Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rywalizacja vs. Współdziałanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
19-12-2021 14:36Hamerlik Konopka (19903 punktów)Rywalizacja vs. Współdziałanie
W rozwoju ewolucyjnym zwierząt różnych gatunków objawiły się różne wewnątrzgatunkowe stosunki osobnicze, ukształtowane na bazie instynktów.

Chciałbym w tym miejscu zwrócić uwagę na dwa podstawowe rodzaje wewnątrzgatunkowych stosunków osobniczych: 1. rywalizację, 2. współdziałanie, które są sprzeczne względem siebie i zapytać co jest ich źródłem i jak jest ich wynik?

Za przykład rywalizacji przyjmijmy terytorializm
pl.wikipedia.org/wiki/Terytorializm

Za przykład współdziałania przyjmijmy organizację stada
pl.wikipedia.org/wiki/Stado

Instynkty tych sprzecznych stosunków do osobników tego samego gatunku w drodze ewolucji przeniknęły również do ludzkiego umysłu

1. Rywalizacja:
pl.wikipedia.org/wiki/Konkurencja_(ekologia)
pl.wikipedia.org/wiki/Terytorialność

2. Współdziałanie:
pl.wikipedia.org/wiki/Współpraca
pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_społeczna
pl.wikipedia.org/wiki/Społeczeństwo

Jakie są przyczyny tych sprzecznych stosunków do osobników własnego gatunku i jakie są ich wyniki?

Czy jakieś szczególne warunki środowiskowe powodują, że określony rodzaj stosunków staje się bardziej opłacalny dla całego gatunku? Jakie?

Czy istnieje jakaś hierarchia pomiędzy tymi rodzajami stosunków, dzięki której moglibyśmy powiedzieć, że jeden rodzaj stosunków jest prymitywny a drugi rozwinięty, czy w rzeczywistości oba rodzaje są równorzędne?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>W rozwoju ewolucyjnym zwierząt różnych gatunków objawiły się różne wewnątrzgatunkowe stosunki
>osobnicze, ukształtowane na bazie instynktów.

Zapowiada się następny cykl przemyśleń u KHK. Na fizyce poległ, w ekonomii zero, z socjologii społecznej machnąć ręką na bełkot. Więc? Trzeba się eksponować w dziale filozofii. Czasem KHK przypomina mi naszych posłów. Im mniej wie tym więcej pyszczy. No to jedziemy, pod warunkiem, że będzie pisał po polsku.

>Chciałbym w tym miejscu zwrócić uwagę na dwa podstawowe rodzaje wewnątrzgatunkowych stosunków
>osobniczych: 1. rywalizację, 2. współdziałanie, które są sprzeczne względem siebie i zapytać co jest
>ich źródłem i jak jest ich wynik?

Co to jest sprzeczne? Rywalizacja i współdziałanie? Jak można rywalizować i jednocześnie współdziałać? Udowodnij takie antagonizmy na przykładzie gatunków przebadanych.

>Za przykład rywalizacji przyjmijmy terytorializm
>pl.wikipedia.org/wiki/Terytorializm
>Za przykład współdziałania przyjmijmy organizację stada
>pl.wikipedia.org/wiki/Stado
>Instynkty tych sprzecznych stosunków do osobników tego samego gatunku w drodze ewolucji przeniknęły
>również do ludzkiego umysłu

Jak umiałeś połączyć dwie sprzeczności wymienione powyżej z terytorializmem?

>1. Rywalizacja:
>pl.wikipedia.org/wiki/Konkurencja_(ekologia)
>pl.wikipedia.org/wiki/Terytorialność
>2. Współdziałanie:
>pl.wikipedia.org/wiki/Współpraca
>pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_społeczna
>pl.wikipedia.org/wiki/Społeczeństwo
>Jakie są przyczyny tych sprzecznych stosunków do osobników własnego gatunku i jakie są ich wyniki?
>Czy jakieś szczególne warunki środowiskowe powodują, że określony rodzaj stosunków staje się
>bardziej opłacalny dla całego gatunku? Jakie?
>Czy istnieje jakaś hierarchia pomiędzy tymi rodzajami stosunków, dzięki której moglibyśmy
>powiedzieć, że jeden rodzaj stosunków jest prymitywny a drugi rozwinięty, czy w rzeczywistości oba
>rodzaje są równorzędne?

Nie czytałem dalej tej mączki albowiem zauważyłem, że pytasz forumowiczów, co oznacza tylko, że sam nie umiesz na nie satysfakcjonująco sobie odpowiedzieć. Wymyśliłeś problem (vide linki) których nie umiesz przeczytać, a one mogą Tobie wiele wytłumaczyć. Znów technika wciągania jeleni typu "kumpel na lato" na idiotyczne dyskusje, które tylko zaśmiecają forum. Przecież i tak nie będziesz trzymał linii tematycznej wątku i w końcu dojdzie do dysputy o wszystkim, co komu wpadnie do głowy (Tobie przede wszystkim), czyli o niczym konkretnie. Tak zawsze robisz. Powiedz tylko czy Ty masz ADHD (skrót przypadłości zdrowotnej), czy po prostu nie możesz wytrzymać, jak nikt Tobą się nie interesuje? Przecież pisałem już Tobie, że jak chcesz zabłysnąć, to posmaruj się klejem "butapren" i posyp się cekinami. Będziesz błyszczał w każdym towarzystwie. Fizyków, ekonomistów, socjologów no i filozofów. Dlaczego nie korzystasz z dobrych rad? Twój post nie powinien znaleźć się w dziale filozofii. W treści Twojego wątku nie ma nic z filozofii. Dlaczego się wpychasz jak koszulka w d...niemowlęcia? Nie rozróżniasz tematyki jaką poruszasz? No wyjaśnij co poruszasz w dziedzinie filozofii? Zachowania stadne? Sprzeczności stadne? To jest filozofia? To są zjawiska już znane i opisane, ale w żadnym wypadku nie w żadnej nawet broszurce natury filozoficznej. Tak że samo nie ma związku ze światopoglądem.
W poznańskiem o takich jak Ty mówiło się "Idź Ty w pyry".


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co to jest sprzeczne? Rywalizacja i współdziałanie?

Tak

>Jak można rywalizować i jednocześnie współdziałać?

Widać nie jest to jednoczesne, raz rywalizujesz drugi raz współdziałasz ale nie to pytałem tylko o przyczyny rywalizacji i wspoldzialania.

>Nie czytałem dalej tej mączki albowiem...

No i już tworzenie wysypiska śmieci z kolejnego wątku. Jedno zdanie na temat i tysiąc wyziewow pogardy. Zero respektu dla mnie i dla czytelników tego forum. Kolejny narcyz, który uważa, że mu wszystko wolno i z nikim i z niczym nie musi się liczyć.

Powinienem wyrzuć twoja wypowiedź na wysypisko śmieci, gdzie jej miejsce.

szarley to w realu Johannes Jerlas
20-12-2021 05:23 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>... narcyz, który uważa, że mu wszystko wolno i z nikim ... nie musi się liczyć.
Spoglądasz czasami do lustra ...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,864429#w865394

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>... narcyz, który uważa, że mu wszystko wolno i z nikim ... nie musi się liczyć.
>Spoglądasz czasami do lustra ...
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,864429#w865394

Przyjmujesz sposób rozumienia moich przeciwników, wg którego tajemnce służą obronie przed złem.

Rzeczywistość jest taka, że tajemnice służą kreacji zła.

Tajemnice służą bandytom, chronią ich przed zdemaskowaniem.
Można wręcz przyjąć, że tajemnice czynią z ludzi bandytów, którzy bez tajemnic nie staliby się nigdy bandytami.


szarley to w realu Johannes Jerlas
20-12-2021 13:47 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Przyjmujesz sposób rozumienia moich przeciwników, wg którego tajemnce służą obronie przed złem.
Bo służą.
>Rzeczywistość jest taka, że tajemnice służą kreacji zła.
Też.
>Tajemnice służą bandytom, chronią ich przed zdemaskowaniem.
Tak, a powszechna jawność też służy bandytom.
>Można wręcz przyjąć, że tajemnice czynią z ludzi bandytów, którzy bez tajemnic nie staliby się nigdy bandytami.
Można, a także, że powszechna jawność czyni z ludzi bandytów, którzy bez powszechnej jawności nie staliby się bandytami.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Można, a także, że powszechna jawność czyni z ludzi bandytów, którzy bez powszechnej jawności nie staliby się bandytami.

Ja tego tak nie widzę i będę postępował zgodnie z moimi wizjami.

Nie wierzę w dobroczynność tajemnic.

Nie wierzę, że tajemnice rozwiązują jakiekolwiek problemy moralnych ludzi i służą ogółowi.

Nie podzielam twojej wiary.

Nie będę kierował się cudzą wiarą wbrew własnej.

To nie oznacza, że jestem narcyzem i robię co chcę nie licząc się z nikim. To oznacza, że kieruję się własnym poczuciem moralnym. Mojego pojęcia dobra i zła nie zmieni sprzeczne pojęcie dobra i zła innych ludzi. Nie będę kierował się cudzą wiarą.

Ludzie są zaprogramowi i nie mają właściwiego pojęcia o tym co jest dobre a co złe. Nie jestem demokratą. Przekonania większości nie mają dla mnie znaczenia.

szarley to w realu Johannes Jerlas
20-12-2021 14:58 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Można, a także, że powszechna jawność czyni z ludzi bandytów, którzy bez powszechnej jawności nie staliby się bandytami.
>Ja tego tak nie widzę i będę postępował zgodnie z moimi wizjami.

Kłamiesz
Nie postępujesz i nie będziesz postępował zgodnie z tym co głosisz

Jesteś fanatycznym miłośnikiem tajemnic

Mam propozycję:
Odpowiem na każde pytanie dotyczące mojgo majątku, jego pochodzenia i historii, ty zrobisz to samo

Nie, fanatyczny miłośniku tajenia?

>Nie wierzę w dobroczynność tajemnic.
Kłamiesz

>Nie wierzę, że tajemnice rozwiązują jakiekolwiek problemy moralnych ludzi i służą ogółowi.
Kłamiesz

>To nie oznacza, że jestem narcyzem
Nie, to znaczy, że jesteś hipokrytą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mam propozycję:
>Odpowiem na każde pytanie dotyczące mojgo majątku, jego pochodzenia i historii, ty zrobisz to samo
>Nie, fanatyczny miłośniku tajenia?

Ok ale stawiam warunek.
Zaczniesz akceptować odpowiedź, nie wiem i przestaniesz bezpostawnie zarzucać mi kłamstwa.

Potrafisz go spełnić?

Szczerze wątpię.

Ja już dawno ujawniłem swoje mienie co poparłem licznymi dokumentami włącznie z wyciągami bankowymi.

Ty tylko gadasz o tym co masz czego nie masz i nigdy nie przedstawiles żadnego dowodu na swoje słowa i zapewne już tego nie zrobisz.

A ja nie wierzę w ani jedno twoje słowo. Coś tam gadasz ale ja tego nie słucham. Zakładam, że nie wyrażasz ani jednego słowa prawdy i nigdy nie uwierzę w nic co od Ciebie pochodzi bez niepodważalnego dowodu.

Nie jestem pewien nawet twojej tożsamości.
Podpisales się jakoś ale nigdy nie znalazlem żadnego potwierdzenia, że twój podpis jest prawdziwy. Stawiam 50/50 ze to prawda albo fałsz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
20-12-2021 15:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Mam propozycję:
>>Odpowiem na każde pytanie dotyczące mojgo majątku, jego pochodzenia i historii, ty zrobisz to samo
>>Nie, fanatyczny miłośniku tajenia?
>Ok ale stawiam warunek.
>Zaczniesz akceptować odpowiedź, nie wiem

Tylko wtedy, kiedy "nie wiem" nie oznacza "nie chcę wiedzieć"

Nie wiem ile jajek mam w lodówce, ale mogę zajrzeć, więc odpowiedź "nie wiem" jest niepoważna

>Ja już dawno ujawniłem swoje mienie co poparłem licznymi dokumentami włącznie z wyciągami bankowymi.

1 A potem pisałeś o przytłaczających cię długach
2 Potem pisałeś o połowie pensji na płat
3 mieszkasz sam?

>Nie jestem pewien nawet twojej tożsamości.
Piszesz ją 500 razy w miesiącu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> 1 A potem pisałeś o przytłaczających cię długach

Przytłaczających finansowo? Nie sądzę. Może psychicznie. Z tych ucieczek, zmian tematu, brzęku nożyc przy uderzeniu w stół (emocji) można się domyślać, że pamięć sromotnej ucieczki przed nimi kłuje najbardziej.

Chciałby wcisnąć poczcie winy komuś innemu. Jakoś nikt sie nie kwapi.

