Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nauka to bajki.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-03-2023 15:51Handzlik em (26 punktów)Nauka to bajki.
nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.

Co to znaczy dla świata?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Handzlik em (26 punktów)
>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>Co to znaczy dla świata?

myśle więc jestem.
Handzlik em (26 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>myśle więc jestem.

Wygrał kononowicz krzysztof
Handzlik em (26 punktów)
>>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>>Co to znaczy dla świata?
>>myśle więc jestem.
>Wygrał kononowicz krzysztof

Nie ma sensu się uczyć. Tylko jak wymyślono kran który wytwarza wode albo czajnik elektroniczny.

To tak samo jak istnieja religie które pozwalają się zbliżyć tylko trzeba sie uduchowić.
Handzlik em (26 punktów)
>>>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>>>Co to znaczy dla świata?
>>>myśle więc jestem.
>>Wygrał kononowicz krzysztof
>Nie ma sensu się uczyć. Tylko jak wymyślono kran który wytwarza wode albo czajnik elektroniczny.
>To tak samo jak istnieja religie które pozwalają się zbliżyć tylko trzeba sie uduchowić.

Jest tylko mądrość
Handzlik em (26 punktów)
>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>Co to znaczy dla świata?

pika pika pikaczu pika pika pikaczu pika pika?
Handzlik em (26 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>pika pika pikaczu pika pika pikaczu pika pika?

Nie będzie złodziejstwa nie będzie złości nie będzie bandyctwa nie będzie niczego
Edward Robak* (2152 punktów)
>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>Co to znaczy dla świata?

Tam gdzie nie ma boga tam nie ma nauki o bogu.
Brak boga w niczym nie przeszkadza, by rozwijać inne nauki nie o bogu, bożyszczach, herosach, strzygach, wodnikach, upiorach, wilkołakach, zjawach, duchach itd.
PS.
W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz.
Handzlik em (26 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>Tam gdzie nie ma boga tam nie ma nauki o bogu.
>Brak boga w niczym nie przeszkadza, by rozwijać inne nauki nie o bogu, bożyszczach, herosach, strzygach, wodnikach, upiorach, wilkołakach, zjawach, duchach itd.
>PS.
>W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz.
>

Jezus i inni byli naukowcami
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz.
Raczej 'jest taka religia, w której pospolitego rzeczownika bóg użyto jako nazwy własnej, więc we wskazanym użyciu jest pisana wielką literą'. Ta religia to chrześcijaństwo, czyli chrześcijańskim bogiem jest niejaki Bóg.

A zwrot "z wielkiej litery" to rusycyzm.


cr
31-03-2023 16:04 
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)
>>W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz.

>Raczej 'jest taka religia, w której pospolitego rzeczownika bóg użyto jako nazwy własnej, więc we wskazanym użyciu jest pisana wielką literą'. Ta religia to chrześcijaństwo, czyli chrześcijańskim bogiem jest niejaki Bóg.

bóg Zeus, bóg Ra, bóg Strzybóg i bóg Bóg.
DRUGIE PRZYKAZANIE - "Nie bierz imienia Pana, Boga twego, nadaremno".

>A zwrot "z wielkiej litery" to rusycyzm.

IMHO: Rusycyzm to by brzmiał: "z wielkiej bukwy", ale z językoznawcami nie będę się spierał.
Mnie rusycyzmy nie przeszkadzają. Takie wtręty ubogacają język rodzimy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>>>W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz.
>>Raczej 'jest taka religia, w której pospolitego rzeczownika bóg użyto jako nazwy własnej, więc we wskazanym użyciu jest pisana wielką literą'. Ta religia to chrześcijaństwo, czyli chrześcijańskim bogiem jest niejaki Bóg.
>bóg Zeus, bóg Ra, bóg Strzybóg i bóg Bóg.
No właśnie tak: bóg Bóg.

>DRUGIE PRZYKAZANIE - "Nie bierz imienia Pana, Boga twego, nadaremno".
W tym wypadku można przyjąć, że rzeczownik pospolity "bóg" został napisany dużą literą z grzeczności.

>>A zwrot "z wielkiej litery" to rusycyzm.
>IMHO: Rusycyzm to by brzmiał: "z wielkiej bukwy", ale z językoznawcami nie będę się spierał.
W zwrocie 'z dużej litery' rusycyzmem jest forma gramatyczna.

>Mnie rusycyzmy nie przeszkadzają. Takie wtręty ubogacają język rodzimy.
Bo ogólnie, to język wzbogaca m.in. łamanie reguł. Ale to zarazem znaczy, że do wzbogacania języka trzeba reguł.

cr
31-03-2023 21:28 
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)

>No właśnie tak: bóg Bóg.

>>DRUGIE PRZYKAZANIE - "Nie bierz imienia Pana, Boga twego, nadaremno".
>W tym wypadku można przyjąć, że rzeczownik pospolity "bóg" został napisany dużą literą z grzeczności.

A nie jest to czasem tak, że słowo "bóg" pisane małą pierwszą literą (z małej litery) oznacza żywioł, a słowo 'Bóg' odnosi się do podmiotu, który ma własną wolę?

>Bo ogólnie, to język wzbogaca m.in. łamanie reguł. Ale to zarazem znaczy, że do wzbogacania języka trzeba reguł.

Czyli: najpierw ludzie tworzą język, którym się porozumiewają,
a później badają ten język i odkrywają reguły.
Wyjątki oczywiście regułę potwierdzają.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>A nie jest to czasem tak, że słowo "bóg" pisane małą pierwszą literą (z małej litery) oznacza żywioł
Skąd taki pomysł?

>a słowo 'Bóg' odnosi się do podmiotu, który ma własną wolę?
O tyle, o ile 'Smok Wawelski' odnosi się do podmiotu, który zionie ogniem.

>Czyli: najpierw ludzie tworzą język, którym się porozumiewają,
>a później badają ten język i odkrywają reguły.
By było co badać, tak się zacząć musiało.

>Wyjątki oczywiście regułę potwierdzają.
Ta reguła też może mieć swoje wyjątki.

cr
01-04-2023 13:07 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>Skąd taki pomysł?

Z mroków nieświadomości...

>Ta reguła też może mieć swoje wyjątki.

hehe
Ciekawym jest (gdyby przeprowadzić sondę wśród Polaków) jaki procent populacji woli używać określenia 'zacznij pisać z wielkiej litery' zamiast "zacznij pisać pierwszą literę wielką, a następne małe". Ergonomia przemawia za tym pierwszym.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ciekawym jest (gdyby przeprowadzić sondę wśród Polaków) jaki procent populacji woli używać określenia 'zacznij pisać z wielkiej litery' zamiast "zacznij pisać pierwszą literę wielką, a następne małe". Ergonomia przemawia za tym pierwszym.
'Zacznij pisać z wielkiej litery' kontra 'zacznij pisać wielką literą' - taką sondę proponuję.

cr
02-04-2023 12:11 
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)

>'Zacznij pisać z wielkiej litery' kontra 'zacznij pisać wielką literą' - taką sondę proponuję.

    z grubej rury (język polski)
    znaczenia:
    fraza przysłówkowa
    (1.1) dosadnie, bez ogródek, bez owijania w bawełnę
    kolokacje:
    (1.1) strzelić / palnąć / wypalić z grubej rury
    synonimy:
    (1.1) prosto z mostu, prosto w nos, prosto w oczy
    uwagi:
    zobacz też: Indeks:Polski - Związki frazeologiczne
    pl.wiktionary.org/wiki/z_grubej_rury


Przy okazji można też wysondować:
'wypalić z grubej rury' i 'wypalić grubą rurą'
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>'Zacznij pisać z wielkiej litery' kontra 'zacznij pisać wielką literą' - taką sondę proponuję.
>Przy okazji można też wysondować:
>'wypalić z grubej rury' i 'wypalić grubą rurą'
To nie wypali.

cr
02-04-2023 20:17 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>To nie wypali.

Można też wyjść z jasnej bramy i wyjść ciemną bramą. ;D
druga strona mocy
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Można też wyjść z jasnej bramy i wyjść ciemną bramą. ;D
To są różne sytuacje: wychodzenie bramą to opuszczenie strefy nie będącej bramą (np. podwórka, kamienicy), a wychodzenie z bramy to opuszczenie strefy bramy.

>
druga strona mocy

To chyba niemoc?


cr
02-04-2023 21:27 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>>
druga strona mocy

>To chyba niemoc?
>

To antymoc. To jak akcja i reakcja.
Mają równą wartość tylko przeciwne kierunki.
02-04-2023 23:56 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Można też wyjść z jasnej bramy i wyjść ciemną bramą. ;D

>To są różne sytuacje: wychodzenie bramą to opuszczenie strefy nie będącej bramą (np. podwórka, kamienicy), a wychodzenie z bramy to opuszczenie strefy bramy.

Kot wyszedł z jasnej bramy i gapi się na mnie kocim wzrokiem.
Kot wyszedł ciemną bramą i tyle go widziałem.

>>druga strona mocy
>To chyba niemoc?

Strona może być np. lewa, prawa, albo centrum? 👣
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Można też wyjść z jasnej bramy i wyjść ciemną bramą. ;D
>>To są różne sytuacje: wychodzenie bramą to opuszczenie strefy nie będącej bramą (np. podwórka, kamienicy), a wychodzenie z bramy to opuszczenie strefy bramy.
>Kot wyszedł z jasnej bramy i gapi się na mnie kocim wzrokiem.
>Kot wyszedł ciemną bramą i tyle go widziałem
Jest jak było.

cr
03-04-2023 03:12 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>Jest jak było.

Gdy porównamy z jasnej bramy (z wielkiej litery) i
ciemną bramą (małą literą) to w najgorszym przypadku stwierdzimy, że forma zależy od kontekstu.
Taka reguła. ✍️
03-04-2023 08:08 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Gdy porównamy z jasnej bramy (z wielkiej litery) i
> ciemną bramą (małą literą) to w najgorszym przypadku stwierdzimy, że forma zależy od kontekstu.
I ten kontekst to niby tak działa, że Jasny Kot nie może wyjść z ciemnej bramy (z małej litery), zaś ciemny kot nie może wyjść Jasną Bramą (wielką literą)?

Wyjście bramą i wyjście z bramy nie są tym samym, choćby dlatego, że można 'z kamienicy wyjść bramą', ale nie można 'z kamienicy wyjść z bramy'.

I to pomimo, że każde 'wyjście bramą' wieńczy 'wyjście z bramy'!

Oraz, że czasem i 'z bramy' można wyjść 'bramą'.

cr
03-04-2023 08:34 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Gdy porównamy z jasnej bramy (z wielkiej litery) i
>> ciemną bramą (małą literą) to w najgorszym przypadku stwierdzimy, że forma zależy od kontekstu.

>I ten kontekst to niby tak działa, że Jasny Kot nie może wyjść z ciemnej bramy (z małej litery), zaś ciemny kot nie może wyjść Jasną Bramą (wielką literą)?
>Wyjście bramą i wyjście z bramy nie są tym samym, choćby dlatego, że można 'z kamienicy wyjść bramą', ale nie można 'z kamienicy wyjść z bramy'.
>I to pomimo, że każde 'wyjście bramą' wieńczy 'wyjście z bramy'!
>Oraz, że czasem i 'z bramy' można wyjść 'bramą'.

Super.
A które to będzie rusycyzm: wyjść z bramy, czy wyjść bramą? bo już się pogubiłem
"pisane z wielkiej litery" (czyli wyjść z wielkiej bramy)
czy
"pisane wielką literą" (czyli wyjść wielką bramą)
03-04-2023 09:21 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Super.
Inspirowałeś mnie.

>A które to będzie rusycyzm: wyjść z bramy, czy wyjść bramą? bo już się pogubiłem
Rusycyzmem jest zwrot 'pisać z wielkiej litery', a rodzimy to 'pisać wielką literą'.

>"pisane z wielkiej litery" (czyli wyjść z wielkiej bramy)
Nie ma analogii. Bo choć po polsku pisze się literami, a nie 'z liter', to wyjść możemy i bramą, i z bramy - zależnie od sytuacji.

cr
03-04-2023 09:58 
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Super.
>Inspirowałeś mnie.
>>A które to będzie rusycyzm: wyjść z bramy, czy wyjść bramą? bo już się pogubiłem
>Rusycyzmem jest zwrot 'pisać z wielkiej litery', a rodzimy to 'pisać wielką literą'.
>>"pisane z wielkiej litery" (czyli wyjść z wielkiej bramy)
>Nie ma analogii. Bo choć po polsku pisze się literami, a nie 'z liter', to wyjść możemy i bramą, i z bramy - zależnie od sytuacji.

    Otóż zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób. (16 cze 2003)
    pwn.pl
    sjp.pwn.pl › poradnia › haslo › wielka-duza-litera...

Czyli jedna konstrukcja z przyimkiem to rusycyzm, a druga konstrukcja z przyimkiem to nie rusycyzm. To logiczne. Bardzo przejrzysta reguła językowa (zwłaszcza gdy się nie odróżnia czym się różni pisanie z wielkiej litery od pisania wielką literą {wielkimi literami})
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Rusycyzmem jest zwrot 'pisać z wielkiej litery', a rodzimy to 'pisać wielką literą'.
>>>"pisane z wielkiej litery" (czyli wyjść z wielkiej bramy)
>>Nie ma analogii. Bo choć po polsku pisze się literami, a nie 'z liter', to wyjść możemy i bramą, i z bramy - zależnie od sytuacji.
>
    Otóż zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób. (16 cze 2003)
    >pwn.pl
    >sjp.pwn.pl › poradnia › haslo › wielka-duza-litera...

>Czyli jedna konstrukcja z przyimkiem to rusycyzm, a druga konstrukcja z przyimkiem to nie rusycyzm. To logiczne.
A pamiętasz jeszcze, że nie ma tożsamości znaczeniowej między 'wyjściem bramą' a 'wyjściem z bramy', czy na próżno się te koty nawychodziły?


cr
03-04-2023 16:01 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>A pamiętasz jeszcze, że nie ma tożsamości znaczeniowej między 'wyjściem bramą' a 'wyjściem z bramy', czy na próżno się te koty nawychodziły?

