 |
Odzwierzęca natura ludzi - ewolucja umysłu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-03-2022 01:38 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odzwierzęca natura ludzi - ewolucja umysłu | Współczesna wojna a także tysiące poprzednich dowiodły, że psychika ludzi jest odzwierzęca. Nie tylko nasze ciało ewoluowało od form prymitywnych ale także nasz umysł, co znaczy, że podstawę naszej psychiki możemy odkrywać studiując systemy emocjonalne zwierząt na niższym poziomie rozwoju. Interesuje mnie ewolucja systemów społecznych, ewolucja stosunków społecznych osobników do współczesnego kapitalizmu. Czy sądzicie, że podstaw kapitalizmu można poszukiwać w stosunkach społecznych innych gatunków zwierząt? pl.wikipedia.org/wiki/Terytorializm | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Czy sądzicie, że podstaw kapitalizmu można poszukiwać w stosunkach społecznych innych gatunków >zwierząt?<<
Wśród zwierząt najsilniejsze musi się nażreć pierwsze. W końcu żeby przewodzić stadu musi być silne. Ale gdy już się nażre, to pozwala żreć innym bez ograniczeń. Wśród humanoidalnych bestii wykształciły się natomiast wyjątkowo wredne bestie, które nie mają nigdy dość. Nawet jak już się nażrą tak, że już więcej w siebie wcisnąć nie mogą, to za diabła nie chcą się resztą podzielić z innymi, choćby ci inni dla nich pracowali. To są kapitaliści.
A teraz właśnie wprowadzają "czas letni", żeby ci biedni wyrobnicy dla nich papier...li, od wczesnych godzin rannych, zamist się spokojnie wyspać.
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Współczesna wojna a także tysiące poprzednich dowiodły, że psychika ludzi jest odzwierzęca. zabijali żeby zjeść, ale nie swojego gatunku
>Nie tylko nasze ciało ewoluowało od form prymitywnych ale także nasz umysł, co znaczy, że podstawę >naszej psychiki możemy odkrywać studiując systemy emocjonalne zwierząt na niższym poziomie rozwoju. >Interesuje mnie ewolucja systemów społecznych, ewolucja stosunków społecznych osobników do >współczesnego kapitalizmu. >Czy sądzicie, że podstaw kapitalizmu można poszukiwać w stosunkach społecznych innych gatunków >zwierząt? jesteśmy klasę wyżej, dla ludzi ważna jest wspólnota (w nią wstępuje duch - coś wyższego) empatia. Patoelity z balcerowiczem, tuskiem, narzucili nam liberalizm, a więc indywidualizm, wolność, wlasność, celem zniewolenia Razem bylibyśmy siłą która zmiecie patoelity
liberalizm jest antyludzki, powoduje cierpienie
liberalizm powinien byc zakazany, jest zbrodniczy, a nie komuna, faszyzm. Ale liberałowie jako rządzący zawsze maja racje
chcialbym by wrócił balcerowicz z swoimi teoriami, nagle 3 mln bezrobotnyvh, 2 mln bezdomnych, placa minimalna nie istnieje, a więc pracują za chleb, spadek pkb o 30%, z liberalizmu wyrasta 2 kulczyk, 3, 4, 10 kulczyków
Liberalizm bogiem w 3 osobach -indywidualizm, wolnośc, wlasność.
libki to niedorozwojki
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >chcialbym by wrócił balcerowicz z swoimi teoriami, nagle 3 mln bezrobotnyvh, 2 mln bezdomnych, placa minimalna nie istnieje, a więc pracują za chleb, spadek pkb o 30%, z liberalizmu wyrasta 2 kulczyk, 3, 4, 10 kulczyków >Liberalizm bogiem w 3 osobach -indywidualizm, wolnośc, wlasność. >libki to niedorozwojki
Kapitalizm to hierarchiczny porządek społeczny, to system stosunków nadrzednosci-podporządkowania osobników, podobny do tych jakie istnieją u innych gatunkow zwierząt społecznych.
Piszesz, że za Balcerowicza był zapieprz za miskę ryżu i nikt nie protestował, bo na każdego kto się sprzeciwi czekalo bezrobocie. Morawiecki w podsłuchanych rozmowach mówił o tym, że zapieprz za miskę ryżu był fundamentem wielkiej odbudowy.