> Tylko wtedy, kiedy "nie wiem" nie oznacza "nie chcę wiedzieć"

Na to bym nie liczył. Ta niewiedza spełania bardzo konkretną fukcję "polepszania komfortu": pomaga podrzymywać wybraną odegdaj strategię. I tak będzie at defecum mortem.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przytłaczających finansowo? Nie sądzę. Może psychicznie.

No wiadomo przecież w waszym "dobrym" świecie każdemu się powodzi, tyle że nie chcecie tego ujawnić i GUS musi wysyłać dzieci na ulicę, żeby o to wypytaly przypadkowych przechodniów.

Trochę już poznałem twoje sądy i twoją sprawiedliwość. Niczym nowym raczej mnie nie zaskoczysz ale wiem, że nie o to chodzi lecz o zaprogramowanie określonych emocji u innych ludzi.

Masz do zrobienia określone przekonania u tutejszych czytelników, co ma Ci się opłacić.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>>Przytłaczających finansowo? Nie sądzę. Może psychicznie.
>No wiadomo przecież w waszym "dobrym" świecie każdemu się powodzi,

Tak jak tobie, to niewielu ludziom się powodzi
Na tym forum jesteś jednym z najbogatszych

>tyle że nie chcecie tego ujawnić

My?????
Właśnie TY uciekłeś od ujawniania stawiając warunki, ja nie stawiam, pytaj

Tchórz

>i GUS musi wysyłać dzieci na ulicę,
Skończ jarać to gówno i przeproś za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia

GUS nie wysyła dzieci na ulice, robi to twoja żona i to w innym celu.

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Cham.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tylko wtedy, kiedy "nie wiem" nie oznacza "nie chcę wiedzieć"

Nie podejmę żadnego szkodzącego mi działania, żeby dać Ci podstawę do dalszych poniżeń i odebrania mi ludzkiej godności.

Chcesz kontynuować swoją pogardę to sam się postaraj i mnie do tego nie angażuj.

Powiedziałem Ci już, że możesz dostac pełnomocnictwo do wglądu do wszelkiej informacji o mnie w waszych spisach długów istniejących w przeciwieństwie do spisu własności.

Bierzesz albo nie.
Jak nie bierzesz to znaczy, że Cię to nie obchodzi tylko prowadzisz kolejną gierkę.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>>Tylko wtedy, kiedy "nie wiem" nie oznacza "nie chcę wiedzieć"
>Nie podejmę żadnego szkodzącego mi działania, żeby dać Ci podstawę do dalszych poniżeń i odebrania mi ludzkiej godności.

DOKŁADNIE!!!!!
Ujawnienie tajemnicy jest dla ciebie szkodliwe, więc trzymasz tajemnice zasłaniając się niepamięcią

Ile mam jajek w lodówce?
Nie wiem
Mogę wiedzieć w 15 sekund, ale moja decyzja jest taka, żeby nie wiedzieć i trzymać w tajemnicy

TYLKO SKOŃCZ p*****lIĆ : UJAWNIJMY!!!!!!
Nie chcesz niczego ujawniać oszuście , chcesz, żeby ujawniali inni

>Chcesz kontynuować swoją pogardę to sam się postaraj i mnie do tego nie angażuj.
Chcesz kontynuować swoją pogardę to nadal przekręcaj moje nazwisko, królu obelg, kłamstw chochołów.

>Powiedziałem Ci już, że możesz dostac pełnomocnictwo do wglądu do wszelkiej informacji o mnie
No to podaj dane potrzebne do BIK, na co czekasz?
Nie wiesz co jest potrzebne, windykatorze?
Aaaaaa, tajemnica
Żałosny oszuścik

Pensja żony to oczywiście też tajemnica, płat idzie tylko z twoich zarobków i stanowi POŁOWĘ dochodu.

>Bierzesz albo nie.
Ile masz jajek w lodówce?
Nie wiesz?

>Jak nie bierzesz to znaczy, że Cię to nie obchodzi
Masz rację, mnie obchodzi mnie co kto ma, nie jestem Hamerlikiem
Ale przestań p*****lić o ujawnianiu czegokolwiek miłośniku tajemnic

>
szarley to w realu Johannes Jerlas



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>DOKŁADNIE!!!!!
>Ujawnienie tajemnicy jest dla ciebie szkodliwe, więc trzymasz tajemnice zasłaniając się niepamięcią

Jakiej znowu tajemnicy?
Co znowu zmyśliłeś?

szarley to w realu Johannes Jerlas
20-12-2021 18:55 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>DOKŁADNIE!!!!!
>>Ujawnienie tajemnicy jest dla ciebie szkodliwe, więc trzymasz tajemnice zasłaniając się niepamięcią
>Jakiej znowu tajemnicy?

Za ile sprzedano twoją działkę?
Ile ci długu zostało?

Tajemnicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


>>>Powiedziałem Ci już, że możesz dostac pełnomocnictwo do wglądu do wszelkiej informacji o mnie
>>No to podaj dane potrzebne do BIK, na co czekasz?
>Jakie dane?
Potrzebne do uzyskania informacji

>Moje nazwisko i adres zamieszkania znasz, Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin.
I to wystarczy, żeby pójść do banku i dowiedzieć się ile jesteś winien?
Ty śmieszny idioto
Przecież tajemnicą jest nawet w jakim baku brałeś kredyt

Jesteś miłośnikiem tajemnic, nie odważysz się o nic zapytać.

Drzesz się UJAWNIJMYYYYYYY
a potem.... tajemnica

Pensja żony to oczywiście też tajemnica, płat idzie tylko z twoich zarobków i stanowi POŁOWĘ dochodu.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Za ile sprzedano twoją działkę?
> Ile ci długu zostało?
> Tajemnicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tajemnica, ale warto zobaczyć że za tą tajemnicą kryje się lęk podszyty brakiem poczucia własnej wartości, co gorsza podparty bogatym smutnym doświadczeniem.

Cena za jaką sprzedano jego działkę + informacja za ile chodzą działki w tej okolicy dziś, z pewnością humoru nie poprawi. A zdołować może. Podobnie kwota długu.
Hamerlik walczy od lat, żeby trzymać głowę choć ciutkę ponad poziom tej gnojówki, w jaką się kiedyś wpakował.

Robi to niestety wyjątkowo niefortunnie, próbując obrzucać z zawiści kawałkami swojego środowiska innych.

Ludzie patrząc na te "akcje", zirytowani czasem od niechcenia wciskają mu głowę pod spód.
Smutne.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Dobrze, w wolnej chwili wypełnię tę ankietę, uzyskam te dane i opublikuje je tu. Tak zeby każdy mogl przeczytać szczegółowa informacje od mnie z BIK.

To chwilę zajmie.

W zamian za to niczego od Ciebie nie chcę.
Robię to tylko dla wiary we własne wartości.

Jesli to sprowadzi na mnie jakieś problemy zapamiętam Ci to i nigdy nie zapomnę, że jesteś mi wrogiem. Wierzę, że zrobisz co możesz, żeby mnie zniszczyć.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dobrze, w wolnej chwili wypełnię tę ankietę, uzyskam te dane i
> opublikuje je tu. Tak zeby każdy mogl przeczytać szczegółowa
> informacje od mnie z BIK.

Hamerlik Konopka Cytat:
To Jacek zmyślił sobie BIK.

Już nie zmyślił? Szybka zmiana zdania.

> Jesli to sprowadzi na mnie jakieś problemy zapamiętam
> Ci to i nigdy nie zapomnę, że jesteś mi wrogiem.

Wszystko co robisz - robisz na własną odpowiedzialność.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wszystko co robisz - robisz na własną odpowiedzialność.

O twojej odpowiedzialności za mnie mowy być nie moze, już to 1000x wyraziłeś.

Podążamy rozłącznymi ścieżkami, tak zostało ukształtowane wasze społeczeństwo, do którego ja przynależeć nie chcę.

Muszę podkreślić, że nie jestem jednym z Was, również w tej sprawie.

Liczyłeś, że tego nie zrobię, przypisują mi swoje motywy, ale zrobię to, bo nie jestem do Ciebie podobny.

szarley to w realu Johannes Jerlas
21-12-2021 12:15 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> O twojej odpowiedzialności za mnie mowy być nie moze

O twojej jest, odnośnie twoich własnych decyzji, podejmowanych od z górą 40 lat.
Odpowiedzialność zawsze dobrowolna.

Rób, nie rób - obojętne.
I tak przecież sobie coś "udowadniasz", nie mnie.
Adres mamy, treść potencjalnej rozmowy z córką o alimentach na nią, cenę zbycia działki czy parę innych rzeczy zamiecionych pod dywan trzymasz w tajemnicy.

Cóż Ryśku - masz do tego pełne prawo (wzruszenie ramionami).
Tak jak do nieustannego kompromitowania się na tym forum.
Smutne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 13:20 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> O twojej odpowiedzialności za mnie mowy być nie moze
>O twojej jest, odnośnie twoich własnych decyzji, podejmowanych od z górą 40 lat.
>Odpowiedzialność zawsze dobrowolna.

Wasz system spoleczny jest zaprojektowany pod to żeby skorzystała na nim bardzo wąska grupa ludzi a reszta ma tonąć w dlugach i walczyć o utrzymanie się na powierzchni.

Pojenie ludzi poczuciem małej wartości, wstydu i winy jest fundamentem waszego modelu stosunków społecznych.

Nie ponoszę odpowiedzialności za wasze wrogie człowiekowi prawo.

Nie uczestniczę w waszych tajnych i pośrednich wyborach. Udział w tym uznaje za niemoralny.


szarley to w realu Johannes Jerlas
21-12-2021 13:30 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Wasz ....
Niewiniątko urodzone wczoraj

>system spoleczny jest zaprojektowany pod to żeby skorzystała na nim bardzo wąska grupa ludzi
Skończ jarać to gówno

>a reszta ma tonąć w dlugach i walczyć o utrzymanie się na powierzchni.
W jakim Berlinie ty mieszkasz,bo ja znam ten w Niemczech. Bogate miasto sytych ludzi

>Pojenie ludzi poczuciem małej wartości, wstydu i winy jest fundamentem waszego modelu
stosunków społecznych.
To przestań to robić

>Nie ponoszę odpowiedzialności za wasze wrogie człowiekowi prawo.
Oczywiście, windykatorze

>Nie uczestniczę w waszych tajnych i pośrednich wyborach.
Czyli w 100% POPIERASZ obecny system, obecnym rządzącym liżąc dupy

>Udział w tym uznaje za niemoralny.
A dowodem jest.... ucieczka Chudegoryśka, który nigdy nie pisał pod nickiem bo Chudyrysiek to nazwisko


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-12-2021 13:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wasz system spoleczny jest zaprojektowany pod to żeby
> skorzystała na nim bardzo wąska grupa ludzi a reszta ma tonąć
> w dlugach i walczyć o utrzymanie się na powierzchni.

Gdyby tak było w rzeczywistości, nie maiłbyś problemów w zjednoczeniu tej "armii tonącej w długach".
Ostatnie 10 lat twoich starań jest tego świetnym podsumowaniem. Lepszego nie trzeba.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 16:15 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdyby tak było w rzeczywistości, nie maiłbyś problemów w zjednoczeniu tej "armii tonącej w długach".
>Ostatnie 10 lat twoich starań jest tego świetnym podsumowaniem. Lepszego nie trzeba.

Dołożyliście wszelkich starań, żeby zwykły człowiek nie rozumiał rzeczywistości.
Nieprzypadkowe są wasze prawa do tajemnic.
Nieprzypadkowe są przymusowe szkoły, które umysły dzieci poją trującymi ideologiami.
Nieprzypadkowe są wasze słowniki.
To wszystko służy niemożliwości zrozumienia rzeczywistości i własnego położenia.

Zwykli ludzie nie rozumieją moich idei, bo się bardzo postaraliście określony stan ich umysłów.
Naiwnie uwierzyli, że dla waszego świata nie ma żadnej alternatywy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
21-12-2021 17:18 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Gdyby tak było w rzeczywistości, nie maiłbyś problemów w zjednoczeniu tej "armii tonącej w długach".
>>Ostatnie 10 lat twoich starań jest tego świetnym podsumowaniem. Lepszego nie trzeba.
>Dołożyliście wszelkich starań, żeby zwykły człowiek nie rozumiał rzeczywistości.

I zjedliśmy nerkę twojej mamie

>Nieprzypadkowe są wasze prawa do tajemnic.
z których korzystasz do syta

>Nieprzypadkowe są przymusowe szkoły, które umysły dzieci poją trującymi ideologiami.
zapomniałeś dopisać "państwowe", choć prócz ciebie najarańcu, nikt w Berlinie nie widzi państwowej szkoły

>Nieprzypadkowe są wasze słowniki.
Masz rację, służą do KOMUNIKACJI
twoja hamerciulska mowa służy do matactwa

>To wszystko służy niemożliwości zrozumienia rzeczywistości i własnego położenia.
Super, gdyby "robole" w Berlinie wiedzieli jak żyją....