Koty miały uzmysłowić, że "wyjść z bramy" i "wyjść bramą" odnoszą się do odmiennych sytuacji.
Podobnie jak "z wielkiej litery" (zacząć) i "wielkimi literami" (kontynuować).
Wielką literę można wstawić w wyrazie np. robAk, natomiast co oznaczają słowa:
"zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą"
- przecież MY (Polacy) nie piszemy literą, ale literami. Coś gramatyka kuleje u tego językoznawcy...
może nie Polak, albo jakiś mentalny daltonista?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Koty miały uzmysłowić, że "wyjść z bramy" i "wyjść bramą" odnoszą się do odmiennych sytuacji.
Przecież wprowadziłeś koty w odpowiedzi na MOJE twierdzenie, że te dwa zwroty oznaczają odmienne sytuacje.

>Podobnie jak "z wielkiej litery" (zacząć) i "wielkimi literami" (kontynuować).
Ale my ustalamy jak po polsku wyrazić, że słowo należy zacząć dużą literą.

>Wielką literę można wstawić w wyrazie np. robAk, natomiast co oznaczają słowa:
>"zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą"
Że mowa o polszczyźnie, w której tylko pierwsza litera może być wielka.

>przecież MY (Polacy) nie piszemy literą, ale literami.
Omawiamy zwrot odnoszący się do pierwszej litery słowa.

'Robak' wielką literą pisze się np. wtedy, gdy występuje jako nazwisko.

>Coś gramatyka kuleje u tego językoznawcy...
Ustalenia językoznawców można respektować lub nie, ja je zwykle respektuję.


cr
03-04-2023 19:22 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Koty miały uzmysłowić, że "wyjść z bramy" i "wyjść bramą" odnoszą się do odmiennych sytuacji.
> Przecież wprowadziłeś koty w odpowiedzi na MOJE twierdzenie, że te dwa zwroty oznaczają odmienne sytuacje.

No i o to chodziło. Gdyby oznaczały tę samą sytuację to można by dochodzić historycznie która była pierwsza, a która jest bardziej polska.

>>Podobnie jak "z wielkiej litery" (zacząć) i "wielkimi literami" (kontynuować).
>Ale my ustalamy jak po polsku wyrazić, że słowo należy zacząć dużą literą.

A zaczęło się tak niewinnie: PS. W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery.

>>Wielką literę można wstawić w wyrazie np. robAk, natomiast co oznaczają słowa:
>>"zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą"
>Że mowa o polszczyźnie, w której tylko pierwsza litera może być wielka.

No właśnie. Jeśli piszemy coś z wielkiej litery (początek zdania, imię własne, nazwy geograficzne, nazwy gwiazd i gwiazdozbiorów) to przyimek 'z' wskazuje tylko pierwszą literę.
Skróty (np. ONZ, BHP) piszemy wielkimi literami, ale ePUAP (tylko pierwsza litera mała, a pozostałe wielkie) też przecież jest polszczyzną... (?)

>>przecież MY (Polacy) nie piszemy literą, ale literami.
>Omawiamy zwrot odnoszący się do pierwszej litery słowa.
>'Robak' wielką literą pisze się np. wtedy, gdy występuje jako nazwisko.

Nazwisko, a więc w ogólności podmiot, który ma własną wolę

>>Coś gramatyka kuleje u tego językoznawcy...
>Ustalenia językoznawców można respektować lub nie, ja je zwykle respektuję.

Gdyby nie było gramatyki, to panowałby haos, ale bez przesady. Językoznawców też można czasem skrytykować. (np. w cudzysłowie vel w cudzysłowiu)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Koty miały uzmysłowić, że "wyjść z bramy" i "wyjść bramą" odnoszą się do odmiennych sytuacji.
>> Przecież wprowadziłeś koty w odpowiedzi na MOJE twierdzenie, że te dwa zwroty oznaczają odmienne sytuacje.
>No i o to chodziło.
Ale komu chciałeś uzmysłowić moje twierdzenie, które sam zacytowałeś??

>Jeśli piszemy coś z wielkiej litery (początek zdania, imię własne, nazwy geograficzne, nazwy gwiazd i gwiazdozbiorów) to przyimek 'z' wskazuje tylko pierwszą literę.
Leży Ci ten rusycyzm, to ok, każdemu wolno. Ja tylko zwracam uwagę, że to rusycyzm, i że istnieje rdzennie polski odpowiednik.

>ePUAP (tylko pierwsza litera mała, a pozostałe wielkie) też przecież jest polszczyzną... (?)
Jest. Ale to tylko szczególny przypadek (jak i np. nasz 'robAk'), który się po prostu 'pisze małą literą, a pozostałe wielkie'; omawiany rusycyzm też byłby tu niewystarczający.

>Językoznawców też można czasem skrytykować.
Język zmienia się m.in. z powodu powielania błędów, więc językoznawca jest na przegrywanie skazany.

cr
04-04-2023 19:15 
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Koty miały uzmysłowić, że "wyjść z bramy" i "wyjść bramą" odnoszą się do odmiennych sytuacji.
>>> Przecież wprowadziłeś koty w odpowiedzi na MOJE twierdzenie, że te dwa zwroty oznaczają odmienne sytuacje.
>>No i o to chodziło.
>Ale komu chciałeś uzmysłowić moje twierdzenie, które sam zacytowałeś??

No przecież przed twierdzeniem, które zacytowałem były moje przykłady o wychodzeniu z bramy vel wychodzeniu bramą, strzelaniu z grubej rury i strzelaniu grubą rurą. Czy nie na podstawie tych przykładów wysunęła Pani twierdzenie o odmienności tych sytuacji?

>>Jeśli piszemy coś z wielkiej litery (początek zdania, imię własne, nazwy geograficzne, nazwy gwiazd i gwiazdozbiorów) to przyimek 'z' wskazuje tylko pierwszą literę.
>Leży Ci ten rusycyzm, to ok, każdemu wolno. Ja tylko zwracam uwagę, że to rusycyzm, i że istnieje rdzennie polski odpowiednik.

No to po co się tyle męczyłem wyszukując przykłady na to by przez porównanie ustalić, że pisanie z wielkiej litery i pisanie wielką literą to nie są odpowiedniki.
Wielką literą można zacząć pisać wyraz, ale z wielkiej litery nie można wstawić pozycji innej niż pierwsza.
Te dwa zwroty to nie są odpowiedniki.

>>ePUAP (tylko pierwsza litera mała, a pozostałe wielkie) też przecież jest polszczyzną... (?)
>Jest. Ale to tylko szczególny przypadek (jak i np. nasz 'robAk'), który się po prostu 'pisze małą literą, a pozostałe wielkie'; omawiany rusycyzm też byłby tu niewystarczający.
>>Językoznawców też można czasem skrytykować.
>Język zmienia się m.in. z powodu powielania błędów, więc językoznawca jest na przegrywanie skazany.

Któryś z polityków twierdził, że polskość to nienormalność. Może do tego to zmierza, by wszystko co polskie nazwać rusycyzmem, germanizmem, a język polski nazwać zbiorem powielonych błędów. {Takie gęsi co swojego języka nie mają, tylko to na co im się zezwoli - gęgają}
gę, gę
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Koty miały uzmysłowić, że "wyjść z bramy" i "wyjść bramą" odnoszą się do odmiennych sytuacji.
>>>> Przecież wprowadziłeś koty w odpowiedzi na MOJE twierdzenie, że te dwa zwroty oznaczają odmienne sytuacje.
>>>No i o to chodziło.
>>Ale komu chciałeś uzmysłowić moje twierdzenie, które sam zacytowałeś??
>No przecież przed twierdzeniem, które zacytowałem były moje przykłady o wychodzeniu z bramy vel wychodzeniu bramą
To bez znaczenia, bo mowa o roli kotów.

>strzelaniu z grubej rury i strzelaniu grubą rurą. Czy nie na podstawie tych przykładów wysunęła Pani twierdzenie o odmienności tych sytuacji?
Nie, odmienność wytknęłam nie na podstawie tych przykładów, lecz W tych przykładach.

>No to po co się tyle męczyłem wyszukując przykłady na to by przez porównanie ustalić, że pisanie z wielkiej litery i pisanie wielką literą to nie są odpowiedniki.
Nie wiem po co, ja nie twierdziłam, że to nie są odpowiedniki.

>Wielką literą można zacząć pisać wyraz, ale z wielkiej litery nie można wstawić pozycji innej niż pierwsza.
>Te dwa zwroty to nie są odpowiedniki.
Właśnie są, w obu przypadkach idzie o określenie jaka ma być pierwsza litera.

>Któryś z polityków twierdził, że polskość to nienormalność. Może do tego to zmierza, by wszystko co polskie nazwać rusycyzmem, germanizmem, a język polski nazwać zbiorem powielonych błędów.
Dobrze widzę, że w obronie rusycyzmu powołałeś się na polskość oraz cytujesz polityka, który polskość ocenił pejoratywnie?

Ja zwrotu 'z dużej litery' używałam, póki nie natrafiłam na informację, że jako rusycyzm jest błędem. Ty się nie chcesz poprawić, no to przecież Twój wybór. Miałeś szansę.


cr
05-04-2023 00:16 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Ja zwrotu 'z dużej litery' używałam, póki nie natrafiłam na informację, że jako rusycyzm jest błędem.

Ja tam nie wierzę w czyjeś manipulacje. Skoro odróżniam "z wielkiej litery" od "wielką literą" to nie traktuję tych wyrażeń jako zamienniki, a to że słowiańskie składnie bywają podobne wcale mnie nie dziwi, bo wywodzą się z jednego słowotwórczego pnia.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ja zwrotu 'z dużej litery' używałam, póki nie natrafiłam na informację, że jako rusycyzm jest błędem.
>Ja tam nie wierzę w czyjeś manipulacje.
A ja nie twierdzę, że to manipulacja.

>Skoro odróżniam "z wielkiej litery" od "wielką literą" to nie traktuję tych wyrażeń jako zamienniki
Zatem kiedy właściwym będzie tylko zwrot "pisać wielką literą", a kiedy tylko "pisać z wielkiej litery"? (Tylko już bez bram, rur i kotów.)

cr
05-04-2023 12:59 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>Ja zwrotu 'z dużej litery' używałam, póki nie natrafiłam na informację, że jako rusycyzm jest błędem.
>>Ja tam nie wierzę w czyjeś manipulacje.
>A ja nie twierdzę, że to manipulacja.

Nie spotkałem jeszcze człowieka, który jest świadomy, że jego poglądy nie są własne lecz są efektem indoktrynacji.

>>Skoro odróżniam "z wielkiej litery" od "wielką literą" to nie traktuję tych wyrażeń jako zamienniki
>Zatem kiedy właściwym będzie tylko zwrot "pisać wielką literą", a kiedy tylko "pisać z wielkiej litery"? (Tylko już bez bram, rur i kotów.)

A co to znaczy "tylko"? To już zabronione jest nazywanie tego samego innymi słowami?
Z wielkiej litery zaczynamy, a wielką literą (kapitaliki i wersaliki - CAPS LOCK) można kontynuować.
Coś Pani nie pasuje?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Ja zwrotu 'z dużej litery' używałam, póki nie natrafiłam na informację, że jako rusycyzm jest błędem.
>>>Ja tam nie wierzę w czyjeś manipulacje.
>>A ja nie twierdzę, że to manipulacja.
>Nie spotkałem jeszcze człowieka, który jest świadomy, że jego poglądy nie są własne lecz są efektem indoktrynacji.
Nie pisałam o poglądach, a o swojej postawie; podporządkowuję się wskazaniom językoznawców.

>>>Skoro odróżniam "z wielkiej litery" od "wielką literą" to nie traktuję tych wyrażeń jako zamienniki
>>Zatem kiedy właściwym będzie tylko zwrot "pisać wielką literą", a kiedy tylko "pisać z wielkiej litery"? (Tylko już bez bram, rur i kotów.)
>A co to znaczy "tylko"? To już zabronione jest nazywanie tego samego innymi słowami?
Użyte dwukrotnie w pytaniu 'tylko' ma wykluczyć możliwość zastąpienia rozpatrywanego tu alternatywnego określenia. Kto twierdzi, że wyrażenia (wielką i z wielkiej) nie są zamiennikami, niechby zademonstrował to na przykładach. (Tylko już bez bram, rur i kotów.)

>Z wielkiej litery zaczynamy, a wielką literą (kapitaliki i wersaliki - CAPS LOCK) można kontynuować.
>Coś Pani nie pasuje?
>
Nie można kontynuować literą, kontynuuje się literami.


cr
05-04-2023 15:14 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Nie pisałam o poglądach, a o swojej postawie;

Twierdzenie, że pisanie imienia Boga "z wielkiej litery" to rusycyzm - jest poglądem.

>podporządkowuję się wskazaniom językoznawców.

Czyli podporządkowuje się pani indoktrynacji.
/indoktrynacja «systematyczne i natarczywe wpajanie jakichś idei lub doktryn»/

>>>>Skoro odróżniam "z wielkiej litery" od "wielką literą" to nie traktuję tych wyrażeń jako zamienniki
>>>Zatem kiedy właściwym będzie tylko zwrot "pisać wielką literą", a kiedy tylko "pisać z wielkiej litery"? (Tylko już bez bram, rur i kotów.)
>>A co to znaczy "tylko"? To już zabronione jest nazywanie tego samego innymi słowami?
>Użyte dwukrotnie w pytaniu 'tylko' ma wykluczyć możliwość zastąpienia rozpatrywanego tu alternatywnego określenia. Kto twierdzi, że wyrażenia (wielką i z wielkiej) nie są zamiennikami, niechby zademonstrował to na przykładach. (Tylko już bez bram, rur i kotów.)
>>Z wielkiej litery zaczynamy, a wielką literą (kapitaliki i wersaliki - CAPS LOCK) można kontynuować.
>>Coś Pani nie pasuje?
>>
>Nie można kontynuować literą, kontynuuje się literami.

