Racjonalista - Strona głównaDo treści
Makieta Tupolewa została poświęcona

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-06-2012 17:29Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Makieta Tupolewa została poświęcona
Ocena 14 na 14
wiadomosci(*)ia.html?ticaid=1eb01&_ticrsn=3

Makieta została poświęcona. Jesli się orientuję w interpretacjach prawnych stosowanych przez sądy, to mamy nowy przedmiot kultu religijnego. Nie wolno się z niego śmiać, ani krytykować, bo będzie to obraza uczuć religijnych i winny podzieli los Dody.

Polecam obejrzeć zdjęcia z linku. Prezentowana na nich rzeczywistość sprawia że takie filmy jak Rejs czy Miś przestają być śmieszne.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Ciekaw jestem czy ta budowla jest już po odbiorze technicznym?
Swoją drogą wygląd tego "pomnika" świadczy o tym, w jak zwichrowany sposób postrzegają rzeczywistość wyznawcy sekty PiS.


Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
Po obejrzeniu zdjęć i upewnieniu się, że nie śnię, zrozumiałem, co miał na myśli Wittgenstein, pisząc:
O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć
_
R. Karwat (50 punktów)
Czy tylko mi się wydaje czy skrzydła są zbyt blisko dziobu?
Pozdrawiam
24-06-2012 18:30 
 Ocena 5 na 5
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Czy tylko mi się wydaje czy skrzydła są zbyt blisko dziobu?
>Pozdrawiam

No i mamy prawdziwą przyczynę katastrofy. Nie wybuch, nie mgła, nie błąd pilotów, nie UFO... Tupolew miał źle rozłożony środek ciężkości. Takiej technologii nie powstydziliby się japońscy kamikadze.
24-06-2012 21:00 
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)
> (...) Takiej technologii nie powstydziliby się japońscy kamikadze.

Szczególnie, że kadłub wydaje się być zrobiony z betonu

PanWasKocha (-49 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora
PanWasKocha (-49 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora
25-06-2012 21:39 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>Czy tylko mi się wydaje czy skrzydła są zbyt blisko dziobu?
tak tak i kółka od poloneza


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Najbardziej Ujmujący komentarz - jak zwykle - na Niezależnej.pl:

Wielka szkoda

że zabrakło funduszy na replikę w skali 1:1, wtedy można by zrobić wnętrze otwarte dla zwiedzających z figurami woskowymi Pasażerów. Trudno. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Na pewno pojadę z rodziną obejrzeć.

Krzysztof N. 24/06/2012 - 18:36




Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)
24-06-2012 20:56 
 Ocena 10 na 10
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Ach, gdyby tak tych funduszy było dużo więcej, to można byłoby pokusić się o zbudowanie makiety przedstawiającej całe zdarzenie Zamachu Smoleńskiego. Rzeźba Tuska z generatorem mgły, Putina z rozpylaczem helu, Merkel odpalającej ładunki wybuchowe na pokładzie samolotu, ruskich żołdaków strzelających w potylicę Lech Kaczyńskiego... Rozmarzyłem się...
No ale najważniejsze, że i to dzieło podoba się Ludowi Smoleńskiemu piszącemu komentarze pod artykułem.


Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
24-06-2012 21:22 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ach, gdyby tak tych funduszy było dużo więcej, to można byłoby pokusić się o zbudowanie makiety przedstawiającej całe zdarzenie Zamachu Smoleńskiego

...z naturalnej wielkości repliką Rosji...

>Rzeźba Tuska z generatorem mgły,

...ale na przedstawienie w skali 1:1 Ogromu Podłości Tuskowej, obawiam się, żadne pieniądze by nie wystarczyły...


Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>...ale na przedstawienie w skali 1:1 Ogromu Podłości Tuskowej, obawiam się, żadne pieniądze by nie wystarczyły...

...? nie doceniasz Jarka...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
PanWasKocha (-49 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora
Kuba K. (3909 punktów)
>wiadomosci(*)ia.html?ticaid=1eb01&_ticrsn=3

>Makieta (Tupolewa - przyp mój) została poświęcona (...)

Szkoda, że nie zaprosili do współpracy jakiegoś modelarza, bo "to coś" na bank by nie poleciało Inżynierem to twórca tego koszmarka nie był, oj nie...
24-06-2012 20:59 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
nie ma sie co krytykowac - licza sie tylko uczucia i ludzka ....

inicjatywa.
Zbyszek Sulima 24/06/2012 - 18:32.



Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
Meretseger (61860 punktów)
Przecież TO w ogóle do tupolewa nie jest podobne Już bardziej do Cessny Citation M2, choć też przy bujnej wyobraźni.
25-06-2012 14:16 
 Ocena 1 na 1
Kuba K. (3909 punktów)
>Przecież TO w ogóle do tupolewa nie jest podobne Już bardziej do Cessny Citation M2, choć też przy bujnej wyobraźni.

Albo ewentualnie do któregoś Learjeta Tyle, że płat jest iście nowatorsko przesunięty ku przodowi
25-06-2012 14:25 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.
25-06-2012 14:32 
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)
>Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.

No, kawałek by poleciało, gdyby tylko "toto" podnieść i puścić wolno. Tyle, że pionowo w dół, z przyspieszeniem ok. 9,81 m/s2
25-06-2012 20:01 
 Ocena 1 na 1
dorias (722 punktów)
>Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.

To ptak? Nie! To rakieta? Nie! To super samolot!!!

