 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-05-2010 11:30 | Ocykan (3528 punktów) | Non omnis moriar
10 na 10 | Jako że niejednokrotnie pozwalałem sobie na kpiny z poetyckich dokonań forumowiczów, uznałem, że uczciwie będzie dać im sposobność do rewanżu.
Non omnis moriar
Nie wszystek umrę, jeśli gdzieś Choć jeden wiersz mój pozostanie. W nim skryta cząstka duszy mej Przedłużać będzie moje trwanie.
I może, za lat kilkadziesiąt, Po wiersz ten sięgnie ręka twa I po twej twarzy pobrużdżonej Na zżółkłą kartę spłynie łza.
A ta łza twoja i wspomnienie Tak wiele mi dodadzą sił, Że choć już będę tylko cieniem, To przez tę chwilę będę żył...
Używajcie sobie.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| finerbijk (17282 punktów) | >jeden wiersz mój pozostanie.
I Bóg ci zapłać za to
|
|
1 na 1 | apud (4399 punktów) | >Jako że niejednokrotnie pozwalałem sobie na kpiny z poetyckich dokonań forumowiczów, uznałem, że >uczciwie będzie dać im sposobność do rewanżu. >Non omnis moriarNie wszystek umrę, jeśli gdzieś >Choć jeden wiersz mój pozostanie. >W nim skryta cząstka duszy mej >Przedłużać będzie moje trwanie. >I może, za lat kilkadziesiąt, >Po wiersz ten sięgnie ręka twa >I po twej twarzy pobrużdżonej >Na zżółkłą kartę spłynie łza. >A ta łza twoja i wspomnienie >Tak wiele mi dodadzą sił, >Że choć już będę tylko cieniem, >To przez tę chwilę będę żył...Używajcie sobie.
pozostanie. trwanie. twa łza. wspomnienie sił, cieniem, żył...
|
|
 | 2 na 2 | Ocykan (3528 punktów) | > pozostanie. >trwanie. >twa >łza. >wspomnienie >sił, >cieniem, >żył...
Rozumiem, że wytykasz mi rymy częstochowskie. I masz rację. Tylko czy istnieją rymy, którym tej cechy nie można przypisać? Co powiesz o tych rymach?
zdrowie dowie ozdobie tobie...
A to przecież Pan Tadeusz...
|
|
|  | 2 na 2 | apud (4399 punktów) | Rozumiem, że wytykasz mi rymy częstochowskie.
Alez skąd, podziwiam drugie dno, co to pod pierwszym ukryte jest.
|
|
1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | . >Jako że niejednokrotnie pozwalałem sobie na kpiny z poetyckich dokonań forumowiczów, uznałem, że uczciwie będzie dać im sposobność do rewanżu.
Ci którzy znają historię chrześcijaństwa, bardzo dobrze wiedzą, że wszelkie drogowskazy są tego aby wskazywać, a nie od tego aby iść.
Wierszyk , jak wierszyk - dużo gorsze czytałem, ale żeby zaraz nim się na tym forum chwalić?
Pozdrawiam i proszę próbować dalej, ale są portale poetyckie, a tam więksi fachowcy od rymów.
@@@ .
|
|
 | 5 na 5 | Ocykan (3528 punktów) | >>Jako że niejednokrotnie pozwalałem sobie na kpiny z poetyckich dokonań forumowiczów, uznałem, że uczciwie będzie dać im sposobność do rewanżu. >Ci którzy znają historię chrześcijaństwa, bardzo dobrze wiedzą, że wszelkie drogowskazy są tego aby wskazywać, a nie od tego aby iść.
?
>Wierszyk , jak wierszyk - dużo gorsze czytałem, ale żeby zaraz nim się na tym forum chwalić?
Moją intencją nie była chęć błyśnięcia, spodziewałem się raczej krytyki. Skoro jednak i tak mi taką chęć przypisano, to co mam sobie żałować?...
Czemu?