Dokładnie to samo napisałem powyżej krytykując indoktrynera.
Osiągnęliśmy zgodność poglądów, choć pani postawa nie jest zbyt zgodna (a pijar nietęgi)
05-04-2023 17:54 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Twierdzenie, że pisanie imienia Boga "z wielkiej litery" to rusycyzm - jest poglądem.
A czyim, skoro nie ja twierdzę, że pisanie imienia Boga "z wielkiej litery" to rusycyzm?

>>podporządkowuję się wskazaniom językoznawców.
>Czyli podporządkowuje się pani indoktrynacji.
>/indoktrynacja «systematyczne i natarczywe wpajanie jakichś idei lub doktryn»/
We wskazaniach którym się podporządkowuję nie ma ani jednej z wymienionych cech.

>>Nie można kontynuować literą, kontynuuje się literami.
>Dokładnie to samo napisałem powyżej krytykując indoktrynera. 7
Bo ów krytykowany twierdził, że można 'kontynuować literą'?

>Osiągnęliśmy zgodność poglądów
Na fR dążę do zgodności z faktami.

>choć pani postawa nie jest zbyt zgodna (a pijar nietęgi)
Cóż, wzajemnie; szczególnie ucieczka w ad personam była kiepska.

cr
alsor (3283 punktów)
>>Twierdzenie, że pisanie imienia Boga "z wielkiej litery" to rusycyzm - jest poglądem.
>A czyim, skoro nie ja twierdzę, że pisanie imienia Boga "z wielkiej litery" to rusycyzm?
>>>podporządkowuję się wskazaniom językoznawców.
>>Czyli podporządkowuje się pani indoktrynacji.
>>/indoktrynacja «systematyczne i natarczywe wpajanie jakichś idei lub doktryn»/
>We wskazaniach którym się podporządkowuję nie ma ani jednej z wymienionych cech.
>>>Nie można kontynuować literą, kontynuuje się literami.
>>Dokładnie to samo napisałem powyżej krytykując indoktrynera. 7
>Bo ów krytykowany twierdził, że można 'kontynuować literą'?
>>Osiągnęliśmy zgodność poglądów
>Na fR dążę do zgodności z faktami.
>>choć pani postawa nie jest zbyt zgodna (a pijar nietęgi)
>Cóż, wzajemnie; szczególnie ucieczka w ad personam była kiepska.
>
cr


mam dla was świetny problem... lingwistyczny:

korzystny

jaki jest sens tego słowa i z skąd to się wzięło - pochodzenie?

Ja kiedyś nawet myślałem że to trza pisać kożystny,
ponieważ ko = co z angielska od kooperacja, natomiast żystny to coś z życiem miałoby związek.

No ale po odkryciu prawdziwego sensu i rodowodu tego słowa doszedłem
do... zgoła innego wniosku na temat słowotwórstwa.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mam dla was świetny problem... lingwistyczny:
>korzystny
>jaki jest sens tego słowa i z skąd to się wzięło - pochodzenie?
Znalazłam. (Cóż, google). Mnie zaskoczyło.

Ale niech każdy sam szuka.

Pożyteczny nawyk.


cr
alsor (3283 punktów)
>>mam dla was świetny problem... lingwistyczny:
>>korzystny
>>jaki jest sens tego słowa i z skąd to się wzięło - pochodzenie?
>Znalazłam. (Cóż, google). Mnie zaskoczyło.
>Ale niech każdy sam szuka.
>Pożyteczny nawyk.
>
cr


chodzi ci o te kory?

nie, to nie tak - to jest błędne tłumaczenie...

poprawne jest drastycznie inne:

piszemy to przez rz, a nie ż bo masz: żyć i rzyć.

05-04-2023 22:37 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery.

A zwrot "z wielkiej litery" to rusycyzm.

Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm

Oprócz "z wielkiej litery" z przyimkiem występuje w kilku cytowanych tu przykładach:
"z grubej rury", "z jasnej bramy"

Ja zwrotu 'z dużej litery' używałam, póki nie natrafiłam na informację, że jako rusycyzm jest błędem.

Z wielkiej litery zaczynamy, a wielką literą (kapitaliki i wersaliki - CAPS LOCK) można kontynuować.

Nie można kontynuować literą, kontynuuje się literami.

Czyli jedna konstrukcja z przyimkiem to rusycyzm, a druga konstrukcja z przyimkiem to nie rusycyzm. To logiczne.

'Robak' wielką literą pisze się np. wtedy, gdy występuje jako nazwisko.

Słowo Robak nie pisze się literą lecz literami. Dokładnie PIĘĆ.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery.
Często tak właśnie jest.

>A zwrot "z wielkiej litery" to rusycyzm.
Tak podaje pwn.

>Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm
Przynajmniej ta omawiana.

>Czyli jedna konstrukcja z przyimkiem to rusycyzm, a druga konstrukcja z przyimkiem to nie rusycyzm. To logiczne.
Po prostu możliwe.

>'Robak' wielką literą pisze się np. wtedy, gdy występuje jako nazwisko.
>Słowo Robak nie pisze się literą lecz literami. Dokładnie PIĘĆ.
Słowo "robak" pisze się literami, nie literą, ale zależnie od okoliczności małą lub wielką literą.


cr
06-04-2023 02:47 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Słowo "robak" pisze się literami, nie literą, ale zależnie od okoliczności małą lub wielką literą.

Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą (małą lub wielką). To POstmodernizm PO POlskiemu?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Słowo "robak" pisze się literami, nie literą, ale zależnie od okoliczności małą lub wielką literą.
>Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą
Tak. A opuszczone konteksty tę sprzeczność (nie jedyną w języku) łagodzą.

>To POstmodernizm PO POlskiemu?
Każdemu wolno PiSać jak chce, nastała bowiem moda na językowy haos.

cr
06-04-2023 13:09 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>Słowo "robak" pisze się literami, nie literą, ale zależnie od okoliczności małą lub wielką literą.

>>Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą

>Tak. A opuszczone konteksty tę sprzeczność (nie jedyną w języku) łagodzą.

A ta sprzeczność pojawia się, gdy zamiast używać formy "z wielkiej litery" próbuje się kaleczyć język formą "wielką literą". Jakaś moda na urawniłowkę.

>>To POstmodernizm PO POlskiemu?

>Każdemu wolno PiSać jak chce, nastała bowiem moda na językowy haos.


Upewniła mnie Pani w moich przekonaniach. Podtrzymuję zdanie z posta www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w902824
Cytat:
"W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz."



06-04-2023 14:08 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Podtrzymuję zdanie z posta www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w902824
>Cytat:
"W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz."
==========

Powszechnym używaniem zwrotu "z wielkiej litery", zindoktrynowano cię i przyzwyczajono cię do niego aż tak, że uznajesz go za poprawny, polski, a nawet własny (ba!, najtwojszy).
Tak bardzo, że aż jawnie kwestionujesz fakty językoznawcze: www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903199

Czyli: Racjonalistka poinformowała cię tej kwestii, więc jesteś świadomy tego faktu, lecz - mimo to - nie chcesz przyjąć go do wiadomości.
Najczystszy możliwy przejaw bycia zindoktryzowanym.
(W tym przypadku: zruszczonym.)

Piszesz:
Robak:
No to teraz spójrz w lustro, a zobaczysz...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
06-04-2023 15:06 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>>Podtrzymuję zdanie z posta www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w902824
>>Cytat:
"W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz."

==========

Drobner (18974 punktów)
>[CIACH]

Z trollami i hejterami nie rozmawiam. Sio!.
06-04-2023 17:54 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Z trollami i hejterami nie rozmawiam.

To najzupełniej mi nie przeszkadza.
Bo inni forumowicze mogą obserwować twój 'poziom merytoryczności'...

>Sio!.

... oraz wyniesiony żywcem z kurnej chaty 'poziom kultury'.

Wszystko to jawnie zdradza, że obydwa ujemne...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
06-04-2023 22:33 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Bo inni forumowicze mogą obserwować twój 'poziom merytoryczności'...

W hejtach trolla nie ma merytoryczności. Paszoł won.
06-04-2023 22:56 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>Bo inni forumowicze mogą obserwować twój 'poziom merytoryczności'...
>W hejtach trolla nie ma merytoryczności.

Tu wskazałem, że w to w twoim wpisie (i w pozostałych) jest zero merytoryczności.

Wyżej na niebiesko nazwałeś więc siebie samego...
Co Czytelnicy forum wiedzą już od dawna...

>Paszoł won.

Tylko te słowa swoich rodziców pamiętasz z dzieciństwa?
Nie współczuję...
07-04-2023 00:47 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>>Paszoł won.

>Nie

A mówili ludzie do mnie: "Nie karm trolla". Nie posłuchałem, chciałem dać trollowi szansę na uczłowieczenie; ale jak widać: daremny trud.
07-04-2023 09:43 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>>Paszoł won.
>>Nie
>... chciałem dać trollowi szansę na uczłowieczenie...

Oho!
Następny troglodyta z "krużgankiem oświaty".

Swoje "szanse" wsadź sobie w... gumofilce, dziadku.
Będziesz 'większy'...
07-04-2023 10:51 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Paszoł won.
>>>Nie>... chciałem dać trollowi szansę na uczłowieczenie...

>Oho!
>Następny troglodyta z "krużgankiem oświaty".
>Swoje "szanse" wsadź sobie w... gumofilce, dziadku.
>Będziesz 'większy'...

A pan panie TROLLU to o czym tu trolluje, bo my z Panią @chętnie racjonalistka rozmawiamy na konkretny temat.
Czy TROLL czyta w ogóle wątki w których hejtuje i pyskuje?
07-04-2023 13:25 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>A pan panie TROLLU to o czym tu trolluje, bo my z Panią @chętnie racjonalistka rozmawiamy na konkretny temat.

Ja sobie tu 'trolluje' o twojej głupocie i twoim zindoktryzowaniu aż do poziomu zakutego łba.

I językoznawcy, i polska gramatyka, i słowniki i Racjonalistka mówią ci, że zwrot 'z wielkiej litery' jest niepoprawnym rusycyzmem w języku polskim.

Ale ty jak zwykle wszystko wiesz lepiej od kogokolwiek.
Tylko dlatego, że akurat ty go używasz.

I smrodzisz tu bezpodstawnymi pieniactwami niedouczonego i oczywiście niewyuczalnego gamonia.

Może lepiej wróć sobie na PiSalon...
Tam masz publikę 'na swoim poziomie ętelygencji'... (od dolnej strony dna).
07-04-2023 14:40 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Ale ty

Nie jesteśmy trollu na ty.
Zgłosiłem do moderacji jako znieważenie osoby.
PLONK trollu.
07-04-2023 15:21 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>Ale ty
>Nie jesteśmy trollu na ty.

Masz rację.
Mów mi: "Panie trollu".
07-04-2023 15:25 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Zgłosiłem do moderacji jako znieważenie osoby.

To ty każdym swoim 'głąbowato-naukawym' wpisem znieważasz i kompromitujesz 'swoją osobę'...

Siebie zgłoś do moderacji.

I wracaj na 'występy' na PiSalon...
07-04-2023 15:40 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Zgłosiłem do moderacji jako znieważenie osoby.
>To ty każdym swoim 'głąbowato-naukawym' wpisem znieważasz i kompromitujesz 'swoją osobę'...
> Siebie zgłoś do moderacji.
>I wracaj na 'występy' na PiSalon...

Pisz trollu na temat, a nie obszczekuj ludzi.
Nikt ciebie trollu nie upoważnił do hejtowania. To uporczywe nękanie zero wypowiedzi merytorycznych, ubliżanie, pyskowanie.
Ponawiam do administracji wniosek o moderację twoich trollu hejtów bo to uwłacza temu portalowi i godności uczestników.
07-04-2023 17:28 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Pisz trollu na temat

Piszę jak najbardziej na temat.
"Z wielkiej litery" to rusycyzm.

A tu pojawia się niedouk i z uporem osła głosi, że nie, "bo nie".
I to on właśnie śmie innych pouczać o jakimkolwiek 'meritum'.

>Nikt ciebie trollu nie upoważnił do hejtowania.

Nie wchodź na forum ze swoimi głupotami i dyrdymałami - będziesz miał spokój.

A informowanie autora idiotycznych wypowiedzi o tym, że jest idiotą , nie jest hejtem, tylko stwierdzeniem obiektywnego faktu.
Oraz pożyteczną wiadomością dla pozostałych normalnych Czytelników.

>Ponawiam do administracji wniosek o moderację...

Sam się 'zmoderuj', bo każdym swoim pseudonaukowym wpisem od prawie dwudziestu lat ośmieszasz się na kolejnym, niemal tysięcznym już portalu w internecie.

I na każdym z nich zawsze dostawałeś informację zwrotną o swoim kretynizmie.
Po tylu latach nie przyzwyczaiłeś się jeszcze?
Idioci tak mają...
07-04-2023 17:36 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

> Idioci tak mają...

Kolejne zgłoszenie do administracji. To już trzecie. Hejt, ubliżanie, nękanie, bezczelność ignoranta.
PLONK trollu Drobner.
07-04-2023 17:52 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>> Idioci tak mają...
>Kolejne zgłoszenie do administracji. To już trzecie. Hejt, ubliżanie, nękanie, bezczelność ignoranta.
>PLONK trollu Drobner.

Wszystko po raz kolejny wskazuje na to, nie byłeś w stanie zrozumieć tej istotnej części mojego wpisu, która argumentowała przytoczony cytat.

Idioci tak mają...
To ich 'ustawienia fabryczne'. Nieoduczalne...

07-04-2023 19:02 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>> Idioci tak mają...

Ukrywasz się trollu za anonimowością.
Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?
07-04-2023 19:21 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>...trollu
>...pajacu ... chamstwem?
>...popisy gnoja.
>... rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?

#1 Oto wykwintny 'styl' "nałukofca"...

#2 Z idiotami się nie rozmawia, idiotów się demaskuje...
'Miło', że powyższym swoim wpisem ty sam mnie wyręczyłeś, i to z nawiązką...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
07-04-2023 22:19 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

A czytałeś trollu post pod którym hejtujesz?

