 |
Makieta Tupolewa została poświęcona Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-06-2012 17:29 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Makieta Tupolewa została poświęcona
14 na 14 | wiadomosci(*)ia.html?ticaid=1eb01&_ticrsn=3Makieta została poświęcona. Jesli się orientuję w interpretacjach prawnych stosowanych przez sądy, to mamy nowy przedmiot kultu religijnego. Nie wolno się z niego śmiać, ani krytykować, bo będzie to obraza uczuć religijnych i winny podzieli los Dody. Polecam obejrzeć zdjęcia z linku. Prezentowana na nich rzeczywistość sprawia że takie filmy jak Rejs czy Miś przestają być śmieszne. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Ciekaw jestem czy ta budowla jest już po odbiorze technicznym? Swoją drogą wygląd tego "pomnika" świadczy o tym, w jak zwichrowany sposób postrzegają rzeczywistość wyznawcy sekty PiS.
Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
|
|
8 na 8 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Po obejrzeniu zdjęć i upewnieniu się, że nie śnię, zrozumiałem, co miał na myśli Wittgenstein, pisząc: O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć _
|
|
7 na 7 | R. Karwat (50 punktów) | Czy tylko mi się wydaje czy skrzydła są zbyt blisko dziobu? Pozdrawiam
|
|
 | 5 na 5 | Marek Matejewski (3695 punktów) | > Czy tylko mi się wydaje czy skrzydła są zbyt blisko dziobu?> PozdrawiamNo i mamy prawdziwą przyczynę katastrofy. Nie wybuch, nie mgła, nie błąd pilotów, nie UFO... Tupolew miał źle rozłożony środek ciężkości.  Takiej technologii nie powstydziliby się japońscy kamikadze.
|
|
|  | 2 na 2 | Kuba K. (3909 punktów) | > (...) Takiej technologii nie powstydziliby się japońscy kamikadze.Szczególnie, że kadłub wydaje się być zrobiony z betonu
|
|
|  | PanWasKocha (-49 punktów) (zablokowany) | Usunięte przez moderatora
|
|
 | PanWasKocha (-49 punktów) (zablokowany) | Usunięte przez moderatora
|
|
 | 1 na 1 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | > Czy tylko mi się wydaje czy skrzydła są zbyt blisko dziobu?tak tak i kółka od poloneza 
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Najbardziej Ujmujący komentarz - jak zwykle - na Niezależnej.pl: Wielka szkodaże zabrakło funduszy na replikę w skali 1:1, wtedy można by zrobić wnętrze otwarte dla zwiedzających z figurami woskowymi Pasażerów. Trudno. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Na pewno pojadę z rodziną obejrzeć.Krzysztof N. 24/06/2012 - 18:36 
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)
|
|
 | 10 na 10 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Ach, gdyby tak tych funduszy było dużo więcej, to można byłoby pokusić się o zbudowanie makiety przedstawiającej całe zdarzenie Zamachu Smoleńskiego. Rzeźba Tuska z generatorem mgły, Putina z rozpylaczem helu, Merkel odpalającej ładunki wybuchowe na pokładzie samolotu, ruskich żołdaków strzelających w potylicę Lech Kaczyńskiego... Rozmarzyłem się... No ale najważniejsze, że i to dzieło podoba się Ludowi Smoleńskiemu piszącemu komentarze pod artykułem.
Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
|
|
|  | 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Ach, gdyby tak tych funduszy było dużo więcej, to można byłoby pokusić się o zbudowanie makiety przedstawiającej całe zdarzenie Zamachu Smoleńskiego...z naturalnej wielkości repliką Rosji...  > Rzeźba Tuska z generatorem mgły,...ale na przedstawienie w skali 1:1 Ogromu Podłości Tuskowej, obawiam się, żadne pieniądze by nie wystarczyły... 
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)
|
|
| |  | | Domestos z Bidetu (6257 punktów) |
> ...ale na przedstawienie w skali 1:1 Ogromu Podłości Tuskowej, obawiam się, żadne pieniądze by nie wystarczyły...  ...? nie doceniasz Jarka...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
|  | PanWasKocha (-49 punktów) (zablokowany) | Usunięte przez moderatora
|
|
3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | > wiadomosci(*)ia.html?ticaid=1eb01&_ticrsn=3> Makieta (Tupolewa - przyp mój) została poświęcona (...)Szkoda, że nie zaprosili do współpracy jakiegoś modelarza, bo "to coś" na bank by nie poleciało  Inżynierem to twórca tego koszmarka nie był, oj nie...
|
|
 | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Cytat:nie ma sie co krytykowac - licza sie tylko uczucia i ludzka ....
inicjatywa. Zbyszek Sulima 24/06/2012 - 18:32.
Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
|
|
5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Przecież TO w ogóle do tupolewa nie jest podobne  Już bardziej do Cessny Citation M2, choć też przy bujnej wyobraźni.
|
|
|  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.
|
|
| |  | 2 na 2 | Kuba K. (3909 punktów) | > Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.No, kawałek by poleciało, gdyby tylko "toto" podnieść i puścić wolno. Tyle, że pionowo w dół, z przyspieszeniem ok. 9,81 m/s2
|
|
| |  | 1 na 1 | dorias (722 punktów) | > Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.To ptak? Nie! To rakieta? Nie! To super samolot!!! Nie no jakby dać temu odpowiednie silniki to by poleciało  Tyle że to nie przypomina Tupolewa, piany modelarz by tak nie spaprał sprawy
|
|
| |  | 2 na 2 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | >Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.
nie WIERZYSZ ???