W Rosji gdzie nie ma liberalizmu panuje hierarchia nie mniejsza niż na Zachodzie, przy czym ta ma charakter wojskowy i nie opiera się na własności prywatnej jak hierarchia na Zachodzie.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>chcialbym by wrócił balcerowicz z swoimi teoriami, nagle 3 mln bezrobotnyvh, 2 mln bezdomnych, placa minimalna nie istnieje, a więc pracują za chleb, spadek pkb o 30%, z liberalizmu wyrasta 2 kulczyk, 3, 4, 10 kulczyków >>Liberalizm bogiem w 3 osobach -indywidualizm, wolnośc, wlasność. >>libki to niedorozwojki >Kapitalizm to hierarchiczny porządek społeczny, to system stosunków nadrzednosci-podporządkowania osobników, podobny do tych jakie istnieją u innych gatunkow zwierząt społecznych. spolecznie najbliżej nam do mrówek, tam niema hierarchii, nadrzednosci- podporzadkowania, dlatego osiągneli ogromny sukces ewolucyjny tak jak i my ludzie
>Piszesz, że za Balcerowicza był zapieprz za miskę ryżu i nikt nie protestował, bo na każdego kto się sprzeciwi czekalo bezrobocie. Morawiecki w podsłuchanych rozmowach mówił o tym, że zapieprz za miskę ryżu był fundamentem wielkiej odbudowy. 2 mln bezrobotnych to marnotrawstwo Hitler poszedl ladną drogą, zlikwidował bezrobocie, budując autostrady i produkując garbusy. U nas przed wojną rządzili niedorozwojki balcerowicze i tuski i byla straszna bieda
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >spolecznie najbliżej nam do mrówek, tam niema hierarchii, nadrzednosci- podporzadkowania, dlatego osiągneli ogromny sukces ewolucyjny tak jak i my ludzie
Przy czym ta tu twoja wizja społeczeństwa jest tylko wyrazem twojej indywidualnej emocjonalności, której Amerykanin żyjący na swoim ranczo na Zachodzie nigdy nie pojmie, bo w jego umyśle panuje sprzeczny system emocjonalny.
Nie ma żadnego uniwersalnego obrazu społeczeństwa.
Ile alternatywnych osobowości u ludzi tyle różnych społeczenstw ludzie zdolni zbudować.
Widać nawet przez światłowód, że masz wschodnią duszę. Dużo bliżej Ci do Ruskich niż do Amerykanów.
Sobie samego ustawiam gdzieś pomiędzy sprzecznymi Ruskimi i Amerykanami. Indywidualizm ma dla mnie ogromne znacznie a jednocześnie jestem wrogiem współczesnego prawa utajnionej i nieopodatkowanej własności.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>spolecznie najbliżej nam do mrówek, tam niema hierarchii, nadrzednosci- podporzadkowania, dlatego osiągneli ogromny sukces ewolucyjny tak jak i my ludzie > twoja wizja społeczeństwa jest tylko wyrazem twojej indywidualnej emocjonalności, której Amerykanin żyjący na swoim ranczo na Zachodzie nigdy nie pojmie, bo w jego umyśle panuje sprzeczny system emocjonalny. mrowisko to jeden organizm 2 mln mrówek naszym z genów poczetym organizmem to 36 osób, jak wiecej sie dzieli (podobnie mrowisko, jak osiągnie wielkość optymalna sie dzieli) Amerykanin żyjący na swoim ranczo na Zachodzie jest bardziej społeczny niż my
>Nie ma żadnego uniwersalnego obrazu społeczeństwa. jest zapisany w naszym DNA
>Ile alternatywnych osobowości u ludzi tyle różnych społeczenstw ludzie zdolni zbudować. adaptujemy sie, z tego mamy np kolor skóry, wzrost czy wiesz czemu pigmeje sąmali? zaadoptowali sie do warunków. Wszystkie zwierzęta sawanny (w tym ludzie) jak wejda do puszczy karleją, żeby móc swobodnie chodzic pod konarami roślin
>Indywidualizm ma dla mnie ogromne znacznie indywidualizm to smierć
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >indywidualizm to smierć
Indywidualizm to pójście w kierunku, w którym nikt nie chodzi.
Indywidualizm to oderwanie się od stada i od jego owczego pędu.
Indywidualnie jest spora szansa pobłądzenia i śmierci ale jest także niewielka szansa dokonania odkrycia i zmiany dotychczasowego życia.
Gdyby nie indywidualisci siedzielibyśmy na drzewach albo budowalibyśmy mrowisko.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|