Ukrywasz się trollu za anonimowością.
Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?
07-04-2023 22:46 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Ukrywasz się trollu za anonimowością.
>Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
>Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
>Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?

#1
Jak widać po tym twoim wpisie oraz po poprzednim twoim wpisie, skleroza nie boli.

Również własny idiotyzm jest dla idioty niezauważalny.
Dlatego ciebie o nim uświadamiam.

Jednocześnie daję o tym znać innym, normalnym Forumowiczom...

#2
Lecz swoją sklerozę, bo medycyna daje jakieś szanse.
To twoje drugie - jest nieuleczalne...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
07-04-2023 23:00 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Jak widać po tym twoim wpisie

Nie bełkocz trollu tylko czytaj ze zrozumieniem. To o tobie:
Ukrywasz się trollu za anonimowością.
Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?

__________________
ER
07-04-2023 23:32 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Ukrywasz się trollu za anonimowością.
>Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
>Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
>Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?

Nauki Josepha Goebbelsa nie poszły w las.
Ale tylko idioci mu wierzą w tym, że "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą".

A o twoim idiotyzmie świadczą wszystkie twoje monotonne 'występy' na różnych portalach i forach w Internecie, które dajesz od niemal dwudziestu lat.

Każdy normalny Forumowicz może to sobie łatwo 'wygooglać'.
I tylko idiota może myśleć, że jest inaczej...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
07-04-2023 23:52 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

Naści trolu Drobner. Podkarm się:
Ukrywasz się trollu za anonimowością.
Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?
08-04-2023 00:33 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> beeee beeee beeee

Taktyka "upartego osła, ryczącego na jedno kopyto" w niczym nie ujmuje idiocie jego idiotyzmu.
Wprost przeciwnie, błaźnie...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 02:24 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>list/?i=1

Nieszczęsny troll nie rozumie. Głupi się urodził, a umrze głupszy. Czytaj trollu i ucz się:
Ukrywasz się trollu za anonimowością.
Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?
08-04-2023 08:20 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... ple ple ple ii-ooo ii-ooo...

Jak widać, to już stała 'ośla śpiewka' sfrustrowanego idioty.

Widać, że stetryczałeś, 'kataryniarzu'.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 09:10 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>... ple ple ple ii-ooo ii-ooo...
>Jak widać, to już stała 'ośla śpiewka' sfrustrowanego idioty.
>Widać, że stetryczałeś, 'kataryniarzu'.

Jak bardzo samotny i nieszczęśliwy musi być człowiek, który nawet w okresie Świąt napada na sąsiada wyzywając go i ubliżając.
Ludzie (Polacy) składają sobie życzenia, zdrowia, miłości, dobrobytu, Wesołych Świąt - a tacy jak Drobner nieustająco hejt, stalking, ubliżanie. Co to za nacja i na czyich usługach... (?)
08-04-2023 09:35 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... Drobner nieustająco hejt...

... bo wciąż nieustający jest twój idiotyzm.

I nie jest to żaden "hejt", a obiektywna i prościutka informacja zwrotna, wynikająca z obserwacji twoich 'nałókowyh występuf' w necie.

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 10:13 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>... Drobner nieustająco hejt...

>... bo ...

Bo "nie kcem, ale muszem".
Życzę ci Drobner spokoju ducha na te Święta i na wieki wieków.
08-04-2023 10:31 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Życzę ... spokoju...

Ty nam nie "życz spokoju", tyko nam "daj spokój" i wracaj być idiotą na PiSiSalon24.
Do odpowiednich dla ciebie twoich kolegów, również kretynów...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 10:42 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Życzę ci ... spokoju...

>Ty nam

Wam towarzyszu?
Tak. Wam towarzyszu Drobner życzę spokoju ducha na te Święta i na wieki wieków.
08-04-2023 11:01 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>Ty nam nie "życz spokoju", tyko nam "daj spokój" i wracaj być idiotą na PiSiSalon24.
>>Do odpowiednich dla ciebie twoich kolegów, również kretynów...
...
>>Ty nam
>Wam towarzyszu?

Tylko skończony idiota mógł się nie domyślić, że jest odsyłany od normalnych Forumowiczów tego forum, do właściwego mu kręgu skretyniałych PiSalonowiczów24.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 11:30 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>Ty nam

>>Wam towarzyszu?

>Tylko

Tylko wam towarzyszu Drobner mam życzyć spokoju ducha na te Święta i na wieki wieków?
A pomyśleliście towarzyszu Drobner o innych waszych towarzyszach?
08-04-2023 11:51 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
Ach, któż miałby się przejmować ewidentnymi rojeniami idioty...
Jeśli nie psychiatra...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 12:04 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>Ach,

Dziwne. Towarzysz Drobner wzdycha. To z samotności...
08-04-2023 12:22 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>Ach,
>Dziwne.

Cóż, przeczytanie wszystkich jedenastu słów mojego postu najwyraźniej przekracza twoje możliwości. Ale próbuj, próbuj.
Później postaraj się, idioto, zrozumieć łączny sens tych słów.

Zwłaszcza ostatnich trzech...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>Ach,

>>Dziwne.

>Zwłaszcza ostatnich trzech...

Trzech pierwszych to Trójca. To co dla was towarzyszu Drobner jest ostatnie, dla wielu jest pierwsze, wszak powiedziano: ostatni będą pierwszymi. Nie lękajcie się towarzyszu Drobner. Policzone będą wasze słowa i uczynki.
08-04-2023 12:45 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>>Ach,
>>>Dziwne.
>>Zwłaszcza ostatnich trzech...
>Trzech pierwszych to Trójca.

A więc piszesz, że twój psychiatra to Trójca?
Czy on o tym wie?

Z tobą, idioto, jest jeszcze gorzej niż myślałem...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>>Ach,

>>>>Dziwne.

>>>Zwłaszcza ostatnich trzech...

>>Trzech pierwszych to Trójca.

>... psychiatra to Trójca?
>Czy on o tym wie?

A wyznałeś mu o tym towarzyszu Drobner?

.
08-04-2023 14:07 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>>>>Ach,
>>>>>Dziwne.
>>>>Zwłaszcza ostatnich trzech...
>>>Trzech pierwszych to Trójca.
>>... psychiatra to Trójca?
>>Czy on o tym wie?

#1
>>... twój psychiatra to Trójca?
>... psychiatra to Trójca?

Oprócz sklerozy, lecz sobie oczy... W tych przypadłościach rokowania są pomyślne.

#2
>>... twój psychiatra to Trójca?
>... psychiatra to Trójca?
>A wyznałeś mu o tym towarzyszu Drobner?

Nie znam twojego psychiatry.
Ale poszukaj jakiegoś lepszego, bo widać, że ten nie umie leczyć twojego idiotyzmu...
Lecz w twoim nieuleczalnym przypadku zapewne niewiele to już zmieni...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>>>>Ach,
>>>>>>Dziwne.
>>>>>Zwłaszcza ostatnich trzech...
>>>>Trzech pierwszych to Trójca.
>>>... psychiatra to Trójca?
>>>Czy on o tym wie?

>#1

ooo! Towarzysz Drobner szyfruje odpowiedzi.
Zabrakło wam towarzyszu słów, że musicie losować tabloidy?
A może wy towarzyszu Drobner jesteście botem??? Wyhodowany na bezrozumny automat... (?)

.
08-04-2023 15:00 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>#1
>ooo! Towarzysz Drobner szyfruje odpowiedzi.

Dla takiego idioty, najprostszy nawet tekst okazuje się być "szyfrem" nie do złamania.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 15:11 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>#1

>>ooo! Towarzysz Drobner szyfruje odpowiedzi.

>...być "szyfrem" nie do złamania.

Cieszy was to towarzyszu Drobner?
Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie (z wielkiej litery) a towarzysz Drobner wymyśla szyfry nie do złamania. Jaka nacja - taka celebracja...
08-04-2023 16:58 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie (z wielkiej litery)...

Choć język potoczny (i stary język medyczny) zna określenia:
debil, IQ: 55-69;
imbecyl, IQ 35-54;
idiota, IQ: 20-34;
kretyn, matoł (zapewne IQ: 0-19),
to w żadnym języku ani w żadnym słowniku nie ma słów, które by dostatecznie określały ewidentnie i zdecydowanie ujemny Iloraz Inteligencji forumowicza Edwarda Robaka*, który wiosną świętuje Boże Narodzenie...

Powiedzieć "totalna kompromitacja", to jakby nic nie powiedzieć.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 17:20 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie (z wielkiej litery)...

>Choć język potoczny (i stary język medyczny) zna określenia:

Potwierdzacie więc towarzyszu Drobner, że pisanie z wielkiej litery to znane określenia.
A tak żeście protestowali, ech - nawet towarzysze bywają reformowalni. A co na to wasi towarzysze, towarzyszu Drobner? Nie wywalą was za to z kolektywu?
08-04-2023 17:28 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>>Polacy świętują Boże Narodzenie...

"Gratuluję" "zaszczytnego" miejsca w nowej skali:

debil, IQ: 55-69;
imbecyl, IQ: 35-54;
idiota, IQ: 20-34;
kretyn, matoł (IQ: 0-19),
Edward Robak*, IQ <0.

>
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "

>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 18:01 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Polacy świętują Boże Narodzenie...

>"Gratuluję" "zaszczytnego" miejsca w nowej skali:

A w jakiej skali towarzyszu Drobner umieścicie siebie, gdy piszecie Boże Narodzenie z wielkiej litery?
08-04-2023 18:23 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>>>>Polacy świętują Boże Narodzenie...
>>"Gratuluję" "zaszczytnego" miejsca w nowej skali:
>A w jakiej skali towarzyszu Drobner umieścicie siebie, gdy piszecie Boże Narodzenie z wielkiej litery?

Bardzo chętnie byś chciał zapomnieć, że to ty, matole, napisałeś ten kretynizm.
Ja go tylko pozostawiłem jako cytat.

Na wieczną już, twojego kretynizmu, pamiątkę...
       


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 18:44 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>>>Polacy świętują Boże Narodzenie...
>>>"Gratuluję" "zaszczytnego" miejsca w nowej skali:
>>A w jakiej skali towarzyszu Drobner umieścicie siebie, gdy piszecie Boże Narodzenie z wielkiej litery?
>Bardzo chętnie byś chciał zapomnieć,

No przecież ja bynajmniej nie wypieram się. Tak samo Boże Narodzenie jak i Święta Wielkanocne piszę z wielkiej litery. To wy towarzyszu Drobner macie z tym jakiś problem.
Coś tam w waszej główce-makówce nie pasuje.


Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
08-04-2023 20:10 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Coś tam w waszej główce-makówce nie pasuje.

To w twojej czaszce próżnia zabulgotała, kretynie, że w początkach wiosny wypisujesz takie debilizmy:
08.04.2023 15:11 Edward Robak*:
Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie...
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903605

Lecz swoją sklerozę, wzrok i demencję.
Bo twoje matołectwo jest już chronicznie nieuleczalne...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 21:12 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Coś tam w waszej główce-makówce nie pasuje.

>To

To czyli pisanie z wielkiej litery nazw świąt.


To waszym zdaniem towarzyszu Drobner wolno pisać Święta Wielkanocne z wielkiej litery, ale Boże Narodzenie już nie wolno?
08-04-2023 21:26 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>Coś tam w waszej główce-makówce nie pasuje.
>>To
>To czyli pisanie z wielkiej litery nazw świąt.

08.04.2023 15:11 Edward Robak*:
Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie...
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903605
       

debil, IQ: 55-69;
imbecyl, IQ: 35-54;
idiota, IQ: 20-34;
kretyn, matoł (IQ: 0-19),
Edward Robak*, IQ <0.

Głupszego niż jesteś już nie musisz udawać...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 21:32 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Coś tam w waszej główce-makówce nie pasuje.
>>>To
>>To czyli pisanie z wielkiej litery nazw świąt.




Tak samo Boże Narodzenie jak i Święta Wielkanocne piszę z wielkiej litery. To wy towarzyszu Drobner macie z tym jakiś problem.
08-04-2023 21:49 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>>>Coś tam w waszej główce-makówce nie pasuje.
>>>>To
>>To czyli pisanie z wielkiej litery

Tu nie o litery chodzi, głupku.

Już nie 'odwrócisz kota ogonem', ani nie wyprzesz się swojego debilnego babola, że
na wiosnę:
>Polacy świętują Boże Narodzenie...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 22:03 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>Polacy świętują Boże Narodzenie...

Tak, świętują. Zarówno Boże jak i Narodzenie piszemy z wielkiej litery.
A jak to się pisze towarzyszu u waszych Drobner towarzyszy ze wsohodu i zachodu?
Z wielkiej litery czy jakoś inaczej?
08-04-2023 22:21 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>na wiosnę:
>>>Polacy świętują Boże Narodzenie...
>Tak, świętują. Zarówno Boże jak i Narodzenie...

Aktualny stan rzeczy jest następujący:
debil, IQ: 55-69;
imbecyl, IQ: 35-54;
idiota, IQ: 20-34;
kretyn, matoł (IQ: 0-19),
Edward Robak*, IQ <0.

Dopóki nie przedstawisz skanu oficjalnego zaświadczenia od lekarza, o tym, że masz dodatnie IQ - nie będę 'strzępił' klawiatury, bo i tak, kretynie, nie zrozumiesz.

Wiadomość wysłana automatycznie - nie odpowiadaj


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 22:40 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Polacy świętują Boże Narodzenie...

>>Tak, świętują. Zarówno Boże jak i Narodzenie...

[CENZURA]

Całe szczęście, że cenzura wycięła wasze towarzyszu Drobner wyzwiska, które nie pasują ani do atmosfery świątecznej, ani do powagi forum Racjonalista.
07-04-2023 23:50 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> bla bla bla.....

Tylko potwierdzasz moją trafną diagnozę, że: "To twoje drugie - jest nieuleczalne..."

Choć - przyznaję - nie spodziewałem się aż tak szybkiego nawrotu tego twojego idiotyzmu...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 02:35 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>drugie - jest nieuleczalne...