Czemu się lękasz odejść w cień, Na drugi brzeg nieznanej rzeki? I tak nadejdzie taki dzień, Choćby dziś jeszcze był daleki...
Każdy z nas, pośród życia mgnień, Podąża tam przez wszystkie wieki, Zatem bez lęku odejdź w cień, Na drugi brzeg nieznanej rzeki.
I coś mniej ponurego:
Rozstanie
Już czas nasz dobiegł kresu, Bo wszystko ma swój kres. I chociaż żal nam będzie, Nie uronimy łez.
A choć się rozstaniemy, Zostanie przecież ślad. Może się odnajdziemy Za rok, za parę lat...
Bo jak latarnie morskie, Na jawie i we śnie, W oddali będą płonąć Zielone oczy twe.
A teraz coś weselszego:
Żonie mojej...
Motto: Dobre małżeństwo to nie para ludzi patrzących sobie w oczy, lecz para, która ramię przy ramieniu kroczy poprzez życie.
Dwadzieścia lat minęło, dwadzieścia niezłych lat, Jak ramię przy ramieniu idziemy przez ten świat. Miast patrzyć sobie w oczy, patrzymy wspólnie w dal, By nie zagubić celu wśród zmiennych życia fal. W tym marszu poprzez życie zgodnie nasz dźwięczy krok. Idziemy ramię w ramię, choć czasem... zerkam w bok.
I jeszcze weselszego:
Zawsze miewam to co chcę
Zawsze miewam to co chcę, bo chcę tak niewiele. Nigdy nie zawiodę się, zawsze miewam to co chcę.
Nawet gdy nie staram się, osiągam swe cele. Zawsze miewam to co chcę, bo chcę tak niewiele.
I całkiem wesołego:
Czarny limeryk
Pewien biały w Mombasa Chodził wciąż na golasa. Aż mu rzekli Murzyni: "Nie róbże z siebie świni, Bo ci utniemy k....a".
I wystarczy.
|
|
|  | 7 na 7 | Adamiak (36436 punktów) | > ... starczy. Piątek przede mną, niedziela i życie na pięć, Bylem tylko co rano miał na chęci chęć - Bez chęci i weekend nie zmieni się w eden. Ani trzy dni wolne w dzionek jeszcze jeden.
|
|
| |  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | >>... starczy.
Jeszcze trochę
Sami tu poeci, co jeden to lepszy Raz tu wierszem gada, indziej prozą pieprzy Jeden już umiera, inny chuć zaczyna Łza na dupę kapie, to nie moja wina
|
|
|  | | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Sameś koledze po piórze przywalił Tuwimem, tedy i ja nie odmówię sobie przyjemności przytoczenia: Po pierwsze złe wiersze Po drugie za długie Po trzecie hańba takiemu poecie Po czwarte nic nie warte Po piąte pachną Fołksfrontem Po szóste puste Po siódme nudne Po ósme rozpustne Po dziewiąte czytaliśmy piąte przez dziesiąte Po dziesiąte vide - dziewiąte Po jedenaste pisane przez pederastę Po dwunaste do dziewiętnastego nie czytaliśmy nigdy nic gorszego Po dwudzieste trącał wiersze pies te.
|
|
| |  | | Ocykan (3528 punktów) |  ...
|
|
 | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > .... wszelkie drogowskazy są tego aby wskazywać, a nie od tego aby iść.  Chciałbym mieć to w stopce.
Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
|
|
|  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | . > >.... wszelkie drogowskazy są tego aby wskazywać, a nie od tego aby iść.>  > Chciałbym mieć to w stopce.Nie ja jestem autorem, powiedział tak na wykładzie z etyki pewien profesor, ale też nie wiem, czy on sam to wymyślił, ale wydaje mi się, że w swojej stopce może Pan to spokojnie zamieścić. @@@ .
|
|
1 na 1 | Guzik (2020 punktów) | wspomnienie >Tak wiele mi dodadzą sił, >Że choć już będę tylko cieniem, >To przez tę chwilę będę żył...