Nie no jakby dać temu odpowiednie silniki to by poleciało Tyle że to nie przypomina Tupolewa, piany modelarz by tak nie spaprał sprawy
25-06-2012 22:26 
 Ocena 1 na 1
Kuba K. (3909 punktów)
>Nie no jakby dać temu odpowiednie silniki to by poleciało

U zarania lotnictwa mawiano, że z odpowiednio mocnym silnikiem polecą nawet drzwi od stodoły, więc może coś w tym jest...
25-06-2012 22:00 
 Ocena 2 na 2
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>Cokolwiek to jest, z pewnością by nie poleciało przy takim ustawieniu płata i proporcjach.

nie WIERZYSZ ???

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
finerbijk (17282 punktów)
Jak dla mnie on jest genialny!
Kiedy zobaczyłem te zdjęcia to od razu pierwsze, co mi się nasunęło to "katastrofa", czyli pomnik w wersji finalnej świetnie oddaje to co miał oddawać.
Wystarczy rzut oka i wiadomo wszystko o mentalności tych, którzy zainicjowali jego utworzenie i dla których miał być przeznaczony. Nie mógłby być lepszy.
jasenka (1863 punktów)Odp:
> Cytat:
Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny
>katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty
>wierzy, że mógł to być zamach.


Musicie to zobaczyć! Pomnik smoleński w Kałkowie.
Jakie to jest strasznie, strasznie, potwornie żenujące i tandetne. Ośmiesza tylko tragicznie zmarłych ludzi:
fakty.inte(*)alkowie/zdjecie/duze,1650994,2
Meretseger (61860 punktów)
Przeniosłam do wątku na ten temat.
25-06-2012 14:30 
 Ocena 3 na 3
Kuba K. (3909 punktów)
>Musicie to zobaczyć! Pomnik smoleński w Kałkowie.
>(...)
>fakty.inte(*)alkowie/zdjecie/duze,1650994,2
>

Cytat z linkowanej strony:

Cytat:
Wykonany ze stali i betonu pomnik poświęcony katastrofie smoleńskiej, przedstawiający makietę rządowego tupolewa w skali 1:2,5 (...)


Czy ktoś, kto to pisał w ogóle wie, co to jest makieta "w skali"? Albo może wypadałoby zapytać, czy wiedział to projektant? Przecież to coś nie jest wykonane w jakiejkolwiek skali (chyba że w skali absurdu), bo kompletnie nie przypomina oryginału.
25-06-2012 16:10 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Czy ktoś, kto to pisał w ogóle wie, co to jest makieta "w skali"?
Pewnie, że nie ma pojęcia "o co chodziło poecie". Absurdalne proporcje i rozmieszczenie elementów symbolizują rozmijanie się z rzeczywistością. Podobnie jak nieproporcjonalność postaci ma oznaczać, że wiadomo kto tu jest najważniejszy. Itd, itp.
To jest pomnik, a nie model lotniczy. Latać ma tylko wyobraźnia. Miało być ludycznie i ckliwie.. i pewnie dla niektórych jest.
25-06-2012 22:23 
 Ocena 1 na 1
Kuba K. (3909 punktów)
>To jest pomnik, a nie model lotniczy

OK, rozumiem - wizja artysty, swoboda wyobraźni twórczej itp. Ale niech, do ciężkiej anielki, nie piszą, że to "makieta w skali"!
Kuba K. (3909 punktów)Odp: Makieta Tupolewa została poświęcona
Swoją drogą, czy nie uważacie za zastanawiające, że niewątpliwie duża i bogata instytucja jaką jest KK nie zatrudnia przy tego typu inicjatywach jakichś specjalistów od promocji, marketingu, czy wizerunku? Dlaczego u licha nie wydadzą paru groszy na kogoś, kto by im powiedział, że się taką inicjatywą (a w szczególności sposobem jej realizacji) po prostu ośmieszają? Fascynująca jest dla mnie taka dążność do samounicestwienia...
25-06-2012 17:12 
 Ocena 6 na 6
RadRado (1047 punktów)
Teraz tylko czekać na pomnik-makietę miejsca na multipleksie cyfrowym.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Swoją drogą, czy nie uważacie za zastanawiające, że niewątpliwie duża i bogata instytucja jaką jest KK nie zatrudnia przy tego typu inicjatywach jakichś specjalistów od promocji, marketingu, czy wizerunku? Dlaczego u licha nie wydadzą paru groszy na kogoś, kto by im powiedział, że się taką inicjatywą (a w szczególności sposobem jej realizacji) po prostu ośmieszają? Fascynująca jest dla mnie taka dążność do samounicestwienia...

To jest jak w tej bajce o nagim królu. Nikt z rozsądnych nie ma odwagi ani chęci powiedzieć im co robią. Każdy woli przyglądać się z boku i mieć ubaw.
Krakers (96 punktów)
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

No nie mogę się powstrzymać ze śmiechu jak widzę tych ludzi w pięknych strojach, pędzlami wodę leją i czarują pod nosem. Potem setka ludzi modli się do niewidzialnego przyjaciela przy betonowej imitacji samolotu.


Edit@; W sumie to nie jest zabawne. Ani śmieszne. Ani trochę. Żal mi tych ludzi.


PanWasKocha (-49 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora
dorias (722 punktów)
Usunięte przez moderatora
karaś (76 punktów)
Czy mnie wzrok mój kaprawy myli, czy na zdjęciu nr 2 starsza pani klęczy przed zdjęciem Gosiewskiego? Czyli Gosiewski teraz jest przedmiotem kultu? Czyli o nim też już tylko albo dobrze albo wcale bo jak nie to art. 196 kk??

Swoją drogą co by o nim nie mówić to istniał na pewno, czego już nie da się powiedzieć np. o ewangelistach...
11-07-2012 19:14 
 Ocena 2 na 2
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
wyborcza.p(*)zyli_katolickie_poganstwo.html

Tutaj jest niezły tekst na temat tej makiety.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365