Współczuję, ale nie musisz się leczyć. Przeczytaj jak zawsze bez rozumienia. Będzie ci lżej wypróżniać się:
Ukrywasz się trollu za anonimowością.
Dużo już ludzi na tym forum zraziłeś pajacu swoją bezczelnością, arogancją i chamstwem?
Tak ci to trollu uchodzi płazem. Prawda? Administratorzy odpuszczają, tak? Przymykają oko na popisy gnoja.
Ktoś ci trollu za to płaci, czy tak z własnej głupoty napadasz na ludzi i rzygasz hejtem zamiast rozmawiać... ?
08-04-2023 08:39 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> ble ble ble

Na tym forum już nie masz najmniejszej potrzeby tak głupio się wysilać.

Tu już wszystkim udowodniłeś, że jesteś idiotą.

Śmiało możesz pójść stąd i być idiotą gdzieś indziej.

Na PiSalonie24 chętnie cię znów przygarną...
Tam masz wielu "zdolnych inaczej", zupełnie tak, jak ty...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 09:10 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>> ble ble ble
>Na tym forum już nie masz najmniejszej potrzeby tak głupio się wysilać.
>Tu już wszystkim udowodniłeś, że jesteś idiotą.
>Śmiało możesz pójść stąd i być idiotą gdzieś indziej.
>Na PiSalonie24 chętnie cię znów przygarną...
>Tam masz wielu "zdolnych inaczej", zupełnie tak, jak ty...

Jak bardzo samotny i nieszczęśliwy musi być człowiek, który nawet w okresie Świąt napada na sąsiada wyzywając go i ubliżając.
Ludzie (Polacy) składają sobie życzenia, zdrowia, miłości, dobrobytu, Wesołych Świąt - a tacy jak Drobner nieustająco hejt, stalking, ubliżanie. Co to za nacja i na czyich usługach... (?)

PS. Portal Racjonalista ma tę przewagę nad forum, którego nazwę pan przekręciłeś, że tu dało się dołączyć do posta gifa animowanego. Tam gifów nie obsługują.
08-04-2023 09:21 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... nawet w okresie Świąt...

... ty nie przestajesz być idiotą.

To i ja nie przestaję ci o tym przypominać.

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 09:39 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>... nawet w okresie Świąt...
>... ty ...

Wy
ba
czam
ci,
bo
nie
wiesz
co
czy
nisz.

08-04-2023 10:24 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Wy
>ba
>czam
>ci,
>bo
>nie
>wiesz
>co
>czy
>nisz.


O ho ho ho! Jakiż adekwatnie dobrany 'cytat'...

Idź jeszcze - idioto - zmienić sobie imię na Jezus w Urzędzie Stanu Cywilnego na os. Zgody 2...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 10:57 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Wy
>>ba
>>czam
>>ci,
>>bo
>>nie
>>wiesz
>>co
>>czy
>>nisz.

>O ho ho ho! Jakiż adekwatnie dobrany 'cytat'...

Cytat dobrany do okoliczności.
08-04-2023 11:21 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>Wy
>>>ba
>>>czam
>>>ci,
>>>bo
>>>nie
>>>wiesz
>>>co
>>>czy
>>>nisz.
>>O ho ho ho! Jakiż adekwatnie dobrany 'cytat'...
>Cytat dobrany do okoliczności.

Ależ nie krępuj niczym swojego idiotyzmu i 'cytuj' nawet samego swojego Jahwe.
Tylko żeby w USC 'przybrać' sobie takie imię, weź ze sobą wszystkie swoje papiery. Przede wszystkim 'te żółte'...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 11:42 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Wy
>>>>ba
>>>>czam
>>>>ci,
>>>>bo
>>>>nie
>>>>wiesz
>>>>co
>>>>czy
>>>>nisz.

>>>O ho ho ho! Jakiż adekwatnie dobrany 'cytat'...

>>Cytat dobrany do okoliczności.

> 'cytuj' nawet samego swojego Jahwe.

Takiej matematyki to zapewne towarzyszu Drobner nie znacie, ale z Bogami to jest tak, że im więcej ludzi mówi o Bogu: mój Bóg, to tym ten Duch bardziej rośnie w siłę.
08-04-2023 12:02 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... mówi o Bogu...

A mów sobie, mów ile chcesz, idioto.
Nie od dziś wiadomo, skąd głównie biorą się religianci...

Tylko najpierw 'wróć do swoich baranów' na PiSalon24 i nie zasmradzaj atmosfery tu, na fR.

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 12:16 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Tylko najpierw 'wróć do swoich baranów' na PiSalon24 i nie zasmradzaj atmosfery tu, na fR.

Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...

www.winiary.pl/porady/tradycyjne-dania-wielkanocne
08-04-2023 12:29 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>Tylko najpierw 'wróć do swoich baranów' na PiSalon24 i nie zasmradzaj atmosfery tu, na fR.
>... atmosfera śmierdzi...

Jasno napisałem o 'twoim zasmradzaniu' atmosfery forum.
Może mam pisać WIELKIMI LITERAMI, żebyś idioto zrozumiał?


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 12:34 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>>... atmosfera śmierdzi...

> Jasno

Co wy towarzyszu Drobner macie za nos, że wam atmosfera śmierdzi jasno?


pachnie sernikiem,
żurkiem z białą kiełbasą,
chlebem powszednim z masłem,
wędzonką,
sałatką jarzynową...
08-04-2023 12:56 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>... atmosfera śmierdzi...
>> Jasno
>Co wy towarzyszu Drobner macie za nos, że wam atmosfera śmierdzi jasno?

>pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...

"Jak rozpoznać głupca? Pozwolić mu mówić".

"Jak rozpoznać idiotę? Pozwolić mu pisać".

Przysłowia ludowe są skarbnicą głębokich mądrości.
Oba są o tobie.
Po tym twoim wpisie, nikt już nie ma najmniejszych wątpliwości, że jesteś idiotą...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 13:22 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>... atmosfera śmierdzi...

>>> Jasno

>>Co wy towarzyszu Drobner macie za nos, że wam atmosfera śmierdzi jasno?
>>
>>pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...

>"Jak rozpoznać głupca?

Po węchu. Jeśli jakiemuś towarzyszowi (np. Drobnerowi) atmosfera świąteczna śmierdzi Jasno, to raczej nie jest zbyt mądry.

.
08-04-2023 14:20 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>"Jak rozpoznać głupca?
>Po węchu. Jeśli jakiemuś towarzyszowi (np. Drobnerowi) atmosfera świąteczna śmierdzi Jasno, to raczej nie jest zbyt mądry.

Drobner:
... 'wróć do swoich baranów' na PiSalon24 i nie zasmradzaj atmosfery tu, na fR.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903583

Której litery nie umiesz przeczytać, idioto?
Może poproś kogoś bez demencji, żeby ci przeczytał i wytłumaczył, kto idiotycznymi "naókawymi" wpisami zasmradza to forum...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 14:40 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>"Jak rozpoznać głupca?
>>Po węchu. Jeśli jakiemuś towarzyszowi (np. Drobnerowi) atmosfera świąteczna śmierdzi Jasno, to raczej nie jest zbyt mądry.

>[cytat=Drobner] nie

Jak nie jak tak. Przecież to wam towarzyszu Drobner świąteczna atmosfera śmierdzi Jasno



Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
08-04-2023 15:09 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Jak nie jak tak. Przecież to wam towarzyszu Drobner świąteczna atmosfera śmierdzi Jasno

Jak zwykle nie zrozumiałeś, idioto, więc wyjaśniam:
i na co dzień i od święta ty zasmradzasz forum swoimi idiotycznymi wpisami niewyedukowanego 'naókofca'.
'Wracaj do swoich baranów' na skretyniałym PiSalonie24...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 15:20 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Jak nie jak tak. Przecież to wam towarzyszu Drobner świąteczna atmosfera śmierdzi Jasno

>'Wracaj do swoich baranów' na skretyniałym PiSalonie24...

A po co te nerwy towarzyszu Drobner. Nie lepiej cieszyć się Świętami? Polacy się cieszą. Bierzcie towarzyszu Drobner przykład od tej dla was obcej nacji i niezaszyfrowanej kultury Słowian (z wielkiej litery).


Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
08-04-2023 17:10 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>>Jak nie jak tak. Przecież to wam towarzyszu Drobner świąteczna atmosfera śmierdzi Jasno>'Wracaj do swoich baranów' na skretyniałym PiSalonie24...
>A po co te nerwy towarzyszu Drobner. Nie lepiej cieszyć się Świętami?

Czytaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903609

A w niedzielę i w poniedziałek na 'bożonarodzeniowych pasterkach' porozmawiaj sobie z osłami przy 'żłóbku'.
Może zrozumiesz, matole, choć połowę tego, czego się dowiesz od tych osłów...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 17:27 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Jak nie jak tak. Przecież to wam towarzyszu Drobner świąteczna atmosfera śmierdzi Jasno>'Wracaj do swoich baranów' na skretyniałym PiSalonie24...

>>A po co te nerwy towarzyszu Drobner. Nie lepiej cieszyć się Świętami?

>A w niedzielę i w poniedziałek na 'bożonarodzeniowych pasterkach' porozmawiaj sobie z osłami przy 'żłóbku'.

Ach, towarzysz Drobner dziwi się, że nazwy świąt pisze się z wielkiej litery?
Kiedy jest Boże Narodzenie 2023 - kalendarz świąt
kalendarz.livecity.pl/swieto/boze-narodzenie/2023



Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
08-04-2023 17:47 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>A w niedzielę i w poniedziałek na 'bożonarodzeniowych pasterkach' porozmawiaj sobie z osłami przy 'żłóbku'.

>Kiedy jest Boże Narodzenie 2023 - kalendarz świąt
>kalendarz.livecity.pl/swieto/boze-narodzenie/2023

To kto wytworzył ten kretynizm:
08.04.2023 15:11 Edward Robak*:
Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903605

"Jak rozpoznać kretyna? Pozwolić mu pisać".

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 18:01 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie...
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903605

To waszym zdaniem towarzyszu Drobner wolno pisać Święta Wielkanocne z wielkiej litery, ale Boże Narodzenie już nie wolno?


Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
Drobner (19539 punktów)
>Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie...
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903605
>To waszym zdaniem towarzyszu Drobner wolno pisać Święta Wielkanocne z wielkiej litery, ale Boże Narodzenie już nie wolno?

Dowiedz się jutro na 'pasterce' od osłów przy 'żłóbku'...
To są właściwi nauczyciele akurat dla ciebie, kretynie...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 18:37 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Ciekawe święta. Polacy świętują Boże Narodzenie...
>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w903605
>>To waszym zdaniem towarzyszu Drobner wolno pisać Święta Wielkanocne z wielkiej litery, ale Boże Narodzenie już nie wolno?
>Dowiedz się jutro

Bo zdaje się towarzyszu Drobner, że tego dotyczyła moja rozmowa z forumowiczką @cr.
Jak to było towarzyszu: weszliście w zabłoconych butach w środek rozmowy i nie czytając dialogów rozpoczęliście personalne i niczym nie uzasadnione ubliżanie rozmówcy.
Pamiętacie jeszcze swoje hejty w Wielki Czwartek i dzień poprzedzający?


Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
Drobner (19539 punktów)
>A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi.

Smrodzisz ty swoimi kretynizmami na tym forum.
I nie tylko ja to czuję.
Zewsząd cię powyrzucano...

'Wracaj do swoich baranów' na PiSiSalon24. Tam jest twój 'swojski klimat'...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 21:12 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi.

>I nie tylko ja to czuję.

A widzicie towarzyszu Drobner: wy czujecie, że świąteczna atmosfera śmierdzi Jasno, a Polacy świętują.



Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
08-04-2023 21:32 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi.

Smrodzisz ty swoimi kretynizmami na tym forum.
Której litery nie rozumiesz?

debil, IQ: 55-69;
imbecyl, IQ: 35-54;
idiota, IQ: 20-34;
kretyn, matoł (IQ: 0-19),
Edward Robak*, IQ <0.

Jeszcze głupszego niż jesteś już nie musisz udawać...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 21:38 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi.

Przecież wyraźnie napisaliście towarzyszu Drobner, że wam atmosfera śmierdzi Jasno.



Polakom w Święta Wielkanocne pachnie sernikiem, żurkiem z białą kiełbasą, chlebem powszednim z masłem, wędzonką, sałatką jarzynową...
A wam towarzyszu Drobner atmosfera śmierdzi. Smutne to. Ubolewam...
08-04-2023 21:57 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Przecież wyraźnie napisaliście towarzyszu Drobner, że wam atmosfera śmierdzi Jasno.

Smrodzisz ty swoimi kretynizmami na tym forum.

Poproś kogoś z dobrym wzrokiem, bez demencji, bez sklerozy i z dodatnim IQ, żeby ci powolutku przeczytał to zdanie oraz szczegółowo je wyjaśnił, skoro sam, kretynie, nie jesteś w stanie tego zrobić.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 22:07 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Przecież wyraźnie napisaliście towarzyszu Drobner, że wam atmosfera śmierdzi Jasno.

>[CENZURA]

Całe szczęście, że cenzura wycięła wasze towarzyszu Drobner wyzwiska, które nie pasują ani do atmosfery świątecznej, ani do powagi forum Racjonalista.



Całe szczęście, że cenzura wycięła wasze towarzyszu Drobner wyzwiska, które nie pasują ani do atmosfery świątecznej, ani do powagi forum Racjonalista.
08-04-2023 22:31 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Całe szczęście, że cenzura wycięła wasze towarzyszu Drobner wyzwiska, które nie pasują ani do atmosfery świątecznej, ani do powagi forum Racjonalista.
>
Całe szczęście, że cenzura wycięła wasze towarzyszu Drobner wyzwiska, które nie pasują ani do atmosfery świątecznej, ani do powagi forum Racjonalista.


Matołectwo, skleroza, ślepota, demencja i w bonusie perseweracje.

Czy ktokolwiek jeszcze wątpi w kretynizm Edwarda Robaka*?


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
08-04-2023 22:38 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Całe szczęście, że cenzura wycięła wasze towarzyszu Drobner wyzwiska, które nie pasują ani do atmosfery świątecznej, ani do powagi forum Racjonalista.