>Zwykli ludzie nie rozumieją moich idei,
1 Bo są kretyńskie
2 Bo piszesz je w hamerciulskiej mowie
3 Bo argumentujesz je ucieczkami
4 Bo kiedy już rozumieją to uciekają przed skazaniem na Buchenwald

>bo się bardzo postaraliście określony stan ich umysłów.
I nasraliśmy na grób twojego dziadka

>Naiwnie uwierzyli, że dla waszego świata nie ma żadnej alternatywy.
Wskaż pojebany debilu w jaki sposób KTOKOLWIEK na tym forum ma większy wpływ na otaczający świat niż ty? Nie chodzisz na wybory, bo uważasz, że w tajnych wyborach ludzie się boją głosować, a w jawnych są odważni i odważnie głosują tak jak chce właściciel wonowii. Dopóki Wonowia nie wie jak głosowałeś, dopóki nie widzi jak jej wchodzisz do dupy, to głosowanie nie ma sensu
To jest twój wybór i twoja odpowiedzialność, ale piszesz "wasz" świat.

Mój sad daje mi taką władzę?
Gdyby dawał, żyłbyś już w swoim wymarzonym hamerraju i skamlał o kraiczek chleba

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

chudy rysiek to w realu Chamerlik - Knopciul
Fajnie tak?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> To wszystko służy niemożliwości zrozumienia
> rzeczywistości i własnego położenia.
> Zwykli ludzie nie rozumieją moich idei

To może się postaraj. Doedukuj, poprzyj jakiś pomysł własnym przykładem itd.
Od 10 lat do znudzenia jęki, żale, narzekanie "jaki to świat jest zły", "nikt mnie nie rozumie".

Nie jesteś oryginalny. Malkontentów na tym świecie trochę już jest.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Malkontentów na tym świecie trochę już jest.

Nie tylko narzekam na wasz świat, kreuję jeszcze wizję mojego świata i propaguję ją.

Nie chcesz żadnych zmian, bo zbudowałeś sobie własną strefę komfortu? Rozumiem ale wasz spokój kosztuje niepokój pozostałych.

Nie podporządkuję swojego życia twojemu.
Nie będę nieszczęśliwy, zmęczony, chory i zniszczony, żebyś Ty mógł pożyć sobie tak jak lubisz. Nie ma mowy!


szarley to w realu Johannes Jerlas
22-12-2021 11:38 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie tylko narzekam na wasz świat, kreuję jeszcze wizję mojego świata i propaguję ją.

Doedukuj się, poprzyj jakiś swój pomysł własnym przykładem itd. to może wtedy ktoś to kupi

> Nie podporządkuję swojego życia twojemu

I wcale tego nie potrzebuję, ani nie pragnę.

> Rozumiem ale wasz spokój kosztuje niepokój pozostałych

Rozumiem twoją potrzebę zwalenia odpowiedzialności za własne porażki na innych, ale to byłoby zbyt tanie.
W 2007 r. gdy pracowałeś w windykacji czy później gdy miałeś sklep internetowy - pracowałem. Teraz też pracuję i czy chcesz tego czy nie - w spokoju zbieram owoce swojej pracy.

> Nie będę nieszczęśliwy, zmęczony, chory i zniszczony, żebyś
> Ty mógł pożyć sobie tak jak lubisz. Nie ma mowy!

Żyję, jak lubię. Robię to mimo twoich frustracji, braku szczęścia i chorob czy cokolwiek jeszcze wymyślisz. Sam sobie na swoją przyszłość zapracowałem. A ty na swoją.
Rozumiem twoją potrzebę zwalenia odpowiedzialności za własne porażki na innych, ale to byłoby zbyt tanie.
Nie podzielam jej.
Od 10 lat do znudzenia jęki, żale, narzekanie "jaki to świat jest zły", "nikt mnie nie rozumie".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 15:31 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie ponoszę odpowiedzialności za wasze wrogie człowiekowi prawo

Neofita wchodząc w nową rzeczywistość z reguły za sobą sprząta.
Chudy Rysiek zostawia swoje byłe ofiary windykacji bez słowa przeprosin.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 16:09 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie ponoszę odpowiedzialności za wasze wrogie człowiekowi prawo
>Neofita wchodząc w nową rzeczywistość z reguły za sobą sprząta.
>Chudy Rysiek zostawia swoje byłe ofiary windykacji bez słowa przeprosin.

Które Jacek Głodzik zmyślił i w kółko powtarza swoje kłamstwa, w nadziei, że staną się prawdą.

Innych ofiar niż współczesne, w postępowaniach egzekucyjnych, nie było.

Prawa zobowiązaniowego nie zamierzasz zmienić, określenie "ofiara" jest pozbawione zatem sensu.

Tobie jednak nie o sens chodzi lecz o wzbudzenie emocji u prostych ludzi, którzy nie mają bladego pojęcia o czym mówisz, zaprogramowani reagują jednak na słowa klucze: "dług", "windykator", "ofiara".

Jesteś oszustem!
Jesteś kłamcą!
Próbujesz mnie okraść z wartości i godności ludzkiej, jesteś zatem i złodziejem!

Prości ludzie powinni zrozumieć, że twoje słowa są pełne jadu.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Innych ofiar niż współczesne, w postępowaniach egzekucyjnych, nie było.
>Prawa zobowiązaniowego nie zamierzasz zmienić

Szkopuł w tym by je odpowiednio stosować.
Ty nawet zasad etycznych nie stosowałeś.

> określenie "ofiara" jest pozbawione zatem sensu.
>> Chudy Rysiek zostawia swoje byłe ofiary windykacji bez słowa przeprosin.
> Które Jacek Głodzik zmyślił i w kółko powtarza swoje kłamstwa,
> w nadziei, że staną się prawdą

[Załącznik]
radcowie-p(*)ic-naruszenie-dobr-osobistych/
www.rp.pl/(*)acyjne-wyrok-sadu-apelacyjnego
www.eurole(*)epstwa-przez-windykatora-wzor/

> Jesteś oszustem! Jesteś kłamcą!
> Próbujesz mnie okraść z wartości i godności ludzkiej, jesteś zatem i złodziejem!
> Prości ludzie powinni zrozumieć, że twoje słowa są pełne jadu.

Hamerlik Konopka nie był widykatorem? To Chudy Rysiek nękał, wykorzystywał słabe samopoczucie? Hamerlik cacy?

Nasi czytelnicy dawno zrozumieli kto tu mówi a kto sieje fałsz, mataczy i notorycznie kłamie.
Stąd m.in. statystyka plusów i minusów u ciebie i u mnie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 16:20 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Szkopuł w tym by je odpowiednio stosować.
>Ty nawet zasad etycznych nie stosowałeś.

Nigdy nie uczestniczyłeś w mojej pracy przed 15 laty i sam też nigdy w ten sposób własnej pracy nie oceniłem.

Kłamiesz!

Zmyślasz, kłamiesz, jesteś zawodowym kłamcą i oszustem!

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> sam też nigdy w ten sposób własnej pracy nie oceniłem.

Tak jak nigdy nie nazwałbyś się Chudym Ryśkiem?
Hamerlik-Konopka 22-05-2020, 12:24
Cytat:
Wywierałem presję psychiczną na dłużnikach, powodowałem u nich dyskonfort, wpędzałem w poczucie winy, wykorzystywałem ich niewiedzę, zaskoczenie nową sytuacją i wkroczeniem w ich sprawy obcych ludzi.
Generalnie chodziło o to, żeby sprowokować dłużnika do spłaty w chwili jego podniesionych emocji, kiedy przestaje myśleć racjonalnie, wtedy staje się gotowy nie płacić innym ale zapłaci Tobie, żeby ogniżyć chwilowy poziom własnego stresu.

To oczywiście działało tylko przez chwilę i tylko na dłużników bez doświadczenia z długami.
(..) Ten wykaz zasad etycznych, który mi pokazałeś, to koncert życzeń mający niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Teraz zapewne wiele się zmieniło, skutkiem wielu nowych społecznych doświadczeń, ale lata temu nikt się nie bawił w tańcu.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,816508#w816810


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 17:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Hamerlik-Konopka 22-05-2020, 12:24
>Cytat:
Wywierałem presję psychiczną na dłużnikach, powodowałem u nich dyskonfort, wpędzałem w poczucie winy, wykorzystywałem ich niewiedzę, zaskoczenie nową sytuacją i wkroczeniem w ich sprawy obcych ludzi.
>Generalnie chodziło o to, żeby sprowokować dłużnika do spłaty w chwili jego podniesionych emocji, kiedy przestaje myśleć racjonalnie, wtedy staje się gotowy nie płacić innym ale zapłaci Tobie, żeby ogniżyć chwilowy poziom własnego stresu.
>To oczywiście działało tylko przez chwilę i tylko na dłużników bez doświadczenia z długami.
>(..) Ten wykaz zasad etycznych, który mi pokazałeś, to koncert życzeń mający niewiele wspólnego z rzeczywistością.Teraz zapewne wiele się zmieniło, skutkiem wielu nowych społecznych doświadczeń, ale lata temu nikt się nie bawił w tańcu.


"To nie moja ręka"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nasi czytelnicy dawno zrozumieli kto tu mówi a kto sieje fałsz, mataczy i notorycznie kłamie.
>Stąd m.in. statystyka plusów i minusów u ciebie i u mnie.

Nasi czytelnicy powinni zrozumieć, ze w tej chwili starasz się zaprogramować ich umysły.
Powinni wiedzieć, że próbujesz manipulować ich emocjami, żeby uzyskać pożądany przez Ciebie stan ich umysłów.

Nasi czytelnicy powinni przede wszystkim zadać sobie pytanie o czym właściwie jest mowa i odrzucić wszystkie słowa klucze, którymi wrogo, przeciw nim, posługujesz się.

Nie dajcie się nabrać na słowa klucze, tylko odnajdźcie w tym prawdziwy sens.

szarley to w realu Johannes Jerlas
21-12-2021 16:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w tej chwili starasz się zaprogramować ich umysły.

A ty prawidłowo interpretujesz im rzeczywistość

> Powinni wiedzieć, że próbujesz manipulować ich
> emocjami, żeby uzyskać pożądany przez Ciebie stan ich umysłów.

Odrobinę zaufania, Hamerlik. Ludzie swoje wiedzą i głupi nie są.

> Nasi czytelnicy powinni przede wszystkim zadać sobie
> pytanie o czym właściwie jest mowa i odrzucić wszystkie słowa
> klucze, którymi wrogo, przeciw nim, posługujesz się.

Dobrze wiesz, co powinni, co nie i co oraz kto pasuje do twojego obrazu świata.

> Nie dajcie się nabrać na słowa klucze, tylko odnajdźcie w tym prawdziwy sens

Cytaty, linki oraz nienajlepsze etyczne notowania windykatorów (które potwierdziłeś) mówią same za siebie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 17:24 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nasi czytelnicy powinni zrozumieć, ze w tej chwili starasz się zaprogramować ich umysły.

Jesteś jedynym, który bytowników forum uważa za idiotów. Jedynego idiotę poszukaj w lustrze

>Powinni wiedzieć, że próbujesz manipulować ich emocjami, żeby uzyskać pożądany przez Ciebie stan ich umysłów.
JAk pewien ciul z Lądka, który pisze, że brał kredyt, a potem pisze, że RRSO jest 825 % a sam nie wie na ile % brał
Manipulacja

>Nasi czytelnicy powinni przede wszystkim zadać sobie pytanie o czym właściwie jest mowa
Polszczyzna - środkiem komunikacji
Hamerliczyzna - środkiem manipulacji

Co znaczy polsku lichwa?

kilkanaście razy pytałem o definicję groźby.
Czy zdanie: "Jeśli przejdziesz pobić moje dziecko, to wezwę policję" zawiera groźbę????
Pytanie przerosło gówno w twojej czaszce?

Żal dzieci debila,

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-12-2021 17:37 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co znaczy polsku lichwa?

Dochód z użyczania pieniądza.
Nikt nie powinien go mieć.

Kreacja pieniądza ujemnego musi być ograniczona ażeby pieniądz nie zatopił się w inflacji ale nie prywatną lichwą lecz państwowym podatkiem od własności.

Ludzie pracują.
Pieniądze nie pracują.
Ludzie za pracę uzyskują dochód.
Pieniądze nie pracują i nie mogą dla nikogo uzyskać żadnego dochodu.

Chciwiec, pragnący żyć na cudzym garbie, nigdy tych fundamentów społecznych nie pojmie!

szarley to w realu Johannes Jerlas
21-12-2021 18:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Co znaczy polsku lichwa?
>Dochód z użyczania pieniądza.
Co znaczy po polsku lichwa?
PO POLSKU!!!!!!

"pożyczanie pieniędzy na bardzo wysoki, niedozwolony przez prawo procent; również ten procent i odsetki od pożyczonej sumy"

Twoje szczekanie kundla służy manipulacji a nie komunikacji

Co w twojej pierdmowie znaczy słowo groźba?
Co znaczy kupić dom?

