Racjonalista - Strona głównaDo treści
Protony w WZH przekraczają prędkość światła?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
12-01-2023 14:43Henryk.K (2246 punktów)Protony w WZH przekraczają prędkość światła?
Prędkość protonów w WZH jest tylko 2 m/s mniejsza od prędkości światłą w próżni.
Ustala się ją, nie mylić z pomiarem, względem zderzacza.
Zderzacz hadronów nie jest jednak w bezruchu, lecz obraca się wraz z Ziemią , okrążą Słońce z prędkością 30.000 m/s.
Moglibyśmy dodać jeszcze prędkość naszej galaktyki około 250.000 m/s.
Einstein wyprowadził wzory na prędkość wypadkową dla dwóch ciał w ruchu.
Nie pozwalają one prędkości wypadkowej przekroczyć magicznej granicy c.
W przypadku zderzacza trudno dopatrzyć się tej analogii, ponieważ nikt czegoś takiego nie przewidział.
Czyli przekracza chwilowo proton prędkość c w przestrzeni?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Prędkość protonów w WZH jest tylko 2 m/s mniejsza od prędkości światłą w próżni.
>Ustala się ją, nie mylić z pomiarem, względem zderzacza.
>Zderzacz hadronów nie jest jednak w bezruchu, lecz obraca się wraz z Ziemią , okrążą Słońce z
>prędkością 30.000 m/s.
>Moglibyśmy dodać jeszcze prędkość naszej galaktyki około 250.000 m/s.
>Einstein wyprowadził wzory na prędkość wypadkową dla dwóch ciał w ruchu.
>Nie pozwalają one prędkości wypadkowej przekroczyć magicznej granicy c.
>W przypadku zderzacza trudno dopatrzyć się tej analogii, ponieważ nikt czegoś takiego nie
>przewidział.
>Czyli przekracza chwilowo proton prędkość c w przestrzeni?

Jak to zjawisko można zauważyć? Bawiąc się w geometrię uczony wielce i dociekliwy? Jak domniemywa się prędkość większą od światła?

Ty jak Hamerlik-młotkowy. Pieprzysz głupoty. Lepiej dotrzymaj słowa. Obiecałeś na gwiazdkę "opracowanie" (25.12.2022r.) dokładnie mające zniszczyć teorię heliocentryzmu i nic. Pracuj nad tym co ludzkość już wie od dawna. Powodzenia.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Henryk.K (2246 punktów)
.
>>Czyli przekracza chwilowo proton prędkość c w przestrzeni?
>Jak to zjawisko można zauważyć? Bawiąc się w geometrię uczony wielce i dociekliwy? Jak domniemywa się prędkość większą od światła?
>Ty jak Hamerlik-młotkowy. Pieprzysz głupoty. Lepiej dotrzymaj słowa. Obiecałeś na gwiazdkę "opracowanie" (25.12.2022r.) dokładnie mające zniszczyć teorię heliocentryzmu i nic. Pracuj nad tym co ludzkość już wie od dawna. Powodzenia.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

>

Witam Szanownego Pana w nowym roku.
Cieszę się , że ciągle Pan w formie.
Odnośnie mojego prezentu świątecznego to sam jest skonfundowany.
Tradycyjnie to na tym portalu Kościół Katolicki był cięgiem oskarżany o cenzurę.
Sądziłem, iżesz nikt nie poniży się do niej na tak racjonalnej społeczności.
Niestety życie ciągle nas zaskakuje.
Kiedy chciałem zatwierdzić już tekst do publikacji, to okazało się, iż jego treść jest niezgodna z tym co można tu publikować .
Nie wierzyłem własnym oczom i sądziłem, że coś pokiełbasiłem przy wprowadzaniu.
Prawda jednak była szokująca.
Okazało się, że zadziałała cenzura prewencyjna.
Moje nowe spojrzenie na TH wcale nie miało jej zniszczyć, lecz znacznie gorzej.
Jego celem było tchnięcie ducha bożego w jego rozsypujące się dogmaty.
Sama myśl otem skłoniła Administratora do zastosowania prawa veta.
Co do WZH to już na wstępie wyczuwam zakaz do jakiejkolwiek próby wyjaśnienia tego interesującego zjawiska.
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, lecz Pan Wenancjusz nie jest przecież żadną cnotką i lęk odczuwa.
Wydaje mi się, że trzeba będzie w tej sprawie dokonać wyboru.
Czy ocalamy TH, czy jednak STW?

