Racjonalista - Strona głównaDo treści
Euro 2012 zysk czy strata...?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-06-2012 14:13Domestos z Bidetu (6257 punktów)Euro 2012 zysk czy strata...?
Ocena 2 na 2
Dziś czytamy:
TVP straci na Euro 50-60 mln złotych
Cytat:
Prezes TVP Juliusz Braun przyznał, że Telewizja Polska straci na Euro nawet do 60 mln złotych. Nie wpłynie to jednak na płynność finansową spółki.

czyżby jednak wpływy z abonamentu nie były takie złe?

ale bez złośliwość:
Jaki jest rzeczywisty koszt tej zabawy, i kto go ponosi? Podobno jest kryzys i nie stać nas na nic...

skąd ten temat?

...ano...:

Mundial w Polsce? Jego zdaniem zdecydowanie tak


Mundial w Polsce? Dlaczego nie

jak mówi Pani Gronkiewicz: "...wszyscy są zadowoleni..."

czy aby na pewno?

HYDROBUDOWA POLSKA SA WEZWANIE DO ZAPŁATY Z TYTUŁU PORĘCZENIA KREDYTU UDZIELONEGO PBG PRZEZ BANK MILLENNIUM

To nie koniec bankructw firm budujących na Euro 2012

Bankructwo dwóch wielkich firm zaangażowanych w Euro i autostrady

To może tak KK by wspomógł tak przy każdym stadionie zakon kontemplacyjny dbający o trawę? I modlący się jakby co o deszcz?

Euro 2012. Hiszpanie kontra... murawa na PGE Arenie Gdańsk

To w końcu stać nas czy nie?

I kto ma tu jakiś zysk?

PRZECIĘTNY PODATNIK...?
Autor tego wątku akceptuje lub odrzuca nowe wypowiedzi. Przy braku decyzji, wypowiedź pojawi się po 48 godzinach.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>To w końcu stać nas czy nie?
>I kto ma tu jakiś zysk?
>PRZECIĘTNY PODATNIK...?

Nie oglądam. Nie interesuje mnie to. Euro zadłużyło nas na budowę niepotrzebnych stadionów. Budowaliśmy w pośpiechu austostrady płacąc drożej, niż bez presji czasu i w dodatku byle jak aby zdążyć. Te wydatki na stadiony nigdy się nie zwrócą podobnie jak nie opłaciły się Portugalii i innym krajom. One nawet nie zarobią na siebie.
Większe wydatki zadłużyły państwo (czyli Ciebie i mnie). W celu sfinansowania powiększonego z powodu Euro deficytu podniesione zostaną znowu podatki, co zahamuje gospodarkę i obniży nasz poziom życia.
Ja na Euro tracę. Płacę za nie, a nie korzystam.
22-06-2012 14:51 
 Ocena 2 na 2
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Nie oglądam. Nie interesuje mnie to.
rozumiem i w zasadzie mam podobnie, ale - dziś zawadziłem o tzw aptekę... Z 30pln wzrosło na 119pln. Cóż, stać mnie zarabiam. Ale już niedługo.

Młodzież nie widzi zagrożeń, co nie znaczy że ich nie ma.
Każda zabawa ma swój kres, gdy podają rachunek.

Polskę ten rachunek przerasta.
Każdy z was kiedyś będzie stary.

Skąd ta krótkowzroczność? narodowa?

Proszę tego nie brać osobiście!(jednostkowo)


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
23-06-2012 18:09 
 Ocena 1 na 1
Wacław (1038 punktów)
>Polskę ten rachunek przerasta.
>Każdy z was kiedyś będzie stary.
>Skąd ta krótkowzroczność? narodowa?
>Proszę tego nie brać osobiście!(jednostkowo)

Bo problemem jest niedojrzałość naszej demokracji tzn. ludzie już na poziomie władz lokalnych (np. sołectwa) mają z reguły ogromne problemy żeby załatwić byle głupotę, a gdy okazuje się że urząd coś sknocił to i tak wychodzi z tego obronną ręką a winny pracownik dostaje naganę i tyle. Zasada ta działa na niemalże wszystkich szczeblach i my obywatele na to pozwalamy poprzez przyzwalanie na wszelkie patologie. A skoro lud ma w poważaniu czy stadion kosztował 100 czy 500 milionów to hej do przodu - hulaj dusza, piekła nie ma!