Bandytą w w twojej pierdmowie jest okradana kobieta, która wzywa policję i policjant, który odzyskuje skradzioną torebkę. "Egzekwuje mienie" w pierdmowie

>Kreacja pieniądza ujemnego
Jubuś dupiś pilityś
PISZ PO POLSKU
co to jest ta ujemna kreacja?

>Ludzie pracują.
No wreszcie to zauważyłeś

>Pieniądze nie pracują.
>Ludzie za pracę uzyskują dochód.
>Pieniądze nie pracują i nie mogą dla nikogo uzyskać żadnego dochodu.

Pisz po polsku ciulu, bo kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi
Jak mam pieniądze to mogę je wydać i nic więcej, jeśli mam z nich mieć dochód to muszę je ZAINWESTOWAĆ "ekonomisto" po pomocniczej szkole. Kto buduje fabrykę ten PRACUJE, idioto a dzięki niemu inni mają pracę

>Chciwiec, pragnący żyć na cudzym garbie,
nazywa się Hamerlik - Konopka i tylko drze ryja: Płacie na mnie podatki bo jestem bez mienia

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Hamerlikowa to najemna dziwka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Wasz system spoleczny jest zaprojektowany pod to żeby skorzystała na nim bardzo wąska grupa >ludzi a reszta ma tonąć w dlugach i walczyć o utrzymanie się na powierzchni.
>

Przecież to jest kapitalizm, system, który pół roku temu chwaliłeś.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przecież to jest kapitalizm, system, który pół roku temu chwaliłeś.

Wciąż chwalę hierarchię społeczną opartą na prywatnym kapitale i jestem zwolennikiem uczciwego kapitalizmu, także ogólnie przeciwnikiem wszelkich form własności wspólnej a szczególnie wrogiem własności państwowej, którą można pojmować za fundament komunizmu.

Jestem przeciwnikiem komunizmu - odrzucam komunizm.

Współcześnie mamy szczególnie podłą odmianę kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności, lichwiarskim pieniądzu i podatkach od pracy i konsumpcji.

Tego zła nie wolno tolerować.
Tolerowanie współczesnej odmiany kapitalizmu jest gorsze od przyjęcia cyjanku.

Jestem wrogiem współczesnego kapitalizmu.

Kapitalizm w mojej wizji kapitalizmu powinien opierać się na państwowej, publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą o rozproszonym i zaszyfrowanym zapisie. Powinien opierać się na nielichwiarskim pieniądzu ujemnym kreowanym wyłącznie w państwowym systemie pieniężnym, będącym jednym z podstawowych mechanizmów państwowej księgi kapitału. Jedyną dopuszczalną formą opodatkowania w mojej wizji kapitalizmu jest podatek od własności określany w jawnej demokracji bezpośredniej, będący w zasadniczej części bezpośrednim dochodem osób bez mienia. Współczesne podatki od pracy i konsumpcji w mojej wizji kapitalizmu są wykluczone.

W mojej wizji kapitalizm ma służyć wszystkim, wszystkich rozwijać i nikogo nie niszczyć.

Współczesny kapitalizm niszczy całe rzesze ludzi, prowadzi ludzkie masy na złom.
Zwycięscy we współczesnym kapitalizmie to często osoby narcystyczne i perwersyjne, co też nie dziwi, bo we współczesnym modelu społecznym najwyższą wartością jest zysk, nie ma żadnej wartości ponad zyskiem i ludzkie umysły rozumują w takim właśnie modelu.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Wciąż chwalę hierarchię społeczną opartą na prywatnym kapitale i jestem zwolennikiem uczciwego >kapitalizmu, także ogólnie przeciwnikiem wszelkich form własności wspólnej a szczególnie wrogiem >własności państwowej, którą można pojmować za fundament komunizmu.
>Jestem przeciwnikiem komunizmu - odrzucam komunizm.
>

W polskich komunistycznych zakładach państwowych pobierało wypłaty 99% wrogów własności państwowej. Dzisiaj, gdyby były takie możliwości, to wszyscy opodatkowani i ozusowani rzemieślnicy, już dawno by poszli na państwowe. Państwo jak ma majątek to są niskie podatki. Polak pracuje, ale nie staje się współwłaścicielem wytwarzanego kapitału, ale za to jest centralnie zadłużany. Dostaje zapłatę za pot i tyle. Dziennie jesteśmy zadłużani na 7OO mln zł.
Obcy nas doją, wywożą kasę, z idiotów zrobili sejm i telewizor to chwali. Ciekawe jak się skończy demokratyczna ekonomia Johna Law?? Dla Polaka nie ma znaczenia czy to komunizm czy kapitalizm, Polak na papierze wykazuje się wskaźnikami, które powalają wszsytkich.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Państwo jak ma majątek to są niskie podatki.

Nie. Jak państwo ma majątek to partyjniacy uwlaszczaja się na nim. Robią z siebie zarządców państwowego na wzór kapitalistow przy czym rządzą 100x gorzej od kapitalistow.

Własność państwowa w gospodarce to zazwyczaj wielkie oszustwo powiazane z czarnym rynkiem, walutami obcych państw i potężna korupcją.

Mnie na to nie namówisz, nie ma szans.

Podobnie jak Ty oglądałem serial "Alternatywy 4". Ja w to nie wejdę.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Państwo jak ma majątek to są niskie podatki.
>Nie. Jak państwo ma majątek to partyjniacy uwlaszczaj się na nim. Robią z siebie zarządców państwowego na wzór kapitalistow przy czym rządzą 1OOx gorzej od kapitalistow.

Zapomniałeś dodać wyraz polscy przed partyjniacy. Chińscy partyjniacy jakoś rządzą lepiej, niż kapitaliści. Chińczycy w jedno pokolenie, dzięki komunizmowi, przeskoczyli z XIX w. w XXI wiek.
My już dziewiąte pokolenie tkwimy w XIX wieku. Awans z chłopa na murarza zakończył naszą karierę.



>Własność państwowa w gospodarce to zazwyczaj wielkie oszustwo powiazane z czarnym rynkiem, walutami obcych państw i potężna korupcją.

To w kapitalizmie nie ma oszustw i korupcji??
Ludzie zamiast w KOMUNIZMIE budować sobie PRYWATNE FABRYKI zajmowali się spekulacją. Czy za to można winić komunistów?? Mieli prostaków zmuszać przepisami do inwestowania??

pl.wikipedia.org/wiki/Mieczysław_Wilczek

"Mieczysław Karol Wilczek (ur. 25 stycznia 1932 w Komorowicach Bielskich ob. Bielsko-Biała, zm. 3O kwietnia 2O14 w Warszawie) - polski mgr inż. chemik, prawnik, przedsiębiorca, wynalazca i autor patentów z dziedziny chemii. Młodość spędził w Bielsku-Białej. W czasie II wojny światowej pracował jako parobek na niemieckiej farmie krów. Z uwagi na brak dostępu do edukacji powszechnej w latach 1939-1945 samodzielnie nauczył się czytać i pisać. Po 1945 roku ukończył w ciągu jednego roku szkołę podstawową. Podczas studiów politechnicznych jako wyróżniający się student otrzymał na II roku asystenturę i został, mimo braku zakończenia studiów, pracownikiem naukowym uczelni."

"Od 1976 roku można było tworzyć firmy polonijno-zagraniczne. Stanowiły one swoisty wyłom w "uspołecznionej" gospodarce, nie podlegały bowiem obowiązkowym limitom produkcyjnym ani żadnej innej formie kontroli uspołecznionej".

Jak miałem 15 lat to byłem prawą ręką komunistycznego kapitalisty, jeździliśmy mercedesem, z silnikiem diesla, po całej Polsce. Silnik diesla w samochodzie osobowym to było marzenie każdego. Wszędzie można było kupić kradzioną ropę za grosze. Z pieniędzmi nie wiedzieliśmy co robić. Miałem rakietnicę 26 mm, strzelałem kolorowymi pociskami w powietrze. To były czasy, dzisiejsza młodzież to cherlawe maminsynki. Co żeśmy chcieli, to chwila i mieliśmy. Rodzice o niczym nie wiedzieli.

>
>Podobnie jak Ty oglądałem serial "Alternatywy 4". Ja w to nie wejdę.
>

Nigdy w domu nie miałem telewizora. W mojej rodzinie nie słucha się propagandy i nie przenosi się jej dalej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zapomniałeś dodać wyraz polscy przed partyjniacy. Chińscy partyjniacy jakoś rządzą lepiej, niż kapitaliści.

Chinscy partyjniacy po prostu nie rządzą majątkiem w gospodarce. Zrezygnowali z tego z korzyścią dla wszystkich obywateli. W Chinach interesy prowadzą chinscy kapitalisci do spółki z zachodnimi. Wszystkie duże zachodnie koncerny mają tam swoje oddziały.

>Po wielu latach dyskusji i kontrowersji parlament chiński uchwalił w piątek, na zakończenie dorocznej sesji, ustawę uznającą własność prywatną jako podlegającą ochronie na równi z własnością zbiorową.
www.pb.pl/(*)ywileje-dla-obcych-firm-361598

W Chinach nie ma mowy o własności państwowej w gospodarce. Tam gospodarkę kształtuje własność prywatna choć pod kontrolą partii komunistycznej.

Nie przekonuj mnie, że własność państwowa jest dla gospodarki dobra, to nie uwierzę.

>Chińczycy w jedno pokolenie, dzięki komunizmowi, przeskoczyli z XIX w. w XXI wiek.

To nie jest komunizm. To jest hybryda komunizmu z kapitalizmem. To jest kapitalizm pod kontrolą komunistycznego rządu.
Własność prywatna w Chinach nie jest mniej ważna od własności państwowej. Chyba to dostrzegasz.

Sądzisz, że jakikolwiek zachodni koncern dążący po trupach do zysku, wszedłby do Chin, gdyby tam wszystko było wspólne?

>To w kapitalizmie nie ma oszustw i korupcji??

Nie, w kapitalizmie garniesz tylko do siebie i to jest zgodne z prawem. W kapitalizmie osiągasz zyski na ludzkiej krzywdzie i to jest zgodne z prawem.

Komunistyczna korupcja w kapitalizmie staje się norma społeczną.

szarley to w realu Johannes Jerlas
22-12-2021 10:54 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Chinscy partyjniacy po prostu nie rządzą majątkiem w gospodarce. Zrezygnowali z tego z >korzyścią dla wszystkich obywateli. W Chinach interesy prowadzą chinscy kapitalisci do spółki z >zachodnimi. Wszystkie duże zachodnie koncerny mają tam swoje oddziały.

W interesie Europy było wzmocnić Chiny jako przeciwwagę dla reżimu amerykańskiego. Przypomnę, jeszcze raz, że Chiny po wojnie zrzekły się 1OO mln $ odszkodowania od Japonii, za straty wojenne. 12O lat temu reżim amerykański WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ JAPONII. Port wojenny w Pearl Harbor został wybudowany w celu podporządkowania sobie Azji i pobierania opłaty za BEZPIECZEŃSTWO, od Japończyków, którzy 1OO% dostaw surowców prowadzą drogą wodną. Reżim amerykański do dzisiaj okupuje Japonię, Japończycy nie zabierają głosu, tylko przytakują Amerykanom.
Skąd się wzięli w Chinach chińscy kapitaliści??
W Polsce po wojnie nie było ANI JEDNEGO KAPITALISTY. Po wojnie, w zniszczonej Polsce, co można było zrobić?? Sprzedać się obcym?? Reżim amerykański nałożył na nas sankcje i nie uznał naszej granicy na Odrze i Nysie. Reżim amerykański przez 4O lat rzucał nam kłody pod nogi. Polak nigdy tego nie pojmie, w jakim to robił celu.

>W Chinach nie ma mowy o własności państwowej w gospodarce. Tam gospodarkę kształtuje własność prywatna choć pod kontrolą partii komunistycznej.

Partia komunistyczna pilnuje by majątek Chińczyków nie został "sprywatyzowany" przez reżim amerykański. Pilnują by Amerykanie nie zlasowali szarych komórek chińskim prostakom, propagandą telewizyjną, tak jak nam to zrobili. Ogłupiona biedota by się potem chciała "wyzwalać" od wszsytkiego.

>Nie przekonuj mnie, że własność państwowa jest dla gospodarki dobra, to nie uwierzę.
>>Chińczycy w jedno pokolenie, dzięki komunizmowi, przeskoczyli z XIX w. w XXI wiek.
>To nie jest komunizm. To jest hybryda komunizmu z kapitalizmem. To jest kapitalizm pod kontrolą komunistycznego rządu.
>Własność prywatna w Chinach nie jest mniej ważna od własności państwowej. Chyba to dostrzegasz.
>Sądzisz, że jakikolwiek zachodni koncern dążący po trupach do zysku, wszedłby do Chin, gdyby tam wszystko było wspólne?