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>Prędkość protonów w WZH jest tylko 2 m/s mniejsza od prędkości światłą w próżni.
>Ustala się ją, nie mylić z pomiarem, względem zderzacza.
>Zderzacz hadronów nie jest jednak w bezruchu, lecz obraca się wraz z Ziemią , okrążą Słońce z
>prędkością 30.000 m/s.
>Moglibyśmy dodać jeszcze prędkość naszej galaktyki około 250.000 m/s.
>Einstein wyprowadził wzory na prędkość wypadkową dla dwóch ciał w ruchu.
>Nie pozwalają one prędkości wypadkowej przekroczyć magicznej granicy c.
>W przypadku zderzacza trudno dopatrzyć się tej analogii, ponieważ nikt czegoś takiego nie
>przewidział.
>Czyli przekracza chwilowo proton prędkość c w przestrzeni?

Zawsze jest c+v, czyli masz limit 2c.

Natomiast to co wałkują od ponad 100 lat w tzw. fizyce relatywistycznej, to tylko sprawa... percepcji.

A co w temacie o percepcji...? jeno biały szum.

..........

Fakty:
prędkość Układu Słonecznego wynosi około 500 km/s, ale to idzie w kierunku na... Eldorado niebieskie, czyli gdzieś pod/nad Australią.
Henryk.K (2246 punktów)

>Zawsze jest c+v, czyli masz limit 2c.
>Natomiast to co wałkują od ponad 100 lat w tzw. fizyce relatywistycznej, to tylko sprawa... percepcji.
>A co w temacie o percepcji...? jeno biały szum.
>..........
>Fakty:
>prędkość Układu Słonecznego wynosi około 500 km/s, ale to idzie w kierunku na... Eldorado niebieskie, czyli gdzieś pod/nad Australią.
>

Raczej c+v budzi odrazę u czcicieli Alberta E. Jest to profanacja.
W tych rozważaniach możemy pójść jeszcze dalej.
Przecież nasza Ziemia podlega kolejnemu uroczemu zjawisku.
Kiedy dodamy jeszcze prędkość rozszerzania się Wszechświata, to robi się szalenie.
Einstein dobrze mówił, gdy twierdził, iż w nauce ważniejsza od wiedzy jest wyobraźnia.
Konstatuję, że większość uczestników tego portalu ogranicza się do wiedzy.


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>>Zawsze jest c+v, czyli masz limit 2c.
>>Natomiast to co wałkują od ponad 100 lat w tzw. fizyce relatywistycznej, to tylko sprawa... percepcji.
>>A co w temacie o percepcji...? jeno biały szum.
>>..........
>>Fakty:
>>prędkość Układu Słonecznego wynosi około 500 km/s, ale to idzie w kierunku na... Eldorado niebieskie, czyli gdzieś pod/nad Australią.
>>
> Raczej c+v budzi odrazę u czcicieli Alberta E. Jest to profanacja.
>W tych rozważaniach możemy pójść jeszcze dalej.
>Przecież nasza Ziemia podlega kolejnemu uroczemu zjawisku.
>Kiedy dodamy jeszcze prędkość rozszerzania się Wszechświata, to robi się szalenie.
> Einstein dobrze mówił, gdy twierdził, iż w nauce ważniejsza od wiedzy jest wyobraźnia.
>Konstatuję, że większość uczestników tego portalu ogranicza się do wiedzy.
>
W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.


Obawiam się że to rozszerzanie kosmosu jest konsekwencją... wiejskiej percepcji.
Henryk.K (2246 punktów)

>Obawiam się że to rozszerzanie kosmosu jest konsekwencją... wiejskiej percepcji. >>

Ja również uważam to za sensację naukową kupioną od żydowskiej sekty kabalistów.
Skoro jednak już zadomowiła się w astronomii i fizyce na dobre, to nie możemy jej ignorować.
Czy z tego interdyscyplinarnego związku powstanie nowa jakość, to wątpię.
Świat jeszcze nie jest gotowy na takie wstrząsy poznawcze.
Nie pozwoli się zapędzić do matecznika prawdy.


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365