Używajcie sobie. > No to sobie użyję wedle życzenia. Moim zdaniem świetna mowa pogrzebowa. Wczoraj byłam na takowym i była mowa o rzeczach co nieco przyziemnych. Twój wiersz taki nie jest; pamięć zostanie po nas w postaci twórczości... Mówi. To już coś. Non omnis moriar.
P.S Zwyczaj mów pogrzebowych przychodzi do nas z Zachodu. Na razie są nieporadne i słabe. Są takie jak wszystkie poczatki Mam pomysł. Ogłośmy konkurs na mowy pogrzebowe!
|
|
 | 1 na 1 | NieIstniejesz (1137 punktów) | > Mam pomysł. Ogłośmy konkurs na mowy pogrzebowe!Tak a propos mi się przypomniało epitafium Robespierre'a: Przechodniu! Nie płacz i nie żałuj tego człowieka, bo gdyby żył, Ty musiałbyś umrzeć...
"Trzeba nosić w sobie Chaos, by móc dać życie Tańczącej Gwieździe"
|
|
|  | | Guzik (2020 punktów) | > >Mam pomysł. Ogłośmy konkurs na mowy pogrzebowe!> Tak a propos mi się przypomniało epitafium Robespierre'a:> Przechodniu! Nie płacz i nie żałuj tego człowieka, bo gdyby żył, Ty musiałbyś umrzeć... Albo Symonides: O cudzoziemcze, powiedz Lacedemończykom, że wierni ich prawom, tu polegliśmy) Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym jej syny, wierni jej prawom do ostatniej godziny.
|
|
 | 1 na 1 | apud (4399 punktów) |
>Mam pomysł. Ogłośmy konkurs na mowy pogrzebowe! >
A pierwsze miejsce juz zajęte, nieśmiertelna autentyczna Eulogy w wykonaniu J.Cleesa na memorial service Grahama Chapmana..Gdzies tu na forumie powinna byc bo ja tlumaczylam...
hehehehe na nagrobku Spika Miligana jest napisane I told you I was sick!
|
|
6 na 6 | TyDraniu (6569 punktów) | Wzruszyłem się...
Moje łzy kapią mi na koszulę Z napisem King Bruce Lee Karate Mistrz.
|
|
5 na 5 | ramichael (36666 punktów) | > Jako że niejednokrotnie pozwalałem sobie na kpiny z poetyckich dokonań forumowiczów, uznałem, że> uczciwie będzie dać im sposobność do rewanżu.> Non omnis moriarNie wszystek umrę, jeśli gdzieś> Choć jeden wiersz mój pozostanie.> W nim skryta cząstka duszy mej> Przedłużać będzie moje trwanie.> I może, za lat kilkadziesiąt,> Po wiersz ten sięgnie ręka twa> I po twej twarzy pobrużdżonej> Na zżółkłą kartę spłynie łza.> A ta łza twoja i wspomnienie> Tak wiele mi dodadzą sił,> Że choć już będę tylko cieniem,> To przez tę chwilę będę żył...Używajcie sobie.> Nie caly umrę - taki los A więc nie cały mogę żyć Nie z mojej ręki padnie cios Wyć albo nie wyć? Raczej wyć!
|
|
 | | Ocykan (3528 punktów) | >Nie caly umrę - taki los >A więc nie cały mogę żyć >Nie z mojej ręki padnie cios >Wyć albo nie wyć? >Raczej wyć!
Podoba mi się. Twoje? W każdym razie i tak masz plusa.
|
|
|  | | ramichael (36666 punktów) | > >Nie caly umrę - taki los> >A więc nie cały mogę żyć> >Nie z mojej ręki padnie cios> >Wyć albo nie wyć?> >Raczej wyć!> Podoba mi się. Twoje? W każdym razie i tak masz plusa.No dobra przyznam się - moje. Dzięki za plusika.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|