Oczywiście, oni wprost uwielbiają wchodzić tam, gdzie jest wszystko wspólne i zmonopolizowane. Komunistyczne monopole trzeba tylko przejąć, lud okraść z zysków, i dać za robotę najniższą wypłatę. Kolonializm polega na tym, żeby idiotów otumanić i ich doić. Polak jak został skolonizowany przez reżim amerykański, to pozbył się majątku, a w zamian za to stał się szczęśliwy. Idiotę wystarczy chwalić i będzie orał za łyżkę puree.

>>To w kapitalizmie nie ma oszustw i korupcji??
>Nie, w kapitalizmie garniesz tylko do siebie i to jest zgodne z prawem. W kapitalizmie osiągasz zyski na ludzkiej krzywdzie i to jest zgodne z prawem.
>Komunistyczna korupcja w kapitalizmie staje się norma społeczną.
>

Amerykański reżim, szkoli agentów by wygrywali w "demokratycznych" wyborach, swoimi obstawiają tylko szczyty władzy. Na dole, dają wolną rękę, polskim demokratycznym "politykom" inaczej mówiąc, złodziejom. W komunizmie Polak mogł pójść na skargę do partii, teraz może bezradnie patrzeć i nie ma możliwości obrony, przed demokratyczną władzą. Teraz dopiero odżył Polak u władzy. Za jedną kadencję nachapie się więcej, jak Gomułka i Jaruzelski, razem wzięci, przez całe życie, i jeszcze ich od złodziei będzie wyzywał. Polak taki był i będzie.
Ciekawe kogo Polak będzie obwiniał za dwadzieścia lat??
Głupota jest nieuleczalna i zaraźliwa.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Amerykański reżim, szkoli agentów by wygrywali w "demokratycznych" wyborach, swoimi obstawiają tylko szczyty władzy. Na dole, dają wolną rękę, polskim demokratycznym "politykom" inaczej mówiąc, złodziejom. W komunizmie Polak mogł pójść na skargę do partii, teraz może bezradnie patrzeć i nie ma możliwości obrony, przed demokratyczną władzą. Teraz dopiero odżył Polak u władzy. Za jedną kadencję nachapie się więcej, jak Gomułka i Jaruzelski, razem wzięci, przez całe życie, i jeszcze ich od złodziei będzie wyzywał. Polak taki był i będzie.
>Ciekawe kogo Polak będzie obwiniał za dwadzieścia lat??
>Głupota jest nieuleczalna i zaraźliwa.

Rzymianie porywali dzieci przywódców plemion, które podbijali, wysyłali je do Rzymu na wychowanie na obywateli Rzymu drugiej kategorii, dorosłych, wierzących w imperium Rzymskie, wiernych cezarowi odsyłali z powrotem, żeby objęli przywództwo nad podbitym plemieniem ale już z wypranym mózgiem.

Dzięki temu mogli bez kosztowej walki wyssać energię życiową z całego plemienia.

Od tamtych czasów zmieniły się tylko metody ale idea pozostaje bez zmian.

szarley to w realu Johannes Jerlas
22-12-2021 13:02 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dzięki temu mogli bez kosztowej walki wyssać
> energię życiową z całego plemienia.

Niektórzy nawet coś wiedzą o wysysaniu cudzej energii w XXI w.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,865776#w866086

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Dzięki temu mogli bez kosztowej walki wyssać
>> energię życiową z całego plemienia.
>Niektórzy nawet coś wiedzą o wysysaniu cudzej energii w XXI w.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,865776#w866086

Czy to jest jakiś zarzut?
Do kogo?
Do siebie samego za "prawo" zobowiązań?

>Art. 2. § 1. Istota zobowiązania polega na tem, że dłużnik obowiązany jest wobec wierzyciela do świadczenia.

web.archiv(*)l/~kcz/kodeks_zobowiazan.htm#I

Którego bronił będziesz kłami i pazurami?

Windykator dzwoni do dłużnika i mówi:
proszę nie czuć się winnym, proszę się nie gniewać, że ktoś się interesuje i dopytuje ale .....

Zresztą niepotrzebnie staram się wykazać twoją hipokryzję, bo Ty istotę naszej rozmowy masz za nic. Chcesz mnie jedynie zdyskredytować, żeby zdyskredytować moje idee.

Sprawiedliwość społeczną, dobro wspólne, prawdę masz za nic. Dla Ciebie liczy się tylko hajs zapisany na serwerze prywatnego banku, który ma pracować na kolejny hajs dla Ciebie, bez kiwnięcia przez Ciebie palcem w bucie dla innego człowieka.

Wasz świat to teatr, nie wiem czy choć jedna rzecz w nim jest autentyczna. Wszyscy odgrywają w waszym świecie kogoś, kim nie są, np. Ty udający sprzymierzeńca ludzi.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czy to jest jakiś zarzut? Do kogo?

Do naszego forumowego alimenciarza.

>Do siebie samego za "prawo" zobowiązań?

Wyrzut nieetycznych działań i twojej mega-hipokryzji, może schizofernii "wprawdzie nie mam cię moja ofiaro za co przepraszać, ale będę ci przygotowywał lepszy świat".

>Windykator dzwoni do dłużnika i mówi:
>proszę nie czuć się winnym, proszę się nie gniewać, że ktoś się interesuje i dopytuje ale

Czytałeś to w ogóle? Niektórzy forumowicze tak. Do końca.
[Załącznik]radcowie-p(*)ic-naruszenie-dobr-osobistych/
www.rp.pl/(*)acyjne-wyrok-sadu-apelacyjnego
www.eurole(*)epstwa-przez-windykatora-wzor/


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-12-2021 18:07 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czy to jest jakiś zarzut? Do kogo?
>Do naszego forumowego alimenciarza.
>>Do siebie samego za "prawo" zobowiązań?
>Wyrzut nieetycznych działań i twojej mega-hipokryzji, może schizofernii "wprawdzie nie mam cię moja ofiaro za co przepraszać, ale będę ci przygotowywał lepszy świat".

Jacku, jeżeli daje z siebie wszystko, haruję od świtu do nocy to mam prawo do osiągnięć, podobnie jak inni ludzie i Ty ze swoimi kolesiami tego prawa nie możesz mnie pozbawiać.

Zrozum wreszcie, że ten świat nie należy do Ciebie. Ty jesteś tu tylko jednym z wielu.

Nie będę wyrywał sobie żył na cwaniaków, dołując siebie, nie ma mowy!

Nie pozwolę zniszczyć moich dzieci, żeby twoje mogły wychowywać się beztrosko a potem żyć dostatnio dzięki odziedziczonym posiadłościom. Nigdy się na to nie zgodzę.

Twoja retoryka wciąż pozostaje mi bardzo wroga a moją reakcją jest wrogość do Ciebie. Chcesz mi ukraść moją wartość i ludzką godność ale ja nie mogę Ci na to pozwolić.

Wczoraj obejrzałem sobie przypadkiem film
www.filmweb.pl/film/Big+Short-2015-732548
I nie będę robił na wasze gierki. Nie będę.

Na razie jestescie w mocy, bo zwykli ludzie mają zlasowane mózgi, stąd też twoja arogancja ale już robię co mogę, żebyście osłabli i żeby uruchomił Ci się hamulec kiedy zechcesz wyjść z nową pogardą dla mnie i mi podobnych.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>Jacku, jeżeli daje z siebie wszystko, haruję od świtu do nocy
... przykuty do maszyny w oparach cyjanowodoru w dzień po zawale serca bez wody do picia na stojąco cały dzień

Krystek, skończ wreszcie te swoje konfabulacje

Kłamiesz tak samo jak z kredytem z RRSO po nad 800%

>to mam prawo do osiągnięć, podobnie jak inni ludzie
Masz prawo do owoców swojej pracy tak jak inni ludzie.
Zarabiasz, wydajesz na co chcesz

Lubisz luksusy, mieszkasz w luksusach, masz egzotyczne wakacje Inni szporują i mają domy. Wszystkiego mieć nie można i zawiść, że Bezos ma prowadzi cię tylko do grobu

>Zrozum wreszcie, że ten świat nie należy do Ciebie.
Należy do Hamerlika

>Nie będę wyrywał sobie żył na cwaniaków, dołując siebie, nie ma mowy!
TO k***a NIE WYRYWAJ!
Nikt ci debilu nie każe!

100 km od Berlina są wsie z opuszczonymi gospodarstwami kupisz za trzymiesięczną pensję i będziesz panem na swoim.
Nie?
Cóż, na gospodarce robić trzeba, a tego Hamerlik nieprzywykły

>Nie pozwolę zniszczyć moich dzieci,
Pełen odjazd debila

>żeby twoje mogły wychowywać się beztrosko a potem żyć dostatnio dzięki odziedziczonym posiadłościom.
Jeszcze jeden odlot?

>Chcesz mi ukraść moją wartość i ludzką godność
Ciuliku... ty nie masz godności
Ty nie masz wartości
jesteś kupą gówna, której nie można ukraść godności

Twoja hipokryzja twoje kłamstwa i twoje tajemnice czynią cię gównem

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Jesteś kupą gówna, której nie można ukraść godności, przeinaczane mojego nazwiska jest jednym z dowodów.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kłamiesz tak samo jak z kredytem z RRSO po nad 800%

Mówimy o standarowych odsetkach, bo karne wynoszą pewnie tyle ile na filmie "Dług".
www.filmweb.pl/film/Dług-1999-781
ale o tym dowiesz się dopiero od komornika, który w asyscie policji przyjedzie wyprzedać Ci twoje rzeczy z cudzego domu, swoim kolesiom za pół darmo.

Dowiesz się też o gwiazdkach, o których nie wiedziałeś, bo o nich nie myślałeś, bo chciałeś dać dzieciom na święta prezent jako, że w ciągu roku im niczego nie dajesz.

Ty wiesz Johannesie co ja sądzę o waszej "sprawiedliwosci", ja jej za sprawiedliwość nie uznaję.


Niezła biorą prowizje, bo odsetki są znikome, od kreski, która trzeba spłać w niecały miesiąc i tak się zastanawiam czy to może mieć związek z waszym pojęciem lichwy?

Ty twierdziłeś, że u Was lichwa jest karana?

Pokaż mi jakąś rzecz w waszym świecie, która nie jest kłamstwem, choć jedną. No dawaj.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pokaż mi jakąś rzecz w waszym świecie, która nie jest kłamstwem, choć jedną. No dawaj.

No dobra znam jedną.
Święte prawo własności prywatnej.
Za naruszenie którego potraficie zabić, bo Wam nawiedzeni duchem świętym wyjaśnili, że bóg jedyny daje Wam takie prawo

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>>Pokaż mi jakąś rzecz w waszym świecie, która nie jest kłamstwem, choć jedną. No dawaj.
>No dobra znam jedną.
>Święte prawo własności prywatnej.
Ja znam inne prawdy
Opowiadania Hamerlika o pracy w dzień po zawale serca
Opowiadania Hamerlika o pracy przykutym do maszyny
Opowiadania Hamerlika o pracy o pracy 16 godzin bez wody
Opowiadania Hamerlika o pracy o pracy w atmosferze toksyn
Opowiadania Hamerlika o zakazie poruszania się drogami

To, co piszesz o innych to już całkowita fantazja

>Za naruszenie którego potraficie zabić, bo Wam nawiedzeni duchem świętym wyjaśnili, że bóg jedyny daje Wam takie prawo

Skończ ćpać nachlańcu

Hamerlik twierdzi, że każda własność powinna być prywatna
Konopka jest przeciwny świętości własności

Leczysz to?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Niezła biorą prowizje, bo odsetki są znikome, od kreski, która trzeba spłać w niecały miesiąc i >tak się zastanawiam czy to może mieć związek z waszym pojęciem lichwy?
>

21 LUTEGO 2O11
uwaga.tvn.(*)programu-uwaga-tvn,138782.html

"28-letni Michał zadał sześć ciosów nożem agentce firmy udzielającej kredyty. Pani Teresa to szósta przedstawicielka Providenta zamordowana podczas pracy".

To było dziesięć lat temu. Jedna firma i sześć zamordowanych osób.
Takie są realia, od tej "wolności" życie stało się ciężkie. Koło mnie padają rodzinne małe firmy i dzieci nawet nie myślą by to kontynuować. Fiskalizm, przejmowanie zysków przez obcych zabija nas pomału. Kilka dni temu zamknięto rzeźnię, zamawiałem tam mięso i rano odbierałem.
Koszty utrzymania podniesiono, ludzie wegetują w ciemnych mieszkaniach. Ten co udzielił kredytu zarobił na czysto, może z tego, tylko 1O%. Reszta to koszty, podatki, zusy, wypłaty itd. Narobisz się a potem inflacją ogolą do zera. W przyszłym roku podwajają stan "polskiego" wojska to biedota się tam zbiegnie. Każdy kombinuje jak może, ludzie jednak wciąż mają, amerykański sen.
"W październiku 2O16 roku szefowa organizacji non-profit Legalife-Ukraina Natalia Isajewa zaproponowała zalegalizowanie prostytucji w kraju, aby umożliwić zaangażowanym w tę działalność zarabianie pieniędzy i opłacanie usług komunalnych".
Amerykanie finansowali na Ukrainie ruch FEMEN, wysłali tam specjalistę co się nazywa Jed Sunden. W 2OOO roku został uznany za persona non grata na Ukrainie , ale po interwencji Departamentu Stanu USA udało mu się wrócić na Ukrainę. Z Ukrainy zrobią zalegalizowany i opodatkowany burdel.

