraela" które jasno określa odniesienie do współczesności. Pokazuje to jak Kościół Katolicki w Polsce nadal szerzy antysemityzm przy każdej nadarzającej się okazji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Głąbiński (3538 punktów)
Trudno w tej wypowiedzi krytycznie odnoszącej się do grupki żyjących 2000 lat temu osób doszukać się antysemityzmu. Ale że cytowany księżulo jest nawiedzonym oszołomem 1-szej klasy, to fakt!

Stach M. G.
11-04-2012 13:41 
 Ocena 1 na 1
scepter (106 punktów)
>Trudno w tej wypowiedzi krytycznie odnoszącej się do grupki żyjących 2000 lat temu osób doszukać się antysemityzmu. Ale że cytowany księżulo jest nawiedzonym oszołomem 1-szej klasy, to fakt!
>
Stach M. G.

Polecam dokładniejsze czytanie:
>tak jak 2 tysiące lat temu działali przywódcy Izraela, by zabić prawdę, tak współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej
wacus47 (666 punktów)
>>
>Polecam dokładniejsze czytanie:
>>tak jak 2 tysiące lat temu działali przywódcy Izraela, by zabić prawdę, tak współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej
>
Wypowiedź zakonnika jest oczywiście idiotyczna ale antysemityzm? Gdzie to widać w wyrażeniu "przywódcy Izreala"? Obawiam się, że popadasz w skrajność i doszukujesz się antysemityzmu tak gdzie nijak go znaleźć nie można.
11-04-2012 14:37 
 Ocena 5 na 5
Dominik Gajewski (677 punktów)

>Wypowiedź zakonnika jest oczywiście idiotyczna ale antysemityzm? Gdzie to widać w wyrażeniu "przywódcy Izraela"? Obawiam się, że popadasz w skrajność i doszukujesz się antysemityzmu tak gdzie nijak go znaleźć nie można.

To dokładnie tak jakby powiedzieć polskie obozy koncentracyjne, gorzej nawet bo to tak jakby napisać że przywódcy Polski mordowali w obozach. Użycie też współczesnej nazwy przywódcy Izraela jest już chyba dostatecznie jasne - w czasach antycznych (gdyby oczywiście Judea była wolna a była pod okupacją Rzymską) można by napisać o królu Judei lub Grupie Kapłanów, ale tak mamy oczywisty przykład antysemityzmu. Przesłanie w czasie zbiegające się z Wielkanocą gdy w przeszłości po płomiennych przemówieniach kapłanów o zabiciu Jezusa przez żydów dochodziło do pogromów w tym okresie. Zresztą dziwne że powołuje się na coś czego nie opisują jego święte księgi ale sprytnie tym omija papieski zakaz obarczania żydów za śmierć Jezusa. Ale w jednym trafił niechcący - "fakt" zamachu jest taki sam jak "fakt" zmartwychwstania - propagandowym bełkotem.
11-04-2012 15:54 
 Ocena 3 na 3
scepter (106 punktów)
>>>>Polecam dokładniejsze czytanie:
>>>tak jak 2 tysiące lat temu działali przywódcy Izraela, by zabić prawdę, tak współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej
>>
>Wypowiedź zakonnika jest oczywiście idiotyczna ale antysemityzm? Gdzie to widać w wyrażeniu "przywódcy Izreala"? Obawiam się, że popadasz w skrajność i doszukujesz się antysemityzmu tak gdzie nijak go znaleźć nie można.
Na przywództwo Izraela składał się nikt inny jak żydowscy kapłani wespół z rzymskimi okupantami.
Ciekaw jestem, w jakim innym celu mieliby zostać przywołani właśnie oni i właśnie kwestia śmierci Chrystusa, a nie jakakolwiek inna zdrada popełniona przez jakąkolwiek inną grupę osób w jakimkolwiek innym czasie. Nie ma co bawić się w żałosne usprawiedliwianie antysemitów - to że nie zdradzają bezpośrednio swojej bigoterii nic nie znaczy. Równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć, że ktoś inny jest "chciwy jak pejsaci", a później się tłumaczyć, że przecież nie trzeba być Żydem aby mieć pejsy, a i chciwi Żydzi na pewno się wśród populacji znajdą. Tylko ja w tajkie bajki nie wierzę.
11-04-2012 22:10 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wypowiedź zakonnika jest oczywiście idiotyczna ale antysemityzm? Gdzie to widać w wyrażeniu "przywódcy Izreala"? Obawiam się, że popadasz w skrajność i doszukujesz się antysemityzmu tak gdzie nijak go znaleźć nie można.

Charakterystyczne, że jednak o Rzymianach księżulo nie wspomniał, chociaż ci udział w "zabijaniu prawdy" jakby ciut większy mieli...


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 21:02 
 Ocena 2 na 2
Głąbiński (3538 punktów)
>Polecam dokładniejsze czytanie:
>>tak jak 2 tysiące lat temu działali przywódcy Izraela, by zabić prawdę, tak współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej
Polecam to samo: przecież wzmianka o tragedii smoleńskiej wyklucza możliwość, że "współcześnie rządzący" to Żydzi! Jeżeli np. ktoś napisze, że jakiś współczesny despota przypomina mu Robespierre'a, nie oznacza to, iż potępia Francuzów! Robespierre, który był i jest podziwiany przez wielu rodaków za swoje liczne zalety, był inicjatorem bezsensownego i okrutnego terroru, ale w hipotetycznym, podanym przeze mnie jako przykład zestawieniu stanowi on - podobnie jak w omawianym kazaniu żydowscy dostojnicy - figurę symbolizującą zło piętnowane jako istniejące teraz i w konkretnych osobach.