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
6 na 6 | finerbijk (17282 punktów) | Jak dla mnie on jest genialny! Kiedy zobaczyłem te zdjęcia to od razu pierwsze, co mi się nasunęło to "katastrofa", czyli pomnik w wersji finalnej świetnie oddaje to co miał oddawać. Wystarczy rzut oka i wiadomo wszystko o mentalności tych, którzy zainicjowali jego utworzenie i dla których miał być przeznaczony. Nie mógłby być lepszy.
|
|
4 na 4 | jasenka (1863 punktów) | Odp: | > Cytat:Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny >katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty >wierzy, że mógł to być zamach. Musicie to zobaczyć! Pomnik smoleński w Kałkowie. Jakie to jest strasznie, strasznie, potwornie żenujące i tandetne. Ośmiesza tylko tragicznie zmarłych ludzi: fakty.inte(*)alkowie/zdjecie/duze,1650994,2
|
|
 | | Meretseger (61860 punktów) | Przeniosłam do wątku na ten temat.
|
|
 | 3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | > Musicie to zobaczyć! Pomnik smoleński w Kałkowie.> (...)> fakty.inte(*)alkowie/zdjecie/duze,1650994,2> Cytat z linkowanej strony: Cytat:Wykonany ze stali i betonu pomnik poświęcony katastrofie smoleńskiej, przedstawiający makietę rządowego tupolewa w skali 1:2,5 (...) Czy ktoś, kto to pisał w ogóle wie, co to jest makieta "w skali"? Albo może wypadałoby zapytać, czy wiedział to projektant? Przecież to coś nie jest wykonane w jakiejkolwiek skali (chyba że w skali absurdu), bo kompletnie nie przypomina oryginału.
|
|
|  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Czy ktoś, kto to pisał w ogóle wie, co to jest makieta "w skali"? Pewnie, że nie ma pojęcia "o co chodziło poecie". Absurdalne proporcje i rozmieszczenie elementów symbolizują rozmijanie się z rzeczywistością. Podobnie jak nieproporcjonalność postaci ma oznaczać, że wiadomo kto tu jest najważniejszy. Itd, itp. To jest pomnik, a nie model lotniczy. Latać ma tylko wyobraźnia. Miało być ludycznie i ckliwie.. i pewnie dla niektórych jest.
|
|
| |  | 1 na 1 | Kuba K. (3909 punktów) | > To jest pomnik, a nie model lotniczyOK, rozumiem - wizja artysty, swoboda wyobraźni twórczej itp.  Ale niech, do ciężkiej anielki, nie piszą, że to "makieta w skali"!
|
|
2 na 2 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Makieta Tupolewa została poświęcona | Swoją drogą, czy nie uważacie za zastanawiające, że niewątpliwie duża i bogata instytucja jaką jest KK nie zatrudnia przy tego typu inicjatywach jakichś specjalistów od promocji, marketingu, czy wizerunku? Dlaczego u licha nie wydadzą paru groszy na kogoś, kto by im powiedział, że się taką inicjatywą (a w szczególności sposobem jej realizacji) po prostu ośmieszają? Fascynująca jest dla mnie taka dążność do samounicestwienia...
|
|
 | 6 na 6 | RadRado (1047 punktów) | Teraz tylko czekać na pomnik-makietę miejsca na multipleksie cyfrowym.
|
|
 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Swoją drogą, czy nie uważacie za zastanawiające, że niewątpliwie duża i bogata instytucja jaką jest KK nie zatrudnia przy tego typu inicjatywach jakichś specjalistów od promocji, marketingu, czy wizerunku? Dlaczego u licha nie wydadzą paru groszy na kogoś, kto by im powiedział, że się taką inicjatywą (a w szczególności sposobem jej realizacji) po prostu ośmieszają? Fascynująca jest dla mnie taka dążność do samounicestwienia...
To jest jak w tej bajce o nagim królu. Nikt z rozsądnych nie ma odwagi ani chęci powiedzieć im co robią. Każdy woli przyglądać się z boku i mieć ubaw.
|
|
| Krakers (96 punktów) | HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!! No nie mogę się powstrzymać ze śmiechu jak widzę tych ludzi w pięknych strojach, pędzlami wodę leją i czarują pod nosem. Potem setka ludzi modli się do niewidzialnego przyjaciela przy betonowej imitacji samolotu. Edit@; W sumie to nie jest zabawne. Ani śmieszne. Ani trochę. Żal mi tych ludzi.
|
|
 | PanWasKocha (-49 punktów) (zablokowany) | Usunięte przez moderatora
|
|
|  | | dorias (722 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
2 na 2 | karaś (76 punktów) | Czy mnie wzrok mój kaprawy myli, czy na zdjęciu nr 2 starsza pani klęczy przed zdjęciem Gosiewskiego? Czyli Gosiewski teraz jest przedmiotem kultu? Czyli o nim też już tylko albo dobrze albo wcale bo jak nie to art. 196 kk??
Swoją drogą co by o nim nie mówić to istniał na pewno, czego już nie da się powiedzieć np. o ewangelistach...
|
|
 | 2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|