W "wyzwolonych", "demokratycznych" krajach możesz sprzedać to co masz lub siebie i na chwilę starczy ci to na życie. A zadłużenie wciąż rośnie.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"28-letni Michał zadał sześć ciosów nożem agentce firmy udzielającej kredyty. Pani Teresa to szósta przedstawicielka Providenta zamordowana podczas pracy".

Wciąż tu innym tłumaczę, że system, w którym można legalnie robić ludzi w konia nikomu się nie opłaca ani koniom ani właścicielom koni ale nikt nie chce słuchać.

Niektórzy tu wierzą, że gdy już dorobią się na krzywdzie innych to będą szczęśliwi. Nie, nie będą. Będą za to odczuwać wewnętrzna pustkę, która pociągnie ich w otchłań.

Wszystkie bogactwa Ziemi bez właściwych więzi z innymi ludźmi są niczym.

Pałac bez gości, z którymi jesteśmy emocjonalnie związani, jest niczym.

Prymitywni ludzie nic z tego nie pojmują oni myślą, że gdy polecą na hiszpańską wyspę do 5-gwiazdkowego hotelu all inclusive to będą w raju i zrobią wszystko, nawet po trupie bliźniego, żeby tam się znaleźć. Nie rozumieją, że takie poczucie szczęścia i spełnienia zostało u nich zaprogramowane.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>Niektórzy tu wierzą, że gdy już dorobią się na krzywdzie innych to będą szczęśliwi.

I wtedy zaczynają pracę w windykacji

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-12-2021 08:45 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Niektórzy tu wierzą, że gdy już dorobią się na krzywdzie innych to będą szczęśliwi.
>I wtedy zaczynają pracę w windykacji

Potem dodał: "Nie, nie będą. Będą za to odczuwać wewnętrzna pustkę, która pociągnie ich w otchłań. Wszystkie bogactwa Ziemi bez właściwych więzi z innymi ludźmi są niczym".

Coś w tym jest. Lepiej w przypadku Hamerlika późno, niż wcale.
W następnych etapach może zrozumie, że to nie z Mantopy, szarley, Duch, farmer, okragły czy Jacek namawiali go na życie w luksusach pod Warszawą z windykowania.

Potem może zrozumie, że część ludzi otrzymuje z miłości wychowanie od własnych rodziców wg zasad cenionych w tej rodzinie przez wielki.
Może zastanowi się, gdzie i dlaczego w jego przypadku coś poszło nie tak.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Pałac bez gości, z którymi jesteśmy emocjonalnie związani, jest niczym.
>Prymitywni ludzie nic z tego nie pojmują oni myślą, że gdy polecą na hiszpańską wyspę do 5->gwiazdkowego hotelu all inclusive to będą w raju i zrobią wszystko, nawet po trupie bliźniego, >żeby tam się znaleźć. Nie rozumieją, że takie poczucie szczęścia i spełnienia zostało u nich >zaprogramowane.
>

Po co sobie utrudniać życie, do szczęścia wystarczy tylko, mieć telewizor.
Szare komórki Polaków są związane emocjonalnie z istotami, które widzą w telewizorze.
99% to prymitywna małpiarnia, z której komuniści próbowali zrobić wielki naród, który miał się wyzwolić od pracy mięśni.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>99% to prymitywna małpiarnia, z której komuniści próbowali zrobić wielki naród, który miał się wyzwolić od pracy mięśni.

Chodzi jednak o to, żeby nawet w największej dziczy coś osiągnąć, naprzeciw wszystkiemu czym bezmyślnie sterują zaprogramowane emocje.

To jest wyzwanie.

Kto temu podoła?
Komunisci nie podołali.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>To jest wyzwanie.
>Kto temu podoła?
>Komunisci nie podołali.
>

Jak nie podołali. Chiny dzięki komunizmowi przeskoczyli w jedno pokolenie z XIX w. w XXI wiek.
Natomiast w polskich państwowych zakładach pobierało wypłaty 9O% złodziei. Polak gdyby tylko przez chwilę, był pozbawiony kary za złodziejstwo, to wszystko by rozkradł i zaciągnął do swojej meliny. Komuniści polscy, po wojnie, próbowali ukrócić złodziejstwo, wzorem chińskim, kilku złodziei skazali na karę śmierci, ale to dało odwrotny efekt.
Komunizm tylko ujawnił, jaka to w Polakach, za chrześcijańskim parawanem, kryje się złodziejska natura.
Ogródki działkowiczy graniczyły z dużym polskim, państwowym zakładem a sąsiada działka była przy płocie. Przez tą działkę prowadził szlak złodziei, na nocnej zmianie, dźwigiem zostawiali sąsiadowi to co ukradli. Największa szajka złodziei, która kradła tonami, to ładowała towar do wagonów, które zapychano na bocznicę kolejową, a w nocy je opróżniano. Kolejarze wiedzieli, kiedy i w którym wagonie jest wódka. Zatrzymywali pociąg na semaforze a szajka go okradła.
Polska ludowa to było jedno wielkie złodziejstwo, które teraz siedzi w: samorządach i podległych im instytucjach oraz "służbie" zdrowia.
Jak komuś się wydaje, że jak Polak się "wyzwolił", to się zmienił a złodziejstwo to przeszłość to widać, że dalej wszelkie polskie reformy, nie mają sensu. Dzisiaj demokratyczny "polityk" kradnie na trzy zmiany i krzyczy: to inni kradli, mi wszystko wolno, bo jestem wybrańcem ludu.

szarley (54913 punktów)
>>Kłamiesz tak samo jak z kredytem z RRSO po nad 800%
>Mówimy o standarowych odsetkach, bo karne wynoszą pewnie tyle ile na filmie "Dług".

BRAŁEŚ TAKI KREDYT NA BUDOWĘ DOMU????????
Jacek podał ci link to strony banku w Niemczech, który udziela kredytów hipotecznych
Jakie jest ich oprocentowanie???

Pokaż mi taką reklamę z twojego kraju

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>> Kłamiesz tak samo jak z kredytem z RRSO po nad 800%
>> Mówimy o standarowych odsetkach, bo karne wynoszą pewnie tyle ile na filmie "Dług".
> BRAŁEŚ TAKI KREDYT NA BUDOWĘ DOMU????????

Odpowiedź: "nie pamiętam".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jacku, jeżeli daje z siebie wszystko, haruję od świtu
> do nocy to mam prawo do osiągnięć, podobnie jak inni ludzie

Hamerlik. Nikt nie broni ci prawa do osiągnięć.
Ubzdurałeś sobie, że ktoś zabiera ci prawo do domu (który mógłbyś wybudować) albo zabiera drogi, po których jeździsz.
Bywasz zresztą na wakacjach w Afryce, Ameryce Południowej czy Włoszech.
Długów nie spłacasz, nawet twierdzisz tu czasami, ze nie istnieją (choć co jakiś czas wychodzi, że wmawianie sobie absurdalnych rzeczy nie działa).
W czym tak naprawdę tkwi twój problem? W niepokoju, że nie masz? Zapracuj.
A może chodzi o wyrzuty sumienia związane ze zrobieniem komuś krzywdy w przeszłości?
Na to także jest rada, której nie chcesz znać.

>Nie będę wyrywał sobie żył na cwaniaków, dołując siebie, nie ma mowy!

To nie wyrywaj. Ja też nie wyrywam. W czym problem?

> Nie pozwolę zniszczyć moich dzieci, żeby twoje mogły
> wychowywać się beztrosko a potem żyć dostatnio dzięki
> odziedziczonym posiadłościom.

Nie na każdą bzdurę warto odpowiadać.

> robię co mogę, żebyście osłabli i żeby uruchomił Ci się hamulec
> kiedy zechcesz wyjść z nową pogardą dla mnie i mi podobnych.

Człowiek nabiera szacunku do drugiego człowieka pod kilkoma warunkami. Kilka z nich niżej. Zawsze tak było, na razie nic tego nie zmienia i mam nadzieję nie zmieni
a) jest słowny
b) wykonuje zobowiązania, można na nim polegać
c) nie działa na szkodę
d) nie narzuca swoich racji
e) oczekuje czegoś w zamian, ale również daje, co indukuje dobrowolną wzajemną wymianę
f) potrafi docenić drugiego człowieka, będącego z nim w relacji (biznesowej, przyjacielskiej itd.)
g) bierze odpowiedzialność za swoje decyzje

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> haruję od świtu do nocy

.. znajdując czas na pisanie 550 postów na miesiąc tylko na tym forum.

> to mam prawo do osiągnięć

Osiągnięć z cudzych podatków od nieruchomości, lub z dochodów na które nie pozwala Pan Władza.
Nie zapomnij o "prawie" do bęckowania wierzyciela tudzież "środowiska", które "wytworzyło" i "namówiło".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Rzymianie porywali dzieci przywódców plemion, które podbijali, wysyłali je do Rzymu na wychowanie na obywateli Rzymu drugiej kategorii, dorosłych, wierzących w imperium Rzymskie, wiernych cezarowi odsyłali z powrotem, żeby objęli przywództwo nad podbitym plemieniem ale już z wypranym mózgiem.
>Dzięki temu mogli bez kosztowej walki wyssać energię życiową z całego plemienia.
>Od tamtych czasów zmieniły się tylko metody ale idea pozostaje bez zmian.
>

Po co tak daleko sięgać. Reżim amerykański wykradł 14 OOO dzieci z Kuby, jak Kastro pogonił amerykańskich gangsterów. Była to operacja Piotruś Pan.
Świat się wiele nie zmienił przez dwa tysiące lat.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
.>>Powiedziałem Ci już, że możesz dostac pełnomocnictwo do wglądu do wszelkiej informacji o mnie
>No to podaj dane potrzebne do BIK, na co czekasz?

Jakie dane?
To Jacek zmyślił sobie BIK.
Moje nazwisko i adres zamieszkania znasz, Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin.

Czego jeszcze chcesz?

Chcesz informacji z waszych spisów długów to do nich się zwracaj. Mogę udzielić Ci jedynie pełnomocnictwa jeśli chcesz. Ja za Ciebie tego nie zrobię. Jak będę miał taką potrzebę to zrobię to sam dla siebie, wtedy mogę przekazać Ci informację ale nie wcześniej.

szarley to w realu Johannes Jerlas
21-12-2021 08:54 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Mogę udzielić Ci jedynie pełnomocnictwa jeśli chcesz.
> Ja za Ciebie tego nie zrobię.
> Jak będę miał taką potrzebę to zrobię to sam dla siebie

Bardzo ładnie. Jak ludzie zobaczą zyski z wyjawienia kapitału - wyjawią.
Ale ty za nich tego nie zrobisz.

> wtedy mogę przekazać Ci informację ale nie wcześniej.

A inni ujawnią swój kapitał przed Konopką nie wcześniej, niż zobaczą potrzebę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-12-2021 08:59 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>No to podaj dane potrzebne do BIK, na co czekasz?
>Jakie dane?
>To Jacek zmyślił sobie BIK.
>Moje nazwisko i adres zamieszkania znasz, Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin.

nowekonto.bik.pl/register/b2c/10726




Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-12-2021 08:15 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
Wystawiając bandziorom ludzi na odstrzał służysz złu. Państwo powinno być po to, żeby chronić obywateli, a nie wystawiać ich mafiom na odstrzał. Po to są powołane służby, żeby wyłapywać bandytów, a ty chcesz Państwa, które ma służyć bandytom, którym mają zarządzać bandyci, bez żadnych procedur mający wgląd w tajemnice prywatne, adwokackie, prokuratorskie...

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wystawiając bandziorom ludzi na odstrzał służysz złu. Państwo powinno być po to, żeby chronić obywateli, a nie wystawiać ich mafiom na odstrzał. Po to są powołane służby, żeby wyłapywać bandytów, a ty chcesz Państwa, które ma służyć bandytom, którym mają zarządzać bandyci, bez żadnych procedur mający wgląd w tajemnice prywatne, adwokackie, prokuratorskie...

Tajemnice wcale nie chronią zwykłych ludzi przed bandytami, wprost przeciwnie tajemnice kreują przestrzeń rozwoju bandytów.

Zwykły człowiek pod "ochroną" tajnych służ specjalnych nie zorientuje się nawet kiedy stanie się niewolnikiem tych "służb", które umówią się z innymi mafiami na podział terenu i na wysysanie z przestraszonych frajerów z soków życiowych.

