Racjonalista - Strona głównaDo treści
Deregulacja zawodów wg Gowina

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-05-2012 01:05kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Deregulacja zawodów wg Gowina
Ocena 8 na 8
Do łez mnie rozbawił pan minister Gowin, który podczas wywiadu w TOK FM stwierdził, że:
- polskim sędziom i prokuratorom jak najbardziej należy się 36 dni urlopu w roku, bo ich praca jest niezwykle obciążająca psychicznie. Moim zdaniem, z wypowiedzi pana ministra Gowina wynika, że zamiast niespotykanej w innych zawodach liczby dni urlopu należy im się wyjątkowa opieka psychologiczna.
- zanim zlikwiduje się polskim sędziom i prokuratorom przywilej umożliwiający im wzięcie "zakładowej" pożyczki o nielimitowanej wysokości trzeba by było najpierw zapewnić im pensje na poziomie europejskim. Moim zdaniem pensja sędziego i prokuratora powinna być powiązana z wynikami pracy. Przypomina mi się stary dowcip: do umierającego adwokata przychodzi jego syn i triumfalnie oznajmia, że właśnie zakończył sprawę, z którą jego ojciec zmagał się przez kilkadziesiąt lat. Na co ojciec na łożu śmierci odpowiada - "Idioto, nasza rodzina żyła z tej sprawy przez 30 lat!"

A propos "reformy" emerytalnej, zaklepanej w sejmie, o ilu przywilejach zawodowych "zwykły obywatel" nie wie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365