>[CENZURA]

ciach
06-04-2023 15:33 
 Ocena 1 na 1
tarkos (10757 punktów)
>.. zamiast używać formy "z wielkiej litery" próbuje się kaleczyć język formą "wielką literą".

Może zwrot "od wielkiej litery" byłby satysfakcjonujący?
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>.. zamiast używać formy "z wielkiej litery" próbuje się kaleczyć język formą "wielką literą".
>Może zwrot "od wielkiej litery" byłby satysfakcjonujący?
Jest, tutaj go znalazłam.

Zarazem przyznają się tam, że zakorzenienie omawianego tu rusycyzmu pozwala przyznać mu status wyrażenia rodzimego. Ale pewnie czekają z tym na zakończenie wojny.

cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Słowo "robak" pisze się literami, nie literą, ale zależnie od okoliczności małą lub wielką literą.
>>>Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą
>>Tak. A opuszczone konteksty tę sprzeczność (nie jedyną w języku) łagodzą.
>A ta sprzeczność pojawia się, gdy zamiast używać formy "z wielkiej litery" próbuje się kaleczyć język formą "wielką literą". Jakaś moda na urawniłowkę.
Według jakiej reguły rodzime zwroty kaleczą język?
I w czym tu urawniłowka?

>>>To POstmodernizm PO POlskiemu?
>>Każdemu wolno PiSać jak chce, nastała bowiem moda na językowy haos.
>Upewniła mnie Pani w moich przekonaniach.
Pewnie ortograficznych...

>Podtrzymuję zdanie z posta www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w902824
>Cytat:
"W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz."

A ja podtrzymuję swoją na ów post odpowiedź.


cr
06-04-2023 16:49 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>>Słowo "robak" pisze się literami, nie literą, ale zależnie od okoliczności małą lub wielką literą.
>>>>Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą
>>>Tak. A opuszczone konteksty tę sprzeczność (nie jedyną w języku) łagodzą.
>>A ta sprzeczność pojawia się, gdy zamiast używać formy "z wielkiej litery" próbuje się kaleczyć język formą "wielką literą". Jakaś moda na urawniłowkę.

>Według jakiej reguły rodzime zwroty kaleczą język?

Czy takie zdanie: Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą to nie jest kaleczenie języka będąc samozaprzeczeniem?

>I w czym tu urawniłowka?

Urawniłowka w zastępowaniu dobrego zwrotu zwrotem samozaprzeczającym.

>>>>To POstmodernizm PO POlskiemu?
>>>Każdemu wolno PiSać jak chce, nastała bowiem moda na językowy haos.
>>Upewniła mnie Pani w moich przekonaniach.
>Pewnie ortograficznych...
>>Podtrzymuję zdanie z posta www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w902824
>>Cytat:
"W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz."

>A ja podtrzymuję swoją na ów post odpowiedź.

Pani post to nie była odpowiedź na TREŚĆ lecz manipulacja FORMĄ. Treść Pani zignorowała.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Według jakiej reguły rodzime zwroty kaleczą język?
>Czy takie zdanie: Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą to nie jest kaleczenie języka będąc samozaprzeczeniem?
To co jest języka częścią, nie może być jego kaleczeniem, raczej takie podejście jest nielogiczne.

>>I w czym tu urawniłowka?
>Urawniłowka w zastępowaniu dobrego zwrotu zwrotem samozaprzeczającym.
Urawniłowka oznacza zrównanie, a Ty tu nie piszesz o żadnym zrównaniu.

>>>Podtrzymuję zdanie z posta www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w902824
>>>Cytat:
"W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz."

>>A ja podtrzymuję swoją na ów post odpowiedź.
>Pani post to nie była odpowiedź na TREŚĆ lecz manipulacja FORMĄ. Treść Pani zignorowała.
Tylko jakoś tej mojej 'manipulacji FORMĄ' jak widać w kolejnej Twojej wypowiedzi, wtedy nie dostrzegłeś.


cr
06-04-2023 20:58 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>Według jakiej reguły rodzime zwroty kaleczą język?
>>Czy takie zdanie: Słowo "robak" pisze się nie literą tylko literą to nie jest kaleczenie języka będąc samozaprzeczeniem?
>To co jest języka częścią, nie może być jego kaleczeniem, raczej takie podejście jest nielogiczne.

To ciekawe. Ja uważam, że struktury językowe wewnętrznie sprzeczne są kaleczeniem języka.
Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"

>>>I w czym tu urawniłowka?
>>Urawniłowka w zastępowaniu dobrego zwrotu zwrotem samozaprzeczającym.
>Urawniłowka oznacza zrównanie, a Ty tu nie piszesz o żadnym zrównaniu.

No jak nie jak tak. Zrównuje Pani zwrot "z wielkiej litery" z określeniem "wielką literą".
To klasyczna urawniłowka.

>>>>Podtrzymuję zdanie z posta www.racjonalista.pl/forum.php/s,902816#w902824
>>>>Cytat:
"W religiach słowo Bóg pisze się z wielkiej litery. Pański bóg to nie wiadomo co to niby za zwierz."

>>>A ja podtrzymuję swoją na ów post odpowiedź.
>>Pani post to nie była odpowiedź na TREŚĆ lecz manipulacja FORMĄ. Treść Pani zignorowała.
>Tylko jakoś tej mojej 'manipulacji FORMĄ' jak widać w kolejnej Twojej wypowiedzi, wtedy nie dostrzegłeś.

hehe to był gambit (podpucha).
Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację np. z dużej na małą, z wielkiej na mniejszą.
Pisać dalej?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>To co jest języka częścią, nie może być jego kaleczeniem, raczej takie podejście jest nielogiczne.
>To ciekawe. Ja uważam, że struktury językowe wewnętrznie sprzeczne są kaleczeniem języka.
Chodzi Ci pewnie o to, że język kaleczy logikę, tak?

>Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"
Czym jest dosłowność, gdy owe 'dziury w mózgu' są w cudzysłowie?

>>>Urawniłowka w zastępowaniu dobrego zwrotu zwrotem samozaprzeczającym.
>>Urawniłowka oznacza zrównanie, a Ty tu nie piszesz o żadnym zrównaniu.
>[...] Zrównuje Pani zwrot "z wielkiej litery" z określeniem "wielką literą".
Czyli zrównuje, a nie zastępuje; było tak od razu.
No i nie całkiem to ja te zwroty zrównuję.

>hehe to był gambit (podpucha).
Zwykłe pomówienie, nie gambit.

>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację
Bo w wyrażeniu "pisze się z małej litery" "z" wskazuje jakąś lokalizację? Jaką?

>Pisać dalej?
O tym każdy musi decydować sam.

cr
07-04-2023 03:44 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>To co jest języka częścią, nie może być jego kaleczeniem, raczej takie podejście jest nielogiczne.
>>To ciekawe. Ja uważam, że struktury językowe wewnętrznie sprzeczne są kaleczeniem języka.
>Chodzi Ci pewnie o to, że język kaleczy logikę, tak?

Nie logikę, a psychikę.

>>Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"
>Czym jest dosłowność, gdy owe 'dziury w mózgu' są w cudzysłowie?

Słowa potrafią zabijać.
A ponadto: w cudzysłowie, czy w cudzysłowiu? 🤪

>>>>Urawniłowka w zastępowaniu dobrego zwrotu zwrotem samozaprzeczającym.
>>>Urawniłowka oznacza zrównanie, a Ty tu nie piszesz o żadnym zrównaniu.
>>[...] Zrównuje Pani zwrot "z wielkiej litery" z określeniem "wielką literą".
>Czyli zrównuje, a nie zastępuje; było tak od razu.
>No i nie całkiem to ja te zwroty zrównuję.
>>hehe to był gambit (podpucha).
>Zwykłe pomówienie, nie gambit.
>>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację
>Bo w wyrażeniu "pisze się z małej litery" "z" wskazuje jakąś lokalizację? Jaką?

Pierwszeństwo.

>>Pisać dalej?
>O tym każdy musi decydować sam.
>
cr


ER
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Ja uważam, że struktury językowe wewnętrznie sprzeczne są kaleczeniem języka.
>>Chodzi Ci pewnie o to, że język kaleczy logikę, tak?
>Nie logikę, a psychikę.
Dość, że nie język, bo język kaleczący sam siebie kaleczy logikę.

>>>Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"
>>Czym jest dosłowność, gdy owe 'dziury w mózgu' są w cudzysłowie?
>Słowa potrafią zabijać.
To już nie konstrukcje?

>A ponadto: w cudzysłowie, czy w cudzysłowiu? 🤪
Sam przeczytaj.

>>>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację
>>Bo w wyrażeniu "pisze się z małej litery" "z" wskazuje jakąś lokalizację? Jaką?
>Pierwszeństwo.
A którym słowem/słowami wskazane jest to pierwszeństwo?

cr
07-04-2023 11:09 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Ja uważam, że struktury językowe wewnętrznie sprzeczne są kaleczeniem języka.
>>>Chodzi Ci pewnie o to, że język kaleczy logikę, tak?
>>Nie logikę, a psychikę.
>Dość, że nie język, bo język kaleczący sam siebie kaleczy logikę.

Rany psychiczne bolą fizycznie.

>>>>Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"
>>>Czym jest dosłowność, gdy owe 'dziury w mózgu' są w cudzysłowie?
>>Słowa potrafią zabijać.
>To już nie konstrukcje?

To nie jest 'albo' lecz 'także'.

>>A ponadto: w cudzysłowie, czy w cudzysłowiu? 🤪
> Sam przeczytaj.

W mójsłowiu jest inaczej. ;DD

>>>>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację
>>>Bo w wyrażeniu "pisze się z małej litery" "z" wskazuje jakąś lokalizację? Jaką?
>>Pierwszeństwo.
>A którym słowem/słowami wskazane jest to pierwszeństwo?

Przykład do samodzielnego wnioskowania:
Z Nowej Huty do Krakowa.
Pyta Pani "którym słowem/słowami wskazane"? A skąd wiadomo, że początek trasy jest w Nowej Hucie?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Rany psychiczne bolą fizycznie.
Jasne, to tzw. ból dupy.

>>>>>Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"
>>>>Czym jest dosłowność, gdy owe 'dziury w mózgu' są w cudzysłowie?
>>>Słowa potrafią zabijać.
>>To już nie konstrukcje?
>To nie jest 'albo' lecz 'także'.
Zatem to nie jest meritum, a OT.

>>>A ponadto: w cudzysłowie, czy w cudzysłowiu? 🤪
>> Sam przeczytaj.
>W mójsłowiu jest inaczej. ;DD
To już wiedzieliśmy.

>>>>>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację
>>>>Bo w wyrażeniu "pisze się z małej litery" "z" wskazuje jakąś lokalizację? Jaką?
>>>Pierwszeństwo.
>>A którym słowem/słowami wskazane jest to pierwszeństwo?
>Przykład do samodzielnego wnioskowania:
>Z Nowej Huty...
Znasz metodę, to skorzystaj i odpowiedz.
A jeśli nie odpowiadasz, nie utrzymujesz w mocy swojego twierdzenia, że "z" w wyrażeniu "pisze się z małej litery" wskazuje jakąś lokalizację. Z dalszymi tego konsekwencjami.

cr
07-04-2023 13:08 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Rany psychiczne bolą fizycznie.
>Jasne, to tzw. ból dupy.

Gdy ktoś ma w głowie dupę - to tak.

>>>>>>Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"
>>>>>Czym jest dosłowność, gdy owe 'dziury w mózgu' są w cudzysłowie?
>>>>Słowa potrafią zabijać.
>>>To już nie konstrukcje?
>>To nie jest 'albo' lecz 'także'.

>Zatem to nie jest meritum, a OT.

OT to dla tych, co patrzą a nie widzą.

>>>>A ponadto: w cudzysłowie, czy w cudzysłowiu? 🤪
>>> Sam przeczytaj.
>>W mójsłowiu jest inaczej. ;DD
>To już wiedzieliśmy.

Nie wiedzieliście. O mójsłowiu nie było rozmowy. Nikt tu mójsłowia nie odmieniał jeszcze przez przypadki (może co najwyżej Poniedzielski).

>>>>>>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację
>>>>>Bo w wyrażeniu "pisze się z małej litery" "z" wskazuje jakąś lokalizację? Jaką?
>>>>Pierwszeństwo.
>>>A którym słowem/słowami wskazane jest to pierwszeństwo?
>>Przykład do samodzielnego wnioskowania:
>>Z Nowej Huty...
>Znasz metodę, to skorzystaj i odpowiedz.
>A jeśli nie odpowiadasz, nie utrzymujesz w mocy swojego twierdzenia, że "z" w wyrażeniu "pisze się z małej litery" wskazuje jakąś lokalizację. Z dalszymi tego konsekwencjami.

Lokalizację pierwszej litery. Na 10 osób 9 wie bez podpowiedzi.
Litera w wyrazie/zdaniu może być pierwsza, druga itd.
Z wielkiej litery dotyczy ZAWSZE litery pierwszej = lokalizacja numeru litery w wyrazie/zdaniu. Rusycyzm (przezwisko) "wielką literą" takiej własności nie posiada.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Rany psychiczne bolą fizycznie.
>>Jasne, to tzw. ból dupy.
>Gdy ktoś ma w głowie dupę - to tak.
Pod pewnym względem ów ból właśnie tym jest.

>>>>>>>Takie konstrukcje robią dosłownie i w przenośni "dziury w mózgu"
>>>>>>Czym jest dosłowność, gdy owe 'dziury w mózgu' są w cudzysłowie?
>>>>>Słowa potrafią zabijać.
>>>>To już nie konstrukcje?
>>>To nie jest 'albo' lecz 'także'.
>>Zatem to nie jest meritum, a OT.
>OT to dla tych, co patrzą a nie widzą.
I ja ich nie wyłączam, jako że tę ucieczkę od tematu i ślepy dostrzeże.

>>To już wiedzieliśmy.
>Nie wiedzieliście. O mójsłowiu nie było rozmowy.
Ale było Twoje wobec poprawności językowej votum separatum.