W twoim rozumowaniu zawiera się błąd kardynalny, kieruje Tobą strach. Wydaje Ci się, że propagując prawo do tajemnicy propagujesz dobro ale nieświadomie propagujesz zło.

Gdybyś zdołał tylko opanować własny strach przed bandytami, wówczas zobaczyłbyś świat moimi oczami.

Strach nie jest dobrym doradcą. Człowiek chcąc nie chcąc musi zdobyć się na odwagę i stawić czoła temu, czemu czoła stawić się boi.

Nikt Cię nie ochroni. Żadne służby państwowe Cię nie ochronią a jedynie wykorzystają twój strach, żeby zdobyć nad Tobą władzę. Ochronić możesz się tylko sam.

Ja próbuję siebie chronić, kwestionując "prawa" będące źródłem zła, w tym kwestionując prawo do tajemnicy. Prawo do do tajemnicy jest ideą diabła.

szarley to w realu Johannes Jerlas
22-12-2021 12:25 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Tajemnice wcale nie chronią zwykłych ludzi przed bandytami, wprost przeciwnie tajemnice kreują przestrzeń rozwoju bandytów.

To na co ciebie wykreowało twoje zamiłowanie do tajemnic?
Obiecałeś upoważnić do wglądu w twoje zadłużenie, wystarczyło wypełnić tabelkę i co?
tajemnicaaaaaaaa

>W twoim rozumowaniu zawiera się błąd kardynalny, kieruje Tobą strach. Wydaje Ci się, że propagując prawo do tajemnicy propagujesz dobro ale nieświadomie propagujesz zło.

1 Nie odróżniasz dobra od zła miłośniku przymusowej eutanazji starych ludzi
2 Przykład wyborów wójta - nadal milczenie
3 Przykład krów - sam udowodniłeś, że "wiedza" jest ci zbędna

>Gdybyś zdołał tylko opanować własny strach przed bandytami, wówczas zobaczyłbyś świat moimi oczami.
Osobiście wolałbym nie oglądać świata twoimi oczyma. Ja widzę jak sąsiad buduje dom, ty widzisz że najmuje piwnicę

>Ja próbuję siebie chronić, kwestionując "prawa" będące źródłem zła, w tym kwestionując prawo do tajemnicy. Prawo do do tajemnicy jest ideą diabła.
Próbujesz się chroni za tajemnicami

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Zwykły człowiek pod "ochroną" tajnych służ specjalnych nie zorientuje się nawet kiedy stanie się >niewolnikiem tych "służb", które umówią się z innymi mafiami na podział terenu i na wysysanie z >przestraszonych frajerów z soków życiowych.
>

Do dzisiaj działacze solidarności nie mogą pojąć, że ich wykiwano i wpakowali nas w niewolę.
Obca agentura przejęła DEMOKRATYCZNIE władzę i rozdaje medale absolwentom zawodówek z solidarności, napisali do tego bajkę historyczną i mamy "demokrację".
Nikt nie jest przestraszony, wszyscy są dumni z tego. Mamy demokratyczny sejm i rady nadzorcze, z daleka wygląda to normalnie, tylko z bliska, widać, że nie ma tam ani jednej osoby kompetentnej.
Okupant dał im zajęcie fałszywą polityką, stworzył fronty walki, w szare komórki telewizor wsadził im słowa i głosują, tak jak ich nauczono.
Podwyżki cen po kilkaset procent i to ludem nawet nie zachwiało. Tu nikt nie jest przestraszony. Co potrafi zdziałać telewizor??
23-12-2021 04:25 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>zwykłych ludzi
Rozumiem, że to jest jakaś kategoria ludzi? Jakie są kryteria podziału i jakie inne kategorie?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>zwykłych ludzi
>Rozumiem, że to jest jakaś kategoria ludzi? Jakie są kryteria podziału i jakie inne kategorie?

Zwykli, czyli podporządkowani innym ludziom.

szarley to w realu Johannes Jerlas
23-12-2021 11:02 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Zwykli, czyli podporządkowani innym ludziom.
A ci niepodporządkowani to którzy?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Zwykli, czyli podporządkowani innym ludziom.
>A ci niepodporządkowani to którzy?

Elita.
Wokół ich potrzeb świat się kręci.
Zwykli ludzie mają je zaspokoić.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>>>Zwykli, czyli podporządkowani innym ludziom.
>>A ci niepodporządkowani to którzy?
>Elita.
>Wokół ich potrzeb świat się kręci.

Zenek z Radwanic, Hojka z Przyszowic i każdy kapral w wojsku
Twoja psiomowa jak zwykle służy manipulacji, bo powiedziałeś zrozumiale dokładnie NIC

Co to jest elita, wokół potrzeb której świat się kręci????
Aktorzy wielkich scen? Generalicja? Episkopat? Parlament? BCC? wójtowie?

Znów hamerciulszyzna zastępuje zrozumiały język, bo służy do MANIPULACJI

A pytanie pomocne w definiowaniu groźby nadal czeka na odpowiedź
Czy zdanie: "Jeśli przejdziesz pobić moje dziecko, to wezwę policję" zawiera groźbę????

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-12-2021 13:53 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Zwykli, czyli podporządkowani innym ludziom.
>>A ci niepodporządkowani to którzy?
>Elita.
No nie zgadza się, ja należę do elity i jestem podporządkowany, więc kto konkretnie?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
23-12-2021 17:20 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Elita.
>No nie zgadza się, ja należę do elity i jestem podporządkowany, więc kto konkretnie?

Komu?
Ludowi?
Jezeli jesteś podporządkowany innym ludziom, to nie jesteś elitą.

Elita toworzy porządek, dominuje na zwyklymi ludźmi.

Tajemnice nie służą zwykłym ludziom. Jeżeli naprawdę jesteś elitą to Ciebie nie dotyczy i Tobie być może tajemnice służą ale po trupie zwykłych ludzi.

Zwykłym robolom i zjadaczom chleba tajemnice nie opłacają się.

szarley to w realu Johannes Jerlas
23-12-2021 17:36 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Elita.
>>No nie zgadza się, ja należę do elity i jestem podporządkowany, więc kto konkretnie?
>Komu?
Społeczeństwo składa się z jednostek wzajemnie sobie podporządkowanym.
>Elita toworzy porządek, dominuje na zwyklymi ludźmi.
Elita stoi ponad porządkiem?

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
szarley (54913 punktów)

>>Zwykli, czyli podporządkowani innym ludziom.
>>A ci niepodporządkowani to którzy?
>Elita.
>Wokół ich potrzeb świat się kręci.

Zenek z Radwanic, Hojka z Przyszowic i każdy kapral w wojsku
Twoja psiomowa jak zwykle służy manipulacji, bo powiedziałeś zrozumiale dokładnie NIC

Co to jest elita, wokół potrzeb której świat się kręci????
Aktorzy wielkich scen? Generalicja? Episkopat? Parlament? BCC? wójtowie?

Znów hamerciulszyzna zastępuje zrozumiały język, bo służy do MANIPULACJI

A pytanie pomocne w definiowaniu groźby nadal czeka na odpowiedź
Czy zdanie: "Jeśli przejdziesz pobić moje dziecko, to wezwę policję" zawiera groźbę????

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-12-2021 17:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Przy okazji , zwolenniku jawności, co z tabelką do BIKu?
Podobno upoważniłeś do wglądu w stan twojego długu, tylko zapomniałeś podpisać upoważnienie

Adres mamusi nadal tajny....
Pensja żony nadal tajna....

Jaka jawność!!!!



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Elita toworzy porządek, dominuje na zwyklymi ludźmi.

dominuje głównie strachem.

>Tajemnice nie służą zwykłym ludziom. Jeżeli naprawdę jesteś elitą to Ciebie nie dotyczy i Tobie być może tajemnice służą ale po trupie zwykłych ludzi.
>Zwykłym robolom i zjadaczom chleba tajemnice nie opłacają się.
>

Opłacają się, są zdrowsi psychicznie.

pl.wikiquote.org/wiki/Gore_Vidal

Obecnie słowa mają ukrywać, nie oświecać.

"Człowiek kandydujący na prezydenta sprzedał się już dziesięć razy".

"Gdy chcę poznać, co kieruje Ameryką, wystarczy, że spojrzę w swe własne czarne serce".

"Gdy pisarz musi ukazywać całą prawdę, polityk nigdy nie może jej ujawnić".

"Harry Truman zarządził obowiązkowy pobór działając jawnie wbrew konstytucji i okrzyknął nas władcami świata. To największy przekręt w dziejach. Zmobilizował całe społeczeństwo bez wyjątków. W całym kraju zapanował stan wojenny. (...) Właśnie te imperialistyczne zapędy odpowiadają za rozłam w państwie. Jedni uważają to za coś wspaniałego, drudzy za plagę".

"Korporacje muszą płacić podatki, a rząd nie broni interesów waszych, tylko spółek takich jak: ARCO, Mobile Oil, Nothrop Grumman czy Boeing, które wysłały ich do Waszyngtonu. Bogacze chcą uczynić Amerykę państwem tylko dla bogaczy. Społeczeństwo skupia się na wojnie zaniedbując swoich członków i ich wykształcenie. Republikanie i demokraci w istocie niczym się nie różnią. W Stanach Zjednoczonych panuje socjalizm wśród bogatych i wolny rynek wśród biednych. (...) Bogaci są utrzymywani przez państwo".

"Nikt nie musi spiskować, bo wszyscy są zgodni. Prezesi General Motors i banku Chase raczej się ze sobą nie pokłócą, podobnie jak z redaktorem naczelnym "New York Timesa", inaczej nie piastowaliby tych stanowisk."

"Od 1945 roku stoczyliśmy blisko trzydzieści wojen: zimnych i gorących, tajnych i jawnych, od Gwatemali przez Grenadę aż po Panamę, nie wspominając o klęskach w Wietnamie i Korei. Udało nam się zjednoczyć cały świat islamski przeciwko Stanom Zjednoczonym oraz przeciwko całej białej rasie, jeżeli możemy się tak nazwać. W 2OOO roku będziemy stanowili zaledwie 18 proc. ludności. Strasznie sobie nagrabiliśmy, a to dopiero początek".

"Ojcowie narodu nie myśleli o demokracji. Gdy kraj ogłosił niepodległość jego populacja liczyła trzy miliony dwieście pięćdziesiąt tysięcy obywateli spośród których zaledwie siedemset tysięcy było białymi posiadaczami ziemskimi z prawem głosu. Jerzy Waszyngton nie wygrał ani jednej bitwy, a jako pierwszy milioner cenił majątek ponad wszystko. Konstytucja miała chronić jego, a nie jakąś bzdurną demokrację".

"Przez większość mojego życia amerykańskie media trzymane na krótkiej smyczy przez szereg korporacji od 1945 roku próbowały wmówić obywatelom, że kraj potrzebował kolejnych rakiet, głowic i okrętów podwodnych, by przepędzić nadchodzących Rosjan. Zaledwie w kilkadziesiąt lat wykreowały całkiem fikcyjną rzeczywistość. Amerykanie często słabo wykształceni są uczeni konformizmu nakierowanego na konsumpcjonizm."

"Spędziłem trzy lata na północy i na południu Pacyfiku podczas II wojny światowej - tej uchodzącej za udaną - przez ten czas nie usłyszałem ani jednego patriotycznego hasła z ust żadnego żołnierza".

"Wyścigi w Ameryce wygrywają krzykacze, ułożeni i krętacze.
Zazdrość to filar amerykańskiej egzystencji".
23-12-2021 15:07 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>>Zwykli, czyli podporządkowani innym ludziom.
>>A ci niepodporządkowani to którzy?
>Elita.
>Wokół ich potrzeb świat się kręci.
>Zwykli ludzie mają je zaspokoić.

Wielki Słownik Języka Polskiego.
>>zawiść<<
definicja: stan psychiczny kogoś, kto chce mieć coś, co ma inna osoba, i kto czuje niechęć lub nienawiść do tej osoby, a także pragnie, aby straciła ona posiadane dobro



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>zawiść<<definicja: stan psychiczny kogoś, kto chce mieć coś, co ma inna osoba, i kto czuje niechęć lub nienawiść do tej osoby, a także pragnie, aby straciła ona posiadane dobro

Zawisc u zwykłych ludzi chce dopiero obudzić, bo w tej chwili są tak ogłupieni i pozbawieni wszelkiej wiedzy, że żadnej zawiści nie czują a powinni, choc lepiej pasuje tu określenie poczucia niesprawiedliwosci.

Ale to nie wszystko.

Poprzez zawisc chce doprowadzic do transformacji społecznej, stosunków społecznych, w których czlowiek człowiekowi przestaje być koniem czy inna rzeczą do handlu.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>Zawisc u zwykłych ludzi chce dopiero obudzić,
No to do dzieła
Napisz na forum pracowników Amazona ile zarabiasz, ile zarabia żona, w jakim luksusie mieszkasz

UJAWNIJ SWOJE DOCHODY, napisz gdzie byłeś na wakacjach

I wylej ocean lamentów na swoją biedę
I podpisz nazwiskiem i adresem

no obudź tę zawiść, tak jak obiecujesz !!!!!
DO ROBOTY!!!