Stach M. G.
11-04-2012 21:15 
 Ocena 1 na 1
scepter (106 punktów)
>>Polecam dokładniejsze czytanie:
>>>tak jak 2 tysiące lat temu działali przywódcy Izraela, by zabić prawdę, tak współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej
>Polecam to samo: przecież wzmianka o tragedii smoleńskiej wyklucza możliwość, że "współcześnie rządzący" to Żydzi! Jeżeli np. ktoś napisze, że jakiś współczesny despota przypomina mu Robespierre'a, nie oznacza to, iż potępia Francuzów! Robespierre, który był i jest podziwiany przez wielu rodaków za swoje liczne zalety, był inicjatorem bezsensownego i okrutnego terroru, ale w hipotetycznym, podanym przeze mnie jako przykład zestawieniu stanowi on - podobnie jak w omawianym kazaniu żydowscy dostojnicy - figurę symbolizującą zło piętnowane jako istniejące teraz i w konkretnych osobach.
>
Stach M. G.

W jaki sposób niby to wyklucza? Ile to już razy wszelkiego rodzaju naziści wołali na rząd "Żydy"?
Ponadto przykład zupełnie bez sensu - despota, którego porównamy do osoby z licznymi wadami ale i zaletami, to co innego niż wpierw stosowanie do kogoś negatywnych komentarzy, a następnie przyrównywanie go do Żyda. Wydźwięk jest jednoznacznie antysemicki i uderza w narodowy ksenofobiczny dzwon i nie ma co bredzić na ten temat.
Głąbiński (3538 punktów)
>W jaki sposób niby to wyklucza? Ile to już razy wszelkiego rodzaju naziści wołali na rząd "Żydy"?
Czyli, jeżeli na typa kradnącego zegarek zawołam - złodziej! a okaże się, że kiedyś ktoś nazwał go Żydem, no to jestem antysemmitą.

Stach M. G.
12-04-2012 13:07 
 Ocena 1 na 1
scepter (106 punktów)
>>W jaki sposób niby to wyklucza? Ile to już razy wszelkiego rodzaju naziści wołali na rząd "Żydy"?
>Czyli, jeżeli na typa kradnącego zegarek zawołam - złodziej! a okaże się, że kiedyś ktoś nazwał go Żydem, no to jestem antysemmitą.
>
Stach M. G.

Nie mam pojęcia o co ci chodzi, polecam pisanie na trzeźwo. Ta sama osoba która krytykowała, w tym samym czasie przyrównywała do Żydów - tak ciężko to pojąć?
Saiko Kila (51 punktów)
>Cytat za PAP:
> Po apelu poległych zakonnik, który prowadził modlitwę, mówił do zgromadzonych m.in., że "prawdy
>zabić nie można". "Tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa (...),
>dzisiaj podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej. Zdaje się, że tak jak 2 tysiące lat temu
>działali przywódcy Izraela, by zabić prawdę, tak współcześnie rządzący w podobny sposób chcą zabić
>prawdę o tragedii smoleńskiej" - mówił zakonnik.
Szkoda że zapomniał iż wtedy Żydzi mieli równie wielka swobodę jak Polacy pod zaborami, i że byli
>okupowani przez Rzym.

A teraz mieszkańcy państwa Izrael, Żydzi i nie-Żydzi, są okupowani przez absolutnie antyracjonalistyczny, nacjonalistyczny reżim którego działań zarówno w kraju jak i za granicą trudno nie potępiać będąc racjonalistą (nie mylić z pragmatykiem). Co w tej wypowiedzi antysemickiego? Przez analogię, jeśli będę potępiał rząd Łukaszenki to będę antybiałoruski? Zwolennicy tego wojowniczego pana na "obchodach" miewali w swojej bujnej przeszłości prawdziwie antysemickie wypowiedzi, ale ta nią nie jest. Zresztą Kaczyńskich trudno jest/było nazwać antysemitami.
12-04-2012 13:10 
 Ocena 2 na 2
scepter (106 punktów)
Dwa tysiące lat temu nie było syjonizmu ani konfliktu izraelsko-palestyńskiego, ignorancie, więc wypowiedź nawiązująca do ówczesnej biblijnej "zdrady" Jezusa przez Żydów jest jawnie antysemicka i nijak się ma do krytyki dzisiejszego rządu państwa Izrael.
Meretseger (61860 punktów)
>"Tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa (...), dzisiaj podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej. (...)
Noooo... poniekąd. Zmartwychwstanie prawda i zamach prawda...
spray (5875 punktów)
>"prawdy
>zabić nie można". "Tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa (...),
>dzisiaj podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej.

No, i coś w tym jest!
I tamta prawda, i ta prawda została objawiona, nie - udowodniona
A obie należą do kategorii zwanej, za filozofami góralskimi, "gówno prawda".

Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365