I tak radośnie zadłużamy nasz kraj, a tym samym poniekąd nas samych bo w sytuacji bankructwa kraju wszyscy będziemy pić naważone piwo.
wacus47 (666 punktów)
>>To w końcu stać nas czy nie?
>>I kto ma tu jakiś zysk?
>>PRZECIĘTNY PODATNIK...?
>Nie oglądam. Nie interesuje mnie to. Euro zadłużyło nas na budowę niepotrzebnych stadionów. Budowaliśmy w pośpiechu austostrady płacąc drożej,

Drożej w porównaniu z kim? Akurat Polska wybudowała swoje autostrady względnie tanio porównując z innymi krajami europejskimi (ponad 7mln eur za 1km, taniej budowali Duńczycy - 5,6mln eur za 1km. Najdrożej autostrady kosztowały bodajże Austriaków - ponad 12mln za 1km). Dane piszę z pamięci, jak znajdę pełe zestawienie to je wrzucę.
Alicja Duda (25557 punktów)
Ktoś wyliczył, że Euro kosztowało każdego z nas, od niemowlaka do stulatka, 12 000 zł.
Więcej radości niż EURO sprawiłaby mi część tej sumy, byle bym mogła wydać ją na swoje upodobania.
Podejrzewam jednak, że będę musiała spłacać z nawiązką przypadające na mnie koszty EURO i to przez kilka ładnych lat. A EURO wcale mnie nie bawi.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
Krakers (96 punktów)
Śmiem podejrzewać, że rok lub półtorej bez dopłat na związki wyznaniowe i religie zwróciłby nam z nawiązką kwotę którą straciliśmy na stadiony i którą stracimy na euro. A tak kościół narzeka, że "państwo nie chce pertraktować" i "obstaje przy swoich 0,3%" , a kościółek jest "skłonny do kompromisu". Do czego k*? Kpina w żywe oczy.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Śmiem podejrzewać, że rok lub półtorej bez dopłat na związki wyznaniowe i religie zwróciłby nam z nawiązką kwotę którą straciliśmy na stadiony i którą stracimy na europertraktować" i "obstaje przy swoich 0,3%" , a kościółek jest "skłonny do kompromisu". Do czego k*? Kpina w żywe oczy.

Od
50/5=10 lat
do
120/5=24 lat.

Kwoty z pamięci. Nie udało mi się ponownie znaleźć źródeł.
06-07-2012 09:18 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>rok lub półtorej
Półtora. Półtora roku. Półtorej szklanki. Rok jest rodzaju męskiego.
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>>rok lub półtorej
> Półtora. Półtora roku. Półtorej szklanki. Rok jest rodzaju męskiego.
ale są i roki nijakie ) ten chyba trochę taki jest

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
06-07-2012 10:11 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>>>rok lub półtorej
>> Półtora. Półtora roku. Półtorej szklanki. Rok jest rodzaju męskiego.
> ale są i roki nijakie )
Ale mnogie (gajone, wielkie, małe, ziemskie itd.
miesnyjez (88 punktów)

>Jaki jest rzeczywisty koszt tej zabawy, i kto go ponosi? Podobno jest kryzys i nie stać nas na nic...

Wyliczenia są takie, że zadłużyliśmy się na ok. 90 mld zł. Przez kolejne miesiące czekają nas podwyżki w zasadzie wszystkiego. Mamy nieprzejezdne autostrady, za dużo stadionów (na co nam Polakom tyle stadionów, w tym jeden z najdroższych na świecie? co my mistrzami w piłce nożnej jesteśmy?) i gigantyczny dług. Kto jest jeszcze zadowolony z euro?
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
no tak, ale jakoś niezadowolonych nie widać... raczej "wszyscy" się cieszą... i już następne niespodzianki szykują.


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Grzegorz (5685 punktów)
>I kto ma tu jakiś zysk? PRZECIĘTNY PODATNIK...?
Zysk ma oczywiście UEFA, cała reszta do zabawy dopłaca. Można obstawiać że zyskują też na tym decydenci, bo podejrzewam że nie każdy z nich jest tak głupi aby podjąć decyzję o pakowaniu się w mocno nierentowną inwestycję w czasach kryzysu. Skoro bilety na mecze zafundowano zwykłym radni to można tylko się domyślać jakie prezenty były na górze.

Trudno oszacować ile dopłaciliśmy. Nie wiem ile inwestycji w tym i przyszłych latach zablokowano aby wybudować stadiony, ile trzeba będzie dopłacać do ich utrzymania, ile budowanych na szybko produktów autostradopodobnych rozleci się po pierwszej zimie. Prawa do transmisji płacone przez TVP to prawdopodobnie przy tym grosze.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365