>Ale to nie wszystko.
>Poprzez zawisc chce doprowadzic do transformacji społecznej, stosunków społecznych, w których czlowiek człowiekowi przestaje być koniem czy inna rzeczą do handlu.

Ciulu nad ciulami.
Możesz się zesrać z zawiści o mój dom i sad. Nic ci to nie da, jak dostaniesz gruszkę to z łaski pańskiej a nie dlatego, że ci się cokolwiek należy z mojej pracy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Zawisc u zwykłych ludzi chce dopiero obudzić
> Poprzez zawisc chce doprowadzic do transformacji społecznej,
> stosunków społecznych




Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Rzeczywistość jest taka, że tajemnice służą kreacji zła.
>

Kłamstwa też służą kreacji zła.
Zamiast domagać się likwidacji tajemnic, demaskuj kłamstwa.
Zauważysz, że nawet kłamstwa szyte grubymi nićmi, trudno zdemaskować.
Możesz zrobić listę tajnych dokumentów z XX w., których ujawnienie dopiero pozwoli poznać prawdziwą historię.
Przynajmniej będzie z tego pożyteczny efekt.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Rzeczywistość jest taka, że tajemnice służą kreacji zła.
>>
>Kłamstwa też służą kreacji zła.
>Zamiast domagać się likwidacji tajemnic, demaskuj kłamstwa.
>Zauważysz, że nawet kłamstwa szyte grubymi nićmi, trudno zdemaskować.
>Możesz zrobić listę tajnych dokumentów z XX w., których ujawnienie dopiero pozwoli poznać prawdziwą historię.
>Przynajmniej będzie z tego pożyteczny efekt.

Wcale nie zamierzam demaskować wszelkich tajemnic a jedynie te związane z władzą człowieka nad czlowiekiem.

Chcę zdemaskowac tajemnicę kapitału i tajemnicę demokratycznego wyboru.

Nie przekonasz mnie, żebym z tego zrezygnował, nie ma na to szans. To ma dla mnie najwyższy priorytet.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Chcę zdemaskowac tajemnicę kapitału i tajemnicę demokratycznego wyboru.
>

Na początek zdemaskuj, jaki to kapitał zainwestował, w demokratyczne zainstalowanie na prezydenta Polski, agenta Dudy??
Ile i jak na tym zarabiają??
Na początku mogło to być zadanie trudne, ale już karty zostały odkryte i będzie to łatwizna.
Po co daleko szukać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chcę zdemaskowac tajemnicę kapitału i tajemnicę demokratycznego wyboru.
>>
>Na początek zdemaskuj, jaki to kapitał zainwestował, w demokratyczne zainstalowanie na prezydenta Polski, agenta Dudy??
>Ile i jak na tym zarabiają??
>Na początku mogło to być zadanie trudne, ale już karty zostały odkryte i będzie to łatwizna.
>Po co daleko szukać.

Nie poluje na czarownice.
Nie potrzebuję nikomu udowodnić, że jest zły, kiedy ja jestem dobry.
Nie interesują mnie zadne określone osoby.

Mam gdzieś kto kogo przekupił i kto kogo skorumpował.

Interesuje mnie WYŁĄCZNIE PUBLICZNIE JAWNA KSIĘGA KAPITAŁU opisującą wszelką własność.

Tylko to mnie obchodzi!

Mam gdzieś kto kogo okradl, kto oszukał, kto kłamie, mam to wszystko w dupie!

Liczy się tylko upublicznienie rozkładu własności i pieniędzy wśród ludzi, tylko to się liczy!

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>Nie interesują mnie zadne określone osoby.

Buahahahahahahahahahah
a kto godzinami szukał w necie kim jest szarley?

Ty psi chuju - kłamco nad kłamcami

>Interesuje mnie WYŁĄCZNIE PUBLICZNIE JAWNA KSIĘGA KAPITAŁU opisującą wszelką własność.
Wszelką, oprócz Hamerlika i Hamerlikowej

Ty psi chuju - kłamco nad kłamcami

>Mam gdzieś kto kogo okradl,
To jeden z twoich postulatów, jak okradł to nie wolno "egzekwować własności"

>Liczy się tylko upublicznienie rozkładu własności i pieniędzy wśród ludzi
Oprócz Hamerlika i Hamerlikowej
Ty psi chuju - kłamco nad kłamcami

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie interesują mnie zadne określone osoby.
>Buahahahahahahahahahah
>a kto godzinami szukał w necie kim jest szarley?
>Ty psi chuju - kłamco nad kłamcami

Nie obchodzisz mnie, potrzebowałem weryfikacji twoich słów, potwierdzenia, że nie jesteś tylko kolejnym kłamcą jakich wokół pełno.

Twoim argumentem było, że jesteś najemnym robolem, że zawsze nim byłeś, że nigdy nie żyłeś z dochodów kapitałowych a mimo to uznajesz utajniona i nieopodatkowana własność za dobro najwyższe a także lichwiarski pieniądz.

Nie uwierzyłem w takie przekonania najemnego robola. Nadal w to nie wierzę.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>>>Nie interesują mnie zadne określone osoby.
>>Buahahahahahahahahahah
>>a kto godzinami szukał w necie kim jest szarley?
>>Ty psi chuju - kłamco nad kłamcami
>Nie obchodzisz mnie, potrzebowałem weryfikacji twoich słów,
Oczywiście
Ktoś w to uwierzy szpiclu?
Zwolenniku tajemnic?
Zwolenniku przemocy, aż do mordowania starych ludzi?

>Twoim argumentem było, że jesteś najemnym robolem,
Doprawdy? A twoim, że Hamerlikowa daje du.y za kasę
reszta twoich argumentów to ucieczki

Ponoć chcesz jawności...
Pytaj
Nie?
Cóż, tchórzu synu tchórza
Boisz się pytać, bo boisz się pytań
Danych do BIKu nie podasz, bo tajemnica

>a mimo to uznajesz utajniona i nieopodatkowana własność za dobro najwyższe a także lichwiarski pieniądz.
Cóż, widać Hamerlikowa daje za kasę

>Nie uwierzyłem w takie przekonania najemnego robola. Nadal w to nie wierzę.
Nigdy nie byłem ROBOLEM, byłem ROBOTNIKIEM psi chuju synu k***y i kundla
Nie wstydzę się tego, że po maturze zaczynałem jako górnik.
Ty postulujesz likwidację prawa do urlopów, powiedz to w cechowni.
Nie?
Cóż, dostałbyś zwykły proletariacki wpierdol

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-12-2021 18:49 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ty postulujesz likwidację prawa do urlopów, powiedz to w cechowni.
>Nie? Cóż, dostałbyś zwykły proletariacki wpierdol

Chyba nie sadzasz, że Hamerlik zamierza coś więcej robić, nić pipcyć na fR
Chudy Rysiek od lat prowokuje, podgrzewa sobie głowę i to mu widać wystarcza.
Na więcej nie może/nie chce/nie potraf/boi się/nie stać go.
Nawet i Salomon z próżnego nie nalał (wzruszenie ramionami).

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>>Ty postulujesz likwidację prawa do urlopów, powiedz to w cechowni.
>>Nie? Cóż, dostałbyś zwykły proletariacki wpierdol
>Chyba nie sadzasz, że Hamerlik zamierza coś więcej robić, nić pipcyć na fR

Nie, nie sądzę, lenistwo wrodzone lub nabyte przez wychowanie w domu na zasadzie "mamusia za ciebie zrobi" odnosi skutek. Stąd to przekonanie, że każda praca jest karą, katorgą, a chlebuś należy się za sam fakt istnienia na cudzy koszt

Pipcy od lat o eksperymencie, na który mu rzekomo nie pozwalamy, ale nie poradzi nawet sprawdzić prostą ankietą jak zagłosowała by setka przypadkowych ludzi na podatek

Niestety jest wqirytujące to jego labidzenie nad sobą, hipokryzja, kłamstwa, ujemna godność

>Chudy Rysiek od lat prowokuje, podgrzewa sobie głowę i to mu widać wystarcza.
Onanizuje się przy tym

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>Wcale nie zamierzam demaskować wszelkich tajemnic
Wprost przeciwnie!
jesteś miłośnikiem tajemnic, tak jak jesteś miłośnikiem przemocy w tym mordowania ludzi chorych, starych, kalekich

T4 !

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Wcale nie zamierzam demaskować wszelkich tajemnic
>Wprost przeciwnie!
>jesteś miłośnikiem tajemnic, tak jak jesteś miłośnikiem przemocy w tym mordowania ludzi chorych, starych, kalekich
>T4 !

Chore bzdury wypisujesz.

Sprzeciwiam się stosunkom społecznym, w których jedna grupa ludzi żyje na garbie innej grupy.

Zniesienie pasozytnictwa społecznego posłuży wszystkim, nawet pasożytom, bo przestaną pasożytować i przekształcą się w wyższą od pasożyta formę życia.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>>jesteś miłośnikiem tajemnic, tak jak jesteś miłośnikiem przemocy w tym mordowania ludzi chorych, starych, kalekich
>>T4 !
>Chore bzdury wypisujesz.
>Sprzeciwiam się stosunkom społecznym,
Jesteś miłośnikiem tajemnic, jesteś miłośnikiem przemocy

Dowodem są twoje tajemnice


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
okragly (21676 punktów)
>Rywalizacja vs. Współdziałanie
w raju nie było rywalizacji, a współdziałanie było oczywistością

mieszkańcy USA są na 123 miejscu (klasyfikacja?) poziomu szczęścia. Na pierwszym Kostaryka (nie mają bogactw naturalnych- ropy, gazu), armii (typowo chłopieca zabawka i patoelit), nie wycinają dla dobra kapitału puszczy (wręcz przeciwnie, caly kraj jest rezerwatem) maja powszechną, prawie darmowa komunikacje miejską, darmową edukacje i słuzbe zdrowia. Polec tam na wakacje, zobaczysz szczęśliwych ludzi. (średnia dl zycia 85lat, duzo wiecej niż w Polsce czy ukochanym kraju wolności, rywalizacji USA)

myślę że tam byś się źle czuł, nikt nie chciałby się z toba ścigać (to chłopieca zabawa wychowanych przez patoelity do rywalizacji) tam z tego wyrośli (dziewczynki się nie ścigają, w raju był matriarchat)
okragly (21676 punktów)
>Rywalizacja vs. Współdziałanie
w swoim ciele masz miliardy autonomicznych komórek (każda ma zapisane DNA), co by było gdyby zamiast współpracy zaczeły rywalizować?
byłby po kolei balcerowicz, sprzedaż majatku za darmo, tusk, upadek, emigracja milionów rodaków, poddanie sie w niewole kapitalu. śmierć. Umieramy nie od covidu, a tuska, balcerowicza, liberalow. Dlatego zagłosuje na tuska, chce bysmy umarli jak nasienie które nie potrawi wydawac plony (w PRLu mielismy 100x większe osiągnięcia niż za śmierc niosących liberałów- indywidualizm, wolność, własność)

liberalizm jest antyludzki
szarley (54913 punktów)
>>>>"Pracowałem w dzień po zawale serca 16 godzin na stojąco bez przerwy i bez dostępu do wody"
>>>Konkretnie to 3 dni po wykonaniu koronarografii serca
>>Konkretnie to łżesz
>>Pisałeś że następnego dnia po zawale 16 godzin bez wody
>To Ty wymyślasz różne rzeczy po to,żeby pozbawić mnie wiarygodności

Nie można pozbawić cię czegoś czego nie masz

Pisałeś też że pracowałeś przykuty do maszyny
Pisałeś, że nie wolno ci jeździć samochodem za wyjątkiem dowożenia dzieci do szkół, w których uczy się je niewolnictwa

Pisałeś setki kłamstw
Oszczerstw na mój temat nie zliczę

Podtrzymujesz że jestem właścicielem kamienic?
Podtrzymujesz że Sonia jest właścicielką banku?
Podtrzymujesz że jesteś zwolennikiem jawności?

Odpowiesz w końcu na pytanie o definicję groźby?
jesteś kłamcą o ujemnym honorze

>i wszystko w obronie swoich praw własności
Kolejne kłamstwo
Nie muszę bronić swoich praw własności, mojej, jak i twoje własności broni państwo

>i należności, które mają być mi i innym podobnym do mnie ciężarem do końca życia.
k***a, skończ bredzić
Kolejne kłamstwo, że na mnie pracujesz

>Nie chcesz się zgodzić na warunki, które mógłby być podstawą rozwoju wszystkich ludzi,
Chcę!
Nie chcę się zgodzić na eutanazję starych ludzi którą proponujesz

>tylko próbujesz utrzymać warunki, w których wąska grupa ludzi rozwija się kosztem
pozostałych.
Łżesz rzygowino

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365