>>>>>>>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację
>>>>>>Bo w wyrażeniu "pisze się z małej litery" "z" wskazuje jakąś lokalizację? Jaką?
>>>>>Pierwszeństwo.
>>>>A którym słowem/słowami wskazane jest to pierwszeństwo?
>>>Przykład do samodzielnego wnioskowania:
>>>Z Nowej Huty...
>>Znasz metodę, to skorzystaj i odpowiedz.
>>A jeśli nie odpowiadasz, nie utrzymujesz w mocy swojego twierdzenia, że "z" w wyrażeniu "pisze się z małej litery" wskazuje jakąś lokalizację. Z dalszymi tego konsekwencjami.
>Lokalizację pierwszej litery.
No ale które słowo wyrażenia "z małej litery" odpowiada za lokalizację?

cr
11-04-2023 13:39 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>>Lokalizację pierwszej litery.

>No ale które słowo wyrażenia "z małej litery" odpowiada za lokalizację?

SJP PWN lokalizacja - «określenie położenia jakiegoś obiektu»
Wielką literę stosuje się na początku każdego wypowiedzenia rozpoczynającego tekst oraz na początku każdego wypowiedzenia następującego po kropce.
Początek jest lokalizacją.
Określenie: "napisano z małej litery" dotyczy początku, a więc lokalizacji.

Z czego wynika Pani sugestia, że za lokalizację odpowiada pojedyncze słowo, a nie cały zwrot wraz z niewypowiedzianym kontekstem? ?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No ale które słowo wyrażenia "z małej litery" odpowiada za lokalizację?
>Początek jest lokalizacją. [...]
Tak twierdzisz, a ja pytam skąd pomysł, że chodzi o początek.

>Określenie: "napisano z małej litery" dotyczy początku, a więc lokalizacji.
Tylko skąd wiesz, że dotyczy początku, skoro nie ma wskazania "początek"?

>Z czego wynika Pani sugestia, że za lokalizację odpowiada pojedyncze słowo
Nie bij piany, przecież sam tu pisałeś, że w tym naszym rusycyzmie lokalizację wskazuje jedno słowo. A do tego to ja, o, tutaj, dopuszczałam, że może ich być więcej.


cr
11-04-2023 22:27 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>>Początek jest lokalizacją. [...]

>Tak twierdzisz, a ja pytam skąd pomysł, że chodzi o początek.

A o którą lokalizację pani pyta: w czasie czy w przestrzeni?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Początek jest lokalizacją. [...]
>>Tak twierdzisz, a ja pytam skąd pomysł, że chodzi o początek.
>A o którą lokalizację pani pyta
O tę zaznaczoną na niebiesko.


cr
12-04-2023 01:23 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>O tę zaznaczoną na niebiesko.

Czyli uważa pani, że zdanie napisane z wielkiej litery, to nie jest FAKT, lecz mój pomysł?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>O tę zaznaczoną na niebiesko.
>Czyli uważa pani, że
Zajmujesz się poglądami rozmówców?
Ja jednak faktami, a jeden z nich jest taki, że nie odpowiedziałeś na kwestię, którą sam tutaj zacytowałeś.

cr
12-04-2023 09:15 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>Ja jednak faktami, a jeden z nich jest taki, że nie odpowiedziałeś na kwestię, którą sam tutaj zacytowałeś.

Ja zacytowałem jakąś kwestię? Doprawdy???
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ja jednak faktami, a jeden z nich jest taki, że nie odpowiedziałeś na kwestię, którą sam tutaj zacytowałeś.
>Ja zacytowałem jakąś kwestię? Doprawdy???
Tutaj, na fR, wyświetlający się na zielono tekst każdego opublikowanego posta jest cytatem.

P.S.
MÓJ ADWERSARZ PORZUCIŁ CZĘŚĆ DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ, KOLEJNY SWÓJ POST BEZ WYJAŚNIEŃ I WSKAZAŃ UMIESZCZAJĄC TUTAJ.

cr
12-04-2023 13:11 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>MÓJ ADWERSARZ PORZUCIŁ CZĘŚĆ DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ,

To prawda. Porzuciłem ZERO ustaleń, a więc znaczną część z większego ZERA.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>MÓJ ADWERSARZ PORZUCIŁ CZĘŚĆ DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ,
>To prawda. Porzuciłem ZERO ustaleń
Czyli także nie ustaliliśmy tu podstawy, o której piszesz tutaj.


cr
12-04-2023 14:55 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Czyli także nie ustaliliśmy tu podstawy

Oczywiście. Ja podałem podstawę, a pani jej nie zaakceptowała.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ja podałem podstawę
Proszę nie być gołosłownym i to zalinkować.

cr
12-04-2023 15:57 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Ja podałem podstawę
>Proszę nie być gołosłownym i to zalinkować.

Jak mam podać link do DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ o których jakaś pani do mnie pisała skoro żadnych ustaleń nie poczyniono?
Link do nikąd???

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Ja podałem podstawę
>>Proszę nie być gołosłownym i to zalinkować.
>Jak mam podać link do DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ o których jakaś pani do mnie pisała
Proszę o link do podstawy, którą jakoby podałeś.


cr
Edward Robak* (2152 punktów)

>Proszę o link do podstawy, którą jakoby podałeś.

Trzeba czytać odpowiedzi na bieżąco.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Trzeba czytać odpowiedzi na bieżąco.
Ależ czytaj sobie, kto Ci nie daje.


cr
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Trzeba czytać odpowiedzi na bieżąco.
>Ależ czytaj sobie, kto Ci nie daje.

Dobre pytanie, choć brak pytajnika.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Trzeba czytać odpowiedzi na bieżąco.
>>Ależ czytaj sobie, kto Ci nie daje.
>Dobre pytanie, choć brak pytajnika.
Z pytajnikiem byłoby o wiele gorsze.


cr
Edward Robak* (2152 punktów)

>Z pytajnikiem byłoby o wiele gorsze.

Acha. 🙁
12-04-2023 09:43 
 Ocena 2 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>>>>>>A zwrot "z wielkiej litery" to rusycyzm.

>Tutaj, na fR, wyświetlający się na zielono tekst każdego opublikowanego posta jest cytatem.

Czyli mam się tłumaczyć nie z tego co sam napisałem, ale z tego, że coś zacytowałem. Tak? A czemu?
Niech każdy odpowiada za swoje. OK?


chętnie racjonalistka (29094 punktów)

WYPOWIEDŹ POPRZEDZAJĄCA NINIEJSZĄ JEST KONTYNUACJĄ DYSKUSJI TOCZONEJ W TYM MIEJSCU.

>>Tutaj, na fR, wyświetlający się na zielono tekst każdego opublikowanego posta jest cytatem.
>Czyli mam się tłumaczyć nie z tego co sam napisałem, ale z tego, że coś zacytowałem. Tak?
W mojej wypowiedzi takiej sugestii nie ma.

>Niech każdy odpowiada za swoje. OK?
Dlatego podtrzymuję pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, że wyrażenie "z małej litery" zawiera lokalizację.

cr
12-04-2023 13:09 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Dlatego podtrzymuję pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, że wyrażenie "z małej litery" zawiera lokalizację.

Na podstawie, którą pani podałem. Proszę sprawdzić moje odpowiedzi.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Dlatego podtrzymuję pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, że wyrażenie "z małej litery" zawiera lokalizację.
>Na podstawie, którą pani podałem.
Ale gdzie są te odpowiedzi dane owej pani?

cr
12-04-2023 14:56 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Ale gdzie są te odpowiedzi dane owej pani?

Tam jest odpowiedź, gdzie było pytanie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale gdzie są te odpowiedzi dane owej pani?
>Tam jest odpowiedź, gdzie było pytanie.
Zalinkuj, bo ja nawet tej pani nie znam.

cr
12-04-2023 15:59 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>Ale gdzie są te odpowiedzi dane owej pani?
>>Tam jest odpowiedź, gdzie było pytanie.
>Zalinkuj, bo ja nawet tej pani nie znam.

A jak się zalinkowuje panią?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Ale gdzie są te odpowiedzi dane owej pani?
>>>Tam jest odpowiedź, gdzie było pytanie.
>>Zalinkuj, bo ja nawet tej pani nie znam.
>A jak się zalinkowuje panią?
Swoją odpowiedź zalinkuj.

cr
12-04-2023 20:55 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>Swoją odpowiedź zalinkuj.

Gdy pani znajdzie swoje pytanie to odpowiedź jest w następnym poście.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Gdy pani znajdzie swoje pytanie to odpowiedź jest w następnym poście.
Nie ma.

cr
12-04-2023 21:41 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>Gdy pani znajdzie swoje pytanie to odpowiedź jest w następnym poście.
>Nie ma.

Brak odpowiedzi to też odpowiedź.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Gdy pani znajdzie swoje pytanie to odpowiedź jest w następnym poście.
>>Nie ma.
>Brak odpowiedzi to też odpowiedź.
Świetnie.
Zatem nie udało Ci się wykazać, by rusycyzm "z małej litery" zawierał lokalizację.


cr
12-04-2023 22:48 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>>Gdy pani znajdzie swoje pytanie to odpowiedź jest w następnym poście.
>>>Nie ma.
>>Brak odpowiedzi to też odpowiedź.
>Świetnie.
>Zatem nie udało Ci się wykazać, by rusycyzm "z małej litery" zawierał lokalizację.

Nie znam rusycystycznej gramatyki. Mogę się wypowiadać co literka 'z' wskazuje w języku polskim.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Zatem nie udało Ci się wykazać, by rusycyzm "z małej litery" zawierał lokalizację.
>Nie znam rusycystycznej gramatyki. Mogę się wypowiadać co literka 'z' wskazuje w języku polskim.
Uściślę, że szło Ci nie tyle o literkę 'z', co o przyimek 'z'.

A co ów przyimek wskazuje w polszczyźnie można sobie przeczytać w słowniku, zauważając, że wskazania pierwszeństwa w nim nie ma.

No ale skoro nie bardzo leży nam przypomniana przez tarkosa forma "pisać od dużej litery", możemy jeszcze zwrot "dużą literą" poszerzyć o "zaczynanie": zdania należy "zaczynać wielką literą". Hm?

cr
13-04-2023 12:04 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)
>>>Zatem nie udało Ci się wykazać, by rusycyzm "z małej litery" zawierał lokalizację.
>>Nie znam rusycystycznej gramatyki. Mogę się wypowiadać co literka 'z' wskazuje w języku polskim.
>Uściślę, że szło Ci nie tyle o literkę 'z', co o przyimek 'z'.A co ów przyimek wskazuje w polszczyźnie można sobie przeczytać w słowniku, zauważając, że wskazania pierwszeństwa w nim nie ma.
>No ale skoro nie bardzo leży nam przypomniana przez tarkosa forma "pisać od dużej litery", możemy jeszcze zwrot "dużą literą" poszerzyć o "zaczynanie": zdania należy "zaczynać wielką literą". Hm?

Robak*
Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację.

polski.info/pl
Przyimki określają związki przestrzenne.

Robak*
Związki przestrzenne są lokalizacją.


chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No ale skoro nie bardzo leży nam przypomniana przez tarkosa forma "pisać od dużej litery", możemy jeszcze zwrot "dużą literą" poszerzyć o "zaczynanie": zdania należy "zaczynać wielką literą". Hm?
>Mógłbym Pani podać więcej przykładów w których przyimek 'z' wskazuje lokalizację.
Zapowiedzi pt 'mógłbym podać przykład' już kilka razy były czynione, pora go podać.

>polski.info/pl
Nie mam u nich konta.

>Przyimki określają związki przestrzenne.
I 'z' jaki związek przestrzenny określa?

cr
13-04-2023 18:04 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>polski.info/pl
>Nie mam u nich konta.

Tu można widzieć bez konta: polski.info/pl/grammar/prepositions ...

>>Przyimki określają związki przestrzenne.
>I 'z' jaki związek przestrzenny określa?

... i dostrzec ZONK...

P
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Tu można widzieć bez konta: polski.info/pl/grammar/prepositions ...
Dzięki.

>>>Przyimki określają związki przestrzenne.
>>I 'z' jaki związek przestrzenny określa?
>... i dostrzec ZONK...
W przykładach związków przestrzennych przyimek 'z' wcale nie został ujęty.

cr
14-04-2023 14:01 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>... i dostrzec ZONK...
>W przykładach związków przestrzennych przyimek 'z' wcale nie został ujęty.

I TO jest ów ZONK właśnie...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
skorpion13 (920 punktów)
>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>Co to znaczy dla świata?
Znowu się uchlałeś jak świnia?
Handzlik em (26 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>Znowu się uchlałeś jak świnia?
>

Serio zobacz teledysk

Radiohead - just
Handzlik em (26 punktów)
>>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>>Co to znaczy dla świata?
>>Znowu się uchlałeś jak świnia?
>>
>Serio zobacz teledysk
>Radiohead - just

Wy sami obaliliście nauke.

Tylko kwantowo was wyśmiali
skorpion13 (920 punktów)
>>>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>>>Co to znaczy dla świata?
>>>Znowu się uchlałeś jak świnia?
>>>
>>Serio zobacz teledysk
>>Radiohead - just
>Wy sami obaliliście nauke.
>Tylko kwantowo was wyśmiali
A co? Prymucha ci się skwantyfikowała i przypalone (s)kwarki ci wyjszli??? Ogarnij się tuku!
Handzlik em (26 punktów)
>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>Co to znaczy dla świata?

Według eisteina nie da się przekroczyc szybkości światła. Inaczej osiągnelibyśmy nieskonczoną energie. Prawa fizyki ergo tego zabraniają

Co teraz będą robić naukowcy?

Co to jest nauka?
Można je rozumieć jako to wszystko, co stanowi przedmiot akademickiego kształcenia lub jako całokształt zgromadzonej wiedzy naukowej, ewentualnie jako ogół czynności związanych z tworzeniem wiedzy naukowej.
Handzlik em (26 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>Według eisteina nie da się przekroczyc szybkości światła. Inaczej osiągnelibyśmy nieskonczoną energie. Prawa fizyki ergo tego zabraniają
>Co teraz będą robić naukowcy?
>Co to jest nauka?
>Można je rozumieć jako to wszystko, co stanowi przedmiot akademickiego kształcenia lub jako całokształt zgromadzonej wiedzy naukowej, ewentualnie jako ogół czynności związanych z tworzeniem wiedzy naukowej.

