Racjonalista - Strona głównaDo treści
Yamakusa "Zarządca"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
26-05-2010 17:09Yamakusa (3 punktów)Yamakusa "Zarządca"
Ocena 2 na 2
Yamakusa „Zarządca”

Mocarz nad mocarzy dla dusz stał się katem
zalewa przesytem pochłaniając makiem
jak tytan swój żywioł manifestujący
ocieka brudem i nigdy nie zakończy

Upodli nas, zniszczy, zmieni w kamienie
zaniknie już nawet samotne cierpienie
przepadnie wiara w istnienie człowieka
oto zarządca z swym czasem nie zwleka

Cóż mogę począć aby plan mu zniweczyć?
spaść z piramidy czy śnić sen człowieczy?
co dobre ,co złe zostawić w oddali?
czy czekać aż gorycz od wnętrza mnie spali?

Oddaje głos w nicość ,jego tam nie ma
nie osądzi mnie nawet cesarz podziemia
wszystko to fikcja ,iluzja i obłuda
przestałem już wierzyć we wszelakie cuda.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> pochłaniając makiem
Jak się pochłania makiem?

> przepadnie wiara w istnienie człowieka
Że co niby przepadnie?

> z swym
Ze swym.

> Oddaje głos w nicość
Kto oddaje?

W kilku wersach brakuje sylaby.
Spację stawia się za przecinkiem, nie przed.

Werdykt: forma kuleje, treść mętna. Pozdrawiam.
Appenzeller (3118 punktów)
>> pochłaniając makiem
>Jak się pochłania makiem?
>Werdykt: forma kuleje, treść mętna. Pozdrawiam.

Bodaj Słonimski wyraził się o koledze literacie: Treść bardzo piękna, forma misterna, wolę Sternową od wierszy Sterna.
A co do maku, to widzę dwie ścieżki: opiumową, i jak makiem zasiał. Bo żeby baba siała mak, to raczej niemożliwe.
27-05-2010 10:50 
 Ocena 2 na 2
Ocykan (3528 punktów)
>>> pochłaniając makiem
>>Jak się pochłania makiem?
>>Werdykt: forma kuleje, treść mętna. Pozdrawiam.
>Bodaj Słonimski wyraził się o koledze literacie: Treść bardzo piękna, forma misterna, wolę Sternową od wierszy Sterna.

To co napisał Tuwim też pasuje (a przynajmniej początek):

Po pierwsze złe wiersze
Po drugie za długie
Po trzecie hańba takiemu poecie
Po czwarte nic nie warte
[...]


Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365