Nauka = maraton plemników.

lepiej tej przekładni wytłumaczyc się nie da
Handzlik em (26 punktów)
>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>Co to znaczy dla świata?

że nie będzi łajdactwa bandytów dentystów operacji.

Ptasie mleczko cz szklanka wody z cukrem.

Teraz księża w opozycji do reszty.
Handzlik em (26 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>że nie będzi łajdactwa bandytów dentystów operacji.
>Ptasie mleczko cz szklanka wody z cukrem.
>Teraz księża w opozycji do reszty.

To ciężko zaakceptować ale wiecie to od dawna. Jeżeli nie wierzycie w jezusa to czynivie słusznie. Przecież pismo nie konczy i zaczyna sie nim.

Katolicyzm też nie ma sensu ten ukrzyżowany jezus.

Nauka obalona co to znaczy? już dawno zakladem pascala ją obaliłem.

To śmieszne że żelazko i pralka to nauka i zaprzecza istnieniu boga.

Albo ktoś miał złego dilleta samochodowego?
Handzlik em (26 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>że nie będzi łajdactwa bandytów dentystów operacji.
>Ptasie mleczko cz szklanka wody z cukrem.
>Teraz księża w opozycji do reszty.

Jak to powiedzieć żeby nawet ja to rozumiem.

Już od dawna pisze że nauka to schizofrenia czyli logiczne i sensowne rozumowanie teretyczne i praktyczne z luka z bugiem.
alsor (3283 punktów)
>>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>>Co to znaczy dla świata?
>>że nie będzi łajdactwa bandytów dentystów operacji.
>>Ptasie mleczko cz szklanka wody z cukrem.
>>Teraz księża w opozycji do reszty.
>Jak to powiedzieć żeby nawet ja to rozumiem.
>Już od dawna pisze że nauka to schizofrenia czyli logiczne i sensowne rozumowanie teretyczne i praktyczne z luka z bugiem.

niekoniecznie z luką, bo to co nazywamy postulatami, tautologiami,
czyli prawami fundamentalnymi - oczywistościami matematycznymi,
to niby kogo to robota?

np. 1+2 = 3,

no i kto to zrobił, że akurat tak jest a nie inaczej?

albo to że trójkąt prostokątny spełnia: a^2+b^2 = c^2;
no i co - kto tak zrobił, że tak jest?

a dlaczego mamy tylko 5 brył foremnych (w przestrzeni 3D)?:

4, 6, 8, 12, 20 -> co te liczby tu reprezentują?

sin(x)^2 + cos(x)^2 = 1 -> kto tak zrobił?

itd.
...

rozumiem że nauk stwierdzi że... to wszystko samo się zrobiło, bo to są prawa natury.

a kto zrobił te prawa natury?

zapewne same się zrobiły... wprost z pustki powstały.
02-04-2023 14:59 
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)

>...to wszystko samo się zrobiło, bo to są prawa natury.
>a kto zrobił te prawa natury?
>zapewne same się zrobiły... wprost z pustki powstały.

Wydaje misie, że to zrobiło Wielkie Kudel Bou w czasach, gdy nie było jeszcze praw natury, a OWO siedziało na drzewie i potrząsało bananem.
Wielkie Kudel Bou pomyślało: jakoś tu tak pusto, nie ma żadnych praw natury, coby tu zrobić?
I zrobiło prawa na pochybel niedowiarkom, którzy głosili, że to niemożliwe.
Niemożliwe ale prawdziwe, czego dowodem jest fakt iż kobiety mają o jedno żebro więcej.
PS.
Ten post miałem napisać 1 kwietnia w święto Prima Aprilisa, ale wczoraj nie było jeszcze posta, na który dzisiaj odpisuję, więc opóźnienie powstało nie z mojej winy. Chciałem dobrze. ;D
alsor (3283 punktów)
>>...to wszystko samo się zrobiło, bo to są prawa natury.
>>a kto zrobił te prawa natury?
>>zapewne same się zrobiły... wprost z pustki powstały.
>Wydaje misie, że to zrobiło Wielkie Kudel Bou w czasach, gdy nie było jeszcze praw natury, a OWO siedziało na drzewie i potrząsało bananem.
>Wielkie Kudel Bou pomyślało: jakoś tu tak pusto, nie ma żadnych praw natury, coby tu zrobić?
>I zrobiło prawa na pochybel niedowiarkom, którzy głosili, że to niemożliwe.
>Niemożliwe ale prawdziwe, czego dowodem jest fakt iż kobiety mają o jedno żebro więcej.
>PS.
>Ten post miałem napisać 1 kwietnia w święto Prima Aprilisa, ale wczoraj nie było jeszcze posta, na który dzisiaj odpisuję, więc opóźnienie powstało nie z mojej winy. Chciałem dobrze. ;D

Pomyliłeś role i symbole.

A mówiłem o tym niedawno!:

stopa ma mniej o tę jedną kość... od dłoni.

i dlatego: baba to ręka, a chłop to noga.
alsor (3283 punktów)
Bóg pisany z wielkiej litery, to ten bóg bezimienny - katolicki,
który faktycznie ma imię: Jehowa (stworzyciel).

No ale kościół - ten od rzymski interpretuje dosłownie to przykazanie: nie używaj imienia mego na daremno...
i tak powstał ten bezimienny, zwany Panem czy Bogiem jedynie.

Dlaczego tak dziwnie?
Pewnie nie chcieli się przyznać że uprawiają religię żydów, więc sobie takie pierdoły potworzyli.
alsor (3283 punktów)
>Bóg pisany z wielkiej litery, to ten bóg bezimienny - katolicki,
>który faktycznie ma imię: Jehowa (stworzyciel).
>No ale kościół - ten od rzymski interpretuje dosłownie to przykazanie: nie używaj imienia mego na daremno...
>i tak powstał ten bezimienny, zwany Panem czy Bogiem jedynie.
>Dlaczego tak dziwnie?
>Pewnie nie chcieli się przyznać że uprawiają religię żydów, więc sobie takie pierdoły potworzyli.

jest nawet fajny tekst w Biblii:

pan mówi do pana...

takie fantastyczne pierdoły wychodzą... z zaniechania używania imienia bogo.

czyżby strach przed Jehową paraliżował umysły kleryków - fałszerzy religii?

Zapewne tak jest.
arko (93 punktów)
>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>Co to znaczy dla świata?

Nooo, nauka to bajka i jedną napisałem. Mogłem pisać tu ale wszystko co tu umieścimy przepada w tym ogromym śmietniku jakim jest net. Wolałem więc jedną bajke mieć dla siebie.

Natchnienie wzięło sie od mojej wnusi i książki L. Wiśniewiskiego "W poszukiwaniu Najważniejszego. Bajka trochę naukowa". Autor napisał, że Wszechświat nie ma granicy co dla mnie jest bez sensu i kłóci się z rozumem. Coś co miało początek nie może być nieskończone bo nieskończoności istnieje tylko w matematyce.

No więc opisałem jak jest zbudowany Wszechświat, czy ma granice, jaką ma maksymalną średnicę i co jego napędza i bynajmniej nie jest to jakaś ciemna energia czy materia. Miks bajki z tym w co wierzę.
Nie pisałem z myślą o pieniądzach bo nie mają one dla mnie znaczenia. Napisałem bo sprawiło mi to przyjemność. No i bajka jest mocno antyreligijna. Nie udaje mi sie whgrać obrazka więc dam linka

ridero.eu/pl/books/w_poszukiwaniu_najwazniejszego/

Pozdrawiam
qwery (2864 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>Nooo, nauka to bajka i jedną napisałem. Mogłem pisać tu ale wszystko co tu umieścimy przepada w tym ogromym śmietniku jakim jest net. Wolałem więc jedną bajke mieć dla siebie.
>Natchnienie wzięło sie od mojej wnusi i książki L. Wiśniewiskiego "W poszukiwaniu Najważniejszego. Bajka trochę naukowa". Autor napisał, że Wszechświat nie ma granicy co dla mnie jest bez sensu i kłóci się z rozumem. Coś co miało początek nie może być nieskończone bo nieskończoności istnieje tylko w matematyce.
>No więc opisałem jak jest zbudowany Wszechświat, czy ma granice, jaką ma maksymalną średnicę i co jego napędza i bynajmniej nie jest to jakaś ciemna energia czy materia. Miks bajki z tym w co wierzę.
>Nie pisałem z myślą o pieniądzach bo nie mają one dla mnie znaczenia. Napisałem bo sprawiło mi to przyjemność. No i bajka jest mocno antyreligijna. Nie udaje mi sie whgrać obrazka więc dam linka
>ridero.eu/pl/books/w_poszukiwaniu_najwazniejszego/
>Pozdrawiam

No chlopie chyba nie myslales ze ktoś kupi.
arko (93 punktów)

>>Nie pisałem z myślą o pieniądzach bo nie mają one dla mnie znaczenia. Napisałem bo sprawiło mi to przyjemność. No i bajka jest mocno antyreligijna. Nie udaje mi sie whgrać obrazka więc dam linka
>>ridero.eu/pl/books/w_poszukiwaniu_najwazniejszego/
>>Pozdrawiam
>No chlopie chyba nie myslales ze ktoś kupi.

Miałem wpływ na cenę więc taką dałem aby nikt nie kupił . Ale zostawiłem tanią furtkę - ebook.
alsor (3283 punktów)
>>nie ma boga to co dziwnego że nie ma nauki.
>>Co to znaczy dla świata?
>Nooo, nauka to bajka i jedną napisałem. Mogłem pisać tu ale wszystko co tu umieścimy przepada w tym ogromym śmietniku jakim jest net. Wolałem więc jedną bajke mieć dla siebie.
>Natchnienie wzięło sie od mojej wnusi i książki L. Wiśniewiskiego "W poszukiwaniu Najważniejszego. Bajka trochę naukowa". Autor napisał, że Wszechświat nie ma granicy co dla mnie jest bez sensu i kłóci się z rozumem. Coś co miało początek nie może być nieskończone bo nieskończoności istnieje tylko w matematyce.
>No więc opisałem jak jest zbudowany Wszechświat, czy ma granice, jaką ma maksymalną średnicę i co jego napędza i bynajmniej nie jest to jakaś ciemna energia czy materia. Miks bajki z tym w co wierzę.
>Nie pisałem z myślą o pieniądzach bo nie mają one dla mnie znaczenia. Napisałem bo sprawiło mi to przyjemność. No i bajka jest mocno antyreligijna. Nie udaje mi sie whgrać obrazka więc dam linka
>ridero.eu/pl/books/w_poszukiwaniu_najwazniejszego/
>Pozdrawiam

No to dałeś się nabrać na stary kawał.

Zacznij od nowa:

A. kosmos jest nieskończony - w dowolnym sensie: rozmiaru i czasu, i co tam sobie jeszcze wymyślisz.

B. kosmos jest niezmienny czyli statyczny = nie ma ekspansji,
ani żadnych innych bajer serwowanych od 100 lat chyba (szmaciany relatywizm).

C. Obecne poglądy na ten temat są nie mniej warte od poprzednich:
płaska ziemia na siedmiu wielorybach... geocentryzm na siedmiu wzgórzach... Olimp, itp.
arko (93 punktów)

>>Nie pisałem z myślą o pieniądzach bo nie mają one dla mnie znaczenia. Napisałem bo sprawiło mi to przyjemność. No i bajka jest mocno antyreligijna. Nie udaje mi sie whgrać obrazka więc dam linka
>>ridero.eu/pl/books/w_poszukiwaniu_najwazniejszego/
>>Pozdrawiam
>No to dałeś się nabrać na stary kawał.
>Zacznij od nowa:
>A. kosmos jest nieskończony - w dowolnym sensie: rozmiaru i czasu, i co tam sobie jeszcze wymyślisz.
>B. kosmos jest niezmienny czyli statyczny = nie ma ekspansji,
>ani żadnych innych bajer serwowanych od 100 lat chyba (szmaciany relatywizm).
>C. Obecne poglądy na ten temat są nie mniej warte od poprzednich:
> płaska ziemia na siedmiu wielorybach... geocentryzm na siedmiu wzgórzach... Olimp, itp.

Nie wiem o co ci chodzi z tym kawałem. Teorii o budowie wszechświata jest sporo np. kosmologia bran. Chcę tylko dodać od siebie, że pan Leon Wiśniewski jest mgr fizyki, doktorem habilitowanym chemii, doktorem informatyki. Wszechświat, który miał początek nie może być nieskończony bo:

droga S = prędkość V x czas t

jeśli S ma być nieskończone ( NSK) to tylko w jednym przypadku: gdy prędkość V = NSK bo czas t mamy równe kilkanaście mld lat.

Półprosta ma początek i jest nieskończona no ale jest to pojęcie matematyczne a nie pochodzące z realnego świata. Matematycy jeszcze bawią się w różne rodzaje nieskończoności ale to też matematyka.

Pozdrawiam
alsor (3283 punktów)
>Nie wiem o co ci chodzi z tym kawałem. Teorii o budowie wszechświata jest sporo np. kosmologia bran. Chcę tylko dodać od siebie, że pan Leon Wiśniewski jest mgr fizyki, doktorem habilitowanym chemii, doktorem informatyki.

zatem misi się sporo douczyć - żeby zasłużyć na te tytuły.

jak na razie jest tylko i wciąż typowym frajerem - nieukiem, co widać wyraźnie.

> Wszechświat, który miał początek nie może być nieskończony bo:
>droga S = prędkość V x czas t
>jeśli S ma być nieskończone ( NSK) to tylko w jednym przypadku: gdy prędkość V = NSK bo czas t mamy równe kilkanaście mld lat.
>Półprosta ma początek i jest nieskończona no ale jest to pojęcie matematyczne a nie pochodzące z realnego świata. Matematycy jeszcze bawią się w różne rodzaje nieskończoności ale to też matematyka.

oo*1 = 7.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365